Népsport, 1946. július (2. évfolyam, 96-113. szám)

1946-07-01 / 96. szám

­9 tíd Izgalmas mérkőzés V­asas~-Ii££ tarálgás 1:1 (2:1) Regl&vich.utca, 8000 nécrő. Vés.: Deák-Vasas: Rúzsa — Lami, Pósa — Kaitész, Tóth, Pápai — Junász, Berzi, Szilágyi, Nagy I., Vincse. SIÁC Barátság: Szabó I. — Ko­­vács II., Maritusov Saffi — Rumos, Vilmá­­yi, Végh — Szabó II., Bír­ csák, Deák, Ulicska, Streliczki. Szeötlőrinci támadásokkal indul a mérkőzés. A 7. percben Szilágyi lő érvénytelen gólt. Lassan fölénybe s­erül a Vasas A 18. percben Ulcs, Jca Lanti fölött átíveli a labdát Stre­­liczki elé, aki nyolc méterről a ve­ fődő kapua felett a jobb sarokba lő 1:0-ra vezet a SzAC. A Vasas mos belefekszik. A 27. Ércben Barzi egyenlíthetne,,de tiaz­ helyzetből a kapu fölé emeli a labdát. A 23. percben Nagy I. re­­prekül teszi ki Szilágyit s a­ hat ■materről a sarokba lő. 1:1. Egy perc múlva Vincse talál a kapuba S méterről­ 2:1. Néhány szép támadást vezetnek a hazaiak- A 33. percben Strelfersti szerez érvénytelen gólt. S’­AC-t ám a dákokkal ér véget a fél­teid. Vases-rohamokkal indul a 11. fél­idő. A 2. percben Szilágyi lövése a felső kapufára pattan. Deák és Streliczki helyet cserél. A 41. perc­ben Streliczki újabb lesgólt lő. Bot­rány miatt 4 percig áll a játék Egy perccel a befejezés előtt Szilágyi el­­fu­t, Juhász elé játszik és a jobb­­szélső nem hibáz. S:l. Szögletarány: 6:1 (5:1) a BEAC javára. NYILATKOZATOK: Gutwillig Imre (Vasas): Izgalmas játék. Kovács István (SzAC): Rosszul játszott a csapat. BÍRÁLAT A­z első félidőben a frissen és jól játszó Vértes megérdemellen jutott veleruha­. Szünet után e. S’­AC erősen feljavult és kis szerencsével kiegyenlíthetett volna. Rúzsának nem volt szerencséje. L*mi igyekezett, Fása halvány. Kertész javult. Tóth ragyogóan játszott. Pápai is kitűnő volt. Juhász nem bírt Mar­imsovszival, Bat­ii bágyadtan játszott. Szilágyi reme­kelt. Nagy szürke, mis Vincze válogatott formában játszott. Szabó nem tehet a gólokról A hátvéd­­hármas legjobbja Villányi. Kark­usov­ski túlkemény. A fedezetek zsorgalmunk. A rém terrorban a szélsők játszottak jól. Deáknak nem ment. Bites,­ák gyenge Olieskának is gyengén ment. Igazságos eredmény H@r©g—Bicsmér 1:1 (1s1) Dót­ 6.p. 1100 néző. Vezette: Vár­­sá­gi R. Dorog: Grosits— Duna, Csermák Farkas, Pfluger, Horváth —­­Aubély, Hevesi, Lamport, Csizmadia, XIV fej­­ J DVTK: Károlyi — Dohai, Felföldi­­— Móravárosi, Bohus, Krucnaj — Pribelagky, Németh, Somfai, Pesti, Doma. Mezőnyjáték folyik az első ne­­gi­ időzáróan. A 18. percben Aubély hiáeadását Lasnpert közelről laposan ír sarokba lövi. 1:0. Bohus szabad,­rúgása mellé száll. Pilu­sar meg­­sérül­­és három percre kiáll. A 35. percben Babus áll ki és a félidő végig nem is jön vissza. A 40. percben Don a szabadrúgd­­sót Németh­ befe­jeli. 1:1. Szünet után változatos a játék. A 20. per­cben Lampert sérül meg (Károlyival csapott össze). Négy perc után a balíttelső Klausz lesz a k­özépcsatár. Németh egyedül fut és a kifutó Grostits szögletre ment. Azután Donia fut, de Grosita most is ment. Szögletarány: 7:4 (6:4) a Dorog­ Javára. NYILATKOZATOK: G­latener Ferenc (Dorog): Sokkal többet támadtunk. (Ad­cz Sándor (Diósgyőr): Hely­­zeteink alapján győzhettünk volna. BIKALAT Végig erősiramú raé­rkínás. A­z ered­mény­­igazságos. Gr­otsics romogóan véde­­t. A hátvéd­­hármasban Dunai, Pfinger, Csermák a sorrend. A fedezetek közül Fa­r­kas volt a­ jo­bbik A csatársorban lAtinpert. K’?.■ !.o. Aureáli igyekezete dicsérhető, KAt-O­-yi a gólt r­­ a védhette. A hát­védek közül Felföldi a legjobb. A. fece. cetek k8,81 Mapavá’.’ös­­zegzett Jobban. A raatá­rok közül Pribe-,Szki, Dom» és Námeth jáissedt jól. A SalBTC-nek nincs csatársora K. Barátság—SalBTC Ssl­­1:0 BitvarSút, 1000 néző. Vezette: R. Takács. K. Barátság: Bakó — Sütő, Kó­nya I — Kiss V, Kónya II, Tagén­yi — Petrovai, Zörgő, Kiss II, Subert, Molnár. SalBTC: Heves — Budsi, Kiss — Marosi, Puskás, Bognár — Kanyó, Kovács, Hámori, Laczkó, Bártfalvi. Enyhe tarjáni fölény után a 7. percben Tagányi lövését fogja He­ves. A másik oldalon Laczkó fölé lő. A 32. percben Tagányi labdáját Kiss Suberb elé fejeli, az összekötő nem hibáz és a labda a hálóban köt ki. 1:0. Ezután szinte állandóan a Sal BTC támad, de csatársorában nincs át­ütő erő-Szünet után Hámori és Puskás helyet cserél. Már a 2­ percben Kiss II. kiszökik- nyomják, az ötös­ről mégis a hálóba bombáz. 2:0. A 13. percben Schubert csaknem a félpályáról indul el. Mindenkin át­­verekszi magát és nyolc méterről nehéz­­szögből a jobb sarokba lő. 2:0. Remek csatárteljesítmény volt! Séléeé nyomás után a 32. percben II. elcsíp egy hazaadást , kö­zelről a hálóba gurítja a labdát. 4:0. Kiss IX-et a játékvezető Murvá­sáért kiállítja. A 45. percben Molnár lő még gólt. 5:0. Szöudarány: 5:4 (2:8) a Sal BTC javára. NYILATKOZATOK: Csapkay Károly (K. Barátság): Tartalékos csapatunk lelkes játéko­kal harcolta ki a győzelmet. Tomecskó József (SalBTC): A gólarány túlzott,. BIKAI.Az Alacsony színvonalú mérkőzést vívott s két csapat. A vendégek nem játszottak alAren­­üe!t szerepet, de csatársorul* végzetesen gyengének bizonyult. A K­­arátsárí tfyörd'Oíc : mehrrdrrndt, a (tólavár.y túlzott. Gólra erőbb, csatársorának köszönheti győzelmét a köbé-­­ nyai csapat. Rakó :10­ védett, A leg.jobb há’Védn­ek Kónya II4 bizonyult. Sii?5 gyenge. Kiss V. jól. csak kissé tűl keményen játszott Taffányi a védekezésben reme­kelt. A csatársor pörgő volt a motor. Subert a II. félidőben jött fel. Kies II. gyors és Szemfüles. A szó­laó­k­ közül Molnár a jobbik. Heves a gólokról nem teh­ét, Puskás mint hátvéd az­ egész mezőnyből ide­emelkedett. Budai is gyors lassu­, Kisa szürke. Bognár Volt a­­Jobbik fedezet. A csatárso­rból csak Bártfai lendületét és Kovács szór pálmát dicsérhetjük. A tá­­madói'ch­.. általában sokat pepecselt. A végén összeroppan­tak a vendégek­ Pécsi VSK-7. MaDiSz4:1 (0:1) Pécs, 2500 néző. Vezette: Dorogi. PVSK: Pozsgai — Tamási, Rad­­nai — Medgyes, Horváth, Szabó — Zombori, Gajczi, Hirc­:i, Sós, Vezér. Z. MaDiSz.: Mezőfi — Molnár, Zu­­bián I — Koltai, Mascher, Horváth — Németh II, Toldi, Moór, Jakab, Faragó. Nagy iramban kezdenek a csap­a­­tok. A pécsi csapat nagy balszeren­csével játszik. A 38. percben Toldi remek labdával teszi ki Moórt és a középcsatár 15 méterről nagy gólt rúg. 1:0-ra vezet a zuglói, csapat. Szünetig a pécsiek támadnak. A II. félidőben ismét a pécsiek támadnak. Zomborit Mascher a 18-ason belül felvágja. A megítélt 11-est Horváth lövi, de Mezősi ki­ védi. A 13. percben Sós kap jó lab­dát és élesen a hálóba küldi. 1:1. Egy perc múlva Zombori lövésébe Molnár beleteszi a lábát és onnan védhetetlen mit pattan a kapuba. Ön­gól. 2:1-re vezet a PVSK. Nagy a pécsi nyomás. A 34. percben Sós szökteti Zom­­borit, Zulián kézzel is húzta vissza. Zombori mégis élesen a jobb sarokba lő. 3:1. Toldi és Moór vissza­cserél, de ez sem használ. A 40. percben Vezér kézzel teszi maga elé a labdát, de a játékvezető nem veszi észre. Az el­­futás után a jobb sarokba vágja a labdát, 4:1. Koltai a nézőtérre rúgja a labdát. Valaki követ dob be a pályára s ezért a Zugló levonul, öt perc múl- FEIB IX, I­ KELL 1W ALATT elkészít. Garantált száraz tisztítás, V31, BajWöR"U3€*­ 12. sz. VT I. Országs Tippvszsin­y 34. szelvény _________ Beérkezési határidiff -Július 2.án déli . 13 óra r.Ipest—V­,AC Vas*',—Ferencváros Szeged—tfTK Kispest—Csepel E!f*k­om@s—?VSK SalBTC—Szolnok Biósgyőr—V. Barátsas: X eviBISa—Horog: Pótvem­eny: az aUbbi mérhözései a pontventenyben csak akkor számítanak, ha a fenti mérkőzések ítélöl valamelyik elmarad Pót: ErSo—ETO Újpest—SzAC T. félinő Szeged—MTK X. félinff Vasas—Verene Túros I. félidő. Jeljge; ________________ Név. lakcím;__________________ Minden tipposzlophoz a forduló előtti szerdán megjelent lap árának 1/5 (egyötöde) melékelendő. A tízes csoportban pályázók minten szelvény mellé Via tipposzlopot, a ssá. z*s .oportban pályáz­ók öesz.es tipp­­oszlopuk mellé összesen két szelvényt mellékeljenek. va, azonban visszajön er, befejezik a mérkőzést. Saögletarcmt­: 6:4 (1:3) a PVSK javára. NYILATKOZATOK: Szabó Péter PVSK: Nagy harc volt. Takács H (Zugló): A XI. félidő­ben a közönség megfélemlítette já­tékosainkat. BÍR­ÁLAT­ ­Az első félidőben a pécsiek r­r.vele­­get támadtak, d­e a csatátokat nem kí­sérte seereriCss. Szünet mén már sike­rült, a fjSlUivés. A széesi gy&elédi megr. érőernel­. Pozsgair.ak­ kevés (lóig* volt. A hit. veteárma,. legjobbja eiúttal is' Horváth VQit. A festoa«*ek közül HodCsas a* ogsfcs meaftigbfU 1* W«m«lk»d­att. a mintámo.v.bsn G.Ijcey és Sós jii­s.:ött Jól. Vfír.&c AigiKis. Mesefi ragfyovd­.n jáAsolt A hitvér- Mimasbél Molná- em*lkeö*ta­kó TiLe­­echPr­i, jói jitsjólf. A fedhetek' k'eeli! Kp! líl tetreett jobba* A »ajA. sot-han «KS,k Németh H. volt jő. Tirpgri a n«9Vedik­ góiaji: Mgyot MM. rótt. A m.­ízsalályha m­t­soft Philips—S­iko­rcacetö­­:l (I.U). Hó vtH-fu. Vezette: Sé*cU. Góllövő: Visnyoi, Agn­­di Hí. Vígh. A „IvCgjoSub Th­.“ állása: 1. Ujpest 15 12 2 1 51:19 28 2. Vasas 15 9 2 4 33:31 20 S. Csepel 15 8 2 5 50:42 IS 4. Szeged 15 8 1 6 39:38 17 5. Ferencv. 15 6 3 6 35:34 15 6. SsACJCar. 15 5 3 7 38:55 13 7. Kispest 15 5 2 8 33:40 12 8­ DVSK 14 5 1 8 31:39 11 9. MTK 14 3 3 8 34:41 9 10. Haladás* 15 3 1 12 21:26 7 * A Haladás eredményeit egyelőre változtlanul hagytuk. Az elmaradt Haladás—Újpest mérkőzés két pont­ját az Újpest javára írtuk. Az osztályozó állásai 1 Dorog­ 15 7 1 3 37:24 19 2. ErSoMaD. 13 8 2 5 34:36 IS S. Szolnok 15 5 6 4 30:24 16 4. PVSK 15 6 4 5 34:30 16 5. Diósgyőr 15 5 6 4 23:28 16 6. SalBTC 15 6 3 6 30:30 15 7. ETO 14 6 2 6 25:22 14 S. Z. MaDISz 15 5 4 6 30:34 14 9. K. Balázs. 15 5 3 7 43:44 13 10. Elektr. 14 1 5 8 15:29 7 Az ETO—Elektromos mérkőzést nem játszották le! a Tóth-testvérek.* Az M­OB-be jutásért: 1. Testvériség 6 4 1 1 13: 8 9 2. KPSS 6 3 12 12:11 7 3. Kistext 6 2 1 4 10:12 4 4. III. ker. 6 12 3 13:17 4 IMS MILTITS 1. Négy szabadrúgás — négy gól * Ss©!ft®k—ErS® MaBlSa3:1­­§:©) Szolnok, 3500 névő. Végezte: Ka­marás. Szolnok: Horváth — Nagy — Bo­­zóki — Selmeczi, Dobos, Varga — Csősz, Kolláth, Hamar, Szabó, Pin­tér. ErBo MaDISz: Derda — So­mogyi, Kant* Solti, Siklósi, Zl­atonyi — Pusztai, Borbély II., An­­coni, Hontvári, Pákozdi. Negyedórás késés után indul a já­ték. A 25. percben Pintér lövését Somogyi szögletre menti. Szántó bead, Csősz belövi a labdát a há­lóba. A játékvezető előbb megadja a gólt, majd a partjelző megkérde­zése után visszavonja. (Szántó a vonalról túl adta ki a labdát.) Szünet után a 9. percben Kol­láthot 20 méterre a, kaputól lökik. A 18. percben Szántót lökik. Kolláth 85 méternyire a­ kaputól hatalmas lövéssel küldi a bal alsó sarokba a labdát. 3:0. A 36. percben Zimonyi kézzel fogja a labdát A Szabadrúgást Kol­láth I0 méterről a bal sarokba vágja. 3.0■ A 42. percben Pusztait akadályozzák a szolnoki védők sza­bálytalanul. A szabadrúgást ugyan­csak­ Pusztai a kapuba vágja. 3:1. Szögletarány: 3:2 (2:2) a Szolnok javára. NYILATKOZATOK:­­Somlai Szezsi (Szo:r. 7c): Megérdemelt g:*8* lelem. Elichtper Antal (ErSol- A szabadrúgásokat jobban kihasználó csapat győzött. BIKALAT Végig erőáramú mérkőzésen megérde­­melteni győzött a többet tám­adó szolnoki csata... Horváth ragyogóan védett. Dohos volt, a lea'.jobb hátvéd. A fedwsteh KS 1 91 Silwie­­cai tiltat ki. A csardr-sorban Saántp­éa­ráth jeleskedett. Derda egy gólnál hibázott. A ho­védek hatalmas munkát végeztek. Mmotiyi * .Jobbik fedezet. A cenléraor­oál Fusszai és Antoni járstott jól. A II. félidő alapján megérdemelten nyert a Csepel Csipsz-Sieged 6:4 (2:2) Csepel, 1500 néző. Vezette: Török. Csepel: Szabó — Szabadkai, Kaszthelyi I. — Gáti, Csurgó, Ba­kó­cl — Kaczor, Keszthelyi II., Ma­­rosvári, Pintér, Surányi. Szeged: Bakó — Szabó, Gyuris —­ Sarofi, Kakuszi, Sz­pcs Báló, La­­dányi, Vörös, Hernádi, Nagy, Többet támad a Szeged, mégis a Csepel ér el gólt. A 1­9. percben Surányi elfut, átemeli a kifutó Bakó felett a labdát, Keszthelyi II. pedig az üres kapuba lő. 1:0 a Cse­pel javára. Hullámzó játék után Vörös elfut és a I6-osról laposan a hálóba lő. 1:1. A 34. percben a csepeli védők hibáznak: Vörös közelről belövi a labdát. 2:1 a Szeged javára. Átcsoportosítják a csepeliek csa­társorát. A 37. percben Surányi be­adását Kaczor átveszi és tíz méter­ről a fölső sarokba lövi. 3:2. A 40­ percben Burányit kézzel húzzák vissza a 16-oson belül. A játékvezető a Iil-esról ítél szabadrartást. Mezőny­játékkal ér véget a félidő. A 2. félidő 3. percében Vörös ai Stöszl laposan a balsarokba lő. 3:2. Egy perc múlva Marosvári 18 mé­teres szabadrúgását Bakó csak ök­­rösü­l tudja, és a befutó Kaczor kö­zelről, a léc alá bombáz. 3:3. A 17. percben Masoovdin a hatos sarkáról a kifutó kapus meglett bal­lal a sarokba lő. 4:3. A 21. percben Kaczor a léc alá fejel- 5:3. A 32. percben Surányi közelről 15 a hálóba. 6:3. Az utolsó előtti percben Ladányi szépít. 6:4. Szögletarány: 8:4 (7:3) a Szeged javára-BÍRÁLAT A r. e.­sö 9§ időben a Stegvd bi­dos rj'a fcti/®nefc mísaait, »aan«t sitin » cse­peliek felüKrr'arehedceis ás m*gérdan«Ue» £?Sítek. ijtabe éisS hét gSIb&n tenne veit. .4 hátvédek gyengék voltak. Rákosi k&jóh adja le r. Icbdát, Gáti saorgalmas. Kiöl Kesathaiyi Irányított. Kad­or mint azéi«$ is. leint a*»akütft is jól látSzott. Mi'.os­­y?r, lövései elmaradtak. Surányi minőkét sietén ve.-'sélj '' volt. Pintér m­egfelelt. Ba:;ó néhe bi■'ont Laian utálott . Szöcs is. Sszuli is jól .látszott. Vörss robbinékony," Hsrnídt jó ei Sh ésíitó. A két ssélsS és La­dányi csak időnként játszott jól. . Újjáépítési fifiami Sorsjáték Főnyeremény: giS.OSO.OUO Eg­yliárd adópengő továbbá 500.000.000, 100.000.000, 10.000. 009, 2.000.000 és a legkisebb 1.000. 000 ajtópengő nyeremények ös­­­szesen 5 milliárd adó­peng­ő értékben. Sorsjegy ár­a: Egész: 20.000 adópengős. Fél: 10.000 pengő. Húzás már 1846. július 12-én d. u. 13 órakor a Székesfővárosi M. Pénzügy­igazgatóságnál, Budapest, V., Szalay­ utca 10—14. sz. Ir sorsjáték tiszta jöv­­elme az ország újjáépitésének céljait szolgálja Sorsjegyek kaphatók: a Székesfővá­rosi M. Pénzügyigazgatóságnál (Bud­­lapest, V., Szalay-u. 10—14. sz.), azonkívül dohánytőzsdékben, osztály­­túly sorsjegy főárusítóknál, n­. posta­­hivatalokban és pénzügyőri szaka­szokon. A pénz előzetes b­ekü­ldése esetén a pénzügyigazgatóság pornó­­i juentesan küldi m­eg­. ._k­ Aje OSZlíc jutásért (A harc már eldőlt, a Testvériség jutott be- az utolsó fordulónak már nincs sorsdöntő jelentősége.) StKSE—Test­véri sérj 2:1 (1:0) tragrádi-cf. líflfl né*5. Vezette: Kovác* 1­. KISE: Wésnsz — Vojna, Ritkái — Bejosí, Fercsik, Leipnisc —­­Csengőfi, Balogfi, Süt­s, Kohut, Kapornoki. Testvériség: Bortói — Juhis* Beer — Forró, Kupi, Garmaszegi — Trenovraky, Jáva- H, Harde Gyömbér, Tinelli. A­­KIPSE ázonnál támad és már 1 2 percben gólt szerez. Sütő átlerakssi­ma­’ sál a védelmen és mintegy tíz méterre­ a balsarokba lő. 1:0. Kapornoki, majd Silló labdája alig­ ker­üti el a kaput a 30. percben. Szünet u­­tán a 15. per­cben He-,­de sza­­badrúgásik­ Wégner csak kiütni tudja a befutó Trenovszky öt méterről a kapus fölött a hálóba vágja a lábait. 1:1. A 20. percben Vojna megsérül és kiáll. A 15. percben Tóth szakacsrozgását Borsai kiüti, a befutó Balogh keréb­ől a halóba gurít­ott. Jól játszott Vojak, Ferezik, Csettyócn Krími, Kapornoki, illetve Borsai Juhász Kupi. Ifj. iter. TVE—MaDISz Kistex( 4:S (2:1) Hévizi-út, 600 xtózö. Vezette: B­­űik úti. m. ker. TVE—Ma 'DISZ: Risxhoffer-Torr­pa. Stettcer — Kucnera — Tava&s — Terécii — Straub. I^otelicaky, Wéber, Horváth Tóth. ICistext: Kiss II. — Kis I­, Na^r — Uj­­vik­y. Grabitis&ky. T'­-sák — Steinbacker, Sallatt, Tóth II., Tóth III., Stugiich. A 8. percben Poteliczky leadásait a szem­füles Wéber közelről lel­övi. 1:0. A 32. percben Salla­ 1 lövés­ébe Stettli­er beteszi a lábát és a labda a hálóba pattan. 1:1. Két perccel ,ezután a Tóth átadását Horváth egy­ből bevágja 2:1. Szünet ilt, a 10. percben Izsák rosszul ad haza és Wéber a kifutó kapus feje fe­lett , a hálóba 16. 5:1. A 30. percben Wéber a félpályáról szökik le és közelről j­ö­t lő. 4:1. A 35. percben Steinhacker szépít. 4:2. A 29. percben Izsák távoli lövése hálóba jut. 4 :3. A jól játszó óbudaiak nagyobb gólarányú győzelmet, érdemeltek volna. Kitűnt: H.n. koffer, Kucsera, Kerényi, és a belső hár­mas, illetve Újvári, Steinbacker, bakai ps VIDÉKIEK HARCA’ AZ OE­ BFI JUTILSÍRT, Ny. MaDISI—Gyulai TE 3:1 (1:1). Nyíregyháza, 4000 néző. Ve­­a»Gt«, Harsányi. A hazai csapat sokkal többet támadott. A gyulaia­kat főleg kapusuk mentette meg a súlyosabb vereségtől. Fobrovenszky góljával a hazai csapat vezetett, Elekes fejessel egyenlített. Síita ez után Mester szögletét Demeter fe­jelte be. Kitűnt: Gál, Fokrovinszky, Lovász, Szilágyi, ill. Puskás, Papp és Elekes. Meghalt Rádfy Ferenc Ismét súlyos gyásza van a ma­gyar motorkerékpáros versenysport­nak. Rád­y Ferenc, a BRE bajnok­versenyzője, a tavalyi városligeti nemzetközi Grand Prix oldalkocás futamának győztese szombaton dél­után a Thököly-út és Stefánia-út sarkán egy magánautóval történt összeütközése következtében a bal­eset után pár órával a fiumei úti OTI balesetkórházban meghalt. Rády Ferenc halála a legsúlyosabb vesztesége a magyar sportnak, mert­­ nemcsak versenyzője volt sportjának, hanem szervezője is­­özvegye és kisfia gyászolja. Teme­tésének idejét még nem állapították meg. VEGYES HÍREI, A TFSE birkózói. Széke,feh­érvárott mér­kőztek az ARAK birkózóival. A TFSE 1-1:0-ra 1ö között. Görög-rómaiban Hídvégi Lopper ellen,­ Viniczai Jakab ellen, Zsih Perec ellen, Itabal dr. Titus ellen, Süveges Sándor eléu tussal nyert Ozvári pontozással Ryőzett Győrfalvi ellen. Szabadfogásúban: Hídvégi Lopper ellen, Vinicial Jakab ellen. Meggyes­­iátos ellen, Süveges Sándor ellen nyert tus­sal, Rabat dr. ellenfél nélkül győzö­tt, Tóth pedig pontozással verte Gyórfalvit. Vasárnap délutepi az Arany Bika dísz­­termében Budapest és Debrecen legjobb birkózói kihívásos versenyt tartottak. Eredimények a következők: Boncza Bp. gyűr. Móricz Bp. ellen, Varga D gyös Illés Bp. ellen. Tornács Bp. pontozással gr-fi* Bakos Bp ellen Tarc­sai D győz Ferer­cz Bp. ellent­. Becske Bp. győz Tóth D. ellen,­­Gergely Bru­gyffe Antal D. ellen Biheczky Bp. győr Darányi D. ellen, Bicske Bp. győz Aulai D. ellen. laaiiiLEVÉLKÉPEKi^y^-,^