Nemzeti Sport, 1941. szeptember (33. évfolyam, 170-190. szám)

1941-09-01 / 170. szám

2 Standard t RÁDIÓ-tto& Bemutatja: Készlet, cser m mmia. WSII., József-kiirut 37-3® Az új rádiók n^gy kiállítása Sternberg Arieev^k ingyen. hangszergyér termében síher-it 61 NB fi. osztáy Pénzügy—Szombathelyi PC 2:2 (1:1) Pasarétl-át. KM) néző. Vezette: Kékesi, pénzügy: Bach — Retkes, Ondrus II — Ruff, Nagy, Hámori — Szatmári, Uszkai I, Uszkai II, Selmeczi Oláh. SzFC: Wittreieh — Farkas, Szakály — Lchütz, Kovács, Pánczél — Horváth I, Sovák Tisza, Viktora, Gróf. Igazságos eredmény. Az első félk­őben a Pénzügy, szünet után a ven­dégcsapat a jobb. Mindkét csapatnak több jó­ hely­zete volt. Góllövő: Liszkai II (2),­­ illetve Tisza és Deák Ondrás II-t kiállították. Jó: Bach, Retkes, Hámori és Liszkai II, ill. Farkas, Kovács, Deák és Tisza. Postás—Kolozsvári EAC 5:2 (3:0) Lóversenytőr. Vezette: Sgaróczai. Postás: Kárpáti — Csere, Várkot­yi — Gombos, Gyarmati, Varga — Schubert, Di Sandri, Bódogh, Knavas, Bajkai. REAC: Moldován — Régner III, Tom­­bori — Pünkösdi, Szerémi, Török — Juhász, Heltai, Szabó, Csonka dr. Kirinyi. A REAC a mezőnybeli egyenrangú el­lenfél volt. A Postás-tá­ma­dsósor Bódogh P­ál az élen jó napot forrott ki. Góllövő:­ódogh­ 13), Bajkai és Knausz, ill. Sze­rémül (11 isb­ől) fa Hollai. Jó: Gombos, Dj Sandri és Bódogh, illetve Szerémi (a mezőny legjobbjai, Gombon és Mol­dován). DVSC—Ganz 4:1 (1:1) Debrecen, 1500 néz­ő. Vezette: Egressi DVSC: Keskeny -- Réti, B. Nagy Orosz, Gere, Csókas —­ Szilárd, Be­­recz, Sidlik, Tisza, Kristóf, Ganz, Dénes —­ Varasdi, Kerti — Virág, Simon, Pápai —­ Hollósi, Székely, Túrás, Berzi, Jobbágy. A 18. percben Berecz bombájával vezet a DVSC. A 28. percben Réti hibájából Jobbágy egyenlít. Szünet után nagy hazai fölény alakul ki. A 25. percben Szilárd kapásból lő gólt. A 28. percben Szilárd átadását Be­recz vágja be. A 32. percben Sidlik kitör és 4:1. Jó: Keskeny, Gere és Tisza, ill. Dénes, Simon és Túrás. P. Magyarság—Goldberger SE 3:1 . (1:0) Dunakeszi Vezette: Kollár. D. Magyarság: Budavári — Syalai, Sahin — Matausek, Kakuk, Pánczél III — Gulyás, Jeszmás, Szarvas, Kiss. Pán­­czél — Goldberger SE: Fürdsis — Németh, , Jezsó — Bublik, Gecsei, Mezei — Mészá­ros, Csurgó, Csöpü, Mérai, Csák dr. A jobb erőnlétben levő D. Magyar­ság biztosan győzte le ellenfelét. A játék nem volt nagyvonalú. Szünet után a dunakesziek átcsoportosíta­­nak és K­iss remek csatárjátékával győznek. Góllövő: Kiss, Cauti és Jeszmás (sl-epből), ill. Csurgó. Jé, Sahin, Jeszmás, Kiss, Páncél V és Páncél III, ill. Gecse, Mészáros és Csöpü. Vasas—BSzKRT 1:0 (0:0) Sport-utca, 1800 néző. Vezette: Harangozó Vasas: Terényi — Fárbas, Pormos — Gulács, Magyar, Ádám — Kovács, Har­sány, II Hermann, Sarovetzky, Szálkai. BSzKRT: Vattai — Tóth, Biczó — Túri, Balogh, Szödi — Gercsényi, Mé­száros, Bene, Kovács J., Szabó. Az első félidőben a BSzKRT támad, de eredményt nem tud elérni. Szüret után csaknem egy kapura játszik a BSzKKRt, de a 36 percben egy szöglet utáni kavarodásból Sarovetzky megszerzi a Vasasnak a győzelmet jelentő gólt. Jól a Vasas védelme. Gov­ács és Magyar, illetve Biczó, a BSzKRT-fedezetsor és Mészáros­ sérült­eiben viszik le a pályáról. A 24. percben K­zogka hatalmas felsza­­badítórúgását Nádasi neie találja el Finta elcsípi a labdát és 10 mé­terről tisztán állva, laposan a balsarokba gurítja. 2:1. A Lampartban Stark megy hátra jobb­­hátvédnek és Bihari húzódik hátra jobb­­fedezetnek. A következő percekben mind­két kapus többször ment a tizenhatoson túl lábbal. Ferencvárosi szöglet után Gyetvaj m melléle. A 29. percben a közön­ség soraiból valaki bekiabál valamit a játékvezetőnek ez megállítja a játékot és rendőrrel leigazolatja az illetőt. Egy perc múlva folyik tovább a játék- Feltűnően sok rossz passzt lehet látni a ferencvárosi csatt­b­an, főleg annak csa­társorában. Stark Gyetvait kézzel fogja le még a felvonás előtt. A szabadrúgás­t Lázár vágja előre, Jakab lyukra játsza Kisst, Nádas menten­ próbál, de rosszul találja el a­ labdát s az pontosan Kiss elé pat­tn. Kiss tisztán vezetheti be a tizen­hatos területére, Szabó Tóni bennragad a kapuban és a 36. percben az összekötő Szabó és a bal alsó kapufa mellett gurítja be a hálóba. 3:1. A Ferencváros fölénye mindjobban ki­domborodik. A 41. percben Jakab kiugratja Fintát, Finta a balösszekötő helyén tör ki és ferde szögből az ellenkező sarokba rúgja a labdát, 4:1. Egy perc sem telik el az újrakezdés után. Lázár hosszban előreadott labdá­jával újra Finta tör ki. Nem tudják le­szerelni, befut egészen a 11-es pontig, azután laposan jobboldalra lövi a labdát, amely Szabó ösztönszerű­en kinyújtott lábáról pattan, a hátba, 5:1, de nem alakulhatott valnp­l­i különbség, ha nem veszítjük érdemeir-e, de nem alakulhatott Valiig ki ilyen nagy különbség, ha nem veszítjük el legjobb emberünket már az első per­cekben. BIBALAT A Ferencváros kissé kényelmesen kezdett elöl és hátul egyaránt. Ami­kor azonban látta, hogy a dolog ko­moly lehet a kényelmesség folytán, jobban belefeküdt a játékba. A Lam­part minden részében hallatlan nagy lelkesedéssel küzdött, időként­ telje­sen nyilttá tudta tenni a játékot, de sorsát népi kerülhette el.­­Nem volt nagyvonalú mérkőzés. A Lampart már az első percekben elvesztette egyik legjobb játékosát. Erdős kiválásával a Lampart véde­lem megingott. Nemcsak egyik osz­lopa dőlt ki, hanem az egész csapat­nak is felbomlott a szerkezete. Szü­net után még egyoldalúbbá vált a játék, mert a Lampart Kisalayit is a védelembe vonta hátra, így elől csak három portyázó csatára ma­radt. Érthető, hogy él a Ferencváros ilyen körülmények között nem szállt be teljes gőzzel a játékba, hiszen még a teljes létszámú Lampart sem . A Ferencváros megerőltetés nélkül verte csonka ellenfelét Ferencváros—Lampart 9:2 (5:1) Gólövő: Jakab, Bihari, Finta, Kiss, Finta, Finta, Jakab, Jakab, Finta, Bihari, Finta Bihari­ utca, 6000 néző. Vezette: Návai A kánikula, amit az egyleti vezetők vártak lv, elmaradt. Helyette esős, őszi hangulat, komor esőfelhők fogadják a közönséget a Bihari-úton. A Ferencvá­rosban ni­ncsen változás. A hangulat a­­ csütörtöki pont­veszteség ellenére vidám,­­fa ugyanakkor elszánt. Kiás­zt Gyetvai­s érkezik utolsónak a Fradi-ölözőbe. A­­ Lampartban az az új­ság , hogy mégis is csak Szomolá­nyi játszik. A gyomrával bajlódó balfajezet vállalja a játékot fa így Haraszti kimarad a csapatból. A két öltöző szorosa egymás mellett van és üvegajtó választja el egymástól. Az egyik ferencvári vd vezető, amikor észreveszi ezt, kies gondterhelt arcost fordul­­a játékosok felé és így p­úl: —­ Vigyázzunk, a szomszédban egy , Tolvaji­ van fa nekünk pedig kellenek a bajnoki pontok. A két csapat így áll fel: Lámpási: Szabó — Erdős, Nádas­ — Sifcark, Szenes, Ssomohínyi — Sós, Bihari, Jenöfi, Kiealagi, Tolvaj. Ferencvárosi Csikós — Szoyka dr. Pósa — Sáros! III. Polgár, Lázár — Lukács, Kiss, Finta, Jakab, Gyetvai. AZ I. FÉLIDŐ Szénen és Lázár a két kapitány. A Fe­­r­oncvárosna­k kedvez a szerencsié, Lázár az északi kaput választja. De ez nem sokat jelenít, mert Azélcsendes idő van és a nap nem sírt. GV Ferencváros tiszta fehérben játezik­. Az ing nyakban és a karon zöld. A Lampa­rt vízszintes csíko­­zású, fekete-fehér ingben és fekete nad­rágban játezik­ S 1 A Ferencváros támadásai vezetik be a játékot. Nádasi Szukács elől hazam! Szabó Tón­ihoz- Nyomban utána támad a Lampart. A harmadik percban a Fe-­­­r­encváros szöglozat ér el. Lukács 161 becsavarodó labdáját Szabó T jól kitenyerezi. A 4. percben a Lampart I nagy helyzetet hagy ki: Kisalagi gól labdáiéval tiszta helyzetbe került, de a tizenhatosról alaposan mellé lő. Az 5. percben a Ferencváros a második szög­ijelét rúgja. Nádasi rövid felszabadító rúgása Jakabhoz kerül és ő közvetlen a kam­glöttről mellé helyez. Zavarok van­nak a Fradi védelmében! Szerencséjükre­­ a Lamnart csatárai nagyon illetődöttek. A 3. percben Finta és Erdős egyszerre rúg a labdába. Erdős elterül a földön és a kapu mögé kiviszik. A Ferencváros nagy fölénybe kerül, Jakab elbotlik Gyetvai beadásában, majd helyezett feje­sét Szabó védi. A 12. percben Jakab megszerzi a zöld-fehéreknek a vezetést. Finta lyu­kra teszi Jakabot, ez tizenöt méterről hátr­­ éles kivéd ereszt meg, Szabó belenyúl az éles labdába, a labda azonban a felső lóé a­só lapjára int­an és onnan levágódik a földre, majd kipat­­t­tan, de közben már áthaladt teljes terje­dő,mivel a kapu sík Sáp­­a játékvezető gólt ítél, 1:0. Nyomban egyenlíthetne ,a Larm­art, dr Sós beadása átsuhan Csikós ka­pja előtt. A 15. percben Erdős sántítva beáll, közben nap percre megered az eső. A 11. percben egyenlít a Lam­part. Tóival elszalad Szoykától, beadott lab­dája Biharihoz kerül, ez fedezetlen és­­0 méterről kapásból a hal­sarokba lövi a labdát. Csikós először nyilván azt hitte, hogy a kapu mellé megy a labda. Későn indult és így a labda aka­dálytalanul a balsarokba hull, 1:1. A Lampart vérszemet kap és az egyik Veszélyes támadást a másik után vezeti. A 22. percben egy ferencvárosi támadás során Gyetvai egészen a jobbszélre ve­rődik el, ugyanakkor Erdős állt­a meg A 46. percben Stark kézzel üti le Gyetvai beadását. A 11-esnek Pósa készülődik Szabó jól láthatja, hogy jobb­oldalra fog menni a labda, ve­tődve kiüti a labdát! SZÜNETBEN Erdős a jobb térdkalácsán sérült meg járni sem tud. A hétfői röntgenvizsgálat fogja majd megállapítani, hogy a sérü­lés veszélyes-e. A 3. FÉLIDŐ Lampart-támadások vezetik be a máso­dik félidőt. Lassan a Ferencváros is fel­javul és nyomasztó fölénybe kerül- Szöglet után Szabó indítja a közönséget. Sós kitör és az üres kapu mellé lő. A Ferencváros állandóan támad, de rengeteg a hiba. A védelem sem akar a csatársor mögött maradni Ha a csonka Lamnart támadásba lendül, az mindig veszélyt jelent. A 13. percben már Pósa is elől van, nagy gólt lőne a jobb­ sarok­ba, ha Szabó elvetéssel ki nem ütné a labdát. A ferencvárosi közönség türel­­m­etlen. Végre a 14. percben baloldali partdobás után Jakab kapja a labdát, átcselezi ma­gát a Lain­part-védőívön és félmagasan a jobb sarokba helyezi a Ferencváros hato­dik gólját. 6:1. A Lampart teljesen­ beszorul, Jakab lövését a jobb kapura menti. A 20. perc­ben Pósa kiugratja Jakabot, a Lapipart­­védőseip lest reklamál, leáll. Jakab ké­nyelmesen gurítja be a jobb sarokba a labdát. 7:1. A tiltakozó Lampartot leinti a játék­vezető, aki egyébként helyesen ítél, mert Jakab csak a labda elrúgása után ugrott ki a Lampart-védők között. Váltakozó játék után a 30. percben Finta önmagát szökteti, a­­Lampart-védelem megint leáll — tévesen, mert nem lehetett les — Finta besétálna a kapuba, de Szabó kifut eléje. Finta erre lövésre határozza el magát, Szabó belenyúl a labdába, de így is csak azt éri el, hogy a labda a kapu közepe helyett a jobb­­sarokba gurul. 8:1. Egy perc sem telik­ el, a Lampart gólt szerez. Szoyka, Polgár és Csikós van a labdán a bal kapufa előtt, de hajnal, sem tudják kivágni a labdát. Bihari szerzi meg­ tőlük és la­posan a jobb sarokba lövi. 8:2. Mezőnyjáték következik sok ferenc­városi hibával. A 38. percben Sárosi remek szabad-Gyorsírást és gépírást tudó ke­­resztény fiatalembert tisztviselő­nek azonnali belépésre felvesz a Nemzeti Sport kiadóhivatala. Je­lentkezés délelőtt 10—1-ig, dél­után 6—8-ig a kiadóhivatalban (Bp., VIII., Rökk Szilárd­ u. 4. III. em.), rúgását Szabó feltolja szögletre. A 40. percben Jakab rper­edek passzát Kiss fej­jel f­inta elé teszd. Finta kiugrik és nyolc lépésről a jobb, sarokba bombás. 9:2. Több esemény már nincs, ESzöglet&rApy 7:0 (4:1). NYILATKOZATOK: Dimény Lajos: Sajnálom a Lampartot, hogy tíz emberrel kellett víUszatníi. EJő­­siest a k\szi füttek. Tm^ekő János: A Ferencváro* nd?­g­ ígér számára túl veszélyes ellenfelet^ Ebben a félgőzzel való játékban sok hibát lehetett látni és sokszor ju­tott eszükbe a nézőknek a zöldfehé­rek csütörtöki játéka.­­A győzelem jogossága felett vita nem lehet. A Ferencváros több gólt is lőhetett volna, viszont az ingat­ag ferencvá­rosi védelem mellett a Lampart­­is rúghatott volna még egy-két gólt . A győztes csapatból a jobbszárny játszott halványabban. Lukács se­­hgyan sem talál magára, Fintát góljai dicsérik. A fedezetsorban egyik játékos sem állt nehéz feladat előtt, Lázár időnként túlzásba vitte a játék könnyedén vételét. Pósa las­san javul, Szayká dr, még mindig bizonytalan. A Lampartban Szabó néhány lát­ványos védéssel igazolta nagy klasz­­szisát. A játék elején Szenes a tá­madásban serénykedett, a második félidőben a védelem os ozlopa volt. Mellette még Bzomoldnyi emelke­dett ki a hősiesen küzdő védelem­ből. A csatasorban Jenefire nagyon vigyáztak. Bihari igen veszélyes a kapu előtt. Sós tehetséges játékos, Tolvajra keveset játszottak. Návai elsőrangúan vezette a mér­kőzést. HETI MISOS1—""""" “ Vasárnap selléi-út: Ferencváros—Szolnok. Futurca-utca : El­ktrom­os—Lampart. Csepel: WMFC-MÁVAG. Salgótarján: SsiBT()-fCispest. Nagyvárad: Nagyvárad—Gamma. Ú­jvidék: Újvidék—Kolozsvár. Diósgyőr: DiMÁVAG—Szeged. Szeged: SzVSE—Újpest. Az NB H.-ben és az NB ill.-ban teljes bajnoki forduló. Minden sporthoz ó­rát! M­ „ /j órát!/ fc/ « Jj // — l/JZBCCClflu §wjSí­ mádé ! Törés- és víllusülés: kar-,zseb-,futball-, pilóta-,autó stoppgrsk - IdópllenSzzá érákl­ható minden jobb n­aki­itetben $&Chl , n Hétfő, 1941 szeptember 9. H­G­B­AZ80 , mérték szerint is. HARISNYA, NYAKKENDŐ!,­­ BALLONKABÁT VII), Baro­s­ utca 88 Telefon: I l6-400 .­­ Szegeden esett az eső és a gólok Szeged-SzVSE 8:1 (4 1) Góllövő: Sebők II IgIcsi, Toldi, Baráti (11-esből), Kalmár, Toldi, Kalmár, Nagy, Nagy Szeged, Vasutas-pálya, 2000 néző. Vezette: Vast A. Szegeden egész nap esett az eső és így a „testvérharg“ noha csúcsközönségre számítottak — csak mérsékelt. Számú közönség előtt folyt le. Azért még így is mintegy 2000-en voltak kint a mérkőzésen. Az SzvsE öltözőjében Sú­lyt a gyúró vesszi kezelésbe. Általában csendes az öltöző, csak Balogh­ súgja nagy titok­zatosan­ a fülünkbe, hogy 2:1-ra győznek. A Szeged öltözőjében Ma­rkovics Szilárd lázas betegen is belátogat Komoly játékra biztatja a fiúkat. Hesser edző a csúszós talaj miatt lapos játékra inti a fiúkat. Különösen Harangozónak hívja fel a figyelmét a vizes fűre. Szeged: Tóth — Szabó, Raffai — Gyuris, Baráti Bertók — Bognár, Haran­gozó, Kalmár, Toldi, Nagy. SzVSH : Pasin -- Domonkos. Sajtos I — Kalocsai, Balogh I, Varga — Sebők II, Borbély I, Póly, Tihanyi II, Kecskés. AZ I. FÉLIDŐ A szegedi vasutasok új mezben futnak ki. Nagy tapsot kap mindkét csapat. A vasutas kezd. Tihanyi II már az első percben fölé lő Harangozó és Varga összecsap, Harangozó az ó­rát fogja, a játékvezető Vargát figyelmezteti. A 3. percben majdnem gólt rúg a vas­utas. Szabó lyukat rúg. Kecskés kiszö­kik az ,,ajándékozott” labdával, már csak Tóth áll vele sz­emben, de túl hosszan szökteti magát és a kapus felveszi a bőrt. Még egy meleg helyzet a szegedi kapu előtt: Raffai rosszul fejel, de Pély gólhelyzetben lyukat rúg. A vasutasok a 7. percben gólra váltják j­ó fölényüket. Szabó Tihanyit szögletre szereli. A burugisi Tóth tenyérrel rö­vidre üti ki Sebők II. elé, ez fejjel a hálóba keü­di a labdát. 0:1. Kapushiba. Egy perc múlva egyenlít a Szeged. Bognárt dancsolják. A büntetőt Gyuris küldi Toldi elé, ez egyből a tizenhatosról jobblábbal a balsarokba ragasztja a bőrt. Jil. A II. perctől kezdve állandósul a Szegedi AK fölénye. Nagy elől Rapp fel­szedi a labdát. A II. percben Harangozó Kalmárt az éjtetik, ennek beadását Toldi a hálóba vágja. áll. Két perc múlva Kalmár kiszökik. Domonkos és Lajtos­t a büntető terüle­tén belül együttesen dancsolják. Tizenegyes: Baróti áll neki a labdának f a rosszul helyezett lövését Papp elcsípi, de kiejti. Baróti ott terem és a fekvő kapus fölött csakon a léc alá vágja a labdát, 8:1. A gól után Bognár lesre fut. Utána a Borbély a Raffai Párharc fölé lövéssel végződik. A 21. percben nagy derűt kelt, hogy Szabó a félpályáról ad haza.­ A 26. percben az SzVSE szögletet rúg. Tovább­ra is a Szeged támad. A ki. percben Boly elmegy Szabó mell­ett, Tóth kifut a csatár elé, Jo Pély­i mégis 1-1. A kapufát találja el, ahonnan a labda a gólvonalon gurul végig, Ba­róti szabadít fel. A 45. percben Kalmár kiszökik, a kapuét Js kicselezi fa nagyon torgyos azögből a hálóba falél, 4:1. Szünetben a­ HzVSE a kapufa miatt kesereg. Borbély nyugalomra inti a já­tékosokat. A Szeged öltözője kedélyes. Mezt cse­rélnek a játékosok Barátit a rosta fa zenegyep m­iatt „húzzák" . A H. FÉLIDŐ Csúnya jelenettel kezdődik a H. félidő. Harangozó elesik és Varga a fekvő já­tékosba rágja a labdát. A közönség a szogáról megfeledkezett játékos kiállítá­sát követeli. A csúszós talajon sok a dánna. A 9. percben az SzVSE átcsoportosít. Pélyi balszélső, Kecskés In­ összekötő és Ti­hanyi középcsatár lesz. Ez mintha hasz­nálna, Tihanyi elől Tóth csak rávetéssel tudja megszerezni a labdát. A 14. perc­ben Pélyi és Kecskés visszacsinálja a cserét. A 16. percben kezdi el a Szeged a gól­özönt. Bognárt Lajtos csak dancs árán tudja megállítani. Bognár íyeli a sza­badrúgást. Papp és Toldi egyszerre ugrik a labdára. Toldi sm­arsabb és « kapna kedtei közül « bálóba fejeli a bért. Sőt, Tihanyi a 21. percben a mérkőzés leg­nagyobb helyzetét hagyja ki. A kaputól mintegy 8 méterről erősen mellé bom­báz A 23 .percben Toldi Nagyot szökteti A szélső jól húz kapura, a kapust ki­csalja és önzetlenül a befutó Kalmár elé játszik. Kalmár karéb­ól hibás. 6:1. Az SzVSE nem adja fel a küzdelmet. Továbbra is lelkesen játszik. Sebők és Borbély kétszer is célba veszi Tóth kapuját. A 21. percben Bognár egészen a vasutas kapuja elé ruejezi magát. Nagy elé gurít, ez közelről védhetetlen gólt lő. Már 7:1. Most elég hosszú mezőnyjáték követ­kezik. Sokat csuszkálnak a játékosok. A 42. percben Tihanyi javíthatj­a. A tizenhatosról azonban a kapusba bom­báz A 43. percben Baróti előrevágott labdájával Nagy elhúz Domonkos mellett és a hálóba lő. Sít. Az utolsó két percben a középen folyik a játék. Szögletarány 6:3 (4:8) a Szeged javára. NYILATKOZATOK: Markovics Szilárd: Csapatom megerőltetés nélkül győzött. Hesser Tibor edző: Sima győze­lem. Az eredmény még ebben az arányban is­ megérdemelt. Bakos Béla, a­ SzVSE titkára: Az eredmény túlzott. Nekünk semmi sem sikerült. Bánáti Béla: Szerencse is kell hozzá ... bírálat Az eső rányomta a bélyegeit, a mérkő­zésre. A cs­áezfa talajon a technikás Szeged AK-csatárok sokilag biztosabban mozogtak, mint a még lámpalázáé vap­­utasjátékbpolt­ Ebből az eredményből pronoam még koraintsem ez a baj a­rra következtetni, hogy az SzVSE aláren­delt szerepet fog játszani a további NB­­küzd­elmek során. A csapatban vannak értékek,, akiknek elég faszé­p kell ková­­csolódniok. A Szeged kapuját Tóth jól vé­lte. Egyetlen hibájából gól született. A két szálfa hátvéd megfelelt. Bárót!­eokat könnyelni fseködött, de még így is fa volt. Harangozó fa Bognár troli nihil fa jól érvényepü­lt a csúszós talajon. Toldi jobb volt, mint a Kolozsvár ellen. Há­rom góljáért dicséret illeti. Az SzVSE kapusa legalább három gólt védhetett volna. A hátvédek közül Domonkos volt a jobbik. Sajtos sokszor szabálytalanul szerelt, Baloghinak még szokatlan volt a kullancsszeren. Kalocsai minden lehetőt megtett. Varga dánosai­val vétette magát észre. Sebők nem jobb­­szélső Borbély és Tihanyi voltak a csatársor legjobbjai. Vass Antal hibamentesen vezette a mérkőésat ill országos Tippelő tokság 4 Beérkezési határidő: eaept.­­. 13 óra Nagyvárad—Gamma Ferencváros—SzolnoY ILD Ej e^h­omois—Lampart wmfc-mavag .............. Újvidék—Kolozsvár Hí­m, DUMAVAO—Szeged (1:4) SalBTC—Kispest (2:1) 3?VSE—Újpest l’á(VHr­rny: A pontversenybe csak márkíizós elm­arad­ása esetén kerül­­ számításba, egyébként csak holtver­senyt dönt el.­­ Miskolc) VSO—BSzKRT ...... [Szabadkai SC—Szabad. VAK |Szóvik Fu-sopr.­yse (hí) |ce­abai AK—Topolyai SC (Zárójelben •» ba voltl — a havasai eredmiények­.) Novi . bakhelyi Hb­a: , A hekfildő alávet! magát a follítelek­nek. 'Minién szel­vén vlies ép é, tor­­ali vnlinn evő iuw.r nAilan !t! fblár.s bélyeget kelt mellékéül!. Aki heien hint ótpél liihb saflvétirt Miki kri teles ide keresztet (csillagot) lenni k «»­­ .................... Ma este fél 8 órakor rendezi ünnepé­lyes fogadalomtételét az MLSz, a labda­rúgó székházban. Az Országos Vezető képviseletében Misángyi Ottó dr., az OSK vezetője jelenik meg az ünnep­ségen.­­ • ORSZÁGOS IFJÚSÁGI ELŐDÖNTŐ MAYAG-SVSH 4:2 (2:2) Kisb­ányál­ét. Ipzotfa: Nógrádi- Góllövő: Stiffar (21. Ném­eth -vb Kopacet, ill. Fenekes fa Soóny)-