Népsport, 1948. május (4. évfolyam, 88-107. szám)

1948-05-03 / 88. szám

2 Az N­B I állása 1. Csepel 28213 460:2745 2. Ferencv. 27194 462:3242 3. Újpest 27176 479:3740 4. Vasas 24166 251:2438 5. Kispest 26166 462:3738 6. MTK 26154 765:3034 7. Haladás 26117 842:3829 8. MATEOSz 289 81136:3826 9. SzAC 287 81335:5722 10. ETO 2710 11640:5121 11. Elektr. 287 71430:5321 12. Sal BTC 268 51325:4721 13. Szeged 257 51326:4319 14. Szolnok 267 415­27:5518 15. DVSC 267 31632:6017 16. EMTK 266 31727:5915 17. MOGÜRT 324 22623:3410 BLASs ifi-yrL4Ss ifi 5:2 (4:1) tmd­-út, 8000 néző. V: Bihari BLASze: Icabadkoi Vig. Farkas — Auda. Reitter, Dékány — Teket II. Galgó­czy II, Tóth. Faludi, Krasznai. NyLASz: Csenár — Kalmár, Farsang XT — Győri. Marton. Zsíros — Balotás II. Kárpáti. Szandi. Orbán. Czibor III. A pesti csa­pat eg­ységiesőbb volt támadásai is meg­­győzőbbek voltak, noha a­ nyugatiak nem játszotta­k alárendelt szerepet A nyugatiaknál a II. félidőben Halász— Farsang II—Mosonyi a védelemi Kalmár - középhátvéd. Mártán a balfedezet és Hársfalvi a jobbszélső. G: Tóth (2), KrMEnay *2) és­­ Faludi 111. -Szondi és Cz­ibor III. Jó: Vigh, Tóth. Reitter Ad­d­a. ill. Czibor III Kalmár és Halász. --------------♦‹--------— Pest kölyök— Pestkörnyék kölyök 3:3 (2­­) ■üllöl.út. aécil nézet Vezette: Klein. Pest: Fecske — Böhm, Schrötter — Kún, Wagner, Gaál — Ihász, Bukovi, Nárai, Bor­sos, Langó. Pestkörnyék: Németh — Laka­tos, Korascvi — Simon, Lesinszky, Brudics — Győrvári, Kesztyűs, Kővári, Kovács, Pro­­hászka. Az I. félidőben a pestiek, a II. félidő­ben a pestkörnyékiek játszottak jobban. Az eredmény igazságos. A II. félidőben a pestiek­nél Ihász helyett Balján, a pestkörnyékieknél Németh helyett Szabó, Prohászka helyett Ézmosák játszott. G: Nárai (2) 63 Bal­­ján, illetve Kesztyűs (2) és Brudics. Jó: Bukovi, Fecske, Nárai és Balján, illetve Kesz­­tyűs, Brudics és Simon. 8:0-ra győzött az Arzenál Az 1947—II. évi bajnokot.-oz Angliában befejezték. Az Arsenal 8:0 azávban írye­­at'tt -5 öt ponttal nyerte a bajnokságot.­ A Totó­ ban szerepelt csapatok közül a Midd­­lesbrough odahaza kikapott, a másik há­rom mérkőzésen az itthon játszók győz­tek. Eredmények: Arsenal—Grimsby SA Bolton—Everton 9:0, Barnley—K­uddersfield 2:1. Chariton— Runderland 1:0. Liverpool—Wolverhampton 2:1, Manchester U._Blackburn 4:1. Midd­­lesbrough—Aston­­ ,g­rt­. Portsmou­th— Che­laea 2:1 Preston—Blackpool 0:7 (!) Sheffie M U—Mancit. C. 2:1, Stoke—C_ Derby 1:0. A bajnokság végeredménye: 1. Arsenal 42 2. Burnley 42 3. Manch. A. 42 4. Derby 42 5. Wolves 42 6. Aston 42 7. Portsm. 42 8. Preston 42 9. Blackpool 42 10. Manch. City 42, 12- Sheff TJ. 42 13. Everton 40. 14. Chariton 38, 15. Stoke 38. 16. Midd. les*. 37. 17. Bolton 37, 18. Chelsea 37, 19. Hudd^rsf. 36, 20. Sundorland 36, 21. Blaokburu R. 32, 22. Grimsby 22 pont. 2313 681:3259 2112 958:4154 1914 981:485? 19121177:5750 19 91483:7047 19 91465:5747 19 nl1668:5045 18 91567:6845 17101557:4144 11. Liverpool42, Tatabánya. TSC.­SzAP 1:1 (1:0). 2000 néző. V: Müller. TSC: (Iái (Fertői) — 1.16- 1-ar. Berecki — Molnár, Ivánc, Kiss — Dóra, Szakács, Berki, Pallag, Dobos. SzAC: Szabó — Horváth Kapcsos — Ramos, Villányi (Kö­vecs N­.), Bak (Ulicska) — Kiss, Magyar (Villányi), Flórián, Csem­ed, Streliczky. A végig fölényben levő TSC különösen az T- félidőben nagy balszerencsével játszott: Dóra. Perki és Dobos lőtt kapufát. A SzAC Irsaól­al egyenlített* G: PaUaA. ill. Flórián, •ló: Perreki, I.ány. Szakács. Berki és Dóra. ill* Szabó. Horváth. Koncsis és Villányi. HETI MŰSOR ÁLDOZÓCSÜTÖRTÖK NB I Üllői-út: Ferencv—Kispest, SzAC MTK. Sport.utca: MATEOSz—Sas BTC. Szombathely: Haladás—MTK. Szeged: Szeged—DVSC. Győr: V. ETO—Vasas. VASÁRNAP KB I Latorca .utca: Vasas—Szeged, Üllői-út: MTK V. ETO. Kispest: Kispest—SzAC. Szolnok: Szolnok—MATEOSz. Salgótarján: Sal BTC—Ferencvá­ros­. Debrecen: DVSC—Haladás. A 89. osztrák-magyar mérkőzés • Kiküldött munkatársaink távbeszélő jelentése Bécs, május 2. Kissé hosszú, de kellemes út után pénteken este fél 11-kor érkezett meg­ a magyar válogatott csapa Bécsbe. A pályaudvaron az osztrák szövetség részéről Schwarz dr. Ko­­lisch és Hierarch várt bennünket. Az érkezés után a fiúk rövid sé­rra mentek, majd éjfélkor lefeküdtek. Szombaton reggel 9 órakor a szálló reggelizőjében elégedetten gyülekezik a társaság. Mindenki jól aludt, kivéve Cutt­mann Béla, edzőt- Panaszkodik, hogy haj­­nali 4 órako­r súlyos gyomorfájdalamakat érzett és kénytelen volt felkelteni Gallo­wich Tibort, hogy orvosságot kérjen tőle. Bármennyire is sajnáljuk Cuttmann Bé­lát, ez a helyes beosztás: legyen az edző beteg s ne a csapat!... Reggeli után társa­s gépkocsiba szálltak a fiúk , a vörös színben pompázó Bécs utcáin a stadionba robogtak. Lenyűgöző hatású a bécsi május 1.i ünnepség. A dolgozók nagy ünnepe rendzavarás nél­kül, méltóságt éljelen folyik le. A stadionban Cuttmann vezeti az erőn­­léti edzést és Hierath nagyon figyel. Meg is jegyzi: — Úgy látszik, kitűnő a ma­gyar fiúk erőnléte.­­ Henni megsérül Félórás edzés után Guttman Henriivel és Károlyival az egyik kapuhoz vonul. Az edző labdákat dobál a két kapusnak. A kapusok különóráját kellemetlen esemény zavarja meg. Henni egy gyenge labda, védése közben megránduja­ a­ bal mutatóujját. A kapusnak ko­moly fájdalmai vannak, az ujja nyomban megdagad. Henri be is fe­­jezi az edzést. Az öltözőben Gollouarch és Kis­­péter között a következő beszélge­tés zajlik le: — Fáj-e még a lábad ? — Fáj. — Vállalod a játékot? A hátvéd húzogatja a vállát, majd ezt mondja: — Remélem, játék közben úgy be­­melegszik a lábam, hogy nem fogom érezni a fájdalmat. Ebéd, egy kis alvás, mozi és korai lefekvés volt a további műsor. Este megérkezett 240 szurkolóval a különvonat. Gallowich Dickert és Szűcsöt keresi, mert abban állapo­dott meg Dick­errel, hogy ha Szűcs harcképes, ak­kor felhozza őt magá­­­­val Bécsbe. Egyikük sem érkezett meg, mire Galowich nyomban kije­lenti: — Kispéter a középhátvéd, Ba­logh II. a halhátvéd. Szombaton délután megeredt az eső. Sokan már főttek, hogy ez eső tönkreteszi a Pólya talaját, de Kolisch — szinte ál­landóan velünk van — megpmig­atott minket, hogy a b­­csi stadion talaja ren­­szetesz vizet tud elnyelni. Szombaton este érkezett meg Hegyi Gyula államtitkár, Hidas Fe­­renc, az MLSz K. elnöke és mások. Itt van már Vlcsek, a mérkőzés csehszlovák játékvezetőmn is, aki dél­ben együtt ebédelt a fiúkkal. Meg­­tudjuk, hogy a két partjelző Beinlich és Guttman lesz. A mérkőzésen számos politikai és katonai vezető lesz kinn, többek kö­­zött Kuraszov szovjet vezérezre­des is. Vasárnap jó időre ébredünk, még csak fel­ bő sínes 07­ égen. A fiúk 3—3 szelet fehér­kenyeret, 1—1 tojást, és sonkát kannak­. Néz­zük Komi ujját, bizony erősen dvc­dt s ő masa is bevallja, hogy fájdalmat érez. Délelőtt Szél Béla és Kavách Je­nő koszo­rút helyez el a nemrég elhunyt Eric Baxter sírjára. ■ Közben a szállóban a kü­lönvonott utasai m­ilyen zavarják a fiúkat, mire azok Guttmann vezetésével el is ..menekülnek". Balogh II idigén Beszélgetünk Balogh II-vel. A balhátvéd ezt mondja: — Csak tegnap este tudtam meg, hogy játszom K­t napig izgultam Nem helyes, ha az ember nem tudja idejében, hogy játszik-e vagy nem, mert nem tud lelkileg kellőképpen felkészülni. Még az éjjel is a mérkőzésről ál­modtam, végigjátszottam a mérkőzést, hét perccel a befejezés előtt vezettünk, de ekkor felébredtem. Puskás ezt mondja: — Ha a fiúk nem gyulladnak be, akkor neom lesz semmi baj. Én magam részéről jobban félek a SzAC elleni találkozótól. . A feketepiacon a jegyek ára fek­eté­ket járó méreteket ölt. A 4.40-es álló­helyért 70—80 schillinget, a 12.25-ös ülő­helyért pedig 200 schil­inget kérnek. Jellemző az osztrák szövetségre, hogy a magyar kü­lönvonat utasairól nem gon­doskodott, noha az osztrák szövetség értesítést kapott arról, hogy nagyszámú szurkoló is jön. A kellemetlen ügyet majd­ úgy oldják meg, hogy a külön­vonat utasait „benyomják*4 az álló­helyre, mezbeöltözve indulta­k társasgépkocsin a stadionba. Vasárnap délután megérkezett Kies Ist­­ván dr, az MLSz elnöke,­­Bojta Béla ál­lamtitkár és­ SE­biff Gusztáv orszá­go­r. sze r.k. felügyelő, az ET elnöke. A fiúkkal a f­elindulás előtt Guttemarmn Béla tartott a szobájában e­gy kis taktikai megbeszélést. Te­rmészet­esen Gaida wich., is r­és­z­tvett a megbeszélésen. Balogh­­ figyelmét McL­ehio­r I-r e, a legve­szélyese­bb osztrák csa­­tárra hívták föl, Rudast pedig arra figyel­meztették, hogy vigyázzon a les nes átszás­­sal. Gruttmann teljes lelkesedést kért a játéko­saiktő­l. A pályára vezető, utakon hatalmas tö­meg­ hömpölyög a stadion felé, Kissié felhős az égbolt, de arányla­g jó" meleg van,, vagy 25 fok. Már fél 5-kor zsúfolt a nézőtér, 60.000 néző szorong a lelátóké . Kiderül, hogy ez a találkozó nem megy az Európa-kupáért, sőt még az őszi (október 3-i) sem azért megy. Az EK-ért csak 1949 má­jus 8-án játszunk először az osztrá­­kokkal. Joltsch helyett Britlek a balfedezet az osztrák csapatban Az osztrák öltözőben vidám készülődés folyik. Frühwirt edző közli, hogy Joksch helyett Urinek, a Wacker­s játékosa játszik balfedezetet Joksch ugyanis m­ég érzi ré­gebbi sérülését s e miatt nem meri vállalni a játékot. Belátogat az öltözőbe Gallowich Tibor is és eltréfálkozik a játékosokkal. Melchioznak mondja: — Három védő is fog majd vigyázni idől. — Kem­ baj, majd lerázom őket — „nyug­tatja meg“ Gallowichot a jobbs­zé­lső. Kolisch tréfásan mondj®, ,a fiúknak Gallo­­xvichra mutatva: — Vigyázzatok, kém van közöttünk. Ne szóljatok egy szót sem. A magyar öltözőben meggyúrják a fiúkat, Rudas magyarázza Henkiknek: — Csak akkor fuss ki a kapuból, ha már úgy látod, hogy nagyon lemaradtam. Ha va­lamelyik csatárnak csak egy-két méter elő­­nye van, akkor maradj benn. Légy nyűgöt, én beérem. Kispéter figyelmezteti Hennit, hogy Oce­­wick lövéseire is ügyeljen, mert középfedezet váratlanul, messziről is szokott kapura lőni. Az olaszoknak is így lőtt két gólt. Puskás letorkolja Kispétert: — Ne ijesztgessétek Hennit, nem látjátok, hogy úgy is nagyon szurkol. Henni egyébként kijelenti, hogy vál­lalja a játékot. Frühwirttől, az­ osztrák szövetségi kapitánytól kérdezzük, hogy mi lesz az eredmény. Mosolyogva mondja: — Ilyen nagy mérkőzések előtt semmit sem lehet előre tudni. A döntetlen a lesz­­valószínűbb eredmény. Ki is egyeznék ebben. Cuttmann Béla véleménye: — Minden attól függ, hogy Tagányi és­­Balogh II. mennyire érti meg egy­mást. Öt óra­ előtt tíz perccel már vége az előmérkőzésnek. Olyan sokan vannak, hogy m­ég a partvonal mellett is ülnek. Itt helyezték el a magyarországi tárta, utazások résztvevőit is. Vagy 1000 ma­gyar szurkoló van itt. Kissé fátyolosan, de süt a­ nap s enyhe szél fuj­dog­ál. Öt óra előtt két perccel együtt fut ki a két csapat. A magyarok meggypiros ingben, fehér nadrágban, az osztrákok fehér ing­ben, fekete nadrágban. A pálya közepén felsorakoznak, üdvözlik a közönséget, majd a díszlelátó elé vonulnak. Vlcsek sípjelére így állnak fel: Ausztria: Zeman — Kov­anz, Hap­­pel — Mikolasch, Occwirk­ Bryzok — Melchior I., Wagner, Epp, Hahne.­mann. Körner II. Magyarországi: Henni — Rudas— Balogh II. — Bozssás Kispéter, Ta­­gányi — Egresi, Szusza, Deák I., Puskás, Göcze. Kezdés előtt Gere József o­strált és Ries Iist­­yán­dr magyar igazságügy­­miiniszter sorban, keze­t fog a két csapat játékosaival. AZ I. FÉLIDŐ egy gólon kívül két kapu­fát is lő a magyar csapat Szusza és­ Hahnemann megy oda a sor­soláshoz. Szusza a napnak házban lévő kaput választja, az osztrákok kezdenek. Osztrák derül­átás Az osztrák szövetség vezetői általában óvatosan beszélnek a mérkőzésről, Siegl titkár azonban színt vallott és kijelen­tette, hogy­­szerinte az osztrák csapat két három góllal győz. Feltűnően derü­látó az osztrák sajtó is. Minden lap osztrák győzelemre számít s hang­súlyozzák, hogy ezt a győzelmet az osztrák fedezetsorra — ahogyan írják, Európa legjobb fedezetsorára — építik. A magyar játékosok délben 1 órakor elég gyenge­ kis ebédet kaptak, utána pihenőre tértek és negyed 5 órakor L9BGS SPORT futball felszerelé­sek­ készítője, tenisz­es atlétikai cikkek szaküzlete IV•, SOMOGYI BÍLA-ÚT 28 Telefon: 234—155 n­yízfök át játszókabát, férfi vászonöltöny, ingblúz !§H@I Ms és Kovácsi NÉPSPORT A belgrádi tor­na első napján szünet utáni játékával legalább döntetlent érdemelt volna az MTK Vörös Csillag—MTK 3:2 (2:1) Belgrád, Avala-stadion, 10.000 néző. Vezette: Matantics. __ Kiküldött munkatársunk távbeszélőjelentése — Belgrád, május 1. A jugoszláv főváros népe is lel­kesen ünnepelte május elsejét. Dél­előtt a gyönyörűen feldíszített bel­városban több mint 15 km hosszú­ságú menet vonult fel Tito marsall előtt- Az ünnepségek az esti órákba nyúltak, fényárban úszott az egész város. A felvonulás miatt a város központját már reggel lezárták, a ezért az MTK csapatát már pénte­ken este a Partizán székházába köl­töztették és annak remeken beren­dezett vendégszobáiban szállásolták el. Szombaton délután a zászlóerdő­­ben pompázó Avala-stadionban 30 ezer néző előtt ünnepélyesen kezdő­dött a torna. A négy résztvevő csa­pat felvonult, Belgrád vezetői üd­vözölték a vendégeket, majd a két vendégcsapat vezetői válaszoltak a hangszórón keresztül. Az MTK ned­vében Klein Aladár éltette Tito marsallt és a jugoszláv-magyar sportbarátságot. A torna első mérkőzésére a lassan megeredő esőben így állt fel a két csa­­pat. Vörös Csillag: Lovrics — Kasarin. Petrovics — Dej­t . Drakul­ics Sztanko­­vics — Miljikav Milics. Tomarjevics Vu­ko­ Javljevics. Secerov. MTK: Gellér - Kovács II. T­hó — Ko­vács I. Börzsei Budai — Béres. Hideg, kuli. Bosánszky. Horváth Bond­a. A Vörös Csillag azonnal támad. Tom­a­­sevics elől Biró röviden ad haza és Gel­­lér a kitörő középcsatár elől nehezen ment. Az 6 percben Bosánszky partdobása után Hidegkuti kiugrik, hatalmas lövést küld kanura már gól sen­­e így is, de végül Horváth segíti a hálóba a labdát. 1:Fura vezet az MTK! A 12. percben Sztankovics helyére Sepinac jön be A 16. percben Budai danc­ol, a szabadrúgás után kavarodás támad­t az MTK kapuja előtt és Tolva­­sevics közelről egyenlít 1:1 A kék,fehérek igen csuszkálnak. A 20. percben Hidegkúti gólt lőhetne de Lovrics elcsípi előle a labdát. A 25 pe­rcben Secerov á­tjátsza Kovács Il-t és beadását Tomasevics. 4 méterről a hálóba felejt. 2:1-re vezet a Vörös Csillag. A Vörös Csillag erősen támad. A 110 meben Horváth és Bodola helyet cserél, Tomas­evics kiugrik. Gellér­ rosszul jön ki a kapuból és Fi­ró a gólvonalon hátra­­húzá­sral ment az utolsó pillanatban. A félidő végén feljön az MTK. Hide­kuti,­nak volna helyzete, de mellé lő. Zuhogó esőben ér véget a félidő­­n. FÉLIDŐ Az MTK változtat az összeállításon: Mészáros les­z a bal fedezet. Budai a kö­­zépcsatár és Hegedűs a balszélső. Ebben az összeállításban határozottan jobban me­gy a kék-fehérekne­k a játék. Béres nagyiaszerű lövését a Lovri­c. nehezen verti. A a. perel­eva mégis gólt ér el a Vö­rös Csillag. Szögletrúgás után Mitics kapura fejel. Tomasevics a kapu torká­ban hatfilmias lesen áll. Geller rosszul jön ki és a középcsatár a hálóba ko­torja a labdát 3:1. Az­ MTK hiába tiltakozik, a játékvezető megadja a gólt. A 16. percben Petrovics hanzsolja Hidegkútit. Kovács IL szabad­rúgását Lovrics szögletre védi. A 22. percben Hegedűs elfut a 16-os sarkáról hatalmas lövést küld kamura és gólba tartó labda Hajics lábáról vágódik a jobb felső sarokba öngól. 3:2. Az MTK határon:Ot­t fölényben játszik. A Vörös Csillag­ teljesen a védekezésre rendelkezik be és feltűnően húzza az időt. A 42. percben Béres kiugrik, ka­­pura tör. Lovrics kiüti a labdát de a belsők sehol sincsenek. Biró megsérül, sántikál MTK-támadásokkal ér véget a mérkőzés Szögletarány: 6:4 (3:4) az MTK javára. BIRALATI Az első félidőben valamivel jobban játszott a Vörös Csillag. A kék-fehérek fáradtan és főleg mereven mozogtak. A kispesti játéko­sok becsületesen igyekeztek, de nehezen il­leszkedtek­ bele az MTK játékrendszerébe. Szünet után, az új összeállításban, feltűnően jobban ment a kék-fehéreknek a játék, az M­TK időnként nagy fölényt harcolt ki. Noha a harmadik — vitathatatlanul leszól — kissé letörte a csapatot, az MTK legalább döntetlent érdemelt volna. Gellér is hibá­zott a lesgólnál, a hátvédhármas az első félidőben. Börzseit is beleértve, sokszor bi­zonytalankodott, Kovács Zs­olt a jobbik fedezet- Budai jobban tetszett, mint külön­csatá. A csatársor legjobbja U­egedüs volt. Béres szünet után feljavult. Hidegkúti adós maradt a lövésekkel és szünet után sokszor idegeskedett. Horváth és Bodola inkább ösz­­szekötő mint bal szélső. A Vörös Csillag védelme gyakran megzavarodott szünet után. Drakulics, a középfedezet, a csatársorból pedig Mitics és Tomasevics emelkedett ki­­. Secerovnak nem volt nehéz dolga Kovács Ts.-vel, Matancsics játékvezető nem a leg­­jobb formában vezette a mérkőzést. NYILATKOZATOK: Klein Aladár (Buciarist)­ A fiúk eleinte fáradtak voltak. Szünet után feljöttek és legalább döntetlent érdemeltek volna. Takács Artúr (Belgrád)­. Az első félidőben a Vörös Csillag, a másodikban az MTK volt jobb. A torna második mérkőzésén — végig sza­kadó esőben — a Partizán 3:0 (2:0) arány­ban győzött a Bohemians ellen. A Partizán csak az első félidőben játszott igazán, szü­net után már vasárnapra tartalékolt. A Bo­­hemians csalódást keltett A Partizan mind­két gól­ját Sencsa középes a tár rúgta, a harmadik gól öngól volt. Sencsar lövése a Bohemians balhátvédjéről vágódott a háló­ba.’ Bus-Fekete Pál Jobban barnít Rio krém Serleg©!*, verseny díjak plakettek, sportérm­ek, jelvények (OSH, MOB szállítója) Kemesféminan Munkások Szövetkezete VII., Rózsa Ferenc­ u. 25. T: 425—339 ill­­­im 1948 MÁJUS 1. A Molchior—Wagner-g­árny vezet mind­­járt támadást, Balogh II azonban szerel és előread Deáknak. Deák elől Kowanz tisztáz. Rudas túl hosszú előreadása Ze­man zsákmánya lesz. A 2. percben szép osztrák támadás végén Wagnert Rozsik felvágja, a szabadrúgást azonban Brinek fölé vágja a 16-osról. Egresi lejkén akad el a most következő magyar támadás. Aztán Egresi elfut, de beadását Deák elől menti Zeman. Az 5. percben veszé­lyes osztrák támadás fut, Balogh II két­szer is ment, harmadszorra Tagányi tiszt­tűz. Igen nagy az iram. A 8. percben Puskás átadását Szusza 20 m-ről laposam mellé lövi. Most az enyhe szél is támo­gatja a­ magyar csapatot. A 10. percben Gőcze két védőtől szorongatva is szépen bead, de labdáját Zeman lehúzza. Még ugyanebben a percben Brinek szabadr rúgásával Körner is kitör, a védők lest vernek, Henni szerencsére idejében kijön a­ kapuból és vetődve elcsípi a labdát. Ez bizony nagyon meleg volt! Puskás elől Ocewick elrúgja a labdát, de a labda Bo­­z­sikhoz kerül, ő vissza­játszik Puskás elé, az összekötő azonban kapu mellé emel. Szusza góljával vezetünk Körner iI vezet veszélyes támadást, beadását Wagner a kapu fölé fejeli. Balszárnyunk vezet most támadást. Puskás, majd Deák I lövését Zor­an szögletre üti. A második után Puskás újra a kapura lövi a labdát, most azon­ban Remekben elakad. A választámadás során Épp elől Henni felszedi a labdát- Szép a játék, pompás az iram. A 16. percben gólt ér el a ma­gyar csapat. Buttas előrevágja, a labdát. Puskás kapja, egy csel után kitör, Happel rárohan, de Puskás előtte Szuszának tolja ki. Szusza mintegy 12 méterről lapos, nagyerejű lövést küld a hátó köze­­pébe. 1:0 Magyarország javára. Újabb magyar támadás Egresi kezelésén akad el. Mikolasch szabadrúgását Kispéter kifejeli. Egresi kiszökne, de Brinek dan­­csolja. Puskás szabadrúgása azonban a kapu mellé száll A 20. percben Mikolasch lyukat rúg hat méternyire a kaputól. Nagyszerű helyzetünk alakul ki, de a hiba Göczét is meglepi és mire rárohanna a labdára,­ az osztrák hátvéd már el tudja ismét rúgni. Kapufát lőnek a magyarok Puskás Szuszának adja a labdát, Szusza rálövi, de a labda a felső lécet érintve megy ki. Balszerencse! Védekezni kényszerülnek az osztrákok, hátvédeink a félpályán állnak. A magyar csapat lenyűgöző erővel támad. Deák J. fejesét Zeman ’og­ia, ma­d Körner III-et Rudas szereli. Egresi vágtat el, a karnis kifut a szélső beadja a labdát, de Deák Is ront. Egy Il­ibe­n egyenlítene!* az osztrákok A 24 percben egyenlít az osztrák csa­pat Talányt nincs a helyén Warner Melchiort ugratja ki, a szélső elfut. Henni kijön eléje a kapuból, de még mielőtt beavatkozhatna Melch­ior ! 15 méterről jobbal a bal alsó Saroltba gurítja a lab­­dát. 1:1. Kigyensúlyozott, mefsz a játék. Tagányi hosszú elő­rea­dását Egresi magasan a kapu fölé fejeli Osztrák támadások következnek most.. Hahnemarm elől Henni vetődve véd, majd Ocewick hosszú szabadrúgását menti. Kefe szögletet érnek el az osztrákok. A 34. percben Puskás nagyszerűen fut le, Deákhoz játszik, a középcsatár azonban rosszul veszi át a labdát , emiatt óriási magyar helyzet megy veszen­dőbe. Épp löki Kispétert fejelés közben, de aa osztrák csatár esik rosszul, úgy, hogy ki kell támogatni. A közönség alaptalanul tüntet Kispéter ellen. Épp helyére St­roh áll be középre a tárnak. A 37. percben, Melchior I lövésszerű beadását Henri gyönyörűen lehúzza. Még ugyanebben a percben Deák tör ki a túlsó oldalon, de hatalmas lövése nyomán a felső lécről jön vissza a labda. Nagy balszerencse! Az osztrákok most szo­­rongálnak. A 38. percben Stroll nagy lö­­vése védőinkről szögletre pattan. A 40. percben Tagányi sánti­­kálva elhagyja a pályát, Ráko­si jön be a helyére. Az osztrák csapat most hatalmas erővel ro­hamoz, de a magyar védelem nagyszerűen áll a lábán. A 45. percben is sikerrel hárí­tunk el egy veszélyes osztrák támadást. Szünetben lihegve jönnek be az öltözőbe a magyar játékosok. Sebes Guez máv buzdítása hal­latszik : — Nyomás, nyomás! Puskás panaszkodik, hogy nem kap elég labdást, majd Deák kapufájára célozva megjegyzi: — Ez a Deák, ez a Deák! Ha az a kapufa, akkor . • . Hidas Ferenc, az MLSz h. elnöke láto­gat be. — Balszerencsénk van. Lelkes szovjet tisztek jönnek be ** öltözőbe. Sorra ke­zet fognak a játéko­sokkal A játékosok citromos vizeit, vagy pe­dig citromot kapnak A nagy meleg so­kat kivet a játékosokból. Szusza mondja: — Minden attól füstig, hogy bírják a fedezetek a második félidőben Guttmann Béla a végén így lelkesíti a fiúikat­ .— Mág 45 perc hátra van. Lelkesen­harcoljanak, fedezetek vigyázzanak az, összekötőkre laposan « földre vinni a labdát és lőni lőni. Az osztrákok bezárkóznak. Ki­ha­llatszik az­ öltözőből, hogy Frühl­wirth edző nyugodt, de gyors ös­szjátékost kér csatáraitól. Kelisch kijön és­ azt mondja, hogy Épp agyrázkódást szenvedett. Hányt a­ középcsatár.. A szünetben atlétikai számokkal szórás koptatják a közönséget. átlátszó esőkabát,lóden-és viharkabát Márton és Szász 3