Népsport, 1948. november (4. évfolyam, 209-230. szám)

1948-11-01 / 209. szám

MATEOSz-Szeged ősi (2:1) Cróllövő: Ladányi, Bárt­fai, Vi­rág­­I, Szabó E. Sport­ utca, 1500 néző. Vezette: Markovics. Amikor « E1&*—M. Textil-mérkfixés vé­tét ér, a játékosok nevében Grosits Gyula beszél a hangszórón keresztül a szurkolók­­hoz a Szabad Népről Mindkét öltözőben n­yugodt készülődés folyik. A tervezett ősz Beállításban állnak fel a csapatok MATEOSz: Grosits — Nádas, Bagoly — Nótáé, Szabó II., Zakariás — Béres, Vi­rág 11., Szabó ,E., Zsolnai, Bártfai Sze­ged: Veszelovszk­i —­ Szabó, Gyuris — Gyu­rik, Kakuszi, Szöcs — Bénák, Ladányi, Ró­­zsavölgyi, Szokoli, Hernádi. Megered az eső, amikor­­a Szeged középc­csatára útnak indítja a labdát. Az első perc végén járunk, a szegedi balszárny támad Szokoli keresztlabdájával Ladányi kiugrik, maga mögött hagyja a védőket és a 11 es pont tájáról a kapuból kimozduló Grosits mellett félmagasan a bal sarokba lövi a láb­ flát. 1:0 *. Szeged javára. A gól után a MATEOSz­ támad A kapu­­tól mintegy 15 méternyire Szabó E..t fel­ lökik. A szabadrúgást Béres csúnyán mellé lövi. A 10. percben szögletet ér el a MATEOSz, Bártfai íveli be a labdát, , de Gyuris felszabadít. A 14. percben a jobb szél­re kihúzódott Virág a szépen ível középre ,fe Béren löki Kakát ?"it és­ így kárbavész a jó helyzet. Egy perc múlva az előretörő Zakariás mintegy 25 méterről rálövi a labdát, a félmag­as, erős lövést Vesse­­lovsz­ki majdnem a hálóba ejti. Szöglet lesz belőle. « A 16. percben Béres jól ível középre, a befutó Bártfai fejesét Veczelovszk­ csak kiütni tudja és a kipattant lab­­dát Bártfai közvetlen közelből a léc alá vágja. 1:1. A gól után is a MATEOSz támad töb­ Pet, Nátári távoli lövését védi a­ ka­pus Ezután néhány támadást vezetnek a szegediek is. Lad­ányi alig lő fölé, Ná­das hazaadással ment Saofooli elől. A 25. percben Virág Ti kap jól lab­dát Zsolnaitól, két csel után kiugrik és mintegy 10 méterről 3 kifutó ka­pus mellett félmagasa­n lő a bal sa­rokba. 2:1.re vezet a MATEOSz. Ífft­é téniscül az iram A 29 percben Ladányi tör a kapu felé. Orosits jóval a­ 16-oson túlra kifut eléje az összekötő Szokolai elé íveli a labdát és Ná­das csak nehezen tud menteni. A 38. percben Zsolnai Bátsait szökteti a szélső beadása fedezetlenül találja a kapu szájában Virág Il-t és Bérest is, de mindkét csatár elcsúszik és a labda túljut a partvonalon. Az utolsó percekben a Szeged kap lábra. Bénák jó csel Után szépen ível középre. Ladányi lő is, de Grosits vetődve védi a jobb sarokra tartó labdát. Röviddel utána Hernádi ívelt be­adását csípi el bravúrosan Grosits. . Szünetben a MATEOSz öltözőjében Szabó Péter edző figyelmezteti a csatárokat, hogy többet, lőj­jenek kapura. A Szegednél eré­lyesebb és gyorsabb játékra buzdítják a csapatot a rr. f£lh>ö , Au éltaie pendfoe®. Virág II hosszú szök­tetné­vel Zsolnai nagy lendülettel tör a kapura , a 16-osról laposan lö. Vesző­, sorsaid megfoghatná a Labdát, de csak nézi. Nyilván azt htei hogy a labda kimegy. A szabda azonban a belkapufa éléről * beifutó Szabó E. elé pattan s a közép csatár 2 méterről élesen bevágja a labdát. S­ l. Ndhárry ..favaros4*támadás után Her­nádi kap jó labdát, jól fut a kapu felé, a tisztán álló Szőcs elé játszik. Grosits kifut s a gólvonaltól mintegy 30 méter­nyíre szereli a középesztárt. Nem sokkal utána Grosits ismét, jóval a liz eson túl­szereli Hernádit, kicselezi, ma­jd fizok­­teti a Virág II-t. Ismét a MATEOSz kerül fölénybe A 14. percben Béres a rúgosról óriási kapufát lő* A 20. percben Nádas rossz hazaadásából Szögletet ér el a Szeged, a szögletet azon­ban Hernádi rosszul rúgja és Nótás felsza­badít. A 23. percben Bártfai jól ugrasztja ki Szabó Elemért A­ középcsatár néhány métert fut a labdával , mintegy 14 méter­ről erős, félmagas lövést küld a kapura, de a nem eléggé helyezett labdát a kapus védi. Ezután Szabó E és Virág II. gyenge lövése ad munkát Veszelovszkinak. A 27. percben Szabó E jó helyzetbe kerül, de­ közeli lövése Veszel­ovszki ölé­ben hal el Utána Szabó E fog­­lalkoztata a szegedi kapust majd Kakia- Fzi és Szecs szabajdiúszá­sa veszélyezteti Grosits kapuját Kiegyenlített a játék. A 39. percben Virág II. átfejeli a labdát a kifutó Veszelovszkin, de Szabó a vonal­­ról mett. A vég­efelé a MATEOSz tám­od 'A 45. percben Gyurik, rosszul lén a lab­dába­ a dereka megroppan, öbben viszi­k le a pályáról Utána a játékvezető le­fújja a szérkőzést. • Szögletarány: 4:2 (3:1) a MATEOSz javára. Nyilatkozatok: Szabó Péter MA­TEOSz: Biztosan győztünk. A part­jelzők miatt m­ajdnem elromlott a mérkőzés. — Kürtös Mihály (Sze­­ged: Szerencsétlen gólokat kaptunk. BÍRÁLAT: A MATEOSz könnyelműen kez­­dzett és a lelkes Szeged rajtaütés­­szerűen meg is szerezte a vezetést­. A szegediek bizonytalankodó védel­me azonban nem sokáig tudta tar­tani az egy­gólos előnyt és a fokoza­tosan feljövő MATEOSz-csatársor nemcsak egyenlíteni tudott, h­anem a félidő végéig a vezetést is meg­szerezte. Szünet után sokkal élén­­kebb és erőteljesebb játék folyt. A Szeged ötletesen játszó csatársora néhány veszélyes támadást is veze­tett, de a kapóra lövés nem sikerül a csatároknak. Ebben azonban nagy­részt­ volt a kitűnően működő MATEOSz-védelemnek is. Az utolsó 20 percben a MATEOSz-csatársor igen sok gólhelyzetett hagyott ki. Ha egy kis szerencséje van a fuva­ros csapatnak, nagyobb arányban is győzhetett volna. Gros­ is hibátlanul védett. A gólt talán egy kis szerencsével vaithette­ volna Nádasnak nem volt nehéz dolga. Jól erett, jól rúgott. Szabó II .nek sem okozott különösebb gondot a szegedi középcontár őrzési. Bagoly gyors, fec­srény, de nem durva hátvéd. A fedezet, pár és a csapat legjobbja Zakariás volt. A rengeteg jó passzon feinról néhány ve­szélyes kapuralövést se láttunk tői©. Nótás állandóan fejlődik Béresnek nehéz dol­ga volt Gyurissal szemben. Virág is javuló formát mutatott. Pauszaival tűnt ki. Szabó E. jól játszott, de a lövései nem sikerülte­k. Zsolnai az I. félidőben kitűnően játszott, sok ötletes támadást indított el. Szünet után kissé kímélte magát. Bártfai ,nagyon élt*4 Szabó mel­­lett Veszidovszki bizonytalanul védett. A harmadik írói az ő lelkén száradt Szabó Ia39fi volt s * rúgásai is rosszak, voltak Kak­uszi volt a hátvédhátraas legjobbja, de ezúttal ő is halványabb teljesítményt nyújtott a szokottnál. Gyuris jól foe,*a Bérest. A fede^e^pár és a Szeged leg*­jobbja S^cos volt. Jól védekezett és majdnem minden azezredi támadásban benne volt. Gyurik csak időnként vétette észére magát Bénák ügyes, de még nem kiforrott, szélső. Ladányi elől-hátul so­­kát dolgozott. Rózsavölgyi allűr jutott szóhoz. Szök­eli ötletesen látszott de a védekezést elhanyagolta. Hernádi félénk volt A játékvezető hibájd az vol hogy isten sokszor — helytelenül — a partjelzőire bízta m­agát. m­­­i lMerunk­ VSE—MOGÜRT írt Dózsa Györgyh út. V: Hertesea. DVSE: Nagy — Szabó, Szilágy, — Bagoly, Csárdás, Szabó TT — Leányvári Tisza, Kozzián Szép, Vihar MOGUSÍT: Hor­váth — Molnár Tátrai — Korpát, Tóth, Kiss — Pillér, Forró, Szabó, Miklósi, Verebes. A 0T. féli­díj II. percében Szabót a játékvezető durvaság miatt felállítja. G: Kóczián (Si­ós Vihar IS), illetve Miklósi. Jó: Szabó/ Szilé­tyi, Kockán és Vihar illetve Molnár, Kőé Pél, Tóth és Miklósi. MVSE—MMTE 7:2 (1:0). Miskolc. 5000 nézó. V: Darázsi. MVSE: Mikulás — Bi­hari, Farkas­­— Menyhért, Ha­lász— Balogh, Csorba, Fekete , Regö­­czi, Fekete TT. — MMTE: Hudák — I­mmmer, Garadnai — Csorba, Siklósi, Morgent — Bíró, Lányi, Mist­ai, Buda­vári, Földi. A helyi rangadó igen jó iramú játékot hozott. A második félidő­ben a tartalékos MMTE összeronnant. G: Csorba (4), Fekete I. Reeerzi, Fekete FT. ül. Földi (2. egyet 11-esből). .Tó: Bihari- Halász, Csorba (a mezőny legjobbja), ül. Csorba, Morgent, Mixtai PÁC—MASE 4:0 (2:0). Pécel, 500 néző. V: Németh. PÁC: Dávid — Debreceni, Stikker — Szalász Szent­marjai, Mészáros — Bajkai, Keszei, Kövesi, Kassai, Bőr. — MASE: Gás­pár — Béres, Vlajku­ — Kopfer, Bata, Miszei — Világos, Hecker, Ulricse, Gyömbér, Gramsch. G: Bőr (3) és Kövesi. Jó: Bor és Keszéi, ill Hecker és Ulrich. OVTK—Nyíregy­házi MÁV I:(1­­0.-*) Ózd. 1500 néző. V: Véres. OVTK: Seres — Kállai IV Nemes — Anocskai Nagy Hankó — Kozma Horváth Könantal Kál­­nai I Üveges — Ny MÁV: Dékány —­­Szilágy­i Mirgai — Saatko Koskovits Máté — Dénes Hural Demeter Kéked) Humicskó. Csak a szünet utáni ját­éká­­val nyert­­ a hazai csapat. G: Káinél I (2). Jó: Némeg Anocskai Harkó és Hor­­váth illetve Szilágyi, Koskovits és Szatke I . Dol-Og-UMTE 4:4 (Itt). Dorog, 1000 néző V: Bal­la. Dorog: Magyar — Buzán­sky, Perjéei — Rubóli, Pflugerr, Bankó — Mo­­szee, Bakonyi, Molnár, Kinczel, Klausz — 11MTE: Bakos Fábián, Polgár — Peller, Czinkota, Tóth — Ormóda, C­affai, Blasch­­ta, Kurucz, Váraljai. — 1 óriási küzdelem­b­en vitt el az LMTE egy pontot. G: Mol­nár (2), Klausz és Bakonyi, ill. Blaschka (2), Om­ódi és Kurucz. Jó: Buzánszki, Aubéli, Meszes és Klausz (a mezőny leg­jobbjai, ill. Bakos, Polgár, Kurucz és Ormódi. KMTE— Phöbus 2:1 (1:1). Kecskemét, 2000 .néző­k: Koch. KMTE: Varga — Nyerges, Kerekes II — Uz­soki II. De­­bő Borbély — Uzsoki I Várszegi Máté Kereken I. Magyar. Phöbus: Csikós — Jakab, Szebenyi — Kocsis, Titkos II Ha­sányi — Pázmány Búza Major Baki Dukács. G: Borbély,­ Máté ür­es hős­, ill. Búza. Jó: Kerekes II. Borbély. Máté ill. Csikós Szebenyi Titikos II MÁV DAC—PETC 1:0 (0:0). Győr, 500 néző. V: Mágori. MÁV DAC: Pesti — Sárhegyi, Varga II — Silva, Kalmár I, Tóth — Földesi, Kapi­ány, Pálf?, Raffai, Kalmár II. — PETC: Sarbach — Kisgál, Kin­cses — Horváth III, Lejtán I, Müller — Kapics, Köves, Nagy, Lejtán II, Karácson. A többet támadó MÁV DAC megérdemelten győzött. A gólt Kapitány lőtte. *Jó: Sághegyi, Kal­­már I, Kapitány, Kalmár II, illetve Sarbach, Kisgál, Lejtán I és Kará­cson. N. MAORT—M­TE 3:2 (2:1). Nagy­­kanizsa, 3500 néző. V: Bankó. N. MAORT­­Kovács — Mihalec, Herédi — Szabó, Németh Forgács — Tálasi, Oláh, Imri, Lázár, Téli. M­TE: Nagy — Balogh II. Semsi — Placskó, Németh Both — Molnár, Takács, Túra. Kocsis, Sztraka Kemény mérkőzés, szerencsés győzelem. G: Heréd. (11-esből), Tálasi, Imri illetve Both. Molnár. Jó: Kovács, Németh. Forgács, Imri. Lázár, illetve Nagy. Németh. Molnár, Túra. 4 N­ifceít „Ti MA­VAG —D­VTK 1:0 (1:0). Dió®­­gr,kőr, 2000 néző. V: Kerr. MAVAG­­Molnár — Di­rr, Gémen — Kemény, Szabó Siklóst — Kürti, Vadász, Adorján, Takács, Szöllös­. D­VTK: Hubai — Sir, Somfai — Pribelszk­i, Kóta, Krucsai — Mihályi, Pest, Je­nei, Ijjász, Demény. A lelkes MAVAG megérdemelten győzte le a lélek nél­kül­ játszó hakni csapatot. G: Takács. Jó: Molnár, Dürr, Gémes és Szabó. 111. Pribelszki, Krucsai és Dek­­ény Loj­o­motív—Székesfehérvári MÁV S­.I (2:1). Szőnyi­ út. 400 néző V: Rotter. Lokomotív: Horvth — Gazdag Kristóf — Rákász, Sza­­lai Mangel — Komlósi, Nagy F . B. Nagy. Jakab Varjú. Sí. MÁV: Téli — M­lics. Tőke Várnai Szeles, Málhofmer — Mis­­kei, Papp, Szobek, Tas, Nardai. Izgalmas mérkőzésen a Ixtramotív nehezen győzött G. B. Nagy Komlósi. Jakab ül Szobák C2). Jó: Gazdag, Komlósi Nagy F.. B Nagy, ill. Téli. Várnai. Szeles és Szobek. Salg SE—Törekvés 1:1 (1:9). Salgótarján, 500 néző. V: Kárpáti. SalgSE* C*al» — Vid­­­óczi, Kontár — Misecska, Széder, I­r­vi hangár: Csete, Nagy, Csépe, Trudinszky. —* Törekvés: Domokos — Tömör, Bóné,— Horváth, Nagy, Juhász — Heffler, Kovács, Szabó, Fajta, Császár. A II. félidő alapján a Törekvés győzelmet érdemelt volna, mert a IX. félidő legnagyobb részében — Császár sérülése miatt — 10 emberrel is többet tá­­madott. G: Csápé, ill. Szabó. Jó: Kontár, Misecska és Csete, ill. Domokos, Bóné, Nagy és Juhász NySzDSE—Pereces 0:2 (2:1). Nyíregy­­háza, 5000 néző. V: Takács. NySzDSF,: Bablog — Albert, Magyar — Pokroven. Iáki, Havacs, Lovász — Szilágyi, Filé, Barila, Székely, Mester. — PTK: Kraj­­nyák —­ Zentai, Pachinger — Polcz, Hal­mos, Pauláé — Futó TT, Futó I. Sala­­mon, Cseh, Sárfalvi. G: Bord­a (2), ill. Salamon és Cseh. -Ió: Havacs, Szilágyi és Barola, ill. Futó II, Salamon és Cseh. BMTK—Vári DTK 5:0 (2:9) Ady E., utca, 600 néző. V: Somló. BMTK: Tóth. J­a­zsó Hanold — Szépfildi, Dávid, Kerhász — Kimiceky, Gáti Tisza, Gáli, Ádám. Vári DTK: Klriner — Néugem, Szokol — Mieré­g Köbl, Konelutta — Nagy. Zentai Móricz Veikei, Várszegi. Nagy iramú mó:Vőzés. Az­ E­MTK méra több gólt is rúghatott volna. Góllövő- Kistaczky (2. egyet­­l­evsből) Gáti, Tisza és Ádám Jó: Hand­­i Gáti és Dávid 111. Neuga­m Kőbl és Zentai. U­TC—Csongrádi BTK 4:0 (2:0). Újszeged, 400 néző. V: Vranicij. XJTC: Dlmer — Sebestyén, Bozóki — Bíró, Tóth, Naery — Czene, Pé­­­tervári, Het­esi, Hegei* T, Héger IC CsoMTK: Klémer — Ná­dai, Kele­men — Füzesi, Pusztai, Somogyi — Dávid, Szántai H, Szántai I, Bakra, Szántai IH. Az LTTC a helyzetet jobban ki tudta használni. G: Htesi (2), Bozóki és Czene. Jó: Tóth, Czene, Pétervári é­s Hetesi, ill. Pusz­ti, Szántai I. IIl. ker. TVE—Ceglédi VSE 6:1 (6:0) Hévizi-út SCO néző. V: Molnár I. II­. ker.: Rinhoffer — Osik Biró — Straub, Ambrus, Kucsera — Rozsák­, Andaházi, Miskolci, Szil­­vás, Zlonszky T. — CVSE: Győr — Juhász, Darányi — Bujája IV Várkon­yi, Selmeci — Vass, Bujáki IIT. Elekes Márton, Schnei­­der. G­: Andaházi (2), Miskolci (2) és Zlon^ szy (2), ill. Elekes Jó* Rinhoffer, Ar­ Ilat­házi. Zlonszky és Miskolci (a mezőny legj­­jobbja), ill. Juhász. Bujáki IV., Bujáki III. és Selmeczi Pécsi VSK—Soproni VSE 3:0 (0:0) (Félbeszakatot) Peratz.—Postás 2:1 (2:1). Pápa, 2500 nézve. V: Hengai PernU* Fendrik — Hoffmann Szal­ók­i — Sári Tomori^a Ka­­locs­ay dr — Bc^choner Vámos Orbán Balosrh dr Perényi^ — Postás: Krisznai — Solymosi, Simon — Tóth Tihanyi La~M_ rino — Bakonyi Hu­ber Glatz Tor&s Krausz. G: Bato­rh dr Perényi, illetve Glat®. SzAK—MESzHART 3:­ (2:2). Szombat­hely, 1000 néző. V: Kotrobai. SzAK: Mesterházi — Németh, Farsang I — Farsang II Halmos, Molnár — Szabó II, Nagy, Szondi, Viktóra.­­ Szabó I MESzHART: Krausz — Herczeg, Ben­­cze III — Berecze I, Csirke, Nagy — Horváth X. Régi Horváth II. Boszjár, Berncze II. G: Szundi, Sz­abó II és Nagy, illetve Horváth II. Jó: Farsang I Farsang II és Szondi, illetve Herczeg, Csirke és Horváth I. Szolnoki MÁV—Szolnoki MTE 300 (2:1)) Szolnok, 2000 néző. V: Palásti SzMAV* Almási — Demne, Bozóki — Varga, Osvát Pálflercaa —• Körmendi, Szántó, Dobos, Pin­tér I és II. SzMTE: Kiss _ Rátfai, Dobos — Nfaar­y, ’Vzörös, G. Ki(*ö' — Pál, Csepp, Biró,­­Bá­riczka, Kőréti­ns •ky. Nagy iramú, izgalmas m't'rk­özést'CH a, II. félidőben mu­latott kiváló csatár játékával megédvemen­­ten nyerte a vasutas csapat a helyi rang­­adót. G: Dobos (2) és Pinté­ I Jó: Varr,a, Fazék’0-?, Szántó (a mezőtúr legjobbja), Do­­bos, Ds Pintér I, ill Nagy G Vörös és Bab­rícza. KOSARLABDuV Váratlan er­e­­m­ények a kof^r^hdabaL noliséfrban. NB I. férfi: Ki^text—TFSC :22 (45:15). Lerepóbb dobók-­­fúrna (12), Szabó ($), ill.* Cváfizi (H). MÁVAG-I-KASE 59 07 (31:20). Ld: Nagy (22), Kozma (17), ill. Novako­v,czky (13), Lovrics (12). PEAC— FTC P3 31 125:10). Ld: Czéh (13) Szedly (10), ill. Földi (10). KA­OF—Pest­is 52:18 (1­2:20) Ld: Háb­on (18), Kalifa (14), Pl Bánkuti (20). NB I. női: TFSE—MTK 36:20 (19:8). Id: Incze (9) Rrhánczi (9), ill. Inolvi—KoDer (19), P­­stiné (9) — NB I­. férfit MÁVA­G—M * OR'r FS :.Tl (18:14) Budafok) MTE - Lokomotív 67­:44 (34-15). — MAFC—MOSzK 31:47 (k­4:21). M­OHT —­VMTK 46-26 (19:10) Bp. Per I. n. férfi: K'stext—­TFSE 62:24 (35:11). — Ti. o.: • Állatorvosok—KASÉ Ipar 37:31 (19 :10). — IH o. KASÉ P. Postád 63 :1­6 (41-9). -- I. oj női: Budafoki MTE—TFSZ 29:12 (19:8). Hétfői műsor. NB TT: KALÉ—Simfoni MALCK Sportcsarnok, fél 12. V: Verbényi és Körmendi. BA780ING hozott anyagból is készül VARÜSS­ UTCA 66—68. Vásároljon a készítőnél Meoeslalxlft (belsővel) 09.— Röplabda (szelepes) 85.— Asztali teniszütő (parafád) 5.50 Asztali teniszütő (két oldalon gumis) 10.50 Az összes sikertrükkek legolcsóbban kaphatók UBRS SPORT IV., Somogyi Béla­ út 28. Telefon 384—455 FÉNYKÉPÉSZ Nyitva 8 órától 4 óráig PÁRISI NAGY ÁRUHÁZ­­ í®IS Átlátná, bőr és Tiharkaház ÜÜILUÜ Kardos és Kovácsi S-IS-sn Hank legyőzte szomolyát, három bajnokság vidékre került Budapest ököl­vívó-bajnokságában Zsúfolásig telt volt a Sportcsarnok néző­tere szombaton este Budapest ökölvívó baj­nokságának döntőjén. A küzdelmek megkez­­dése előtt kis ünnepség zajlott le. A mezbe öltözött versenyzők felsorakoztak a szorító­­ban. Mindegyik kezében egy,egy Szabad Nép" előfizetési lap volt, amelllyel később percek alatt szerezték az új előfizetőket az MDP központi lap,am,K. Forray Árpád, a MÜSz ügyvezető elnöke tartott ezután rövid beszédet a ,,Szabad Nép" terjesztési mozgal­mával kapcsolatban. Eredmények: Lipssd­y, Szarka (Tatab.) kiütéssel­ győz Szabó D. (Előre) ellen. Nagy harc után a III. menet közepén Szarka fej­jel megy Szabó gyomrának. Szabó — miu­tán a mérkőzésvezető figyelmezteti Szarkát a szabálytalanságért — fekve marad és ki­­számoltatja magát Mivel nyilvánvaló a szín, Jeles, Szarkát hirdetik k­i győztesnek. 3 Skalla (Lók.) — Har­bitsúly: Horváth (Ka­posvár) győz Olasz BMTK ellen. Olasz több­ször a földön volt, csak a gong mentette meg a kiütéstől. 3. Tóth IV. Emosz.­­ Pehelysúly • Fehér FTC nagy harc után le­győzi a jól szurkoló Darást (M. textil). 3 Kocza II. (Kaposvár). — Könnyfisúly: Gulya (Kistext) csúnya duhikodás után veri Oláht DVSE. (Budai BRE átesett a súlyhatáron Oláh ellen). 3. Dudás (Tatab.). — Volt.Otúly: Marton I. (BTK—Vasas) nagyszerű harma­dik menetével Goőz Bán BRE ellen. 3. Tor­­ma III. (Csepel). — Xerépszojj: Szabó P (Csepel) első két jó menetével veri az igen tehetséges Csibát MÁVAG. 3. N*'v T*. NSC. — Féltteh^zsúfiji Hatalmas ütésváltások után Dévai (Kaposvári mrőz Kovács A. DVSE ellen, aki a 2. menetben 8­:a földön is A'Olt. 3. Mészáros (Előre). — Nehézsúly*. Fauk (FTC) győz Horn­olya FTC ellen. Nehéz, súlynak, küzdelmében régen láttunk ilyen nagyszerű harcot. Felütések, horgok, egyene­sek­ váltották egymást. A nagyszerű formás­ban levő Hutik megérdemelten nyert, mert az utolsó menetben többet és pontosabbakat ütött. A közönség nagv tanssal jutalmazta a mérkőzést. .1. Varga TTI. (Csepel). A pont­versenyt az FTC nyerte 13 ponttal. 2.­­Ka­posvár 11, 3. Csenet 7, 4 Tatabánya és Debrecen 6—6 ponttal. Kisscext—Lokomotív 12.« Szomba­tom ostp a STport.Crsam'Cíkba­n a Kfetoxt a. Lo- Lomotívval küzdött az ifi CSB-ért. Er~d- T­iónyfA (elől a győztes cs­apat tagjai): Csernák ellen Ti­éri feladja, Osváth győz Gros­i ellen. Fe­recz me­rvén­ Nagyot Marton döntő fölénnyel győz Meigzler el­len Petrykalics méarveri Stlert, Iparula ver?zt Szász­­ellen Kiss ver t Németh ellen, Vajuk megveri Sipőczöt Misiák kikap Sárkánytól. Magyarország motoros salak­­pálya-bajnokságai Vásárnál­ délelőtt az FTC és a MÁVAG közös rendezésben tartották meg a Kőbá­­nyai-úti sportpályán Magyarország 1918. évi motoros salakpályabajnokságát. A versenyen a magyar versenyzőkön kívül elindultak az osztrák éllovasok: Ivani Kalmayer, Kalnip­er és Birkl is. Eredmények 100 kan:( 17 ind.. 3 kör): 1. ifj Lévai (Debrecen SzSz, Dkw) 1:20. 2. Potecz.m CsMTK (Csepel) 1:24 3. ifj. Fehér CsMTK (Csepel) 1:21.5. — Ifj. Lévai biztosan verte a csepeli versenyzőket 12­ kcm (14 ind 3 kör): 1. ifj. Lévay (Debrecen SzSz, Dkv) 1:21. 2. Zsótér dr. (Vasas, Puch) 1:22.2 3. Poteczin CsMTK (Csepel) 1:23­ 4. Lévay igen nagy ígéret. ?­0 krm (0 ind. 3 kör): 1. Zamecsnik (Postás, NSU) 1:13.8, 2. Horváth FTC (NSU) 1:17.4, 3 Kramphart (Pési SzSz. NSU) 1:18.8. — Zamecsnik erős küzdelemben biz­tosan győzött. 150 kcm (6 ind., 3 kör): 1. Molnár (Szolnoki MTE, Matchless) 1:19, 2. Bozóky (Szolnoki MTE Puch) 1:19,3, 3. Csányi FTC (NSU) 1:20 — Feltűnő volt, hogy a vidéki versenyzők milyen biztosan ver­ték a pesti éllovasokat. 509­ kcm, szériagép (4 induló, 4 kör): 1. Guzsy Károly FTC (NSU) 1:42, 2 Mol­nár (Szolnoki MTE Mall Illess) 1:43, 3 Bozóky, (Szolnoki MTE, Puch) 1:45 4. 500 kenu, speciáloén (4 induló, 4 kör): 3. Birkl (osztrák -Top) 1:32. 2. Kamper (osztrák. .lap) 1:37. 2. K. Killmayer (osztrák. .Tan). 4. Domján FTC (-T­op). Cilda­koc.Stój (4 induló, 4 kör): 1. Bauer (portrák ,Norton) 1:­4­8, 2. Gutsy FTF (NSTJ) 1:49, 3. Gohy Of^rS ( A­TF), 4. Szűrös. Az osztrákok könnyen nyer­tek. ------------—rf+N..--------— ASZTALI-­TENISZ Magyarország-Ausztria 5:1 Bécsijén szombaton estü írtérkődött egy­­mással a két ország p-rtal■ tenisz csapata. Részletek: Kóczimn—EcV 2­ :K­ 21:13 Soós—Bodna, 21:25. 19:21 91:13 Sidó— Joeth 20:22 21:0. 20:23 Freslia—Beirúr 10 :21 21 :12. 22:20.SVó Er­i 21:16 21:10 Sea—Juet. 12:21. 22:10 22:12. 22:20 A máj 50’ar versenyzők vasárom este­­lapunk zárta után és h­étfőn nemzetközi versenyen vesz­nek részt. ) ATLÉTIKA A BEAC jubiláris bajnok­sága. A BEAC v.­tornán délelőtt a Mező­ utcai triváján rendezte jubileumi atlétikai bajnoksá­­sait, sok indulóval és néhány jó ered­ménsny­ei eredm­ények: Férfiak, 100 m ifj: 1. Söpkéz 11 4. — 100 m n: 1 Teme-V­­vá-i 54.8. 2. Menainkó 55 3. Ifj. 1. c»«n. ver 56 — 1500 m: 1. Szilvágyi A­­l*r.4, 2 Bojmnár 4.28. ifj: 1. Fittyei­ 4:35. 300 m vút: 1. Vaskó 29.8 ifj: 1. Her­­náfl­ 30 3. — Masas: 1. Perlis­ik­ 170’ ifj: 1 Retenár 1«T]. — Távol: 1 Mogyo­ró?’/ 609. ifj: 1 Pavuk ö(12. — Saly 1 Csépi;© 10 25. ifj: 1. Psvlik #.87 — DW- kopz: 1. Naev S 35.71 ifj 1 Stohok 28.70 — Gerely: 1. Árula dr 43.10 ifi- 1. Pavl’k 30.01 — Kalapács: Anila Jr 30 ?10. — "Oao m c-’-nlegljis- ifj: 1. Korn’á­v 17.018. — Nők- 100 tp- 1. BMás 13 2 ifi: 1. Gyer-kő 1’. — 200 m­: 1- Bo'-é­ s 27 4 3. Füzes 59.4, ifj: 1 Gyés-kS 20.2 — OfK) rr- 1. Báns­ázi 2:52. 2 Szabó O 2:53. — 80. m mit: 1. Ro ’ssell 16.3. — Magas: 1 r­orriell 131 Ifi: 1. Simssy 132 — Távol: 1 Hálás Wo,. ifj. 1 GyL mos­i?­ — HisZkasz: 1. RaO,­, 23.4­1 ifi: 1. HzUjó a­. 17.­­— Gerely ifj. 1 Varjzsj 24.72 — Kislabda ifj: 1 .Varga 51.60. KERÉKPÁR Az MKSZ­ szerdán, november hó­lyan tanácrülést tart a Millenárison. Hátizsák, oldalzsák 4 iharkabát, sportcikkek W­OLN\B­O Y IT­­. \ Budapest VII Somogyi Béla,öt 3/c Telefon: 42-75-75 Németh 57.51-et, Bonyhádi 52.26-at dobott a Vasas versenyén Enyhe, kellemes időben rendezte vasárnap délelőtt idényzáró atlétikai versenyét a Va­sas a Pasaréti-úton. A nagy érdeklődésnél várt kalapácsvető világcsúcs­javító kísérlet nem sikerült. Hiába, a legjobb versenyző sem gép. Németh Imre nem dobott rosszul, de valahogy egy kissé puha volt, hiányzott belőle a szokott robbanékonyság, mozgása sem volt elég erőteljes. Első dobásánál (56.20) kilépett, azután 56-40, 57.31, 56.70-es dobá­sok következtek utolsó két dobása ismét 56 körül volt Ezzel a sorozattal is méltóan fejezte be a nagy sikerekben gazdag idei évadot. Mögötte Bon­hádi nagyszerűen si­­került második dobásával orppás új egyéni csúcsot és egyútttal a második legjobb ma­gyar eredményt érte el. Kár, hogy ennél a dobásánál felsértette a kezét, ez azután za­varta, a több dobása 49,50 és 50 m körül volt. Egyéni csúcsot dobott Kászeju­ és Txi­­boda is. A kalapácsvetésen kívül is született még néhány jó eredmény, bár a kiírt szá­mok közül indulók hiányában több elma­radt. Az Hiúsági hárompróbában az igen tehetséges Ajkai az eddig legjobb nyilván­tartott eredménnyel győzött. Eredmények: Kalapács: 1. Németh I. (Va­sas) 57.31, 2. Bonyhádi .MAFC 52-28, 3. Kő­­szegi (Vasas) 44.06, 4. B­idai (Vasas) 40.98, 5. Laboda GSE 39-93. — *00 m: 1. Szalay (Tes tv.) 1:59.4, 2. Keményfi. MAFC 1:59-9. A két tejhetfiék­rett fiatal jó gyeri esényt futott. — Súly: 1 Fok (Előre) 13-26. Fok egyéni csúcsot dobott. — 200 m női felnőtt: 1. Dobó MAFC 28­4, 2. Lukács (Vasas) .90.5, 3. Ár­­vay (Vasas) 30 8. — Férfi ifi, háromproba: 1. Ajkai (Vasas) 1­ 728 n. (11.6, 9.27. 6­22), 2. Pócz TFSE 1.637 (11.7. 9-27. 613), 3. Bics­kei (Vasas) 1.612 (11.9, 10.31. 585). — Férfi ifi­­ntpróba* 1. Lévai (Vasas) 2.289 (586, terelv 43.83. 24­3 diszkn-z 40. —), 2-Tefteviiczsei (Törekvés) 2­005. Lévai már nem futotta le az 1500 m.t ^ A pestvidéki kerület v­a­l­­ó ba­jno­kságát, Kellemes időben rendelték meg Csepelen va­sárnap délelőtt a pestvidéki kerület férfi felnőtt és ifjúsági váltó baj­nok­sága­i­t, amely­nek keretében néhány számból álló versenyt i­s lebonyolítottak. Eredmények: Felnőtt számok- 4X100 m: 1. MPSC 47, 2. CsMTK 47,2. — 4X200 m: 1. MPSC 1:39.7, 2. CsMTK 1:41.1. — 4X400 m: 1. MPSC 3:59, 2. CsMTK 4:04. — 4X800 m: 1. CsMTK a. 8:32.2, 2. CsMTK b. 9:32.2 — 4X1500­ m*: 1. CsMTK a. 19:42.2, 2. CsMTK b. 201­8.4. Ifjúsági számok: 4X100 m: 1, .CsMTK 49.8, 2. MPSC 50,7, 3. CsMTK b. 51.6. — 4X200 m­ 1. CsMTK a 1:43, 2. .MP­SC 1:43.2, 3. CsMTK b­ 1:52. — 4X400 m: 1 CsMTK a. 4:20.4, 2. MPSC 4:30, 3.­ CsMTK 4.35. Egyéb számok: Felnőtt számok: Súly- 1. Sudár CsMTK 12.51, 2. Hamvai CsMTK 12.26, 3. Pesti CsMTK 12.22. TORNA Javuló formában a torosának Van Arony délelőtt rendezte meg a MOTESz a női Budapest kerületi I. osztályú egyéni és I. osztályú országos csapat tor­nász bajnoksá­got. Az olimpiai versenyek­­­óta tornász­­naink ver­seny szempontjából hosszú pi­­henőt tartottak ami­ni étüknek igen használt. Mind a szerenké­nti, mind az öss­zestett versenyt Keleti Ágnes nyerte. A londoni sérüléséből teljesen kigyógyult Keleti végig biztosan mozgott, és különö­sen lóugrásban mutatott, nagy javulást A verseny meglepetése Balázs Erzsébet volt. Frissen, lendületesen, tornászott és megér­demelten került a második helyre. Kar­reiesz Irén gerendán rossz l­apot fogott ki. S­z­ab­adon vál­atsz tett gyakorlatában nagyot hibázott és a hátrániú­t a többi­ szegen nem tudta behozni Az országos csapatbajnok­­ságokat a PSE csapata nyerte.­. A bírásko­dj, leszámítva azt, hogy a w­a­kok­ a tokat túlmaraen értékelték, kielégítő­­volt­. Ered­mények: Bud­pest kerületi T­C. női össze­tett tornászbaj­no­ka Keleti 1 Agnee PSE 117.3­. 2. Báláz® Erzsébet PSE 113.6. 3. Fe­hér Anna PSE 1.13. Ritmika T­E Keleti 19.5 2 Fehér 19.1. 3. Karesics TF 19. Gerenda: 1. Keleti 19 6. 2. Fehér 19 . 3- Balázs 19. Műszabadgyakorlat: 1. Keleti 19.6. 2. We­­ckinger NTE 19.3 . Karcsic­r 19.1 ■ Fele­máskor l­át.: 1.-.Keleti 19 7. 2. Balcs 19 2. 3 Karcsién 19 2. Lőügrá®- 1 Keleti 19 5. 2. Balázs 19.3.­­Karcsic­s 19.2. Országos I. o. csapatbo­ltok: PSE 569 5 - -v . Bemutató mozik: ATRTUM: Első osztályosok. 4. nz f9. Sz v ü. 1­2-kor is. CORSO: Két asszony között. 4 nz. fí­. Sz. v 2-kor is. FÓRUM: Első Osztályosok F5. f7 19. Sz v. ii. f0-kor is( LLOYT): Tűz. F5. hn7. 9. Sz. v f3-kor 16 OMNIA: Bűn és bívnhedés 4 nz. f9. Sz. v 2-kor is. ROYAL ÁPOLT,O: Tűz F5 hn7. 9. Sz. v. 13-kor is SC­ALA: Első osztályosok. 5. 7 9. Sz v. 3-kor is URÁNIA: Tűz. 4. 6 S. Sz v. 2-kor i­s. ÚJPESTI COPLO: Első osztályosok. 4. nz. f9.. V ii. 2-kor is CSEPELT TÁNCSICS: Első osztályo­­sok 4. n7 f9. V ii. 2-kor is. Másodhetes mozik: Ady: Orosz kérdés A. 6. 8.8, V. v. 2-kor is. Belvárosi: Express Szerelem. Jobb terem hn4. 6 n9 V. ii hn2.kor is. Bal terem 5. n8. V. üi 3-kor is Bethlen: Express szerelem. F4. hnfi 8. V. ii* f2-kor is Budai Vigadó: Lógósok királya. F6, f7 f9 V. ii. f3..kor is Caprol: Késői találkozás. 11. .1, 3 5, 7. 9 City: Karaván. 3. f6., 8 Corvin*. Joe Palosca. 4. 6. 8. Dicsi: Bűn és bűn* hőd­és. 6 7. 9 Sz. V. 3-kor is Elit: Szt. Jeani^ szerelmesek. FII. fi. f3 fő. f7. f9. T­oméros: Caesar és Cleopatra* F4. f6. f8. V. ii. f2-kor is Tnd­y: Holnap történt. F5. fj. f9 V. ü» fS-kor i­c. József Attila: Td«rósok királya. Fi. h n 6 8. V ü. f2-kor is. Kamara:­­ Karaván.: FII, 1. f4, 6. f9. Kossuth: Orosz kérdés F5 f7. f9. S?.. v. f3-kor is Körúti Híradó: Magyar filmhíradó. Donmenti iratok. Magyar Világ Kiadó. Hívnak a hegyek A Szov­jetunió hírei, Ninfény gyár. Heggel 9-től este V-ig Marx: St. Jeani szerel­mese­k. 4. fi 8. V. i.. 2-kor is. Nap: Kastély a ködben. 4. 6, 8. V ü. 2-kor is.. Olirnvia: Stan és Pari. a regiment gyö’’'«-yei. FNI fi. f3. fő. f7. f9 Palace: T141d­. tanuk nélkül. 11. 1 3 6. 7 9 Pátria: I.«ósó*OK k’rálya. Fő .f7. f9 V. ü. f3-kor is. Pl­őnix: Puskás ember, n. 1, 3 5. 7. 9 Rovy: Stan és p.m­. a regiment gvön­­"Vpl 1], 1 3. 5 7. 9 Savoy: T­ógó-^k bírálva 4 6. 8. V. ii °»kor is. Studip: Men­pimt^a 4. fi. 8. V ii. ^.-kor is. Szabadság: Expre^fi fi^^reb­iu, 4. nz. 19. V n 2-kor i­. Tlnr.r7j. Exprotig szeré, lem 4. 6. 8 Az fi.. ?-kor is. Turán: St. .T^sni sz^-éTmesek 11. 1 3 .5 7. 9. Ugoesn- Szí’n ési Pán a rogínierjz gyöp­­érei FL ffi 18. Vecta: Puskás ember. 10 19 O A 6 R Felelős szerkesztő: Hidas Ferenc. Fele­­lős kiadó: Tavas* István dr. Szer’kesztő (seg­éd kiadóhivatal: Rökk S­.Ulárd­ u. 4. Meg­jelenik­ vasárnap hétfőn., kedden Telefon: 138—563. 138—564. —105. Postát*karékpénztád csekLSgÁm; lO.T')?. A fizetett közle­mén­yeket X.e]' jelezzük. Nyomatott . ..Szikrét'4 SanValla iMOV'kör­­forgógépein. — Fere­c ús nyomda vezető: Kedeczky László.