Nemzeti Sport, 1940. július (32. évfolyam, 126-147. szám)

1940-07-01 / 126. szám

0****^. mg „Vizipólóeredmények" az országos ifjúsági bajnokságért vívott elődöntőkön­ ­Szombaton délután játszották az elődöntő mérkőzéseket az országos ifjúsági labdarúgó bajnokságért. A négy mérkőzésből hármat a Hun­­gária­ úton, egyet a főváros nép­ligeti diákpályáján bonyolítottak le. A mérkőzések lefolyásáról az aláb­biakban számolunk be:­ A PÁLYA ARATTA A LEGNAGYOBB SIKERT Magyar Pamut—Pom­ázi XK 4:0 (1:0)­­ Népliget, Sifv. diákstadion. Vezette: Luk­ász. Magyar Pamut: Kovács — Bobos, Ja­kab — Kis, Dóra, Hirth — Hokliste­er Horváth, Kurics, Pob­recky, Dánfi. — Pomáz, Piánk — Tompa, Farkas — Czen-­­ner, Kvasznyik II., Dávid — Schusztek, Pa­ak III., Szabó, Katona, Kvasznyik I. Mind a­ két csapat egyformá­n támad, de a védők jól állják az ostromot. Az 5. percben Kvasznyik I. éles lövését Be-­­bei a gólvonalról fejeli ki. A PTK töb­bet támad, de lövő csatára nincs. A 30.. percben védelmi hibából Horváth lövi az első gólt (1:0). 2 perc múlva Dánfi lö­vése a kapufát találja. Szünet után a 24. percben Polareczky kapura gurít és Dánfi négykézláb má­szik a labda után, s bár elérni nem tudja, így is gólba gurul a bőr (2:0). A pomáziak kezelést vitatnak. A vitatkozás közben a játékvezető Czinnert kiállítja. Újrakezdés pillanatában Raab III. csú­nyán beletalpal Kurics lábába. Kuricsot leviszik s már vissza sem tér, Raab III.-t pedig a játékvezető kiállítja. A 10­. percben Stohlsteier 2 méterről f­átéba gurít (3:0). A 43. percben Dóra lő gólt (4:0). (Bírálat:) A pom­ázi csapat a második gól után teljesen kedvét vesztette. Addig egyenlő ellenfele volt a Magyar Pamut­nak. Jó: Bebes, Hirlic, Polerecky és Dánfi, illetve Plánk, Czonnor és Dávid. (Nyilatkozatok:) Gidófalvy Pál dr., az MLSz miniszteri biztosa: Rendkívül meg­lepett a két együttes erőteljes, gyors já­­téka, Kár, hogy néhány­­ csinn kiesd fizott. Újból hangsúlyozom, hogy a n­a­gyar labdarúgás jövője az ifjúság terv­szerű nevelésén múlik. A fővárosi diák stadion nagyon szép és minden tekintet­ben kielégítő. Lehetséges, hogy __ váloga­tott mérkőzést is fogok ide kiírni. — MA VÁG: Nagyon megilletődötten ját­szottak a fiúk. Sokkal jobban is tud­nak. Szabad Pál, Komárom: Csapatommal elégedett vagyok, a játékvezetővel nem. (Bírálat): A mérkőzést a gyatra vé­delme miatt vesztette el a Komárom. A komáromi csapat legalább annyit táma­dott, mint ellenfele,, hátvédei azonban sem a helyezkedéshez, sem a rúgáshoz nem értenek. A DiMÁVAG-ból Pribelszky, Papp, Hőrich, Popovics, Vojtilla és Nagy II., a komáromi csapatból Paksi, Kapinay, Mészáros, Séta, Jakab és Nagy I­. tetszett. ____________ SZÜNET UTÁN ÖSSZEROPPANT A TEHETSÉGES PÉCSI CSAPAT FTC—Pécsi VSK 8:3 (2:3) MTK-pálya, 700 néző. Vezette Nemes­kéri. FTC: Ernes — Németh, Langa — Ma­­gyarics, Ott, Balogh — Máth, Csanádi, Várszegi, Beke, Kocsis. *PVSZ­: Pozsgai I. — Horváth, Nagy I. — Kecskés, Cser­­nus, Szabó — Pozsgai II., Naumov, Ba­lázs, Páldi, Nagy II. Eleinte a PVSK támad és két nagy helyzetet hagy ki, de aztán jön az FTC. Várszegi fölé durrant, majd a 10. perc­ben Máth a félpályáról megfut és átadá­sából Várszegi nagy gólt lő a jobb sa­rokba. 1:0. A 12. percben Naumon lapos lövését beejti az FTC kapusa. 1:1. Szép, gyors, változatos a játék. A 16. percben Balázs gyenge, bár pergő labdát küld az FTC kapujára. Ernél ügyetlenül beüti saját kapujába. 2:1 a PVSK javára. A 32. percben Kocsis egyenlít. 2:2. A 35. percben Várszegi gyönyörűen tör ki, de aztán­­hajszállal mellé lő. A pécsi véde­lemi már sakk-matt volt. A 39. percben Nagy I­. jó lövéssel megszerzi a pécsiek harmadik gólját. 3:2. A 43. percben Máth remek labdát tálal Várszegi elé, ő azon­ban, égbe lövi a labdát. Szünet után az FTC erősen támad. A 2. percben Beke egyéni akció után a jobb alsó sarokba lő. 3:3. Két perc múlva Várszegi révén már 4:3-ra vezet az FTC. Máth felső kapufára lő, a visszapattanó labdát Kocsis léc fölé fejeli. Németh szabadrúgását szépen védi a pécsi ka­pus, de a 10. percben Beke fordulásból leadott lövésével szemben tehetetlen. 5:3. Egy perc múlva megint Beke tör ki és a felső léc­ alá lő. Már 6:3. Pécs össze­roppant, elfogyott a szusz. Várszegi szép­ lövése megérdemelt tapsot kap. A 17. percben. Kocsis remek labdát tálal Beke elé és az FTC-gólzsák a jobb alsó sa­rokba lő. 7:3. Csanádi kapásból fölé dur­rant az ötösről. Fölényben van az FTC, Pécs csak elvétve támadhat. Máth remek előretörését csak a kapus tudja megállí­tani merész vetődéssel. A 38. percben Beke bombáját bravúrosan tolja ki a pécsi kapuvédő. A­­ 38. percben­­nagy helyzetet hagynak ki­ a pécsi csatárok. A 40. percben Nemeskéri erélyesen meg­fedd egy őt sértegető nézőt. Az utolsó percben Máth lő gólt, 8:3. Szögletarány: 2:2 (félidőben 2:1 a PVSK javára). (Nyilatkozatok:) Nagy László, FTC: El­lenfelünk derekasan harcolt, nagyon meg kellett dolgoznunk a győzelemért. — Turmann László, Pécs: Az FTC jobb volt, a mieink érthetetlenül összeestek a II. félidőben. (Bírálat.­) Az első félidő alapján úgy festett, hogy meglepetés lesz. A pécsi csapat kitűnően játszott és ha jobban ki­használja az FTC kapus gyenge oldalát (a lapos labdákat), akkor nagyobb ará­nyú vezetésre is szert tehetett volna. Szünet után azonban az FTC csatársor magára talált — különösen Beke —, a PVSK pedig nem bírta tüdővel s így jött ki a végeredmény. Az FTC-ből Langa Ott, Balogh, Máth, Várszegi, Beke, és Kocsis, a PVSK-ból a csatársor di­csérhető —■ különösen pedig Naumon, Balázs és Páldi. mérték sasok­at is.­­ Ifi ak­a HARISNYA, a mm­­M, nyakkendő, is! SÍ JÉ BALLONKABÁT­O­K A VIII., Baross­ utca 66. Telefon: 149-400 Rauchmaul Emil, a Magyar Pamut ed­­zője: Technikailag jobbak voltunk. Po­máz nem tud szépen veszteni. — Jaku Dezső, a Pomázi TK intézője: Ilyen mér­kőzésről nem nyilatkozom. A KOMÁROMI CSAPAT CSATÁR­SORA JOBB VÉDELMET ÉRDE­MELNE DIMAVAG—Úájkomáromi FC 6:1 (3:3) MTK-pálya, 500 néző. Vezette: Barabás DIMAVAG: Károlyi — Paulánszky Papp — Hőrich, Hamar, Nagy I. — Po­poviCA, Pribelszky, Vojtilla, Kispataky, Nagy II. — Ujkomáromi IC: Szeder — Németh II., Radics — Paksi, Kapinay Lőrincz — Mészáros, Séta, Jakab, Nagy II., Németh I. A diósgyőri ifik heves támadásai ma a 2. percben gólt hoznak: Nagy I­. ma­gasan ível a kapu elé, a lehulló labda: a jobbszélső Popovics az ügyetlenked­ő­ kapus mellett gólba sodorja, 1:0 DIMAVAG javára. A 10. percben Voj­tilla az üres kapu mellé lő. A 16. perc­ben egyenlít a Komárom: Mészáros sza­badrúgásából (az alapvonal mellől rúgta) Séta pompás fejessel küldi a labdát jobb felső sarokba. 1:1. Rögtön utána Séta 20 méteres bombája tapsot kap. A 18. percben a komáromi balösszeköt­ő éles bombája a balkapufa éléről pattan vissza. Jakab elcsípi, de két lépésről fölre vágja. Fölényben van a komáromi csata­pat. A 22. percben a diósgyőri balszélső (Nagy II.) az ötösről a kapusba lő. A 25. percben Jakab fütty után érvényte­len gólt lő. (Les volt.) A komáromiak szögletet szereznek, a diósgyőriek szin­tén. A 29. percben kapufát lő Diósgyőr, majd a 30. percben Nagy II. átadásából Pribelszky vezetést szerez a DiMÁVAG- nak. 2:1. A 35. percben súlyos védelmi hibából Popovics lapos lövésével már 3:1 a DiMAVAG javára. A következő percben remek helyzetet dolgoz ki a ko­máromi középcsatár, már csak a kapus­sal áll szemben, de éppen a kapus ke­zébe lő. A 444. percben a komáromi Nagy II. szépít, 3:2. Fél perccel ké­sőbb Jakab az üres kapura fejel, Papp azonban a gólvonalról szögletre ment. Fordulás után a 4. percben Vojtilla óriási helyzetet hagy ki. A másik olda­lon Séta lő mellé gólhelyzetből. Hul­lámzik a játék. A szél most a Komá­romot támogatja. A 9. percben Mészáros lövése a léc mellett süvít el. A 15. perc­ben csak a szerencse menti meg a ko­máromi kaput a góltól, két perc múlva ugyanez történik a másik kapu előtt. A 22. percben megint gyámoltalankodik a komáromi hátvédpár és Vojtilla közvet­len közelről a felső léc alá lőhet. 4:2. A Komárom csak kapufát tud lőni , gólt érdemlő lövés volt. A 28. percben Vojtilla révén már 5:2-re vezet a Di-­MÁVAG. Komárom újabb nagy helyzetet hagy ki. A 36. percben Popovics lövése révén már 6:2. A 38. percben Jakabot buktatják, a 11-est Jakab lövi, a kapus kapufára tolja, Jakab odafut és a kipat­tanó labdát bevágja. 6:3. Egy percre rá, a DiMAVAG kapufát lő. A 41. perc­ben Jakab újabb gólt lő. 6:4. Szögletarány 6:5 (3:3) a DiMAVAG ja­vára. (Nyilatkozatok): Csapkay Károly Di- A GYENGÉBBIK CSAPAT JUTOTT TOVÁBB, DE — MEGÉRDEMEL­TEN Szegedi ATE—Debreceni VSC 7:6 (4:4) MTK-pálya, 806 néző. Vezette: Iványi. SzATE: Papdi III. — Doktor, Daróczi — Fiedler, Bajnóczi, Juhász — Szőke, Ábrahám, Virág, Bödő, Nagy III. — DVSC: Halász — Balogh, Oláh — Ma­tolcsi, Pásth­i I., Pász­ In II. — Gyulai, Győrösi, Szűcs, Tisza, Béres. A 2. percben Bödő lövése utat talál a hálóba. 1:0-ra vezet a SzATE. A 11. perc­­ben Szűcs a szegedi kapu­­elé verekszi magát és közelről gólt lő. 1:1. (Egy ki­csit a balfedezet lába is benne volt a gól­ban, de enélkül is bement volna.) Két perc múlva a debreceni Béres óriási gól­helyzetet hagy ki. A DVSC jobb. Erősen szorongatja ellenfelét. Győrösi jó hely­zetből mellé lő. Szögletek vannak mind­két oldalon. A debreceni jobb szélső szép lövése a felső sarok mellett suhan el. Szűcs lövését szögletre mentik a 23. perc­ben, ebből Győrösi a felső léc alá fejel. 2:1 a DVSC javára. Egy perc múlva Győ­­rösi tökéletes gólhelyzetet hagy ki. A 27. percben a szegedi Bödő szépen kitör a jobboldalon és a jobb alsó sarokba kül­dött lövésével egyenlít. 2:2. Kicsit lábra kapnak a szegediek. A 32. percben Bödő mesterhármast hoz össze, átemeli a lab­dát a kifutó kapus fölött és már a SzATE vezet 3:2-re. Csak három percig örülhetnek a szegediek, mert a 35. perc­ben Gyulai elő­readá­sát Szűcs remekül bevágja. 3:3. Debrecen szögletet harcol ki. A 43. percben Szűcs labdájából Béres a DVSC-t ju­ttatja vezetéshez. 4:3. A 44. percben a debreceni kapus könnyelműen lábbal akar menteni a 16-oson egy köny­­nyű labdát, de Bödő elcsípi és az üres kapuba vágja. 4:4. Szöglettel kezdi Debrecen a II. félidőt. Majd Bödő nagy szabadrúgását fogja szépen a debreceni kapus. Szűcs elől az utolsó pillanatban ment a szegedi kapus. A 8. percben öngól esik a debreceni há­lóba. Matolcsy rosszul ad haza és lab­dája gólba gurul a kifutó kapus mellett. 5:4 a SzATE javára. Gyulai egyenlít- Saját gyártmányú és külföldi ellenőrző bírák­, munkások, tisztviselők, éjjeliőrök, gépek, jár­művek, akkordelszámolás, teljesítmény és­­ kalkuláció ellenőrzésére. Ord­gyár, Tömön. | Villámpályázat II. | Beküldendő: VII. 6. déli 12 óráig ff A KKK II. fordulójának II. része. ff ® Budapest: ® m Ferencváros—BSK .... ......... ff 'Zl' I. félidő eredménye .. ff Bukarest: ff Rapid—Grad­janski «••• *•••••••• ff I. félidő eredménye •• «•••••••. M V Név: ........................................................ . ff Cím................. J ff A­ beküldő aláveti magát a fel- fi , i tételeknek. Minden szelvényhez . .­ép és forgalomban levő haszná- T H lad­ar. 10 filléres bélyeget kell­­ ff mellékelni. T­ hetme, de két lépésről fölé vágja a lab­dát. A 21. percben súlyos hibát vét a debreceni balhátvéd, Virág labdájából Nagy Ili. gólt lő. 6:4 a Szeged javára. A debreceni csatárok nem tudják meg­bontani a Szeged tömör védelmét. A 25. percben­­azonban Ticza lövése mégis utat talál a bal alsó sarokba. 6:5. Nem sok­kal később egyenlíthetne a DVSC, de Szűcs habozik és Papdi III. ment. A 31. percben­ Gyulai beadását Tisza kapásból bevágja. 6:6. Egy perc múlva a kapkodó debreceni védelem mellett a Virág a bal alsó kapufa mellett begurít. 7:6 a Sze­ged javára. Debrecen szorongat, a hirte­len támadt vihar is támogatja. A deb­receni jobb szélső lövését szögletre üti a kapus. Izgalmas utolsó percek. A DVSC nem bír egyenlíteni. Kiesett. Szögletarány: 16:5 (5:4) a DVSC javára. (Nyilatkozatok.) Palotás István, DVSC: Amiatt vesztettünk, hogy a II. félidőben feladtuk az angol taktikát a vezetőség kívánságára. — Nacsa Sándor, SzATE: Fedezetsorunk gyengén játszott, ezért kaptunk olyan sok gólt. (Bírálat.) A gyengébbik csapat nyert, d­e­­ megérdemeltem. A DVSC játékosai sokkal képzettebbeknek bizonyultak min­den tekintetben, mint a szegediek, mégis megérdemelten vesztettek, mert kapusuk fölényeskedett és mert a második félidő­ben megváltoztatták taktikájukat. Nem játszották tökéletesen az angol rendszert az első félidőben sem, de mindenesetre ezzel jobban ment nekik, mint a máso­dik félidőbeli teljes rendszertelenséggel. A SzATE-ben csak a lendület és a ke­mény, elszánt védekezés dicséretes.­­ szegediek közül: Doktor, Fiedler, Juhász, Szőke, Bödő, a DVSC-ből Matolcsi, Pás­­thy II., Gyulai, Szűcs (a mezőmű leg­­­jobbja) és Béres emelkedett ki. A M. Pamut és az FTC jutott a döntőbe Vasárnap az országos ifjúsági bajnoki középdöntőket játszották ____________—-------­ AZ MPSC AZ ELSŐ FÉLIDŐBEN­­ NYERTE MEG A MÉRKŐZÉST M. Pamut—DiMAVAG 5:3 (5:0) Hungária-ott 300 néző. Vezette: Korbulyi . MPSC: Kovács — Bebes, Jakab -Kiss, Dóra, Hirth — Hohlsteier, Hor­­­váth, Kurics, Polareszky, Dánffy. DiMAVAG: Károlyi — Pavlatiszky, Ha­mar— Papp, Hőrich, Nagy I. — Popo­vics, Pribejszky, Vojtilla, Kispataky, Nagy II. Az MPSC mindjárt szögletet ér el, aztán pár percen át a DiMAVAG támad­­gat, de nagyon erőtlenül. A 11. percben veszélyes jobboldali támadást vezet az MPSC, Kurics keresztlabdáját a kapus az utolsó pillanatban csípi el Dánffy elől. A DiMÁVAG-on a fáradtság jelei észlel­hetők. Az újpesti csapat lassan fölénybe kerül. A 14. percben Pribelszky húsz­méteres bombáját szögletre tolja az MPSC-kapus. Szögletek vannak mindkét oldalon. Sok a csapkodás. A 26. percben végre szép Pamut-támadás végén Ku­j­rics a jobbösszekötő helyéről nagy lövést ereszt meg a bal sarokba, a kapus csak érinteni tudja, védeni nem. 1:0 az MPSC­­ javára. A DiMAVAG szöglettel válaszol, de csatárai nem bírnak a tökéletes an­gol rendszerben játszó MPSC-védelem­­mel. A 29. percben szögletet rúg az MPSC jobbszélsője, a labda ú­jra vissza­kerül hozzája, élesen, félmagasan a kapu elé küldi, Horváth vetődve beleteszi a fejét és a gól. 2:6. A 32. percben Ku­rics Dánffyhoz játszik, ez hátragurít a befutó Hirtnek, a balfedezet 18 méteres­ lövése a balsarokban köt ki. 3:0. A DiMAVAG védelme teljesen felbomlott, szó sincs ráállásról. A 35.** percben Dánffy lövése a felső lécről megy ki. Egy perc múlva Dánffy remek beadását Kurics közvetlen közelről a gólba fejeli. 4:0. Két perc múlva a kapura tartó Hohlsteiert Papa felvágja, a büntetőn belül. 11-es, Hirth a bal alsó sarokba­ küldi. 5:0. Nem sokkal később Kurics nagy lövését fogja a diósgyőri kapus, aki az öt gól ellenére is csapata legjobb­­embere. Szünetben Csapkay korholja védőit, hogy felborították a csapat rendszerét. Hamar és Papp egyáltalán nem állt rá a középcsatárra, illetve a jobbszélsőre. Fordulás után az MPSC mindjárt szög­letet ér el. A 10. percben Kurics gól­helyzetben a felső kapufára lő. Majd az MPSC jobbszélső lábáról kell merész ve­tődéssel leszednie a labdát a diósgyőri­ kapusnak. A 14. percben is veszélyes Pa­mut-támadást tisztáz Károlyi. Rengeteg a dolga, egyik nagy lövést­­a másik után kell védenie. Az MPSC nagy előnye tu­datában kissé lefékez­és a DiMAVAG, amely most gondosan betartja az angol rendszer szabályait, lassan fölénybe kere­kedik. Hátul meg van a biztonság, elől is mindjárt nyugodtabb­an, simábban megy a játék. A 27. percben meg is van az eredmény. Prybelszky kiugratja Popovicsot, a jobb­­szélső két csel után a jobb kapufa belső­ oldalára vágja a labdát, amely innen gólba jut. 5:1. Nem sokkal később szög­let jelzi a DIMAVAG fölényét, a túlolda­i Ion Kurics nagy lövését gyönyörűen védi a diósgyőri kapus. Prybelszky kiugratja Vojtillát, ez óriási gólhelyzetben mellé durrant. Ifjabb szögletet szereznek a diósgyőriek. Az utolsó negyedóra az övék. A 39. percben a diósgyőri bal­­szélső hagy ki gólhelyzetet. A 43. perc­ben Popovics—Prybelszky passzolgatás után Vojtilla kapja a labdát és a jobb­­sarokba gurít öt lépésről. 5:2. Az utolsó percben Popovics labdájából Prybelszky 5:3-ra szépít. Szögletarány:­ 5:5 (félidőben 4:3 az MPSC javára). (Nyilatkozatok.) Rauchmaul Emil MPSC: A második félidőben lelassított a csapat. — Csapkay Károly DiMAVAG: Az volt a baj az első félidőben, hogy a fiúk a második gól után felborították a szombaton is jól bevált angol rendszerű­, két. Nem­­álltak emberre. A szünetben igyekeztem ésszetéríteni őket. (Bírálat). Mindkét csapat angol rend-­­szerben állt fel, a DiMAVAG azonban az első félidőben egyáltalán nem tartotta be. A középfedezet mindig előbbre volt, mint az ellenfél középcsatára, a balhát-­­véd pedig csak félszemmel kacsintgatott­ a már a labda birtokában levő jobb­szélsőre. Az MPSC csatárok ügyesen használták ki az így támadt réseket, a diósgyőri csatárok viszont meg sem tud­tak moccanni őrzőiktől. Erőnlétben is a Pamut oldalán volt némi fölény. Szünet után már jobban betartották az utasítá­sokat a diósgyőri védők, már nem tud­tak ügy élni az MPSC csatárok , így a diósgyőri támadósor is nyugodtabban játszadozhatott és megérdemelten nyerte a második félidőt. Az MPSC-ben Pebel, Jakab, Hirth, Hohlsteier, Horváth és Dánffy, a Di­­MÁVAG-ban Károlyi kapus, Hori, Popo­vics és Prybelszky, jeleskedett. KÖNNYEN NYERT AZ FTC FTC—Szegedi ATE 6:0 (3:0) Hungária-út, 600 néző. Vezette: Rónai. FTC: Ernes — Német, Langa — Ba­log, Gyetvay II., Csanádi — Máth, Ott, Várszegi, Beke, Kocsis. SzATE: Papdi III. — Doktor, Daróczi — Kószó, Bajnóci, Kökény II. — Ábra­hám, Szőke, Bödő, Papdi IV., Nagy III. Az FTC rohamaival kezdődik. Ott az 5. percben a külső­ hálóba bombáz. A 7. percben veszélyes zöldfehér támadást szögletre mentenek a szegediek. Akad néhány lendületes szegedi roham is, de az FTC védők jól állnak az emberen. A 8. percben Bek­e jobbösszekötőből nagy bombát zúdít kapura, a lövés Daróci fe­jén kissé irányt változtatva gólba pattan. 1:0 az FTC javára. Az FTC szorongat, a Szeged lelkesen védekezik. A­ 16. percben Beke nagy fejesbombája a jobb kapufa tövéről pattan vissza. Várszegi,­­ majd Máth jó lövését védi az ügyes szegedi kapus. A 20. percben szögletet rúg az FTC ebből Beke erős lövése emberről pattan vissza. A SzATE egy kissé lábra kap és két szögletet ér el egymásután. A 28. percben a kapura törő Máthot az alapvonalnál akasztják, a játékvezető túl szigorúan 11-est ítél. (A labdáért nyúlt a hátvéd.) Német ll­ejét a szegedi kapus kivédi. — Kijött az igazság — mondják a le­látón.­­ . . A 32. percben Ott a felső lécre vágja a labdát. A 35. percben az alapvonalon túl­ról húzza vissza a kis szegedi kapus a labdát, Máth szögletét Beke éles fejes­sel a jobb alsó sarokba küldi. 2:0. A 38. percben Várszegi jól ugrik ki középen és a felső léc alá küldi a bőrt. 3:0. A hátralevő percekben váltakozó játék­­o­k Szünetben az­ FTC öltözőjében Honig­­berger intéző ezt mondja: — Ma inkább olasz rendszerben ját­szunk. A három hátvédünk azonban így is megvan. Balog inkább harmadik hát­védet játszik. A szegediek öltözőjébe belátogat Gidó­­falvy Pál dr. miniszteri biztos. További lelkes játékra buzdítja a szegedi fiúkat és elrendeli, hogy három szegedi játé­kos: Szőke, Bajnóci és Daróci utazzék a kiskunhalasi alszövetségi edzőtáborba. Fordulás után az FTC támad, a Sze­ged csak védekezik, olykor kilenc em­berrel. Kocsis két ízben, ott egy ízben rosszul 10 jó helyzetből. Beko bombái is elkerülik a szegedi kaput. Meg kell adni, jól védekeznek a szegedi legények. A 20. percben Német 40 méteres szabadrúgása felső lécr­ől pattan vissza. Egy perc múlva Máth szögletrúgásából Beke gólt fejel. 4:0. Nem sokkal később Beke nagy hely­zetből mellé lő. Igen egyoldalú a játék, nem olyan szép, mint az első félidőben volt. A 28. percben Beke kapufát lő. A 32. percben Várszegi gyenge gurulós lö­vése a meglepett kapus mellett a jobb­sarokba gurul. 5:0. A 37. percben Beke lapos lövésére már későn vetődik a szegedi kapus, a labda alatta gólba jut. 6:0. Máth szép lefutás után élesen mellé 15. Az utolsó percekben is szorongat az FTC, de több­ gól már nem esik. Szerdetarány: 6:2 (4:2) az FTC javára. (Nyilatkozat): Király Tivadar FTC: Nyugodt játék, biztos győzelem. — Na­csa Sándor SzATE: Sérülések miatt há­rom tartalékkal voltunk kénytelenek ki­áltani. A mi fiainknak sok két meccs egymásután. (Bírálat): Az FTC úgy nyert, ahogy akart. A zöld-fehérek kima­gaslottak az országos ifjúsági bajnokság mezőnyéből. Játékosaik legnagyobb ré­sze technikailag szinte tökéletesen kép­zett és a csapatnak taktikája is van. A Szeged ellen nem játszottak szigorúan az angol rendszer szabályai szerint, az ellenfél gyengesége azonban így is köny­­nyű győzelemhez segítette a kis Fradit. A Szeged jóformán az egész mérkőzés alatt csak védekezett. A második félidő­ben mindössze kétszer jöttek át a sze­gediek a félvonalon. Az FTC-ben komoly tehetségek van­nak: Német, Longa, Csanádi, Máth, Vár­szegi, Kocsis — valamennyi kitűnő játé­kos. Beke, a balösszekötő, a mezőny ki­magaslóan legjobb embere volt. Komoly jövő előtt áll. A Szegedi ATF-ben Papdi III., Doktor, Daróci, Bajnóci, Szőke és Bödő jeleskedtek. ___­___________ PÁLYÁZATI ÜZENETEK A főverseny általános csoportjában változást állt be. A XXXIV. díjat ugyan­is 409 ponttal Bocskai nyerte. A XXXV. díjat Jóbarátok. E.: 408 p. U. sz. 20 p. Pv.: 3, 3, O. p. 408 pontot ért el, de nem nyert Liewehr—Balogh U. sz. 20 p. Pv.: 0, 3, O. p. ■— Az ötszelvényes cso­portban a XX. díjat Antonovics László nyerte 361 ponttal. II. sz.: 20 p. — 361 pontot ért el, de nem nyert. Weisz Zelma TI. sz.: 12 p. Gerle: negyedévi előfizetést nyert a Nemzeti Sportra. •— Piff-puff ■ Nincs iga­zaik. Az utolsó fordulóban ugyanis nem szereztek 22, hanem csak 49 pontot. Hétfő, 1940 július X. 4­ + | Villámpályázat II. f | Beküldendő: VII. 6. déli 12 óráig A KKK II. fordulójának n. része: ff •­ Budapest:­­ ff Ferencváros—BSK •••• ff ■ I. félidő eredménye .. gs* ff Bukarest: ff V Rapid—Grad­janski •*«» »•••••••• Vp ff I. félidő eredménye .. ff Név: Cím: A beküldő aláveti magát a fel- II. i tételeknek. Minden szelvényhez iPi ép és forgalomban levő haszná­­latlan 10 filléres bélyeget kell it­t mellékelni. I ÍRIÁSI SIKERE­ VOLT A BLASz-VÁLO­­GATOTTNAK AKNASZLATINAN ÉS HOSZTON SLASz válogatott—Aknaszlatinai váloga­tott 8:1 (5:0) 600 néző előtt, Gallowich sípjelére így állt fel a BLASz válogatott csapata: Aknavölgyi — Fekete, Balogh — Nagy­marosi, Selmeczi, Szép — Tökös, Saro­­veczky, Liszkay II., Németh, Jobbágy. A BLASz válogatottja tetszés szerint rúgta a gólokat. Góllövő: Németh (3), Jobbágy (2), Saroveczky, Tőrös és Sel­meczi, illetve Szabó. A megsérült Szép helyére az I. félidő 27. percében Liszkay I. állt be. (A szombati mérkőzés után Husztra utazott Aknaszlatináról a csapat, ahol a kárpátaljai válogatott volt az ellenfele.­ BLASz válogatott—Kárpátaljai válogatott 7:0 (0:0). Erre a mérkőzésre már 1500 néző volt kíváncsi! Kökörcsényi vezette a mérkő­zést. A BLASz csapatában Ábrahám volt a kapus, Nagy I. a jobbhátvéd és Lisz­kay I. a balfedezet. Az I. félidőben nagyszerűen tartotta magát a kárpátaljai válogatott, különö­sen a kapusa védett pompásan. A szünet után óriási iramot diktáltak a pestiek, ragyogóan­ játszottak. Góllövő: Saro­veczky (3), Jobbágy (8), Liszkay II. és Tőrös. Mindkét, mérkőzésen nagyszerűen ját­szott a BLASz-válogatott. Egyénileg nem is, lehet senkit sem kiemelni. Mindkét meccs nagyszerű hírverésnek bizonyult, a közönség szinte percenként tapsolta a fővárosi játékosok akcióit. A BLASz­­válogatott jó szolgálatokat tett a magyar labdarúgásnak Aknaszlatinán és Huszton. — Ha van győzelemmel felérő vereség, akkor ez az volt — mondják a Ferencváros játékosai Belgrád, Június 30., este fél 9­6. Este istén emelkedett a hangalét a ferencvárosi fiúk szállójában. Bácskai s bánáti szurkolók nagy tömegben ker­­­esik­ fel a ferencvárosiakat és gratu­­álnak­ nekik. Ami ugyebár ritka dolog - vereség után. A ferencvárosi fiúk azonban büszkén - és tegyük hozzá: joggal — állapít - ják meg, hogy ha van győzelemmel fel- , mire vereség, akkor ez a mai az volt, Kiszelyvel beszélgettem. Megkérdeztem,­­miért maradt le olyan feltűnően néhány­szor a II. félidőben. Azt mondja, hogy a balszélen szökött ki kétszer is egy­­más után, ami sokat kivett belőle. De fő­­ként az agyagos talaj volt a baj. Le­rázta a cipőt. Sárosi III. már jól van, alig érzi a­úgás helyét. _r__—— —■—-f* . “-----—---------~V- B. M. B. | MOVE-bajnokság A TTC—SzSE mérkőzés elmaradt, mert az SzSE nem jelent meg. Szent Lászlór—Kistarcsa 3:6 (1:6). Gól­lövő: Brezsnyovszky, Wieser és Töröcsik. KZsTE—­Turán 1:1 (6:9). Góllövő: Gyüki, illetve Széles. Rákosliget—VIII. SE 1:1 (0:6). Gól­lövő: Hageneierfrer, illetve Páldi. BTSC—Budaörs 0:0. Félbeszakadt. A II. félidő 35. percében­ a Budaörs levonult. Csillaghegy—Szt János SE 6:6 (4:0). Góllövő: Gyurgyák III. (3), Frölich, Ágo­s­ton és Kond­ás. BTSE—T. Előre 2:2 (1:1). Góllövő: Ge­­csei (2), illetve Poócz és Sardinecz. Milyen idők — Hurrá! Csak egy góllal kapott ki a Fradi! — Jó, jó, azért nem kell elbiza­kodni! Kassa: Hernádtihanyi Levnnte SC—­ Kassai SC 3:1 (1:0). Vezette: Kun. — Kassai Törekvés—Kassai SC 4:2 (1:2). Vezette: Ungvári. Végeredmény: 1. Kas­sai Törekvés, 2. Hernádtihanyi LSC, 3. Kassai SC. ­ GORECZKY FERENC BŐRÖND- ÉS BŐRDÍSZEGYÁRÓ­GYÁRTÓ BUDAPEST, VIK­., JÓZSEF­ KÖRÚT 59. TELEFONI 136-190. ALAPÍTVA: 1904. ^KIZÁRÓLAG^AJÁ^GY^1^-ANY