Nemzeti Sport, 1941. november (33. évfolyam, 213-232. szám)

1941-11-03 / 213. szám

NEMrP£D/CA VILAC MINDEN PONTJÁN ECYSZEPPE, OTT LEHETI NEM KELL HOZZÁ MÁS,CSAK EGY CSÚCSSZjPERSOROZA­T" Bemutatja: • Részlet, csere MARNITZ Vili., Joise­‘hara! 37-SS Bemutatás, csere javítás, árjegyzék hsangszer^yAr, Kákáeti-ti« 00 Hangszereit és Rádióit ■»&» , legjelözékenyebben bemu­t­ Tzdteszi ,atla­s&­ Mogiorossy hangszergyár, Budapest * Vili., Rákóczi­ út 71. út — Részlet - Xrjek­.Szék m­tryen bemutatja: HB II. osztály Vasas—ózd 3:0 (0:0) Béke-utca. Vezette: Rendes. Vasas: Terényi — Golúck, Dormos — Harsány­­I, Magyar* Ád­ám — Kovács, Illés, Takács II, Hermalm. Szálkai ózd: Tamasik — Majercsik, Pol­ák — Biszk­i, Masalonka, Ősanya — Rózsavöl­gyi, Alberti, Tóth, Kálnai, Felvidéki. Nehéz győzelem. Az I. félidőben, a nagy sorban az ózdiak okosabban ját­szottak, de nem volt szerencséjük. Szü­net után a Vasas alaposan feljavult és kitűnő játékkal győzött. Góllövő: Ta­kács 1T (2) és Adám (llesből)* Jó: Dor­­mos, Takács 1T, Hermann és a fedezet­­sor, illetve Pollák, Maszlonka és Fel­vidéki. BLK—Hungária 5:3 (3:1) Váci­ út. Vezette: Ungvári. MILK: Rúzsa — Zurián, Berkóczi — Fekete, Füzi, Burai — Kopfer, Pénzes, Sírok). Rácz, Bánfalvi Hungária: Mon­ori — Tóth, Sasvári II — Wilk, Eigner, Kosaras — Berta, Wil­­lig, Szegedi, Hern­ek, Szabó. Kemény, változatos mérkőzést vi­vett a két csapat. A BSK már 3:0-ra vezetett, szünet után azonban a feljavuló Hungáriának sikerült egyenlítenie, de azután a hajrában ismét visszaesett. Góllövő: Siroki (2), Pénzes, Rácz és Bursi, ill. VUk (Il-esböl), Szabó és Hercek. Tóthot és Feketét a játékvezető kiállította. Jó: Rúzsa (a mezőny legjobbja), Bursi, Kopfer, Pénzes és S­rodi, ill. Vilit, Berta, Szegedi és Szabó. A sportbarátok találkozóhelye a New-York kávéház Z. Danuvia—Postás 3:3 (3:2) Szőnyi-út. Vezette: Figyelmes­. Z. Danuvia: Krasznai — Molnár, Zu­ltán — Princz, Vetkei, Hoffer — v. Su­­hai, Radics, Fekets II, Zamasztil, Fa­ragó. P­ostás: Kristóf — Csere: Horváth — Gombos, Takács, Varga -- Bajkai, Cser­kúti, Válik Kassai, Kontrohr. Az első félidőben nagyiramú, változa­tos játék alakú ki némi zuglói fölény­nyel. Szünet után a Postás jobban fel­találja magát és sikerül kiegyenlítenie. Góllövő: Fekecs II. Hoffer és Faragó, ill. Cserkuti, Patkai és Kassai. A játék­vezető Hoffert és Caerkutit kiállította. Jó: Zurián Velkei. v. Suhai és Zamasz­t­l, 111. Csere: Gombos, Takács és Bajkai. Törekvés—Ganz 3:0 (1:0) B­hari­ út. Ifi 60 néző. Vezette: Óhegyi. Törekvés: Kiss I — Lőrinczi, Sípos — Garamszegi I, Kiss II, Takács I—­ Kassai, Kardos. Garámszegi és Déri, Dobay. Ganz. Dér­es — Varasdi. Simonyi — Szalay. Simon. Szép — Kerti, Berzi Ottó. Virág. Jobbágy. A vizes, csúszós talajon a technikásabb Törekvés megérdemelten győzött. A Törekvés kap jobban lábra és hullámzó mezőnyjáték után Kassai, majd Déri lövése a kapufán csattan. A 34. percben Kardos a tizenhatos sarkáról bomba­­zabadrúgást küld Dénes hálójába. 1:0, válaszképpen Berzi három méterről nagy helyzetből fölé lő. Fordulás után a 20. percben Déri lövését Dénes vetődve kiüti és Kardo­s közelről a hálóba lő. 2:0. A 39. percben Déri szögletéből Kardos lövi a harmadik gólt. 3:0. A Törekvésben a teljes fedezetsor, továbbá Sípos, Déri (a mezőny legjobbja), Kardos és Dobay játszott pompásan. A Ganzban csak Berzi és Szép emlíhető. Miskolci VSC—Testvériség 3:2 (2:1) Tatai­ út. Vezette: Dobronai. MVSC: Károsfalvi — Bán. Kézi — Szabó, Ivánkó, Bártfai — Balogh. Kovács I, Győr. Farkas. Kovács II. Testvériség: Sárpátki — Juhász. Herde — Hídvégi. Forró, Lenkefi — Langmár, Földi. Csiszár, Gyömbér, Horváth. A nehéz és sáros talaj ellenére szép és végig izgalmas mérkőzést hozott a két vasutas csapat találkozója. Az MVSC megérdemelte a győzelmet. Kezdés után heve­s miskolci rohamokkal indul a játék. A 10. percben Lang már elfut és a kapuba emel. 0:1. A 20. percben Kovács II egyenlít. A 35. percben Győr vezetést szerez. 2:1. Szünet után változatos játék után a 20. percben ismét Győr szerez gólt. 3:1. A 25. percben Csiszár szép fejes gól­lal javít. 3:2. Azután az MVSC 11-eshez jut, de ezt Ivánkó kapufának lövi. Jó: Bán (a mezőny legjobbja), Szabó &­ Kovács II, illetve Forró, Herde és Gyöm­bér. Pénzügy—Szabadkai VAK 5:7 (2:2) Pasaréti­ út. Vezette­ Molnár I. Pénzügy: Bakonyi — Retkes, Pöstényi dr. — Rákosi, Nagy, Selmeczi — Szat­mári, Cinege, Liszkai II., Liszkai I., Hámori. SzVAK: Simon — Zsáki, Pertiss — Ja­kab II, Nagy Jo­rina, Hegedűs — Jakab I, Balázs I., Demeter, Kecskés, Siflis. Mély talajon kemény küzdelem, meg­érdemelt győzelem. Az I. félidőben húsz percen át fölényben van a Pénzügy. Az­tán szélekre vágott labdákkal feljön a vendégcsapat is. Szünet után egy ideig bírja az iramot a SzVAK, majd a Pénz­ügy nagy fölénybe kerül és biztosan győz. Góllövő: Liszkai II. (2), Szatmári, Hámori és Liszkai I., ill. Kecskés és De­meter. Demeter egy 11-est kihagyott. Jó, a fedélzeti sor, Retkes, Szin­mari, Cinege és Liszkai I., illetve a közvetlen véde­lem, Nagyforma évi Kecskés. Goldberger SE—Kolozsvári MÁV 2:1 (1:0) Budafoki­ út Vezette: Polgár. Goldberger SE: Kárpáti — Németh, Jozsó — Csurgó, Gecsei III* Mezei — Kádár, Eckstein, Csöpü, Orbán, Mérai. K. MÁV: Nemes — Marton, Horváth — Csiki, Schaf, Kiss — Hódi, Lukács I, Lukács II, Matisz, Manics. A sáros, mély pályán komoly játékról szó sem lehetett. A játékosok méterekre is alig bírták elrúgni a labdát. Az I. fél­időben a Goldbe­rger N­SE, szünet után a MÁV volt a jobb. Az eredmény igazsá­gos. Góllövő: Csiöpi­ (2, egyet 11-e­sből), illetve Lukács I. (11-esből). Jó: Eckstein,­­Irhán, Gecsics III. és Jezsic. illetv© Lu­­kács I., Schaff és Márton. NSE—D: Magyarság 2:2 (2:8). Nagybánya. 700 néző. Vezette: Thom­as dr. NSE: Császár Ardos, Gyulai — Marton, Nobel, Kert — Fábián I., Dallos, Per­nek­i, Dragon, Neucinger. D. Magarság: Bodoni — Kecskés, S­ahin — Kakuk, Kupi, Pánczál III. — Gulyás, Jeszmás, Béki, Kiss, Tóth. Jó iramú játék volt végig. Az első fél­időben az NSE, a másodikban a Magyar­ság támadott többet. . . R­ögtön az első percben Fábián beadását Dallos értékesíti 1:0. A 29. percben Per­­neki kiadását Neumayer védhetetlenül belövi. *2:0. Szünet után az első perc du­­nakközi gólt hoz: Jesioinár—Gulyás össz-, játék után utóbbi eredményes.­­2:1. A 2. percben Császár kézzel tartja fel Jesz­­másit. A megítélt 11-est Gulyás mellélövi. A 31. percben egyenlít Páncél Császár ál­tal kiejtett labdát lőtt be. Jó: Gyulai, Fábián I., Dallos, illetve Bodoni, Kecs­kés, Gulyás. Tokod—Zentai AK 4:0 (1:0) Tokod. Vezette: Pintér TCSC: Magyar — Sárdi II, Bognár — Kincses I, Varga, Sütő — Pozsonyi, Rozgonyi, Garamvölgyi, Hevesi, Kocsis. ZAK: Bene — Szondi, Stepancsek — Juhsár, Lázár, Vörös — Borbély, Pó­lyák, Tobak, Bicseki, Újházi. Nehéz, sáros talajon hatalmas küzdel­met vívott a két csapat. A Zenta is sokat támadott s helyenként fölényben ját­szott. Kocsis 11-esből rúgta a vezető gólt. A szünet után a ZAK nagyon sokat támad, de a Tokod védelme mindent há­rít. A 18. percben Rozgonyi eredményes, majd Kocsis és Pozsonyi góljával győz a hazai csapat Jó: Magyar, Varga, He­vesi, Kocsis, Pozsonyi, ill. Bene. Szondi (a mezőny legjobbja), Lázár és Borbély. LAFC—K. Rákóczi 510 (2:0) Losonc, 500 néző. Vezette: Takács. LAFC: Sommer — Csorna, Egri — Radó, Korányi, Hegedűs — Pál, Wlas­­sics. Közt. Kovács, Kréta. Kassa: Duboveczky — Bacsó II, Stem­­pel — Bacsó I, Pásztor, Andrássy — Leblank, Zalavári, Sági, Varga Gál. Gyönyörű napos időben átázott pályán folyt le a mérkőzés. Fölényes, biztos győzelem, a kassaiak csak az első negyedórában voltak komoly ellenfelek. A gólokat az 1. félidőben a 14. percében Kreea, a 17. percben Wlassics lőtte. A II. félidőben nagy idényben játszott a SAFC. A gólok további sorrendje: 7. percben Közi, a 20. és a 38. percben Wlassies a gólszerző. Jók, Korát,­yi (a mezőny legjobbjai Hegedűs, Pál, Kovács, illetve Bacsó II. Pásztor, Sági. SzFC—Soproni FAC 5:3 (2:2) Szombathely, 1000 néző. Vezette: Kulcsár. SzFC: Fehér — Farkas. Szakály — Lutz. Kovács II. Szálinger — Czeglédi. Deák. Tisza. Viktora. Gróf. SFAC: Balogh — Salamon, Soproni I — Serényi, Murányi. Bérezés — Soproni II. Németh. Bátori. Sebes, Kővári. A sáros, mély talajon játszottak. Az I. félidőben kiegyenlített küzdelem folyt. Szünet után végig az SzFC támadott és biztosan győzött. Góllövő: Tisza (31. Viktora és Czeglédi, illetve Németh (11-esbel), Sebes és Soproni II. Jó: Szakály, Kovács II, Szálinger, Tisza és Viktora, illetve Salamon, Németh és Kővári. BSzKRT—LSE 6:3 (3:2) Salgótarján, 400 néző. Vezette: Schramkó BSzKRT: Barak — Miklósi, Biczó — Balogh, Fibicz, Kovács — Mészáros, Kraics, Táncos, Forgács, Szabó III. SSF,: Deák — Sümegi, Valentin — Vla­­csil, Takács, e­ster — Langár, Tóbiás, Szebehelyi, Szabó, Szentkút­. Sáros, vizes pályán a jobb csatársorral rendelkező vendégcsapat megérdemelten győzött. Az I. félidő 10. percében For­gács, a 15. percben Mészáros, a 24. perc­ben Táncos szerez gólt. 3:0. Az LSE gól­jait Szabó, majd Szentkuti lövi. 3:2. Szü­net után Szabó III. és Forgács 2 góljával 6:2-re húz el a BSzKRT. Az LSE Riczó öngóljával szépít. Jó: Miklósi, Mészáros, Szabó III., ill. Sümegi, Takács, Langár. Kolozsvári EAC—­MSE 2:2 (1:0) Marosvásárhely, 1500 néző. Vezette: Vay. REAC: Moldován — Régner I, István — Régner II, Szerényi, Cson­ka dr, Juhász, Márton, Szabó, Tom­­bori Kürti. MSE: Benedek — Szöllősy, Isiga — Kodácz, Orsoveczki, Medve — Verzár, Sikó, Incze II, Zongor, Kul­csár. Izgalmas mérkőzés. A marosvá­sárhelyi csapat állandó fölényben játszott, de a REAC lelkesen küz­dött. Az MSE 9 kapufát rúgott. Góllövő: Juhász és Szabó, ill. Sikó és Vincze II. Jó: Moldován, Sze­rem­i, Juhász, ill. Szöllősy, Medve és Kulcsár. NyTVE—II. Törekvés 2:2 (1:1) Nyíregyháza, 600 néző. Vezette: Karsay. NyTVE: Márki — Filé, Gál — Hargitai, Négyesi II, Lovász — Bíró, Földi, Négyesi III, Szekeres, Bogár. N. Törekvés: Zuch — Kovács, Bocska — Nagy, Klein, Bálik — Gosner, Szilágyi, Szegedi, Papp, Lu­kács. A vendégek a sáros, nehéz tala­jon feltűnően jól játszottak, viszont a NyTVE néhány embere nagyon rossz napot fogott ki. Az I. Törek­vés a győzelmet is megérdemelte volna. Gó­lövő: Négyesi III, Novák (11-esből), ill. Gozner és Szilágyi (II-esből). Bezdán—Pécsi DVAC 4:4 (3:1). Bendón. Vezette: Sandó. BSE: Hidasi — Várkottyi II., Kiss II. — Kovács I., Megyeri, Bodrogi — Rémei II . K­isser II., Horváth III., Offnyik­ov, Róti. DVAC: Grozdieff — Loó­sz, Radk­ai I T. — Krivier, Csirke, Gálos — Bence TI., Ónodi II., Ónodi I., Szika, And­i­ai II. Filében folyt le a mérkőzés. A hazai csapat nagy akarással­­játsszott. A játék­vezető cssak erős esenden fedezet mellett tudta elhagyni a pályát. A trólok a kö­vet­ke­ző sorrend­ben estek: Ónodi I I. 0:1, Horváth III. 1:1, Horváth IIT. *2:1, Kisis IL 3:1, Ónodi TI. 3:2, Bence II. 4:3, Hor­váth 111. 4:3. Ekkor a ját­ékvezető Vár­­konyi IT-t kiállította, Bori­ruvszki pedig éstársideve miatt el­hagyta a pályát. A 45. percben egyenlített ki Ónodi IT. Jó: Hi­drfis, Horváth III., Ojunyanov, illetve Grozdics, Bence II., Rajnai II. Kassai AC—Perecesi TK 2:1 (1:1) Kassa. Vez­ette: Mágori. Góllövő: Vitéz, Szilágyi, ill. Ersch. Haladás­—Ujverbászi CSE 4:2 (3:0) ETO—SVSE 1:1 (1:1) Sopron. Vezette: Palkó. Góllövő: Tóth, ill. Budai. ETO: Pécsi — Fekete, Bányik — Farkas, Tóth II, Hrabovszky — Neiger, Selmeci, Nyíregyházki, Tóth I, Kovács. SVSE: Kovács — Kömives, Kon­­rád — v. Horváth, Kalocsai, Ver­mes — Fekete, Budai, Salamon, Horváth, Tóth. DVSC—Szatmári SE 7:0 (4:0) Szatmárnémeti, 700 néző. Vezette: Mann. DVSC: Keskeny — Csókai, B. Nyissy* — Orosz, Gere, Galambos — Szilárd, Berecz, SzabóSzabó, Zilahi, Filák. SzSE: Ferenc — Szűr, Stier — Binke, Farkas, Ny­ifiá­tor — Tóth I., Tóth N­., Pfeiffer, Gacsi, Káthy. Nagyiramú, szép ,látóik. A DVSC tet­szése szerint lőtte tróijait. Góllövő: Zi­­lah (3), Berecz, Szabó, Filák, Szűr (ön­­j­ól). Jó: Zilahi (a mezőny legjobbja). Csókái, Gere, Berecz, illetve Szűr, Far­kas ési Pfeiffer. 709* PENGŐS PÁLYÁZAT! A heti 121 árngA rendet díjon kívül 125 pal­­ó randevúit heti dl) a Svájc— Ma­gyarország mérkőzés kapc-én III.Országos Tigyelő Bajnokság 14 Beérkezési határidő: nov 15. 13 óra Ki­s név szerint, vagy a m­agyar kiszélt csatár, a svájciak balszélsője, stb.Ő rúgja az első gólt a Svájc-Magyar­­ország mérkőzésen? Svájc—Magyarország, vége. Svájc— Magyarország, I. f. Idol........, Szombath. FC-KSE Cikta ........ Szabadkai VAK—Pécsi DVAC D. Magyarság—DVSC 7, Danuvia- Törekvés Bezdán—Tokodi Losonci AFC-Vasflij Pótverseny. A pontversenybe csak mérkőzés el­aradás­a esetén kerü­l számításba, egyébként csak holt­ver­senyt dönt el. Saly SE-Miskolci VSC Bocabai Tör.­Csabai AK BSzKRT- Rákóczii BVSC—Test­véri séffi Név (religre). lakhely: •••••••••••••••■ Utc*1 .......................................................... A­­beküldő aláveti magát a feltételek­nek. Minden szelvényhez ép és for­galomban lévő használatlan lő filléres bélyeget kell mellékelni. Aki heten kint ötnél több szelvény­ küld, kö­teles ide keresztet (csillagot) tenni-7000 puntos polipdiat Pályázatunkba bármelyik héten hek’tph­o­dhat f­ül ÖrszanofrQne b­ajnoksági3 Beérkezési határridő.. . nov. 8. 13 óra Szolnok—Szeged (3:0) Újpest-WMFC (1:2) Gamma—Kolozsvár Kispest- Újvidék ••••­•••• SzVSE-MÁVAG Elektromost—Ferencváros (1:3) Lampart— S­iMA­VAG MalBTC-Nagrvvárad Pótverseny: A pontversenybe csak mérkőzés elmaradása esetén kerül számításba, egyébként cs­ak holtver­senyt dö­önt el. Soproni FAC—Tokod Pécsi DVSC—Szomb. FC(8:3) Debreceni VSC—­ Danuvia Miskolci VSC— Vasas ---­(Zárójelben — ha volt - a tavaszi ered­mény.) N­év (jelige): lakhely.......................... Utca: ......................................................... A beküldő aláveti magát a feltételek­nek. Minden szelvényhez ép a« for­­m­'­omban lévő használatlan 10 fillér b­élyeget kell mellékelni. Aki heten i­n­t ötnél több szeel­vényt küld, ko­­rd­es ide keresztet kcsillagot­ tenn. Utca: :! Bélyeg bélye^album ÁrjGyL»rzéket érdeklődőknek bérmentve küld : Abonyi Jenő bélyegk rés­edése, Budapest, IV, Váci­ utca 45. szám SET SAJÁT CSAPATÁNAKK VEZETETT DÍJMÉRKŐZÉST Józsa, az Autóbusz intézője a BSzKRT Bánát Kupa mérkőzései során. A szövet­ségi játékvezető nem jelent meg és kö­zös felkérésre az intéző vezette a mér­kőzést, az ellenfél Baross szerint is — jól. A részletes eredmények: A döntőbe jutásért: Száva—Újpest 5 1 (3:0). Népsziget. Ve­zette: Pusztai. A Száva megérdemelten győzött az öt tartalékkal felálló Újpest ellen. Góllövő: Ramos (2), Jeszenszky 12), Kalap, ill. Vedres. Baross—Autóbusz 2:2 (1:1). Népsziget. Vezette: Józsa. Egyenlő erők, félidőnkint a Baross, illetve az Autóbusz volt fö­lényben Góllövő: Czigi, Ziegler, ill. Pa­czolay, Göncöl. A Hungária erőnyerő volt. A vigaszdíj döntőbejutásáért: Szépilona—Ferencváros 2:1 (1:0). Kén­utca. Vezette: Óváry. A Szépilona nehe­zen bár, de megérdemelten győzött a kapu előtt határozatlan Fradi ellen. Gól­lövő: Jager, Nyilas, ill. Császár. Zugló—Búr­telep 5:1 (3:1). Pestújhely. Vezette: Sásdy A Zugló megerőltetés nélkül győzött a lelkes Búrtelep ellen. Góllövő: Németh II (2), Herberth (2), Siák, ill. Bakonyi. Kerékpárok, alkatrészek nagy választékban legolcsóbban DIADAL, Thekacar-öt Kerékiár árjegyzéket ingyen küldünk. MOVE-KERÜLET I. osztály BTSE—BRSC II 6:1 (2:0). Rákosfalva. Vezette: Diószegi. Góllövő: Klamár (3), Erdélyi, Bujáki és Slezár, illetve Wolf- A Szent János SE—Szentendre mérkő­zés a pálya használhatatlansága miatt el­maradt. A KZsTE— P. Rákóczi mérkőzés a pá­lya használhatatlansága miatt elmaradt. VIII. ker. SE—NSC 1:1 (0:0). Kvassay­­út. Vezette: Vencel. Góllövő: Somlai, ül. Steigler. KTSE—MOVE RTSE 4:2 (2:0). Rá­kosszentmihály. Vezette: Budai. Góllövő: Adamcsic (2), Csonka és Darán, illetve Kutasi (2). ETSC—TTC 1:1 (1:0). Nagyszombat­u. Vezette: Bukó. Góllövő: Kozák, illetve Koczian. A HSC—Rákosliget mérkőzés a pálya használhatatlansága miatt elmaradt. PAETE-Pil­svöörösvár 2:1 ,1:1­. Tatai­út. Vezette: Turóczi. Az I. félidő 5. percében Braun (Pilisvörösvár) a lábát törte. Góllövő: Vuk­án (2), ill. Krupp. FTSE—Szent László FC 2:1 (2:0). Vágóhíd-u. Vezette: Diószegi. Góllövő: Németh és Szabó, ill. Triózsi. Budakalász—Pantázs TK 12:0 (6:0). Budakalász. Vezette: Tasnády. Góllövő: Szalai (4), Rottenbiller, Kovács, Kru­­sánszky, Tránky, Lencsés II, Amri III, Urbán (11-esből) és Bribil (öngól). BRSE—BFC 5:1 (1:1). Békásmegyer. Vezette: Kénoszt. Góllövő: Bár (2), Lo­­cher (2, egyet 11-esből) és Kiss, illetve Kern. Rákoshegy—Pestszentimre 0:2 (4:1). Rákoshegy. Vezette: Bozóki. Góllövő: Illy (2), Mezei (2), Márta (2), Tóth (2) és Úti, ill Takács és Pankl. Vidéki eredmények Szeksiárd: Sz.TSE Pécsi BTC 3:2 (3:1). I. o. Vezette: Váralji. Gólövő: Paulik (2) , Sétor­i, ill. Horváth II. (2). A pé­csiek egy 11-est kihagytak. Sümeg: DVAC II.—SBJK 8:0 (1:0). II. o. Vezette: Bácsvári. Góllövő: Keszler (3) , Ujj (2) és Markovics. Sátoraljajú­jhely: S. MÁV II—Kassai Rákóczi II 5:1 (2:0). II. o. Vezette: Gönczy Góllövő: Mester (1), Szabados (2) , Gyöngyösi, ill. Simonyi. Orosháza: OMTK—Gyulai TE mérkőzés az utóbbi­ távo maradása miatt elmaradt. Szentes: SzTE-Kecskeméti MÁV II 2:1 (1:1). II. o. Vezette: Harangozó. Góllövő: Szabó, Bázer és Esztes. Érsekújvár: J­SE Cikta—Szenes T.C 16:1 (7:1). Bar. Vezető: Vörös. A szombaton lejátszott mérkőzésen az ÉSE Cikta le­lépte el­enfelét. Góllövő: Pintér (6), Csapó (6), Szlávik (3) és Decsi, ill. Trestyák. — MÁV összezar­ás—Köbölkuti FC 7:0 (2:1). II. o. Vezette: Nemesük. Góllövő: Janik (4) , Rónai (2) és Szalai (11-esből). Nyíregyháza: DVSC II—NyKISE 8:0 (2:0). I. o. Vezette: Pénzes. Góllövő: Kristóf (2), Sidlik (2), Horváth (2), Szi­lágyi, Dombóvári. — DMTE—NyVSC II 4:1 (2:1) I. o. Vezette: Tassi. Góllövő: Kozma (2), Illés, Nagy, ill. Kövesd I. Eger: MESE II.—Miskolci MOVE 5:2 (3:1). II. o. Vezette: Szlatkovszky. Gy­őr: GyTC—Soproni SSE 4:1 (0:1) 1. o. Vezette: ifj. Zeitler. Góllövő: Csók Sopromi IV. — Komáromi AC—DAC 1:0 (0:0). I. o. Vezette: Martos. Góllövő-Pintér. — GyAC—ISSE II 1:1 (1:0) I o. Vezette: Körösi. Góllövő: Lantos, illetve Kovát­sík. — II. ker. SC—M. KVSE 7 1 (2:1). Vezette: Gurczky. Góllövő: Diósze­gi I (4), Hajmási (2), Hiba, illetve Fe­kete. — DAC II—II. ker. SC II 6:3 (1:1). 11. o. Vezette: Szabó. Góllövő: Szekeres (3) , Tóth (2), Farkas, illetve Hiba II (3). — ETO II—G FTC II 9:0 (7:0). 11. 6 Vezette: Jáger. Góllövő: Winkler (4), Widner (2), Kovács, Unterhoffer­­és Spilczky (11-esből). SPORTÉRMEK LUDVIG Bp. Thék E.-b. 18. kaphatók lém Mentái, untom, m. urftMÉ Hétfő, 1941 november 3. NB III. osztály Nagykároly J AC—NyVSC 1:1 (1:1) Nyíregyháza, 100 néző. Vezette: Pál. A JAC: Szöllősi — Schnell, Oross — Wéber, Bende, E­­del — Strucz, Szabó, Tatár, Balogh, Varhanyov­­szk.ty. NyVSC: Drkány — Köteles, Bod­nár — Arató, Máté, Homicskó — Héczey, Viczányik, Csörgey, Dut­­klovits, Dagonya. A II. félidei játéka alapján a he­lyiek győzelmet érdemeltek volna. Gólövők: Tatár, ill. Héczey. FTC—Isc 6:2 (0:2) Tatabánya. Vezette: Renger. FTC: Pálinkás — Rttlik, SValdinger — Csanádi. Német, Czigi — Máth, Kis, Füstös, Paragh, Tuson. TSC: Konecsni — Róth, Libr­ig — Szabó, Paksa. Rozmaring — Stummer, Pallag, Székely, Amudla, Gergely. Az első félidőben a helyi csapat bírta nagyobb irammal, a másodikba a TSC kapusának rossz védése és a kis Fradi erőnléti fölénye döntött. Góllövő: Fürd 8), illetve Pallag és Szé­kely. MESE—Jászberényi Lehel 4:0 (3:0) Eger. Vezette: Marát. Gyengeiramú mérkőzés. Biztos győzelem. Góllövő: Horváth (2), Ko­vács és Molnár. Jö­ v. Zagyvar, Korcsmáros, 111. Múzsás és Keller. Hubertus—Dorogi AC 3:3 (2:1) UAC—Várpalánkai Turul 10:1 (6:0) Alba Regia—Váci SE 7:0 (5:0) Székesfehérvár, .300 néző. Vezette: Lunczer. ARAK: Mák — Horgos, Kiss — Zimmermann, Brassai, Szekeres — Háry dr., Jámbor, Ferencz, Varga, Szegvári. VSE: Pe­tz — Köbl III, Vargadi — Köbl II, Sterbauer, Mészáros — Básti, Balogh, Szerédyi, Virág, Velki Zuhogó esőben, felázott pályán játszottak. A játékot mindkét fél­időben a jobb ARAK irányította és nagyobb arányban is győzhetett vol­na Góllövő: Háry dr. (2), Jámbor (2), Ferencz (2) és Brassai (11 -es­ből). Jó: az egész Alt® Regia, 111. Köbl n.­­Mészáros és Velki. Szentesi TE—Kalai AFC 5:1 (1:0) Szentes, 500 néző. Vezette: Szíjártó. Jó iramú mérkőzésen megérdemelten győzött a helyi csapat az erősen véde­kező Kulai AFC ellen. Góllövő: Szabó (2), Lendvai (2) és Péter, illetve Kiespics (11-esből). Kaposvári Turul—ASE 8:1 (4:1) Apatiu­. Vezette: Zeemberi. KVSC—Aknaszlatina 8:3 (5:0) Kassa. Vezette: Lehotai. ING mérték szerint la. HARISNYA, NYAKKENDŐ. BALLONKABÁT D­A 7Gn V111., Baron-utre (1 DAfiSU felefon: 149-400 Szent László-kupa A Nagybányai g.—Dési g. mérkőzés el­maradt, mert a olasz csapat nem jelent meg. Hajas Cisztercita gm.—Szekszárdi Garay cm. 2:1 (1:1) Prém Gyula átvette a tisztségét KTC intézői