Nemzeti Sport, 1934. október (26. évfolyam, 192-212. szám)

1934-10-29 / 211. szám

Hétfő, 1934 október 29. Az amatőröknél: Az Elektromos elvér­zett Wekerletele­­pen, az MTK pedig egy pontot elvett a Törekvéstől (Féltucat gólt kapott a MAFC) — Saját tudósítónktól — L osztály Letört a Turul BSzKRT—Turul 4:0 (2:0) Sport-1. Bíró: Ringer. BSzKRT: Ladányi — Belcsik, Va­dász — Ellbogen, őri, Váradi — Nagy, Weisz, Tóth, Zimmermann, Stein, Turul: Buday — Kucsera I., Kil­óséra II. — Vági, Himmer, Pálin­kás — Szécsényi, Füzy IV, Szalay I., Eller, Szalay II. Az első félidő gyenge nívójú, de változatos játékot hoz, némi BSzKRT .fölénnyel. A 20. percben Stein meg­szökik és kapufát lő. Feltűnő, hogy a BSzKRT szélsők minden kornert elrontanak. A 43. percben könnyel­­műsködik a Turul védelem, Tóth potyagólt szerez, 1:0. Egy percre rá Nagy lő közelről dugót, 2:0. Fordulás után Zimmermann léc­ről lepattanó labdáját Weisz a felső sarokba fejeli. Buday belülről húzta ki a labdát. 3:0. A Turul protestál, de hiába. A 8. percben a bíró Va­dászt és Szécsényit összerúgás miatt kiállítja. Ettől kezdve eldurvul, a el is laposodik a mérkőzés. A 31. perc­ben Stein lefut és közelről gólt sze­rez. 4:0. Kar­go, Turul TE: Csapatom tar­talékosan állt ki. Idegességének kö­szönheti vereségét. Kutrucz, BSzKRT: A fiatalok iga­zolták magukat. Az eredmény na­gyobb lett volna, ha a Turul nem játszik durván. Balszerencsével küz­dött a ZSE TLK—ZSE 2:0 (1:0) Béke­ utca. Bíró: Barna B. TLK: Németh — Neumann, Ugróczky — Kovács, Nagy I., Makovnik — Nagy II., Sincsó, Vass, Jáger II., Schmidt. ZSE: Spindler — Ferenci, Haus­­ner II. — Gáspár I, Vati, Schleffer­­— Gábor, Fekecs II., Gáspár II., Fekecs III., Deli II. Erős iramú mérkőzés, csak az ész­szerűség hiányzott a játékból. Mezőnyben a zuglói csapat volt a jobbik, a terézvárosiak azonban ered­ményesebb futballt játszottak. Változó játék után Nagy szép be­adásából Sincsó szerzi meg a veze­tést. Szünet után is inkább a zuglóiak vannak fölényben. A 20. percben Fekecs II. kitör, de Németh önfel­­áldozóan ment, majd Fekecs III. éles lövését teszi ártalmatlanná. A 30. percben Schmidt—Vass-össz­játékból utóbbi gólt lő. Eredménytelen ZSE- otrommal fejeződik be a mérkőzés. Dróth TLK: Lelkes játékunkkal megérdemelten győztünk. Fézfer: Balszerencse üldözött ben­nünket. Bevált az új Postás-összeállítás Postás—Testvériség 8:2 (2:1) Ló versenytőr. Bíró: Simonyi. Postás: Lendvai — Várkonyi, v. Kerényi — Héthelyi, Kalmár, Bokor I. — Kertész, Kubik, Gyarmati, Varga, Bokor II. Testvériség: Simon — Kálózi, Neményi — Vígh, Tamás, Steer — Máthé, Keresztes, Jávor, Ottávi, Keszei. Az otthonában játszó Postás végig pompásan mozgott és különösen a csatársora volt elemében. Hozzá kell azonban tennünk, hogy a Testvériség az első 10 perctől eltekintve csonka csapattal játszott, mert Kálózit a bíró kiállította. Vígh szabadrúgása nyomán Ottavi védhetetlen fejese a vendég csapatnak szerzi meg a veze­tést. 0:1. Amire a kétszer is tisztára játszott Gyarmati felel. 2:1. Fordu­lás után, miközben a Testvériség­védelem lesz reklamál, a kiugrasztott­­Kubik megszerzi a harmadikat.­3:1. Gyarmati, Kubik, majd Varga 6:1-re növeli az eredményt. A fel-felnyomuló vendégek egy Lendvairól bepattanó dugóval 6:2-re javítanak. Gyarmati és Kertész dugója jelenti a választ. 8:2. Jelen Postás: Megtaláltuk az összeállítást. Kozmássy Testvériség: A kiállítás után teljesen összeroppantunk. Füstös sem segített a BSE-n Pamut—BSE 3:0 (0:0) Millenáris. Bíró: Tihanyi. Pamut: Kovács — Fischer, Bog­dán — Balló, Stefkó, Lagier — Pa­jor, Meriva, Loksa, Németh, Ker­­ner. BSE: Cseh III. — Dr. Ivánkai, Füstös — Pista, Horváth, Pap — Bilic, Nagy, Szűcs II., Magyar, Lenkei. Kezdés után a Pamut lép fel tá­madólag, de csatárai tehetetlenek. A BSE-kapu előtt egymás után adódnak a meleg helyzetek. Majd a BSE is felszabadul és Kovács csak belevetéssel tud tisztázni. Szünet után a BSE erősen támad, de csak 10 percig. A 16. percben Loksa közelről gólt lő. (1:0) Majd Meriva elfut, bead és Kernel a 16-osról szép gólt lő. (2:0). A 35 percben összjáték után újra Kerner eredményes. (8:0). Engedi, Pamut: Ha nincs ilyen pechünk, több gólt lőhettünk volna. Kovács dr., BSE: Megérdemelten győzött a Pamut. Nyolc sérültünk van. ser—Jeney—Murin támadásból az utóbbi csúnyán mellé lő. Az utolsó percekben Murin és Paluch között összetűzés támad, a bíró mindkettőt kiállítja. Fordulás után Oberhauser nagy lövése az esemény, de Pribill a gól­vonalról ment. Jeney egyedül veszé­lyeztet, de végül mellé vágja a lab­dát. Utána Buchnicz az URAK el­hunyt játékosának emlékére egy per­cig szünetel a játék ! A 18. percben valóságos csatatérré változik a pá­lya. Kraller csúnyán belelép Siposba, amiért a bíró kiállítja. A revans nem marad el, Sipos Oberhauseren vesz elégtételt, ő is a kiállítás sor­sára jut. Az URAK ostromol! A 39. percben sarokrúgás után Oberhau­ser, gólt lő. (1:0). Kulcsár, URAK: Futballparódia, Lennert, III. kerület: Nincs mon­danivalóm! 3:0-ra vezetett már a WSC. WSC—Elektromos 3:2 (0:0) Wekerletelep, Bíró, Gerő. WSC: Simonics — Horváth, Csá­szár — Babocsai, ősz: Kovács — Szatmári, Hárshegyi, Tóth, Zumpft, Szőke II. Elektromos: Újvári — Melicha­rik, Kocsis — Karner, Kolozsvári, Lengyel — Orcifalvi, Steczovics, Lé­vai, Buzási, Pfandler. Az Elektromos peches körülmé­nyek között reális vereséget szenve­dett. A 19. percben Kovács faultolja Orcifalvit, ez visszarág, mire a bíró leküldi a pályáról. Ettől kezdve az Elektromos visszaesik. Fordulás után az 5. percben Tóth fejel, Melicharik aláfekszik, mégis ő terül el a földön. Az elalélt játékost kiviszik a pályáról és később kide­rül, hogy bordatörése van. A szeren­csétlen eset után Tóth kapja a lab­dát, kicselezi Újvárit és gólt lő. (1:0). A 8. percben Kovácsot fault miatt leküldi a bíró. A 17. percben Szatmári lesről indul, kapura lő, a labda Újváriról visszapattan, Szat­mári újra lő, de most már a hálóba. (2:0). A 27. percben Kocsis kézzel tartja vissza a kitörő Hárshegyit, a megítélt szabadrúgást Tóth belövi. (3:0). Az utolsó percekben az Elek­tromos támad és Lévai a 43. perc­ben gólt lő (3:1), majd a 45. perc­ben Lévai felvágása miatt megítélt 11-est Kolozsvári helyezi be. (3:2). Erlich, WSC: Megérdemelten győztünk! Az Elektromosok nagy lehangolt­­ságukban nem nyilatkoznak. Bíró-csoport 1. Pamut 7 6—1 17:4 12 2. HAC 7 5 — 2 23:8 10 3. UTE 7 4 12 17:14 9 4. URAK 7 4 1 2 14:13 9 5. BSzKRT 7 4— 3 15:12 8 6. Turul TE 7 4— 3 13:14 8 7. Postás 7 8—4 15:12 6 8. TLK 7 2 2 3 9:11 6 9. BSE 7 2 14 10:17 5 10. Testvériség 7 2 1 4 17:29 5 11. III. k. TVE 7 2— 5 12:18 4 12. ZSE 7 1— 6 11:21 2 Ez nem futball... URAK—III. ker. TVE 1:0 (0:0) URAK-pálya. Bíró: Lidit. URAK: Németh — Vajda, Fehér — Kraller, Oberhauser, Molnár — Nagy, Kármán, Jeney, Murin, Oláh. 111. ker. TVE: Horváth — Pribil, Baluch — Bauer I., Frindt, Mo­­scheim — Lencsés II., Lencsés I., Bauer II., Sipos, Baczakó­ , Heves URAK támadással indul a játék, Nagy jól ad be, de a belsők elnézik a helyzetet. Utána Molnár lő fölé. A kerület is veszélyeztet, Bauer, fordulásból mellé lő. Oberhau­ Túra-, sport- abba és vadász tila, erős, dupla talppal c rIZ"­I O sgtrim isízza \ Nem várt nagy HAC- gy­őzelem HAC—UTE 5:1 (4:0) Dv-u. Bíró, Kovács. HAC: Vajdák — Kovács I., Vaj­da — Makovszky, Pócs, Szabó — Savanyó, Tóth, Jáncos II., Kovács II., Csutorás. UTE: Guttai II. — Sándor, Róna I. — Balázs, Guttai I., Kolozsvári — Ungvári, Horváth, Kállai, Róna II. , Salamon. A HAC huszáros rajtaütéssel lepte meg ellenfelét s már az első percben Táncos II. góljával vezetés­hez jut. Változatos játék után Tóth lövése eredményes, ugyanő lövi a 12. percben a harmadikat és a 41. perc­ben a Savanyú gáncsolásáért meg­ítélt büntetőből a negyediket. Szünet után az UTE kerül front­ba. A 14. percben egy szabadrúgás­ból Kállai eredményes, de egy per­cen belül Csutorás lövi hálóba a bőrt. A játék hátralevő részében az UTE is veszélyeztet, de Wardok bravúrosan menti a lövéseket. Pócs intéző, HAC: Az I. félidő já­tékával biztosan nyertünk. Kelecsényi intéző, UTE: A HAC megérdemelte a győzelmet okosabb taktikájával. A számszerű eredmény azonban túlzott. Pártos-csoport 1. Törekvés 7 6 1 — 24:8 13 2. Elektromos 7 6 — 1 17:10 12 3. EMTK 7 4 12 18:9 9 4. MAFC 6 4— 2 12:11 8 5. WSC 7 2 4 1­8:12 8 6. MÁVAG 7 3 1 3 14:11 7 7. FTC 7 2 2 3 15:14 6 8. MTK 6 2 1 3 7:8 5 9. Köb. AC 7 2 1 4 12:16 5 10. F. Vasutas 7 1 3 3 9:17 5 11. BMTE 7 — 3 4 6:13 3 12. Cs.MOVE 7—1 6 10:23 1 Jól hajrázott a MÁVAG! MÁVAG—Köb. AC 2:1 (0:0) Kőbányai­ út. Bíró: Égner. MÁVAG: Országh — Plávits, Zimmermann — Bujárd, Madarász, Györkös — Stift, Muszka, Temes­vári, Pintér, Kunosi. Köb. AC: Gémessy — Füri, Mi­­koda — Nyújtó, Forczig, Vajna — Kapta, Prekla, Konyor, Sipos, Mé­ 9 ■ A szezon kimagasló eseménye Uránia*Décsi Nyilvános díszelőadás szerdán fél 10-kor . Váltsa meg fégjél sióva­­l szoros. A MÁVAG kezd, de a Köb­­AC azonnal átveszi a támadás irá­nyítását. A 12. percben Szlavik fel­vágja Mészárost, a 11-est Prekla lövi, Országh kivédi. A félidő végéig a KAC van fölényben. Szünet után a 2. percben Mészá­ros sarokrúgását Forczig szépen he­lyezi a hálóba. (0:1). Gól után a MÁVAG támad és Bujáki szabad­rúgását Pintér értékesíti. (1:1). A KAC van fölényben. A mérkőzés vége felé a MÁVAG erősen támad és a 39. percben Madarász kiugratja Kunosit, kinek beadását Muszka ér­tékesíti. (2:1). Oswald, MÁVAG: Meg vagyok elégedve a tartalékos csapattal. Sonnenschein, Köl. AC: A szeren­csésebbik fél győzött. Készei H.-ért törlesz­tett az MTK Törekvés—MTK 0:0. Bihari­ utca. Bíró: Deutsch. Törekvés: Szollár — Farkas, Ne­mesi — Szűcs, Készéi I., Dezső — Nemes, Faragó, Készéi II., Feren­czi, Sós. MTK: Szuhai — Barna, Konrád I. — Péter, Hűvös, Balog — Bihari, Haluska, Szendrő, Semsei, Dorogi. Rendkívül értékes pontot vett el az MTK a letört Törekvéstől. Törekvés támadásokkal indul a játék, a 14. percben Ferenczi kapufát lő. A 27. percben Sós beadását Konrád I. kéz­zel üti le, a gyenge bíró nem ad tizenegyest. Szünet után Faragó és Nemes he­lyet cserél, ennek eredménye a 6. percben Nemes nagy kapuralövése. A Törekvés állandó fölényben van, azonban minden meghiúsul, Készél II. kedvetlen és önző. A 31. percben Konrád I. MTK bírósértésért a ki­állítás sorsára jut, ez volt a mérkő­zés utolsó kiemelkedő momentuma. Frischer (MTK): A húszezer pengő első részletét most törlesztet­tük. A Törekvésnél senki sem volt hajlandó véleményt nyilvánítani. Megtorpant a MAFC FTC—MAFC 6:0 (3:0) Üllői­ út. Bíró: Kovaly. FTC: Pintér — Deák, Váradi — Hazuda, Vértes, Péch — Rátkai, Kiss, Pyber, Keszthelyi, Vermes. MAFC: Goda — Tompa, Hidegkúti — Kóti, Serfőző, Pusztai — Simon, Vízi, Szamosi, Gulyás, Gervai. A MAFC támadásaival indul a játék, de csakhamar az FTC veszi át az irányítást és ettől kezdve a MAFC színe alárendelt szerepet játszik az egész mérkőzés folyamán. A 15. perc­ben Pyber az elbámuló MAFC- védelem mellett lövi az első gólt, mindjárt a 16. percben Rátkai be­adását ugyancsak Pyber értékesíti. 2:0. A 25. percben Rátkai passzát Keszthelyi fejeli be. 3:0. A 33. perc­ben Szamosinak van nagy helyzete, de késlekedik és Hazuda az utolsó pil­lanatban szereli. A II. félidőben a MAFC felforgatja védelmét, Pusztai lesz a balhátvéd, Hidegkuti a center­­hall és Kóti a balhall. Mintha így jobban menne a MAFC-nak, de csak percekig tart a jobb játék, azután megismétlődik az első félidőbeli FTC- fölény. A 20. percben Keszthelyi fejel gólt. 4:0. A 21. percben Kiss kidol­gozott labdáját Vermes értékesíti. 5:0. A 23. percben Rátkai szólózik. 6:0. A 34. percben Keszthelyi össze­­fejelésnél megsérül, leviszik és már vissza se jön. Honigberger FTC: Az FTC min­den részében jó futballt játszott. Fröhlich MAFC: Tartalékos volt