Nemzeti Sport, 1939. április (31. évfolyam, 66-85. szám)

1939-04-11 / 72. szám

2 Románia Vasárnap NB-ért Bukarest: UDR—Rapid *1:3 (3:0). Gól­, lövő: Zizik (3), Pakhvár, illetve Barátky (2), Bogdán. —■ Vénás­—Sportul Studentesc 2:2 (2:1). Góllövő: Duec (öngól), Orza­lletve Constantinescu, Marinescu. Ploesti, Tricolor—Ju­ven­tus 1:0 (1:0). Az egyetlen gólt Kocsis lőtte. Arad: AMTE—Glória 1:1 (1:1). Góllövő: Batrin, illetve Fritz. Cluj-Kolozsvár: Kinizsi—Victoria 2:2 (2:1). Góllövő: Kukula, Bajusz, illetve Cornea, Pop III. Nemzetközi mérkőzés Timisoara-Temesvár: Ripensia—SV Mün­chen 1860 2:1 (2:1). Gól­lövő: Sepi, Marcu, illetve Bürger.­líntrea Kupáért Bukarest: Bukarest ifj. Pál—Ploesli ifj. vál. 3:0 (1:0). Barátságos mérkőzések Beslie-Beslin: BMTE—Crai Jovan 4:2 (3:1). — UDH v.—­Bánátul 2:0 (1:0) Oradea-Nagyvárad: Törekvés-I­NAC 3:1 (2:1). Bukarest: Makabbi—Olimpia 4:2 (2:1). Timisoara-Tem­esvár: Patria—Dura 6:0 (­­:0). — Progresul—Victoria 2:1 (1:1). — I­ratella—CSUK 5:0 (2:0). — Kadima— Vulturii 5:4 (3:2). Hétfőn Nemzetközi mérkőzés Lugoj-Lugoj: SV München 186)—Vulturii 4:1 (4:1). Góllövő: Schiller (2), Bürger, Geister, illetve Mustiz. Körmérkőzés Bukarest: Venus—Víclorkt 7:2 (4:í). — Ripensia—Rapid 5:3 (2:2). — Maka.bbi— Sp. StudeiTtesc 5:0 (3:0). — Juventus—Tri­color 2:2 (2:1). t­nirea Kupáért Sibiu-Nagyszeben: Nagyszeben ifj- vál— Arad ifj. vál. 1:1 (1:0). Barátságos mérkőzés Brasov-Brassó: K­­ili­zsi—ACFR 5:2 (2:1)­Arad: AMTE-TMAC 1:0 (1:0). — Tito­ nul -AAC 1:0 (0:0). Timisoara-Temesvár: Fratelia—Kadima 3:0 (2:0). — Vulturis-CSHN 10:1 (2:1). Resita-Resica: Crai­­ován—BMTE 2:2 (2:1). — I­DR vegyes—Bánátul 11:1 (6:0). Oradea-Nagyvárad: NAC, Törekvés ve­gyes—Glória 3:1 (2:0). Hiába volt jobb a Nemzeti..) Valamennyi holland só védelmi hibából esett FC Ajax—Nemzeti 4:3 (3:2) Amsterdam, április 9. Húsvét vasárnapján csapatunk így állt fel az Ajax ellen: Angyal — Király, Flóra — Bé­kési, Mester, Szalay — Fenyvesi, To­ttya, Kisalagi, Sztancsik, Takács. A Nemzeti támadásával indul a játék, de Angyal hibájából már az első negyedórában két gólt kapunk. Remek össz­játék után Pálya szépít, majd Sztancsik bombalövése egyen­lítést hoz. 2:2. A félidő végefelé kapusunk újabb hibájából ismét gólt kapunk. Szünet után a 10. percben Kisalagi átadásából Pálya egyenlít. Támadunk, de a holland kapus ki­tűnően véd. Döntetlenre áll a mér­kőzés, amikor a 45. percben Király hibáz és a holland balszélső a háló­ba lő. Kikaptunk. Csapatunk jobban futballozott, mint az Ajax, de a két védelem közti különbség az ő javukra dön­tötte el a mérkőzést. A Nemzetiből Mester, Pálya és Sztancsik pompá­san játszott. Hétfőn a belga Meche­­len lesz az ellenfelünk. Nemzeti Bajnokság B) osztály Csak 11-essel tudott győzni a Szentlőrinc Szeged ellen Szentlőrinci AC—Szegedi AK 1:0 (0:0) Keglevich­ utca, 600 néző Vezette: Wéber. SzAC: Glotz — Szondi, Mayer — Sípos, Szegedi, Kovács III. — Szabó, Jerzsabek, Bakk, Vízkeleti, Hollai. SzAK: Bokor — Solymár, Rózsa — Barta, Hajdú, Mecseki — Kis? Futball-, futó-, túracipők legolcsóbban,1.sarálta anyagból TÚRÁZUL Budapest, VI, Podmaniczky­ u. 49. Tel.: 12-23-53. Szakszerű javítás IV., Solt, Tóth, v. Ármány, Török. A megismételt mérkőzésen nagy küzdelem után győzött a hazai csapat. Az első percekben a Szent­­lőrinc rohamoz. A 2. percben Hollai és Solymár összecsap, Solymár meg­sérül, kiviszik és nem is tér vissza. A SzAK 10 emberrel játszik tovább. A 20. percben Tóth előtt nagy gól­helyzet nyílik, de a középcsatár mellé lő. A 26. percben Baikkot után­­rúgásért kiállítja a­ játékvezető. Szünet után erősen ostromol a SzAC. Az 5. percben a kifutó Bokor fellöki Vízkeletit. A 11-est Jerzsabek értékesíti, 1:0. A szegediek elkesere­detten támadnak, de a szívósan védekező SzAC ellen nem tudnak eredményt elérni. Kitűnt: Glotz, Mayer, Kovács III. és Jerzsabek, illetve Bokor, Rózsa, Hajdú és Tóth. Arlai Sándor SzAC: Tartalékos csapatunknak nagyon­­ meg kellett küzdenie a győzelemért. Prágai Ferenc SzAK: A játék­vezető igen-igen tévesen ítélt. 75 percig 10 emberrel játszott a Pécsi DV Tatabánya—Pécsi DV 6:1 (2:1) Tatabánya, 2200 néző. Vezette: Fritz. TSC: Konecsni­­— Nagy, Róth -keztelenül. A 16. percben végleg ki­áll. A TSC támad s a 26. percben remek akció után Jancsák közelről a hálóba lő. 1:1. A 37. percben Jan­­csák szögletrúgása érintés nélkül csavarodik a hálóba, 2:1. Szünet után nagy fölénybe kerül a hazai csapat. A 8. percben Jancsák ered­ményes, 3:1. A 26. percben Smudla passzát Jancsák nehéz szögből lövi a sarokba, 4:1. A 33. percben Lakatos megsérti a partjelzőt, kiállítják. Egy perc múlva Pallaghot küldik le FUTBALL cipő, dressz nagy választékban. Saját készítményű meccslabda Kégler István Bpest, VIII., József-krt. 13. sz. Tel.: 143—251. Kérje tavaszi árjegyzékemet. Szabó, Széles, Dolina — Hámori, Németh, Smudla, Pallagh, Jancsák. DVSC: Kerényi — Keller, Loós­­— Tóth, Krivitz, Gálosi — Lakatos, Bencze, Ujj, Csirke, Keszler II. Pécs hatalmas iramban kezd és a 4. percben megszerzi a vezetést. Dolina hibájából szögletet érnek el a pécsiek s ebből Keszler helyezett gólt lő, 0:1. A 15. percben Tóth megsérül a térdén, egy kis ideig még próbálkozik a játékkal, de si­ Ruhájának mérete és karaktere nem változik.K­a [ty|f|YE8t ^ lisztiztatja. Deák Ferenc-u.16 T.38-15-9S * 45 utánrúgás miatt. A 36. percben Smudla lövése jut a hálóba. 5:1. A 45. percben kezelés miatt megítélt 11-est Németh értékesíti. 6:1. A tatabányai csapat jobban fut­ballozott, mint ellenfele és biztosan győzött. Egyénileg Jancsák (a me­zőny legjobbja), Pallagh és Széles, Got­esmann I férfisawet - kCdm£e#essétekt fátósátuk­ Mifí&h és kicsikétek. a P. Q. Sz. és a Társadalombiztosítási Alkalmazot­tak Segítőegyesületének szerződéses szállítója Budapest/ V. Deák Ferenc­ tér 1 ma ­ V, Nagy Sándor­ utca 6. (Cserkészház) és­­­­ Vili, Rákóczi­ út 67. sz. illetve Kerényi, Krivitz és Bencze tűnt ki. Balasits Mihály TLC: Csapatom V TAVASZI PÁLYAZAT .L"l. Minden szelvénynek április 15., szombat déli 12 óráig: mi a szerkesztőségünkbe kell érkeznie! 1. Kispest—Ferencváros (1:4) . » ---------­--------­-e 2. Taxisok—Hungária (1:2) . » ----------­---------­'O e 3. Bocskai—Budafok (0:1) . . # ---------1---------4. Phöbus—Nemzeti (0:0) . • • --------m -‘cf 5. Szeged—LSE (1:3) . . • , • - * L 6. Újpest—Elektromos (4:2) » . « 7. Szolnok—Zugló (2:2) . . • • ---------«---------­‘© ^ 8. DiMÁVAG—Törekvés (3:2) . .............---------- ^ L l’ÖTVERSENY: Csak marküzéa elmatorlása, vagy * , ül számításba. Holtverseny esetén a pótkírditeket a számozás sörre OS jében vesszük figyelembe, mindaddig, amíg a holtverseny el nem elüt. ^ 1. SalBTC—WMFC (1:3) . . .­­..........­---------- * 2. BSzKRT—Tokod (1:3) . . . ............­--------- - 3. Tatabánya—Sopron (1:4) . . ---------|............. ^ 4. Mezőtúr—Váci Reménys. (1:3) ---------­--------- ^ A PÁLYÁZÓ NEVE:-------------------------------------------------------------------------­ CÍME: ------------------------------------------------------------------------------------------------- I I A. beküldő aláveti magát a pályázati feltételeknek. - Minden szelvény V I lez­ép, forgalomban lévő, használatlan 10 filteres, vagy 10 túlér értékű U bélyegeket kell mellékelni nevezési díjként. — Aki hetenként ötnél tob­­b szelvényt küld, az tartozik minden szelvény jobb felső sarkába kereszti'' /T vagy csillagot tenni. -- (A párosítás után zárójelben a legutóbb­­i h eredményeket tüntetjük fel!) szívvel küzdött. Az­­eredménnyel meg vagyok elégedve. Berecz Rezső DVSC: Tartalékos csapatomtól többet nem várta­m. Az eredmény azonban nem túlzott... Erősen tartalékos volt a Tokod, mégis nehezen adta meg magát Sopron—Tokod 3:1 (1:0) Sopron, 1000 néző. Vezette: Koch. SFAC: Balogh — Soproni I., Fekete — Serényi, Kalocsai, Murá­nyi — Soproni II., Német, Várszegi, Viktora, Sebes. TVSC: Sárkány — Berta, Bognár — Sárdi III., Mészáros, Gárdonyi — Szemesi, Hevesi, Rozgonyi, Novák, Tóth.­­ A vendégcsapat erősen tartalékosan állt ki. Széllel hátban nagy fölényt harcol ki a soproni csapat. Három sarokrúgás után a 15. percben Szent­­györgyi edző emlékére egyperces gyászszünet. A 30. percben Murányi 30 méteres lövését a szél hálóba sodorja. 1:0. A hazai csapat fölényével végződik a félidő. Szünet után az 5. percben Balogh rosszul rúgja ki a labdát, Rozgonyi jó érzékkel elcsípi és ívelten az üres kapuba küldi. 1:1. Tokod eredmény­telen sarokrúgása után a 7. percben Német kitör és éles lövést küld a kapus fölött a hálóba. 2:1. Mezőny­játék közben Szemet­ hagy ki nagy helyzetet. A 40. percben Soproni II. három embert cselez ki, beadását Viktora élesen küldi a hálóba. 3:1. Jó: Fekete, Serényi, Murányi, Német, Viktora, illetve Berta, Gár­­donyi, Rozgonyi és Hevesi. Fürst Lajos SFAC: Kemény küz­delem, megérde­m­elt győzelem. Eggenhofer Jenő TVSC: A szeren­csésebb csapat győzött. Remekül kijött a lépés az Alba Regiának Alba Regia—UTE 7:2 (4:0) roosi, illetve Farkas, Németh és Ma-Székesfehérvár, 500 néző. Syur. Vezette: Zeitler Hamsztos Ernő dr. Alba Regia: ARAK: Ma _ BorM, K,« - g*? 'g,££ ag* r&H “-01 w-G HT/f.' Autós — Bánhán Dormos AZ NBB ÁLLÁSA Keleti csoport 1. W MFC 18 43 3 2 67:19 29 2. Törekvés 18 14 1 3 64:27 29 3. SalBTC 18 13 2 3 63:21 28 4. DJMÁVAG­ 18 12 2 4 50:26 26 5. FTC 18 10 4 4 39:20 24 6. Pereces 18 8 2 8 41:43 18 7. SzAK 18 6 4 8 29:26 16 8. PVSC 18 6 4 8 32:38 16 9. Szentlőrinc 18 7 1­ 10 32:47 15 10. MÁVAG 18 6 2 10 23:32 14 11. Cs. MOVE 18 4 4 10 38:55 12 12. Mezőtúr 18 5 1 12 24:48 11 13. Reménység 18 5 1 12 30:47 11 14. Váci SE 18 1 1 16 15:71 3 Nyugati csoport 1. Haladás 18 16 2 1 56:17 32 2. Sopron 18 13 1 4 52:43 27 3. Sz­FC 18 11 4 3 56:17 26 4. Es­yetértés 18 9 3 6 32:35 21 5. UTE 18 9 1 8 37:28 19 6. Tokod 17 6 5 6 29:23 17 7. BSzKRT 18 8 1 9 31:40 17 8. Tatabánya 17 5 4 8 29:31 14 9. Postás 18 6 2 10 33:50 14 10. Pécsi DV 17 5 3 9 29:37 13 11. Akeresztúr 18 6 1 11 22 3 0 13 12. Alba Regia 17 5 2 10 48:42 12 13. Pénzügy 18 5 2 11 29:50 12 14. Vasas 18 4 3 11 21:41 11 HACHER húrozású ÁS­­v­ita teniszütők közismertek Megbízhatók, olcsók — C­­­m. IV., Vá­­sház­ u. 8. Tel.: 184-525 Árjegyzéket Ingyen és bérmentve küldünk — Örsi, Magyar, Kármán — Ung­vári, Németh, Schubert, Krózser, Pálinkás. Hatalmas orkánban folyt le a mérkőzés. Az Alba Regia széllel szemben is támad. A 3. percben Háry beadását Varga I. belövi, 1:0. Váltakozó játék után a 22. percben Gantner beadásából Háry eredmé­nyes. 2:0. A 25. percben szögletrú- FUTBALL szaküzlet BÉRÉT VÁL­ASZÍJRA! Vili, József­ közül 30-32 róballlú­ gás után Antos öklöz, Bokán 25 méterről céloz a hálóba, 3:0. A 33. percben Háry beadását Varga I. fej­jel küldi a hálóba. 4:0. Mák Ung­vári két lövését menti szögletre. Szünet után a 4. percben Gant­ner beadásából Háry lő gólt, 5:0. Az ÁRAK védelme leáll, Schubert a 12. percben a vendégek első gólját rúg­ja, 5:1. Szabó kapufája után a 27. percben Pálinkás eredményes, 5:2. A 39. percben Varga I. beadását Háry lövi a kapuba, 6:2. A 40. p.­­ben a fehérváriak szögletrúgását Háry íveli, Szabó egyből lő kapuba, 7:2. Jó: Márk, Borbás, Varga II., Sza- Pályázati Szenetek Mihály Mihály: Szelvénye nyitott borí­tékban s bélyeg nélkül érkezett. Érvény­telen! — Bartók I.: Kivételesen rendben. „Aston Villa**: 69 pontja vám. — „Aráé­nál": A IV. fordulóban nem 23, hanem csak 1­2, az V.-ben nem­ 24, hanem csak 22 pontot szerzett , így 67 pontja van. Kedd, 1939 április 11. A Phöbus vasárnap Brüsszelben pompásan ját­szott a Corin­­thian ellen Phöbus-C­ori­nt­hian 2:0 (1:0) — Távirati jelentésünk — Brüsszel, április 9. A brüsszeli torna keretében vasár­nap az angol Corinthian ellen ját­szottunk s 2:0 (1:0) arányban győz­tünk. Th­em­en játékvezető sípjelére így állt fel a csapatunk: Csikós — Wéber, Megyeri — Gombkötő, Korányi, Cziszler — Béki, Szikár, Solti, Turay II., Tóthi Az I. félidő erősen hullámzó já­tékkal telt el. Mindkét csapat na­gyon sokat támadott, mi valamivel többet. A jó védelmek mellett csak a Phöbus tudott gólt rúgni: a 30. percben Turay II. volt eredményes. 1:0. A II. félidőben fokozódott a fölényünk. Ekkor különösen játéko­saink technikáját csodálták meg a nézők. Az ellenfél erre csak kemé­nyebb játékkal tudott felelni. A já­ték ekkor is elég változatos volt. A 17. percben Béki egyéni játéka után ismét gólt értünk el. 2:0. A csapatunkból a tartalék és a Titkos II. helyett játszó Cziszler volt a legjobb ember. Mesésen ját­szott. Mellette kiemelkedett még Korányi, Tóth és Turay. A többi hét emberünk, ha nem is ilyen kivá­lóan, de jól játszott. Phöbus. — H. I. dr. Vasárnap s Kispest—ASK 2:1 (2:0) Kattovitz, április 9. Húsvéti portyánk első mérkőzését itt játszottuk az ASK ellen. Ünne­pélyes keretek között zajlott le a mérkőzés. Kezdés előtt zászlót cse­réltünk. Nehéz küzdelem után jó játékkal 2:1 (2:0) arányiban győz­tünk. Mind a két gólunkat Déri szerezte. Olajkár II. is lőtt egy gólt, de ezt a játékvezető nem adta meg. Kispesti FC. A SZEGED húsvét vasárnapján Makón vendég­szerepelt és győzött a MÁK ellen 3:1 (2:0) arányban. A szegediek összeállítása ez volt: Tóth — Pó­lyák, Raffai — Baróti, Marosi, Bér­lők — Bárkányi, Bognár, Ördög, Harangozó, Török. A tartalékos Sze­ged igen kényelmesen játszott, csak Harangozó és Baróti mutatott vala­mit. Góllövő: Török (2), Katona (öngól), illetve Juhász. [Sebességmérőjét megjavítja aiaaaagi||ii||M Töme­o, 26.