Nemzeti Sport, 1939. július (31. évfolyam, 129-150. szám)

1939-07-02 / 129. szám, Második kiadás

Vasárnap ssssssssss 1939 július 2 tijM i­­.­Ara: 12 fillér HF *W —IW ^ Szlovákiában . . . 1.20 I ^ jtejk | Romániában . . 6 lei jjpalipra Jugoszláviában 2 . din. | gjB j Ifl je 1 Németországban 15 PL jaSBjm^^Bf I11I1$bI1 ^ » ___ _«g ■**. ou..i.r.*aSb« .. - - - - i.­ Mr. JAaHBIigBBffly MWiHMr ^UK8&!aBiMy Mi* TS 4TQ 4Tm fm r,Uci..miebU ........ u» «r. ^^MaMapF sráb­bui.. M M m • . • «•• ms^BIJgg jflw^iHI Amerikában .. M m m w m 4 «.­­ ..», ■—... Várszegi és Csaplár győzött az olasz-magyar első napján (két győzelmünkkel szemben öt vereség) Szépen javul az újpesti sérül­tek állapota — Saját tudósítónktól — Szombaton érdeklődtünk az újpesti sérültek állapota felől. Az ered­mény: Kocsis húzódása szépen javul. Már alig érzi. Kállai bokája is gyógyul, a rövidhullámú kezelés és a borogatás hatása alatt rövidesen el fog múlni a csonthártyagyulladás. A „legkomolyabb" sérült Futó. A jeles hátvéd az edzésen fejelés közben összeugrott Szűccsel, a tér­déről lejött a var és a seb újra vérezni kezdett. A felszakadt seb azonban szépen heged. Biztosra vehető, hogy a keddi edzésen vala­mennyi játékos — Balogh és Zsen­­gellér, a két torokfájós is — rend­ben lesz. Az FTC-ökölvívók ma indulnak Berlinbe a Polizei SpV nagyszabású nemzet­közi ökölvívó versenyére. A berlini rendőregyesület hagyományos éven­kénti négyes tornáját rendezi meg — ezúttal nyáron. Közép-, félnehéz- és nehézsúlyban indul Csontos, Szi­geti és Homolya, a zöld-fehérek három kitűnősége. A négyes tornán a németek és magyarok mellett olasz rendőrökölvívók is résztvesz­­nek. A verseny kedden kerül sorra a berlini jégpalotában. Szerdán este előreláthatólag a Kl­ems-kertben lépnek szorítóba ökölvívóink. Schmeling és Heuser a­ két német nehézsúlyú kitűnőség ma csap össze Stuttgartban a nehéz­súlyú Európa-bajnokságért. Schme­­ling a+t­v nem akarja abbahagyni az öklözést, sőt ismét az élvonalba szeretne kerülni, hogy újból küzd­­hessen a világbajnokságért. Heuser pedig az egykori világbajnokon keresztül akar feljebb jutni a világranglistán. Hatalmas küzdelem lesz tehát ma a stuttgarti Hitler­­stadionban! !HORGÁSZOKI Újdonságok ■ SKABA ÉS PLÖKL sportüzletében VI., VILMOS CSASZÁR-ÚT 33. Feltámadt a Ferencváros KK-csapata! Ferencváros—Sparta 2:0 (0:0) A zöld-fehérek már az első félidőben is vezethettek volna 2 góllal­­ A Ferenc­város diadalának titka: minden embert fogtak, amennyire csak lehetett A második félidőben magára talált a csatársor, s ekkor - nem úgy mint az első félidőben - az összj­átékkal sem volt baj A magyar csapat a második félidő hatalmas iramában klasszissal volt jobb ellenfelénél, s minden tekintetben megérdemelte a győzelmet A régi híres küzdőszellem támadt fel a csapatban Góllövők: Sárosi dr. Prága, Sparta-pálya, 290 000 néző. Vezette: Dattilo, (Olaszország) Szombati eredmények Barátságos mérkőzések KANSz B)—MOVE vegyes 5:4 (2:3) Ciprus­ utca. Vezette: Magyari. KANSz B): Nagy — Zöldi, Hajabács —■ Csenetrnce, Kulcsár, Z­sámboki — Né­meth, Novofény, Füzesi, Tóth, Nyári. MOVE v.: Sípos — Demény, Lőrinczi — Faragó, Kiss, Ágai — Bolya, Gócséi, Horváth, Bokor, Szigeti. A nagy bőség ellenére végig élénk­­b­araú mérkőzés volt. Szünet előtt a MOVE jól tartotta magát. Fordulás után a félidő közepén Kiss kiállt és így tíz emberrel játszott a MOVE. A KANSz megérdemelten győzött. Góllövő: Nyári (2), Füzesi, Németh és Tóth, illetve Hor­váth (2), G­ecsei és Szigeti. Jó: Nagy, Centerics és Németh, illetve Lőrinc­zi, Ágai és Bolya. Bankliga vál.—1 KANS* vál. 4:1 (1:0) Sport­ utca. Vezette: Vas Antal Bankliga: Farádi — Várszegi, László — Siklósi, Szabó II., Györ­­vári — Rákosi, Nagy II., Szabó I., Liszkai II., Gombos. KANSz: Országh — Emődi, Csiz­madia — Fehér, Opata, Békefi — Pálffy, Hollós­, Dombóvári, Lengh­várv­ár A Bankliga fiatal erőkből álló KÁrpitozott bútorait a holyazínen , gyönyörűen tiaat­tja ! MHTER DtflFtmM.IL 'tmimsi csapata megérdemelten győzte le szétesően játszó ellenfelét. A 17. percben Nagy szerez gólt, 1:0. A KANSz támadásba megy át, de csatárai lövéseit Farádi pompásan védi. Hollósi lő még egy kapufát a félidőig. Szünet után a KANSz át­forgatja a csapatát. A 7. percben ismét Nagy a gólszerző. 2:0. A 20. percben Liszkai a­ szabadrúgása kapufát ér. A 38. percben Gombos lő gólt. 3:0. Majd két perc múlva ismét Gombos a gólszerző. 4:0. A 45. percben kavarodásból Dombóvári szépít. 4:1. Kitűnt: Farádi (a me­zőny legjobbja), Szabó II., Nagy és Liszkai n., illetve Fehér, Békefi és Lenghváry dr. Biernátzky Szilárd dr, a Bank­liga igazgatója. A fiúk szépen ját­szottak és megérdemelten győztek. Koszorú Lajos, a KANSz kapitá­nya: Az ellenfél jobb volt, a gól­­arány túlzott. Egyenruhát, polgári öltönyt előnyös feltételek , mellett késett Hagy Kálmán IV., Kossuth C.-U. m (Saját ház) Tel.: 1­836-59 Alapittatotti 1899.