Nemzeti Sport, 1943. szeptember (35. évfolyam, 171-191. szám)

1943-09-28 / 190. szám

Kedd, 1943 szeptember 28. NB II. osztály A Törekvés veresége a forduló legnagyobb meglepetése Az NB II elmúlt fordulója az esé­lyesek fekete vasárnapját hozta. A legnagyobb meglepetést a Törekvés veresége szolgáltatta. A Bethlen Gábor SE nagyszerű játékkal győ­zött. A MÁ­VAG csak nagy küzde­lem után tudta egy góllal legyőzni nagy ellenlábasát, a Kaposvári RAC-ot. Meglepetés az ETO 3:2-s veresége is a Magyar Pamuttól. A Soproni VSE biztosan győzött Szom­bathelyen az SzFC ellen. A Szeged AK Szabadkáról, a Kassai RAC pe­dig a pereces­ oroszlánbarlangból vitt haza egy-egy értékes pontot. (A vasárnap este megjelenő hét­fői számunkban részletesen közölt mérkőzéseknek most csak az ered­ményeit tüntetjük fel.) Keleti csoport BVSC—K. Bástya 4:2 (2:1) Szőnyi­ út. Vezette: Galgóczi. BVSC: Pál — Lőrincz, Jer­der — Kaufmann, Szamosi, Hidasi — Cserényi, Csiszár, Moór, Glisza, Faragó. S. Bástyát Szandná­r — Szóta, Kapocsi — Butyka, Nóbel, Kalló — Hegedűs, Engi, B­orbély, Pálffi, Both.­­Erődiramú mérkőzés. Az első félidőben a Bástya egyenrangú ellenfél. Szünet után jobb a BVSC és biztosan győz. Gól­lövő: Moór (2), Gleisza és Faragó, ill. Pálfy és Both. Jó: Jergler, Szamosi, Hidasi, Csiszár, ül. Szóta Hegedű­s és Both. Nagybányai SE—Attila 5:0 (2:0) Marosvásárhely, 3200 néző. Vezette: Vértes. NSE: Császár — Beleznai, Mol­nár — Kert, Kovács, Telegdy — Fábián, Dallos, Boócz, Perneki, Fe­kete. Attila: Mál — Salamon, Zajzon — Nagy, Baranyai, Seres — Vass, Salamon II, Szász, Józsi, Keszeg. Megérdemelt győzelem. Góllövő: Boócz (4), Perneki. Jó: Boócz (a mezőny legjobbja), Dallos, Császár ill. Baranyai, Szász. MSE—NMKTE 4:0 (2:0) Marosvásárhely, 3200 néző. Vezette: Jamia. MSE: Kuchta — Nagy, Giliga — Stolz, Ádám II, Medve — Incze I, Sikó, Incze II, Zsongor, Brassai. NMKTE: Váradai — Szöllősi II, Szöllösi I — Benyovszki, Böjte, Boga — Barta, Nagy, Incze III, Tóth­ II, Halápi. Igen nagyi­ramú, durva mérkő­zés, a botrányt csak Jania kiváló játékvezetése akadályozta meg. A három Incze-testvér nagyszerű já­téka volt a mérkőzés legnagyobb eseménye. Góllövő: Brassai, Incze I, Incze II (2). Jó: Incze II (a me­zőny legjobbja), Incze I, Nagy, Kudista, Ül. Incze III, Nagy, Ha­lát! K. MÁV—KVSC 3:0 (0:0) Kolozsvár, 1000 néző Vezette: Mann. K. MÁV: Nemes — Horváth, Högye — Sir. Kiss. Oláh - Szednicsek Hódi, Csíki, Szipkák, Mátyás. KáSC: Meszner — Mangelica, Sumi I — Dendász, Raizer, Sumi II — Magya­­rkca, Zakariás Nében, Stitz, Boda. A hazai csapat szünet utáni jó játé­kával megérdemelten győzött. A K­SC csatársora szánalmasan játszott. Az első félidőben kiegyensúlyozott játék folyik Fordulás után a 8. percben Csiki a felső sarokba lő. 1:0 A 10. percben Szipcsák eredményes. 2:0 A 44. percben Hódi éles lövését a kapus Csiki elé üti aki közel­ről a hálóba gurít. 3:0. Jó: Nemes, Kiss, Oláh, Csiki, illetve Maszner, Rajzi, Sumi IX. REAC—Székelyföldi MÁV 1:0 (0:0) Kolozsvár, 1200 néző. Vezette: Dési. REAC: Feldmüller — Tompas, Régner — Pünkösti, Szalóki, Rozsnyai — Je­szenszky, Martin, Kovács, Szabó, Kürti dr. SzMAV: Székely — Schaff, Tamási — Mayer, Pető, Csányi — Czigány, Szilárd, Mihók, Solymosi, Balogh Nagyon érdekes és változatos mérkőzés. A I. félidőben a SzMAV, szünet után a REAC játszott jobban. A mérkőzés egyet­len gólját a II. félidő 3. percében Kovács átadásából Szabó lőtte. Utána mindkét csapat sokat támadott, azonban a kiváló védelmek m­ellett újabb eredményt nem tudtak elérni. Jó: Régner, Pünkösti és Kovács, ill. Székely, Schaff és Mihók. Bethlen Gábor SE—Törekvés 1:0 (0:0) Albertfalva. Vezette: Szalai. BGSE: Póta — Kiss Jezső — Schmol­­kó, Mezei, Csurgó VI — Kósa, Gáli— Csöpii, Zsolnai, Varga. Törekvés: Palóc.­ — I.őrinczi, Sípos — Bulyáki, Róják, Kiss III — Kristóf, Lu­kács, Gál Déri Deák A Bethlen Gábor SE fiataljai megérde­melten győzték le a kedv és lélek nélkül játszó kőbányaiakat. Első félidőben egy­formán veszi ki r­észét a támadásokból mind a két csapat, a védelmek azonban mindkét oldalon kitűnőek. Szünet után a 10. percben Déri a kapu szájában hagyja ki a mérkőzés legnagyobb helyzetét . Törekvés szorongat, mégis a Bethlen szerzi meg a győzelmet. A 27 percben Ceepa négyméteres lesről indulva küldi a labdát a hálóba. 1:0. Deákot a játék­vezető az utolsó percben kiállította. Jó: Mezei (a mezőny legjobbja!), Jezsó, Póta és Gál­­ill Lőrinczi, Kiss III és Róják. SzAC—Hungária 6:4 (2:3) Keglevich­ utca. Vezette: Mátrai SzAC: Renge — Horváth, Kapcsos — Haraszti, Weiner, Markusovszky — Schindler, Máté, Deák, Korzó, Hankiss. Hungária: Bánfalvi — Lovas, Sasvári — Wilk, Sipőcz, Populás — Berta, Hor­váth, Szabó, Hernek, Kosaras. Az utolsó percig óriási iramú a gyö­nyörű küzdelem. Az első félidőben a Hungária veszélyesebb és 3:1-re elhúz. Az utolsó pillanatban Deák­­szépít. 3:2. Fordulás után a SzAC hihetetlen erős iramot diktál és az újra magára talált Deák vezérletével biztosan győz. Góllövő: Deák (4), Hankiss és Schindler, illetve Szabó (2), Kosaras és Lovas. Jó, minden­ki dicséretet érdemel a SzAC-ból lelkes játékáért, mégis kitűnt Haraszti, Mar­kusovszky és Deák, illetve Lovas, Sas­­vári, Sipőcz és Szabó Északi csoport Ungvári AC—LAFC 4:3 (2:2) Losonc, 1086 néző. Vezette: Kávai. N­AC: Pálinkás — Radics, Végh — Ka­locsai II., Budavári, Temesi — Gulácsi, Rákóczi, Diószegi, Kardos, Gárdonyi. LAFC: Varga I — Zsolna, Horváth — Tóth, Serd­eczi, Hegedűs — Takács, Varga II, Lendvai, Nagy, Kertész. A mély talajon lejátszott mérkőzésen az UAC jobb csatársorával nyert, bár ehhez a győzelemhez a LAFC-védelem já­­téka is nagyban hozzájárult. Góllövő: Gyu­ócai (2), Gárdonyi és Kardos, illetve Lifidvai (2. egyet 11-esből) és Kertelsz. Kalocsai II a mérkőzésen váll­törést szen­vedett. Jó: Budavári, Gulácsi és Gárdo­nyi, illetve Toth, Sel­meczi és Varga. Rusj—Testvériség 4:2 (3:1) I­n­g­vár. Vezette: Huszár. Rusj: Bokotej — Papp, Szega — Szerernyák, Pocsai, Bogdán — Ta­más, Berecz, Csancsinov, Pliszka, Pilák. Testvériség: Füredi — Juhász, Herde — Garai, Forró, Medovárszky — Téglás, Jávor II, Jávor I, Her­­czegh, Gyömbér. Változatos játék után megérdemel­ten győzött a Rusj. Szünet után a Testvériség is sokat támadott, csa­tárai azonban a helyzetek egész so­rát hagyták ki. Góllövő: Pliszka (2) és Berecz (2), ill. Téglás és Jávor II. Jó: Papp, Szega, Csancsinov és Pliszka, il. Forró és Téglás. Miskolci VSC—Dunakeszi Magyarság 3:2 (2:9). Pereces­­TK—Kassai RAC 1:1 (1:)). Salgótarjáni SE—Pénzügy 3:1 (1 :9) MLE—Ózdi VTK 3:2 (3:2) Munkács, 1260 néző. Vezette: Földes. MLE: Krajvonyicza — Strausz, Rap­k,Rák — Pongevácz, Virág, Kuhl — Misku Fiaskó I, Kászonyi, Fiaskó II, Klein. Ózd: Tamási I — Osván, Asztalos — Kálnai, Löffler, Csanya — Farkas, Ró­zsavölgyi, Tóth, Anocskai, Felvidéki. Az első félidőben a munkácsi csapat támad többet és megérdemelten szerzi meg a vezetést. Fordulás után a vendé­gek felnyomulnak, a hazai védelem azon­ban kitűnően működik és az eredmény nem változik. Góllövő: Fialkó II (2), Klein, illetve Tóth (2). Kitűnt: Rap­­csák, Kuhi, Misku, illetve Tamásik, Tóth. Gázgyár—Cs. MOVE 3:2 (2:1) Csepel, 100 néző. Vezette: Pósa. Gázgyár: Mezőlaki — Hajdúk II, Haász — Bauer, Mányik, Majsa — Hu­szár, Füzi II, Füzi I, Horváth, Hidasi, Cs. MOVE­. Temesvári — Bakonyi, Lenes — Milos, Ferenczi, Nótás — Gáti, Füredi, Horváth II. Négyest III. Kar­­dóc. Jó iramú, kemény mérkőzés, megérde­melt győzelem. A 1I. percben Füzi I szerzi meg a vezetést, a Cs. MOVE Gáti révén öt perc múlva kiegyenlít. 1:1. A 25. percben Ferenczi rossz hazaadását Huszár elcsípi, elhúz a vetődő Temes­­vári mellett és a sarokba gurít. 2:1. Szünet után a 6. percben a gázgyári kapu előtt Majsa kezét éri a labda A játékvezető egy kissé túl szigorúan 11-est ítél, ebből Kardos kiegyenlít. 2:2. A 13. percben egy kapu előtti kavarodásból Huszár bevágja a Gázgyár harmadik gól­ját. 3:2. A gól után túl kemény lesz a játék. Gátit és Majsát kiállítják. Jó: Mezőlaki, Hajdúk II, Mányik, Majsa és Huszár, illetve Lenes, Nótás és Gáti. Déli csoport Sz Abadkai VAK-Szegeő AK 3:3 (2:1). Wekerletelepi SC—Újszeged­ TC 1:1 (9:1). Fegyvergyár—UTE III- ker. 3:1 (1:6). Ganz TE—Óbecsei Bocskai 5:2 (3:1) ). Danuvia—Ujverbászi CSE 5:1 (1:0) Siőnyi-út. Vezette: Potyi. Z, Daniel», Krasznai — Molnár, Gon­­­dttz — Sloffer, Velkes, Fehéie II — Lu­kács, Devecseri, Jakab, Lőrincz, Babol­­csai. Ujverbász: Ajacs — Dénes I— Pázmány — Keresztes, Dénes I, Polyvás — Rát­­kai, Pál, Ménesi I, Móricz, Jánosi. Az első félidőben kiegyenlített játék folyt. A második félidőben az újverbá­­sziak kifulladtak és csak isten szórvá­nyosan jutottak át a félvonalon. Kapu­suk kitűnő védésének köszönhetik hogy nem kaptak több gólt. Góllövő: Ileve­­cseri (2), Lőrincz (2) és Jakab, illetve Krasznai (öngól). Jó: Monár, Fekecs II. Iloffer és Devecseri, ill Bajacz Dénes II és Móritz TSE—Hódmezővásárhelyi TVE 1:0 (1:0) Topolya, 1500 néző. Vezette: Temesi. TSE: Esztercein — Kerekes, Gyu­­rits — Balázs, Kalmár, Lőrincz — V. Tóth, Fenyves II, Fenyves I, Rind, Mészáros. HTVE: Kovács — Németh, Török — Benyhei, Antal, Tóth I — Simon, Bíró, Gábor, Princz, Tóth I. Végig izgalmas, változatos mérkő­zést játszott a két csapat. Mindkét félidőben a hazaiak egy árnyalattal jobbak voltak, így győzelmük meg­érdemelt. A mérkőzés egyetlen gólját az első félidő 14. percében Mészáros rúgta. Jó: Balázs (a mezőny leg­jobbja), Gyurits, Kalmár, il. Török, Benyhei, Kovács. Békéscsabai Törekvés—ZAK 3:2 (0:1) Zenta, 1000 néző Vezette: Reményffy. B. Törekvés: Virágos — Filó, Pellek — Uhrin Vozár, Urdi — Gálik, Kliment, Ruck,­Sipos, Lovass. ZAK: Körösi — Fái, Istvánfi — Verecz­­kei, Tábori, Lázár — Markos, Biró, Bor­bély, Kovács, Juhász. Szép mérkőzésen nagyiramú játékban győzött a szerencsésebb vendégcsapat. Góllövő: Sipos Kliment, Gálik, ül. Mar­kos, Borbély. Kitűnt: Virágos, Vozár, ill. Vereczkei, Kovács. Nyugati csoport MÁVAG—Kaposvári RAC 1:0 (1:0) Kőbányai­ út, 409 néző. Vezette: Závori. MAVAG: Gáspár — Kemény, Bozsur — Tagányi Szabó Hochstein — vitéz Mészáros, Sztancsik, Ádám, Kisutzki, Nagy. KRAC: Solymosi — Turmann, Légrádi — Biczó, Závorszky,­­Freihand — Sós, Galgóczi, Kovács, Hanza, Szöllösi, Erős MAVAG támadással indul a játék. A megzavart KRAC védelem mellett Ádám a 3 percben nehéz szögből gólt lő, 1:0 a MÁVAG javára. Lassan feljön a KRAC és a játék kiegyensúlyozott lesz. Mindkét kapus szebbnél-szebb védé­seket mutat be. A védelem mindkét ol­dalon kitűnően működik. A II. félidő­iben Solymosi nagy védéseivel tűnik ki. A MÁVAG lelkesen harcolt és hogy nem nyert nagyobb gólarányban, az Solymosi nagyszerű védésén múlott. Jó: Gáspár, Szabó Kisutzki, ül. Solymosi fa mezőny legjobbja­ Biczó és Freihang ARAK—DVAC 4:2 (3:2) Pécs, 800 néző. Vezette: Tamás DVAC: Grozdics — Czigler, Soós — Krivitz, Bencze I, Gálosi — Szikla, Bar­­tos, Onodi, Bencze II, Keszler III, ARAK: Magyar — Kiss, Varga — Varga dr. Szilvás, Zimonyi — Háry dr, Jámbor, Füstös, Ferlintz, Róth. Végig izgalmas mérkőzésen megérde­melten győzött a vendégcsapat. A mér­kőzés alatt végig zuhogott az eső Az első félidő 12. percében Háry dr be­adását Jámbor értékesíti, 1:0. A 20. percben Onódi­ll­esbe 31 kiegyenlít 1:1. A 30. percben Háry dr beadását Füstös kapásból bevágja, 2:1. A 32. percben Zi­monyi labdáját ismét Füstös értékesíti, 3:1. A 39 percben Szika szabadrúgását Magyar kiejti és Onódi közelről belövi, 3:2. A II. félidő 33 percében Füstös eredményes­, 4:2. Jó: Jámbor, Háry dr, Varga és Füstös, illetve Krivitz és Ben­cze I. TSC—MOVE Érsekújvár­ SE 5:0 (1:0) Tatabánya, 800 néző. Vezette: Barabás TSC: Marosvári — Trifakossi, Drexler — Szabó. Széles. Kiss — Magvasi, Szé­kely. Smudla. Pallagh. Jancsák. MOVE­KSE: Baboretz — Né­der, Her­­ditzky — Pólyák. Takács. Miklósi — Andéli. Zsigrai, Varga. Szlávik. Jancsár. Nagyirmay mérkőzésen a TSC végig fölényben játszott és biztosan győzött. Pólyák a mérkőzésen karját törte Gól­fü­vő : Smudla (2), Jancsák (2) és Magvak Jó: Marosvári. Drexler, Székely és Jan­csák, il! Herditzky, Takács és Zsigrai. URAK—FSC 4:2 (2:1) Fehérvári­ út, 600 néző. Vezette: Zsiday. URAK: Szalontay — Miklósi, Szebeni — Szabó, Czinkota, Környei — Béky, I’d­hő, Kármán, Hidasi. Tolvaj. FSC: Pavlovics — Baja. Havas — Ár­mai, Turán. Kóczián — Darázs. Nagy II. Molnár, Bunkó, Kádas. A 12. percben gyors támadás után­ Tol­vaj bombagólt lő. 1:0 A 24. percben Hidasi l1-esből szerez gólt 2:0. A 31. percben Benkő javít 2:1. Szünet után az első percben Bálla sz­abdrúgásból egyenlít. 2:2. A 33. percben Hidasi, a 37 perben Pethő góljaival 4:2-re győz a­ FRAK Jó, Szalont­ai, Szebeni, Czinkota Hidasi és Tolvaj, il­ Bálla. Túrán és Bei­kő Tokod—Komáromi AC 3:1 (0:1) Tokod, 500 néző. Vezette: Berdó. TVSC: Hámori — Novák, Peszegi — Sárdi, Tordai, Sütő — Kincses, Hevesi, Rozgonyi, Kocsis, Tóth. KAC: Radics — Kuthy, Bognár — Séta, Cserfái, Kónya — Spisák, Czirák, Pintér, Tóth, Földes Mindkét félidőben a széllel hátban játszó csapat volt fölényben. Az első félidőben a KAC Spisák révén vezetést szerez. Szünet után a Tokod játszik nagy fölényben. Tóth, Hevesi és Kocsis lőtt ekkor gólt. Jó: Hevesi, Peszegi és Novák, illetve Csertői, Séta és Czirok. Soproni VSE—Szombathelyi FC 4:1 (1:1). Haladás—Pápai SC 3:6 (1:01. Magyar Pamut—ETO 3:1 (3:2) 1. SzAC5 4— 1 19: 78 2. MSE5 3 1 1 17: 47­­ 3. Törekvés5 3 1 1 12: 37 4. NSE5 3 1 1 15: 67 5. Hungária5 3— 2 16:116 6. REAC5 2 2 1 8:116 7. K. MÁV5 2 1 2 9:135 8. MNMK5 2 1 2 6:115 9. K­SC5 1 2 2 11: 94 10. Both­ion GSE5 2— 3 6: 84 11. IC. Bástya5 2— 3 9:144 12. Sz. MÁV5 1 2 2 2: 44 13. DVSC5 1 1 3 9:203 14. M. Attila 5—— 5 2:20 1.Ungvári AC5 4_ 1 16: 98 2.Gázgyár5 4_ 1 12: 88 3.Kaezai RAC5 23­ 11: 87 4.SaligSE5 3_ 2 10: 96 5Russ5 2 1 2 10: 85 6.Cs. MOVE5 1 3 1 8: 75 7.PTK5 2 1 2 8: 95 8.D. Magyarság5 2 1 2 7: 85 9.LAFC­­5 2—­3 13:124 12.Testvériség5 2_ 3 14:144 1.MLE5 2_ 3 13:144 12.MVSC5 2_ 3 8:134 13.DVTK5 11 3 7:113 14.Pénzü­gy5 1—­4 9:162 1. Szeged AK5 3 2— 23: 98 2. Ganz TE5 4— 1 11: 78 3-5. UTC5 2 2 1 10: 56 3-5. SzVAK4 2 2­ 14: 76 3-5. HTVE4 3— 1 8: 46 6. 0. Bocskai5 2 1 2 10: 95 7. Fegyvergyár5 2 1 2 9: 95 8. OTE III. ker.5 2 1 2 4: 65 9. 7­. Danuvia4 2— 2 10: 64 Ifj. TI­CSE5 1 2 2 7:124 11. WSC5 1 0 2 4:134 12. BTSE4 1 12 4:123 13. Zenta­i AK5— 2 3 8:112 14. Topolya5 1— 4 3: 92 15. Makói VSE4 1 3 1: 92 Nyugati csoport 1. Soproni VSE5 5 1­ 19: 2 10 2. KRAC5 4— 1 17: 58 3 MÁVAG5 4— 1 13: 78 4. ETO5 3 1 1 17: 67 5. Haladás 53_ 2 17: 7 11 6. ARAK 1—2 2 1 15:116 7. URAK5 2 1 2 17:145 8. SzFC5 2 1 2 8:135 9. FSC5 2— 3 11:164 11. KSE5 2— 3 10:184 11. KAC5 2_ 3 10:164 12. Tokod 52—3 8:154 13. M. Pamut5 1 13 8:133 14. TSC5 1— 4 11:142 15. DVAC5 1— 4 10:212 16. PSC5 1— 4 7:202 SZÓ­I­T 3 A sportszerű viselkedés nemcsak szép, hanem hasznos erény is ! NAC-Csepel 3:1 BSzKRT-Kispest 3:6 Ferencv.-Gamma 2:3 SalB ISC-Kolozsv. 3:0 Új­pest-Elektr. 9:0 SzVSE-DiMÁVAG 5:1 Vasas-DVSC 3:3 Szolnok-Újvidék 3:2 Vasárnapi megjegyzések A közönség egy kissé már éhezett a bajnoki mérkőzésekre... A váloga­tott mérkőzések előtti héten például 32.500 néző jelent meg az NB I nyolc mérkőzésén, most pedig 1­11.000 néző látta a mérkőzéseket Szolnokon 2000 néző előtt folyt le a Szolnok—Újvidék mérkőzés. Ugyaneny­­nyien voltak­ az első fordulóban a Szolnok—NAC és a harmadik fordu­lóban a Szolnok—Csepel mérkőzésen. Úgy látszi­k, Szolnokon mégsem lesz baj a nézőkkel. Az eddig lejátszott 31 mérkőzésen 153.200 néző jelent meg Az átlag: 5000.* A. válogatott mérkőzések előtti hét­nek Zsengellér volt a hőse. Szeptem­ber 5-ikén ugyanis négy gólt rúgott a DiMÁVAG-nak. Most újra Zsengel­­lér bizonyult a legjobb góllövőnek. Ezúttal öt gólt lőtt az Elektromos­nak. Zsengellér most olyan nagy előnnyel vezet a góllövőlistán, hogy egyhamar aligha fogják be Most ugyanis ez a helyzet: 12 gólos: Zsengellér, 6: Egresi, 4: Bodola, •Csuberda, Kovács II NAC: Mike, Pozsonyi, Szabadkai. ■ * Az Újpest hatalmas arányú győ­zelme okozta a legnagyobb feltűnést a negyedik fordulóban. A mérkőzés hőse Zsengellér volt, aki újabban tökéletes labdakezelésén felül harci erényeket is csillogtat. Ezúttal be­bizonyította azt is, hogy nem vélet­lenül játszott olyan jól az északi portyán, bebizonyította azt, hogy­­ remek formában van. Külön fejezetet érdemelnek az új­pesti fiatalok. Az Újpest vezetősége nagyon helyesen járt el, amikor fo­kozatosan megfiatalította csapatát. Az újpesti fiataloké a jövő. Az Elektromos-csatársor ezúttal megint feltűnően gyenge volt. Nem elég, hogy nem tudják befejezni tá­madásaikat a bordó-sárga csatárok, még a labdát sem tudják maguknál tartani, így a védelem sohasem fúj­hatja ki magát, ami legnagyobb részben a vasárnappi összeroppanást is okozta.­ A Nagyváradi AC tartja jó for­máját. A csapat — ahogy szaknyel­ven mondani szokták — nagyon „együtt“ van. Biztosan, sőt mond­hatnánk fölényesen intézte el a bajnokcsapatot. A Csepel mentségére fölemlítheti azt, hogy Váradi megsérült a mér­kőzésen és hogy Szalay hosszabb szünet után most először lépett pá­lyára, ez azonban nem kicsinyítheti a NAC pompás teljesítményét. * A Gamma fiataljai ötletes, lelkes játékukkal pompás eredményt értek el: saját otthonában verték meg a Ferencvárost. Ezúttal különösen a támadósor döcögött. Szinte egyetlen egy egészséges támadást sem tudtak vezetni a Fradi-csatárok. Helyettük egy fedezet — Sárosi III — rúgta a gólokat. Ez már nem is szégyen egy csatársorra — több annál... « A Vasas nagyrészt visszatért ta­valyi csapatösszeállításához. Még nem ment úgy a csapatnak, ahogy a vérmesebbek várták. Elsőre nem is mehet. Jónéhány mérkőzés kell még ahhoz, hogy a piros-kék együttes tényleg­­ együttes is legyen! Türe­lem, türelem... A DVSC lelkesen küzdött, különö­sen a védelme érdemel meg minden dicséretet. A fedezeteknek és a csa­tároknak azonban a csapat NB I- jövője érdekében az edzéseken meg kell tanulniok az összjáték elemeit, a különféle adogatási gyakorlato­kat. Elő azokkal az ábécés­könyvek­­kel!* A Kispest megint bebizonyította jó formáját. Külön érdekessége a mérkőzésnek, hogy ezúttal is a má­sodik félidőben jöttek fel a piros­feketék. A BSzKRT-nak még sokat kell javulnia, ha meg akarja állni a he­lyét az NB I-ben! * Az újdonsült elsőosztályúak közül az SzVSE szerepel a legjobban. A Ferencváros és a Csepel elvesztette veretlenségét, a szegediek még min­dig veretlenek! Biztosan verték va­sárnap a DiMAVAG-ot. A diósgyőri játékosok egy része a mérkőzés vége felé elvesztette a fe­jét. Emberileg, lélektanilag érthető és megmagyarázható ez a lelki összeroppanás, sportembernél azon­ban súlyosan elítélendő, helyesen mondta a szegediek edzője. " A vereség elviselése a sportem­ber legszebb erénye! A sportszerű viselkedés, ezt min­den játékosnak tudnia kell, azonban nemcsak szép, nemcsak helyes és dicséretes, hanem­­ hasznos is. Ha a sportszerűtlenül viselkedő játékost kiállítja a játékvezető, a csapat meggyengül. Előnyös ez? Ha a ki­állított játékosokat eltiltják hosz­­szabb-rövidebb időre, használ ész a csapatnak ? Mondjuk úgy: a sportszerű visel­kedés szép és hasznos erénye a sport­embernek!* Salgótarjánban a hazai csapat biztosan győzte le a Kolozsvárt. A csapat kezd közeledni régi, félelme­tes formájához. A kolozsváriak ez­úttal nem bírták a hajrát. Ezen le­het segíteni. A csapat jövője szem­pontjából mindenesetre biztató az, hogy még nem teljes formában is két győzelmet arattak eddig. Salgó­tarjánban kikapni különben sem szégyen. A Szolnok határozottan javul. A javulás lassú, de biztató. A negyedik forduló után már csak a NAC, a Gamma és az SzVSE ve­retlen. Várjon az ötödik forduló után is lesz még veretlen csapat az NB I-ben ? Az NB I állása 1. Nagyvárad4 4— — 14:56 2. Kispest­4 3— i 16:96 3. Gamma4 2 2— 10:76 4. SalBTC4 3— i 12:96 5. Újpest4 2 1­­ 18:66 6. SzVSE4 1 3 1 7:35 7. Ferencváros3 2— i 11:54 8. Csepel3 2— 1 8:84 9. Kolozsvár4 2— 2 6:94 10. Újvidék4 1 1 2 8:8­5­ 11. Vasas4 1 1 2 7:103 12. DVSC4— 3 1­4:86 13. Szolnok4 1— 3 7:112 14. Elektromos 4 1— 3 3:15­2 15. BSzKRT 4— 1 3 8:141 16. DIMÁVAG 4— 4 3:150 A Siófoki SE megóvta a MAFC elleni 2:2 arányban végződött NB III mérkőzé­sét, mert a mérkőzésen nem volt orvos. Az NB III intéző egyesbírója elutasí­­totta az óvást, megállapítva, hogy buda­pesti mérkőzésen nem­ kötelező az orvos jelenléte. * Okleveles labdarúgó-edző ajánl­kozik. Levelek „Textiles“ jeligére a kiadóhivatalba.