Nemzeti Sport, 1942. november (34. évfolyam, 213-233. szám)

1942-11-02 / 213. szám

HBtIS, 1942 november 1. AZ ORSZÁG LEGNAGYOBB SZAKÜ LETE hangszergyár Rák­ószi­nt 60 Kérjen árjegyzéket Tásztázásokkal. Figyeld meg jobban, hogy Kolláth mennyiszer áll szabadon és add hozzá a labdát. Sárvári a balcsu­klójá­t erősen fájlalja. Mondják neki, hogy hamar ,,egyenlí­tette" a dancsot. Kivonulás előtt Vághy közli, hogy a második félidőben ugyana­z a csapat kezd, mint amelyik az elsőben játszott, de szükség esetén éspedig sérülés esetén kerül sor a tartalékokra, akik közül ket­tőt egészen a mérkőzés végéig be lehet állítani. Helyet cserélnek a svájci csatár­ok A svájci védelem tagjai csapzottan, átizzadt ingben vonulnak be öltözőjükbe. A csatárok inge annál szárazabb! Pon­tosan jelzi, hogy mennyivel melegebb helyzete volt ebben a félid­őben a svájci védelemnek. Roppannak mindenkihez van egy megnyugtató szava. S­umond gyúró veszi kezelésbe a játékosok izmait, aki nem fekszik a gyúrópadon, az langyos teát szürcsölget, amit Sechehaye oszto­gat ki a fiuknak. Rappan kihirdeti, hogy a csatársorban változás lesz. András kimegy jobb szélre, Bickel fesz a jobbösszekötő ás Amadé áll a középcsatár helyére. Hogy mit vár Da­ppan ettől a változtatástól, azt nem volt hajlandó elárulni. Különben is igen szűkszavú a svájciak bécsi edzője. A második félidő A magyar csapat kezdi a második fél­időt. Támadása alig jut át a félpályán, viszont a svájciak próbálkozása m el­akad Szalay é­s Polgár együtt­működésén. Az újabb magyar támadás végén Sárosii III kap labdát Springertől, 30 méterről bombáz a kapura, ele túl mangosra céloz. Kolláth és Németh támad sokat ígérően, Németh azonban nagyon bátortalan, el­­­kés­ik a beadással Sár­osi III a svájci kapu elé íveli a labdát, de Sárvári magasra emel­te a lábát és veszélyes játék címén szabad­rúgás van ellenünk. Percnyinek van kö­zönségsikere, pompásak a belépései. Sa­ron III jól zavarja meg Walaceket, az­tán a most jobb összekötőt játszó Bickel a bahtes ö ssékölő helyén vezet veszélyes támadást a 3. percben. Bickecl magas ív­ben küld előre a kapu elé, ott Polgár tétovázik és Amado majdnem gólt rúg­. Szerencsénk, hogy a labda helyett a levegőt találja a 6-oson, úgy, hogy Tóth György közbe tud lépni. Perényi remekül dobja előre Sárvárit az 5. percben. Ez ügyesen csinál magá­nak helyet testtel és a közönség nem érti, de mi sem, hogy a játékvezető miért ítél ellenünk szabadrúgást. Bodola lő magasan a kapu fölé, aztán Perényit­ lö­kik, Szalay szabadrúgása száll Kolláth fejére, onnan azonban rossz helyre to­vább. Szűc­s jól szereli a kitörni készülő Robit, aztán Németh kap jó labdát, de kapásból egészen rossz helyre adja Tel­jesen fejét vesztve játszik a­, újonc jobb­­szélső. Veszélyes svájci adogatás lesen akad el. Kolláth kezez, mert rosszul számította ki a fölötte átugró labda pá­lyáját. Sárosi ITT előre vágott labdájára Sárvári próbál kiszökni, de Minelli ha­­z­afejel előle. Perényi mindenütt ott van, Sárosi ITT annál kevésbé. Sárosi Béla szabadrúgása a Ifi-os bar­kára száll. Németh lök a közelharcban, szabadrúgás. Most nincs iram, a magyar csa­pat már nem is játszik jól. A svájciak szabálytalanságot vélnek a magyar 16-oson, Tóth Györ­gy rúgja előre a labdát Bod­ola szépen fejel, de rossz helyre. Nincs játék egyik oldalon nem. Bodola végre remekül ad lyukra a 9. percben, Tóth Matyi azonban elalszik és későn indul a remek labdára. A svájciak előretörését Szárosi Béla menti fejjel. Az­tán Kolláth ad kere­sztlabdát, de ez Sprin­geré. Jól adogattak most a váradiak, de nem tudják helyzetbe hozni sem egymást, sem a többieket. Németh szereli Walaceket a magyar tér­félben de szabálytalanul, úgy, h­ogy sza­badrúgást ítél a játékvezető ellenünk. Szűcs tisztáz. Perényi pompásan hozza fel a magyar csapatot, Kolláth remekül ugrik el Vernaytól, de a játévezető megint elfelejti az előnyszabályt alkal­­mazni. Németh vegye középre ad egy labdát, Tóth Matyi jól ugrik ki vele, de egy kiesé hosszúra szökteti önmagát. Bodola lő egyet, de nagyon magasra ugrik a labda és nem tudja eléggé le­szorítani. Sárvári minden átvételénél visszafelé pattan a labda és ez sokat elvesz a magyar támadá­sok lendületéből. Polgárt alaposan fellöki Reki, de sza­bályosan és a játékvezető nem is torolja meg a dolgot. A magyar kaput a szo­­rongatástól Szalay és Bodola szabadítja fel. Kolláth fut, de rosszul passzol. Rohamoznak a magyar belsők, a játék­vezető érthetetlenül fütyül, úgy látszik, valami szabálytalanságot látott, mert a könyökét mutogatja. A 17. percben végre Tóth Matyi támad kitűnően. A svájciak csak szögletre tudják hárítani a táma­dását, a szögletrúgását azonban kife­jelik. Kolláth­nak van jó helyzete, de érthe­tetlenül egész rossz labdát ad Németh­­nek, ahelyett, hogy akár lőne, akár be­felé játszana. Nem jó a magyar csapat össz­játéka. Fölényünk most szembeszökő, de Sárvári is 30 méteres lövéssel próbálkozik. Németh a 19. percben szánja el magát az első egyéni támadásra, a lendülete azonban nem elegendő a gyors svájciak­kal szemben. Amellett még fel is lökik. Némethnek sehogysem megy a játék. A svájciak támadnak, próbálkoznak, de Szalay hazaadással tisztáz. A 21. percben Petényi remekül indítja útnak a magyar balszárnyat, de a svájci védelem ment. A labda azonban csak a félpályára előrehúzó­dott Szűcsig jut el, az lövés­szerűen adja előre a 11.es tájára. Sárvári és Bodola nem bír belenyúlni, viszont Tóth Il előtt a nap legnagyobb helyzete nyílik, az ő bombája azonban túl­­magas. Ha alacsonyabb, védhetetlen gól lehetett volna. A svájciak próbálkozásait rendre haza­­adásokkal teszi ártalmatlanná a magyar védelem. Jó Sárvári—Tóth Matyi táma­dást Minelli gánccsal akaszt. Ajtószabadrúgásból nem­­ lesz semmi. ^^■pm megy jól a játék senkinek nem a magyar csapatban, kivéve Perényit, akinek minden szerelése tökéletes és min­den labdájának szeme van. Kolláth végre elmegy egy ellenfél mel­lett és lövést ereszt meg, igaz, hogy a kapu mellé, de ezt az egyéni vállalkozó k­edvet és a lövéseket vártuk tőle eddig, sajnos, hiába. Bodola a jobbösszekötőben indít táma­dást. Most Németh is elszánja magát egy kis rohamra, a beadása is jól száll a kapu ?-­és ott Springer gyertyát fejel. Kecseg­tető­ helyzet, de egyik magyar csatár sincs résen és­: Huber bele tud avatkozni a já­tékba. A 27 percben a magyar csapat szögletet szerez, amit véd ugyan a svájci védelem, de most, úgy látszik, a magyar jobbszárny is kezd magára találni, mert a második magyar gól a magyar­­ jobbszárny előkészítéséből indul ki, sőt a befejező­ is jobboldali csatár érdeme. Németh hirtelen ad előre a jobb­­szélen egészen előrehúzódott Kol­­láthnak, az szorongatott helyzetből is szépen ad be, bár labdája egy ki­csit hátra kerül, Bodola hátrafutva eléri, visszagurítja a jobbösszekötő helyén kapuratörő Némethnek, aki most végre az igazi Némethnek mutatkozik, 14 méterről, kapás­ból, laposan lő a balsarokra és Hu­ber lilába vetődik, csak az oldalhálóba tudja segíteni a vá­ratlan és erős labdát. 2:0! 28. perc: A közönségnek most jön meg a hangja és bár van egy veszélyes svájci támadás, amely végigfut az egész svájci csatársoron és a sántikáló Andres nagy helyzetből lő mellé, most már a magyar csapat tel­jes erkölcsi és játékbeli fölény­ben van. Szögletet kell hárítania a svájci véde­lemnek, majd a 33. percben az eddig leg­szebb magya­r támadás fut Bodola hosszú labdáját Tóth Matyi Sárvárinak adja, visszakapja, szélsebesen húz le, ,,forintos labdát’ ‘ tálal a kapu elé, a többiek közül csak Néme­th tud szélsőtársával lépést tartani, de még neki is csuka ugrással kell vetődnie a beadás után. Egy arasszal fölé ment a bombaszerű fejes, pedig ha bemegy, Németh lett volna a „császár". Ez, ami késik, nem múlik. Egy svájci roham végén Walaceknek jó helyzete van, de erőtlen lövése könnyű munka Tóth György számára. A 34. percben jön a harmadik magyar gól. Bodola olyan labdát gurít ki a svájci védők között a balszélre, hogy Tóth Matyi teljes lendülettel futhat rá és mire a védelem eszmél, már benn van a 6-os sarka közelében, már lő és a bomba majd elviszi Huber fe­jét. Közte és a kapufa között menthetetlenül vágódik a háló­ba. Remek gól! 3:0-ra vezet a magyar csapat. Most ostromol a magyar csapat. A svájci csatársor próbálkozásai most már issa ­/isi 2 avro­te­ cV a. CcUttfceCi­el kcégére kám­y • ' CV TUNGSRAM s Bemutatja: A­­ARTJITZ VIII., József­ körút 37—39 Szolnok: Kossuth-tér 1. Szeged: Széch­enyi-tér 2. Gyöngyös: K­ossuth-u. 3. Mohács: Szt. István­ u. 49. MOGYORÓSSY jsgjggg MUMUSTÓL S: egészen erőtlenek. Szögletet rúg Németh. Aztán ugyanő jó helyzetből lövésszerűen s a túlsó kapufa mellé küldi a labdát.­­ A 38. percben majdnem potya­gólt kapunk. Andres erőtlen, ártatlan labdát ível a k­apura. Tóth Györgyöt senki sem zavar­ja, mégis elhal a közönség, megder­medve kell látnia, hogy az ártatlan labda Tóth kezéből ívelten mögéje csúszik, az üres kapura és ha Szűcs az utolsó pillanatban a kapuvonal előtt el nem csípi a labdát, elkerülhetet­len lett volna a potyagól. — Tóth György igazolta a kapitány kételyeit! — jegyzik meg a nézőtéren. Tóth Matyi rohan remek lendülettel, elhúz Springer mellett, de az csúnyán elgáncsolja. A játékvezető nem is fütyül és Bódulát­ól Sárvári kapja. Ő azonban rosszul szökteti Ném­ethet. A 43. percben Bodola tör kapu­ra, nem támadják, 18 méterről félerős, lapos lövést ereszt meg a bal sarokra, Huber bátortalanul vetődik és kezéről a kapufára, onnan pedig a hálóba pattan a pergő labda. A közönség azon­ban hiába örül, mert a játék­vezető lest fütyült azért, mert Kolláth közben a svájci hátvé­dek mögé futott. Teljesen hibás ítélet, mert Kolláth helyzete* legfeljebb tétlen les lehetett, de Zürich A játékvezető szabadrúgást ítél a magyar csapat javára a svájci kpu közelében. Egy néző felsóhít: — Ugy­e mégiscsak rossz volt a válogatás! Hiányzik a csapatból Olajkár II­­i szerintünk Kolláth a lövés pillanatában­n nem is volt a hátvédek mögött. A magyar csapat támad végig. Az utolsó­­ pillanatban Sárvári kap labdát győztes és legyőzött a leg­nagyobb egyetértésben vonul a pálya közepére, hoffy búcsút vegyen a különségtül. Tap­sok között, vonulnak le a csapatok. Kolláth lesállása miatt adta meg Fink negyedik magyar gólt A mérkőzés után nyomban felkerestük­ Fink játékvezetőt és első kérdésünk ter­mészetesen az volt, hogy miért nem adta meg Bodola szerintünk szabályos szép gólját az utolsó percekben. — Kolláth leváltása miatt voltam kény­telen a gólt érvényteleníteni. Már a má­sodik gól előtt felszólalt nálam Minelli les miatt, akkor azonban annyira világosan a Vasárnapi töprengés — Kolláth­lan lehetőségek lenné­nek ebben a csatársorban ! jobbszélső támadásából esett a gól, hogy a másik oldalon — a támadástól teljesen távol — esetleg befutó csatár jelenléte nem zavarhatta a kapust. Most azonban a góllövő jóval a 16-oson kívülről lőtte meg a labdát és így a kapus közelében lesen­­álló ma­gyar csatár, már a puszta jelen­létével is befolyást gyakorolt a játékra, mert zavarta a kapust. Amikor megkérdeztük a játékvezetőt, hogy mi a véleménye a látottakról, a következőket mondta: — Nem volt könnyű mérkőzés a játék­vezető szempontjából. Nagyon erős volt a küzdelem, inkább harc volt, mint játék. Ilyenkor a játékvezetőnek nincs ideje figyelni arra, hogy a játék szép-e, jó-e. Fővárosi Operettszínház délelőtt fél 11-kor­­ MARNITZ TWSMHaMIÍHMTIHÉ 200 szereplő! Jegyek Marnitarail, Vili., József­ körút 37. Telefon: 104—028 és 154—079.