Nemzeti Sport, 1943. június (35. évfolyam, 106-125. szám)

1943-06-01 / 106. szám

J -lTedd, 1943 június T, f___ . ” 1 KOMtSUM^ 'ISiÍlDMÉNYI)Ii -9:1-re verték a csehek a morvákat Prága ünnepel! Az eddig leját­szott cseh-morva mérkőzéseken a­­ csehek mindig éppen csak hogy le tudták győzni a morvákat. Most Brünnben került sorra a legújabb találkozó s sokan azt hitték, hogy a morvák végre megszerzik az első győzelmüket. Nem így történt. A csehek fölényesen győztek, 9:1 arányban! A Zsidenk­e pályáján 18.000 néző előtt így állt fel a két csapat: Csehek: Horák — Senecky, Zas­­tyera (mind Sparta) — Prucha (Slavia), Smejkal, Kolsky — Riha (mind Sparta), Perk (Viktória Pil­­zen), Vycpalek (Slavia), Pajkrt (Póléban), Bradács (Slavia). Morvák: Ostrcsillik (Batyov) — Va­nye­k (Zsidenkce), Vajtisek — Hendrych (mindkettő ASO Olmütz), Bartonec (Bátya) — Konecsny (Batyov) — Winter (Rolny), Hum­­pál (Batya), Melka (Prostejov), Honig (Bátya), S­ipák (ASO). A morvák elszámították magu­kat. Előre örültek. A prágaiak ugyanis Bicán és Kopecky nélkül álltak ki s erre Brünnben azt hitték, hogy csak a morva csapat nyerhet. Különösen Bicántól féltek s mikor megtudták, hogy Bicán nem játszik, akkor határtalan volt az öröm Brünnben. Roskota vezette a mérkőzést, ame­lyen a cseh csapat tartalékosan is meg tudta mutatni az oroszlánkör­meit.­­ A morvák az első negyedórában egyenrangú ellenfélnek bizonyultak, sőt a morva kapus csak a 17-ik percben fogott elössöl labdát. Ekkor Pajkrt lövése a kapufáról került a kapushoz. Ezután még jobban fel­jöttek a morvák s a csehek csak a 39-sik percben szerezték meg a veze­tést Pajkrt révén. Szünet után a 8. percben Pajkrt újabb gólt ért el, majd hamarosan­ mesterhármasig vitte fel. Ezután potyogtak a gólok: Vycpálek 4:0, Perk 5:0, majd a 19-ik percben Konecsny révén szé­pítenek a morvák: 5:1. A további gólok: 30-ik perc: Perk 6:1, 32-ik perc: Perk 7:1, 39-ik perc: Pajkrt 8:1 és a 41-ik percben: Perk 9:1. Az ,A-Zel‘’ ezt írja a mérkőzés­ről: „A cseh csapat nagyszerűen és fő­leg felesleges mozdulatok nélkül játszott. Sikerének titka az, hogy a csatársor tagjai gyakran cseréltek a helyet egymással s ezenkívül állan­dóan keresztlabdákk­al igyekeztek előre. Vycpalek akkor lett igaz­i nagy, amikor a II. félidőben hátra­­húzódva, szinte mint második kö­zépfedezet, hátulról dobta előre a jobbnál­ jobb labdákat az összekötők­nek és a szélsőknek.” A fenti mérkőzés előtt az ifjúsá­giak játszottak. Ezen Prága 6:3 (3:1) arányban nyert a brünniek ellen. Ugyanakkor Prágában a Prága— Brü­nn városközi mérkőzés 3:3 arányú döntetlent hozott. Szünetig a prágaiak 3:0-ra vezettek. Itt 12.000 néző előtt ezek voltak a góllövőik: Kai­(St Vojvoda, Zmatlik, illetve Ne­­pala (2) és Novak­ Krist vezette a mérkőzést. Előmérkőzést itt a cseh és a morva ifjúsági válogatott ját­szott, amelyet a csehek 6:2 (3:1) arányban nyertek. Olaszország A KUPÁT IS MEGNYERTE KUTIK CSAPATA Vasárnap Milánóban került sorra az 1. olasz kupa döntője, amelyet a Torino 4:0 arányban nyert meg a Veneziával szem­ben. Az olasz labdarúgás történeteiben most először fordult elő a­z, hogy a baj­nokságot és a kupát ugyanaz a csapat nyerte. Az AC Torino, Kutik András csa­pata ezzel a győzelemmel feltette a koro­nát az ezévi szereplésére. Németország Kiesett a Schalke 04, a bajnok­ Németországban vasárnap került sorra az országos bajnokság elődöntője. A meg­lepetés: kiesett a Sch­alke 04,? az 1942. évi bajnok. A másik meglepetés: a Will Mannheim is kiesett. Tovább­jutott: Viennus (Boes), Dresdner S(­ Holstein Kiel és ISV Saarbrücken. Eredmények: Bécs: Vienna—München 1860 2:0 (1:0). 60.0VD néző a bécsi stadionban. A két csa­pat: Vienna: Ploe — Kre­ller, Bartoli — Salzler,­­Sabeditsch,­­Tawurek — Fl­ro­­sch­offizky, Decker, Fischer, Noack, Art­­mann. — München: Sch­midtner Fritech­l, Sol­­neische — Brey, Baierer, Kanitz — Nikoloff, Schiller, Kriickeberg, Janda L., Haok. A Viennából Jawurek már az 5. percben megsérült, visszajött ugyan pá­lyára, de nem sokkal később végleg ki­állt. Az első gólt a 40. percben Nonek a hamburgi játékos lőtte, a másodikat a II. félidő ut’geffde Decker Il-este il rúg­ta. Reinh­ahrdt, a stuttgarti játékvezető a játékot kissé kiengedte a kezéből. Kiel: Holstein Kiel—Schalke 04 4:1 (­1:1). Saarbrücken: FC Saarbrücken—VfB Malm­heim 3-2 (1:2). Drezda: Dresdner SC—1919 Neufahr­wasser 4:0 (2:0). Nyári körmérkőzés Bécsben: Austria— 1Admira 3 3, Rapid,—Ech­listhal­a S.­ ssza Vidéken nem terem babér a pestieknek (DE PESTEN SEM NAGYON) Milyen tanulságokat hoztak az eddig lejátszott osztályozók? Amikor már véglegessé vált, hogy a Debreceni VSC, a győri ETO, a Sze­gedi VSE, a BSzKRT és a Budapesti VSC játszik osztályozót, akkor általában az volt a vélemény, hogy a két pesti csapat, de legalább is a BSzKRT okvet­lenül ott lesz a legjobb három között. Nos, egyelőre nem egészen így fest a dolog. Végleges véleményt alkotni ter­mészetesen egyelőre még dőreség volna, hiszen a 10 osztályozó fordulóból eddig mindössze kettő zajlott le, de bizonyos megállapítások már önként papírra kí­vánkoznak. Vegyük először a BSzKRT esetét. A villamos csapat az őszi idényt 100 száza­lékos sikerrel, pontveszteség nélkül fe­jezte be. Már azt­­mondogatták a BSzKRT hívei, hogy­ újra itt van a BSzKRT „aranycsapata’*, amely jövőre az NB I-ben is előkelő szerepet fog játszani. A tavaszi idényben azonban mintha elvágták volna. A villamos­­csapat szorgalmasan adogatta le a pon­tokat és a végén azt lehetett mondani, hogy a bajnokságot nem ő nyerte meg, hanem a Z. Danuvia vesztette el. Az utolsó bajnoki mérkőzésen, amikor már biztos volt a BSzKRT bajnoksága, újra kivágta a csapat a rezet és lehengerelte a Ganzot. Ekkor azt mondották a BSzKRT vezetői: „Lám,, mégis csak tud a csapat. Az utóbbi időben csak az volt a baj, hogy sok volt a sérült, no meg főleg az, hogy ideges volt a gárda. Tes­­sék! így játszunk mi, amikor nyugod­tak vagyunk.*" Ezek után azt lehetett volna várni, hogy az osztályozókon is nyugodtan fog játszani a BSzKRT. Ezzel szemben eddigi két mérkőzését szép nyugodtan , simán elvesztette. Méghozzá az egyiket a saját pályáján! Nem vitás, hogy a BSzKRT-ban ko­moly képességek vannak, de úgy fest a dolog, hogy a bajnoki hajrá nagyon megviselte erőnlétben is, idegileg is a játékosokat és ezért nem megy most nekik az osztályozókon. Legalábbis egyelőre... •* A BVSC eddigi szereplése is olyas­félére mutat, hogy a pesti csapatok­nak nem sok babér fog teremni az osztályo­­zók során. A Szegedi VSE a Szőnyi­­úton is képes volt pontot elvinni a bu­dapesti vasutasoktól, Győrött pedig az ETO biztosan szerezte meg tőlük mind­két pontot. Az SzVSE elleni pontvesz­tés még csak magyarázható volt vala­hogyan azzal, hogy Lőrinczet a beteg­sége már a mérkőzés elején szinte harc­­képtelenné tette, no meg azzal, hogy az utolsó percben kaptak egy 11-est, Győ­rött azonban már egészségesen játszott Lőrincz és játszott Keszei Is is, akitől a csatársor felj­avulását várták.­­ * A Szegedi VSE-nek végeredményben nagyon sokat jelenthet az a pont, ame­lyet a Szőnyi­ úton szerzett — váratla­nul. Esetleg éppen ez az egy pont je­lentheti az I-be való bejutását. A jelek szerint ugyanis a vidéki pálya olyan előny az osztály­ozók során, amelyet a pestiek lényegesen nagyobb tudással is csak nehezen tudnának ki­egyenlíteni. Mivel pedig ez a nagyobb tudás nemigen létezik, tehát a vidéki mérkőzésektől nem sok jót várhatna­ó. Ezért esik kétszeres súllyal a latba az a pont, amelyet a vidéki csapat Pesten szerez. Az SzVSE-nek egy ilyen „jó” pontja van, a DVSC-nek már kettő! * Miért vannak előnyben a vidéki csa­patok az osztályozók során? Nem akarjuk a vidékié­g szerencséjét elkiabálni, de az kétségtelen, hogy a vidékiek előnyösebb körülmények között harcolnak. Ennek egyszerű a magyará­zata. A két pesti csapat csak névlegesen élvezi a saját pálya előnyét. A saját pálya előnyén ugyanis nem annyira azt szoktuk érteni, hogy a csapat a saját, megszokott pályáján játszik, amelynek ismeri minden­ki a hajlatát, gödrét, fű­­csomóját, tudja, hogy itt így, ott úgy, amott meg amúgy pattan a labda. A saj­­t pálya előnye tulajdon­képpen a saját környezet előnye, vagyis az, hogy az otthon játszó csapatot bíztatja ,a maga párezer főnyi közönsége, erőt önt bele, ha netán csüggedés észlel rajta. Itt van a Fradi esete: amikor nem érzi a háta mögött a B-középet, már nem tud úgy, mint akkor, amikor hallja az egetverő „Hajrá Fradit!” Nos, a vidéki csapatoknak vidéken megvan az a pár­ezer főnyi közönségük, amely bíztatja őket, de sem a BSzKRT, sem a BVSC nem rendelkezik akár megközelítőleg sem akkora szurkolótáborral, mint az osztályozók bármelyik vidéki résztvevő­je Ezt a vidéki többletet csak akkor tudná ellensúlyozni a két pesti csapat, ha lényegesen jobb képességekkel ren­delkezne. Erről azonban — amint már mondottuk — nincs szó.... A DVSCről azt mondották: meg fog ártani neki, hogy könnyű csoportban játszotta végig a bajnoki évet s nem szokott hozzá a nehéz, kemény ellen­felekhez. Nos, egyelőre ez sem igazo­lódott be. A DVSC éppen a küzdő­készségével nyert a BSzKRT ellen. * Bizonyos, hogy egy bajnoki idény után ilyen osztályozókat végigküzdeni nem kis feladat. Nagy testi és lelki erő­tartalékot feltételez, sőt követel. A tu­dás, a saját pálya előnye stb. mellett nagy szerepet fog játszani a jó erőnlét. Az a csapat, amely jó testi és lelki erő­ben tudja végigjátszani az osztályozó­sorozatot, komoly előnyben van azzal a csapattal szemben, amelynek talán na­gyobb a tudása, de gyengébb a lelki és tesi erőnléte. * * A pesti csapatok tehát ezideig nem sok babért szereztek az osztályozókon. Ha azonban ebből a vidékiek azt a kö­vetkeztetést vonnák le — már most! —, hogy nyugodtan ülhetnek batáraikon, akkor könnyen kellemetlen meglepetés­ben lehet részük.* Csütörtökön kerül sorra az osztályozó mérkőzések harmadik fordulója. Buda­pesten a BSzKRT és az ETO, Debrecen­ben a DVSC—SzVSE mérkőzést vívják. Az eredeti sorsolás szerint a BSzKRT— ETO mérkőzés Budapestre volt kitűzve, röviddel a sorsolás után megcserélték a pályaválasztó jogot majd sokkal ké­sőbb úgy döntöttek, hogy a BSzKRT és ETO első találkozója mégis csak Buda­pesten kerül sorra.* Az osztályozó mérkőzések táblázata pillanatnyilag így fest: 1. SzVSE 2 1 1 — 5:3 3 2. ETO 11----2:0 2 3. DVSC 11----3:2 2 4 BVSC 1­2 — 1 1 2:4 1 5. BSzKRT 2-----2 3:6 — Az NB III vasárnapi fordulójá­­­­nak nagy meglepetése a Ceglédi M0¥£ újabb veresége Az FSC Kaposvárott hagyta a két pontot, az UTC-t pedig Szegeden győzte le a Zombori SE Az NB III. vasárnapi fordulója ismét bővelkedett izgalmakban és a nagy iz­galmak között sok meglepő eredmény is született. A meglepetések élén a Ceglédi MOVE újabb veresége áll. A PAETE es fektette két vállra a C. MOVE-t s ezzel a Duna-Tiszaközd csoportban az URAK-ot máris bajnoknak lehet tekin­teni. (A PAETE erkölcsi bajnoka lett, mert három hete az URAK-ot is meg­verte...) A vezetője közül vereséget szenvedett az FSG is, meg az Újszegedi TC is, de az ő elsőségük ezzel bajba nem került, mert mindkettő sok ponttal vez©t. Rangadó lett­ volna a Felső tiszai cso­portban az Aknaszlatínai RTE és a MÁV SAC találkozója. A mérkőzés­­azok­­ban elmaradt. Egyelőre c­sak­ annyit tu­dunk, hogy a MÁV SÁG nem jelent meg. A forduló mérkőzéseiről alábbi tudósí­tásaink számolnak be: (Néhány mérkőzésről már a hétfői szá­munkban beszámoltunk. Ezeknek a mér­kőzéseknek most csak eredményeit kö­zöljük.) Felsőtiszai csoport NJSE—Királyházi MÁV 4:0 (1:0) Nagybánya. Vezette: Szegedi. KJ SE: Sepsi — Schrammel, Hornyák — Telegdi, Demján, Tatár — Gömbös, Décsei, Gallisz, Zólyomi, Krejbik. K. MÁV: Frakal — Gács I, Bilováki — Pető, Enyedi, Kerekes — Gács II, Horá­­cius, Melega, Szabó, Balogh. Végig a nagybányaiak voltak fölény­ben. Csatárai remekül játszottak és kis szerencsével még nagyobb arányú győ­zelmet is elérhettek volna. A vendégek csak az utolsó percekben voltak veszé­lyesek. Góllövő: Décsei (2), Gömbös és­­ Zólyomi. Jó: Dom­ján (a mezőny legjobb­ja), Sepsi, Gallisz, Hornyák, Décsei és Krejbik, ill Gács I. Pető, Kerekes és Horaeius. „Petrozsény“ SE—Ny­VSC 2:1 (1:1) Nyíregyháza. Vezette: Szamosvári. VSE: Galambos — Für, Gasztulka — Miklosicza, Kovács, Vigh — Bérei. .Vaj­­kai. S­.trimb, Bautír, Varga. NyVSC: Dékány — Bodnár. Homicskó — Marton. Máté, Fényes — Héc­zei. Ké­­kedi, Korányi, Mirgai. Dagonya. Sztrim­b korai sérülése miatt a nagy­bányaiak tíz emberrel vívták ki győzel­müket. Góllövő: Vajkai és Bauer, ill. Dagonya. Jó: Berci (a mezőny legjobb­ja), Miklosicza és Vajkai, ill. Dékány és Mirgai. Munkácsi SE—BFTC 6:3 (3:1) Beregszász, 800 néző. Vezette: Thomas dr. MLE: Krajnyanicza — Kropcsák, Vis­kó — Perjevács, Krausz, I­óczé — Kraj­­nik. Kun. Filkó II. Filkó I. Ek­kert. BFTC: Kerekes — Jeney, Korláth — Krajnik , Iván, Babics — Miklósi, Glo­­gyák, Tóth, Szabó, Sulyok. Mindvégig erősiramú mérkőzés. A ven­dégek jobban használták ki ti II. fél­időben a szelet. Góllövő: Filkó II (4), Krajnik és Eichert, ill. Sulyok, Szabó és Tóth. Jó: Filkó II. Kun és Krausz, HL Krajnik és Sulyok. P. MÁV—Szatmári Törekvés 0:0 Püspökladány. Vezette: Kádár. P. MJV: Gellér II — Csarnó, Kolláth — Drobni, Gere, Szabó — Tigrai, B. Kissi Gellér I. Balázs, Szamtári. SzTSE: Bakos — Tatár, Izsák — Bauer,­ Szilárd, Noék — Kalmár, Tóth, Fásköri, Béres, Bátori Az első félidőben a vendégek jobbak, de a hazai védelem kitűnően működik. Szünet u­tn a P­M/IV jól hajta-úc, ám a Törekvés kapusa ment mindent. Jó: Balázs, Gellér I. Csarnó és Drobni, ill. Bakos (a mezőny legjobbja), Szilárd, Noék és Bátori. AZ AKNASZLATINÁRA kitűzött ABTE—SAC MÁV mérkőzés el­maradt, mert a sátoraljaújhelyi csapat nem jelent meg. Mátravidéki csoport SalgSE—GyAK 5:2 (2:2) Gyöngyös. Vezette: Sípos. Salg SE: Csala — Román, Kontár — Klejbán, Takács. Komenda — Langár, Paczolai, Szabó I. Szabó II. Baranyi. GyAK: Sándor — Dobos, Hársfalvi — Mátyási, Nagy, Botka — Kovács, Barát, Kiss, Szegedi, Füzi. Erősiramú szép mérkőzés. Az első fél­időben a széllel hátban játszó GyAK egyenrangú ellenfél, szünet után a SifelgSE pompás csatárjátékkal felülke­rekedik és kiharcolja győzelmét. Gól­lövő: Szabó II (3), Szabó I (2), ill. Ko­vács és Kiss. Jó: Paczolai, Román, ill. Barát és Nagy. WMTK—LATSE 5:0 (1:0) Losoncánál falra. Vezette: Szávai. WMTK: Tóth — Nagy, Nútás II — Lens, Komáromi, Jankovics — Kiss II, Kaczor, Jávor II, Orsóvai, Surányi. LATSE: Kiéinek I — Vrasgyák I, Futó — Vrasgyák II. Miéinek II, Kovács — Zach­ár, Laukó II, Laukó I, Krepka, Vajda. A nagyobb tudású csepeli csapat meg­érdemelten győzött. A LATSE egy­­-est kihagyott. Góllövő: Jávor II (2), Kiss II ( 2)és Surányi. Jó: Surányi és Jankovics, ill. Futó és Mlejnek. Alberttelepi MA­VAG—KamSE 2:0 (1:0) Alberttelep. Vezette: Székelyt. A. MAVAG: Gerez — Csorna, Koós — Bök, Mocsnik, Római II — Nagy, Bíró, Skanedra, Kovács, Dékány. KamSE: Skaline­zki — Molnár, Gergi — Adonics, Aknai, Tokai — Szloboda, Gábris, Meder, Reibl, Tófalvi. Jó iramú mérkőzés. A hazai csapat gól­ját az első félidőben Kovács, a második­ban pedig Dékány szerezte Jó: Bök, Mocsnik, Római II. Bíró, ill. a fedezet­­sor és Tófalvi. Alföldi csoport Békéscsabai MÁV—Bácska 3:3 (3:2) Szabadka, 1000 néző. Vezette: Lázár. B. MÁV: Hodroga — Laczó, Kiszely — Zahorán, Kozma, Soós — Udvarhelyi, Kincses, Szabó, Szilassi, Sípos. Brácska: Markos — Mihálycsevics, Eve­tovics — Sztancsics, Kaloncsics, Varga — Tumbász. Bacsk­a, Hatvani, Matko­­vics, Barakovics. Az eredmény igazságos. Az első fél­időben a B. MÁV, a másodikban a Bács­ka volt jobb. Góllövő: Sípos (3), ill. Hatvani, Matkovics és Tumbász. JO: Hodroga, Laczó, Udvarhelyi és Szabó, ill. Sztancsics, Kuluncsics, Tumbász és Matkovics Sz. MÁV­-Makói AK 2:0 (0:0) Szentes. Vezette: Rozsnyai. Ss. MÁV: Dréczi­ —­ Asztalos, Tekulics — Buri, Váradi, Tajnai — Koós, Lacz­­kó, Vörös, Szabó II, Mihály. MÁK: Faragó — Horváth, Suba — Katona, Tóth, Pandúr — Tosnádi, Szabó, Rácz, Bajusz, Hervan. Szép küzdelem. Mihály és Asztalos gól­jaival biztosan fektette kétvállra ellen­felét a Sz. MÁV. Jó: Géczi, Váradi, Buri és Asztalos, ill. Tóth és Rácz. Zombori SE—UTC 2:1 (1:0) Szeged. Vezette: Szopori. ZSE: Ébner — Galgóczy, Dobó — Pin­tér I, Széli, Hager — Burkus, Bozóki II, Tóth, Pákozdy. Savanya. UTC: Zahorai — Szélinger, Iván — Pataki, Huber, Schmidt — Kovács, Se­bők, Tordi, Mészáros, Rádi. A lélek nélkül játszó hazai csapat ve­resége megérdemelt. Gólövő: Kovács és Tordi, ill. Burkus .Tó: Széll és Burkus, ill. Zahorai és Tordi. Bezdán—Bácsalmás 5:5 (2:3) B Bezdán ,400 néző. Vezetet: Sós. Bezdán: Kovács II — Vukovits II, Kiss, Horváth III, Kovács, Bódi. Bácsalmás: Hauk — Börner, Virágh — Katona, Ilkaházi, Solti — Fele Petreka­­nits, Trazer, Hadler, Csányi. A szél nagyon zavarta a játékot. Mind­két védelem rengeteget hibázott. Gól­lövő: Horváth III (3), Bódi és Kiss, ill­ Petrekanits (3), Hadler és Fele. MOVE Zombori TE—Bajai TISE 3:0 (2:0) Zombor. Vezette: Somoskői. ZTE: Morvai­ — Újházi, Mécs — Gu­­nics, Kanyó, Albert — Pest, Szatmári, Rudas, Dombovics, Széli. BTISE: Rabafa — Ménesi, Lehel ,­­Fabik, Dénes, Sólymos — Jávor, Tisza­­völgyi, Gömöri, Gellei, Csicskó. Erősiramú mérkőzésen a jó formában lévő ZTE biztosan győzött. Mécs egy 11-est kihagyott. Góllövő: Rudas (2), Szatmári. Jó: Morvai, Dombovics, Kru­nyó, ill. Ménesi, Gömöri. Temerini TC—Újvidéki VAK 4:2 (2:1) Temerin. Vezette: Vad. TTC: Kollár — Nagy II, Kollár — Horváth, Szigeti, Prókai — Surján, Po­­vozsán, Csongrádi, Sörös, Nyerte, D­obo,s. UVAK: Róth — Horváth, Zohorai — Tóth, Zoka, Kovács — Kurunczi, Németh, Willner, Bariba, Tímár. Erősiramú mérkőzésen a hazai csapat biztosan győzött. Góllövő: Nyerte (3), Sörös (Hősből), ill. Németh (11-esből) és Tímár. Jó: Kollár. Szigeti. Nyerte, ill. Horváth. Tímár. Willner. MOVE Szabadkai SE—MTE 4:1 (3:1) Mezőkovácsháza. Vezette: vitéz Énekes. SzSE: Szabó — Gorcsik, Nagy — Tóth, Huszta, Bogár — Mirnics, Piszanits, Ko­pasz. Horváth, Harangozó. MTE: Herjeczky II — Fodor. Tóth — Faragó, Herjeczky I. Jusztin — Braczkó, Kanász, Vincze, Deák I, Lukács A vendégcsapat megérdemelte a győ­zelmet. Az MTK ifjúságiakkal teletűz­delt együttese lélektelenü­l küzdött. Gól­lövő: Harangozó (2), Piszanits és Ko­pasz, ill. Herjeczky I. 3 Csepp Elek: Éljen, éljen! Szolno­kot számosan üdvözlik. Zöld Ferenc: Mi az, már magához tért a múltheti verésből? Csepp Elek: Én igen, de maga nem. Hát az erkölcsi bajnoki forma is ilyen rövid lejáratú? Korán örült a harmadik helynek! Zöld Ferenc: Még maguk sem nyertek bajnokságot, még lecsúsz­hatnak. Csepp Elek: Igen, igen, csak az a különbség, hogy mi lecsúszhatunk a második helyre, maguk pedig fel­törhetnek a negyedik helyre. Zöld Ferenc: Göröngyös volt a pálya Szolnokon. Csepp Elek: Ravasz ez a Szolnok. Csak azt nem értem, hogyan oldot­ták meg a dolgot úgy, hogy a Fradi göröngyös talajon játszott, ők pedig ugyanakkor biliárdasztal-simaságú pázsiton játszottak. A közönségük hiányzott maguknak. Most kellett volna, hogy berohanjanak a szurko­lók rendet csinálni. Bizony nem is ártott volna egy kis rendet csinálni a Fradiban... Zöld Ferenc: Hát majd jövőre ug­ráljon így! Mi tulajdonképpen ezt a bajnokságot csak kísérletezésre szán­tuk. Majd jövőre! Csepp Elek: Olyan ez, kedves Feri, mint amikor az egyszeri ven­déglős kiírta, hogy­­ holnap Ingyen mérem a bort! De sohasem ma, hanem mindig holnap. Lila Leó: Én csak azért mondok ellent a Zöld úr jóslatának, mert jö­vőre mi akarjuk megnyerni a baj­nokságot. Csepp Elek: Nem a Kispest? Kis Pesta (lemondóan): Mi csak azért verünk meg minden nagy­csapatot, hogy ki ne essünk. Váradi Naca: Egy kicsit szégyel­lem is magamat ennyis jövőévi baj­nok között. Én, az idei bajnok... Csepp Elek: Nono, kisasszony! ,Az esküvődön , én is ott leszek... Váradi Naca: Mi vidékiek össze­tartunk. Nem vagyunk gőgösek, el­fogadunk egy bajnokságot a Stécé­­től... Csak nem képzeli, hogy Salgó­tarjánban győzni tudnak! Képzelje! mi sem tudtunk ott győzni! Csepp Elek: Legföljebb, arra szá­míthat, hogy ez a bajnokság a meg­­lepetések bajnoksága. Bár nem hi­szem, hogy ez az óriási meglepetés előforduljon. Váradi Naca: Miféle óriási meg­lepetés ? Csepp Elek: Az, hogy a Csepel elveszítse a bajnokságot! Dunatisz­aközi csoport Kecskeméti TE—RTK 2:0 (félbeszakadt) Rákoscsaba. Vezette: Halász. KTE: Tóth I — Domokos. Bozsoki - Majtányi, Bozsó IV, Makrai I­I —­­Né­­medi. Mag­var III, Tóth II. Magyar II, Márki II. RTK: Vigh — Bregovics. Fuchs — Bába. Cseri. Simon — Szilágy, I. László. Szántai. Szilágyi II. Stefánovics. Nagy széllel hátban kezd a SC0­1. A 24. percben Tóth I a homlokán megsérül. A­ játék félbeszakad. Tóth I sebét bekötö­zik, továb akar játszani, az intézei azonban az egész csapatot levonultatja a pályáról. A játékvezető a szabályos időt kivárja és utána lefújja a játékot. Góllövő: Magyar II és Tóth II. Monold MOVE—Főv. TKör 2:1 (0:1) Alonor. Vezette: Beák. .V. MOVE: Belek — Ottó, Vitéz — U­bo­nyadi. Szabó I. Irácz — Juhász II, Ko­­vács, Nagy, Szabó II. Marosán, Frlv. TKör: Vansoh­alter —­Kaisera, Boriana — Herk, Stanezel, Pientok —­ Takács, Nagy, Borbás, Becser, Sörös. A monori csapat hihetetlen lelkesedés­sel játszott és az utolsó percben fordí­totta a maga lavára a mérkőzést. Gól­lövő: Kovács, Ottró, ill. Borbás. KAC—Rákoskeresztúri TE 1:0 (0:0) Kecskemét. Vezette: Jódai. KAC: Izsó — Virágh, Tormási — Do­rogi, Garas I, Kovács II — Kovács I, Kávai, Iván. Batk- Bánhegyi. KTE:­­Matus — Nagy, Schiffert — Ta­más. Mündlich I, Kovács — Hevesi, Bé­res. Mündlich II, Veres, Ponizik Végig nagy iramban játszott a két csa­pat. Bőven akadt helyzet mindkét kapu előtt. Góllövő: Iván. RTSE—Nagykőrösi MOVE 3:2 (1:1), Rákosszent­mihál­­y. Vezette: Csepreghy. RTSE: Heves — Pomázi, Jeszenszky —­ Gyuricsek, Ferenczy, Krém­er — Sáry, Fülöp, Földi, Fézler, Grál. NA MOVE: Kolozsi — Absolon, Ursza — Kapás, Simon, Karay II — Havasy, Ka­­ray I, Szabó I, Mogay, Barsi. A kiesés ellen küzdő Nagykőrös a stí­lusosan játszó KTSE ellen nem tudott érvényesülni. Góllövő: Fézler, Fülöp és Sáry. ill. Havasy és Szabó I. Jó: Je­szenszky. Fülöp és Fézler. ill. Absolon, Ursza és Simon. MOVE PAETE—C. MOVE 2:1 (2:1) Tatai­ út, 500 néző. Vezette: Zsemberi. PAETE: Posztl I — Szabó. Kapu —­ Boros, Posztl II, Moóri — Éles. Galgóczi, Sági II. Mucha. .Szalai. C. MOVE: Reznák II — Barna. Gyu­lai — Reznák I. Füle, Dohány — Kő­szegi, Bánvölgyi. Zentai, Somlai. Aradi. Izgalmakban bővelkedő mérkőzés. A PAETE két játékosának, Galgóczinak 14