Nemzeti Sport, 1939. november (31. évfolyam, 217-237. szám)

1939-11-13 / 225. szám

6 Vidéki eredmények KELETI ALSZÖVETSÉX I. osztály DEAC—Püspökladányi MÁV 0:0. Deb­ren. Vezette: Sárosi. Igazságos eredmény. Jó: Marton és Drobny, ül. Szombati, Ma­gyar, Nagy. VÁC II.—UN­MSC­­:1. Ungvár. Vezette: Thomas. Durva mérkőzés. Az UKMSC-ből Novákot és Sztankót kiállították. St. Turul—slajdaböszörményi MOVE TE 8:3 (3:0). S­erettyóújfalu. Vezette: Ko­vács. Erős iram. Góllövő: Barna (3), Lisztes N­. (2), Sashegyi (2, egyet 11-es­ből), Kádár. 111. Tóth. Sóvágó, Angya­losi (11-esből). Jó: Miklós, Pető. 111. An­gyalos­, Tóth. Hubertus (Magyaróvár)—II. ker. SC 4:2 (1:1). Győr. Vezette: Mikóczy. Gyen­ge védelme miatt vesztett a kerület. Gól­­lövő: Erdős II. (2), Liszt, Soproni II., 111. Mendel, Diószeghy (11-esből). DAC—Új-Komáromi FC 1:1 (1:0). Győr. Vezette: Csáder. Igazságos ered­mény. Góllövő: Angyal, 111. Kovács. Jó: Angyal, Knausz, Sághegyi, 111. Havas, Kovács, Kuti. SzFC—Várpalotai Unió 5:2 (2:2). Szom­bathely. Vezette: Schramm. Nehéz küz­delem után megérdemelten győzött az SzFC. Góllövő: Pánczél (2), Horváth I (2, egyet 11-esből), Markovits, ill. Bu­­zássy, Csiszár (11-esből). GyAC—MÁV Kinizsi (Pápa) 5:1 (3:0). Dver. Vezette: Döbrössy. Erős iram, a jó formában levő C­yAC könnyen győzött. Góllövő: Varga (2), Lakat (2, egyet 11-es­­ből), Kovács I., ill. Szalmási. DM­TE—T­DSE 2:1 (0:1). Debrecen. Vezette: Lengyel dr. Góllövő: Hiripi és Bencze, ill. Tolnai Ul­esből). Jók a gól­­lövők: NyVSC—Csapi SE 2:1 (2:0). Nyíregy- Jháza. Vezette: Egresi. Durva mérkőzés. Góllövő: Csörgey, Viszányik, ill. Mecsey. Jó: Máté, Márton, Viszányik, ill. Szabó és Sponták. Radát kiállították. NyKI SE—Mátészalkai TE 2:2 (1:1). Nyíregyháza. Vezette: Takács. Igazságos eredmény. Góllövő: Takács (2), illetve Neumann (2). Jó: Takács, Nick, Székely, Tóth, Dagonya és Neumann. V. Turul—Nagykállói SE 1:0 (1:0). Vár­­yvalánki.­ Vezette: Ferenczi. Góllövő: Mat­us­ka. NYUGATI ALSZÖVETSÉG I. osztály ETO II. (Győr)—LSE 1:1 (0:0). Siófok. Vezette: Ernei. Az ETO a pompásan védő Küldési I.-n­ek és az LSE gólképtelen csa­társorának köszönheti a pontot. Góllövő: Köldesi II., ill. Nagy I­. (11-esből). Jó a közvetlen védelem, ill. Pintér, Vént, Gáspár IV. PPSC—Fűzfői AK 4:1 (1:1). Pápa. Ve­zette: Szalay. Sima győzelem. A vendég­csapat a II. félidőben összeroppant. Góllövő: Magyari (11-esből), Ács, Vá­mos, Demján, ill. Deák. Dómján egy tizenegyest kapufának rúgott. II. osztály: KSE—Sotex 2:2 (2:0), Kőszeg. Vezette: Csengeri. Góllövő: Kántor (2), ill. Kocsis, Klamár. SFAC II.—Szombathelyi FC II. 2:1 (1:0). Sopron. Vezette: Kovács. Góllövő: Baldauf (2), ill. Horváth. Tatabányai SC II.FFSC II. 1:0 (1:0). Pápa. Vezette: Horváth. A TSC egy klasszissal jobb volt. Góllövő: Varga. **««•­ egan aranyat ér ■ ÉSZAKI ALSZÖVETSÉG I. osztály: SalBTC II.—LSE II. 1:9 (0:0). Salgó­tarján. Vezette: Kovács. Csapkodó já­ték. Góllövő: Nyerges. BSE—Salgóbányai FC 3:1 (2:1). Bag­­lyasalja. Vezette: Viroszták. Nehezen győzött a BSE. Góllövő: Ferencz (2) és Szabó, ill. Szabó IV. DIMAVAG II.—Borsodnádasdi ( T­ASE 5:0 (3:0). Diósgyőr. Vezette: Raffai. Biz­tos győzelem. Góllövő: Somosi (3), Tóth és Teleki. Jó: Ihring, Teleki, Tóth, ill. a­ közvetlen védelem. MVSC—LESOK 6:0 (2:0). Miskolc. Ve­zette: Mágori. A gyengébb LESOK még a kapusát is elvesztette, mert Eisenber­­gert kiállították. Góllövő: Rehn (2), Lo­­sonczi I. (2), Farkas és Márton. Jó: Rehn, Sziklai, Bártfai, ill. Kovács. Deák. BBC SE—Apátfalvai SC 5:0 (2:0). — Zagyvapálfalva. Vezette: Szlivka. Biztos győzelem. Góllövő: Marti (2), Varga (2) is Joó. Kitűnt: Bozó, Mocsányi és Marti, Hl. Zsolna. II. osztály MÁV SAC—Szerencsi CCISE 9:0 (3:0). Sátoraljaújhely. Vezette: Huszár. Gól­­lövő: Tiszolcs (6), Dallián, Gombos, Dán­iái. . , A Hatvanba kitűzött HVSE II.—Egri TK II. mérkőzés elmaradt, mert az eg­riek nem jelentek meg. MVSC II.—Ormospusztai MOK 2:0 (0:0). Miskolc. Vezette: Szentiványi.­ Góllövő Varsányi és Losonczi II. Sajószentpéteri BTK—Előre SC 4:2 (1:1). Miskolc. Vezette: Rezősfi. Góllövő: Pro­­pina (2), Salamon és Moklár (11-esből), Dr. Gelb I. (2). PTK II.—Bánszállási TK 4:0 (1:0). — Pereces. Vezette: Mécs. Góllövő: Futó II. (3) és Javorek. DIMAVAG III.—Farkaslyuki ÚTE 10:2 (3:3). Diósgyőr. Vezette: Rózsa. Góllövő: Újvári (3), Tóth (3), Noszkai (2), Kalo­csai és Eőri, ill. Nemes (2). SZEGEDI ALOSZTÁLY I I. osztály Újszeged F TC—SzTE 2:1 (1:1). Szentes. Vezette: Enödi. A hazai csapat tartalé­kosan, szükségkapussal állt ki és érdem­telenül vesztett. Góllövő: Pintér III. (2), Hl. Tasnádi. Jó: Pintér III., ill. Kovács és Budai. KAC—Sylvania 0:0. Kecskemét. Vezette: Horváth F. A gólképtb­en kecskeméti csatársor nem bírt a szívós Sylvania-vé­­delemmel. Jó: Csernák, Borbély II., Kli­­ment. Harmat ,111. Czeglédi, Virág II. és Gárdos. SzTK — Hódmezővásárhelyi TVE 4:1 (2:1). Szeged. Vezette: Liliom. A HTVE alaposan megnehzítette az SzTK győzel­mét. Góllövő: Tornai. Török, Márton és Kókai II., Tóth. Törököt kiállították. Jó: Tornai. Márton, Kiss, ill. Sebők, Vas, Tóth és Sófalvi. SzVSE—Hódmezővásárhelyi MTE 3:0 (2:0). Szeged. Vezette: Reményfi. Az el­keseredetten vé­dekező HMTE sokáig tartotta magát. Góllövő: Halasi, Péli, Borbély I. Jó: Varga, Balog, Tóth, Ba­kos. 111. Bánd, Oláh, Bírói II. osztály SI. MÁV—SzTE II. 8:0 (4:0). Szentes. Vezette: Kovács. Góllövő: Farkas (3), Mihály (3), Váradi és Asztalos (11-es­ből). KTE II.—STjkécskei MOVE 5:0 (1:0). Kecskemét. Vezette: vitéz Kerekes. Gól­lövő: Husztik (2), Tóth I., Magyar II. és Domonkos (11-esből). K. MÁV—Kiskunféle­ryhád­ BVSE TI 1:1 (0:0). Kecskemét. Vezette: Horváth Z. Góllövő: Brickel, ill. Szabó. CSABAI ALOSZTÁLY I. osztály MTE—Gyulai TE 1:0 (2:0). Mező­kovácsháza. Vezette: Szopori. Végig az MTE volt jobb és szép játék után győ­­zött. Góllövő: Kiss (2), Tóth. OTK—Békési ISE 1:1 (1:0). Orosháza. Vezette: Bedő. Gyenge játék, igazságos eredmény. Góllövő: Tóth, ill. Szabó. GyAC—Békéscsabai Törekvés 0:0. Gyu­la. Vezette: Tomk­a. Egyenlő erők nagy küzdelme. Jó védelmek, gyenge csatár­sorok. Jó: Drappos, Gyarmati I., Gyar­mati II., ill. Fityó, Szák. Mezőtúri AFC—B. MÁV 3:1 (2:0). Bé­késcsaba. Vezette: Boros. A B. MÁV nagy fölényben játszott, de csatárai nem tudtak eredményt elérni. A MA­FC csak lefutásokkal kísérletezett. Góllövő: Róna, Tor és Magyar, ill. Szombati (11-esből). Jó: Berczelly, Borza I., Pocsai és Ma­gyar, ill. Aida, Kiszely és Virág. BTE—Kondoros­ TE 7:1 (3:1). Békés. Vezette: Békési. Jó­ mérkőzés, a BTE több gólt is lőhetett volna. Góllövő: Szől­­lősi (3), Perdi. Török, Kiss. Hévízi (11-esből), ill. Korsor. Jő: Szabó. Szől­­lősi. Asztalos, ill. Magyari, Bengeri. DÉLNYUGATI ALSZÖVETSÉG Pécsi alosztály I. osztály DVSC—PETC 2:2 (2:2) Pécs. Vezette: Svara. A rangadó igen magas színvo­nalú játékot hozott. Góllövő: Horváth N­. (2), ill. Geszler és Krivitz. A játék­vezető Krivitzet kiállította. ZsSE—Nagyatádi TSE 1:0 (1:0). Pécs. Vezette: Adomán. Góllövő: Mathein. Kaposvári KAC—MSE 1:0. Félbesza­kadt: Mecsekszabolcs. Vezette: Pauicz. A játékvezető a mérkőzést az I. félidő 14. percében lefújta, mivel a pályát nagy köd lepte el. Góllövő: Győrffi. KTSE— Pécsi FAC 4:1 (2:0). Kaposvár. Vezette: Czvetkó. Szerencsés győzelem. Góllövő: Kordé (2), Biczó és Gábriel, ill. Zettner. Jó: György, Kiss és Kordé, ill. Petri és Lux. II. osztály KSE—Szigetvári AK 4:1 (2:1). Komló. Vezette: Lugosi. Góllövő: Kovács L. (3), Keresztes, ill. Dvorszki. ZsSE II.—Mohácsi TE II. 11:0 (2:0). Pécsújhegy. Vezette: Duna. A Pécsbányatelepre kisorsolt DPAC II. —MSE II. mérkőzést közös megegyezés­sel elhalasztották. PETŐ II.—DVAC II. 6:0 (5:0). Pécs. Vezette: Páldi. Góllövő: Kovács II. (4), Schlesinger és Kovács I. Bajai alosztály MTE—Bácsalmási MOVE 3:1 (1:1). Mohács. Vezette: Frontich. Góllövő: Ker­tész (2) és Német, ill. Folcz. DVSE—Tolnavármegyei SE 5:2 (1:2). Dombóvár. Vezette: Kelesi dr. Biztos győzelem. Góllövő: Galambos (3, kettőt 11-esből), Palágyi, Somog­yi, ill. Petrics, Bénán. Nagymányoki SE—BTSE 4:1 (2:1). Ba­ja. Vezette: Pazurek. A játékvezető a mérkőzést a II. félidő 30. percében le­fújta, mert a kiállított Zsifkovics BTSE szándékosan neki rúgta a labdát. Góllö­vő: Orosz (2), Sárközi és Iglódi, ill. Ru­dica. BSE—Bácska 4:2 (1:1), Baja. Vezette: Szlanyinka. Góllövő: Ónodi (2), Bíró és Csilics, ill. Stark és Schulek (öngól). KISKUNSÁGI ALOSZTÁLY I. osztály. I. MOVE—Kiskunhalasi MOVE 1:0 (1:0). Izsák. Vezette: Lenkefi. Góllövő: Bozsó. A II. félidő 10. percében Bozsót kiállították. KSE—Dunaföldvár 5:2 (4:0). Kalocsa. Vezette: Darán­. Igazságos eredmény. Kalocsa a második félidőben visszaesett. Góllövő: Tóth (2), Mészáros (2), Vörös (2), ül. Szabó, Péter. Jó: Kutas, Mészá­ré** Hl* Nafirr­h • KAC-Kiskunmajsai MOVE 4:1 (2:1). Kiskunhalas. Vezette* Bőviz. Góllövő: Szabó (2), Karai és Király­t(11-esből), ill. Juhász I. Királyt és Gyenisét IKAC, ill. Juhász I.-et K. MOVE kiállították. KÖZÉPMAGYAR ALSZÖVETSÉG I. osztály V. Keménység-C. MOVE 2:1 (1:1). Og­­léd. Vezette: Voretzki. Góllövő: Gömöri és Nagy, illetve Kovács. DSC—Gödöllői SK 5:3 (3:1). Dunaha­­raszti. Vezette: Bárdos. Góllövő: Váradi (3), Ladányi és Jászai II., ill. Födi (2) ,a ’W’rd­hiff'. Vecsési SC—Sz. MÁV II. 1:1 (0:0). Szol­nok. Vezette: Lemer. Alacsony színvo­nal. A MÁV-csatárok a legjobb helyzete­ket is elpepecselték. Góllövő:­ Marton, ill. Kövesdi (11-esből). A Dunakeszire kitűzött D. Magyarság— Monori SE mérkőzés elmaradt, m­ert a monor csapat nem jelent meg. (Feltűnő, hogy a monoriak tavaly ősszel sem men­tek el Dunakeszire.) TCSC II.—Rákoscsabai TE 4:2 (2:0). Tokod. Vezette: Peszeki. A TCSC fia­taljai remekül beváltak. Góllövő: Kellner II. (2), Péntek: Hasenbeck, ill. Czétényi (2). I. B. osztály: M­SE—Váci Reménység II. 1:0 (0:0). Nagytétény. Vezette: Lázár. Gyenge mér­kőzés. Góllövő: Hunth. Gy­S­EV—Cin­kotai TK 3:1 (0:1). Gyöm­­rő. Vezette: Pintér. Góllövő: Ferenc I., Angyal, Mágó, illetve Csörgő.­­’TSE—N­enti TSE 3:3 (3:2). Fót. Ve­zette: Czigelédi. Góllövő: Szűcs, Ruzics, Terencsák, ill Szabó, Kaya, Zsóka. RSC—Fóti SE 2:0 (Félbeszakadt.) Alag. Vezette: Virágh. Az I. félidő 22. percé­ben az egyik fóti játékos megütötte az alagi kapust­, mire a játékvezető termé­szetesen kiállította a magáról megfeled­kezett játékost. Az ítéletre a fóti szur­kolók berohantak a pályára. A játékve­zető ezért lefújta a mérkőzést. Góllövő: Forró és Rátki. GSK II. —Rákoscsabai TK IT. 5:0 (2:0). Gödöllő. Vezette: Lendvai. Könnyű győ­zelem. Góllövő: Kaiser (2), Dajka, Lacz­­kó és Polcz. VSE II—Felsőgödi TK 2:1 (1:0). Vác. Vezette: Mátravölgyi. Góllövő: Hevér, Básti. Hl. Macskási. SzCASE—SzMTE 3:0 (1:0). Szolnok. Vezette: Medgyesi. Igazságos eredmény. Góllövő: Balog (2) és Hangodi. ********­­PORI Hétfő, 1939 november 13. Pompás labdarúgó-bemutatót tartott a B) válogatott Egerben Magyar B) válogatott- Eger válogatott 10:2 (6:1) A B) válogatottak végig komolyan játszottak és nagy sikerük volt Eger,MESE-pálya, 1500 néző. Vezette: Zeltner Ködös reggelre ébred Eger gyönyörű városa. A délelőtt folyamán kiadásán szitált is a köd s így bizony az idő­járás nem nagyon mozdította elő a B­ válogatott mérkőzésének közönségsikerét. Molnár Ignác szövetségi edző délelőtt a MESE-pályán az egri ifjúsági játéko­sokkal tartott labdarúgó-iskolát jó más­fél órán keresztül. Alapos munkát vég­zett. A válogatottak ugyanekkor az egri várat nézték meg. A kellemetlen időjárás ellenére is más­félezer főnyi nézősereg gyűlt össze a szépfekvésű pályára. Az előmérkőzésen az egri Tanítóképző csapata 5:1 arány­ban győzött az egri Felsőkereskedelmi ellen. A gólokon Korcsmáros (2), Vár­aljai, Tóth, Bóta, illetve Horváth oszto­zott. A győztes csapat minden tagja MLSz-érmet kapott. A válogatottak a szállóban öltöztek mezbe és így sétáltak át a pályára. Nagy lelkesedéssel fogadta a közönség a csapatot. Egy kis ünnepség zajlott le. Besznyák István dr., a MESE labda­rúgószakosztályának Ügyvezető alelnöke köszöntötte a vendégeket. A két csapat így állt fel: B) válogatott: Vörös — Olajkár J.J ónodi —form­i­­us: Marosi, Tagányi —­­V­áradi, Gazdag, Jenő­fi, Serfőző, Ka­­locsay. Eger válogatott: Hidasi­­—­ Zagyvai MESE, Lajer ETK — Sztrapkovics MESE, Bencsik ETK, Molnár — Hegyi, Juhász, Vermes dr., Szarvas, Varga MESE. A 2. percben kavarodás után Kalocsay vágja be az első gólt. 1:0. Három perc múlva is Kalocsay támad, beadása jól megy középre és Serfőző lábáról védh­e­tetlenül vágódik be a labda. 2:0. Az egriek szögletet szereznek, ebből majd­nem gól is születik, mert Varga lövését Vörös kiejti. A 16. percben Ser­főző lab­dája a kapus fejéről pattan ki, Jenőfi rajta van és máris megvan a harmadik gól. 3:0. A 29. percben, Kalocsay beadá­sát értékesíti a tarján­ gólzsák, 4:0. A következő percben erélyes egri ellen­­támadás következik: Hegyi beadását Ju­hász a felső kapujéra vágja, a vissza­pattanó labdát azután Vermes dr. be­fejeli, 4:1. A 31. percben Jenőfi is a kapufát ta­lálja el, Serfőző pedig a hálóba lövi az eléje pattant labdát. 5:1. Tíz perc múlva Gazdag egyéni támadással szerzi a fél­idő utolsó gólját. 6:1. A félidőben mind a két csapatban cse­réket eszközölnek. A válogatott kapu­jába Kiss (Törekvés) kerül, Nagy I­.-t pedig Kapocsi váltja föl. az egriek jobbszélsője Stefán lesz. Hegy, a közép­­fedezet, Nagyszalóki ?, balfedezet­es Kovács a jobbösszekötő. A II. félidőben is jó iramban kezdő­dik a játék. A 6. percben Serfőző lab­dáját Jenőfi értékesíti. 7:1. A 15. perc­ben Váradi szélesebben fut le, középre játszik és Serfőző fejéről máris száll a hálóba a labda. 8:1. Az egriek ismét cserélnek. Vermes dr. kimegy, Hegyi jön előre a helyére és ismét Bencsik a középfedezet. A 27. percben az egri csa­pat szöglethez jut. A beküldött labdát Kiss kiejti és Szarvas mellel a hálóba sodorja, újabb egri csere: Juhász II. jön be és nyer kiáll. A 29. percben szöglet után Serfőző fejese hoz újabb gólt. 9:2. A 40. percben ugyanez ismét­lődik. Most Váradi szögletét fejeli be Serfőző, 10:2. Decemberben újabb kupa­­konferencia lesz Budapesten — Telefonjelentésün­­ — Belgrád, nov. 12. 20.40 ó. Vasárnap este összeült vitéz Gin­­zery, Andrejevics dr és Juga dr a megbeszélt értekezletre. Megálapo­­dásuk: 1. 1940-ben megrendelik a Dél­keleteurópai Kupát a Ginzery által szombaton előadott terv szerint. A románokat felkérik, hogy közvetít­senek az olaszoknál. 2. Az 1940-es KK ügyében nyilat­kozatra kérik fel az olasz és a cseh szövetséget. Mind a két kupa ügyében decem­berben Budapesten lesz értekezlet. Az értekezlet megálapodott abban, hogy a jugoszláv és a román szövet­ségek képviselői felkérik az illető ország kormányát, hogy a magyar­lakta területeken engedélyezzék ma­gyar csapatok portyamérkőzéseit. Este díszvacsora volt a Srbski Kralj nagytermében. Andrejevics dr és vitéz Ginzery volt az est szóno­ka. Az MLSz szép lovasszobrot ka­pott ajándékba a jugoszláv szövet­ségtől. B. Mattanmieh Béla JUGOSZLÁVIA Borvdt liga Zágráb: Gradjanski—Hajdúk 6:0 (3:0). A múlt vasárnap félbeszakadt mérkzést úgy folytatták, hogy 0:0 állásnál az I. félidő 8. percében a Gradjanski 31-est rúgott. ROMÁNIA Román Kupa mérkázéaek Bukarest: Olimpia—FC Carpat 4:4 (3:2, 2:2, 1:1). — Viitorul Dacia—Unirea Tri­kolor 0:4 (0:3). — Glória—Carmen 2:5 (1:4). —. Rapid—Sooee 5:3 (4:0). — Resíca: UDR—RMTE 2:5 (2:3, 2:3 1:2). — Cér­nául!: Dragos Voda—Ripcnsia 4:3 (3:2). — Braila; FC Braila—AMTE 2:1 (0:1). — Pioesti: Trieólor—Juventus 1:0 (0:0). — Medgyes: Sparta—Venus 2:6 (1:4). — Clilsinan: Maccabi—AS Constanca 1:4 (1:1). — Aranyosgyéres- Sodronyipar— Maccabi Bukarest 2:0 (1*0). — Szalmáé: Olimpia-Glória CFR 3:1 (3:0). — Fcrdi­­oand: Mctallosport—TMAO 3:2 (3:2, 0:2). — Brassó: Astra—Lonya 2:3 (3:3). — Craiova: FC Craiova—Sportul Studentesc 0:1 (0:1). — Csernoylc: Viktória—Caurora 9:2 (4:1). KISALFÖLDI ALOSZTÁLY Soltv. Turul—KSE 2:3 (2:0). Vezette: Huszár. Góllövő: Keresztes, Biró (11-es), ill. Tömböl. Kelebia LE—Kiskörösi LE 2:0 (0:0). Kiskőrös. Vezette: Darányi. Góllövő: Irsai és Juhász. GYEPLABDA MHC—HHC 2:0 (1:0). Lóversenytőr. Ve­zette­ Pásztor. Izgalmas játék, megérde­melt győzelem. Góllövő: Révay gr. és Czerva. — Az MHC II.—HHC II. mérkő­­zés elmaradt. KÉZILABDA I. osztályú férfibajnokság, Elektromos-BSE VII. 19:3 (7:2) !!! Latorca­ utca- Vezette: Dénes II. A tar­talékos leven­te­védelem csődöt mondott, az Elektromosnak nagyon kifutott — ez az elképesztő eredmény magyarázata. Az Elektromosból nem lehet kiemelni sen­kit, mindenki jól játszott. A­ BLE -VIL- ből a sok kapott írás ellenére kitűnt­­ a kapuban Kárpáti, Oláh és Quintz. Gól­dobó: Cséfay (8), Fodor (8), Lovin (2) és Var­ra, illetve Erdődy (2) és Komnik. ITTE—MAFC 9:5 (2:2). Budafoki­ út. Vezette: Dénes I. Szünet utáni, jó játéká­val megérd­em­­elten verte az UTL­­a baj­nokcsapatot. Góldobó: Benda (4), Cziráki (3), Galgóczi és Kővári, ill. Mátyássi (2), Érti (2) és Narry I. BSzKRT—MTE 11:5 (4:3). Ciprus­ utca. Vezette: Heltai. Változatos küzdelem- Szünet után az MTE összeroppant. Gól­dobó: Jávor (7), Dobos (2), Kormos és Kun­vári, illetve Zolk (3). Rózsa és Bán­kút!. Velkeyt BSzKRT és Sárosit MTE a játékvezető kiállította. VÁC—BTC 7:3 (2:2). Aréna-út. Vezet­te: Bobrovszky. ,jó játékkal győzött a Vívó a gólképtelen BTC ellen. Góldobó: Salgó (3), Form­i (3) Knöpfler, illetve Tic­hy IT. (2) és Tichy I. Tich­y II.-t BTC a játékvezető kiállította. II. osztályú férfibajnokság Wacker—Kistex 9:6 (4:5). Kispest, 01- ifii-út. Vezette: Földesdy. A jobban haj­rázó cs­apa­t nyert. Góldobó: Mayer (6), Nadal (2) és Znichter, illetve Szeder (2), John , Manfreda, Kiss és Lengyel. MPSC—BTK 5:4 (2:2). Újpest, Horthy Miklós­ út. Vezette: Szöllősy. Az önzetle­nebb csapat nyert megérdemelten. Gól­dobó: Rusz (4) és Nagy, illetve Brizsák (3) és Meixnrr. WMTK—Széchenyi 5:3 (3:2). Csepel, WMTK pálya- Vezette: Kovács E. A Szé­chenyi erős ellenfele volt a bajnok jelölt­nek. Góldobó: Sinor (2), Csányi II. (2) és Szatmáry, illetve Jelinek (2) és Ko-Hungária—KAOE 4:4 (2:1). Soroksári­­ót. Vezette: Bobrovszky. Válozatos küz­delem. Góldobó: Koczián (2), Szilvássy és Murai, illetve Ludwig (5) és Le­­szicska. III. osztályú férfibajnokság BSE ITT.—BTK II. 15:1 (7:0). Aréná­ét. Vezette: Retek. Góldobó: Fábián (9), Timár (3), Zombori (2) és Nagy, ill. Kiss. MAFC TII__51. Posztó 6:3 (3:0). Bu­dafoki­ út. Vezette: Egri. Góldobó: Ktaus­­mann (4), Varga, Takács III., ill. Váradi (2), Hetényi. Szövetségi-díj Elektromos- BLE VII. 8:4 (4:2). !! La­torca-utca. Vezette: Palvin. Góldobó: Vasa (3), Ball­a (2), Nemes I., Simon és Kulcsár, illetve Sziráky (2) és Thibay I­. (2). Vasst ETE a játékvezető kiállí­totta. A VÁC—BTC mérkőzést a BTC le­mondta. A barátságos mérkőzés eredmé­nye 3:3 (2:2). BSzKRT—BZTE 9:4 (6:1). Ciprus­ utca. Vezette: Pintér. Góld­obó: Németh (6), Pataky (2) és Jeney, illetve Matykó (2), Neumann és Oláh. 54AFC—UTE 11:9 (5:5). Budafoki­ út. Vezette: Fekete. Góldobó: Borner (3), Szórádi (3), Balogh (3), Magyar (2), ill. László (3), Sch­varcz (6). I. osztályú női bajnokság Kistex—Olym­pia 2:1 (0:0). Budafoki-út. Vezette: Dénes I. Góldobó: Molnár és Illés, illetve D. Lukács Éva. Kitűnt: Illés, illetve Siegmund. II. osztályú női bajnokság Koszorú XIII.—Koszori XI. 8:9 (4:0). Szőnyi-út. Vezette: Halász. Góldobó: Kö­vér II. (7) és Pákány. Barátságos m­érkőzés Koszom XIV.—BZTE 3:1 (1:0). Szőnyi­­út. Vezette: Budavári. Góldobó: Bíró (2) és Topa, illetve Bischitzné. TORNA VÁLOGATÓ VERSENY A BUDAPEST—DEBRECEN VÁROSOK KÖZÖTTI MÉRKŐZÉSRE Gyűrű: 1. Gaál BBTE, 2—3. Kecske­­méthy TFSC és Pataki VII. ker. SE. Lólengés: 3. Pataki VII. ker. LE, 2. Sántha TFSC, 3. Nemere PSE. Nyújtó: 1. Sántha TFSC, 2. Pataki VII. ker. LE, 3. Kecskeméthy TFSC. Korlát: 1. Kecs­­keméthy, 2. Vánköi TFSC, 3. Pataki. Műszabadgyakorlat: 1. Pataki, 2. Kecske­­méthy, 3. Sántha. Lóugrás: 3. Pataki, 2. Vánköi, 3. Gaál. összetett verseny: 3. Pataki VII. ker. SE, 2. Sántha TFSC, 3. Gaál BBTE. A MOVE-OTE ORSZÁGOS IFJÚSÁGI TORNÁSZ­­VERSENYEN nem hirdettek eredményt. A MOTESz képviselője kifogásolta, hogy a verseny­­sőknek több, mint a fele már számos szenior versenyen vett részt (pl. Hajdú DTE). Eredményt csak a szövetség dön­tése után hoznak nyilvánosságra. ÖKÖLVÍVÁS Pompás küzdelmek, telt ház az­fjúsági ökölvívó bajnokság döntőjén Vasárnap este — négy napon át tartó előcsatározások után — a döntőkhöz ju­tott az ezévi országos ifjúsági ökölvívó bajnokság. A Műegyetem nagytermében a nagyszámú közönség lelkesen biztatta a versenyzőket. A döntők előtt két válogatómérkőzés is volt. A nehézsúlyban Vadász BVSC— Trimmel-Turcsányi (Lapterjesztő!­) mér­kőzés volt műsoron. Vadász pompásan szúrt egyeneseivel gyrr­ös IU*K~ középgúly-Y bán Jaki­s BSzKRT ellenfele Csontos FTC volt. Szörnyű kemény mérkőzés. Mindkét versenyző rengeteget ütött, Já­­kk­a^ingitto.^UbakxII. és ezzel nyert is. ^Ezek után került sor a dön­tőn mérkőzé­­sekre. Papírsúly: Tóth (Lapterjesztők) győz Balogh (IX. ker. LE) ellen. 3. Beczen BTK. Légsúly: Holop (VI. ker. LE) győz Vitéz MPSE ellen. 3. Gigler (III. ker. LE) .-HarmatsuhiHel merv.­----FTC, legyőzi _ Hegedűst (Lapterjesztők), 3. Havas LPSE. pehelysúly: Gajdács MPSC győz Schnei­­der (VI. ker. LE) ellen. 3.__ Hartenstein FTC. ,­­ Könnyűsúly: Darol (Debreceni TE) megveri Sturmot BT­K, 3. Vigh BTK. Váltósúly: Vojnovich BVSC legyőzi Bat­­tát BTK. A harmadik menetben erőfö­lény (?) miatt leléptetik Battát. 3. Hor­váth MPSE. parénsúly: Torma II. BTK az est leg­szebb mérkőzésében veri Barinkét. FTC. 3. Siványi PeLE. Félnehézsúly: Kass­zA VAG győz Kő­szegi LPLE ellen. 3. Szabó BTK. FTC- győr, erfi­jfidénnyel, össze LPLE ellen. 3. Rövid­ Alirkás alkat­részéül, csöven legelőnyösebben! 1940 Opusu rádió­­készülékek nagy választékban l ötszlet: VI., Podmaniczky u. Stb. Fióküzlet: VII., Rákócz­i-út SO. MOZI A­­ legnépszerűbb Shaw-vígjáték­­nak, a „Pygmalion“-nak angol film­­változatát hamarosan nálunk is be­mutatják. Három filmet forgatnak a két ma­gyar filmgyárban. A Hunniában a, „Halálos tavasz”* és a Semmelweis­­film készül, a Filmiroda műtermében­­pedig a „Bercsényi-huszárok** című vígjáték. NEMZETI SPORT Megjelenik szerda és szombat kivételi­vel minden nap. Szerkesztőség és kiadó­­hivatal Bp. VIII., Rökk Szilárd­ utca 4. 7 Telefon 132—499 és 133—977. Levéls cím: Budapest 72, Postafiók 42. Főszerkesztő: Dr. Vadas Gyula. _ Fe­­lelős szerkesztő: Hoppé László. — Fele­lős kiadó: Kulcsár István. Előfizetés! díj: Belföldre egy hóra P .*Ágedí.vr0 6—• külföldre S. (Amerikába lö.—). Nyomatott a Stádium Rt. körforgyató­ja Felesül: Györi­ Aladár * Mozi műsor Rövidítése 71, fl Vs, UHJ . Az első előadás mérsékelt árakkal Bemutató mozik ÁTRIUM. fS, f8, 119. Várlak.­­ CASINO. 16, f8, flO. Hollywoodi képes­könyv. CITY. b6, hl, hlO. Hollywoodi képes­könyv. COR9C. 5, fS. 10. Isten vele, tanár úr? DÉCST. 6, 8, 10. Áll a bál. FÓRUM. n6, f8, 10. Francia négyes. RADIUS. f6­, h8, hlO. Várlak. R. AIDOLLO. n6, fS, hlO. Tánc a föld körül. SCALA. n6, f8, hifi. A kis fenség pa­rancsa. URÁNIA. 5, n8, flO. Áll a bál. Utánjátszó mozik BROADWAY. f4, f6, f8, flO. Krisztina királynő. CAPITOL. f4, f6, f8, flO. Egy párisi ház. CORVIN. f4, f6, f8, f 10. Karosszék. ELIT. 4, 6, 8, 10. Karosszék. HOLLYWOOD. f4, f6, fg, f 10. Karosszék. La eucaracia. KAMARA. 11, 2, 4, 6, 8, 10. (3M.) Sze­relem tolvaja. LLOYD. 4, 6, 8, 10. Megbélyegzett asír szony. ONIXIA. 4, 6, 8, 10. Menekülő élet. PALACE. 11, 2, 4, 6, 8, 10. (3M.) Három testőr. ■ , SAVOY. f4, f6, f8, fto. Kaukázusi brigád- SIMPLON. f4, f6, f8, flO. Karosszék. Továbbjátszó mozik ALKOTÁS. f1, f6, f8, flO. Külvárosi szálloda. BELVÁROSI. 4, 6, 8. 10. Café de Paris- B. APOLLO. f5, h7, 9. Café de Paris. ELDORÁDO. h1, h6, h8, hlO. Ae-*,­ikara­­váfl. HOMEROS. h5, 7, nlO. Judit. IPOLY. f4, f6, f8, flO. Tommy, a meg­fagyott gyermek. JÓZSEFVÁROSI. fi, f6, fS, flO. Café de Paris. OLYMPIA. 11, 2, 4, 6, 8, 10. Café de Paris. OTTHON. n4, nfi, n8, nlO. Bors István- PÁTRIA. 4, 6, 8, 10. Kaukázusi brigád. PHÖNIX. 11, 1, 3, 5, n8, flO. Halló Janiner REX. f5, h7, 9. Judit. RIALTO. f 1, f2, 5, n8, fl0. Café de Paris.