Nemzeti Sport, 1934. november (26. évfolyam, 213-232. szám)

1934-11-04 / 213. szám

Vasárnap 12 fill. 1 1934 november 4 llirrr „ RMD luXUS VA XXVi. évfolyam, 213. «Am. tfBHfflí ÖriB . qC?' Uegltitnik aarda ét tsamhat ktcéleliiM ^J|Íp^Élűi SteiknziCaée ét kloőChHnlali alap illHW* toííMsi ví taa in *7ei mit Ki-isi mSSSSk. _ W Leveleim Budapest SS oottahch il. iltMilllWfWlhi wRySfjBaa f /§k 4 Távirati e<m \'emieftsorl Én lapéit. .*-*8*065 ■*, S&tB?' •’ faj/ 's 0 jir tsahmlarrhláhnn r T\< Uomnninhau gHBb Wf"PSííI -ér, >% f á Ifi. J"t/vnvlltt iritniil . dinár I *§1 A n-itr'i Hsa tu Cij Símf.iir zAjlist; t: Pl. 583 jSCffijSKy Svájcban 13 e.. FraDcIaor-s/áebao ! f--, »W«MI O;o»tor<a-ia*-a:i -Ml. \rrer -traj < cet-t > ■ ■ ■ „ *2y bánnpra P Au«ztrUha nvcvedfvrc ia>6iBHB8l^MIMI^8SHiyiWBBira3S .. C__ • e 7 P Ctziik Amerikába 10 P. ecyéb kfil- pHSHBSW IWjgy J O J7 1 l foMre 0 P "ISUmT npsr A csapatban minden ember nagy­szerűen játszott, de külön ki kell emelni Avar pompás formáját. A svájciaknál nagyon jó volt Vo­­lentik II., a középfedezet, és a má­sik magyar, Somogyi, a center. Ezt a Somogyit nem ismerik otthon, tanítóképzőt végzett és azután ki­származott ide. Nagyon ügyes fiú. A bieli­­sei jó bíró volt, Langfelder Ferenc. Miért nem sikerültek Caracciola tegnapi állórajtos világrekordkísérletei ? Ontotta a gólokat Újpest Cijaux de Fonás­ban Újpest—Cijaux­ de Fonás 3:1 (4:1) Avar öt gólt lőtt, a többi négy csatár egyet-egyet — Tele­fon jelentésüink — Hatalmas győzelemmel öreg­bítette a magyar futball éledező jó hírét külföldön az Újpest csapata. Chaux de Fonas együttese jelen­leg a svájci Nemzeti Liga nyol­cadik helyén áll ugyan, de a múlt vasárnap éppen Baselt, a harmadik helyezettet verte Baselben 3:2-re. Komoly képességű csapat tehát, amelynek nyolc gólt belőni tekin­télyes teljesítmény. A mérkőzésről szóló tudósításunk így hangzik: Chaux de Fonds, nov. 3. Itt már beköszöntött a tél, fehér hótakaró lepte el az egész pályát Nem is hengereltek semmit sem a 15 cen­timéteres hórétegen és ez kezdet­ben alaposan megzavarta a fiúkat. Idegenszerűen mozogtak de hamar rájöttek arra, hogy ilyen talajon csak hosszan előrevágott, kapásból továbbított labdákkal lehet megél­ni. Ettől kezdve azután ragyogó stílusban ment a játék. Az itteniek meccs után elismerőleg jelentették ki, hogy az Újpest jobb futballt ját­szott, mint akármelyik itt járt an­gol csapat. Kezdetben a svájciak jobban fel­találják magukat a havas pályán de azután a mieink is rájönnek az izére. A 10.­ percben Tamássy be­adását Jávor közelről bevágja. 1:0. A 18 percben Kocsis centerez, a labda átszáll a túlsó oldalra és most Tamássy lövi be a hálóba. Remekül telibe találta. 2:0. A 25. percben Avar pontosan olyan gólt lő, mint Jávor első gólja volt. 3:0. A 35. percben a svájciak támadnak. Tumultus keletkezik kapunk előtt, a pattogó labdát Hári vetődve ki­tolja, de rövidre sikerül és a résen álló Somogyi, a chaux de fonds-iak magyar centere behelyezi. 3:1. A 43. percben Avar kitör és bom­bagólt ragaszt az ellenkező sa­rokba. 4:1. Szünet után hamarosan újra­ megkezdődik a gólgyártás. Kocsis centerez az 5. percben és Avar „pá­risi” gólt lő 25 méterről a bal felső sarokba. 5:1. A 10. percben belsőink kombiná­ciója nyomán Kiss Gábor a center­be sodródik és Ricsi elől elhalássza a góllövés dicsőségét. 6:1. A 21. percben Kocsis elfut, behúz és 25 méterről az ellenkező sarok­ba céloz. 7:1. A 33. percben Kiss Oxforddal emeli a labdát Avar elé, aki mellel maga elé teszi és máris f­üstöl a labda a luitóban. 8:1. A csapat így állt fel: Hári — Stemnberg, Jós — Seres, Sziles, Szalay — Tamássy, Kiss, Avar, Já­vor, Kocsis. Sternberget szünet után Futó váltotta fel. Holnap a Servette ellen a Futó, Sternberg­­már fog bekkelni, a balszélen pedig Déri játszik. Albrecht kir. her­ceg üdvözölte a BBTE bajno­kait a tegnapi díszlakomán A BBTE szombat este Széll Kál­­mán­ téri székházában rendezett ün­nepi vacsoráján ünnepelte ez idén nemzetközi versenyeken sikerrel sze­repelt atlétáit, így Dimay Pált, a párbajtőrvívás Európa-bajnokát, Ko­vács Józsefet­, a 110 m-es gátfutás Európa- és Sir Józsefet, a 200 m-es síkfutás angol bajnokát. A tö­bb mint 120 terruáres díszva­csorán megjelent Albrecht kir. her­ceg, az egyesület díszelnöke, Demény Károly ny. államtitkár, az egyesület örökös elnöke, Wünscher Frigyes dr., az egyesület társelnöke, Pertsek La­jos ügyvezető elnök, Schenker Zoltán ezredes, a Magyar Vívószövetség, Szerelemhegyi Jenő dr. a Magyar Atlétikai Szövetség, Misángyi Ottó a Testnevelési Főiskola képviseleté­ben és még sokan az egyesület és a sport barátainak sorából. Elsőnek vitéz Mátyásfalvy Erik dr., az egyesület alelnöke üdvözölte Alb­ recht kir. herceget, valamint a szö­vetségek és egyesületek képviselőit. Ezután Albrecht kir. herceg szólott és mélyenszántó szavakkal mutatott reá arra, hogy a versenyző teljesít­­i­ménye mögött az egyéni érdek ki­kapcsolásával a nemzeti géniusz áll. A mai vacsorán ünnepeltek az egyéni érdek mellőzésével a klub- és a nemz­­­zeti színek szeretet® és a magyar­ nemzet géniusza vezette győzelemre Varsóban, Milánóban és Londonban. A lelkesen fogadott beszéd után Albrecht kir. herceg átadta az ünne­pelt atlétáknak és Dunay Pálnak a BBTE ajándékát, az egyesület bronz­­verettét. Több felszólalás után a díszvacsora résztvevői a késő éjjeli órákig a leg­jobb hangulatban maradtak együtt. FELHŐSÖDIK A következő 24 órában várható időjárás. Keleti légáramlás indul meg. A nappali hőmérséklet kissé emelkedik. Éjjel továbbra is erős fagy. Az ország nyugati felében felhősödés és a vasárnap délután folyamán valószínűleg több he­lyen eső. Csak 59.3 m percet úszott Bécsben A BEAC vízipóló csapata Dugár rossz védése miatt 4:2-re kapott ki a teljes EWASC-tól — Telefonjelentésünk — Bécs, november 3. Az egyetemi úszók szereplése igen gyenge sikerrel járt az EWASC versenyén. Egyedül Csik Ferenc tudott győzni, a többi úszó, de még a vízipólócsapat is kikapott a bécsiektől. Igaz, hogy 4x200 mé­teren az EWASC stafétája nagyon jó rekordot úszott, amely a magyar klubrekordtól is alig marad el. A zsúfolásig megtelt uszodában ott volt a magyar követség képvi­seletében Apor Gábor követség­ ta­nácsos, Theodor Schm­idt, az oszt­rák­­testnevelési tank fő elnöke és más előkelőségek. Részletes eredmények: 100 m gyorsúszás: 1. Csik Fe­renc BEAC 59.3 mp, 2. Keltscher EWASC 1:02.7 mp, 3. Hnatek EWASC 1:04 mp. — 6. Tóth BEAC 1:06 mp. A verseny után Csik ezt mon­dotta: — Csak délután érkeztünk meg Bécsbe és az utazástól merev vol­tam. Nem ment jobban, pedig szá­mítottam rá. Igaz, hogy ellenfelem sem volt. 100 m­ hölgy hátúszás: 1. Wag­ner 1:30.6 mp, 2. Deutsch 1:84.7, 3. Deloges 1:36.7 mp. 200 m gyorsúszás: 1. Rabi EWASC 2:32 mp, 2. és 3. Paukert és Wein 2:36 ma 100 m mellúszás: 1. Hölzl EWASC 1:16.8 mp, 2. Hahn EWASC 1:19 mp, 3­. Zobernigg Klagenfurt 1:21 mp, 4. Lengvári II. 1:21.4 mp. 100 m hátúszás: 1. Kellner Innsbruck 1:16 mp, 2. Platten­­steiner EWASC 1:17 mp, 3. Leng­vári III. BEAC 1:17.4 mp. 1X300 m gyorsúszó staféta: 1. EWASC 9:51.6 mp, osztrák rekord (régi 10:00.1 mp), 2. BEAC (Jung 2:37, Zábrák 2:30, Csík 2:23 mp, Lengyel 2:23.9 mp) 9:54.3 mp.­­ Csík nyolcméteres hátránnyal veszi át a versenyt, a hátrány felét ledolgozza, Lengyel is szépen hoz az első hosszban, de aztán mindig benragad a fordulók­ban és másfél testhosszal elveszti a versenyt. EWASC—BEAC 4:2 (2:0). Bíró: Vértesy. EWASC: Weninger — Zeitz, BlasI — Riedl —- Müller, Lerget- pohrer, Seltenheim. BEAC: Dugár — Csepela, Helyes — Zábrák — Lengyel, Rajki, Jung. A vereséget a BEAC főleg kapusának rossz védése miatt szen­vedte el. Dugár még a pauszokat is az ellenfélnek adta ki, ezzel szemben Wenninger nagyszerűen védett. Az első perc végén Riedl szerzi meg a vezető gólt, a 3. percben Seitz a másodikat. Rajki bombái a kapufára mennek. A második félidő elején már Rajki is lő gólt, de Riedl növeli az előnyt. Sergetpohrer lökéséből már 4:1 az eredmény, amikor az utolsó perc végén Jung négyméteresből lövi az egyetemisták második gól­ját. Holnap a BEAC csapatában Vértesy is játszik. Az úszószámokban három magyar hölgy is résztvesz, Csukay, Szép és Tóth is. Dukáss 4 FTC-Pálya IX, üllő­ út 129 November 4-én, vasárnap délután 1/1­3 órakor Ferencváros- Budai „11“ I. ligabeli bajnoki mérkőzés, előtte */41 órakor Nemzeti—Budatérény II. ligabeli bajnoki mérkőzés Lapunk e heti , csütörtöki és pénteki szá­ma a miniszter­­elnökség sajtó­­osztályának tilalma követ­keztében nem jelenhetett meg Kikapott a Kispest Ostravában — Távirati jelentésünk — Moravska-Ostrava, nov. 3. Ma itt éjjeli mérkőzés kereté­ben Kispest csapata mérte össze erejét a Sleska Ostrava csapatá­val. A gyenge világítás a ma­gyar játékosokat erősen zavarta s 2:2­03 félidő után 4:3 arányú vereséget szenvedtek a kitűnően játszó helyi együttestől. Stadion Debrecen November 4-én, vasárnap délután ___ _/4 3 órakor Bocskai-Phöbus L­­igabeli bajnoki mérkőzés