Népsport, 1946. október (2. évfolyam, 151-172. szám)

1946-10-02 / 151. szám

2 Teniszcipő kreppgumi talppal, fehér autótetővászon felsőrésszel- minden számban*. SSrerah Sp©ar2 Bf, V, József Attila­ utca 16 tiok 185-288 /NÉPSPORT M­egint sok meglepetés volt az NSz Iliben Kikapott az Etektrsess Gyalán Pontit ! észtért a MATEOSx MSE — l ’$g­enhttn is ^y'ísóit a SalgSE, MOGÜRT SC és a HVcg/kan­iszai MTK — A% Ny, MAE nyerte a nyíregyházi rangadót Fokozódó érdeklődés mellett játszották le az elmúlt vasárnap az EB­H-mérkőzéseket. Az érdeklődés indokolt is, mert javuló játékot és hatalmas küzdelmeket láthattak a szurkolók. Nyíregyházán 4000, Ka­posvárott 3000, Békéscsabán, Pécsett, Szombathelyen és Diósgyőrött 2000 néző előtt játszottak a csapat­ok­. A forduló ezúttal is hozott néhány meglepetést. A meglepetések élén az Elektromos veresége jár. Nagy küzdelem után szerezte meg a baj­noki pontokat az óriási lelkesedéssel játszó gyulai csapat. A Déli csoport meglepetései közé számíthatjuk még a Kecskeméti AC pontvesztését. A Keleti csoportban a nagy esélyes MATEOSz MSE hazai pályán adott le igen értékes pontot. A nyít­egyházi rangadót a gólratörőbb MÁV nyerte meg. A KiSzép csoportban már nem is számít meglepetésnek az EMTK pompás szereplése. Vasárnap a K. Barátságnak rúgtak hetet az erzsé­betiek. A SalySE az TJMTE-t­ verte meg az Attila­ utcában és győzel­mével listavezető lett. A Sal BTC is tartja jó formáját. A Nyugati csoport rangadóját a MOGÜRT nyerte. Kitűnően sikerült a Nagykanizsai MTK bemutatkozása. Figyelemreméltó a DVSC győ­zelme Szombathelyen és a tatabányaiak pontszerzése Kaposvárott. Az egyes mérkőzésekről tudósi­ársainkat az alábbiakban közöljük: BMTE—ITT k­er. TVE MaDISz 3:0 (0:0) Budafok, 800 néző. Vezette: Szlágyi BMTE: Garamvölgyi — Palaga, Hegyi — Jávor, Farkasvölgyi, Varga — Bérces, Mátrai, Hortobágyi, Kon­­rád Fellegi. III. ker. TVE MaDISz: Rinhoffer ■— Tompa, Stöttner — Straub, Ta­vasz, Kucsera — Samug, Wéber, Kádár, Horváth­, Tóth. BMTE-t­ám­ad­ások­kal indul a mér­kőzés, de a csatársornak nincs sze­rencséje. A 38. percben Hegyi nagy szabadrúgása a felső lécet súrolva megy ki. Szünet után Hortobágyi 10 méterről a vetődő kapus mellett a hálóba lő. 1:0. A 35. percben Mátrai kiugrik, lövése a kapusról kipattan és Fellegi belövi. 2:0. A harmadk gólt, Konrád szerzi egyéni játék után. Kitűnt: Garamvölgyi, Farkasvölgyi, Konrád és Fellegi, ill. Rinhoffer, Tompa, Tavasz és Horváth, Sal BTC—Ceglédi­ VSE 3:1 (2:0) Salgótarján, 800 néző. Vezette: Harsányi. SalBTC: Oláh — Kiss, Gáspár — Marosi, Puskás, Bognár — Csák, Bodnár, Szabó, Laczkó, Bányik. CVSE: Győr — Darányi, Deli — Veres, Soós, Bujáki IV — Elekes, Bujáki IH, Fodor, Marton, Vass. Mindkét félidőben a SalBTC tá­madott többet és ha a csatársora jobban játszik, több góllal is győz­hetett volna. Az 5. percben Laczkó, a 35. percben Bányik a gól­lövő. Szünet után a 27. percben Szabó rúg gólt, majd a 42. percben Bujáki IV rúgja a becsületgólt. Jó: Kies, Gás­pár, Marosi és Laczkó, ill. Darányi, Deli, Soós és Győr. Salgótarjáni SE—UMTE 2:1 (2:0) Attila-u. 400 néző. Vezette: Csaba. Salg. SE: Csala — Válóczi, Kon­tár — Langár, Kojnok, Misecska — Fehér, Tóth, Szabó, Molnár, Ru­dinszky. UMTE: Prazsák — Polgár, Mezei — Barbarik, Kármán, Verseczi — Ormódi, Krébsz, Németh, Fekecs, Ludwig. A lelkes Salg­ SE megérdemelten győzte le a szétesően játszó UMTE-t. Az UMTE nagy mezőnyfölényben volt, de csatárai minden helyzetet ki­hagytak. A 17. percben Fehér át­adásából Szabó lő gólt 1:0. A 44. percben kavarodás az UMTE-kapu előtt és Molnár a hálóba fejel. 2:6. Szünet után a 17. percben 11-es a Salg, SE ellen. Fo­gár a büntetőt a bal alsó sarokba vágja. 2:1. A já­tékvezető a 20. percben Válóczit, majd a 33. percben Csalát sport­szerűtlenségért kiállította. A Salg. SE 9 emberrel is derekasan harcolt. Jó: Polgár, Verseczi és Németh, ill. Landár, Fehér, Szabó és Molnár. Salgóbányai FC—FSE Kinizsi 1 4:0 (2:0) Salgóbánya, 1200 néző. Vezette: Leiner.. SEC: Kalkovszky — Angyal II., Angyal I. — Osváth, Kieper, Szel­­beszti — Bodó, Schank, Siskó, Sántha, Sebők. FSE: Novái — Ibler, Baráth I. — Leányvári, Ullman, Henny — Sef­esik, Lipszki, Baráth H., Szik­lai, Tóth. Váltakozó támadások után a mér­kőzés első gólját a 18. percben Bo­dó lövi, 1:0 Két perc múlva Schank beadását Sebők értékesíti góllá. 2:0. A második félidőt Kinizsi-tá­madások vezetik be, de a csatárok elpepecselik minden felépített táma­dásukat a kapu előtt. A 4. percben Siskó lövése Köbler lábát érve jut a hálóba, öngól. 3:0. A mérkőzés utolsó gólját Siskó lövi. 4:0. A helyi csapat, rászolgált erre a győ­zelemre, az FSE csatárai képtelenek voltak egy gólt összehozni. Jó: Siskó (a mezőny legjobbja), Sebők, Klepes és Angyal illetve Leányvári, Baráth I. és Sefcsik. Váci SE—ÉRD 5:1 (2:1) Érd, 100 néző Vezette: Sásdi. Váci SE: Stegbauer L — Szokol, Móricz­­— Köbli, Stegbauer I., Jó­nás — Nagy, Schubert, Básti, Velki, Vir­te. Érd: Lázárfalvi — Huszár, Kiss I. — Kleiner, Katona, Kálmán — Kiss H, Bobaik, Pintér, Somlai, Tóth. A váciak nem játszottak valami jól, az érdi csapat azonban igen gyenge napot fogott ki. Góllövő: Schubert (2), Velki (2) és Básti, ill Somlai (11-esből). Jó: Stigbauer I., Szokol és Schu­bert, ill. Somlai. SzMTE—Herminamezői AC 4:1 (2:0) Szolnok, 500 néző. Vezette: Vozér. SzMTE: Kiss — Csabai, Kole­­sánszky Selmeczi, Rátfai, Dobos — Varga— Horváth, Hernádi, Gulyás Fodor. HAC: Országh — Tunyogi, Bozsár — Budai, Kovács, Margittai — Csá­szár, Lázár, Fürjes, Sutka, Verebes. A HAC késése miatt a mérkőzést egy órával későbben kezdték. A 10. percben Hernádi átadását Horváth lőtte a hálóba. 1:0. A 30. percben Gulyás lesgólt lőtt­, de a játékvezető megítélte. 2:0. Szünet után a 2. perc­ben Gulyás volt eredményes, 3:0, majd a 10. percben Bozsár szépített 3:1. A 18. percben Gulyás 11-esből lőtte a negyedik gólt. Jó: Csabai és Selmeczi, ill. Lázár. EMTK—SC. Barátság 7:1 (3:0) Maglódi­ út, 400 néző. Vezette: De. motor. EMTK: Tóth — Piszmarm, Talán — Szépföldi, Dávid, Rehák — Ko­vács, Bihari, Lovas, Kisuczky, Jo­­lics. K. Barátság: Bakó — Sütő, An­­dorka — Kincses, Kónya, Tagányi — Sollidh, Bodzsár, Pintér, Csonka, Molnár. Az EMTK sorozatos támadásai­val ostromolja az ellenfél kapuját. A 11. percben Kovács beadásából Lovas gólt fejel. 1:0 az EMTK ja­vára. A 25. percben ismét Lovas eredményes. 2:0. Jolics a 35. perc­ben védhetetlenül az ellenkező sa­­rokba bombáz. 3:0. Szünet után a II. percben Molnár lő gólt. 3:1. A 35. percben 11-es a K. Barátság el­len. Kisuczky belövi. 4:1. Kisuczky a 38. percben ismét gólt szerez. 5:1. A 40. percben Bihari 11-esből, a 43. percben pedig Kovács fejessel ér el gólt. Jó: Piszmann, Dávid, illetőleg Kó­nya és Tagányi. KELETI CSOPORT: MTSE—Törekvés 2:0 (1:0) Gyömrői­ út. Vezette: Kallós. MTSE:* Duna: — Zöldi, Csapó — Négyes­, Bürgermeister, V­ar­ga — Reibl, Szabó, Ágica, Füzi, Sátori. Törekvés: Versekéi — Sipos, Böjti __ Demeter, Báné, Horváth — Kas­sai, Lábas, Kristóf, Déri, Perjési. Az első percekben tapogatózó já­ték folyik. A Törekvésnek többször adódik jó helyzete, de a védelem biz­tosan rombol. A 30. percben az MTSE váratlanul gólt ér el Reibl révén. 1:0. A gól után is a hazaiak maradnak fölényben. A második fél­időben átcsoportosít az MTSE. Fűzi középcsatárt, Varga balszélsőt ját­szik. A 20. percben Fűzi pompás beadását a 16-osrról Varga éles, lapos lövéssel a jobb sarokba lövi. 2:0. A 39. percben a Törekvés gólt vitat, melyet a játékvezető nem ad meg. Mezőnyjátékkal ér véget a mérkőzés. Jó: Fűzi (a mezőny legjobbja) és Varga, ill. Kassai és Kristóf. MATEOSz MSE—­Miskolci MTK 1:1 (1:0) Sport­ utca, 200 néző. Vezette: R. Takács. MATEOSz MSE: Nádori — Nótás, Gazdag — Papp, Sabó, Zakariás — Rósa, Borbély, Szudi, Zsolnai, Für­jes MMTE: Kozma — Frommer, Li­­stoczky — Erdei, Siklósi, Csorba — Varga­, Földi, Mixtai, Morgent, Mes­ter. A 3. perctíren egy hosszú szökte­­tésre fut ki Kozma, de rosszul ta­lálja el a labdát és Kása az üres kapuba lő. 1:0. Fölényben játszik most a MATEOSz, de a gó­lövés nem sikerül, mert a kistermetű Kozma jól véd. A vendégcsapat szórványos támadásait biztosan veri vissza a hazaiak védelme. Az utolsó negyedórában feljön az MMTE is. Mixtai szép fejesét Nádori biztosan védi. A II. félidő 4. percében Mixtait buktatják a 16-os sarkánál. A sza­badrúgást ugyanő lövi élesen a jobb­sarokba. 1:1. Utána egy kapura ját­szik a MATEOSz, de a vendégek védelme megakadályoz minden gólra­­törést. A MATEOSz nagy fölényét nem tudta gólokra váltani. Ennek oka volt az MMTE jól játszó védel­me, ahol Kozma egy hibájától el­tekintve, kitűnően védett. Jó: Nótás, Szabó, Zakariás,­Borbély és Zsolnai, ill. Kozma, Frommer, Erdei, Siklósi és Morgent. DMTE—Ózdi VTK 0:0 Debrecen, 500 néző. Vés.: Gáspár. DMTE: Koródi — Gömöri, Ta­kács — Főn I., Fuszek, Stubinszky Györöyi, Kiss L, Demén­yi, Baischer, Réti DVTK: Szabó — Tóth, Hamar — Hankó, Szilágyi, Nemese — Vitkó, Anoczkai, Kozma, Kálnai, Borsodi Jó iramú mérkőzés, egyenlő ellen­­feek küzdelme. A­z első félidőben a DMTE, szünet után a vendégcsapat támadott többet. Jó: Kórodi és Stubiiczky, Il. Szabó és Tóth. MÁV Bocskai—GSE 3:3 (2:1) Debrecen, 800 néző. Vezetne: Gás­pár. MÁV Bocskai: Hegedűs — Csíki, Magyar — Herczeg, Sarkadi, Oláh — Orbán, Györvári, Gere, Parti, Béres. GSE: Horváth — Jezső, Gáspár — Szabó, Muharos, Schmelkó — Varga, Györvári, Kuti, Gyurcsó, Tóth. A hazai csapat sokáig tíz ember­rel játszott, mert Parti a 20. perc­ben megsérült, kiállt és csak a fél­idő végén tért vissza. Az eredmény igazságos. A gólok a következő sor­rendben estek: 15. p. Parti, 1:0, 16. p. Gere, 2:0, 37. p. Györvári, 2:1. II. félidő: 26. p. Kuts, 2:2, 39. p. Kuts, 2:3, 40. p. Gere, 3:3.­­ Jó: Oláh, Gere. Parti és Ma- s gyár, ill. Jezsó, Schmelkó, Györ­­­­vári és Tóth. Diósgyőri VTK—V. Előre 2:0 (1:0) Diósgyőr, 2000 néző. Vezette: Barna. DVTK: Károlyi — Somfai, Doma — Móravárcai, Bohus, Krucsai — Rózsavölgyi, Pesti— Németh, Pri­­bejszky, Penderl. V. Előre: Rózsa — Lakatos Gá­bor— Rákász, Kiss, Leidenmayer — Varjú, Sági, Hudetz, Nagy. Ile. A DVTK már a 3. percben Né­meth révén gólt ér el. A hazai csa­pat nagy fölényben játszik és a ven­­dégek csak durvasággal tudják a nagy fölényt ellensúlyozni. A dur­vaság eredménye lile kiállítása. A II. félidő 25. percében Rozsvölgyi a gólszerző. A kemény játéknak ered­ményeként Kudetz és Somfai jut a kiállítás sorsára. A DVTK gólralö­­vőbb játékkal akár kétszámjogyú eredményt is elérhetett vo­la. A já­tékvezető gyengén vezette a mérkő­zést. Előre—MÁV KE SE 5:2 (3:2) Sport-1. Vezette: Gruber. Előre: Matusek, — Györki, Bajkai — Túri, Havasi, Rajtár —­ Jeck, Ja­kab, Szabó III., Jager, Fischer. MÁV KESE: Volóczi — Lengyel, Szomszéd — Németh I., Németh N­., Rákos — Oravetz, Németh L., Petre, Szeberényi, Takács. Az 5. p-ben Györik átadásával Szabó IH. kiugrik a KBSE védők között és a ballszokba gurít. 1:0-ra vezet az Előre. A 12. p-ben Túli előre ívelt labdáját Jakab értéke­síti. 2:0. Ezután változatos lesz a játék. Oravetz beadását, Petre a­­kapu szájából emeli fölé. Utána Takács lő nagy kapufát. A 31. p-ben Petre gyengén kapura lő, az ugrá­­lós labdát Matusek beszedi 2:1. A 85. p-ben Takács éles lövéssel egyen­­lít 2:2. A 45. p-ben Szabó III. új­ból vezetést szerez 3:2. Szünet után a 13. p-ben Jakab vé­delmi hibából lő gólt, 4:2. A 38. p­­ben Szabó III. átadását Fischer lövi nagy erővel a bal felső sarokba 5:2. Az Előre nagyobb játéktudását csak egy félidőn át tudta ellensú­lyozni a vendégcsapat. .Tó: Bajba­, Turi, Rajtár,­­Tali­b és Szabó II., illetve Lengyel, Németh ,é Oravetz és Szeberényi. A játékvezető jól ve­zette a mérkőzést. Nyíregyházi MÁV—Nyíre­gyházi MaDISz 3:2 (2:0) Ky-Ttgyháza, 1.000 néző. Vezette Körösi. Ny. MÁV: Dékány — Szilágyi, Bodnár — Szatke, Koskovits, Máté — Ilcsik, László, Kéked, Mirgai, Seilik. Ny: MaDISz: Kovácsi — Albert,­­ Gál — Pogrovenszki, Lovász, Né­meth — Filé II, Demeter, Filé I, Szalai. Mester, öldöklő iramú mérkőzés. A MÁV a 10. percben éri el első gólját, a MaDISz-védelem leáll és László nyu­godtan lőhet kapura. 1:0. A 20. perc­­ben Albert—Sesük összjátéka után Kékedb­e­ kerül a labda, aki a háló­­ba továbbít. 2:0. A II. félidő nagy izgalmakkal kezdődik. A 2. percben Fité I nagy gólt lő, de a játékvezető nem vette észre, nem adja meg. A közönség hevesen tüntet. Újabb MaDISz-roham azonban már ered­ményre vezet, a 3. percben Fité II gólt lő. 2:1. Egy szabadrúgást Máté góllá értékesít. 3:1 Fide I labdája a gól utáni támadás után ismét a háló­­ról pattan visza, a játékvezető nem adja meg. Szalai szép gólja csak szépíti a mérkőzés eredményét. Jó: Koskovits, Máté és László, ül. Gál (a mezőny legjobbja), Pogrovenszki és Mester. MVI­­ATT CSOPORT: PVAC—Szombathelyi Barátság 3:0 (1:0) Szombathely, 1000 néző Vezette: Te­ment. DVAC: Krausz — Turai, Bencze — Krivitz, Csirke, Kresz — Beze­­rédi, Melczer, Horváth, Keszler, Bencze II. Sz. Barátság: Mesterházi — Far­sang, Halmos — Kovács, Göndör, Kiss — Papp, Vági, Csiszár, Nagy, Szabó. Erőskramú mérkőzés. A DVSC sokkal jobban játszott és biztosan győzött. A gólokat Bezerédi (2) és Horváth szerezte. Kitűnt: Bezerédi és Horváth, ill. Csiszár és Göndör. Nagykanizsai MTK—Kistext 3:0 (1:0) Kit­-poat: 500 néző. Vezette: Rajtár. Kistext: Kiss NI. — Kiss I., Nagy — Újvári, Edelén, Grabinszky — Steinhacker, Válik, Meder, Tóth, Staglik.­­ , Nagyk. MTK: Zalán — Gazdag, Munkácsi — Kőfalvi, Németh, R­th Szabó, Sári, Moltsár, Túra, Horváth. A K­stext kezd és az első veszé­lye­s támadás után Staglik lövése a felső lécen gurul végig. A Kistext csatársor nem bír a kemény vasutas védelemmel. A vendégcsapat szélsői révén veszélyeztet. A 30-ik percben Molnár­ lövése jut a hálóba, 1:0. Szünet után az 5. percben Molnár kiugratja Horváthot és a szélső lövése a­­ futó kapus mellett a kapu közepébe száll, 2:0. A 40. percben Molnár a félpályáról meg­ugrik, először a kifutó kapusba lő, majd a visszapattanó labdát lapo­san a hálóba lövi, 3:0. Jó: Molnár, Szabó, Horváth és Túra, ill. Kiss I. és Kreisz. KMTE—Tatabányai SC 1:1 (1:0) Kaposvár, 3000 néző. Vezette: Szvetkó. KMTE: Boldog — Bóbis, Simon — Zsoldos, Lukács, Horváth — Tiszagáti, Kovács, Szellő, Hanga, Légrád­. TSC: Perling — Trifárkosi, Szabó II. — Bohus, Lang, Zárai — Szabó I., Szakács Berki, Ballag, Jancsák. Az I. félidőben végig a KMTE tá­mad, de csatárai óriási gólhelyzete­ket hagynak ki. Szünet után ki­­egyensúlyozottabb a játék, de a csa­tárok eredménytelenek. Alacsony színvonalú mérkőzés volt. Góllövő: Szellő, ill. Ballag. Jó: Horváth, Lu­kács és Simon, ill. Trifárkosi, Zárai és Pallag. DVSE—Partizán SC 2:2 (2:1) Dombóvár, 1000 néző. Vez.: Szalai. DVSE: Szilágyi — Höger, Tátrai — Szabó, Vice, Nyiráti —­ Kőműves, Piszkálok, Sch­reitzer, Galambos, Fetter. Partizán: Kamarás — Répa, Stei­­ner — Németh, Pásztor, Miklósi — Pálinger, Aspirán, Csepregi, Szende, Tarján. Nagy küzdelem volt. Az első fél­időben­ e hazai csapatnak állt a mér­kőzés. A szünet után a vendégek ke­rekedtek felül. Az eredmény igazsá­­gos. Góllövő: Galambos (2), ill. Csepregi és Tarján. Jó: Galambos, Schreitzer és Vice, ill. Pásztor, Mik­lósi és Kamarás. SVSE—MÁV DAC 3:2 (1:1) Félbeszakadt. Sopron, 1500 néző. Vez.: Horváth. SVSE: Mátrai —­ Horváth, Sala­mon — Kalocsai, Káronves, Rejtő — Szemes, Pados, Németh, Vermes, Rácz. MÁV DAC: Pesti — Varga, Tóth II — Horváth I, Földesi II, Tóth I — Nyikos, Fehérvári, Pállé, Szsédely, Perényi. Az első félidőben igen erősiramu, kemény, sőt néha durva játék folyt. A 18. percben Pados 11-esből szerzi meg a helyi csapatnak a vezetést. A 34. percben egyenlít a DAC Pália lövésével. 1:1. Szünet után végleg eldurvul a játék. A játékvezető sel­jesen kiengedi a mérkőzést a közé- KÖZÉPCSOPORT: 1. Sal KSE 3 3----7:2 6 2. BMTE 3 2 1 — 23: 4 5 3. Sal BTC 3 2 1 — 7: 2 5 4. Dégi­ VSE 3 2 — 1­6: 5 4 5. BMTE 3 1 1 1 5: 4 3 6. Szem­. MTE 3 1 1 1 7: 6 3 7. N­T.MaDISz S 1 X 1 3: 5 3 8. Salgód. FC 11----4:0 2 9. Váci SE 3 1—2 6:72 30. Sidi MTE 3 1 — 2 7:22 2 11. UMTE 3 — 1­2 4: 6 1 12. HAC 3—12 6:11 1 13. K. Balázs­ 3—12 4:11 1 14. FSE Kinizsi 1-------1 0: 4 — 1. DVTK 3 3-----8:1 6 2. V. Előre 3 2 — 1 7:7 4 3. Ny. MÁV 3 2 — 1 6:8 4 4. MATEOSz 2 11 — 2:1 3 5. MÁV Bocsi­. 3 111 11:7 3 6. Ózdi VTK 3 1 1 1 5:5 2 7. Előre 1 1-----5:2 2 8—9.MTSE 3 1-----5:6 2 8—9. Ny. MaD. 3 1 — 2 5:6 2 10. Kist. MÁV 3 1 — 2 6:8 2 11—12. GSE 1 — 1 — 3:3 1 11—12.MMTE 1— 1— 1:1 1 13. Debr.MTE 2 — 11 0:5 1 14. Törekvés 3-------3 3:7 — L Kap. MTE 3 2 1 — 8: 4 5 2. DVA­C 3 2 — 1 9: 4 4 3. MOGÜRT 2 2-------4:2 4 4. Sopr. VSE 3 2 — 1 8: 7 4 5. Tatáb. SC 3 1 1 1 8: 3 3 6. Dvári VSE 3 1 1 1 5: 8 3 7. Partizán SC 3 111 6:10 3 8. II. MÁVTK 1 1-------3: 0 2 9. Szék. MÁV 2 1 — 1 9: 4 2 10. MÁV DAC 2 1 — 1 6: 3 2 11. Pécsi VSK 3 1—2 7: 6 2 12. Kistext 2-----------2 1:5 — 13. Székest. TC 3-----------3­­:16 — 14. SzAK Bar 1-----------1 0:3­2 1946 OKTÓBER 1. Rendkívüli verseny II. Országos Tippverseny I. szelvény ---------------­Beküldés, határidő: október 5-én déli 12 óra Ki lövi a magyar-osztrák mérkőzés első gólját? Magyarország—Ausztria végeredm. Magyarország—Ausztria I. félidő Bécs—Budapest végeredmény Bécs—Budapest 1. félidő BI­ASz vál.—Grác végeredmény Közép—Nyugat vál. mérkőzés B. MÁV—GTE KI’SE—B. Előre Pótverseny: az alább­i mérkőzések a pontversenyben csak ekkor számítanak, ha a fenti mérkőzések közül valamelyik elmarad KMTE—Makó SzMTE—KAC WoSE—Tisza BIjASz—Grác I. félidő Jelige: _______—-----------------------------­Név lakcím: __* ---------------—— ----­Minden tipposzlophoz 30 (harminc) fillér mellékelendő adójegyben A tízes cso­portban pályázók minden szelvény mellé tíz tipposzlopot, a kín­zás csoportban pályázók minden szel­vény mellé 30 tipposzlopot mellékel­hetnek FÉrfin IS, 1 KELI I MF MIT elkészít. Garantált száraz tisztítás, Vl.­­i3ajaOK-UtC31 12. sz.