Nemzeti Sport, 1935. július (27. évfolyam, 128-149. szám)

1935-07-01 / 128. szám, Második kiadás

2 lövése gyenge. Döcög a ferencvá­rosi támadósor. Toldi 20 méteres lövése fölé megy. Dühösen legyint utána. Móré szép labdákat ad a szélekre. A 24. percben a Zside­­nkce komerét a hátrahúzódott Tol­di hárítja. Utána Sárosi ismét tá­madja a kapust, Cserny csúnyán felvágja, de a bíró nem lát okot a beavatko­zásra. Sárosi a földön is marad és a bíró csak később állítja meg a játékot. Móré 20 méteres szabad­rúgása alig magas. A 28. percben tüntet a közönség, mert a határ­bíró— tévesen — lesállást jelzett. Lázár elengedi Nyvek­et, a lövést Háda kiejti, de azután utánavető­dik. 28. percben újból baj van: veszélyes adogatásokkal nyo­mul előre a brünni csatársor, Rul­ Motaknak adja be a lab­dát, ez Nyvekt elé továbbít, aki 10 méterről lapos, guruló lövéssel védhetetlenü­l küldi a léc mellé a második gólt. 2:0! Az öröm óriási a nézőtéren. Újból támad a Ferencváros. Sárosi rohamozza a kapust, újabb tüntetés. Sterc villámgyors lövését újra bent látjuk már, de Háda és Polgár egyesült erő­vel tisztáz. A Ferencváros egész zavartnak látszik, főleg a fede­­zetsora ingadozik, viszont a brünni fedezetsor, élén a mezőny fölé emelkedő Porpi­­dállal, — nagyon jó. Sárosit ellökik. Toldi szabadrú­gása csúnyán félremegy. Most megszólal a megafón és kéri a filin Cipít ősibb! Futócipő if­­inn borjúk­őr,­ finn fazon_P­­U.UU Tetliszcipő angol versenyforma kézzel var- le ___ rótt, mérték szerint P »*»« Garantált vízmentes goizer varrott zsíros bagaria bőrből hafferStcipő p 17.SO Minden sportághoz készítek cipőt IF.J. TE­­.RÓCZKY JÁNOS 11. Podm­ank­ól­ u. 49 tel. 223-53 Egyesületeknek árengedmény közönséget: ne tüntessenek a ka­pust szabályosan támadó Sárosi ellen. A játék ellaposodik. Ke­mény sok labdát kienged, de a 43. percben van egy jó ak­ciója a Ferencvárosnak. Kemény jó beadására Burkert és Sárosi egyszerre ugrik, a center feje éri a labdát és onnan a bal kapufának megy. A visszapat­tanó labda is Sárosié, aki a te­hetetlen kapus mellett a sarokba céloz, de Cserny a gólvonalon bele tudja tenni a lábát a lab­dába s így tisztázza a rendkívül meleg helyzetet. A Fradi első kornere követke­zik, majd egy szabadrúgás, de nem megy a vendégeknek. Még egy Zsidenk­e-korner és vége a félidőnek. SZÜNETBEN a Ferencváros öltözőjében Pol­gárt ápolják, akinek a tenyerét felhasította a talaj. Sárosi a bíró­ra panaszkodik: — Kladnoban is, ez volt a bíró és azzal kezdte, m­ecss előtt, hogy ne­ játszunk olyan durván!!), mint akkor. Főleg Toldit emle­gette. PERCEK ALATT EGYENLÍT A FERENC­VÁROS ÉS A ZSIDE­­NICE GYŐZELME NE­HEZEN, NEM EGÉSZEN MEGNYUGTATÓ MÓDON ALAKUL KI. A Ferencváros azonnal támadó­lag lép fel. Kemény támad élénken, de beadása középen elvész. A 4. perc azonban már magyar gólt hoz. Megint Kemény támad, beadá­sát Néder elvéti. Sárosi elfogja a labdát, okosan hátrasarkal Kiss elé, aki 10 méterről pontosan a jobbsarokba céloz. 2:1. Egy perc is alig telik bele, újra a magyar balszélső vezeti a labdát. Most . Ő maga tör kapura, megvág­ja, a kapus csak kiütni tudja az erős lövést, a szemfüles Sárosi itt van és, nyolc­ méterről a balsarokba helyez.­2:2. Öt perc alatt egyenlí­tettünk. A Ferencváros most megtalálja a szívét és a nyugalmát. Elkezd la­posan játszani és most már úgy játszik, hogy övé a meccs. A 8. percben kornert ér el, de ebből nem lesz semmi, sőt a nagy erővel támadó Zsidenk­e ér el gólt a 9. percben: villámgyors támadás, a végén Prusa a 16-oson belül álló Sterc elé tálal, Laky és Móré ott van, de tétovázik és Sterc magas lövése védhetetlen. 3:2. Újabb brünni roham következik. A bíró túl szigorúan ad szabadrú­gást, ebből Pospihál veszélyesen fe­jel és Hádának remek védésre nyí­lik alkalma. Ferencvárosi korner után Sárosi passzát Toldi lövi. Burkert jól véd. Sárosi csodás cse­lekkel megy át a védelmen, de a lövésben nincs szerencséje. Jól játszik a Fradi, csak a lövés nem megy! Cserny megrúgja Tol­dit, a bíró nem látja, Toldi meg­fenyegeti a hátvédet. A 22. perc­ben Kiss remek passzát Sárosi ne­héz helyzetből a kapusnak lövi. A brünniek Rulira játszanak. Kor­nert érnek el. Újra a Ferencváros támad, de erőtlenül. A Zsiderice­­támadások közben 8 emberrel véde­kezik a Ferencváros pompásan, csak három csatár van elől, nagy­szerűen dolgoznak. Csak a lövé­sek ... Móré keményen szereli Prusát a közönség harsányan biztatja a csapatát. — Tempó, Zsidenk­el A 30. percben a lesbenálló Mo­­tak lövését Háda pompásan menti, a közönség glót reklamál. És azt állítják, hogy lyukas a háló. A bíró vizsgálata azonban negatív. Pom­pás iramban folyik a játék, amely­nek eredménye teljesen nyílt és váratlanul igazságtalanság juttatja újabb gólhoz a Zsidenk­ét A 43. percben Prusa labdáját Móré elfogja, de nem tudja ki­rúgni, Polgár ugrik be segíteni, de labdája az előtte álló Nyvek­ről oldalt pattan az óriási or száj­ban álló Prusa elé, nyilvánvaló sza­bálytalanság, de átlalános csodál­kozásra a bíró nem állítja meg a játékot és Prusa kényelmesen lő­het gólt a balsarokba. 4:2. Az igazságtalanságot megtetézi a bíró az utolsó percben, amikor fél perccel a szabályszerű idő le­telte előtt Kemény labdáját Sárosi bevágja, de a bíró idő előtt bele­fütyül a lövésbe és így 4:2 az eredmény, — 4:3 helyett. Lloyd Szálloda (volt MERAN) V. Bernini-férj Újonnan berendezve! Szobák: 3—4 pengőért Penzió: 6 pengőért Hónapos szobák 60.­ P-rős fetoonk­ k­ilés! Hirten-meleo líz­iín sokkal jobb, mint a Rapid, csak Sárosinak nem volt szerencséje a lövésekkel. Mailinger, a Ferencváros elnö­ke: Szépen játszott a csapat, nem érdemelte a vereséget. Klement: A bíró elnyomott bennünket. Blum edző: Pech, nem rossz a csapat. Nyvelt: Nagyon erős meccs volt. A Ferencváros W-formációt ját­szott és ezt mi nehezen szoktuk meg, főleg, mert ezt a taktikát mindig más és más formába öl­töztette. Toldi: Ezzel a bíróval már a startnál vesztettünk. Scorzoni bíró: Az utolsó gólnál úgy láttam, hogy Polgártól pat­tant a labda Prusa elé, tehát hely­zete passzív b­eállás volt. (Ez nem igaz. A labda Nyvekttől pattant Prusa elé.) Móré: A revánsmeccs könnyebb lesz, mint a Roma ellen volt. Kiss: Egy gól hátránnyal jobb lett volna fordulni. ———T in NYILATKOZATOK: Bomes, kerületi elnök: A Fe­rencváros nagyszerű formában van. Hasemann, kerületi vezetőségi tag: A Zsidenice nagyon bravúros mérkőzést vívott. A Ferencváros fogjál Motak: A két gyors gólt azért kaptuk, mert a nap nagyon zavar­ta védelmünket. Smolka: A Ferencváros leg­alább háromszor olyan jó, mint a Rapid. Nekem a szélsők tetszettek nagyon és a csapat W-formációja. JÓ JÁTÉKKAL MEG NEM ÉRDEMELTEN VESZTETT A FERENCVÁROS Veresége ellenére is meg kell dicsérnünk a Ferencvárost. A brünniek elragadtatással beszél­tek játékáról és azt magasan a Rapidé fölé helyezték. Az I. fél­időt egy kicsit könnyen vette a csapat, nem találta fel magát, szünet után azonban feléledt és ragyogó játékot vágott ki. Majd­nem olyan jól, ha nem is olyan eredményesen játszottak a ferenc­városiak, mint a Roma ellen. A Zsidenk­e borzasztó erőbeadással állította meg a ferencvárosi csa­tárok eredményességét, de ezzel a ferencvárosi játékkal bizalommal tekinthetünk a revánsmérkőzés elé. A Ferencváros legjobb embere Sárosi volt. Egészen elsőrangúan játszott és ha a lövésekben egy ke­véssel több szerencséje van, akkor nem kap ki a magyar csapat. Mö­götte Móré is nagyszerűen ellátta feladatát, ő azonban helyenként már eltűnt. Utánuk Polgár végezte a legnagyobb és legjobb munkát. Ami a többieket illeti, a Háda nem tehet a gólokról, Korányi so­kat dolgozott, de olykor hibákat vétett, a két szélsőbalmnak ment már jobban is. Különösen Lázár bizonytalankodott. A csatársorban Toldi következik Sárosi után. Kiss halványabb volt, a szélsők pedig csak szünet után elégítettek ki, ekkor Kemény eléggé belelendült. A Zsidenice legjobb embere Ruli, a balszélső. Minden elfutá­­sa veszélyes volt. Pospihál remek centerhalt, de Sárosit ő sem tud­ta sakkban tartani. Tehetséges játékos, a kapus, az ügyes csatá­rok közül még Nyvekt említendő meg. Cserny főleg durvaságaival tűnt fel. Bobai Mattanovich Béla. Siko játékkal győzött és SSL kér. Dorogon III. KER. FC—DOROGI AC 8:2 (2:0) Dorog, 1500 néző. Bíró: Deák A III. ker. csapata szombaton Do­rogon mérkőzött és nagyszerű játé­kával teljes elismerést és sikert ara­tott. A szépszámú közönség a pesti csapat minden egyes akcióját zajos tetszéssel kísérte és a játék végén melegen ünnepelte a vendégeket. Az első félidő 30. percéig mezőny­játék folyt és a helyiek még ellent tudtak állni a III. kerületnek. A 66. percben Lenkei­ elfut és szép beadá­sét Fenyvesi a gólba vágja. 1:0. A 41. percben Fenyvesi fut el és most Lenkey rúgja a kapuba a labdát. A II. félidő 2. percében a dorogiak ceb­erének, Gyömbérnek sikerült egy támadásból a III. ker. kapujába rúg­ni a labdát és 2:1-re javítani az ered­ményt, de aztán megindul a „hen­ger". A 11. percben a nagyszerűen játszó Fenyvesi elszalad és jó beadá­sát Kármán a hálóba vágja. 3:1. A 14. percben Fenyvesi II-esből a 4-ik gólt rúgja. Nagy fölényben van a pesti csapat és szép játékkal kedves­kedik a dorogiaknak. A 21. percben Fenyvesi faképnél hagyja az egész védelmet és beadását Kármán gólba rúgja. 5:1. A 32. percben a nap leg­szebb gólja következik. Angyal ki­rúgja a labdát. Víg VI. passióval Fenyvesi elszalad, bead, Kármán kap­ja a labdát, kicselezi a védelmet és gólba vágja a bőrt. 6:1. Ennél az akciónál az ellenfél közül senki sem érintette a labdát. Most lelassít a 10­. kör, és ezt a dorogiak kihasznál­ják. Heves támadást indítanak és Gyömbér a labdát védő Angyalt a labdával együtt a kapuba sodorja. 6:2. A 41. percben Fenyvesi és a 44. perc­ben Kármán lövi a III. kér. 7-ik és 8-ik gólját. A III. kér. és a mezőny legjobb embere Fenyvesi volt. Kiválóan ját­szott még Víg V­., Kármán és T­ncz. A dorogiaknál Farkas és Gyömbér játszottak jól. A bíró jól vezette a mérkőzést. Hétfő, 1935 július 1. Ezzel a szormnyal M a wigasziwi ____ KÖZÉPEUROPfI KUPA PÁLYÁZAT A díjak értéke 2000 pengő II. forduló, II. rész (Beküldendő július 6-án délig !) -A- " • Torino: JoTentu*—Hangári* ............. . ,—I---------­Firenze: Florentini—Sparta ........................................................... .... — 1 Budapest: Ferencváros—Zsidenice Becs: Anstrla—Slsvia ......................................................... — S_______ Pótkérdések (Csak holtverseny ese­tén vesszük figyelembe.) 1. Ferencváros—Zsidenice mérkőzés félidejének eredménye _______________ 2. A Juventua—Hungária mérkőzés félidejének eredménye ______ _______ A pályázó neve: __________________________________________ Címe:_______________________________________________________ Minden szelvényhez használatlan, ép 10 filléres bélyeget kell mellékelni, de a bélyeget még a sarkával sem szabad felragasztani. Külföldieknek 10 magyar fillér értékű forgalomban levő szintén használatlan és ép bélye­get kell mellékelniük. — A beküldő aláveti magát a pályázati feltételeknek. — (A IV. számú szelvényen elért telíts lilát lé, egyszerű találat ( pontot ért) ,,A Ferencváros de a Zsidenice továbbjut" Brünni lapvélemények — Telefonjelentésünk — Brünn, 1935 június 30. Kilenc óra tájban már megjelen­tek Brünn utcáin a lapok különkiadá­sai. A mérkőzés eredményével és kritikájával. A következőket állapít­ják meg: Moravske Slovo: Gyönyörű szép mérkőzés volt. Ilyet Brünnben még nem láttunk. A Ferencváros óriási technikai fel­­készültséget vonultatott fel. Bár a korerarány 10:3 volt a Zsidenice javára, a brünniek fölényéről egyál­talában nem lehetett beszélni. Sárosi, Toldi és a II. félidőben Kemény tűnt ki a magyarok közül. A szélsők hús­­vétkor jobban imponáltak nekünk. Polgár megbízható. A Zsidenkce leg­jobbjai Pospihál, Rulc és Cserny. Scorzoni sokat hibázott. „A­ zet”: Sárosi és Toldi egészen elsőrangú teljesítményt nyújtott. Mellettük Pol­gár érdemel dicséretet. Nálunk Rulc és Pospidál. Kis szerencsével akár 4:0-ra is győzhettünk volna, de az eredmény így is igazságos. A Ferenc­város egyáltalában nem keltett csa­lódást. Jobb, mint a Rapid. Moravske Noviny: Az atlétai megjelenésű Ferencvá­ros gyors játékkal és főleg nagy­szerű kombinációkkal mutatkozott be, de a lövésekben nem volt olyan jó, mint egyéb tekintetben. Moravska Slovada: A magyarok nagyszerűen ját­szottak. A Ferencváros minden ré­szében remek csapat. Kemény és Toldi a legveszélyesebb csatár. Sá­rosit erősen fogták. A Zsidenice biz­tosan bejut a harmadik fordulóba, mert két gólnyi előny neki elég. * A bíró működését széltében kommentálták a meccs után. Általános a vélemény, hogy Pfitzner pesti bíráskodásáért „egyenlített”. Sokan emlegették, hogy 3:3 lenne a reális eredmény. Vörös—Wochlarik Vince, az itt élő egykori magyar futóbajnok megállapította, hogy a negyedik gól óriási lesből esett. Mallinger elnök a harmadik gólt is lesgól­nak látta. A Ferencváros egyáltalában nincs letörve és elszántan készül minden já­tékos a budapesti revánsra. Bókai Mattanovich Béla. A Középeurópa Kupa pályázat feltételei 1. A pályázat hét különböző szel­vényből áll. Pályázni csak a kívá­nandó szelvényekkel lehet. Min­denki annyi szelvénnyel pályázik, ahánnyal módjában áll, de csak a legjobbnak bizonyuló szelvénnyel vesz részt a versenyben. Az I. és II. számú szelvényen kapott helyet a KK I. fordulója (8—8 mérkőzés). A III. és IV. számú szelvényre ju­tott a II. forduló (4—4 mérkőzés). Az V. sz. szelvényen van a közép­döntő első, a VI. sz szelvényen pe­dig a második része (két-két meccs). A VII. számú szelvényen van a két döntő. (Esetleges változtatás jogát fentartjuk magunknak.) Egy­­egy szelvény a beküldési határ­időig valamennyi számunkban megjelenik. 2. A szelvényeket, a szelvényen feltüntetett napig borítékban kell beküldeni szerkesztőségünkbe (VI., Hózsia­ u. 111.), vagy a szerkesztős­é­­gün­k házában elhelyezett szel­vény gyűjtő ládába bedobni A bo­rítékra a címzésen kívül mást nem szabad ráírni, de a Nemzeti Sport szó vasi ágon aláhúzandó. 3. Minden egyes szelvényhez használatlan és ép 10 filléres bé­lyeget kell mellékelni. Több szel­vény küldése esetén a bélyeget nagyobb címletben is lehet mellé­kelni- A bélyeg a nevezési díj s enélkül a pályázat érvénytelen. Külföldiek szelvényen kint 10 ma­gyar fillér értékű bélyeget mellé­kelnek. 4. A pályázat győztesei pontver­seny al­apján kerülnek ki. Az I. és TI. sz szelvényen a telitalálat 5, az egyszerű találat 3 pontot ért. A TIT. és­ IV. sz szelvényen a teli­találat 10, az egyszerű találat 6,­­ az V., VI. és VII. sz. szelvényen pedig a telitalálat 20, az egyszerű találat 12 pontot­­ jelent. Az I. és II. sz. szelvénnyel kapcsolatban heti versenyt is rendeztünk s a IV., V., VI. és VII. számú szelvé­nyek pontjait a vigaszverseny szem­pontjából külön is elbírálják, ugyanaz a pályázó azonban nem nyerhet egyszerre díjat a fő- és vigaszversenyben is. 5. Egy borítékban több pályázó is beküldheti szelvényeit. 11. Esetleges felvilágosításokkal szívesen szolgál szerkesztőségünk, de kérjük a válaszlevelezőlap mel­lékelését. 7. A pályázat résztvevői minden­ben alávetik magukat a pályázati feltételeknek Barátságos mérkőzések Rákosszentmihály vál. — Sashalom vál. 5:2 (5:1). Rákosszentmihály. — Bíró: Bőrös. Rákosszentmihály: Sza­bó — Schaffer, Kadleszovits — Pa­­nyi, Schaffer II., Gömöri — Kiss II., Maros, Peccel, Dobrovits, Hocsik. — Sashalom: Nagy — Szabó, Adonits — Lucker, Poroszka, Olajos II. — Humpfner, Széc­ei, Poroszka II., Kocsis, Olajos. Izgalmas küzdelem, a gólarány túlzott. Góllövő: Maros (2), Peccol (2) és Dobrovits, illetve Kocsis és Olajos I.