Nemzeti Sport, 1936. január (28. évfolyam, 1-21. szám)

1936-01-02 / 1. szám

i. • • - ;■ A soron következő portyameccsek CSÜTÖRTÖK Granada: Szeged FC—Recrea­­tivo. SZOMBAT Le Havre: Soroksár vendég­játéka. Istanbul: Újpest—Galata Sze­ráj. VASÁRNAP Lisszabon: Hungária—Portu­gália vál. Köln: Ferencváros—Köln vál. Madrid: Szeged FC—FC Mad­rid (revánsmeccs). San Cisier: Kispest vendég­játéka. Tstanbul: Újpest—Törökország vél. HÉTFŐ Stuttgart: Ferencváro® mdég­­játéka. Arpiro: A ranyi ég. 1, 7 \\ \L | | y Birger Rund fölényesen győzött a nagy olimpiai sánc újévi nemzet­közi versenyén — Távirati jelentésünk — Garmiach-Partenkirchen, jam. L A partenkircheni félelmetes méretű nagy olimpiai sáncot a kedvezőtlen időjárás ellenére is kitűnően elkészí­tették. Több ezer néző volt jelen a nagyszerű versenyen, melyen norvég, osztrák, svájci és természetesen né­met versenyzők vettek részt Birger Máris tökéletes farméban van. Sö­ren­sennek, aki a sánc rekordját 84 méterrel tartja, pechje volt, második 82 méteres ugrásánál burcott s har­madik 79 méteres ugrása ellenére sem jutott helyre. Az első ugrása 71 méter volt. A német Toni Bader is­mét kitűnően szerepelt s biztosan tartotta a többieket. A svájci Marcel Reymond igen biztos ugrónak mutat­kozott Az osztrákok közül Mariacher érte el a legjobb helyezést, azonban a fiatal 18 éves Josef Bradlnak (aki különben a magyar olimpiai csapat ugróedzője) lett volna jogosabb esé­lye, azonban második ugrását bukta a bátor fiú. A versenyen elindult az amerikai Durrance, Partenkirchen első olimpiai lakója, aki azonban gyenge elugrásával a 18-ik helyen végzett. Ezen a versenyen kellett volna indulnia a magyar Darabos­nak is. Részletes eredmény: 1. Birger Ruud norvég 318.8 pont (73, 82, 78 m), 2. Tomi Bader német 324.5 (67, 79, 77), 8. Marcel Rey­mond svájci 318 (66, 76, 70), 4. Mariacher osztrák 317.4 (66, 74, 73), 5. Kratzer német 3174. Ifjúságiak: 1. Rieger osztrák 308.5 (63, 73, 72), 2. Klöpfer német 299.8 (59, 73, 72), 3. Karg német f /t* \ / f : I y ( Csütörtök 12 fill. ___ mmmmmmmmmmmm 1936 január 2 fm*. 'MMW Nem játszik Mm %9MI r a Kispest szom. s~rkJ!LTZ ^ W baton Nancy bán yBmk ||ymn 1^1 - Saját tudósítónktól -Tipira,i c,m THBMmk, lipMi WmmKBm jélll * Hm?*** !*»**«. Cmrhmxto rákiában 1 Ke. H|H ja. szerdán rövid táviratot kapott CSJW­L*Zl.'UZ0?UtVJ?br *Hk aindr0. 1Bnn Ifipa­patától • ebben a táviratban Révéss Svijcblul i: *°e.?r ? 7. fBffiffallffiffif dr. Bt közölte, hogy elmarad Olofero­szágban­­.80 1.. Amerikában i­deai * Nancyba ti-rvvo­tt szombati mér-előfizetési negyedévre közösük. Egyelőre a kispesti vezető* hSk,Amir,rikdbaAntotri!—a ^ ■■ ség sem tudja, hogy mi az elmaradd* földre ! P — Telefonjelentésünk — (Negyedik portyám késére fáradtan állt ki a Hunt Lissza­bonban Lisszabon 'dór.. jai ellen. A hosszú utazástól elört kék­fehér gárda nem szó­­lt sikerrel első portugál mérkőzésén­. A portugál válogatottal közel egyenlő játékerőt képviselő lisszaboni válogatottól nehéz küzdelemben kikapott Ttan­­gália a 36 órás utazással is fölényben volt Ne­­j ott rosszul, de a megmerevedett­­ok nem engedelmeskedtek­­ az akaratnak, mint kellett ok­ . .méh­jük, hogy vasárnap •■■}( portugál válogatott f­­^ö-üli majd a Hungana a .á+ A mérkőzésről a k­i­jelentést kaptuk:) klfs£abon, jan. L Ragyogó idő»a„ 10000 néző előtt a három h^,,boui egyesület­ből (Sporting Brmnfi Belenen­­ses) összeállítót, lisgzahoit válo­­gatott ellen, n, a következő ös­­­szeállításban vett­ik fel a harpot Szabó - Mríndl Biró _ Se­bes, Turay, Ihldás _ Sas mi lerk­ól* Titkos. Az első percek na­­y fölényünket hozzák de előbb Titkost majd a kapu mellé küldi a­­ labd­aT A portugálok a 13. percben jönnek először fel, a balszélsőjük megszalad, jól ível középre, a jobb- f­ősszekötő a labdát kapásból lövi, üt. Szé­l,a csodásan véd. Utána újra ió 17,1 negyedóránk jön, Cseht ját­­sanak tisztára, ő kiugrik, de közel. I­rt". sem tudja kapuba lőni a láb. j ■£. Turay Titkost szökteti, a bal. .első beadását Müller fejeli a 2 .kapu fölé. A 27. percben Cseh— Kardos akció szalad a portugálok kapuja ellen. Kardos magas lövését szerencsével védi a kapus. A 29. percben szögletet érünk el, ebből Müller fölé lő. A 31. percben Kar­dos kerül lövő­helyzetbe, de neki sincs szerencséje. A 32. percben ellenünk van szöglet, a balszélső lövi, a center fejesét Szabó fogja. A 40. percben veszélyes portugál támadást Bíró az utolsó pillanatban hárít. Ebből Sas kap j­ó labdát, egyedül húz a kapura, lövését azonban szögletre védi a hazai kapus. Az utolsó per­cekben még két nagy helyzetünk van, de Kardó?., majd­ Mül­ rév 'is hibáz. "­­A második félidőre m­egered az eső. Most is jól kez­dünk, az első komoly akciót Müller és Kardos vezeti, majd Cseh lövése az egyik hátvédről szögletre pat­tan. Ezt Sas adja középre, Müller fölé lövi. Az 5. percben Titkos be­adásából .......................... Sas nagy kapufát lő, a visz­­szapattanó labdát Cseh em­berbe lövi, majd újabb szög­let jelzi a Hungária fölényét. A 8. percben a változatosság ked­véért Müller lő kapufát. A 15. percben a lisszaboni cen­ter kiszökik, Szabó rosszul fut ki eléje, szerencsére mellémegy a lövés. A 17. percben megint a portugálok veszélyeztetnek, a jobbösszekötőjük nagy lövését Szabó gyönyörűen védi. A por­tugálok most erősen támadnak s a 21. percben szögletet is­­szerez­nek. Utána Szabónak nyílik al­kalma bebizonyítani, hogy jó for­mában v­an. A 35. percben, dől el a­ mérkőzés sorsa • Szabó a center nagy lövését elvetéssel védi, közben meg­sérül, a földön fekve marad, percekig ide-oda pattog a lab­da, Szabó még mindig nem tud felkelni, a bíró nem fü­tyüli le és a középcsatár a hálóba kotorja a labdát. Szabót kiviszik s helyére Újvári áll be.­­ é­s A gól után a Hungária erősen rákapcsol, végig támadásban 13 marad, de a lisszaboniak a kapu előtt jól tömörülnek s az eredmény nem változik. Szerencsétlen mérkőzést vív­tunk. A csapat a játékidő kétharmad részében támadott, gólhelyzete is annyi akadt, hogy kis szerencsével máris gólokkal megnyerhettük vol­na­ a mérkőzést. A fiúk csak a má­sodik félidő közepei­elé lankadtak el egy kissé, ami nem­ is csoda, ha tekin­tetbe vesszük, hogy 86 órát utaztak s ezt az utazást nem tud­ták teljesen kipihenni a mérkő­zésig. , A csapatnak ezúttal a közvetíti védelem, de különösen Szabó és Bíró volt a legjobbja. A fedezet­sorban Turay végzett igen nagy­­munkát, a csatársorból pedig egye­ 4:0-ra győzött első törökországi meccsén Újpest. Sokkal termet támadott mint ellenfele, eg­y szerencsén­g góllal mégis HCNságo­sszenvedett a Hungária ibti MallM­ussabon válogatott -Hurr­ária 1:6 (0:0) A Hungaria-védelem igán 161 játszott H harm­i­­atóras utazást nagyon erezték a kék-fehérek *