Nemzeti Sport, 1939. május (31. évfolyam, 86-106. szám)

1939-05-25 / 103. szám

8 Több világosságot A Hungária— Nemzeti mérkőzés utolsó perceinek hiteles törté­nete — Miért kezdenek későn? — Sa­ját vilá­gosítónktól — Vasárnap kiderült, hogy ha beborul, teljes sötétségben ér véget a mérkőzés. A BÖK munkatársa feljegyezte, mi történt a Hungária—Nemzeti mérkőzés utolsó perceiben. „.A 21. percben Dudás megkéri Pályát, maradjon mellette. Részben az angol taktika miatt, részben pedig azért, mert fél egyedül a sötétben. Szabó labdát fog, ki­tapogatja, hol van Bíró és eléje gurítja. A másik kapu előtt óriási a kavarodás, mert Mester gyertyát rúg és a hirtelen világosságban Kardos kapura lő. (Látás fénypon­tok alapján öt méter.) " A 37. percben gól esik. Cseh megkérdezi a játékvezetőt, látta-e valahol Kardost. Megköszöni a felvilágosí­tást és máris indul a megadott irányban. Találkozik is egy játé­kossal, kéri a jelszót és valami személyazonossági igazolványt. Eb­ből kiderül, hogy valóban Kardos­sal áll szemben. Odaadja tehát a labdát. Kardos IS. A sötétségben természetesen nem láthatja a kaput. Gól. 1:0. Óriási az öröm a Hungária ber­keiben. Braun edző összecsókolja Molnár Ottót. A mérkőzés tovább folyik. A hajrá, állítólag rendkívül izgalmas Megkérdeztük a mérkőzés végén a Hungária egyik vezetőjét, hogy tulajdonképpen miért rendezik olyan későn délután a mérkőzése­ket. — Emberbaráti okokból — mondta. — Hogyan?! — Futballistáink szombaton olyan későn fekszenek le, hogy hagynunk kell őket, hadd aludjék ki magukat. A­pró­hirdetések ELVESZETT a Budapest—Sze­ged útvonalon a ferencvárosi szív. A megtaláló sürgősen — legké­sőbb szombaton a kora délutáni órákban adja le a Ferencváros­ban. JÓKÉPŰ SOVÁNY balfedezet kérdezi a szegedi jobbszélsőtől, hol találkozhat vele. Jelige: „Vasárnap hiába vártam”. PASSZÍV GÓLARÁNYÁBÓL bá­mulatosan hamar aktívat csinál a SSE. Házhoz jön. OLCSÓN ÁTADÓ használt ke­ret. Cím az MLSz-ben. Slemi Csütörtök, 1939 május 25. Eláztak a szegedi Szabadtéri Játékok Toldi Ádám (Táncos Évához): Ah jer Éva, jer... Itt olyan mély a talaj... Keretecske gondocska Ej, ráérünk arra még! — Saját keretesünktől — A ligaülésen kiirtották a váloga­tott keretet. Beszéltünk a Nemzeti Liga egyik tagjával. Ezt mondta: — Érthetetlen, hogy miért akar olyan korán készülődni a szövetségi kapitány. Nem kell rostamérkőzés! Hiszen a játékosok ugyanabban az országban futballoznak, ismerik egy­mást. Különben is nem probléma a csapat Iffijelölése. Ráér a kapitány a mérkőzés napján értesíteni a játé­kosokat. Biztosan otthon találja majd őket az ebédnél! — De mi lesz az előkészületekkel? Tájékoztatónk legyintett: — Azzal nem lesz baj! Mi már előkészültünk a legrosszabbra. Vagy úgy — Téged miért nem vittek ki Kaunasba a kosárlabda Európa­­bajnokságra? Hiszen nem vagy 190 centiméter magas! — De azt mondták, hogy növés­ben vagyok... Szegedi töprengés — V­ízb­en az igazság?? FEGYELMI! FEGYELMI!!! i£ik ellen indul még fegyelmi?? — Saját fegy­elmezőnktől — Az MLSz elnöksége fegyelmi vizsgálatot indít Zsengellér és Szoyka ellen azért, mert betegnek vallot­ták magukat, noha egészségesek voltak, Kiszely ellen azért, mert e­gszségesnek vallotta magát, noha beteg volt. De ez semmi! A BÖK újabb fegyelmi vizsgá­latok híréről számolhat be. Fe­gyelmi indul Biró ellen, mert egészségesnek vallotta magát, noha csakugyan egészséges volt . Szabó sem kerüli el a sorsát, mert nem val­lotta magát betegnek, noha nem volt beteg. Az MLSz rendet akar teremteni a­ válogatott mérkőzések minden vonatkozásában s ezért fegyelmit indít a szövetségi kapitány ellen is, amiért csapatát jó csapat­nak vallotta, noha nem volt jó, de eljár az írek ellen is, mert úgy tették, mintha nem tudnának futballozni s végén mégis majdnem győztek. Szánthó ellen fegyelmi indul, mert kétizben lőtt, ahelyett, hogy passzolt volna , viszont kétizben passzolt, ahelyett, hogy lett volna. Kolláthra büntetés vár, mert Kiszely három nagy helyzetet hagyott ki. BOK-zártakor értesülünk, hogy Kiszely nem kap büntetést, mert az MLSz az ő bün­tetését két darab kininpasztillával kitöltöttnek vette. al nagy­ gyak­orlat előtt Dietz kapitány (legyint a menetelek felé).­ Nekem nem a­ díszmenet a fontos! Én a lőlapok alapján válogatom ki a rohamcsapatot! Válogatás Vasárnap délután a Taxisok— Elektromos mérkőzésen Váradi lövése nyomán a labda pontosan a gólvonalon állt meg. Egy tócsa megállította. Valaki megszólalt: — No, ez a tócsa megérdemli, hogy bekerüljön a Hét Tizenegyé­be. Furcsa eset — Ti lejátszottatok a meccsete­ket? — Részben. Amikor az eső elállt, az utolsó 15 percet leját­szo­ttuk Heti probléma — A Nemzeti Liga rossz képet vágott a kerethez? ... Dr. Dietz Károly mind a maga, mind válogatott játékosai nevében fájda­lommal jelenti, hogy egyetlen büszkesége, re­ménysége, a KERET folyó hó 22.-én váratlanul jobblétre szenderel­t. RÉSZVÉTVÁLOGATÁ­SOK MELLŐZÉSE KÉ­RETIK!