Népsport, 1951. május (7. évfolyam, 86-107. szám)

1951-05-01 / 86. szám

Néprsport A MAGYAR NÉPKÖZTÁRSASÁG MINISZTERTANÁCSA MELLETT MŰKÖDŐ ORSZÁGOS TESTNEVELÉSI ÉS SPORTBIZOTTSÁG LAPJA VII. ÉVFOLYAM 86. SZÁM * ÁRA 1 FORINT * KEDD, 1951 MÁJUS 1 A MUNKA, A BÉKE, A SZABADSÁG ÜNNEPÉN XI azéveseté ezek a szavak, amelyek *"*• a Magyar Kommunista Párt 1945. évi május elsejei kiáltványából valók: ,Szabadok lettünk, de országunk Tombadöll A magyar nép fizet most országrontó urainak bűneiért. Nekünk kell felépítenünk az országot, amelyet ők vittek ti romlásba. De felépítjük! Május elsején megfogadjuk: Magyar­ország szívű­d lesz, boldog és erős! Tudjuk, hogy a romokat eltakarítani, a magyar gazdasági életet talpraállítani csak verejtékes munkával, súlyos ál­­dozatokkal, kemény fegyelemmel lehet. De vállalju­k! Mert az új Magyar­­ország a mi országunk, ahol a döntő szó a munkásságé, a parasztságé, a ha­ladó értelt, :ségé lesz." TV nehéz megrendülés, s egyben fel­­emelő büszkeség nélkül olvasni ezeket a sorokat, amelyeket hat évvel ezelőtt olvasnti a meggyötört, kivérzett, bátorítást váró magyar nép. Sokakban vált úrrá a reménytelenség, a csügge­­dés. A kommunisták emelték magasra a magyar jövő zászlaját, indították meg a termelést, s öntöttek lelket a zsügge­­dőkb­e. Hat év szédítő iramában sokat felejtettünk, pedig emlékeznünk kell, hogy kellően tud­juk értékelni a meg­tett út nagyságát, s a jövő távlatait. Hat éve a romeltakarítás, a gazdasági éjtsz­­al íren'„aló ás a volt pr­­egál­i, szinte lehetetlennek tűnő feladat, amely a fel­szabadult, de rombadőlt ország előtt állt. A kommunisták őszintén meg­mutatták az újjáépítés útját: verejté­kes munka, súlyos áldozatok, kemény fegyelem. De a nehéz úton megmutat­juk a ragyogó jövőt. Ma, az ötéves ter­v második évében, a nagy alkotások ide­jén, fejlődésünk egyre fokozódó üte­mében emlékezzünk csak vissza a fel­­szabadulás utáni első május elsejére, a romokra, a pusztulásra és emlékez­zünk vissza az éhezőkre, akiket biza­kodással, reménységgel a Párt töltött el! Emlékezzünk, volt sportfelvonulás is, 1945 május elsején. Gyenge erőben, soványan vonultak fel a sportolók, s valóban nagy képzelőerővel kellett volna rendelkeznie annak, aki meg­jósolta volna, hogy három év múlva a magyar sport az olimpiai játékokon ötvenkilenc ország között a harmadik helyet foglalja el, minden eddigi ered­ményét túl szárnyal is­. Sok minden kel­­lett a hat év szédületes fejlődéséhez. A Szovjetunió segítsége és példamuta­tása, a Párt vezetése, amellyel felszínre hozta felszabadult népünk alkotó ere­jét, s mindezeken túl a béke. Dolgozó népünk a békés alkotómunkának szen­telhette minden erejét, eltüntette a há­borús pusztítások nyomait és soha nem látott győzelmeket aratott az építő­munka frontján. Roppant eredmények és, még nagyobb lehetőségek acélozzák egyre keményebbé a magyar nép béke­akaratát, elszántságát, hogy megvédi a békét, hazánk függetlenségét, népünk hatalmát. Amikor minden erőnkkel arra törekszünk, hogy teljesítsük, sőt túlteljesítsük a felemelt ötéves tervet, szilárd az elhatározásunk, hogy meg­­védjük munkánkat, alkotásainkat, bé­kénket. E E­z a szilárd békeakarat hatja át társadalmunk minden területét, s ez a békeakarat különös erővel nyil­vánul meg éppen május elsején, a munkásosztály és a békéért harcoló népek nagy nemzetközi seregszemléjén. Az ötéves terv győzelmes teljesítése hatalmas nyomatékot ad békeakara­­tunknak. A terv számai, kitűzött cél­jai világosan m­egmutatják mindenki sámára, hogyan kell harcolnia a bé­kéért a munka frontján, s milyen tel­jesít­ményekkel válhatik a munka, a béke hősévé. A magyar sportemberek közt­,­­ sokan emelkedtek már a munka bőv­­eivé, s legutóbb Németh Imre, olimpiai bajnokunk, a munka bajno­kai, a sztahanovisták közé jutott be. I li­ánokkor sportembereink előtt ma már“ nemcsak a termelőmunka terüle­tén áll, terv, hanem a testnevelési és sportmozgalomban is. Ez a testnevelési és sportfejlesztési terv, amelyn­ek sike­res teljesítésére a Budapesti Testneve­lési és Sportbizottság éppen május­­ tiszteletére hirdetett szocialista munka­­verenyt, s versenyre hívta ki az or­szág valamennyi megyei Testnevelési és Sportbizottságát. A sokáig helytelenül titokban tartott tervet most szocialista vers­enyben ismertetik a sportszervezetek, a­­pártolók nagy tábora előtt, s hív­ják harcba egész testnevelési és sport­ mo­r-­tlmunkat a terv teljesítésére. Akozván népgazdasági tervünk számba­­vevi a lehetőségeket, s kijelöli a leg­apróbb részletekig a fejlődés irányát, úgy a testnevelési és sportfejlesztési terv a testnevelés és a sport területén tekinti át a meglévő helyzetet, szá­mol a lehetőségekkel és szabja meg a fejlődés irányát és ütemét. A fel­bontott terv a legkisebb sportkör szá­mára is megmutatja az elérendő célt, amelynek teljesítésére, vagy túlteljesí­­tésr­­­­e felépítheti egész évi tervét. A Sa­rteett, ter­vszeri­ntt élőés hajlémas távlata áll a magyar testnevelési és sportmozgalom előtt, s ennek érdeké­ben kell tervtudatn­­á tenni minden sportvezetőt, sportolót, a kezdő MHK-zótól kezdve a világbajnokig. Ez az egész ország területére kiterjedő terv átfogja a testnevelési és sportmoz­galom egészét és a meghatározott fej­lődés irányába vezeti. A legfontosabb kötelessége a testnevelési és sportmoz­galom minden részvevőjének, hogy ezt a tervet jól ismerje, egészében és rész­leteiben is, hogy a világosan kitűzött cél megvalósításaa érdekében megfele­lően készülhessen föl.. Így tudunk csak jól harcolni a testnevelés és a sport területén a békéért, a szocializmusétó!! így álljuk meg a helyünket jól a kul­­túrforradalom ránk eső részén! így já­rulunk hozzá nagy mértékben ah­hoz, hogy dolgozó népü­nk munkára, harcra kész legyen! így érhetjük el a magyar sport minőségi fejlődésének eddig meg nem közelített magasságait! Így mond­hatjuk el nyugodtan, hogy a sport a béke megvédésének, a szocializmus építésének, az ifjúság kommunista ne­velésének fontos és hatékony fegyvere! I­nduljanak harcba a testnevelési és a sportfejlesztési terv­­megvalósí­tásáért a sportolók, sportvezetők, ver­senyzők, játékosok, az MHK-ra jelent­kezettek és jelentkezni akarók! Májusi külön erőt ad ennek a harcnak sike­res megindításához. Amikor az egész világon a békét akaró, a békéért har­coló népek milliói vonulnak fel, hogy hitet tegyenek a béke nagy ügye mel­lett, hassa át testnevelési és sportmoz­galmunk tagjait is a békeharc szel­leme, s az a szilárd elhatározás, hogy a béke érdekében győzelemre viszik a magyar testnevelési és sportmozgalom ügyét. Lebegjenek előttük Rákosi Mátyásnak, szeretett vezérünknek szil­vái. ..Május 1-én a magyar dolgozó nép újra tanújelét adja annak, hogy a béke megvédéséért és megszilárdítá­sáért minden áldozatra kész, hogy hí­ven és szilárdan követi a magyar kom­munistáknak, a Magyar Dolgozók Párt­jának vezetését, lelkesen és híven ha­lad tovább a felszabadító Szovjetunió vezette hatalmas béketáborral." A május 1- i Ünnepi sportműsorban a magyar labdarúgó válogatott edzőmérkőzése Győrött, HHi­-Sí bem­utatók, versenyek és minden sportágban sok érdekes esemény országszerte Május 1-én — amint arról már beszá­­moltunk — mind a fővárosban, mind a vidéki városokban és falvakban sport­események rendezésével is megemlékezik dolgozó népünk a munkásság nemzet­közi ünnepért! 1. A Budapesten egyidőben Tp négy sportjai­kban rendeznek s­p­or­t esem­ény­eke­t. A Városligetn­én a körülspá­yán­ és a m­é­letté levő öt sa­­lakpá­l­yák­ l­abd­arúgó-, kosá­rlabda-, rö­p­­labda- és kispályás k­énlabda,mérkőzése­ket, kar-, vívó-, ökölvívó- és súlyemelő­ve­rényeket rendeznél.­. Az első sport­­esenkény­re délután háromnegyed 3 óra­kor kerül sor. A Xérn­igetben a­­ Vasas­­sportelepe­n és ,a hullámvasút melletti térségen labdarúgó-, kézi­­abda-,, röp­­labdamérkőzéseket­ tarélnak, azonkívül lesznek M­Hív-bemuta­tók, asz­tali tenisz, s motorversenyek és­­ökölvívó bemuta­t­ó­k. A­z ép­­igetb­en a sport es­e­m­é­ny­e­k délután­­ fé­l 1 3 órakor kezdődnek. A margitszigeti MHK-pályán, a Vörös Me­teor sporttelepén és a tenisz dísz­pályán, valamint a pesti T­i­na ág­ban lesznek sport­események. F ve: Más vers­enyek­et, röplabda-, kézilabda-­­ és kosárlabd­a­­v­illám­ tornát bonyolíts­un­k le, lovasbe­­m­uta­tót tartanak. .. Hív-versenyeket rendeznek, lesz birkózó- és ökölvívó­­verseny és menorescoaiak-verseny is. A Margitszigeten fél 3 órakor kezdődik az­ első sportesemény. A Városmajorba­ns röplabdázás r­­­íc, ökölvívóina­k és aszta­lt­ten­iszezői­­k rendeznek sportbemutatót délután 3 órától. Budapesten, a Sportcsarnokban fél 4 órai kezdettel kerül sorra az országos ‘''linekeág­­­ tője. A vidéki események részletes műsorát is ismertettük már. Különösen sok esemény lesz Szegeden, ahol az Sz. Betörd-pályán torna, ököl­vívó, birkózó, labdarúgó és kézilabda mérkőzések, illetőleg bemutatók lesz­nek. Diósgyőrött a stadionban kosár Jókedvű, életvidám, erős fiatalságot nevel az MHK! labdázók, tornászok, vívók, labdarúgók és kézilabdázók szórakoztatják majd a közönséget. Fhlhez hasonlóan igen sok s­ixor­­­á­g képvi­se­l­ői m­u­ta­t­k­­o­z­n­a­k be De­b­­ B­recenben, Győrül­­,­­Szom­bat­h­e­lyen, Sal­­­gótarjánban, Miskolcon , Szolnokon és még­ j­óné­hány vidéki Város­ban.­ Termé­szetesen nemcsak a városok, hanem­ a községek sportolói mag kiveszik a részü­ket a­ szórakoztatásból. A vidéki MHK-események és jelentő­sebb labdarúgó mérkőzések műsorát alább ismertetjük. A labdarúgó m­érkő­zések közül kiemelkedik a magyar vá­logatott keret győri vendégjátéka. MHK-bemutatók. Székesfehérvár: Má­jus 1-j­én. Nyíregyháza: Sóstói-pálya. Nagykőrös: Kinizsi-pálya. Veszprém: Városi-sportpálya. Debrecen: Lenin park. Miskolc: Népker­ti-pálya. Szolnok: Sz. Loko­mot­í­v- pálya. Baja: Vörös Dobogó­­pálya. Pécs: Verseny-utcai-pálya. Győr: Gy. vasas-pálya.­­ Szeged: Sz. Petőfi-pá­lya. Zalaegerszeg: I. Vörös Meteor-pá­lya. Kaposvár: ív: Kinizsi-pálya. MHK- versenyek. MHK me­r­ed 1­u­tó ver­se­n­­­y, Sopronban, Kaposvárott, Mező­hegyesen, Hortobágyon. Labdarúgás. Magyar vál. keret—Győr megyei vál., Győr, fél 5. Bp. Bástya— P. Szikra, Pét., fél 5. Mezők­ová­cs­háza— Szegedi Honvéd, Mező­kovácsh­áza, fél 5 (pályaavató). Dr. Vasas—Per­ecesi Bányász Diósgyőr, fél 5. Sz. Lokomotív—Szom­­bathelyi vál., Szombathely, fél 5. Sz. Petőfi—Sz. Jxsk., Szeged, fél 5. S. Bá­nyász—Nóg­rádmegyei vál., Sa­lgótar­ján, fél 5. B. ü­pítőkr-B/Mécscsaba vál., Bé­késcsaba, ,fél­­ fi. Székesfehérvár vál.— Veszprém vál., Székesfehérvár, fél 5. Ce.1 Időmül ki vál.r-iSzombath­e­lyi B-Vál., Cél kiemel.k, fél •1. F. Szikra -Budapest vegyes, Fűzfő, fél 5.­­Sellye—Pécs B­yáki, Sellye, fél 5 (pályaavató). PBCSE—P. MIElSziTIART Diárámó vegyes- Baranya­­m­egy­ei Bányász vál., Pécs, fél 5. Sz. Szikra—Sz. Lók., Szolnok, fél 5. Németh Imre 54.71 -gyel kezdte az idényt, Bonyhádi és Csermák is 50 m-en felül dobott Kalapácsvetésn­­k első idei összecsapása hétfőn délelőtt a pasaréti úti pályán .Jó eredményeket­ hozott. Németh Imre kissé fáradtan dobott, utolsó dobásától el­­tekintt­ve így is dobá­sa­­ ót­a kö­rül vol­t. Bonyhádi: Vito­zgása még kiala­kulatlan, két 5­2 és fél m-es dobásnál ki­lépett. A tavaly még ifjúsági tapolcai Csermák már elsőre túldobta az 50 m­ t (50,33), majd ötödikre újra megjavította tavalyi 46,18 m-es legjobb eredményét. Biz­tató­ formában m­utat­kozott be a többi fiatal dobó­­is. Ered­mények: Fel­nőttek: 1. Németh (Bp. Vasas) 54.71, 2 Bonyhádi (Cipepé Viev Vasas) 51.23, 3. Gyer­mák (Tapolcai Lok.t. 50.37, 4. Loch (Va­sa -­ M­AV­AG) k. I-Tic­ á­k (Bp. Va­sas) 412.fő, íd.: Porkói'fVh '(­VaSa- MAVA­G) 41.ill. Ifjúságiak: 1.­­Fodor­­ (Bp. Dózsa) 39.34, 2. Kántor (Tapolcai Lók.) 30.40. Éljen május 1 a munkásosztály, a békéért harcoló népek nemzetközi seregszemléje! Győzött a Csepeli Vasas, a Győri Vasas, a Bp. Honvéd, a Bp. Kinizsi és a Vörös Lobogó Sortex, döntetlen a Dorogi Bányász— Bp. Bástya és a Salgótarjáni Bányász—. Bp. Vasas mérkőzés *• .­­ ......----------------------------­ Bp. Honvéd—Szegedi Petőfi 3:1 (1:0) Újszeged, 7,1­8 né­ző. Vehette: Bihari (Markovits, Rosta). Góllövő: Puskás, Kocsis, Puskás, Bá­náti. Bp. Honvéd: Grosits — Rákóczi, Patyi, Városi — Bózsik, Budai I — Budai II, Kocsis, Horváth, Puskás, Rabolcsay. Sz. Petőfi.: Nikolicza — Be­nák, Szabó, Gyuris — Hetes­, Gyurik — Csáki, La­dányi, Bánáti, Bitó, Bencsik. Az első percekben a budapestiek támad­nak, de aztán feljön az Sz. Petőfi. Az 5. percben Ladányi átadását Bencnik migy be,yzelből mellélövi. Utána Csáki lövését Bencsik a hálóba vágja, de a játékvezető le,s címén nem adja meg a szabályos gólt. Veszélyetlen, tám­ad a szegedi csa­pat. Csáki 20 méteres szabadrúgása alig száll kapu fölé. A másik o­dd­lon a Bp. Holnivéd már a harmadik szöglett rúg,rá eredménytelenül Változatos a játék. A 20 percbe­n.­ Budai II elfut, lövése alig kerüli el az alsó sarkot. A 26. percben Csáki «zép fejere ha­jraállva] száll kapu mellé. A 33. percben Gyuris akasztja Horváthot, de a húszméteres­­sz­abadrú­­gást Puskás messze mellé lövi. Budai II- kaprufa-lövése, a következő esemény, majd a 40. percben megszerzi a vezetést a Honvéd: Rákóczi hozza fel a labdát, hirtelen kereszt­bej­át­szik Kocsis fejjel Puskás elé ad, a balösszekötő öt méterről laposan a jobb alsó sarokba lő 1:6. Az utoló percben Puskás fütty után lő a kapuba. A II. FÉLIDŐ (Szünet­­után a ház alakinál Boncsik helyett Gréc­zi játszik, a Honvéd válto­zatlan. Mezőnyjátékkal telik el az első tíz perc. A 21. percben Puskás ejtett lövése a felső kapufáról pattan vissza. Svét perc múlva Puskás félmagas lövé­­seT*-SikOTTPVii c’Sitk ' ivI’u'Til-r­i‘utijá'. T­ímat'4' a Honvéd. A 23. percben Puskás a ka­putól mintegy húsz méternyire jól ug­ratja ki Kocsist. Kocsis elfut a keresz­tező védők között és nyolc méterről a vetődő Nikolics­ a m­­ellett fél magasan a kapu jobb sarkába lő. 2:0. Szépen ado­gatnak a Honvéd-belsők. A 23. percben Puskás kiugrik, Kocsishoz játszik. Ko­­csis visszaadja a labdát és Puskás kö­zeli lövése a jobb oldalléc tövéről a hálóba pattan. 3:0. A gól után feljön a hazai csapat. A­­ 33. percben baloldali támadás során a balszélre húzódott Ladányi szépen ível középre. Bánáti felugrik és fejéről a labda a jobb felső sarokba száll. 3:1. A vál­aszt­a­mi adásnál Csákinak van jó helyzete a 37. percben, de mintegy e­­zer­gy méterről elham­­­a­r­k­o­d­­v­a Gr­osi is b­e lövi a labdát. Mezőnyjátékkal ér vé­get a mérkőzés. Szögletarány 6:4 (4:2) a Bp. Honvéd javára. Nyilatkozatok: Puskás Ferenc (Bp. Honvéd): Nehéz küzdelemben megérde­melten győztünk. Hornyai Tibor (Sz. Petőfi): Jól játszott a csapat, az ered­mény nem valós. BÍRÁLAT Középéő iramú mérkőzés volt Az elsői féldőbe­n a­ l­uidiapes­tiek csak a mezőny­­­­ben ját­szott­aik jól és eikkor a szegedi csapat egyenilő ellenfél volt Az Sz. Pe­tőfi végig lelkesen harcolt, néhány jó helyzetet­­is teremtettek a csatárai, de a gól­szerzési a­lk­alom kihasználásában el­maradtak a Bp. Honvéd mögött. A buda­pestiek a második félidőben fől­e­g a két összekötő kiváló játékával biztosan sze­rezték­­ meg a győzelmet. Grosits kevés, dolgát jól végezte. A hátvédhármas jól rombolt, különösen Patyi állt biztosan a lábán. Rákóczi jól végezte feladatát. A Városi mellett néha­ elfutott a szélsője. Bózsik kissé könnyelmű­s­ködö­tt és fölényeskedett. Budai­­ átlagtelesítményt nyújtott. A csatársorban a­­jobbszárny mindkét, fél­időben veszélyesen játszott. Kocsis a második félidőben még erősíteni ,1s tu­dott. Horváth jól osztogatott! Puskás csak a S zihlet- Után játszotta szokott formáját. ‘Babolcsay nem sok vizet za­vart, Benák jól fogta. Nikolicza a gólokat nem v­édhet­te A védelem oszlopa Szabó volt, jól szerelt é-' idyll^au TVirptt .(]']a­rb­ou "kielégíten*_ ‘ Gy­úrik mirul a * véd­ekezésben, mind a tám­ad­ásban derekasan részt vett. Hetest cs aik az elő félidőben tudta tartani a Puskást A csatársor jobbszárnya az e­lső félidőben sok veszélyes támadást vezetett. Csáki szünet után i­s jól játszott, de Ladányi ekk­or már viss­zaesett Bánáti ezúttal is darabosan játszott. Bitó jól küzdött, Bencsik gyen­gén­ játszott, a de. 1.vécé beállt (K­éczi a csatárkor legjobb­­jainak bizonyult. * Bihari játékvezető a szegediek egy sza­bályos gólját nem adta meg Más hibát nem vétett. Salgótarjáni Bányász­ Salgótarján, 254­ néző. Vezette: Szigeti Gy. (Révész, Gere). Góllövő: Vilezsál, Kun­dizsák. S. Bányász: Oláh — Kiss I, Para. Debreczeni — Kanyó, Laczkó , Hab­ién­a, Vilezsál, Kovács, Csuberda, Her­­czeg. Bp. Aranyas: Rúzsa — Lőrincz, Teleki, Uilmann — Szilágyi II. Vadász — Illov­­szky, Mező, Szilágyi I, Bundzsák, Sárosi. A mérkőzés előtti nagy zápor alapo­san feláztatta a pálya talaját. Szenior,­ kelő esőben a hazai csa­pat kezdi a já­tékot. Tíz percen keresztül fölényben, is van, de csak két komolyabb lövés megy Rúzsa kapujára. Azután fokozatosan támadás­ba lendül a Bp. V­asas is. (A sáros, vfiléz talajon igen sok a hibás leadás.) Váltakozó játék után mindkét kapu előtt k­ét-két helyzetet hagynak ki a csatárok. A 22. percben Kiss I a felező vonal tájáról szabadrúgást ível a Bp. Vasas kapuja elé. Milezsál szabályosan zavarja Rúzsát, a kapus kiejti kezéből a már megszerzett labdát, Vilezsát elcsípi és nehéz szögből, mintegy 6 méterről lapo­san a jobb alsó sarokba lövi, 1:0 az a Bányász javára. A gól után le a bányász­­csapa­t támad, a Bp. Vasas csatársora nem tudja áttörni a jól tömörülő hazai védelmet. A 33 percben Csuberda lesről érvénytelen gólt lő A félidő végéig nagy a hazai csapat nyomára, a 42­­ percben­ azonban Szilágyi I. kiegyenlít­hetne, de ott lépésről erősen mellé l­ő. A II. FÉLIDŐ A Bp Vasasba, Ullmann helyett Kontha ált be." A Vias Sas nagy erővel támad, a csatársora játékában, most már­­-sokkal több a lendület­.­ Sárosi nagy gólhelyzetet hagy ki, mert az ötös sarkáról gyengén a kapusba lövi a labdát. Választámad­ás vég­én Rúzsa bravúrosan védi­­a kiugró Vi­­li­sál közeli lövését, óriási az iram, per­cekre beszorul a hazai csapat. A 10. percben Herczeg hagy ki nagy helyzetet. A 15. percben Herczeg helyett Kiss is lesz a balszélső Egy perc múlva Sziögletet ér el a V­asas­. Illovszky labdája Bundzsák elé perdül, annak még állításilan­ is van ideje, s mintegy 12 méterről félmagasan a kapu baloldalába lövi a­ labdát. 1:1. A gól után a hazai­­Csapat erősít és néhány veszélyes támadást vezet.. A 20. percben a kiugró Kovácsot Teleki a 16-oson belül testtét­ fellöki, a tarjáni csispat 11-est követel, a játékvezető azonban továbbo­t int. A mér­kőzés hátralévő részében a Vasas tá­mad többet,­­a bányász védelem azonban nem engedi lövéshez jutni a pi­rot-kék csatárokat. Szögletarány: 6:5 (6:0) az S. Bányász javára. Nyilatkozatok. Sós Károly (S. Bányász): Az első félidőben gólokkal kellett volna vezetnünk. Jeni­ Rudolf (Bp. Vasas): A játék képe alapján győ­­z­e­l­m­e­t é­r­dem­el­t­ü­­nk vol­n­a. BÍRÁLAT A mély, sáros pályán nem alakult ki tervszerű játék, inkább küzdelem folyt­ -Bp. Vasas 1:1 (1:0) Az o. b. időiben a nagy akarással kü.a B sa.golar­ián­i csapat végig támadot­t .Jobban is kezelte a labdát a rossz tala­jon­­is több gólhelyzete volt. A Bp. Vasas tám­ad­ására ebben a játékrészben­­ egyetlen ós­ kéz,láb támadást sem tudott I, vezetni. Szünet után óriási küzdelem­­ alakult ki, a vendégcsapat támadósora most már erőt­eljj estiben játszott­ és változatos játék után sikerült egyenlí­tenie. A játék képe alapján az S. Bányász közelebb állt a győzelemhez. Oláh a gólt treni^ védhet­te. A hátvéd­­hármas­­az első^ fi­sidőben* szinte áttör­­hete­t­len­­ volt­, szünet után már kissé­­hal­­ványabban já­tsz­ótt^ Ugyanaz vonatko­­ziik a led­ez­ő iparra is. Különösen Kanyó esett erősen vissza a második félidőben. Bable­na az I. félidőben golt jó támadást vezetett, s később kevés labdát kapott. 1 dézsás volt a csatársor motorja. Ko­vács erőteljes kátéik után szünet utján V'j.'S®zia.el leitt. Csuberda k­iissé tartózkodóan ja'szott. Herczeg lehetséges, de még ta­­­tas­zhatatlan játékos. Kiss Is kérésért volt a játékban. Csak egészségesen, testben megerősödve, felfrissülve állod meg helyedet a munka­versenyben ! Jelentkezz az MH- ra ! Rúzsa a gólnál hibázott, egyébként azonban sok nehéz labdát védett. Lőrincz nehezen lendült­ bele, de azután biztosan rombolt. Teleki valamivel halványabb t­el­j­es­­­tanésn­y­t n­g­nd­­­o­tt a s­z­ok­ot­t­n­á­l • Vilmann nem bírt B.Viblenával, a helyette b­e­á­llott Kót­­­­­h­a j­obb v­o­lt. C­si­l­á­gf­i IT (szünet után kitűnően. Vádás.U­­közepesen játszott. A tornaid­ősorban az első félidő­ben egyetlen csatár­­sem nyújtott el­fogadható játékot, a szü­net után fel­javult ötös­fogatból Illovszky és a bal­­szárny érdemel dicséretet. Szigeti Gy. játékvezetőnek igen nehéz dolga volt, mégis jól vezette a mérkő­zést. Az NB I jutása 1.Bp.Bástya9 7 1 1 31:1115 ■­.Bp. Honvéd9 6 6 1 26: 814 3.Bp. Dózsa9 5 1 3 20:1011 4.Győr9 4 3 2 24:1611 5.Bp. Kinizsi9 5 1 3 13:1011 6.Bp. Vasas9 4 6 3 16:1210 7.Díj­sgy­őr9 4 1 4 14:179 8.Sz. Honvéd9 3 3 3 12:169 10.D­orog9 0 2 4 18:148 10.Csepel9 3 1 3 15:157 11.Salgótarján9 2 3 4 12:137 12.Sortex 9­ 3 1 5 8:207 II.Szombathely 9 2 1 6 4:205 14.Sz.Petőf­i 9 ■o 7 11:352