Nemzeti Sport, 1937. február (29. évfolyam, 22-41. szám)

1937-02-01 / 22. szám

Hétfő, 1937 február 1. A Ferencváros komolyan készülő Budafok 6:2 -re , a Lodent a körülményekhez képest egészen jó mérkőzésen — Saját tudósítónktól — Egy héttel a bajnoki nyitány előtt a „friss” hideg idő ellenére is közel 200 néző volt kíváncsi Budafokon a hirdetett barátságos mérkőzésre. A pálya talaja elég siralmas állapotban van. A két szélén szom­baton eltakarították a havat, itt azonban az elolvadt hóló reggelre megfagyott, így aztán a tervezett takarítást nem folytatták. A Budafok öltözőjében nagy búcsúzkodási jeleneteket látni. Szeder és Bélá i­s hétfőn vidékre távozik szolgálattételre. Majd a Fradi-meccsre terelődik a szó: — Meg kellene „faggyúzni” — mondja Nyilas. Kapta az álmáról mesél: 3:2-re megverték a Ferencvárost. A Lóden FC-nél Király Tibi mókáin mulat a csapat. Kivonulás előtt Baloghy mérnök arra figyel­mezteti a fiait, hogy ezúttal a számszerű eredmény nem fontos. Inkább vigyázzanak egymás testi épségére ezen az „életveszélyes” talajon. Berecz sípjelére így állnak fel: Budafok: Baskó — Szebehelyi III., Béldi — Iglódi, Kapta, Nyi­las — Mészáros, Sós, Jávor, Nyit­­rai, Szeder. Lódén: Horváth I. — Király, Balázs II. — Mandel, Borhy, Ka­rajos — Horváth II., Nagy, Szé­­csi, Kiss, Pálfalvi. Az első támadást a Lódén ve­zeti. Szécsi szökteti Pálfalvit, az visszaadja, a középcsatár rá is durrant, Raskó remekül húzza le. A válasz: Mészáros kapta be-Sós ügyesen játszik Jávor elé, ez kiugrik, Horváthot is kicselezi és begurítja a labdát. 5:0. A 8. percben Béldi hazaadása rövid, a szemfüles Szécsi hamarabb eléri és mellette a sarokba lövi. 5:1. A 18. percben Horváth II. beadását Kovács II. ahelyett, hogy felvette volna, lábbal akarja tisztázni, a labda elpattan előle, a jókor ér­kező Szécsi könnyen lövi az üres kapuba. 5:2. A Budafok nagy hajrát vág ki. Az utolsó percben Mészáros gól­nak látszó labdáját Király kapus­módra húzza le. A megítélt 11-est Nyilas belövi. 6:2. A Budafok csapata általában jól mozgott. Akcióiba azért több­ször hiba is csúszott, ami elsősor­ban a rossz talaj rovására írható. Raskó jól védett, Béldi nagyon biztatóan játszott. A fedezetsor végig egyenletesen küzdött. A tá­madósorban Szeder, Sós és Mé­száros a sorrend. A Lóden csapatán látszik, hogy jó kezekben van. Annyit már most megállapíthatunk, hogy tavaly óta nagyot fejlődtek játékosai. Két nyilatkozat: Szarka edző. Ezen a talajon szép játékról szó sem lehetett, de a kitűzött célnak megfelelt. Baloghy mérnök, Ladén: a ta­laj lehetetlen ... Mozgásnak azért jó volt. MÁV igazolvány­­wwithwam fényképek azonnal.... "/$?§ $$3* 2 darab rende­lésnél darabja fillér Műterem. Párisi Nagy Áruház tesztlabdájával megugrik, beadása Jávor fejéről a balsarokba esik. A játékosok nagyszerűen bírják a hóakadályokat. Mellettünk egy szurkoló meg is jegyzi: — Nem a kondíciókülönbségen fog eldőlni a Fradi-meccs! A játék változatos. A Lódén egyenrangú ellenfél. A 20. percben Szeder jól elta­lált labdája pontosan Mészáros előtt tűnik el a hóban. Mészáros azért így is rúg és a labda a hó­kupaccal együtt száll a Lódén ka­pujába. 2:0. Iglódi keresztlabdáját Szeder élesen lövi a balsarokba. 3:0. A Budafok szurkolói dörzsölik a kezüket, nemcsak a hi­deg miatt, hanem örömükben is, a jó játék láttán! — Még kereshetünk valamit a Fradi ellen. A második harmadban Jávor helyett Hoffmann a középcsatár. Fiala intéző megjegyzi: — Ez lesz a Ferencváros ellen kiálló csapat. A 8. percben Mészáros beadását Hoffmann jó érzékkel teszi maga elé s jobbal az ellenkező sarokba lövi. 4:0. Majd a Lódén is feljön, de a Budafok védelmi hármasa remekül áll a havon. Az utolsó harmadban Raskó he­lyett Kovács II. véd, Nyitrai he­lyett Kovács I., Iglódy helyett Monostori, Hoffmann helyett pe­dig Jávor játszik. %m*mi A le­takarítás ellenére sem vett játékra alkalmas a Latorca­ utcai pálya A mérkőzést a Postás-pályán ját­szották le Elektromos—Postás 5:0 (2:0) A letakarított Elektromos-pá­lyán a mérkőzés lejátszása elé váratlan akadályok gördülnek. Ki­derül, hogy a hó alatt nyolc-tíz méter széles jégpályák húzódtak meg és a játék a csúszós pályán életveszélyes. Az Elektromos ve­zetői panaszkodnak: — Jobb lett volna a havat a játéktéren hagyni, most játsz­hatnánk és 250 pengőt is megta­karíthattunk volna. Klubközi bizottság alakul Schmidt Ferenc edző és Jelen Gyula intéző vezetésével. Még­­egyszer felülvizsgálják a játék­teret. Hiába, a pálya rossz. Jelen ajánlatot tesz: — Menjünk át a mi pályánkra, játszuk le ott a mérkőzést. Mi nem takarítottunk... Az ajánlat mindenkinek tetszik, de a végső szót Kovács Dezső dr.­­tól várják, aki rövidesen megér­kezik. Szemlét tart és máris hang­zik a parancs: — Indulás a Postás-pályára. Gyorsan üzemi autót kérnek és robogunk a régi Lóverseny térre. A Postás-pályán „csak” hó van. A két csapat így áll fel: Elektromos: Próba­játékos (Gu­lyás) — Füzi, Kocsis — Páz­­mándy, Pálinkás, Melicharik — Kiss, Tőrös, Szendrődi, Kolozs­vári, Pfandler. Postás: Páncél — Burián, Vár­­konyi — Schubert, Kárpáti, Bo­kor — Zombori, Keszthelyi, Hét­helyi, Berzi, Bajkai. A 10. per­cben a Postás bal­szárnya támad, a próba­játékos szépen véd. A 15. percben remek Elektromos-támadás, Szendrődi kapufát lő. A 20. percben Pfand­ler jó labdát ad Tőrösnek, Tőrös a sarokba lő. 1:0. A 22. percben Kolozsvári kapu­fát lő. A 28. percben Pfandler bead, Szendrődi Tőrös elé tálal, aki a 16-osról nagy gólt lő. 2:0. Szünet után a 3. percben Kolozs­vári ejtett labdáját a kapus elnézi. 3:0. A 20. percben Kiss elfut, beadását Szendrődi belövi. 4:0. A 35. percben Kolozsvári Szendrődi­­hez ad, aki Pfandler elé tálal, a bombalövés zsinóron megy az ellen­kező sarokba. 5:0. A mérkőzés végéig mezőnyjáték folyik. Néhány nyilatkozat: Kovács Dezső dr. Jó edzés volt. Schmidt edző: Bizonytalan tala­jon bizonytalan játék. Jelen Gyula, a Postás intézője: Idényelejei gyenge játék. Mit láttunk? A nehéz és síkos talajon a támadások lendülete idő előtt megtörött. Az óvaosan játszó csatárok semmit sem kockáztattak és inkább veszni hagyták a kínál­kozó helyzeteket, semmint testi épségük kárt szenvedjen. Tologa­tásokon és jól közbelépő védőjáté­kon kívül nem láttunk semmit! Ezzel a tartózkodó játékmodorral a Latorca­ utcában is lejátszhatták volna a mérkőzést. 5 Az ILa?zséW.f~ .kSafwá tf&scOkasa é a I A I Is 0 x £ V. az • ..ttogy gycrrycájéSi £ AZ it}§ÁVAVÁZSK­k­ EMKE.^,w ^ Hátkocsi- A Budai „11 “ edzése 9:9 De nem a dugók száma volt fontos — Saját tudósítónktól —­ ­ A Budai „11” első fecskéi, Rökk­, Keresztes és Szuhai már 12 órakor kinn vannak az MTK-pályán. Civil­ben rugdalnak kapura az­­ MTIC amatőr kapusa által védett hálóba. Weisz Ágos­ton, az MTK pálya­­igazgatója ezzel fogadja Lenkey Imrét, a GSE edzőjét: — Remélem, korcsolyákat hoz­tatok, Ica? A Budai „11” játékosai lassan gyülekeznek. Mindössze hat profi­­játékos gyűl össze, Rökkék­en kívül ír­ég Vermes, Schuszter és Magda érkezik. A GSE játékosai egy öltöző­ben vetkőznek a p­rofikkal. Faragó Lóra és Lenkey megállapodik: mégis lesz kétkapus játék, de csak „bum­­lizás” lesz az egész. Senkey kölcsönöz néhány játékost Faragónak s a következőképpen áll fel a két csapat: GSE: Balázs — Verebics, Kondor — Sződi, Bőr II., Gecsei — Láng, Rosenbaum, Forgács II., Tóth. Budai „11”-GSE vegyes: Varga — Kruppauer, Lotz — Pöstyéni, Keresztes, Schuszter — Rök­k, Stádár­, Vermes, MTK ifi játékos. A jeges talajon eleinte nagyon vigyáznak a játékosok. De aztán mindjobban belemelegednek . For­gács II. szép húzás után fordulásból nagy gólt lő a bal felső sarokba. 1:0. Egy perc múlva ugyanő a dugó­szerző: 2:0. Balázs Schuszter lábára vetődik, közben belekapaszkodik a csatár lábába. Faragó Lóra 11-est ítél, Schuszter a jobb sarokba vágja. Steyr, Puch védjegyezett Everest túra-, sport kerékpárok olcsón, részletre is. SZIGETI KÁROLY, Epest, VM VisegrádL u. 11 a. cm. 2:1. Vermes lövését Balázs kiüti, Szuhai a hálóba emeli a bőrt. 2:2. Rökk lefut a félpályáról s a 16-os sarkáról a felső sarokba lő. 3:2 a vegyes csapat javára­. Rosenbaum 11-esből egyenlít. 3:3.­ Szuhai kap labdát . 4:3. Schuszter átvágja Rökknek a bőrt s a szélső most sem hibáz: 5:3. Tóth lő most szép gólt: 5:4. A kitűnően játszó Forgács II. egyenlít: 5:5. Most érkezik Lyka, a budaiak összekötője. Faragó korholja a csa­tárt, Lyka azonban ügyes kifogással cselezi ki Lóját. A GSE-csap­at most rákapcsol! Rosenbaum újabb dugót ül Filmszenzáció !!! A veszedelmes életkor és a serdülőkor összecsapása éves asszony Egy szerelmes asszony válságai — Reiratiold Scheinzel Hímje Lil Dagover és két új sztár: Geraldine Kati és Safome Feters nagyszerű alakítása Főszereplők még: Hedwig Bleibtreu, Kari Schönfoeck, Hans Richter — Rendezte: REINHOLD SCHÜNZEL PREMIER E HÉTEN ÁTRIUM - URÁNIA- CASINO