Népsport, 1950. október (6. évfolyam, 197-217. szám)

1950-10-02 / 197. szám

Gyorsítsd meg ötéves tervünk megvalósítását! Jegyezz Békekölcsönt! ... ilHMlllM* Ára_ M Jj&r tsjg Előfizetés egy hóra * 14 forint •íj InvSlsf VI. évfolyam 197. szám fi® Külföldre-------------25 forint H­­yI Ilii Jól itt működtek a védelmek — a csatársorok annál kevésbbé Postás—Csepeli Vasas 1:0 (0:0) Csepel, 1500 néző. Vezette: Sípos (Gyulai, H­idasi). Góllövő: Kurucz. A mérkőzést ü.női.épség előzte meg. Szi­­­l­ai D­ezső a XXI. ker. tanácsának elnöke ünnepi beszéd kíséretében osztotta ki a Csepeli Vasas játékosainak az MHK-jel­vény­eket, a tanács elnöke beszédében máltaiba a csepeli élsportolók szerepét az MK­K-mozgalomban, a játékosok ugyanis nem csak a próbákon, hanem a­ próbákra jelentkezett társaik előkészítésében is résztvettek. Megemlítette azt­­is, hogy a Csepeli Vasas játékosai a Békekölcsön jegyzésben is nagyszerű példát mutattak. Postás: Zentai dr — Solymosi, Villá­nyi, Kapcsos — U­licska, Markusovszky — Borbély, Bihari, Kurucz, Kovács, Szabó III. Csepeli Vasas: Mészáros — Kónya, Vagy H, Kékesi — Preiner, Faludi — Tóth, Keszthelyi­­, Marosvári, Kovász, Takács. Csepeli rohamokkal kezdődik a játék­. A jó helyzetben lévő Marosvári hibáz. (9. V.) Egy perc múlva Villányi jó labdájával Kurucz kiugrik és 14 méteres lövése a kapufa, mellett süvít el. Változatos a já­ték. A 17. percben: Borbély húz kapura, Nagy II megcsúszik, majd a Postás jobb­­szélső hatalmas lövését nagyszerű érzék­kel üti szöglélre Mészáros. A 29. percben. Takács kitűnő beadását Keszthelyi II és Marosvári elhibázza. Fel­jönt a Csepel. Szöglet­rúgás után Zentai nehéz helyzetben ment. Takács beadását a kapu elő­tt 3 méterről Keszthelyi fölé fejeli. Rohamoz a Csepel. A 42. percben Keszthelyi— Lovász ötletes helycseréi a tá­madás után. .Lovász hatalmas lövését, jó érzékkel öklözi Zentai. Az utolsó percek­ben is a csepeliek támadnak. Szünetben a Postásnál cserélnek, Bi­hari helyére Magyar áll be. A II. FÉLIDŐ csepeli támadásokkal kezdődik. A sor másik per­cben kavarodás támad a Pos­tás kapuja előtt. Marosvári átadását Keszthelyi lövi kapura, Zentai kiejti a labdát, az Lovász elé kerül, s­­a­z ő lö­vését Zentai szögletre üti. A másik ol­dalon Kurucz nagy erejű lövése suhan el a jobb kapufa mellett. Gyorsabb a já­ték, nagyobb az iram, mint az első fél­időben. A 18. percben cserél a Csepel is: Tóth lejön, helyére Fenyvesi áll be. Lassan Csepeli fölény alakul ki. Ennek ellenére a Postás ér el gólt. A 20. perc­ben Szabó III beadását, elvétik a cse­peli védők. Kurucz kitör, s az eleső­ Mészáros feje felett, mintegy h­at mé­terről a kapu közepébe lő. 1 :0. Váltakozó a játék. A csepeli csapat erősen küzd a kiegyenlítésért. A mér­kőzés alatt h­ol elálló, hol ismét meg­eredő eső most szakadni kezd. A 35. percben Szabó III fordulásból leadott lövése, majd Magyar lövése száll el a kapu mellett. Az utolsó tíz percben ha­talmas erővel kü­zd­enek a kiegyenlí­tésért a csepeliek, de a postások jól tömörülnek, sokszor nyolc játékos is védekezik a kapu előtt. A 44. percben Kónyát utánrúgásért a játékvezető ki­állítja. Szögletarány: S­:1 (4:1) a Postás javára. Nyilatkozatok: Urbovicsik Gábor (Postás): A lelkes játéknak köszön­hetjük a győzelmet. Jávor Pál (Csé­véli Vasas): Puhán játszott a csatár­sor, ezért nem tudott győzni a­ csapat. BÍRÁLAT: Változatos játékkal kezdődött a mérkőzés, de csak a 30. perc után bontakoztak ki veszélyes csepeli tá­madások. Fölényt harcoltak ki a cse­peliek, de­ sok jó helyzetet nem tud­­tak a csatárok gólra váltani. A második félidőben már nagyobb lett az iram, gyorsabb lett a játék. Sok­szor kerültek most is­ jó helyzetbe a csepeli csatárok, nem húzták azon­ban szét a jól tömörülő Postás vé­delmet. A Postás sokkal jobban ját­szott, mint legutóbb a BDSE ellen, csatárad játékába azonban most is sok hiba csúszott. A két félidő játé­kának inkább a döntetlen eredmény felelne meg. Zentai dr jó formában védett, több ne­héz lövést tett ártalmatlanná. Villányi volt a­ védelem legjobbja. Biztosan szerelt, jól rúgott. Solymosi jól fogta Takácsot, rúgásai sikerültek. Kapcsos is kielégített vigyázott a s­érdőjére­. Usicska­­ sóikat segített a védel­enne­k. Jól hozta, fel­ti labdát de leadásai többnyire pontatla­nok voltak. Hibája, ho­gy nehezen szaba­dul meg a labdától. Markusovszky sok támadást indított el, siallangmentesen is ját­szott, leadásai sikerültek, s a védekezés­ből is kivette részét Borbély javulófor­­mában játszott, néhány­ jó elfutást láttunk tőle. Bihari keveset mulatott inkább há­tul segített. Nem foglalkoztatta szélsőjét, Kurucz volt a támadó­sor legjobbja ig­ye-' kezett építeni. Ja., Js apura is veszélyes volt, Sók­ jó labdát adott szélre. Kováts külö­nösen sét játékával­ tűnt ki. Szabó III ke­vés labdát kapott, azokkal sem tudott mit csinálni. "Magyar nem ragaszkodott a he­lyéhez, sokat mozgott. Mészáros a gól előtt megcsúszott, kü­lönben kifogást­alanul védett, kü­lönöeen a kifutásai, sikerültek". A hátvédhármas­­bam Nagy TI rengeteget­­ dolgozott,­­sok­­szor hátvédtársainak is segített. Kékesi a veszélyes szélsőjével szem­ben megállta a helyét Kónya a II- félidőben jött fel, néhány nehéz helyzetben tisztázott. Prem­­­er és Falu­di, a két fedezet a védelem­ben és a támadások elindításában egy­aránt jól vette ki a részét. Hibájuk: többször a csatárok nyakára vitték a lab­dát. Tóth, attól függetlenül hogy kevés labdát kapott, lassúnak is bizonyult­. A helyére beálló Fenyvesi csak a mellőzés vége felé melegedett bele a játékba. Keszthelyi jól épített, de a kapu előtt puhának bizonyult- Marosvári alig vál­lalkozott lövésre. Lovász csak a mezőny­ben elégített fel. Takácstól néhány hasz­nos beadást láttunk. Lövésre ő sem vál­lalkozón. .Sipos játékvezető az első félidőben ki­sebb hibákat vétett, a második félidőben azonban már kifogástalanul vezette, s jól tartotta kéz­ben a kemény játékot. Újszeged ,6000 néző. Vezette: Major II. (Pásztor, Fehérvári). Góllövő: Hegedűs, Hidegkúti, Bá­nát, Hidegkúti, Hidegkúti, Hegedűs, Kovács IV. A mérkőzés előtt Wiener Károly sport­­felügyelő kis ünnepség keretében MHX- jel­vényeket oszt ki a szegedi játékosok­nak akik már a. második időszak próbáit is sikerrel letették: Textiles: Geller —­Ko­vács II. Börzsei Lantos — Kovács I I. Bo­­sánszky — Sándor, Hidegkúti, Palotás, Kovács­ IV. Hegedű®. SzSzMTE: Verset/,i — Szabó, Kénekes Bénák — Hetes I. Gyurik — Csáti, Ladányi, Búnát’i. Iú:Á cs, Nyári. Mindjárt a Textiles i­rányítja, a­ játé­kot. Jól irányított lapos já­tékutc­kal fölényt tudnak kiharcolni. Az 5. percben Hidegkúti lapos lövése a jobbkapufáról kipattan, kavarodás támad a szegedi kapu előtt, a befutó Hegedűs mintegy három méterről a kapu jobboldalába kotorja a labdát. lőt­t Textiles javára. Továbbra is jól gördülnek a kék-fehérek támadásai. A 15. percben Bosánszky lab­dájával Hidegkúti a félpályán túlról indul el, a Szegediek nem támadják, csak hát­rálnak. A jobbösszekötő már a 16-oson be­lül van, amikor a kifutó kapus mellett mintegy 10 méterről a job­bsarokba lő. 2:0. A gól­ után megváltozik a játék képe. Sokat támad a hazai csapat is. A 25. perc­ben Geller kapukirúgását Benák vi­ssza­­íveli. A Szemfüles Bánáti gyorsan leke­zeli a labdát és a kapu felé­­tör. Geller­­kifut a kapuból de Bánáti átíveli fölötte a labdát s az akadálytalanul hull a há­lóba. 2:1. Továbbra is az SzSzMTE támad, de a Textiles is vezet veszélyes támadásokat. Izgalmas a mérkőzés. Az utolsó percekben Nyári és Bánáti hagy ki jó helyzetet. A II. FÉLIDŐ Jól gördülnek a Textiles támadásai. A 4. percben Kerekes és Palotás párharca után Hidegkúti elé kerül a labda. A jobb­­összekötő 11 méterről félmagasan a bal­sarokba lő. 3:1. A szegedi­­ csatár­sor csak elvétve jut el a kék-fehérek tizenhatosáig. A 10. percben a Textiles jobb,szárnya támad. Palotás Hi­degkúti elé játszik. A jobbösszekötő 14 méterről nagy lövést ereszt meg. A bal felső sarokba tartó labdán Verseczi „rajta"­ van, meg is foghatná, de az * kezéből a hálóba hull. 4:1. A 21. percben Hegedűs egyéni játék­kal átverekszi magát a védőkön és 7 mé­terről a bal alsó saroki­a vágja a labdát. 5:1.A 37. percben a 16-o­son belül Kovács IV-h­ez kerül a labda. A balösszekötő közelről, mintegy 7 méterről a bal alsó sarokba lő. Verseczi jól helyezkedik, a labda azonban a kezéből a hálóba csú­szik, 6:1. Az utolsó percekben is a Textiles tá­mad. Szögletarány: 7:5 (4:3) az SzSzMTE javára. Nyilatkozatok: Buko­vi Márton (Textiles): A szegediek gólja után izgalmassá, vált a mérkőzés. A mieink közül Hidegkúti és Kovács IV. nem volt telj­étlen rendben. Solymár István SzSzMTE: Védelmünk nagyon sok­szor kihagyott. BÍRÁLAT: Kitűnő játékkal mutatkozolt be a Textiles Szegeden. Pontos, lapos ado­gatással hamar felőrölték a­ szegediek erejét. A hazai csapat csak az első félidő második felében tudta válto­zatossá, érdekessé tenni a mérkőzést. A mérkőzés előtt nagy eső volt Sze­geden s ez csúszóssá tette a talajt. Ez a nagyobb tudású Textilesnek kedvezett. Az SzSzMTE játékosai so­kat csúszkálta­k, sok rossz leadás jel­lemezte játékukat. Geller a gólt védhette volna. A véde­lem jól rombolt a csúszós talajon egy­szer sem jött zavarba. Börzééi egy ár­nyalattal :jobb volt mint Kovács II és Lantos. Kovács I és Bosánszky való­sággal tömte a csatárokat labdával. Bosánszky teljesítményét rontja néhány kemény­­ belem­enése. Sándor mérsékelt teljesítményt nyújtott. Igaz, hogy Be­nák árnyékként őrizte. Hidegkúti sok jó labdát adott társainak, gólerős is volt. Palotás nem nyújtotta azt, amit legutóbb és az albánok ellen. Kovács IV inkább az építőmunkából vette ki a részét. Hegedűs gyengébb kezdés után feljött. Verseczi néhány bravúros védés mel­lett elemi hibát is vétett, több gólnál hibázott. A védelem­­vek nem volt ellen­szere a Textiles-csatárok lapos, pontos adogatásaival szemben. Szabó csak hosszú felszab­adí­tó rúgásaival vétette m­gát észre. Kerekest sokszor k­i­pa­szol­tak. Bénák játszott a szegedi védők kö­zül a legjobban­. A veszélyes­­ Sándort jól­­tartótta, Hetes­ és Gyurik inkább csak hátul segített A csatársorban csak a jobbszárnytól lehetett helyenként né­hány ügyes támadást látni. Bánátit szemfüles gólja dicséri. Szögy igyekezett hosszú leadásokkal kísérletezett, de ezek többnyire pontatlano­k voltak. Nyári —­­helytelenül — tisztá­tl­an játékkal akart érvényesülni. Major II játékvezetőt a csúszós talaj következtében kialakult néhány tömeg­­jelenet többször zavarba hozta. Döntő­­hibát azonban nem vétett. a Sajószentpéteri Torna Kistext­ 2:1 (1:1). Kistext-pálya, 400 néző. V: Vörös, S. Torna: K­omán­­n Szű­cs, Tóth, Nadler - Hu­­­lányi, Mongent — Bíró, Puskás, Kalinszki, Szendrei. Ockmány CV volt). Kistext: Heves — Olajkár II, Lóth, Horváth — Stefá­n, Majszki (Haraszti) — Újvári, Salla­i, Tóth II, Stuglik, Vá­lik. A lelkes Tárna biztosan győzött. G: Puskás, Kallinszki, ill. Sallai (11-es­­ből). Jó: Nádler (a mezőny legjobbja), Mar­gént, Biró, ill. Olajkár II, Lóth­, Stefin. KvSzTE—Ceglédi VSK 4:3 (2:2). Kecs­kem­ét 1000 néző. V: Horváth. KSzTF: — Máté (Molnár) Uzsoki II, Nyerges — Szőke, Szamosi — Nagy IL, Szabó, Borbély, Laczi, Nagy I. DVSK: Győr — Darányi, Bujáki, Ecse­ki ■— Fo­dor, Veres — Vass, Elekem, Várkonyi, Marton, Deli G: Nagy I (-2), Laczi (1l-ekből), Borbély, ill. Várkonyi, Mar­ton, Eilekes. Jó: Uzg­oki II, Borbély, Nagy I, ill. Darányi, Bujáki, Várkonyi. KVSK—Szeg, Lokomotív 2:6 (1:0). Kis­­kun­klalas, levni néző. V: Győri. KVSK: Horváth — Fodor, Szögi Oszlányi — Seb­ver la., Richter — VVS, Bildczky, Gáspár (Molnár II), Varhegyi, Kovács II. Sz. Duk: Uhrin­ — Sebők, Veres H. Vörös — Ule­c­­­ber: Ladnai — Tóth (Juhász), Csanádi, Veres I, Kecskés, Szál­ah Az I. félidőben, ki­harcolt fölény alapján megérdemelten győzött, a hazai csapat. A II. félidőre az Sz. Lók. viszaesett és a játék csapkodóvá vált. Jó védelmeik, gyenge csatársorok. G: Vas, Biliczky. Jó: Horváth Vas, Biliczky, ill. Sebők, Szalai. IIl. kér. Textilmunkás—Óbudai Épí­tők 1:0 (1:0). Hévizi­ út, 3000 néző. V: Istenes.­ III. kér. Textilmunkás: Ildn­­hoffer — Zátonyi, Márton, Bahrányi ~ Straub, Rajtár — Meder, Anda­­házi Sági (Kucsera), Sziklai, Stött­ner. (). Építők: Dvornik I — Ha­rang­völgyi, Kránitz, Pápai — Gviz­­dala, Dvornik II — Kunszt, Deszke, Hermannn, Maly, Merklánszky. Végig hatalmas iramú küzdelem. “G: Straub. Jó: Rinhoffer, Márton, Zátonyi, Raj­­tár, ill. Kránitz, Harangvölgyi, Gviz­­dala. Az NB I állása A csúszós talajon a Textiles nagyobb tudása jól érvényesült Textiles—Szegedi SzMTE 6:1 (2:1) 1. Textiles 6 6 ------- 35:10 12 2. Vasas 5 5-------21: 7 10 3. Honvéd 5 4 1 — 25: 6 9 4. Szombh. Lók. 6 2 3 1 9: 8 7 5. Dr. Vasas­­ 6 2 3 1 10:10 7 6. S. Tárna 5 2 2 1 10: 8 6 7. Dorog­i Torna 6 3 — 3 12:16 6 8. Csepeli Vasas 5 2 1 2 10: 7 5 9. Dózsa 6 2 13 10:11 5 10. ÉDOSz 6 2 13 10:13 5 11. Szeg. SzMTE 6 2 1 3 9:21 5 12. Győri Vasas 6 2— 4 11:11 4 1­3. Postás 6 1 2 3 4:12 4 14. BDSE 6 1 14 11:28 3 15. Előre 6 1 — 5 8:18 2 16. Tatab. Tárna 6 — 2 4 7:22 2 HETI LA­BDA­RÚGÓMŰSOR Kedd. Bratislava: Honvéd—ODM­ (Szó­fia). Csütörtök: Brnó: A Honvéd második mérkőzése Csehszlovákiában. Szombat: NB I. Sport-utca: Postás-Előre. Vasárnap. Prága: A „Csehszlovák Had­sereg Naiyja“ labdarúgótornájának dön­tője. NB I: Latorca-utca: Vasas—DJ Vasas. Újpest. Dózsa-stadion: Dózsa­■Salg. Tárna, Ü­llői­ út: ÉDOSz—Csepeli Vasas. Győr: Gy. Vasas—Tatabányai Tárna. Szombathely: Sz. Lokomotiv-Szeg. SzMTE. Dorog: D. Tárna—BDSE. Kedden Bratislavában, csü­törtökkön Krnóban játszik a Honvéd A Honvéd labdarúgócsapata vasárnap reggel 10 óra 16 perckor a Nyugati pályaudvarról indult el Bratislavába, az alábbi játékosokkal: Grosits, Garam­­völgyi, Rákóczi, Sípos, Patyi, Mednyán­­szky, Tóth III, Bozsik, Bányai, Budai II, Kocsis, Horváth, Gyulai, Budai I, Puskás, Babolcsay és Vad. A csapattal utazott még Jánosi Ferenc dr. ezredes, Puskás Ferenc edző és Angler László ■főtitkár is. A Csehszlovák Hads­er­eg Napja alkal­mából rendezett labdarúgó tornán a Honvéden kívül a varsói CWKS, a szó­fiai CDNV és a prágai ATK vesz részt. A rendezőség elkészített© már a sorso­lást is. A Honvéd kedden Bratislavában a CDNV ellen, csü­törtököin Brnóban a DV­KS ellen játszik. A tosrna körmérkő­zés formájában kerül lebonyolításra, te­hát a Honvéd vasárnap Prágában a Had­sereg-stadionban a csehszlovák ATK-val méri össze erejét A csatársorok nem boldogultak a kemény védelmekkel Tatabányai Torna—Szombathelyi Lokomotív 1:1 (1:0) Tatabánya, 2500 néző. Vezette: Sramkó (Túrzó, Karsai). Góllövő: Berki, Varga I. T. Tárna: Glaszni — Bödecs, Kónya II. Szabó — Zárai, Molnár — Dóra, Berki, Bálla, Besiity, Velő. • Sz. Lóki, .Horváth -- Farsang, Tölgyesi, Rábai -­­Kulcsár, Do­nbai — Papp, Varga I, Ko­vács, Szabados, Magyar. A tata­bányaiak vezetik az első támadá­sokat a csúszós talajon. Az 3 percben Bálla a 6-ostól mellé lő. A szombathelyi csapat fokozatosan feljön, a tatabányai védelem azonban jól áll a lábán. A­ fél­idő közepén kiegyenlített lesz­ a játék, egy ideig mezőnyjáték folyik. A 29. percben Balla jobb szélen elfut a rosszait keresztező Tölgyesi mellett, majd a 6-os magasságában álló Berkihe­z­­ad. Farsang szerel, de röviden ment és nagy kavaro­dás keletkezik a kapu előtt, végül is Balta közelről a földön fekvő Horváth felett a kapu közepén küldi hálóba a labdát. 1 :6.ra vezet a Tatabányai Torna. A gól után a Lokomotív rohamoz, de a hazaiak védelme, Kónya II-vel az élén, mindent rombol. Négy perccel a félidő befejezés© előtt Kovács jó helyzetben késlekedi­k és így Kónya II az utolsó pillanatban szerelni tud. A II. FÉLIDŐ 5. percében Berki beadását Balla fejé­ről Horváth lehúzza. A 12. percben Kul­csár hosszú előreadásával Varga I ki­tör, de Molnártól szorongattatva a ki­futó kapus kezébe lő. A­­23. percben Kovács I helyére Bogáti áll be. A tata­bányaiak támadnak, Dóra szögletét a szombathelyi védelem nehezen hárítja. Ezután a Lokomotív-csatársor támad, a mezőnyben szépen építenek, a l­í­ Gisnál azonban rendre elakadnak a támadások. A 3­7. percben Tölgyesi szépen szökteti a középen Varga I-et, Szabó és Kónya nem tudja befogni a szombathelyi csa­tárt és Varga I a 0-osról a bal alsó sa­rokba lő. 1:1. Ezután a szombathelyiek két szögletet érnek el, majd felnyomni a hazai csa­pat is. Szögletarány: 5:5 (félidőben 2:1 a Szombathelyi Lokomotív javára). Nyilatkozatok: Her­mányi Imre (Szombathelyi Lokomotív): Igazságos döntetlen. Magyar Ferenc (Tatabányai Torna): Ezen­ a mérkőzésen is be­bizonyították a fiúk, hogy tudnak játszani. Sajnos, nem jön ki a „lépés“. BÍRÁLAT: A csúszós talaj nehéz feladat elé állította a játékosokat. Mindkét csa­pat végig­­sokat csúszkált és a csú­szós talaj rovására írhatjuk azt la, hogy sok volt a rossz, a pontatlan le­adás, így nem alakulhatott ki szép játék, csak küzdelem. A csatársorok sokat hibáztak, a védelmek viszont jól álltak a lábukon és biztosan ver­ték vissza a csatárok erőtlen táma­dásait. Végeredményben a döntetlen eredmény megfelel a játék képének, Glaszii megbízhatóan védett. Bödecs jól semlegesítette szélsőjét, fej játék­a is dicsérhető. Kő ujja is volt a védelem osz­lopa, fej­jel-lábbal egyaránt jól rombolt. Szabó nehezen boldogult Pappal szemben. Zárai a védekezésen segített többet, fej­jel sokszor tisztázott. Molnár elfogódot­­tan játszott­, sok volt a pontatlan át­adása. Dóra nemi bírt Rábaival. Bertd sokat vállalt magára, munkabírása di­csérhető. Balla gyors, de Tölgyesitől csak egy ízben tudott megszabadulni, a labdáik ez elés© gyenge. B­eslct is a mezőny­ben épített, a kapura azonban nem volt veszélyes. Vele gyors, de erőtlenül ját­szott. Horváth a csúszós labdát is biztosan fogta. Far­san­i végig fáradhatatlanul dolgozott. Tölgyesi kitűnően játszott, de egy hibájából gól­­lett. Rábai jól fogta Dórát. Kulcsár és Dombai egy­szerű eszközökkel oldotta, meg feladatát, mind a védekezésben, mind a támadás­ban sokat segítettek. Papp gyors, de beadásai nem sikerül­tek. Varga I körül­ményes. Kovács nem bírt Kónya II-vel, Szabados igyekezett, de a kapura nem volt veszélyes. Magyar gyors, d­e ő se­m játszott gólra törően. "Bog­átitól nem so­kat láttunk. Sramkó játék­vezető jól vezette a mér­kőzést, a testtel való játékot is jól bí­rálta el. Alacsony színvonalú mérkőzés, a II. félidőben feljavult az ÉDOSz csatársora ÉDOSz—BDSE 4:1 (0:0) Újpest, AUiUi­ utca, 5000 néző. Ve­­szélye, lapos beadása a befutó Csoknyát tette: Bokor I. (Hamvas, Kukonya). •ásárél, Nádori kezei között a hálóba Góllövő: Csordás, Nagy, Kispéter, ‘­­.' , . .. Csath,Mi r,.i,m­ ’ A +4. percben Czibor mintegy 25 issoknyai, nov­ méternyire a kaputól indul el a labda. KlM­Sz: Panauki — Kéri, Kiespéter, val. átmegy Szibrovon, majd a kifutó Dalnoki — Jankai, Dékány — Horváth, Nádori felett a jobb felső sarokba lövi Csordás, Háiri, Csoknyai, Czuibor, a labdát. 4:1. Kezdés u­tán vége a­d J. BDSE: Nádori - Bagoly, Szibrov, téknak. Szöffretarány: 6:4 (4:1) az ÉDOSz Tóth D — Szalay, Szabó — Nagy, Gon­­javara­­dos, Száva, Vas, Verebes Nyilatkozatok: Vadas Miklós Az ÉDOSz lendül először támadásba, (ÉDOSz). Kispéter gólja volt a mér* Kitpéter két nastyerejű szabadrúgása a kőzés forduló­pontja. A fiúk hagy sorfalban akad el. Nagy az ÉDOSz nyo- akarással küzdöttek. Király Tivadar. masa, h 30-gson­ azonban megáll a ett a­ BDSE• Védelmi h­ibákból ‘ kivir»ti.L' A­tárok tudománya. Ebben természetesen ' eaeJlU1 ^ak­ol kaptuk a Tiagyrésze van a jól romboló BDSE^vé- ö­dőkn­ek is. A 15. p­ercben Hári—Csoknyai 'RTRIT­ATQ —Horváth helycseréd támadás végén a , , az édő erőtlen lövését védi Nádori . A mérkőzés nem mozgott valami BD.Síe gyér támadó-ait lesreá­lit­ással magas színvonalon. Különösen az I. akasztja meg az EDOSz-védelem, félidesen volt csapkodó, tervszerűt­(Meglehetősen átmm. . színtelen a lea a játék, s ebből mindkét csapat tatek, az ÉDOSz többet támad, de me- w - A zőnyfölényét nem tudja gólokra vár­­va*-t6_ Ifi a részét. Aa tani.) . LDOsz többet támadott, de csatár­ A 25. percben látjuk az első veszélyei sorában nem volt átütőerő. Szünet kapuk­i­ lövést: Csordás jól irányított bomb. után a csúszóssá vált talajon már báját Nádori jó érzékkel tolja szögletre, jobban érvényesült az élelmezésnek A 2u. percben Pékány­ szépen hozza fel na­gyobb technikája s a BDSE-védők nagy^lövését a JomantaNádorl “síöttet­ek^.0.r ',bár nem álltak olyan biztosan ott. a lábukon. A mérkőzés vége­ felé az A­BDSE Verebes révén veszélyezetét, ÉDOSz magával talált és biztossá tette de a szélső lövését Pamuki biztosan győzelmét­ fogja. A 36. per­cben Kispéter felvágja D.......„ . .. a kitörni készülő Szávát a ifi-oson. A la­bdafoffasia. jo, Mjttasai ifi szabadrúgást Vereb­es f­ölélövi. Az utolsó­kk került­ek. A hatvéd-hatanas ostop­ a kis­negyedórában mezőnyjáték folyik. £f15 a„Valt' JiPl ,°-s “‘l K .W szerűen rombolt. Kén egyszerű eszközök- A II. FÉLIDŐ­vel oldotta meg feladatát. Dalnoki felső- EDOSz-tám­a­dásokkal kezdődik. A 2. dik, ‘kezdi levetkőzni szeleim vdiságát. A percben Kéri mintegy 25 méternyire » fedezet — főleg az I. félidőben nyuj, kaputól szabadrúgást íver előre. A lö­­lőtt jó teljesítményt. Dékány a védő­­vésbe Csordás beleteszi a lábát. Nádori munkáról sem feledkezett meg. Lakat rajta van a lövésen, de a csúszós labda küzdőképessége ezúttal is érvén­yesüllt. A a jobb kapufa mellett a hálóba jut, csatársorban Horváth gyorsan igyekezett 1:0-ra vezet az­ÉDOSz, megszabadu­lni a labdától. Csordás jól (Nádori nem számított Csordát k­őzbe-­l*Min­de keveset lőtt. Hári­­ elfogadottan küzdött. Csoknyai a kapuval nem vol­t veszélyes. Czibor sokat hoz-A 8. percben egyetülit * HDS.E. Vere- ;jött, ......................... mafrát. í Gyakran be* jólívelt szeKleli-nirasik­a Nagy urunk zaviarba hozta a védőket. Huthá hamar fel és fejese a bal kapufa felső éléről bem­elek­edett a játékba és több jó meg­­bepattan a hálóba. 1:1. mozdulást láttunk tőle. (Ka­pashiba, Pamuki későn nyúlt a Nádori jól­ kezdett, de aztán egészen labda után, védenie kellett volna a elemi hibákat vétett. A hátvédhá­rmas fejest.) legjobbja Szibrov volt, különösen az első A BDSE erősít, fokozza az iramot, az félidőben rombolt nagyszerűen. Hanem­ ÉDOSz visszaesik. Negyedóra után újra Jó helyezkedéssel, To­á tertolel­ rúgásai, feljön az ÉDOSz. A 23. pefrebem Horváth tunt fel. S.raco jód hozta fel­­a láb­szögletét a felugró Kispéter a hálóba 1 a V 4e beadásai nem mindig mentek felek­ 2:1 az ÉDOSz javára emberhez. Szalaynak elsősorban a vedo­‘ dTU„. .....­­ ’ .. ... .. , munkája dicsérhető. A csatársorban Ve.­(A BDSh-vedők nagy hibát is vettek rébe, volt a legveszélyesebb, jól húzott el, amikor nem vigyáztak­ Kispéterre.) kapura. Száva egy-két erőteljes kifutás A 28. percben Hári helyére Szabó ,iön sóval vonta magára a figyelmet. Jól be. Rögtön szép helycseréd támadást va osztogatott.­­ A jobbszárny keveset volt tet Horváth­nál, Horváth lövése az umbán játékban. Vas technikája a csúszós tala­­nem­ sikerül. A küzdelem egyre heves .Jen kitűnően érvényesült... A II. félidő­szebb lesz. A 35. percben a sérült Tere­ben beállt Brada nem volt játékban, de a helyére Brada áll be. Az utolsó Bokor T. játékvezető egy-két kisebb* percekben az ÉDOSz hevesen rohamos hibától eltekintve , jól vezette a mérkő-A 40. percben Szabó kisodródik a jobb -rést.