Nemzeti Sport, 1937. november (29. évfolyam, 213-233. szám)

1937-11-02 / 213. szám

Kedd, 1937 november 2. r fl ff EBBk b n b­wa ajk­a a Belváros egyik legrégibb vll D 111 h N­ ‰rfikclapüzlete Búim lil nf fül lH A legújabb külföldi és belföldi O S %1­0 §ji ff jffl j§ kalapok a legnagyobb választék­ban — Nyakkendők, keztyűk. Budapest, IV, Apponyi-tér 5. Javításokat a legtökéletesebb Telefon: 1S1-E31 kivitelben, mérsékelt árban. A Hungária könnyen nyert Hungária—Szeged FC 4:1 (3:0) A kék-fehér fedezetsor gyengélke­dése ellenére sem volt kétes a Hun­gária győzelme — A Szeged a máso­dik félidőben feljött—Titkos és Szabó nagy formában Góllövő: Müller, Cseh, Cseh, Bognár, Cseh Hungária­ út, 6000 néző. Játékvezető: Antalics \ (Fair játék !|­­ keretében simán, ■| - t^11 11 \ biztosan győzte TM' V ^ • 1 a Hungária a .' ;T*t « 1 nagy mumus, Sze- Bedet. A Hungá­ria támadósora az első félidőben a meggyógyult Mutterrel és a hazatlanul feljavult Titkossal remekül játszott a me­zőnyben, csak a kapu előtt nem volt elég gólrátör­és a belsőkben. Fordulás után feljött kicsit a Sze­ged, de a kapu előtt nem tudott igazán veszélyes lenni.­ Zsúfolt villamosok vándorolnak a Népszínház­ utcán át a Hungária-pálya, helyeseb­ben mondva az új temető felé. Annyira zsúfoltak, hogy a meg­állóknál ácsorgó emberek közül számosan bosszúsan legyintenek s feladják a reménytelen küzdelmet, inkább nem­­ szállnak fel Nem mennek a meccsre. A pályán 3 óra után jó pár perccel még bi­zony elég üresnek látszik a néző­tér. Háromezerre becsülik a néző­számot. Kezdésre azonban össze­verődik vagy 5—6900 ember. Mennyivel többen lettek volna, ha nem fordultak volna vissza a zsú­folt villamosok láttára ... Az elsőmeccsen meglehetősen izgatott hangulat alakul k­i, amelynek eredménye, hogy az alagútban­ összevereked­nek az MTK és a SzAC játékosai. Szabályszerű ökölharc alakul ki az alagút homályában. Vidtor előt­tünk esik a földre egy „szabályos” gyomorszáj ütéstől. A SzAC kapu­sa az alagút bejáratánál behúz egyet az egyik kék-fehér szurkoló­nak. Rendőrök jönnek. Igazoltatá­sok ... A Hungária öltözőben Titkos meséli, hogy először hozta kis a kisfiát a futballmeccsre. Titkost egyébként húzzák, hogy le sem tagadhatná a fiát. Annyira hasonlít az apjára, mintha indi­góval lemásolták és megkicsinyí­tették volna. Turay Suttyó meséli, hogy kint volt szombaton az Újpest—Szürke­taxi mérkőzésen. — A sírból hozta vissza Balog Benzó az egyik pontot — mondja Suttyó. A szegedieknél Harangozó tréfál: — Már hallom, amint panaszko­­du­nk majd, hogy a hetedik gólt lesből lőtte Cseh Matyi. Markovitcs öklök a taktika fon­tosságára hívja fel a fiúk figyel­mét: — Fiúk! Csak úgy, mint a Fe­rencváros ellen. Első dolog gólt nem k­apni. Csehre ki fog vigyáz­ni? Somogyi jelentkezik, hogy­­5 majd „gondját viseli” Matyisnek. Pompásan süt a nap, enyhe, kicsit hűvös szél fújdogál, amikor kifut a két csapat. Hungária: Szabó — Kis, Biró — Zimonyi, Turay, Sebes — Sas, Müller, Cseh, Dudás, Titkos. Szeged: Pálinkás — Kispéter, Raffai — Gyarmati, Somogyi, Bertók — Szojka, Harangozó, Se­per, Bognár, Nagy, Sebes és Gyarmati választ. Se­bes a­­szerencsése. Nappal hatban, de enyhe szél ellen játszhat a Hungária. A Szeged kezd. Már az első percben gólt ér el a Hungária Harminc másodperc sem telik el. A kék-fehér be is őh ár más roha­moz. Raffai belép, de a labda Müllerhez kerül, tőle Titkoshoz száll. Titkos visszaküldi középre, Cseh lábfejjel pörgeti a labdát kissé jobbra. Berták ráfut. Szem­ben áll a kapuval, a labda a lába előtt van, rúgná, de nem találja el az erősen pörgő labdát. Müller odaugrik, Berták elesik. Müller még tesz három lépést a bőrrel, aztán­­4 méterről bevágja. 1:0-ra vezet a Hungária. Továbbra is a Hungária tá­mad. A híres szegedi védelem za­vartan kapkod. Tikos régi, nagy napjaira emlékeztető stílusban fut el két ízben is. Egyik remek be­adását Cseh Oxforddal mellélövi. A 6. perciben Seper és Biró fut egy előreadott labdára, amelyet a kifutó Szabó már elcsípett, ami­kor Biró löki Sepert valamivel a 16-os elő­tt. A szabadot Harangozó remekül lövi. Szabó azonban el­csípi a bőrt, mint béka a legyet. Jól adogatnak a kék-fehér bel­sők, de soká várnak és Cseh így két ízben is lesre fut. A 10. perc­ben szögletet ér el a Szeged. Ezt Szojka mögé küldi. A következő percben már Cseh keveri a sze­gedi védelmet. Müller 10 méterről lőhet, de a lövése valamivel mellé­megy. A 12. percben Müller re­mek helyzetbe hozza Sast, a szél­ső azonban nem mer lőni és Raf­fai szögletre ment. Titkost lesen fogja a játékvezető sípja. A 16. percben Harangozó vá­ratlan, 16 méteres balsarokra tar­tó bombáját Szabó vetődve kiüti. Szép védés, de még szebb, ami­kor a következő pillanatban Seper ellenkező oldalra tartó fejesét szögletre tolja. Ez már kapus­bravúr. Az MTK- pálya hősei Szeged igyekszik, de a Hungária lő gólt Szeged most frontba kerül és a Hungária­-védelem kissé kapkod. Veszély azonban nincs. A szegedi csatárok nemigen jutnak lövéshez. A 20. percben viszont a Hungária újabb gólt szerez. Dudás remek zsinórpasszával Titkos — a régi Titkos! — elfut. Kispéter nem bírja feltartani. Titkos bekanyarodik egészen az ötös és az alapvonal keresztezéséig, onnan begurít az előre sikló Cseh elé. Cseh nyugodtan gólba po­fozza a labdát — fél méter­ről. 2:0. Újabb remek Titkos­ elfutás. Cseh lövése gyenge. Titkos lövé­sét Pálinkás szögletre tolja. (Feltűnik Zimonyi és Turay bi­zonytalansága.) A Hungária-csatársor játéka igen élvezetes. Sast Raffai szög­letre szereli. (Sasnak nem megy a játék!) A szórványos szegedi tá­madásokat nemigen fejezi be lö­vés. A 32. percben Szabó a lab­dával túlfut a 16-os vonalon. Harangozó szabadrúgása a sorfal­ról szögletre pattan. (A szöglet­arány eddig 3:3.) Somogyi lövés­­szerű előreadása Kiss felső karját éri. A Szeged 11-est reklamál, de a játékvezető int, hogy nem volt szándékos a trendsz. A 36. perc­ben nagy helyzetet hagy ki a Hun­gária. Müller labdájával Sas elfut. Bead. A labdát Cseh ravaszul át­engedi a jobb helyzetben levő Du­dásnak, Dudás azonban 10 méter­ről erősen fölé durrant. Szegedi támadás jön. Zimonyi hátulról nyomja Bognárt a 16-oson belül. 11-est kér a Szeged. — Hiába! A 37. percben itt a har­madik gól. Dudás a félvonal közeléből Cseh­­hez ad, Cseh Müllert futtatja, ő maga pedig futva kissé balra ka­nyarodik, a 16-oson valamivel belül visszakapja Müllertől a bőrt és jobbal laposan a bal alsó sarokba vágja. 3:0. (Matyi tudja, hogy Pálinkásnak gyenge oldala a baloldal.) A Szeged támadgat, de a csa­tárok a döntő pillanatokban nem tudnak mit kezdeni a labdával. A 38. percben Dudás fütty után gólt lő. (Les volt.) A gól érvénytelen. A túloldalon Szojka durrant fölé elég jó helyzetben. Titkos küzd Gyarmatival az alapvonalnál. Fütty. Titkos már rúgni akarja a szabadot, amikor a játékvezető int, hogy a Szeged rúg. A közön­ség derül. Pompás Cseh-akciót Sas elhamarkodott beadással ront el, aztán vége is a félidőnek. Schaffer korhol A kék-fehérek öltözője a három­gólos vezetés ellenére is elég za­jos. Kis és turay vitatkozik. Schaffer úgy vet véget a vitának, hogy mindkettőről leszedi a ke­resztvizet. Szabó Tónira az az edző panasza, hogy könnyelmüs­­ködött a Harangozó-lövésnél Mül­­lernek ezt mondja: — A labdát már jól adod, de lőjj is, ha helyzet van. Szeged: Nem szabad feladni! A szegedieknél Markovich elnök mondja: — Szép a játék, a Hungária jobb, de nem■ szabad feladni. A szegediek elégedetlenek a játékvezetővel Szerintük két 11-est kellett volna ítélnie a Hungária ellen. Bertók és Raffai vitázik az első gólról. Berták ezt mondja: — Annyira pörgött Cseh lab­dája, hogy nem tudtam vele mit csinálni, noha elértem. Kissé esik a színvonal Fordulás után Müller és Cseh vezet jó támadást, Cseh azonban késik és Pálinkás felszedi a bőrt. Veszélyes szegedi támadásnál Kis ment Harangozó elől. Titkos fut el most megint válogatott formá­ban. Gyarmati hátulról átöleli. Csak így tudja megállítani. Titkos laposan a jó helyzetben levő Mül­ler elé küldi be a szabadot. Mül­ler jobbal lő, de a labda megakad a bal lábában. Az 5. percben Tit­kos Müller labdájával leszáguld az ötösig, ott betol Dudáshoz. Dudás a bődületes helyzetben égbe lövi a labdát. Ellentámadás. Bognárt Zimonyi szögletre szereli. Cseh fütty után (les volt) a kapufa tövére lő. A kék-fehér fedezetsor jóvoltából a Szeged is le-lefut, de a közvetlen védelem mindent ment. A 8. percben Cseh 12 méterről tiszta helyzetben fölé lő. A 9. percben Titkos megint pazarul húz el Kispéter mellett. Már jóval a büntetőn­­ belül van Kispéterrel a nyomában, amikor Titkos fel­bukik (mintha Kispéter nyomta volna!). Kispéter Titkosra esik. A Hungária 11-est reklamál, de a játékvezető „nem’’-et int. Most a Hungária enged az iramból, fut­­kározhatnak egy kicsit a szegedi csatárok, de a Hungária védelme fölényesen szerelget.. A 14. perc­ben Müller a 16-osról a felső kapu­fát találja el, majd Cseh játszik okosan „hibára”: Biró előrevágott labdájára Kispéter fut, ái.­ Cseh nem is néz oda, előre fut, érzi, hogy Kispéter fölött tovább száll a labda. Úgy is történik. Cseh el­csípi a labdát, lő, de Titkos a 18. percben fitty után lesből érvény­telen gólt lő. Szegedi roham Na­gyot szögletre szerelik. A 21. percben remek Cseh—Sas akció végén Sas lyukra fut, 6 méter­ről lő. Pálinkás kiüti. (Komoly helyzet volt!) (A játék színvonala korántsem olyan magas, mint az elő félidő­ben volt. Gyengék az iram. Hiány­­zik a fűszer, a gól.) Remek Cseh labdát a 27. perc­ben Sas mellé lő. Sasnak semmi sem akar sikerülni. A kék-fehér fedezetkor továbbra is gyengélke­dik. Titkos jól fut el, be is ad, de a beadást nem várja senki. Haran­gozó jól ugrik ki, de rendszer vét és oda a helyzet. Cseh kedvetlen­nek látszik. Nem a szája íze sze­rint adják hozzá a labdákat. Szeged javít, de a Hungáriáé az utolsó szó A Szeged most szorít. A 33. percben nagy jelenet: Somogyi előreívelt labdáját Seper valami­vel a 16-oson belül a kapunak hát­tal állva váratlanul a kapura dup­­lerezi. A pörgő labda vészesen húz a bal felső sarok felé. Már­­már gólt kiált a nézőtér, amikor Szabó tigrisugrással szögletre toL Pazar védés volt. Müller labdájával Cseh ugrana most ki, de Antalics sípja test je- Rádióvásár ús — bizalom kérdése Hgjjg |MffiiifiiiMMiIliinhiriir ifi m­of68n! Nagy- kir. és udv. hangszernyár ml* VII., Rákóczi-út 60. Az ország legnagyobb és legszebb rádióterme­ let. Cseh megáll és mutatja, hogy Gyarmati jó pár méterrel előtte áll. A játékvezető — korrektül —­ megváltoztatja téves ítéletét és ej­téssel hozza a labdát játékba. (33. perc.) A Hungária mintha már elége­dett lenne a 3:0-al. A Szegfű egyre jobban lábra kap és a 36. percben " szépít is. Somogyi pauszából Nagyhoz ke­rül a bőr. Zimonyi kétszer is hiába próbál az akcióba avatkozni. Nagy Bognárhoz küldi be a lab­dát, Szabó kifutással talán ment­hetné a helyzetet, de nem fut ki és Bognár mintegy 12 méter­ről lőhet. A lapos lövés a bal öc­őkapufát találja el (már­is a gólban van!). A labda a kapufától kipattan kö­zépre. Harangozó ráfut, de már csak fütty után segíti beljebb. 3:1. A gól élénkíti az iramot. A Hungária rákapcsol. Cseh lesre fut, aztán a 40. percben itt a Hungária-gól. Müller szépen indítja Sast, Sas elfut Berták mellett, aztán kiug­ratja Cseht a 16-os táján, Cseh pár lépás után mint­egy 8—10 méterről kissé jobbról laposan a jobb alsó sarokba talál. 4:1. (Raffai hiába próbálta Cseh út­ját állni.) A gól után Dudás, majd Müller lő emberbe, Cseh pedig mellé. A 43. percben megint a Szegednek volna helyzete. A cselezgető Biró­ a BBBBi Fertőzés ellen férfiaknak Somogyi többet ésszel, mint tüdővel Titkos fia tiszteletére újjászületett lovag Santelli új szívóin­kfulája Europa legmodernebb és leghigiénikusabb vívóterme VI., Eötvös­ u. 11. Telefon 118-108. Beiratkolások mindennap 10-10-ig és 16-21-ig Sma&f Szeilferi-Mi Székely-Jazz Sztáray énekel Sparlenitenk­ találkozóhelye $