Nemzeti Sport, 1935. április (27. évfolyam, 65-85. szám)

1935-04-01 / 65. szám

jr Jobb volt a budai, de a bal­­szerencse és a Aíró nehéz é­kessége útjét állta győzel­mének Budai „11“— Phöbus h1 (1:1) Eleinte unalmas, aztán iz­galmas, de nem valami magas színvonalú meccs Góllövő: Rökk, Sáros FTG-pálya, 3000 néző. Bíró: Pa­un­ez A Phöbua öltözőjében az az újság, hogy a bokáját fájlaló Bell, nem játszhat. A­ tartalék Csere helyet­tesíti. Törösi I. viszont harcképes . Így Titkos II. játékára nem ke­rül sor. A budai összeállítása változatlan. Ide Barna Sándor és Sólyom lá­togat be. Hamar élénk lesz a han­ ,­gúlát. Ligetinek, a leendő férjnek .Ő gratulál mindenki azzal,­­hogy most­­ még vissza lehet lépni. A Phöbus jön ki előbb. Csípős hideg szél járja, kék téli ujjast húztak­ a fiúk. Üdvözlik a közönsé­get, majd feltűnnek­ a budaiak is. Budai „N­": Havas — Wéber, Tőrös­­ L — Gombkötő, Fabriczy, Péter ££■ Csere, Szikár, Solti, Sá­ros, P. Szabó.­ ­ BÁGYADT IRAM, SOK KÖZÉPJÁTÉK A Phöbus kezdi a játékot, a bu­daiak enyhe széllel játszanak. Előbb a kék-sárgák rohamoznak, majd a FUTBALL felszerelés beszerzése előtt kérjen árajánlatot és árjegyzékt Macher Rezső és Társ­át c IV. VAKi­n. 28_______Tel.: 884—1 budaiak, de egyik csapat sem tud kibontakozni. A 4. percben Csere fejese fölé jut, majd a 7. percben szöglet is jelzi, hogy a Phöbus va­lamivel tetíbet támad. A pályán fel­tűnő nagy a „testvéri’ hangulat, alig van iram. A 11. percben azonban már fault is akad. Fekete löki a 16-os táján Soltit. Sáros, rúgja a szabadrúgást kapu elé, Magda azonban elcsípi és kivágja a labdát. Gombkötő rontja még jobban a testvéri hangulatot. Először Szeder nyakába ugrik, majd nyomban utána Schusterbe megy páros­ lábbal. A második sza­badrúgást Fekete íveli a kapu elé a 16. percben. Juhász könnyen fogja a labdát, Rökk azonban ott terem és éppen a kapunak háttal állva készül felugrani, miközben kissé meglöki a kapust. A megijedt Juhász kiejti kezé­ből a labdát. A bőr a gólvonal előtt pattan le és Rökk nyom­ , bár be is nyomja a hálóba. l:j)-ra vezet a Budai! A Phöbus szöglettel válaszol a 30. percben. A beküldött labdát Solti szépen fejeli a Havas által a budai védelem még el sem helyezkedett és a széltől is csavart labda 25 méterről máris bemegy pontosan a jobb felső sarokba. 1:1! Feltűnik, hogy mind a két csa­pat három csatárt hagy elől. Ilyen­formán a játékosok legnagyobb része középen tömörül és a játék java itt, is folyik le. Egyébként mind a két csapat feltűnően óvato­san játszik. A 29. percben Magda faultolja P. Szabót, de a szélső Sza­badrúgását Havas jól öklözi ki. Két perccel később P. Szabó át­játssza Ligetit, beadását Csere fej­jel Szikár elé teszi, az összekötő lő is, a labda, lécet érintve megy ki, de a bíró közben már — nagyon he­lyesen — lesállást jelzett. Phöbus-szöglet után a 32. percben Rökk küld be Hadrévinek remek labdát, de a budaiak centere a 6-oson teljesen szabadon állva nem tudja berúgni a bőrt, mert a labda nem jön pontosan a lábára. Gomb­kötő faultolgat szorgalmasan, a kö­zönség több ízben tüntet, majd Phöbus támadás közben P. Szabó beadására Szikár és Havas egy­szerre ugrik. Havas elbukik, a lab­da kikerül Cseréhez, aki vissza­küldi. A kapus a térdét fogva még mindig tehetetlenül fekszik, ám Fekete kisegíti: mezőnybe küldi a labdát. A 45. percben Rökk egészen a vonalról veszélyesen csavart lab­dát küld be, Juhász alig tudja szög­letre öklözni. A berúgás után Wé­ber szabadít és vége is az első fél­időnek. ALVAJÁRÁS — Ez alvardrds és nem futball — mérgelődik Barna Sándor a Phöbus öltözőjében. — Rég láttam ilyen mundizást — állapítja meg Bányai —azt a tüzet akarom, amit a Fradi ellen láttam a második félidőben. Juhász a bekapott gólt így ma­gyarázza: — Nem fedezték Rökköt,­­ a le­vegőben meglökött és kiejtettem a labdát. A budaiaknál Faragó követel harcos játékot. Rökk így írja le a gólt: — Megnyomtam Juhászt,­­ ki­ejtette a labdát, amely a térdem­­ről bepattant. KÉT BUDAI GÓLT SEMMISÍT MEG A BÍRÓ, MAJDNEM BOTRÁNYBA FÜL A MECCS Phöbus-rohamokkal indul a má­­sodik félidő. Az 5. percben Solti Sárosnak adja a labdát, a bal­kötő két védő közül kiugrik, de mellé lő. Hadrévi 40 méterről cé­loz kapura, majd a 8. percben Rökköt szökteti, ez bead, de Po­zsonyinak nem jön lábra a labda. A túlsó oldalon Csere beadására ismétlődik meg ez az eset. A bu­daiak észrevehetően feljavultak, sokkal jobban passzolnak, mint az első félidőben. Egyik támadásuk során Rökk átjátsza Tőröst, de Wéber a 16-os vonal előtt buktat­ja a szélsőt. Hadrévi küldi a sza­badrúgást, a labda a sorfalba vágódik és Gombkötő leteríti. Az­után újabb Budai-támadás követ­kezik, négy csatár is ott van a 16-oson belül, csak a kapuralövés hiányzik. A 14. percben Tőrös szög­letre szereli Rökköt, de a berúgás után Hadrévi fejese mellé megy. A 17 percben Sztancsik hátul­ról hoz előre egy labdát, előreadja Hadrévi és Rökk elé, Hadrévit Wéber előzni a­karja, a center azon­ban lerázza magáról, Wéber el­esik és Rökk a 18-as tájáról félma­­gas lövéssel élesen hálóba vágja a labdát. A bíró azon­­ban nem adja meg a gólt, mint később kiderült, les­­állás miatt. (Lesállásról szó sem lehetett!) Nem sokkal utána szabadrúgást ítér a bíró a Budai „11" javára a 16-osról, mert Tőrös felvágta Rök­köt A Phöbus felhelyezkedik, Sztancsik nagyban lökdösi Sárost, a bitó még nem fütyült. Mii­kor Hadrévi már hálóba vágja a labdát, a gól persze érvénytelen. A meg­ismételt lövés gyenge. A közönség lelkesen szurkol a folyton támadó budaiak mellett és kissé tüntet a bíró ellen, aki úgy látszik nem szokta meg még a szabadrúgások „promt" elintézését, amire pedig Pesten — helyesen — nevelik is a bírákat, játékosokat egyaránt. Újra Hadrévi jár elől a 21. percben fejesét Juhász kiüti, má­sodszor azonban Hadrévi mellé lő. Néhány veszélyes Budai-táma­dás után a 28. percben az állóhely oldalán Péter előbb kézzel nyomja Sztancsikot, majd a testtel is s amikor a kistermetű jobbösszekötő elesik, még meg is rúgja, rá is esik. A korzóütésről többen­­­öklüket rázva ugranak fel, az állóhely élén­ken tüntet, a játék két és fél percre megáll, Sztancsikot éleszgetik, rendőrök is vannak ott, Tőrös egy követ visz a bíróhoz, amit egy néző dobott volna be, majd a Phöbus elleni szabadrúgással folytatódik a játék. A budaiak csak 10 emberrel ját­szanak. Valaki megjegyzi: •­ No, most már megnyerik a meccset. De vissza az egész, mert a 33. percben Sztancsik visszajön. A 34. percben Solti, a szélen nagyszerűen fut el, beadását P. Szabó kapja, nagyszerű lendületben fejel­ kapu­ra biztos gólnak látszik, ám Havas kifelé tart a kapujából és a labda véletlenül nekivágódik és kipattan róla. Azután Sáros már csak mellé tud lőni. A budaiak rohamoznak, Wéber könnyebben meg is sérül az egyik akció közben. Szögletarány: 3:2 (3:1) a Phöbus javára. A pályán sorsolják ki a labdát. A budaiak nyerik el A BUDAIAK GYŐZEL­MET ÉRDEMELTEK VOLNA, nemcsak azért, mert többet támad­tak, hanem azért is, mert tervsze­rűbben játszottak és szél ellen sok­kal okosabban is. Mindkét csapat­ból a védelmet kell kiemelni. A budaiak közül Fekete mentett sok kétes pillanatban, de dicséretet érdemel Havas és Ligeti is. El­fogadhatóan, sőt helyenként nagy­szerűen játszott a budaiak fedezet­sora, amely a második félidőben alaposan lepipálta a Phöbus ha­sonló sorát. Mind a hárman kivet­ték részüket nemcsak a védekezés­ből, hanem a csatársor támogatá­sából is. A csatársorról már nem sok jót lehet mondani. Rökknek volt néhány veszélyes lefutása. Sztancsik dolgozott elől, hátul fá­radhatatlanul, többet nem is mond­hatunk. A Phöbus csapatából is a két hátvéd emelkedett ki. De már Ju­hász kapust, különösen a gól előtt történt kiejtése miatt nem szabad megdicsérni. A fedezetsor jól kez­dett, de aztán egészen visszaesett. Gombkötő és Péter is túl erélyes játékkal igyekezet pótolni tudás­beli fogyatékosságát. Mindkettő­nek volt olyan faultja, amelyért kiállítást érdemelt volna. A csatár­sorból csak a balszárny vonta magára a figyelmet. P. Szabónak az első félidőben voltak komoly le­futásai, de szünet után vissza­esett. Sáros érdemel dicséretet azért, mert igyekezett valamelyest összeköttetést tartani a fedezet- és csatársor között, igaz, hogy nem sok sikerrel. A pécsi Painz bíróból hiányzott egy kis erélyesség és egy kis gyor­saság. U ^rd&^oda (Tolt UK RAN) V. Berlini-tér 7 Újonnan berendezve! Szobák: 3—4 pengőért «. Penzió: 6 pengőért Hónapos szobák 60.­ P-től tinc­Hi intés! Hideg-meles folyóvíz­­ elhagyott kapura. Fekete azonban még ott­ van és lábbal visszavágja a bőrt, amely most Sáros elé kerül, de­ a balösszekötő már nem tud ka­parta lőni. A 26/­ percben Szeder faultolja Szikárt. Egészen enyhe oldalba­­lökés volt, sok bíró talán nem is ítélne szabadrúgást. Bárny nyomban leteszi a lab­dát sípjelre azonnal rúgja. sssal AZ 5500 PENGŐS PÁLYÁZATUNK MÁSODIK HAVI VERSE­­NYÉNEK MÁSODIK SZELVÉNYE A heti Iliit l«U(l IN pengfll — (A heti Tértién? különálló!) Tavaszi tipbalfloristv 1935 (Hatflle Tersen?i FO - HAVI - MEGBÍZHATÓSÁGI - HETI - REKORD - TELITALÁLAT - Az utolsó három egy szelvénnyel le megnyerhető 1986 áprili* 6.. %. VII. (Bekilldendfl április (­.in délig!) Második hevl Tarteng L ftMs—Aigh­o ill. A Glasgow ben.). » ■ i d s t b ■ • 1 l PipeN Bemegy (TV. At . 0 * o * 0 . * e od­l e o ________’ I. AMle­loM JT (IT. t| , _______i______ A Klepeet—Ferewrieres (TE. T. TTC-pdlyanO „ a o » p • . *. Hungárin—Raeged (IT. T.) , , , , , , , , , , , , , , i______ tm. hr. ED—Soroksár (IT. l.­ ,,,,,,,,,,, , 1­1. Phobue—Boeekal (IT. , ,­­­----------8. Törekvés—KAVAR (IV. 7. Bp. na. I. ont.) ,,,,,, 1,______ 11. Keletmagyaromság—Délmagyarorsság (IV. T. Debrecen.) , ——____,__ 10. Középmagyaronság—Délnyugatmagyarom. (IV. 7. Dorog) --------------------­Tartalék mér­k­őzének (ChaA ahhan aa seetben isdeifreek, ha a fele# Ma közt] valamelyik el marad.) 1. Nyugatmagyarom — Csankaagyarorsa. (IV. 7. Győr) . ■ , -*---------2. Wekerlatelepi SC—FTC (IV. 7. Bp. am. I. part.) , , , , , ■ * *---------­S. URAK-HAC (IV. 7. Bp. aas. I. ead.) _______|----------­A pályázó neve: Címei Minden szelvénybe* használatlan, ép I0 fillére* bélyeget kell mellékelni, de a bélyeget még a sarkáva­ sem szabad felragasztani Külföldieknek 10 magyar fillér értékű forgalomban levő szintén használatlan és ép bélyeget kell mellékelniük — A beküldő aláveti magát a pályázati feltételeknek. — NYILATKOZATOK: Meccs után a Phöbus elégedett, a budaiak érthetően elégedetlenek az eredménnyel. Faragó Lajos ezeket mondja: — A meccset a második félidő alap­ján okvetlenül meg kelltt volna nyernünk. A második gól meg nem adása teljesen érthetetlen. Az eset ugyanaz volt, mint a Phöbus góljá­nál. Ott a Bíró rögtön jelt adott a szabadrúgásra, miért nem adott itt is. Sztancsik! Egymást toltuk Péterrel, Péter szándékosan a gyomromba rúgott, majd mikor a földön feküd­tem, a fejembe talpalt. Ezért akarta a közönség megverni. Barna Sándor, a Ph­öbus elnöke: Reális eredmény. Bányai Lajos edző: Az I. félidőben mi voltunk a jobbak, a másodikban a Budai kiérdemelte a döntetlent. Törös: Sztancsik megfogta Péter karját, Péter fordulását igyekezett lerázni, közben a labda ölön rúgott és véletlenül Sztancsik gyomrát ta­lálta. Paunz bíró: A budaiak első meg­­nem­ adott góljakor az egyik­­játékos lesen volt. Hogy melyik, nem tudom, mert nem ismerem őket. A második meg nem adott gólnál még nem ad­tam jelt a szabadrúgásra. Hétfő, 1955 április . Hatalmas fölényben tetszés szerint győ­zött a Ferencváros F­erencváros— Attila 5:0 (3:0) Az Attila csak a védeke­­zésben volt nagy Góllövő: Mikes, Móré, Sárosi Máré, Kiss Ü­lör­ út, 5000 néző. Bíró: Iváncsics A Ferencváros öltözőben csende­sen folyik a készülődés. Valaki azt mondja: — Megnézem Kiset, az újoncot. De Kiss tiltakozik ellene, mert ő már nem újonc a profiban sem, mert hiszen játszott már nagy meccset. Az Attilában Lehotzky azonban valóban újonc és a 20 éves, jól ne­velt fiatalemberek szerénységével húzódik meg a sarokban. Az Attila játékosai arról panaszkodnak, hogy az utolsó két meccsükön nagy pech üldözte őket. Remélik, hogy ma végre elhagyja őket a szeren­csétlenség. Ferencváros: Háda —­ Polgár, Korányi — Laki, Sárosi, Bán — Mikes, Kiss, Móré, Lázár, Kemény. Attila: Barna — Kővágó, Szik­lai — Lehotzky, Buzássy, Seregi — Szegő, Molnár, Farkas, Dóczé, Opata. A fakó kékmeczs, piros lábszár­védős Attila fut ki először a pá­lyára és üdvözli a közönséget. Az­tán a Springer szobor előtt kapu­hoz megy lődözni. A Fradi egy kicsit várat magára, de aztán Pol­gárral az élén szintén megjelenik a pályán. A választásban a miskolciaknak kedvez a szerencse, ez azonban nem jelent sokat. A nap nem süt, a szél is csak egészen gyengén fújdogáL NEHEZEN INDUL A GÓLLÖVÉS, DE AZ­TÁN SZÉPEN MEGY Opata a város felőli kaput választ­ja és Móré enyhe szél ellenében indítja el a labdát. Ferencvárosi támadások töltik ki az első tíz per­cet. Móré 20 méteres szabadrúgása, Sziklai merész hazaadása majd miskolci intermezzóként Opata 25 méteres szabadrúgása csak ártatlan eseményt jelent. A 8. percben Laki Móréhoz, Móré meredeken Kemény elé játszik, Kemény nagy helyzet­ből durrant mellé. Rövidesen me­gint csak Móré passza után Mikes előtt nyilik lehetőség, de a másik szélső lövése is célt­­ téveszt. -­ A Fradi álandóan támad, az Attila játékosok a 16-oson keményen, elszántan védekeznek. A 12. percben Mikes szabadrúgá­sából Móré fejel kapura. A labda Barnáé. Egy percre­­rá Buzássy átvágott labdájával Szegő elfut, Korányi hiába üldözi, Szegő azon­ban 10 lépésről keresztben a kapu mellé lő. Rögtön utána. Buzássy vá-