Nemzeti Sport, 1940. július (32. évfolyam, 126-147. szám)

1940-07-01 / 126. szám

" Az utolsó simítások Belgrád, június 30. Délután 5 óra. Mialatt a fiúk ebéd után pihenni tér­nek, Dimény edző elmondja a taktikai utasításokat: MI A TAKTIKA? — A három hátvéd személye és köte­lessége természetesen változatlan, Lázár azonban ezúttal a jobboldalon fog ját­szani, mert Vujadinovics, a BSE bal­­összekötője, az itteni „Ferrari", nagyon veszélyes. Ebből következik, hogy Sár­osi III. most kissé balra húzódva játszik és Kiszely az, akinek hátra kell húzódnia. Ha az első félidőben így nem lesz jó, ak­kor a második félidőre úgy játszunk, mint ahogyan a Slavia ellen, vagyis Lá­zár balfedezet lesz, Sárosi III. jobbra, Kiss pedig hátrahúzódik. Három óra után újra elbújik a nap, az idő borús, esőfelhők sötétlenek az égen. Fél négykor indul a Ferencváros a pá­lyára. Indulás előtt (még jókor!) Kiszely panaszkodik, hogy fáj a gyomra. Rumos forin­tat kap. A PÁLYÁN Amikor kiérünk, tíx 7000 ember van még csak kinn, de állandóan jönnek. Benézünk a BSE öltözőjébe. Popovics Sándor, a bécsi Amateure volt játékosa, a BSE edzője, foglalkozik a fiúkkal. Nekünk el­mondja, hogy a csapatban nincs változás. Még nincs itt a teljes csapat. A Ferencváros ötözőjébe most érkeztek meg a megrendelt bőrszegek. Nagy bőr­­szegezés folyik. Az érdeklődőket közben kiküldik. Most már legalább tudjuk, hogy ki ve­zeti a mérkőzést: Bazsant (Zágráb). Háromnegyed ötkor megy ki a pályára a két csapat. Glisovics és Lázár, a két csapatkapitány választ. Lázárnak kedvez szerencse, lorás, szélcsendes időben 5 óra előtt 10 perccel kezdődik a játék. Az első félidő egyetlen gólját igazságtalan szabadrúgásból Glisovics fejeli Belgrád, június 30. d. u. 6 ó. így ál föl a két csapat. BSE: Mrkusics — Stoilkovics, Dubac -* Manola, Dragicsevics, Lechner — Gliso­­vics, Valjarevics, Bozsovics, Vujadinovics, Nikolics. Ferencváros: Csikós — Szoyka dr. Fosa —• Lázár, Polgár, Sárosi III. — Biró, Kiss, Finta, Kiszely, Gyetvai. Mezőnyjáték után a BSE rögtön tá­mad. Valjarevics tétovázik, majd a labda Glisovics elé kerül, ez azonban mellé lő. A 3. percben Manóvi támadja Gyetvait, balszélsőnk a vonalon túl viszi a labdát. Lázár kiharcol így re­mény­telen labdát, beadását azonban Stoilkovics menti. Pol­gár dancsolja Vujadinovicsot, Bozsovics szabadrúgását azonban a Gorfal menti. A Fradi csak tapogatózik. A 6. percben Valjarovics szépen felhozza a labdát, lö­vés helyett kiadja Gli­sovicsnak. A szélső azonban gólhelyzetben nagy lyukat rúg. A 10.000 főnyi közönség állandóan nagy hanggal biztatja csapatát. A 8. percben Szoyka er gáncsolja Ni­­kolicsot a 16-os oldalvonalánál, a szabad­rúgást Lázár m­­enti. A 11. percben Vuja­dinovics gyenge lövését Csikós fogja. A BSE nem szorítja be a Ferencvárost, de állandóan hosszú labdákkal játszik s ezek a labdák legtöbbnyire a félvonalról indulnak ki. A talaj egészen tűrhető, a játékosok nem csúszkálnak rajta. A 20. percben Kiszely szökteti Gyetvait, a balszélső pompásan rohamoz, a part­jelző tévesen jelez lesz! A BSE jól játszik, a Ferencváros játéko­sai lassúbbaknak tűnnek fel. A belgrá­diak igyekeznek hosszú labdákkal, min­dent egyből megjátszani. A 22. percben Nikolics visszajön. Elő­zőleg ugyanis a Szovkával történt ös­­­­szecsapá­s alkalmával megsérült és ki kellett állnia, hogy ápolják. Gyetvai kapásból akar lőni, de rosszul találja a labdát. A 23. percben Lázár 40 méterről lő, de két méterrel mellé. Most kisüt a nap. Nagyon erősen tűz­i a BSE-val szemben. Valjarevics hosszan előreadot­t labdá­ját Csikós kifutva veszi fel. A 25. perc­­ben Polgár a 16-oson kezez. A szabad­rúgás elé sorfalat állnak a zöld-fehé­rek. Glisovics rúgja a szabadrúgást, ol­dalt gurítja Nikolics elé, de a balszélső gyengén a kapu mellé lő. Ezután a Ferencváros támad, de a kapu előtt bizonytalanok a csatárok, neon megy nekik a lövés. Kiss jó labdát ad Fintának, de Mrkuslcs kifut a kapuból, gyorsabb, mint a középcsatár és elrúgja előle a labdát. A bor így Kiszely elé kerül, az össze­kötő 20 méteres lövését azonban a kapus — bár előbb kiejti — elfogja. A 29. percben a jó helyzetben levő Kisst Stoilkovics kézzel tolja el a labdá­tól és így szögletre tud menteni. Gyet­vai túlságosan csavarja a szögletet és a labda már a kapu előtt kicsavarodik. Egy perc múlva Bozsovicsnak sikerül meg­szöknie Polgártól, 20 méterről fülé lő. Az iram gyenge, a közönség elégedet­lensége a bekiabálások és megjegy­zésekből ítélve, fokozódik. A BSK csatárok idegesek, a Ferencváros védelme nyugodt. Glisovics és Pósa ösz­­szecsap, a labda Pósa kezére pattan, a közönség kiabálására a játékvezető a szabadrúgást megadja. A 18 méterről történő szabadrúgást Bozsovics fölé­­vágja. Kiszely jó labdájával Gyetvai szökik, de Dragicsevice partra ment. Azután Sárosi III. lő 40 méterről kapu mellé. A 32. percben meg nem érdemelt gólt kap a Ferencváros. Sárosi III. egy összecsapásnál rúgást kap. A játékvezető fordítva ítéli meg a szabadrúgást­ a Ferencváros ellen. Du­bac fut neki a labdának és baloldalról ívelt a kapu elé. Csikós túl hamar futott ki a kapuból, elszámította magát. Glisovics fejére száll a labda, a csatár csak 3 méternyire van a kaputól, amikor fejjel becsúsztatja a labdát az üres hálóba. 1:0. Potyagól, amelyet még hozzá igazságtalan szabadrúgásból kaptuk. A gól után Kiszely lövése kerül valami­vel a kapu fölé, majd Gyetvai lövése emberben akad el. Azután Gyetvai be­adását Mrkusics húzza le. A 38. percben megint a BSK támad, de Glisovics a kapu mellé lő. Most a közön­ség erős bíztatása közepette folyton ro­hamoz a jugoszláv csapat. Egyik BSK- támadás a másikat követi. Pósa röviden ment, Bozsovics tisztán kapja a labdát, de 17 méterről erősen mellé vágja a lab­dát. A 40. percben Finta a 16-oson meg­szerzi a labdát Dragicsevicstől, de rögtön utána e­l is veszti. Bíró két helyzetben hibáz egymás­után, az első különösen nagy helyzet volt. Lázár 25 méterről mellé durrant. A 42. percben Dragicsevics megsérül és kiáll. A Fradi „feltámad" és táma­dásba lendül, de a csatársor játéka meg­lehetősen ötlettelen, nagyon sok a rövid labda és a tologatás. A 44. percben Dragicsevics visszajön. A félidő végéig már nincs esemény. Az első' félidő' szögletaránya: 1:1. Fintát egy kis baleset éri a szünetben A Ferencváros játékosai leverten jön­nek be az öltözőbe. Egymásután hangza­nak kifakadások, hogy nem kellett volna a gólt bekapnia a csapatnak. Biró II. kesereg a kihagyott helyzetek miatt. Sárosi III. dühösen szidja Jancsit, a szertárost, mert nem erősített a cipőkre magasabb bőrszeget. Egyesek szemre­hányást tesznek Csikósnak, hogy a gól előtt korán futott ki. Csikós védekezik: — Olyan gyorsan történt az egész, hogy nem tehettem semmit. Polgár szerint a védők mind elől vol­tak és Csikós teljesen magára maradt. Kemenesy azt hangoztatja, hogy a gól előtt Sárosi Ill­at megrúgták, tehát a BSE ellen kellett volna szabadrúgást ítélni. A BSE öltözőben Popovics edző a kö­vetkezőket mondja: — Nagyon rosszul játszik a csapatom,­ főleg a taktikai felfogása rossz. Sokat tá­madunk, csaknem állandóan beszorítjuk a Ferencvárost a saját térfelébe és így a kapu előtt nagy a tömörülés. Azután a csatárokat oktatja ki az oko­sabb játékra. Kéri őket, ne legyenek ide­gesek. A BSE öltözőben általában mindenki elégedetlen a csapat játékával A szünetben egyébként egy kis baleset éri Fintát. Az öltözőből a fürdőszobába vezető ajtó nagyon alacsony. Finta ezt nem veszi észre s mikor be akar lépni a fürdőszobába, neki megy fejjel az ajtó felsőrészének. A hátralevő időben őt ápol­hatják az öltözőben, után jobbal élesen mellé lő. A BSK támad, a belgrádi közönség irtózatos hangorkánnal buzdít. A belgrádi belsőh­ár más veszedelmesen rohan az egyedülálló Csikósra. A labda felülről jön, de Csikós végül is kiöklözi. A 22.­­p­ercben Lee­h per gáncsolja Ki­­ezelyt. A szabadrúgás után Biró ad be. Finta és Gyetvai azonban elszalasztja ,­­ beadását. A 35. percben Polgár előre­dőlt, összecsap Man­olával. Szabadrúgás a Ferencváros ellen. Manola 23 méterese a jobb felsős árok felé tart. Csikós csak a legnagyobb bravúrral tudja kiöklözni. Sárosi ül, sántikál, rúgást kapott. Biró TI. rohamozza most a belgrádiak kapu­ját. Mrkusics ki­rohan, a kapu üres. Biró azonban kézzel lök, a játék­vezető lefújja. Oda a jó helyzet! A 27. percben Sárosi TIT. már nem sántikál annyira. Valószínűséig már nem annyira érzékeny a rúgási helye. Lázár szögletre ment. Ez már a BSE hetedik szöglete. Szoyka dr kifejeli a beküldött labdát. A 28. percben Dubac egészen előre jön a balszélen, Szoyka dr dancsolja, de a szabadrúgás nem veszélyes. Kiszely a félpályáról a balszélen lefut, de aztán mellé lő. A 30. percben Fintát ketten is nyomják és így lövése gyengére sikerül.. Ha gyorsabb lenne, csinálhatott volna valamit. Glisovics remek helyzetben­ nagy lyukat rúg. Utána Vujadinovics bombáz fölé. A 32. percben Polgár és Bozsovics összefut, Polgár nem csinál semmit, Bozsovics mégis elcsúszik a síkos füvön. A játékvezető szabadrúgást ítél. A kaputól 40 méterre letett labdának a közönség kívánságára Dubac fut neki, de magasan fölé lő. A 34. percben egy kapu elé ívelt labdát Nikolics mellé lő. A közönség elkezd hazafelé menni. Elégedetlen. A 35. percben Bozsovics elé pattan a labda, a középcsatár egyből lő, tiszta gólnak látszik az eset, de a labda a bal alsó kapufáról kipattant, Nikolics szerzi meg, ő is rögtön lő, de a jobb alsó sarokra tartó labdát Csikós remek mozdulattal szögletre öklözi. A 37. percben Pósa Glisovics elől szöglet­re ment, a berúgás után Pósa szabadít fel. Néha rövidek a ferencvárosi védők rúgásai, ezért beszorít­ a BSE. A 39. percben Bozsovics k­ét méterről óriási helyzet­ben mellé lő. Lázár szögletre­ ment, a berúgást az előre húztatott Dubac 18 méterről rálövi, de Csikós védi. A Ferencváros most már — nagyon helyesen —, időt húz. Pósa el­engedi Glisovicsot, de aztán utoléri, za­varja és partra, ment. Utána Szoyka dr fejel haza. A 43. percben Glisovics be­adását Szoyka dr elrúgja, Polgár is ott van, ő is nyúl a labdáért és Polgár kinyújtott lábán a labdára futó Nikolics átesik. Tisztára véletlen az eset, Nikolics a lendülettől nem tudott megállni, a játék­vezető nagyon helyesen továbbot int. A közönség azonban erősen tüntet. Az eset után partra kerül a labda, a be­dobás előtt awmban egy percig áll a já­ték, mert a BSE-játékosok is 11-est reklamál­nak. A közönség erősen fütyül, de a játék­vezető nem tágít. Tovább folyik a játék. Szabadrúgást ér el a Ferencváros, most­­azonban már csak három zöld-fehér já­tékos van elől. A szabadrúgásra azonban Sárosi III. előrejön és körülbelül 20 méterről szörnyű bombát küld a bel­grádiak kapujára, a közönség hü­lede­­zik és a jobb alsó sarokra tartó lab­dát Mrkusics csak nagy üggyel és bajjal védi. Ezzel vége is a játéknak. Szögletarány: 10:2 (1:1) a BSK javára. Botrány A mérkőzés után, abban a pillanatban, hogy a játékvezető sapja a mérkőzés vé­gét jelezte, az egész nézőtér egyetlen füttykoncertté változott. Szidták, fütyül­ték a játékvezetőt. A közönség, egy része a játékoslejárónál csoportosult, ernyők botok emelkedtek az égnek. Az egyik magáról megfeledkezett néző az ernyőjével tarkón is találja a játék­vezetőt, aki vérezni kezdett. Egy másik néző szintén a játékvezetőt akarta megütni, helyette azonban­ Ki­szelyt találta el. Szerencsére nem ko­moly a dolog. A belgrádi rendőrség pillanatok alatt közbelépett és példás gyorsasággal és eréllyel te­remtett rendet. Körülvetted a játék­vezetőt, mindenkit elzavartak a köze­léből. Az öltöző környékére sem en­gedtek senkit. A közönség hevesebb ré­sze azonban nem tágított, még húsz perccel a mérkőzés vége után is ott csoportosult a kijárat körül. A mezbe öltözött Ferencváros sem tudott ekkor még eltávozni a pályáról. Végül is a rendőrség egy mellék­kijáraton „megszöktette” a játék­vezetőt s ennek hírére a főkapu is felszaba­dult. A rendőrséget minden dicséret meg­illeti a rendcsinálásért. Gyorsan, hatá­rozottan lépett közbe, nek a vitatott esetben ü1-est kellett volna ítélnie. Megállapítják azonban, hogy a csatársor ideges volt és ezért nem ment nekik úgy a játék, ahogyan kellett volna. NYILATKOZATOK: Dimény Lajos: A mérkőzés vé­gén pokoli volt a hangulat. A kö­zönségnek azonban nem volt igaza. A labdát ugyanis már elrúgták on­nan, tehát — mivel egyébként dancs sem esett — nem is lehetett volna tizenegyest ítélni. A fiúk,Icai elége­dett vagyok, remélem, h­ogy to­vább jutunk. Vitéz Kemenesy Sá­ndor: A csa­pat végig becsülettel küzdött és ezzel az eredménnyel — bízom benne — biztosítani tudja majd a KEK-ban való továbbjutást. Buda­pesten több, mint egy góllal fogunk győzni. Finta: Sokat piszkáltak minket, azért nem ment olyan jól a játék, ahogyan akartuk. Dubac: A Ferencváros nagyon jó volt. Nekünk balszerencsénk volt, a csatársorunk pedig pepecselt. Popovics Rika: A BSE Budapes­ten győzni fog! Popovics Sándor, a BSE edzője: Nem ez volt a csapat igazi for­mája. Szerencsétlen mérkőzést vív­tunk. Rosszul játszott a csapat, senki sem tetszett nekem. A Fe­rencvárosból Sárosi III. volt a leg­jobb. Vujadinovics (a BSE legöregebb játékosa): Nincs szerencsénk. A já­tékvezetőnek 11-est kellett volna adnia. Nagy hibát csinált ezzel. Glisovics: A játékvezető elme­hetne tanulni Budapestre a magyar játékvezetőktől. A magyar játékve­zetők sokkal jobbak. Csikós: Egy kis szerencsével ta­lán kivédhettem volna a gólt. Gyetvai: A Ferencváros megint megmutatta, hogy mi az igazi Fradi-szív. Küzdöttünk és­­megérde­meltük az eredményt. Kiszely: Azt csináltuk, amit kel­lett. Budapesten behoztuk. Branko Kasikovics, a szarajevói Slavia elnöke: Szarajevóban szebb mérkőzést vívott a Ferencváros. Mih­ajlo Andrejevics dr, a jugo­szláv fószövetség elnöke: Gyenge mérkőzés volt. A BSK idegesen ját­szott, rossz taktikával. Bazsani, a játékvezető: A BSK megérdemelte a győzelmet, három­négy nagy helyzetet is kihagyott. Végig sportszerű játék volt. Niko­lics esése miatt nem ítélhettem 11-est, a labda már nem is volt ott. Dancs sem volt. Czirjakovics, a BSK főpénztáro­sa: Balszerencsénk volt, a játék­vezetővel sem vagyunk elégedettek. Ha a belgrádi közönség kifütyüli a játékvezetőt, ez azt jelenti, hogy nem jól vezette a mérkőzést. A mér­kőzés dicséretesen fair volt. Polgár: A BSK jobban játszott. Lázár: óriási küzdelem, a BSE- nak több helyzete volt. Szoyka dr. Ha Kiszely 1:0 után belövi azt a nagy helyzetet... A II. félidőben nagyon fenyeget a gól,­­ de elmarad Belgrád, jan. 30. d. u. 7­­. A pályára kijövő Ferencvárost fütty fogadja. Most nem süt a nap, a zöld­fehéreknek nem kell tehát nappal szem­ben játszaniok. Glisovics rögtön a kez­dés után otthagyja Pósát, beadását azon­ban Vujadinovics föléfejeli. Kiss—Finta összjáték után Finta a jábszélről bead, labdáját Mrkusics lehúzza. Dubac köny­­nyedén ad haza Mrkusicsnak, az őt tá­madni akaró Bíró elől. A 3. percben Polgár szögletre ment Glisovics elől, a berúgást Pósa kapásból újból szögletre küldi. Ezt Sárosi III. fejeli ki. Az előrehúzódott Lechner jó helyzetben kapja meg a labdát, ravaszul irányított fejesét Csikós jól üti ki a léc alól a szögletre. Sárosi III. szabadít fel. A 6. percben Finta kicselezi Dragicsevicset, de azután gyengén gurít Mrkusics kezébe. A 7. percben Polgár és Pósa ollóba fogja a 16-oson Vujadinovicsot, a csatár beesik a 16-os tervidre. A közönség 11-est követel, a játékvezető azonban — helyesen — csak szabad­rúgást ítél a Ferencváros ellen. A szabadrúgás után ott pattog a labda a ferencvárosi kapu előtt, végül Csikós felszedi. A 10. percben szép Lázár—Kiss akció után Kiss a kapu mellé céloz. A 11. percben Pósa G mögletre tudja csak rúgni a labdát Glisovics elől, a berú­­gásit­ ugyanő fejeli ki. Támad a BSE, de a Fradi-védelem biztosan áll a lában. A 14. percben Glisovics pompás beadását Vujadinovics Csikósba lövi, a labda ki­­pattan Csikóétól, éppen az üresen álló Bozsovics elé. A jugoszláv középcsatár tiszta hely­zetből a jobb kapufát találja el, onnan a labda kipattan az alapvonalon túlra. A 35. percben Pósa J Viszolyn­ek ad, a balösszekötő pompás labdával szökteti Gyetvait, Gyetvai azonban hiába rohan le, a beadása nem talál középen embert. Ezután megint Gyetvai támad, kicselezi Dragicse­vicset és oldalról élesen mellé lő. Kisüt a nap, ez a ferencvárosi játé­kosoknak kellemetlen, éppen a szemükbe süt. A 18. percben szabadrúgás a BSE ellen. A szabadrúgás a kapu előtt pattog, végül Kiss fejel kapura. A labda a felső lécről pattan le, Mrkusics szögletre üti. Ebből gól lehetett volna! Rögtön utána már Csikósnak akad munkája. Az iram sokkal élénkebb, mint volt az első félidőben. Biró T­. otthagyja őrzőjét, de elveszti a labdát. Kiszely kitör, majd egy csel ssaa Hétfő, 1040 július Hangulat az öltözők­ben Miatat­ a tüntetés lezajlott, a ferenc­városi öltözőben nagy volt az öröm, csak azon sopánkodtak,­­ hogy Kiszely ki­hagyta nagy helyzetét. A játékosok azon­ban elismerték, hogy — bár egy kis szerencsével még jobb eredményt is el­érhettek volna, — a helyzetek alapján a BSE megérdemelte az egygólos győzelmet. Sárosi III. panaszkodott, hogy a síp­­csontjára rúgást kapott. — Nem tudom, hogyan fog ez vasár­napig rendbejönni — mondja. A BSE öltözőjében szintén együtt vol­tak a játékosok. Levert a hangulat kö­­­­zöttük. Azt vitatják, hogy a játékvezető­a Ferencváros egygólos veresége abb dicséretet, mint korholást érdemel. Elmúltak már azok az idők, amikor élcsapataink Jugoszlá­viában gólzáporral kápráztatták el a jugoszláv kezdőiket. Ma a BSE ellen odahaza csak 1:0-ra kikapni nem szégyen, sőt alapja lehet a Fe­rencváros döntőbe jutásának. A BSK lényegesen jobb csapat, mint a Slavia­, ez az egygólos vereség te­hát lényeges haladást jelent a szarajevói 0:3-mal szemben. A csapat végig lelkiismeretesen betartotta rendszerét, jól mentek a váltások és a keresztezések is. A gól igazi potyagól volt. A védelem­ben tehát nem volt hiba. Hiába ro­hamozott a BSE, ez ellen a beton­védelem ellen nem tudtak eredményt elérni. Az első félidőben nem volt külö­nösebb iram, szünet után azonban meggyorsult a játék. izgalmassá és határozottan nívóssá vált.­­Az eredményt igazságosnak kell mondanunk, mert a BSE mégis többet támadott, több helyzete is volt, mint a Ferencvárosnak, bár nem minden helyzetét tudta lövés­sel befejezni. Voltak a mérkőzés­nek olyan pillanatai is, amelyek alapján a Ferencváros egyenlíthe­tett volna. Ilyen volt Kiszely nagy lövése 1:0 után, aztán Kiss fejese a második félidőben, amely a kapu­fáról pattant vissza*) Említsük azon­, bán meg azt is, hogy a BSE csa­tárok is három-négy biztos gól­helyzetet hagytak ki. A Ferencváros játéka az első félidőben lassúnak tűnt fel, a má­sodik félidőben azonban már nem. Ekkor inkább igyekeztek hosszú labdákkal játszani, mint az első fél­időben. A végefelé a Ferencváros már az eredmény tartására töreke­dett. Többet vártunk a BSK-tól. Nem tudták bebizonyítani, hogy jobbak, mint a Gradjanski. Nem a védelme keltett csalódást, ez szilárdan állt a lábán. A csatársor játszott pu­hán, tűz, lendület, fergeteg nélkül. A VÉDELEM MINTA­SZERŰEN MŰKÖDÖTT A FERENCVÁROSBAN Csikós­ elkerülhette volna a gólt, bár a kifutásban a hátvédek is hibások vol­tak, mert Csikóst a szabadrúgásnál ma­gára hagyták. Szünet után néhány kü­lönleges védéssel helyrehozta a hibáját Csikós. Szoyka dr. és Pósa kitűnően fogta a belgrádi szélsőket. Nagyon jól megy már nekik a keresztezés is, amikor, a helyzet hirtelen változik. A legjobb azonban Polgár volt, mint középhátvéd. Olyan kullancs volt Polgár, ahogyan a nagykönyvben megírták. Bozsovicsot ide­gessé tette Polgár sikeres működése és ez az idegesség szünet után átragadt a többi belgrádi csatárra is. Sárosi III. csapatának a legjobb emberei közé tar­tozott. Pontosan helyezkedett és csak akkor hagyott ki néhányszor, amm­ikor fáj­dalmas rúgást kapott a sípcsontjára. Egyetlenegyszer húzódott előre, a 44. percben a szabadrúgáskor. A csatársorban Gyetvai mozgott a leg­jobban, kevés olyan jó labdát kapott, amelyre futni lehetett. Egyetlen nagy hibája a II. félidőben volt, amikor re­mekül elfutott egyedül, de kapu mellé lőtt. Kiszely rengeteget küzdött, bombái azonban nem sikerültek. Finta csak rit­kán tudta lerázni Dragicse­vicset, de sok jó labdát adott társainak. Kiss eleinte túl rövid labdákkal kísérletezett, azután jó építőnek bizonyult. Biró jobban ját­szott, mint Budapesten, de így sem mu­tatott semmi különöset. A BSK-BAN IS A VÉDE­LEM VOLT A JOBBIK CSAPATRÉSZ Mrkusics valóban jó kapus, irányít­ója a védelemnek. Dubac volt a jobbik hát­véd, Stoilkovics néhány hibáin o-■:1, a szerencse segítségével nem járt komo­lyabb következményekkel. Dragicsevics tökéletes kullancs. A két szélsőfedezet roppant szorgalmas. Rechner volt ezúttal a jobbik. A csatársor semmit sem árult el a várt fergeteges rohamokból. Sok volt a pepecselés, lassú labdakezelés. Ritkán láttunk egészséges lövést is a belgrádi csatároktól. A legtöbb lövésük kapu fölé, vagy mellé ment, Nikolics és Oliso­­vics mutatott aránylag legtöbbet. Valja­revics sokszor lemaradt. Vujadinovics közeledik az öreg fiúk korához, Bozso­vics adós maradt a lövésekkel. Bazsani játékvezetőn látszott,­­ hogy nagyon igyekezett tárgyila­gosságát megőrizni. Ez általában­ sikerült neki. A vitatott 11-esnél­­ neki volt igaza. A partjelzők csak­ egyszer-kétszer intettek tévesen a­ Ferencváros ellen. A Ferencváros éjjel indul haza és­ hétfőn reggel érkezik Budapestre. B. Mattanovich Béla:­­ Egyenlő erejű ellenfelek küzdelme voltS BUDAPEST AMATŐRBAJNOKI CÍMÉÉRT GANZ—BLK 1:0 (0:0). Simor­ utca. Vezette:­ Ujváry F. Ganz: Dénes — Potecz, Lassingleitner - Ónodi, Pribill, Keszler — Hollósi, Simor­, Budinszky, Virág, Neubauer. BLK: Bál — Zuber, Ligeti — Schwarcz, Sárkány, Kristóf NI. — Viola, Pénzes, Szizsinszky, Bursi, Bavlinka. A négy tartalékkal felálló BLK nem rdemelte meg a vereséget. Az I. félidő­ben Potecz 18 méteres kapufája, ma­jd f­­énzes kapáslövése az esemény. Szünet után a 15. percben Virág labdájába Zu­­t­er szerencsétlenül teszi be a lábát és a labda a jobb alsó sarokba vánszorog.­t ngól. Utána szorongat a BLK, de csal, két kapufát ér el. Jó: Lassingleitner , leszler Hollósi és Budinszky, illetve Li­­s­zti, Sárkány és Pénzes. KÖRMÉRKŐZÉS UNGVÁROTT A két ungvári csapat, az UAC és az FK Rusj szombaton és vasárnap kör­mérkőzést rendezett a Kassai AC és a f szentesi MÁV részvételével. Szombati e­re­dmények: UAC—KAC 2:1 (2:0). Vezette: Szu­l­ovszki. Kalocsai II. kitűnő játékával ] megérdemelten győzte le az ungvári c­sapat NB-beli ellenfelét. Az UAC végig tomasztó fölényben volt. Góllövő: Var­­asi I. (2), illetve Makai. Szentesi MÁV—SK Rusj 5:4 (4:4). Vezette: Janoschovszki. Változatos iramú mérkőzés. A lelkes szentesi csapat meg­­érdemetten győzött. Góllövő: Fazekas (3), Szabó és Váradi, illetve Papp (2), Csan­­­sinov és Pliszka. „KRISTÁLY" gyógyforrásból palackozott ásványvizet igyunk! »SZERT­AKÁCS mérnem­jé téli uszodájának használa­tával megelőzi rheumáját.