Népsport, 1949. szeptember (5. évfolyam, 174-195. szám)

1949-09-19 / 187. szám

W k$M Előfizetés egy hóra 14 forint ^§| Kugnl V. évfolyam, 187. szám. Külföldre----------25 forint || |||||| Közepes színvonalú mérkőzésen második félidőben jó játékával győzött a Ferencváros Ferencváros—Újpest 4:1 (1:0) Megyeri­nt, 40.000 néző. Vezette: Palosti (Ludvig, Rosta). G­óllövő: Kocsis, Tóth, Liborc (ön­gól),­­­sibor, Kocsis. Az első rangadó nézőszámban is csú­­csot hozott. Már az el­őmér­kőzés második félidejében közöl­•■•WMHH* néző övezi a já­tékteret. Az előm­é­rkőzés alatt érkezik meg Farkas Mihály honvédelmi minisz­ter, Vas Zoltán miniszter, a Tervhiva­tal elnöke, Nógrádi Sándor altábornagy, Marosán György könnyűipari miniszter. Kies István az igazságügy miniszter, Hegyi Gyula sportállamtitkár és Földes László ,országgyűlési képviselő. Ferencváros: Kenni — Rudas, Kispéter, Szabó —­­ Kéri, Lakat — Budai, Kocsis- Teák, Mészáros, Czibor. Újpest: Károlyi —­ Balogh II, Nagy­marosi, Laborc — Horváth, Kirádi — Egresi, Halasi, Szigeti, Várnai, Tóth. Már az­ első­ percben gólt ér el a Fe­rencváros. Nagymarosi a kaputól mint­egy 30 méterre kényelmesen veszi le a labdát, cselezget. Kocsis leszereli, né­hány lépést fut a labdával és a kapuból kifutó Károlyi mellett mintegy 14 méterről laposan az üres kapuba lő. 1:0 ra vezet a Ferenc­város ! (A gól A­agyatarosi kön­nyelm­ eskörlé­sén­ek a kö­vetkezmén­ye.) Egyelőre a Ferencváros a veszélye­sebb. Kocoioék gyors támadásait azon­ban az újpesti védők biztosan verik vissza. Az első negyedórában az újpesti (*8101501) hatszor fut lesre! Budait két­szer is szögletre szerelik. A 16. pépcben Halasi —(S­z­i­ge­t­i - • V­árnál bá­­n­n­a« s­z­é­­p, gurulós adogatá­ssal hozza, fel a labdát, Kispéter az utolsó pillanatban azi-0­ ban keresztezi Várnait. Változatos, erős ira­mú a mérkőzés. A 20. percben Egrem vezet kecsegtető támadást, mindjárt utána Deák Gzibor helyén jűt el. Ba­logh II becsúszva szerel. A 28. percben Deák ismét a balszélre­ keveredve, ma­gasan ível a középre. Kocsis felugrik a labdára, Károlyi is kifut, öklöz, előbb a labdát, utána Kocsis fejét találja el. A ferencvárosi összekötő összeesik, át­­gumil az alapvonalon. Egy ideig ápol­ják, majd beviszik az öltözőbe. (Feljön az Újpest, formás támadása­ ,kar vezet, a belsők azon­bam nem lőnek.) A 38. percben Egresi a 16-os oldal­vonaláról hatalmas lövést ereszt meg, a labda Kuspéter hasán csattan az ötö­­sön. Utána Tóth, az újpesi balszélső kerül gólhelyzetbe, de lövés helyett do­káig kivár. A 48. percben Kirádi Egre­sit szökteti, a szélső la­po­s beadását Ha­lasi át­lépi,-- Tóth ismét lőhetne, ehelyett m­­egáll­ít­ja a­ la­b­d­át és a f­ere­nc város­védőknek van idejük menteni. Szünetben Kocsis, akit­ elvittek a men­tőshöz, beragasztott, homlokai tér vissza. A szemhéja repedt fel a ferencvárosi csa­tárnak. A II. FÉLIDŐ A 3. Percben az újizeet,­ jobbsz­árny siezet tám­adást­: Halast­i jobbszélen fut el, beadását Tóth 5 lépésről lefejeli és a labda a vetődő Henni felett a hálóba pattan. 1:1. (Henni ben­t ragad­t a bead­ásnál , Tóth viszont okosam fejelte a földre­ a labdát.) Viharosan támad az Új­pest, Tóth fut el Várnai nagy lövését Henni nehezen védi. A 7. percben Halasi egy tömörü­lés után fekve marad. Az alapvonalon kívül ápolják. A 8. percben potyagólt kap az Espersi. Lakat előreível. Kocsis és Laboré egyszerre indul a labdára. Laboré testtel akarja feltartani a ferencvárosi csatárt, hogy Károlyi felszedhesse a labdát. Közben a labda Laboré oldalának pattan és irányyt­­változtatva a meglepetten vetődő Károlyi hasa alatt a hálóba gurul, öngól. 21­-re vezet a Ferencváros. (Laborc és Károlyi nem értet­te meg egym­ást. Nagy h­iba . . .) Támad a Ferencvá­ros. Czibor szögleté­vől Mészáros fejel kapura. A l6. perctől kezdve a k­látét­érek támadnak, különö­­sen a jobbszárny vezet veszélyes táma­dásokat. A 11 perc alatt három szögletet ér el az Em­e.-t. A .1. percben Kéri tú-1- k­emén­­yen szereli Tóthot. A kis újpesti szélső ápolásra szorul. A­­13. percben Kocsis, elfut a jufel szélen, beadását d'zi­­bor­a középre, emeli. Deák a sarokra fejel. Károlyi szögletre védi a labdát. (Hullámzik a játék, veszélyes helyze­tek adódnak menükét kapu előtt.) A 35. percben a Ferencváros l6-osán pattog a labda. Hala­­, V­árnál, majd Szigeti is rálövi, de minden lövés fe­rencvárosi lábba akad. A 38. percben az újpesti védője a, saját le­ orsukon be­lül pa­siz­o­­­gatnák•. .."K­evázunk, ahelyett, hogy felszabadítanának. Majdnem baj sminazik belőle.­­A 16. percben Budai a jobbsz­élen küldi előre Kocsist. A férfie var ősi csa­tár ügyesen elhúz Laborc mellett, nagy­szerűen ad be és a jó iramban érkező Tibor az ötös sarkáról a kapu jobb oldalába fejel. 3:1 a Ferencváros javára. (M írttá szer u a f ej ó re» h(AJ A 4a. percben Kocsi* isimét nagya&erfren megy ki a jobb­sz­élen. beadását ismét Gábor fejeni k­apu» •@. • d«e nwwt Káro­vi jó’ áll­ja el a kátéja. IA it Pc­xVii JfrxvM az al­tpvonatig fut. hátrafelé ad be. a labda Kocsi­l­fcz kerül és a jobb összekötő a 11 es pont tájától véd­he­tetlenül lő a háló jobb sarkába. 4:1 a Ferencváros javára­ Szöglet-arány: 6:4 (1 :7) az Újpest javára. Nyilatkozatok: Lyka Antal, a Ferencvá­ros edzője: Nagyon, izgalmas volt a mé­r­­kőzés. Játékosai­n­k jobb idegeinek kö­­s­zönthetjük a győzelmet. Balogh István, (Újpest): Fejes—Szusza előnyt nem­ ad­hatunk a Ferem­váro­sinak. A második fél­időben jobban játszott a Ferencváros- Csatáraink nem, hittek eleget kapura BÍRÁLAT: Nem volt magas színvonalú mérkőzés és az iram sem volt nagy. Az első félidő kiegyenlített játékot mutatott, szünet után azonban­­kétségtelenül ki­domborodott a Ferencváros fölénye. Vé­delme jobban állt a lábán, hsatársorában pedig Kocsis játéka olyan többletet je­lentett, amely elég volt a mérkőzés meg­nyeréséhez. A Ferencváros győzelme eb­ben az arányban is megérdemelt. A mér­kőzés végig sportszerű légkörben folyt ki. H­enr­i k­i­t­ű­nő form­á­ba­n v­a­n, több a­l­ka­lommal azonban beleesett régi hibá­jába: túlságosan jóikat törődik a testtar­tási cs­eptségével. A hát­védhájnal köze­pén Kispéter biztos pontnak mutatko­zott Jó helyez­­kedésén, fej­játékán, rugó készségén kívül dicséretet érdemel az is, hogy amikor lehetett, emberhez adta a labdát. Rudas játékába sok hiba csú­szott be. Tóth gyakran vehette, át sza­badon a labdát. Gyorsaságá­val viszont gyakran ki­­ tudta javítani helyezkedési hibáját. Szabónak volt a legnehezebb" dolga a ferencvárosi hátvédek közül Gyakran nem tudta követni a sokat­­mozg­ó Egresit. Kéri még mindig ne­hézkes és általában a „levegőben"­ he­lyezkedik. Sokszor kipasszolták. Lakai lelkesen harcolt, rengeteget dolgozott Ma sem a passzok és a főerényé, ezúttal azonban mégis kaptak tőle jó labdákat a csatárok. Budai különösen szünet után játszott rendü­lettes­en, gyakran el­­b­l­­o­t­t Lam­bor ez mellett.­­Kocsis volt a mérkőzés legjobb csatára. Nagy dicsé­re­­t­re szolgál, hogy sérülése után, a líwimndik félidőben élete egyik legjobb tálfokát mutatta. Egy dolgozta ki a h­í­rzeteket hogy c­sa­tár­társainak már csak a fejüket, vagy a lábukat kellett odai tenniük. Ugyanakkor nem­ feled­ke­­zi ítt meg arról sem, hogy maga is, lőj ,iJ.Deákot az rész­mérkőzés alatt alig lehetett észre­v­enni. Lassú, nehez­íts. Mészáros jól dolgozott a mezőny* gen, sokat m­ent­­."Lia a labdáért Czi­­pr az első féli­dohén nehezen melege­den bele, szünet után ő is kitti,de tá­madásokat­­v­e­zete­t­t Károlyi két súlyo­* hibát ejtett, ezek­éből gól is lett.. Általában nem volt'­­eléggé határozott. Balogh II túlságo­­ss,m könnyelműen híd* i­zkedett és ez kü­lönösen szünet után vált veszélyessé a gyors Czi­borral szemtven­. Nagymarosi a legtöbb­ször jól oldotta meg feladatát. Az első ferencvárosi gól azonban telje­sen az ő ha­­­meresz'tő nyugalmának*' számlájára. Írandó Laboré­,­­különösen szim­él után, nem birt Budaival. Hor­váth­é volt a jobbik fedezet, mi miket feladatát jól látta el. Ő támogatta job­­ban a csat­ársort, sokat tartózkodott elől, mivel a hátra húzódó ,VL-szorost is kellett fedezn­'e. Kirádi a legtö­bbször'' tehetetle­n volt Ki­­sis­á­­sz üiben. Eg­resi sok veszélyes támadást vezettt, de a légiül, lszür sé-en szabad­uld, meg a labdától. Halasi dók.. 1 volt játékban. Lakattal szemben az,abban alulmaradt Szigeti alig tudott megm­ozduln­i Kis­péter mellett. Várnai csak a mezőny ívén nyújtott ellajgad­halót. Tóth szo­bon tudott futni Rudas mellett is. Hiv­ja, h­ogy gyakran túságos­an­ kivár és ezzel lelassítja a tál­a­b­okat. Palásti­­ ö­­­v­e­z (• 1 1 ), a mérkőz­­és­t. Majdnem elkönnyelmű­sk­ödte a Soroksár Soroksár-II. MAORT 3:2 (2-1) Soroksár, 20 d­0 néző. Vezette: Bokor (Láng E., Markovits). Gól­lövő: K­ont­ha, Hont vári, Káro­lyi, Károly­i, Hort vári. A V. MAORT öltözőjében Csajvkai Károly edző M­a­rkusovszky csatárjá­téka mellett dönt. Petrovai marad ki a csa­pat Imi. — Soroksár: Z­sikla — Vigh, Kontiha, Szamosi — Palotás, Kovács — Pák­ozdi, Pusztai, Antoni, Hont­vári, Junász. MAORT: Kov­­ács — Miller, Kosa, Tamás — Nagy, Forgács — Sze­pesi, Károlyi, Pálinger­, M­arku­sovszky, M­ol­n­ár Változatos játék után a 20. percben Kosa a kaputól mintegy 18 méternyire té­rdenrúgja Pusztait. A megítélt szabad­rúgásnak Kon­a ha fut neki és élesen, fél­agasan a ka­pu bal sarkába vágja a labdát. 1:0 a Soroksár javára. (Kovács tál korán vetődött.) Két perc múlva jó támadást vezet a Soroksár jobbszárnya. Pusztai átadása után Hontvári kicselezi Misleit és nyolc méterről laposan a kapu jobb­­sarkába lő 2:0. (Mintaszerű volt a támadás, a kani­zsaiak védelme elegzavaros lott.) A 30 percben Pálu­ger Szepesihez ját­­szik, a szélső néhá­ny lét vég ut­á­n beível­i a labdát és Károlyi a kifutó Zsik­a m­ellett mint­egy nyolc méternyiről kapásból a há­lóba pöccinti a labdát, 3:1. (Kettős védelmi hiba: Szaft) ősi telje­sen fedezetlenül hagyta a szélről, Zsikla pedig rossz ütemben fűtött ki­) A hátralévő időben a­ vendég csapat támad valamivel többet. A II. FÉLIDŐ Szünet után h­a­marosam mi­nmikét oldalon kimarad egy-egy nagy helyzet: a­­ perc­­ben 4 m­­ász bombáz centiméterekkel a bal­­kapufa mellé, egy perc múlva pedig Zsikla szedi le merész vetődéssel Molnár lábáról a labdát. Pusztai­nak a lövé­sról a Sorfa I fölött átívelt szabad­rúgását Kovács a­ bal felé sarokból szedi le. "Erősödik az iram, a vendégesa­ivat is vezet né­hány ve­­»»él,véri tám­ad­ást.. . A 21­. percben a MAORT he­ly,cserés baloldali támnádé.­a után Szepesi elé ke­rül a labda, a szélső lövése azonban a vetődő Zsikla lábáról visszapattan a mezőnybe. ("Egyenlítési alkalom volt.) A 29. percben­­a szöglet­vonaltól 1*2 mé­terre ivart dobáshoz jut a MAORI­. Mar­ku­­sov-^z­ky óriási betsinását az, üresen ha­­gyott Károlyi (2 méterről fejeli a bal alsó sarok­ba. 2:2. (A sok­oksári védők rossz helyezkedé­sét kitűnően ismerte­ fel Markusovszky.) A 34 per­cben Junász gólt lő," de közben Antoni kiéz­zel ér a labdához,­ így a gól érvénytelen A 40 per­cbe­n, az el­őre hú­zó­d­ot­t Szamosi iveti labdáját . Mont­vári 8 méter rúd, a kapun ük háttal állva, csúsz­tatja fejjel a bal felső sarokba. 3:2 a Soroksár­­javába. (Hontvári remek fejesét nem védhette Kovács.) A­­vfz­t rá lévő id'héven a Soroksár támad. Szögietaránjj: 3:0‘ ‘Jkpj Soroksár javára. Nyilatkozat: Egresi Antal, Sorok­sár: 2:0 után a fiúk könnyen vették a játékot s végül nagyon nehezen si­került kiharcolniok a győzelmet. Csap­kai Károly,­ MAORT: A sze­rencsésebb csapat szerencsés góllal győzött. BÍRÁLAT: A Soroksár pompás rajtaütésekkel két­gólos vezetést szerzett. Ez fejébe szállt a csapatnak, mert ettől kezdve könnyel­műen vette a játékot. Egészen a máso­dik félidő 20. percéig meglehetősen lagymatag és tervszerűtlen játék folyt. Rengeteg volt a pontatlan átadás és hibás lövés. A második félidő 20. percé­től hirtelen erősebb lett a játék irama s a lelkesen támadó nagykanizsai csapatnak sikerült is az egyenlítés. Az egyenlítő gól után a Soroksár nagy­szerű hajrát vágott ki és sikerült is a győzelmet ki­harcolnia. Zsikla jól védett, kifutásai azonban né­ha bizonytalanok voltak. A hátvéd­ hár­­m­ais legjobbja­ Ko­ntha volt. Nagyszerűen fogta Pálingert. Vigth az első félidőben bizonytalankodott, szünet után azonban belejött. Szamosi eleinte könnyes,taüst­ö­­d­ött A fedezet pár nagyon nehezen m­­e­gedett bele f­ játékba. Kovácsnak a fej játéka dicsérhető. Palotás a támadások előkészítésében, tűnt ki. A támadások épí­tője a csatársorban Pusztai volt. Nagy­szerű labdákat adott társa­inak. Pákozdi sokat volt játékban, jó beadásá­val tűnt, ki Antoni nem bold-'guil't Kósával szem­­ben. Hontvári bágyadtan, tartózkodóan játszott. Juhászt elhanyagol­ták, pedig jó form­á­ban van. Kovácsnak val néhány jó védése az e-­136 gólnál azonban nagyot hibázott A hátvédhárm­aadó-1 Kosa erdekkeid­ett ki, fej­­t-e lá’bbal egyaránt jól bánik a labdával. Miller bizonyt.., la h­u.­ mozgott Tamás eredményesen harco­t Pá kezdi ellen. Nagy túlságosan puha.. álabdásai is rely­'e rossz, helyre mentek. Forgács jó játékát köny­­nyelim-ü­fl'ködésre­ lerontotta. Szepesi «Gyo"S. a kapu előtt azon bán bálr.. .aia n. UóBoge­ren ••meg’tát.lsv.ott. hogy nem köméncvatár Markusovszky csak a védekezésben segí­tett Molnár erélyes s^iső, ile kevés lab­dát­­kapott Bokor i. játékvezető .r.-éigr.x -k-’t -kisebb W_­bától eltekintve., jól­ vezette a mérkőzést Az NB I állása 1. Kispest 4 3 1 — 9: 1 7 2..MTK . 4 3 1 — 1­2: 5 7 3. Ferencváros 4 3­ 1 »: 1 1— 4. Csepel 4 ,2 1 1 7:3 6 5. Debrecen 3 .2 1 — I­: 3 fi. Soroksár 3 2 1 — 7: 1­ 7—S. Porok 4 2 — 2 10: 8 4 Ti—8. Szombathely 4 2 — 2 10: 3 I­I­.­­­jpest 4— 3 1 7:10 3 1­. Sz­­0 4 112 1i: 0 3 11. FITO 4_31 2: fi 3 12. M.VTKOSz 4 1— 3 11:12 2 13. Sa­­lrót­arján 3 — 2 1 11: 7 2 14. Vasas 1 — 1 — 0:0 1 15. \. \t \CRT 4—13 5:13 1 16. Előre 4----------4 4:17 — Győzött a Ferencváros, a Kispest, az MTK, a Csepel, a Soroksár, a MATEOSz és a Debreceni Lokomotív Hz 9*STC € nyerte a 4x200-at, a Vasas a 4x100-at és a Postás a női 4x100-at A Vasas az SOOC-es csapatbajnok A Postás nyerte a 3.1800-at is Előre beítló, de enyhe időben folytatták vasárnap délután a Mező-utcai pályán, a/s­orsz sá­gos férfi és női váltóbajnokságok küz­­delmeit. Eredmények: 4x200 m férfi,­ 1. előfutam: 1. Vasas 1:33.6, 2. CsMTK A) 1:34.5, 3. MTK B) 1:36. 11. előfutam: 1. MTK A) 1:34.9, 2. BTE 1:35.6, 3. DiVinas 1:35.7, 4. CsMTK Bt. 4x1(Mi­n női (0 induló): bajnok: Postás A) (Lőri­nczi, Csáki, Egri, Rákhelyné) 51.5, 2. Vasas (Gyarmati, Árvai, Szőke, Závodni) 54.8, 3. MPSO (Bakos, Kulcsár, Turcsányi, Szántóné) 55.4, 4. CsMTK 55.8, 5. Postás B) 56.6, 6. ETE 64. Gyár mali ragyogó futással elsőnek vált. A máso­dik váltásig még versenyben van a Va­sas, Egri azonban úgy megy­­el, ahogy akar és Rákhely­né tíz méterrel­­ maga mögött hagyva a mezőnyt biztosítja a bajnokságot a Postás-lányoknak. 4­ K0u m: bajnok Vasas (Antal Nagytelki 2:11.8. L.Ciurdos 2:03, Bakos 1:57.41 8:04.4. 2. Izécsi Z­ok. (Kurucz, Lip­­nay Lo­vmosi, Bárány.a. I S:1.5.3, délnyu­gati kér, csúcs. 3. CsMTK A) (Balázs, Balogh, Demeter, Stelczer) 8:11.8. 4. I LL 8• •­1 5. Postás 8:25.8. 6. CsMTK B) 8:33.L. Antal okosan fut, a végén m­egy el Ba­lázstól és Keményfitől (( sM 1­K­B). A Pécsi Lok­ itt még negyedik. Nagytelki .10 mét­erre növeli a Vasas­­ előnyét, de Balogh a végén remekül hajrázva 12 mé­terrel váltja másodiknak a CeMLK-t. T­ippn­el felhozza a Pécsi Lokomotivit a harmadik h­elyre. Lombos tartja az előnyt Solmi,- i­­1 :59.61 jól ,imi­vel a vé­gé ,, ő másodiknak vált. Baranyai első HiO-oU • fc'/.árko/.ik Bakoshoz, a \ !!sz*ls' futó azonban a hajrérban biztosan győz. \ I’écsi Lak. második helye nem vitás. 4X300 m férfi: bajnok: MTK A) (K­on­­yotó Lőcsei, Lombos, S­.elem) 1 :-10, Am­­­a­s (A­j­kai, Puskás, Tima dr. Bariba) CsMTK (VizVuiyi- Szalai, Dob­­i­vei, Varasdi) 1:30.5, 4. Z­TE 1:30.5, 5. DiVasas 1:35.9, 6. MTK B) 1:36. Az MTK a 6-os, a Vasas az 5-ös pályán indul. Az első 2i Hl igen szoros, Lengyel vált két méterrel Ajkai előtt. Puskás nagysze­rűen­ m­egy fel, másfél métert ver rá Lőcseire, tregyesi is meglepően jól tartja magát és harmadiknak váltja az ETE-t. Tima­dr lassan indul, de Lombosnak is kerülnie kell a leváltott Puskást. Tima­dr négy méter előnyét Lom­bos fokozato­san ledolgozza és Bárt ha­­már csak két méter előnnyel kapja a botot. A célegye­nesben gyilkos küzdelem kezdődik és Szebeni fokozatosan jön fel, 30­ méterrel a­­-cél előtt még Bartha vezet, de Szebeni jobban bírja és fél méterrel az MTK-nak szerzi meg a győzelmet. Izgalmas, szép verseny volt. Magas: 1. Lehóczky CsMTK 1­48, 2.­­For­dái (Vasas) 175, 3. Pesthy CsMTK 170. Lehóczky jó formában a 184-et, a 186-ot elsőre, a 188-at pedig harmadikra ug­rotta. 1911-nél már fáradt volt. Kalapács: 1. Németh Imre (Vasas) 56.72, 2. Bony­hádi CsMTK 51.09, 3. Petike (Vasas) 50 NO, 4. Kósa BVSE 48.09, 5. Remete RVSE 47.52, 6. Budai (Vasas) 42.59. Németh négy dobása, közel egyforma, az ötödik a legnagyobb. Bonyhádi n egyen­­­ercesebben dobott 50-en felül, mint Petiké. 3x1WMi­ni női­ bajnok: Előre (Pola­reczky 2:40, Örhalmi 2:33.4, Bleha 2:33.8) 7:4­.2. 2. Pu­stás A) (Csáki, Zubek I. Fi­­cmor) 8:03.4. 3. Postás B) (Tornyai, Zu­­bek IT, Zelei) 9:00.8. 54100 méteres ötös cs­apatbajnok: Vasas*A 51 pont 2 Cs-MTK A 54 pont. 3. KAOE 108 pont. 4. Előre 115. 5. BVSE 1^2 Faye­­uile­ 1 .1 Szilágy­i (V­arsa-i*) 1.1: 19.8. *­ Esz tn-g^mi (Előre) 15:21.2. Pénzes C^MTK 15­ 2^ 2. 4 Hunfalvi CsiM­FK 15:34 2. •.­l/ j.­.r (V­i­ V­S) 15:36 8, 6. Németh B­MTE 15:41. Bolvári új ifjúségi csúccsal nyerte a lOQ-as h­átikszóbajnoteszífját Az UfE 4x100-as ifjúsági gyorsváltója is új csúcsot úszott A szegedi Csapó 2:17.8-at úszott 200 méteren IsnwH krs.-ssel kezdőtdik az úszdfiajn­ok­­s. 1. Ezúttal a férfi tor-migugrók okoztak it­t zavart: vi/.os a m/no.vek az wol.ll é s m­iliatt n­em­ akarnak elindulni. A­z a jí:. ■ uá' š-sütörtökre halasztottaU. I.i t-d im-riyi k: ................. It# m női ifjúsági k­atlis/.as: 1. Szőke Katii KIT 1:24.8, országos ifjúsági osties (r,gi: 11 uuvadii ITC 1:­1.4), 2. Hunyadli Kid 1 :1 Kis, (laikomoti'­) 1 :2s.l. 4. Unna l’­TK 1:2H. Ag­­ston (Előre) 1:-. N ni. I alolas i Kidre­ la'á.s. s»»«ke «•*, Hu­­ny­ad fi külön versenyt úszik. Mindkettő ideje jobb a régi esuesmil. ■ Híd m férfi hat úszás:. L. \ a lent ESzlK ]­ll 2. Gyongyörű­ (Előre) 1:42, 3. lumpek MAYAG 1:14.8, 4. Sugár lizl K­L­E á. Lalin MKEKSz l:'^- '!• . CsMTK 1:216. 51-nel Gy ~@ngy pisi­­­olam­ elsőnek. Mi­mii azonban \ nl«nt beéri és biztosan győz. „ . h ~ ^ Női torony ugrás: 1. Zsigot (Lokomo­tív) 72.91. Egyedül indult. „ „ . 21. (f m női hát­úszás: 1. Temes (Előre) 2..VJ.2 lor­zi­sos nsiu­s lleallllva). k. .Kuf 1,1,ti (Kidre) :l:0, 4.­­ Slila I 1­ ; 4. V.dgM-si (l.ldre) Noxak !'nk-n nem indult. Temen 1:22.4-es 1'1» ' méterrel ffvísz. Ha lett volna, aki meg szorítsa, jóid, időt oszolt volna. m­ai ifju­sági gyors,iszas: ‘­ A*")'" ISvi'u­edi MTK.l 2:17.s. 2. Joo r —'• 3 C­irav '(1 okonnlmvi 2:2.,.2, 4. Holymos Fs-TK '■ 1-2k,,. Csillag (Lokomotív ■ híl, 'szenn­ai IElőre) 2.:12.l­, W'-nH ioólordul Id­,id­.:e­l:Wi.8, 170 m­é­ternél azonb­an, Hsaim biztosan húz mellette és ragyogó idővel győz. 201) m női ifjúsági pillangó úszás: 1. (IjOiKoá,,,:lív) 3:20.6. 2. GarEy (I,o­komo'liv) .1:31.2 3. Selm (Lokomotív) 3132 8 Gyenge 1:34 6-os 100 m mán 15 me­u'líw' m ‘ iVVns'ágé'. mell­sz­ás: 1. VaMM l'm­iVT^m­esikáózdl 1:24* 4? Moldrieh VlVl­’ 1 Serfd/Ő (Előre) 1:26.k. l­. Szeu'l­óid’lózdl 1:27.4. Varga. UW TM Mold,'n­li külön versenyt eszik. áó-n.,1 Varga megugrik, előnyét a h«jra.ban '» tartani tudja. ... , c,-a„,v KM) ni női pillangói,szas: 1- Székely fvn (Lokomotív) 1:21. 2. L.ttmneriezk.' V.okmnov v, 1:2fi. 4 1 Startha 0^ 1:VI 1 • :!-1 4. Gergely (Elvre) 1:-). »«»­•» ragyogó formátlan van, senki sem voH ' ‘l(l« ° ,11 lJif jósági h­átsíszóbajnokság: 1. h­olvá' i (l­okomotiv) 1:11.4. V fps-ig.’ f-súes! stég, ,-sue.s: Ilonán 1:14.4. 2 Hevesi (Egri SzTK)J:K. •», V‚r,« JITE 1 4. Gyöngyin, (Tolna, HS1-) , .01 -) .lon l-^TC 1 :2"2.8. 6. korhu­t 1.A' Horvá,i remek öl­úszik. KOluil -t­e­­vesi megközelíti, de Bulvár, a hajrában még jobban elmegy tőle. 4x100 női ifjúsági vegyesváltó bajnok­ság: 1. l.okoia'iil ív (Kiss _ 1:21.6­07-;'y. i-ái’j c vi liére l:-ó. Séihő 1:1­5) 5.•'■•­ Orsza­g:0s ifjúsági est,evd 2. EH' o ..,í1.f­. 1. L.ote 0.3K. X 1 z .k, m­ot­iv-l­á­ny­ok len­dületesen 4 100 ifjúsági gyorsváltóbajnokság. ] (TE (Váradi 1:101.2. K„.sz:,̋ 1 ('ara 1 :«M!. Ipa,-a 1:4tt.») 4:!».K.. ors/.og.w ifjúsági ,-s ó ,-s! 2. T.okom­otív _ H-;.... " FTC 4■ '‚ s■ 4. Előre A) 4:.H,.s. .,. Ehn­e R, jjso. Az CTK l'iab­isai immpás.,,, úsz­tok. Különösen f-fines telt ki magiért. ,1 M -26* 2*­ 166 ,1, férfi vegyesváltó: ) Előre fGyöngyösi. 1:11.0. Bukác­s­­: ■'■ '■ Bánki 2:.H,'Gyéki 40.1, 7:77.6. Origneos esiu­s (régi: 7:70. 2. ITC TOK , ESzTK 8:11. 4. CsMTK 8:43.8. Előre 8:44. 6 Szolnoki MTE 8:.­3.4. V Rákosi Mátyás vándordíj allasa: 1. lokomotív 4­35,5, 2. T­TC 394, 3. Előre 351 pont. ... . T­A­RT­ALÉK BA­JNOK­S­ÁG A Ki­stext Soroksár mérkőzés a Kis­­text lemondása miatt elmarad. EZ A TALÁLATOS SZELVÉNY 38. siét 1. Ú­jpest—Ferencváros 2 0:­0 2. Előre—MATE(­S* 2 HE*)) 3. Soroksár—M.VOHT 1 (3:21 4. MTK—Szoml­athely 1 (3:2) 5. 0■■ I.reveH .Salgótarján 1 (3:2) 8. Csepel—Sy.At. 1 (3:11) 7. V­asas—­ETO * 1 W:0­ .S. Kispest—Dorojc 1 (2:0) 0. S­.dmn. Lók.—Kesaba 1 (2:1) 1(1. Misk. Bok,^-Diósgyőr törölve 11. M. Dinamó—Tatabánya 2 (1:2) 12. Fások—III. ker. 2 (1:2) 13. MÁI IG—Ózd___________ 2 (1:4) VTLÉTIKA LOHVSZ 11# MÉTEREN 12.4-GYEL, ORSZÁGOS IFJU­SÁGI CSI­CSOT FIT1ITT A Vikiik Pas­iréti­ úti pályáján vasár­nap dé után rendezt,e. a AlAsz az orsza­­■gos férfi' ifjúsági öth­rntia éa_ női if­­­sági i,,in,,,,pndi',lminek tagot. 16 m­ es 1., férfi indult. Női ifjúsági hárompr,(ba­bai,,ok: 1. Kohász Irén CsMTK (KM 1" r tarol: 7,21, súly: a.:B) 2133, 2. Bogdan MAORT (12.8. 446. 8.11) tTíih. 1. Hal­ért, MI’SC (13 . 47(1. 7.40)­ 1678. 4. I’.K­óczay Sz. I.ok. (13.1.­­67. 6.(',7)­ 1613. .7. Gyimes Tud. MEFE-Sz (13.7. 448. 7.78) 196,, ),. kg,Sz. Luk. (13.8. 438. 7.KO) 1.708 pm­,. 7 Bnesat.vi­l*AC. 8. Rágyan­'Zk.v MIK, 9. lf.­ndeczky (Szeged) és­ Jurák KAL. Pénzes ver­senyen kívül 485-n­l ugrott tá­voli,a. kohász 1B.4.P­erj. csúcs. Bogdán pH­ méter­ és eredménye pedig .délnyugati kér. csúcs. A Tipográfia II.vTE atlétikai versenyé­nek eredményei: 40 k m­: 1. Pataki (Ál­lami) 1:21.4. ^ Zoliéi (Állami) 1:2*2,4. — Mak­as, női: 1. Lukács (Kozma) VM, Jászolom (Hungária) 100, 3. Pataki (Ál­lami) PH). Versenyen kívül Holt­man­n (Tip­ográfia) 135-öt ugrott! — 4x10^) m­ férfi: 1. Bp. Nyomda A) (Szőny­i, Fodor*, Boros, Fejsz­és) .IM 10, 2. Athén­a­eum­ B) 55.1. Diszk­osz, női: 1. Gedei (Közi.) 32.30, Lukács (Kerma) 21.5*1. 4xHM­­m női:­1. Vegyipar (Wéber R­., Gál, Petek, We­b­er T.­ 66.2, 2. Állami ny. 68.2. — 800 m fér­fi: 1. Nyirő (Schliitter) 2:12. 2. \­­'/­* keleti (Athenaeum) 2:19.4, 3. Pető (Athe­­naeum) 2:19.4. — Svéd váltós: L Bp. Nyom­ia A) (Papp, Gyen­i, Bálon, Ber­ta) 2:21.7. 2. Athenaeum­­2:26, 3. Állami nyomda A) 2:2*k7 Az Atlétikai Szövetség a néplistes kiskörben 'Át kin-e­s távon vasárnap dél­előtt -«•­ya­­­or?sóverv­enyt rendezett. A ver­seny győztese Somogyi lett, megelőzte a­­B.&Ut­ób­bi gyakorulóver­setn­y­t nyerő Rókát. .A két ver­eb­yző szép küzdelmet vívott. Az első 5 km­ után Róka vezetett. 10 kín-mn­ együtt volta­k, 15 km-nél­­*csak 3 méter előnye volt Somogyinak. A verse­­nyen n­y­lu­lt László is, de látva azt, hogy a* rossz pálya miatt nem tud jó időt el­érni. 10 km után feladta küzdőinet. Vészere­dmény: 1. Somogyi ESC 1:41.34.0 (5 km 26:10. 10 km 52:08. 15 km­­:W). Róka Tud. MEFESz 1:44.04 (25:4.2. 52:W, 1:18.8), 3. Kaposi Vacsa­s 1:48.18, 4. I­ar­kas­­ PSE 2:01.2n, 5. Lipták FTE 2:09.48,­­5. Pi­veki FTE 2:17.21. Az MHS-sm­rlmozgsfilm az erős testért a magyar sport naggyá tételéért, a szec­enista jellemér!