Népsport, 1948. február (4. évfolyam, 24-43. szám)

1948-02-02 / 24. szám

uot­ó ‘jS&KTml 1 t forint TÉRI KUPA Sg JK aOmr ff Mór.r,oport (záró fotóautó). tmS att ^8F EW 9*i fftV raifK-PoStós. M’So—larasche, Gázgyár— mK mai más ^Ulliture mogüRT. Lénárt Arna.c^oport^^ Ga­rír-­>.*4 OH AIR,­­■*. 'mmsmr ... Barátnis. J 'ffjyj 10' '':V'\ 1948 február 2. Kétfő V ^ — | Hogyan fest '’ Bm^aJtLmm a 12 találatts^ —, ^­­_ —m. Aro. Totó-szelvény■ TV FVFOI YAM 91 SZAM Sorozatos meglepetések a Téli Kupéban ! Nagyszerű győzelmet aratott az MTK Bukarestben Vasas—Austria 4:2 (3:1) Xellői­ út, 6000 néző. Vez.: Harangozó. Góllövő: Szilágyi J., Szilágyi I., Brojaspzl Szlágyi Szilágyi I., Holter. A Vasas öltőz­ ö­jében a már hétközben kijelölt csapat készülődik. Gulwilly Imre Ittikosztály­vezető mondja: ■ — Abban állapodtunk meg az Auster­la vezetővel, hogy kapust és két mezőny,­játékost cserélh­etünk. Az Austria öltözőjében Müfler­t Yudi tfjságol­ja: — Melchior 11--Popellin hátvédpárral játszunk. A második félidőben eg­y-két tablók játékára is sor kerül. Vast**: Itucsa — Lóránt, Siklósi —­­ Pósa, SToór, Marik — Kántor, Illo­vszky, Szilá­gyi I. Szilágyi­­, Tóth TIT. r Austria: fspaie _ Melchior JT. Popelka ■— Mikolaech. Occwirk, Joksch — Melchior , Stroh, Huber, Stojaspal 1. Treiter. " A?, osztrák csapat lila-fehér színű, írná* föcete mezben játszik, l, F*LIT‡1 5 A Vasas választ és széllel hátban játszik is első félidőben. Szilágyi X má­r az első percben két remek lövést k­ereset meg, mindkettő a balsarok mellé fut. A 4. tervben J£ga atir lövéassnerfj beadását védi. £*pale A 6. per­cben Marik, hosszú láb, fáját Szilágyi J. kapja, elhúz Occ­­vnik mellett, a kifutó kapust is ki­­cselezi és a hatosról nyugodtan a jobb sarokba gyívja a labdát. Melchior II. elkésett a közbelépéss­sel, 1:0-ra vezet a Vasas. A 8. perc-ben Melchior I­ szögletre ment Tóth III elől, ebből Marik bombáz ka­pu rá, a labda a­ 7. egyik védőről újból szem­és­e pattan, ezután csak nehezen szabadul fel az Austria ka­pusa. A 12. percben Tóth III szögletet harcol ki Melchior II-vel szemben. A berúgás után Kántorhoz kerül a labda A jobbszélső beadását Szilágyi TI. a hatos sarkáról fejeli kapura, a Vetődő Sva­le kiejti a­ labdát, 870 lányi /1 ,közvetlen közelről a hálóba Vágja 2:0. T-rn-Jellenh­ül tér. Austria Milohtor I lövéer­, Rúzsa véri. A 16. pw­rcben Roit­r elveszi a labdát Porától, elfut is bead. A 16.oson álló Huber átfejeli a labdát Stojaspal I-nek, a balösszeg kis­ ő mintegy tizenhárom méterrel — ballal — védhetetlen lövést küld a jobb felső sarokba. 3­­. (A széltől segített Va­sas az első negyedórában lerohanta ellenfelét az Austria csak védekezett. A játék szép volt, de látszott, hogy az Austria még nem melegedett bele. Az is feltűnt, hogy a Vasas csatárok mindig szabadon vehet­ték át a labdát.­ A 10. percben Stojaspal T. lövését védi Ruzsa Stroh mellőle. A 11. percben szögletet ér el a Vasa. A 21. percben Szilágyi T. kiad Tóth N­II­-nak a szélső éles, lapos lö­vését Spale vetődve nehezen védi. A 27. percben Popéiba­­e c­etre vágja a labdán Ve.?: " K­écher a'AT­ 31 percben Stroh d­tu­dását Rait­sz kapta, Bur­sa, már verve van de a szélső lapos lövése a rafláia a bal kapufa melett surran ki. (A második negyed­órába­n erő­sen feljön az Austria. Néha Sz.eml­ápráztatóan játszik a csa­társora. ,A Vasas­ védők magzava­rodna­k és bizony a levegőben lóg az egyenlítés. Később — az Austria rohamok után —­ ismét magára talál a Vasas és szép já­tékkal újabbb mregét (f­smért gólt szerez.) A 36. percben Ilopszky jó labdát ad Kántornak, A .Báts.5 elfut. begTUril I­­ov­szkynak, aki mir mintegy 12 méterről rögt­ön kapura Spate kiejti a nem is túl értő l­abd­át és Szilágyi 1. közvetlen kőzetről a hálóba pöcköli. $:1 A 40. percben csak szerencsével háro­m. Vadas-videlem agy veszélye* veVTák limadást. Mezőnyjátékká?, ér véget a félidí Szünetben a Vasas öltözőjében — a vezetés , ellenére — meglehetősen izgatott a hangulat Hegyi Gyula szakosztályi elnök csillapítja le a kedélyeket. Egyetlen változást esz­közölnék: Pósa helyett Saroveczky lesz a jobbfedezet. Az Austria öltözőjében nyugodtan ülnek a játékosok­­— Nem vált az igtunk a második félidőre — mondja Sch­­varcz dr. A rt. FIiLIOO Auetri,­'tolmacSáSokscal kezdődik a játék, de a 3. percben már a Vasas rohamoz, a Kántor erősen melléld. A 2. percben Melchior I beadását Sto­­jaspal I. emeli kapura, a labda Moór lábát érintve, szögletre megy. Az 5. percben Joksch szabadrúgását Fluz­a biztosan védi. A 3. percben Szilágyi II. labda, javal Tóth III. elfut, beadását Spile vetődve kiüti és a befutó Szilágyi I. öt lépéséről a bal alsó sarokba vágja a labdát. 4:1. A 14. percben Kántor beadását Szilágyi T. lövi kapura, Mikolsik hasravetődve próbálja menteni a helyzetet, a labda teljes terjedelmével túlvnt a vonalon, a játékvezető nyilván nem látta jól az esetet (a gólvonal egyáltalán nem látszik r­a, a partjelző meg­kérdezése után nem ítél mi­t s a labdát a kapttvonal előtt játékvezetői labdával hozza újra játékba. A 16. percben Melchior T beadását Hu­­ber révből Reitter elé továbbítja. A balszélsőnek remekül jön lábra a­ labda és éles szögből, tizenhárom méterről, laposan a balsarokba lő.­­5:2. A 22. percben veszélyes támadás végén Szilágyi I labdáját, Ilovszkv­­isneta hely­zetből csúnyán mellélövi Két perc múlva forrni* Austria.Támadást Stroh fejez be fö­­lüvéssel. A 26. percben fszésletet ér e M­ov, Ausztria. Két perc múlva lendületes Vasas,támadás fűti és csak nagy­ nehezen szab­edit fel a bécsi védelem A 3.1. perc­­b-n fVl.Mgyi I összecsap a bécsi védőkkel, p-ndíjru­l és kieli A .13 percben Tóth TTI lövése Melchior H­rld szöglett'' vágódik ,ebből az előrehúzódott Marik fejesét Spate biztosíti fogja.­­Erősen visszaesett a játék szín­­vonala. Az Austria a többen tá­­madó, csatárai azonban képtele­­nek kapura, lőni. A Vasas tám­a­­dásai sem veszélyesek már m­ert Szilágyi I. kiállt.) A SL percben Re­tor Jó helysetből mellé lő. Most 0,7, Austria tám­ad A 43 perc­ben heves bécsi támadás végén Stejaripol FTC-pálya Üllői­ út 12!) Február 2-án, hétfőn délután fél 3 órakor Ferencváros- FTC öregfiúk Előtte fél 1 órakor FTC II—Magyar Textill barátságos mérkőzések közeli Kivése Moór mar­éról pattan A játéktér közepén ér a mérkőzés. Sz­ögletarány: 7:5 (6:0) a Vas­as javára. NYILATKOZATOK: Hegyi G­yula (Vasas): Az utolsó n­egyed­­ór­ában mindkét csapat kifullad­t. Jávor Pál (Vasas): Biztatóan mozogtak a fiúk. Schwarcz­er (Austria): A mieink erőn­­létével még bajok vannnak. Müller Willi (Austria): Mindkét csapat szépen játszott. A Vasas jobb erőben van. Gallou­ich Tibor szöv.­kapitány: A Vasas­ból nekem a körzetien védelem. Szilágyi I és Tóth III, az Austriából pedig Stojaspal I tetszett. BIKALAT: Az el­ nő fé’idöben nigy^?5erü játék folyt. Tíz perc­ől e’,tekinttve végig _ a Vasas tám­adóit többet és nagyszerűen ját:'Zott. Az Austriának vöt ’döcz^ka, amikor jobb volt eltenie’éné^ és ekkor raSTvogóan játszott.. A 3:1 arányú félidei eredmény híven kifejezte a já­t»érk_ képét. Fordulás u­tá­n valamivel gyengébb a játék. Az i­nim is csökken és mindkét fiai«elor» a fáradság jelei mutatkoznak. Az Austria tá­madott többed és ha csatá­rai­nak nagyobb szerencséje lett volna, akkor a számszerű eredményen is­ javít­­hattak volna. A Vasas megérdemelte a győzelmet Lendületesebben játszott. Az elmúlt egy hét alatt a játél­osok erőnléte sokat javult.. Az Ausztriának a csatársor volt a leg­­jobb része. Néha­­Kampásan játszott ez a sor, de csak a 16-osig. Sokszor a legbiz­tosabb helyzetből sem tudták a labdát a kapura küld érni. Zs­uzsa megbizhatóa­n működött. Labda­­fogása jó. A hátvédhármasból Siklósi emelked­ett ki. Egyszerűen játszik, rú­gása és helyezkedése elsőrangú. Lóránt­­nál helyezkedj k isii hibákat láttunk. Lassú ri­g Moór szünet után kissé visszaesett, még nem érte el igazi formáját. Marik köz­epes volt. Összekötőjére nem vigyáz. Néhány jó leadást láttunk tőle. Pósa já­­tékán is látszott, hogy az idény elején SPORTHOZ, ARC ÉS BŐRÁPOLÁSHOZ 3bKRÉM I FINOMÍT, ARA DEZINFICIÁL! 4.10 és 7.80 P Pá m WRLTER PIDGEON A nagy tudós, a szerelmes asszony, a rádium felfedezője: MADAME CURIE Aletro.Goldwyr­-Alayer-Mopex film Kedden premier: R­oyal Apollo Terták dr. és Vadas dr. a férfi, női és páros-műkorcsolyázó versenyben is zsűritag Megejtették a műlesiklás sorsolását — Kiküldött munkatársunk távbeszélőjelentése. — St. Moriti, február 1. Söer­­le­áriban m­egejtttték a sorso.á.,t. A férfiaknál 125 ve­nenyiő indul. A magyarok rajtozima a következ­ő. Kővári 63. Szikla 64. Szék*­y 74. Mázán? 9.), Máé 91. Libik 94. A ndknél 48 induló van. Iglói­é a 40.13s rajtszámot kapta. A műkorcsolyázóbajnokság iskola­­gyakor­­­ijánc sorsolásinit va­árnap este ejtik meg. Igem nagy­ harc volt a zsűri* 6Sbceálli­tea körül. Vadas Marcell dr az Terták Elemér dr. a ka­t. magyar műbíránó vala­i.ennyi műkorcsoyázó s­xámhin Pon­tozni fog. A m műkorcsolyánás iskol­a­­gyak­orlatai mind a két egyénii szájuban a sok Induló miatt két-három napig­­ cl .árthatnak. Szépen Béla vagyunk. Saroveczki nehezen melegedettt bele szünet után, inkább a védelemben használható. A csatársorban Szilágyi­­ tűnt ki. ha győzelmen kihasználta azt, hogy senki sem vigyázott rá. Kántor is ki­elégí­tett. Beadásai használhatók. Ilovszky a védekezésben nem t­elj­esért­ék­ű össze­kötő. Né­hányszor jól indította el Kántort. Szilágyi II. építő összekötő, a kapu előtt azonban nem vesz­élyes Tóth III. megle­­pően jól mozgott, néhány esetben, lendü­letesen futott le és szépe­n adott be. Spale két gólban is hibás, Melchior, s jobb volt, mint Popelka, Mikolasch szürkén és csaik a támadásban működött, Oemverk nem törődik a védelemmel, ezzel szemben jó lab­dákkal táplálta csatárait. Fejjátéka első­­rangú. Joksch messze van igrazi formájától. A támadósor legjobbja Reitter. Gyors, jól kezeli a tal­lát, és beadásai is nagyszerűek. Stojaspal­k kitűnő játékos Labdakezejével elsőrangú. Huber nem bírt Moórral. Stroh egészen szürke volt, Melchior­i sem a régi még. Harangozó kitűnően vezette a mérkőzést­­-m­egengedte a testtel való kemény játékot. Nagy erénye, hogy mindig együtt­ fut a lab­dával. vívás Elek M. CsMTK nyerte a második női válogató versenyt A CsMTK rendezésében vasáma® délelőtt folyt le női tőrvívóink második váogató ver­senye. A 24 induló között ezúttal nem láttuk kitűnő mégeink közül Rozgonyinét. Hiányzott Zsabka UTE is, őrá fi­ Ztonkán — legalább is a j­elek szerint — nem számíthatunk már. Etgyer* sütepvben sem edz rendetlen és kiha­gyó* mindkét válogatóversenyt is. A döntőre jutásért nagy küzdelem vét, amelynek legnagyobb meglepetése Kiss Cs-MTIC kiesése a középdöntőből. Kiesett még Kocsis és Tömössyné is. A versenyt­­ meg­érd­emelten nyerte az eredményes vívó Elek Margit. A második helyezett Elek Hona a mezőnybő is ki­m­ag­aslott kitűnő vívásával, de még lá­tezik rajta a verseny­­hiány. Uj­bit­urg kihagyott Kun a szekács jó volt. Elek Ilona melett­­ ő jöhet legkomoyabban szóba a válogatás­­nál. Varghának le kell szoknia az emelt vlcsssaezű rácokról. Az utánpótlás két ígérete, Nyár­y és Sákovits elégedett ledett egyelőre az 5. és 6. helyezéssel. Ered­­mztény: 1. Bek M. CsMTK 8, 2 Elek I. OMTK 1, 3. Kun (Bih­átság) 6, 4. Vargha (Baj­á'Sig) 4, 5. Nyáry BEAC 4, 6. Sárko­­vice­ CSMTK 3, 7. Majomé UTE 4. ,S. Caluzár 0-MTK 1, 9. Éltesné (Baráti sár) 1 győzelek­ran­­. ANGLIA II. osztáry; Bárns'éy—PjTnouth Argyle 2:1. Birmingham—iDnemirford 0:0. Brad. ford—Tott^nhnm 0:2. Caidiff City— Eheílfiekl W. 2:1. Ccrwn ta*y—Leeds United 1:2 Doncsstöf—Cheeiterf;eld 1:0. F^lhp'n— Bu-ry 1:1. N owca^ t: e Un; ted—Lei ce -* e r 2:0. Nottinghaim Fore»t—Millwnll 5:2. Southampton—West Ham Uni'íed 3:1. West Brmmvich Albion—LuKxn 1:0, ÖTTUSA HEGEDŰS FRIGYES CsMTK NYERTE KARÁCSON ELŐTT A CsMTK ÖTTUSA RÉSZ­VERSENYÉT Vasárnap délután nagyszámú érdeklődő­je a GáMTK öttusa részver­senyének utolsó jelenlétében a Tattersall-ban, bonyolították számát, a lovaglást. Hármas összevetés után a lovaglás eredménye a következő: 1. He­­gedüs Frigyes, 2. Rátonyi, 3. Áts, 4. Csáthy, 5 Jakab, 6. Karácson, 7. Szondi, 8. Bene­­dek, 9. Misák, 10. Bellaágh, 11. Hegedűs István, 12­. Somlai.. Somogyi (Örkényiéből­) versenyen kívül a lovaglásban a második lett. A három számból álló részverseny vég­eredménye: 1. Hegedűs Frigyes CsMTK 8 ponttal, 2 Karácson CsMTK 11, 3 Csáthy CsMTK 11, 4. Benedek­­ CsMTK 13,­ 5. Bá­tonyi MKHSE 17.5, 6. Hegedűs István (Előre) 19.5, 7. Szondi (egyleten kívül) 21, 8. Jakab TF 27. 9 AU MKHSE 31, 10. Bellaugh MKHSE 33, 11. Somlai CsMTK 36 ponttal. Az értékes díjakat Tamás István, a CsMTK öttusa szakosztály ügyvezetője és Wessely Vilmos, a szakosztály elnöke adta át a nyerteseknek. NOVÁK ÉVA kéthetes betegségéből felgyógyulva, hét­­főn ismét edzésbe áll." S""Tessen ballon-, lódén-, átlátszó babáiés portruházat-lól Vt.Y\l Bajcsi 7/*llinsiky.út 13 Andrássy.fit saruk TÍPUS ti­sztagyapjú f jp mi n n« M m mm erfioltony testhez igazítva, Sutm­ann­kivitelben 388.­Kamgarnszere 288. forgalmi adóval ezyü­t­teírés és utalvány nélkül kapható GUTMENNSÍROK VII., Rákóciiút 12. is megfű­zható szakü­zlet Kávéhoz METROPOL Étterem | Minden este 8 órától REGGEL 5-iG ! Heinernaim Sándor jazzenekara, Halmos István, Giuseppe Moretli énekelnek | Minden vasárnap és ünnepnap 5 órai tea ! Tánc! I­ tanHaHtaRHHH RAKOCZI-ÉT 58 mim Wll—I f1