Népsport, 1952. július (8. évfolyam, 131-155. szám)

1952-07-03 / 131. szám

MS . A MAGYAR NÉPKÖZTÁRSASÁG MINISZTERTANÁCSA MELLETT MŰKÖDŐ ORSZÁGOS TESTNEVELÉSI ÉS SPORTBIZOTTSÁG LAPJA CSÜTÖRTÖK, 1952 JÚLIUS 3 ARA TO FILLÉR VIII. ÉVFOLYAM 131. SZÁM A Demokratikus Ifjúsági Világszövetség felhívása a helsinki olimpia alkalmából _A Demokratikus Ifjúsági Világszövet­ség a XV. Olimpiai Játékok alkalmából a következő felhívást adta ki: Fiatal sportolók! Sportbarátok! Világ ifjai és lányai! A július 19-én Helsinkiben meg­kezdődő XV. olimpia hatalmas ese­ménye a nemzetközi sportéletnek. Az olimpiai játékokat a béke és a testvériség érzése és az a gondo­lat hozta létre, hogy a világ fiatal­jai ne háborúban, hanem békés sportvetélkedésben mérjék össze erejüket. A XV. olimpiára feszült nemzet­közi helyzetben kerül sor, akkor, amikor a világ különböző részein pusztító háborúit dúlnak és amikor a növekvő háborús készülődések miatt egyes országokban a sport­célokra, sportintézményekre mind kevesebbet fordítanak. A népek és a fiatalok azonban nem akarnak háborút, küzdenek el­lene, mint a sport legádázabb el­lensége ellen. Békés életet, több sta­diont, több uszodát, minél több sportlehetőséget akarnak, amely csak a népek közötti béke és ba­rátság légkörében valósulhat meg. Csak ez adhat lehetőséget olyan ta­lálkozókra, mint az olimpiai játé­kok. A XV. olimpiai játékok előesté­jén örömmel támogatjuk azokat a kezdeményezéseket, hogy a XV. olimpia a világ fiataljainak egysé­ges tüntetése legyen a népek közötti békéért és barátságért. Sportolók! A XV. olimpiai játékok részvevői! Felhívunk benneteket, hogy a nagy világversenyen a béke és a népek közötti barátság szelle­mében vegyetek részt, követeljétek sportszervezeteitektől, sportegyesü­leteitektől, hogy a XV. olimpia a né­pek közötti sport- és kulturális kap­csolatot segítse elő. Fiatal ifjak és lányok! A sportra feltétlenül szüksége van az ifjúság­nak és azért elsősorban békére van szükség. Követeljétek nemzeti sportküldöttségeitektől, hogy a XV. olimpia a népek közötti béke és ba­rátság ügyét szolgálja. Fűzzétek szorosabbra soraitokat, harcoljatok a békéért és a népek közötti barátság elmélyítéséért, a ragyogó jövőért! Moszkvába érkezett a csehszlovák labdarúgó-válogatott — Távbeszélő jelentésünk — (Moszkva, július 2) A Szovjetunió­­Testnevelési és Sportbizottsága meghívá­sára kedden Moszkvába érkez**** a cseh­szlovák labdarúgó-v­á­l­og­a­t­o­tt. J­i­ Major, a Sokol labdarúgó-osztálya ve­zetésével a következő labdar^^^tik­kez­tek: Jonák, Pavlcs, Semesi, Novak, Markusek, Becsek, Koubek, Benediko­vics, Gogh, Hiavá­csek, Moravcsik, Plu­s­­kal, Jaku­bcsik, Vlk és Pavlovics. Az első mérkőzést július 5-én, szombaton játsszák. Sz. S. Kievbe utazott a magyar válogatott vízilabdacsapat A Szovjetunió minisztertanácsa mel­lett működő Össz-szövetségi Testnevelési és Sportbizottság meghívására Kievbe utazott a magyar válogatott, vízilabda­­csapat. Kedden reggel Rajki Bélának, a válogatott úszókeret és vízilabdakeret vezető edzőjének a vezetésével a követ­kezők utaztak el: Jeney László, Vízvári György, Gyarmati Dezső, Markovits Kál­mán, Martin Miklós, Szívós István, Kárpáti György, Bolváry Antal, Antal Róbert, Fábián Dezső, Szittya Károly, Hasznos István. Színvonalas küzdelemben dőlt el a nyolcasok bajnoksága Hétfőn lapunk zárta után került sor a C­sepel melletti holt Duna-ágban az országos evezősbajnokság utolsó szá­mára, a nyolcasok bajnokságára. Va­sárnap és szombaton zsúfolt volt a bajnokság műsora, a nyolcasok az előző napokban kétszer is versenyeztek, s ezért helyes volt ennek a versenyszám­­nak az elhalasztása. A késő délutáni órákban négy hajó állt a rajthoz. Az idő kedvező volt, bár kis enyhe tolószél borzolgatta a vizet. Az olimpiám készülő Bp. Vasas, Bp. Kinizsi -vegyes nem indult, mert tervszerű munkájukat zavarta volna a túl­zott verseny­zés. A bajnokságot az egyes verseny­­pályán evező Bp. Vörös Meteor I. nyol­casnak sikerült megszereznie. A rajt után a jobbik Vörös Meteor-nyolcas átvette a vezetést a jól küzdő Bp. Hon­véd előtt, s előnyét csapásról-csapásra növelve mintegy másfél hajóhossz előnnyel ért győztesként a célba. A Honvéd-nyolcas kemény ellenfél volt. A harmadiknak befutó Bp. Dózsa-nyol­­cas is jól evezett. Magyarország 1932. évi nyolcas baj­noka (táv 2000 m): Bp. Vörös Meteor I (Sípos, Harmat, Kerényi, Kiss, „Nagy L., Bartos, Zsitnik, vezérevezős: Sátori, korra.: Lengyel) 6:03.4, 2. Bp. Honvéd (Csatornás, Dobai, Bernhard, Her­­bányszky, Mészáros, Hidas, Kávai, v. ev.: Ütő, korra.: Latinovics) 0:07.8, 3. Bp. Dózsa (Szabó Tibor, Tóth Dezső, Zele, Kalász, Man­teán, Székely, Pintér, v. ev.: Bán, korra.: Lassó) 6:12, 4. Bp. Vörös Meteor II 6:17. Lövés felugrásból Az országos kispálya férfi kézllabda-bajnokság döntőin, a Bp. likvid—Bp. Dózsa mérkőzés első félidejében készült a felvétel. A Honvéd egyik támadá­sánál Szécsi, a Honvéd játékosa jóval a vonal előtt felugrott és kapura lőtt. A felugrásos lövés egyik igen jó fegyvere a támadó csatárnak, mert a kapu­­e­ltér vonala előtt felugorva bejuthat a kapuelőtérbe és a kapu közvetlen közeléből lőhet, amellett a védőjátékos akadályozó kezét is könnyebben elke­rül. Szécsinek ez a felugrása jórészt felesleges volt, mert jóval a vonal előtt emelkedett a levegőbe és amikor a labdát eldobta, még akkor is a vonal előtt volt, tehát nem használta ki a felugrás­ adta lehetőségeket, csak any­­nyiban, hogy fr­­ssabbra emelkedett, mint a védőjátékos. Szécsi mellett Abafi igyekszik a Honvéd-játékost megakadályozni a lövésben, s Szeldeli be­futva siet Alagfi segítségére, a háttérben Bárdos II. Molnár és Horváth (sötét mezbe,)­­ figyeli a fejleményeket, a kép jobbszélén pedig Németh áll. Ismertetjük a XV. olimpiai játékok részletes műsorát Július 13-én kerül sorra a „Harminc város atlétikai béke-postaversenye" első része Új szovjet női világcsúcs atlétikában Gyorsabban, ötletesebben és korszerűbben játszott , Budapest válogatottja, mint vasárnap B­un­apest válogatott—Viennia 4:0 (3:0) Dózsa-stadion­, 23.fi€ő néző.­ Vezette: Do­rogi (Gurszky, Fehérvári). Góllövő: Pus­kás, Hidegkuti, Hideg­­kuti, Kocsis. A,károsul, vasárnap, szerdán is ünnepi köntösben várja a Dózsa-stadion a má­sodik nemzetközi mérkőzés résztvevőit és nézőit. A kánikulai meleg ellenére is sűrű sorokban örünlik a közönség. Nagy taps csattan fel, amikor a hang­szórón keresztül közlik, hogy az olimpiai keretbe tartozó Dózsa­­sportolók összesen 2100 forint értékű bélyeget vásároltak a bős koreai nép megsegítésére. A csapatok a kijelölt összeállításban ké­szülődnek. Az osztrákoknál Decker is játszik. Nagy taps kíséri a kivonuló csa­patokat. Budapest válogatott: Geller — Dalnoki, Lóránt, Lantos — Bozsik, Zakariás — Csordás, Hidegkúti, Palotás, Puskás, Czibor. Vienna: Engeltn­aier Röckl, Kleibel — Walter, Koller, Nickerl — Menasse, Decker, Épp dr., Waizhofer Tomenen­­dal. AZ I. FÉLIDŐ Magyar támadások vezetik be a mér­kőzést, sokat rohamoznak a magyar csatárok, lövésekkel is próbálkoznak, de Puskás, Palotás, majd Csordás lövése nyomán messze elkerüli a labda Engel­­maier kapuját. A 7. percben nagyszerű támadás bon­takozik ki a Vienna térfelén. Hidegkúti tör a kapu felé, egy csel­lel lerázza magáról az egyik osztrák védőt s azután a kaputól 7 méter­nyire tisztán álló Puskás elé adja a labdát, a balösszekötőt senki sem zavarja, s ő a vetődő kapus hasa alatt laposan a kapu közepébe vágja a labdát. 1:0 Budapest válogatottja javára. Két perccel később Palotás viszi fel a labdát, Hidegkútit szökteti, a jobbösszekötős a kaputól 16 méter­nyire lekezeli a labdát, maga elé teszi aztán nagyét.­hí, jól eltalált malőr mellett a jobb sarokba lő. 2:0. Csaknem nyomasztó, fölényben játszik a magyar csapat, Czibor hatalmas gól­helyzetbe kerül, de mindkétszer kapu mellé vágja a labdát. A 26. percben újabb gólt ér el Bu­dapest válogatottja. Csordás a szög­letzászlótól a kapu felé indul, azután hátragurít a támadást követő Hideg­kútihoz, Hidegkúti is cselez egyet és aztán éles szögből rálövi a labdát, amely félmagasan az osztrák kapu jobboldalába vágódik. 3:0. A játék csaknem egyoldalú, sok hely­zet keletkezik az osztrák kapu előtt, de több i­ontatlan lövés megy kapu felé A. Vienna csak szórványosan,­­ akkor sem veszélyesen támad. A 31. percben a bécsi csapat cserél, Tomenendal helyett Machan lesz a balszélső. A félidő hátralévő idejében nem sokat változik a játék képe. Az egyik oldalon Decker bombáz mellé, a másik oldalon Hidegkúti lövése Engelm­aier zsákmánya lesz. Zakariás is lő egyet távolról, de mellé. A 40. percben Épp lövését a ve­tődő Gellér tenyérrel a mezőnybe üti. Az osztrák csapat két szögletet ér el a hátralévő percekben. A I­II. FÉLIDŐ Szünet után az osztrák csapatban Me­nasse helyett­ Umgelier játszik. Mindjárt a félidő elején Csordás mellé lő, majd a 4. percben Épp közelről emel a kapu fölé. Ezután Qadlletír gyomrán csattan egy erős labda, a szélső összeesik, kivi­szik, de kétperces ápolás után vissza­tér. A 9. percben Hidegkúti remekül megy el, sorra becsapja a ráfutó védő­ket, de En­gelmaier jó érzékkel vetődik eléje. A 1­0. percben Czibor kiáll Hideg­­kuti lesz a balszeled, s Kocsis áll be jobbösszekötőnek. A 15. percben Hideg­kúti labdáját J Puskás 7 méterről rálövi, de az a jobb kapufáról az alapvonalon túlra pattan. Utána Kocsis lő toló, majd később mellé. Csökken az Iram, a játék veszít érdekességéből. A magyar csa­pat továbbra is támad s védelme bizto­san rombolja az erőtlen és szórványos osztrák támadásokat. A 17. percben Umgeher erős lövése süvít el a kamui előtt, majd a másik oldalon Puskás Kocsis labdáját lövi mellé, nem sokkal később pedig Hideg­kúti labdáját közelről a kapusba lövi. Ezután Palotás és Puskás veszélyes lövését menti a kapufa, illetve az osztrák kapus. Négy magyar szöglet után a 27. percben Kocsis Puskáshoz játszik. Puskás a balszélső helyére­­ fut ki, onnan középre ível Kocsis­nak, s a jól­ bőszélt elő a középcsatár helyéről, 7 méterről először a felső kapufára fejel, majd a lepattanó labdát ugyancsak fejjel a kapu közepén a hálóba küldi. 4:0. A hátralévő időben is az osztrákok ka­puja gyakran forog veszélyben főleg Kocsis és Puskás részéről. Időnként az osztrákok i­s kísérleteznek, de ezek mind veszély­telenek, mindössze Decker és Ilm­­gck­er távoli lövése foglalkoztatja­­Jeh­­ért. Az utolsó percekben Csordás, Pus­kás és Bozsik lövését­ kell védenie En­­gelmai­rfiak, Szögletarány: 9:8 (2:4) Budapest vá­logatottja javára. BÍRÁLAT Ez a második mérkőzés nem volt any­­nyira­ változatos, mint, a vasárnapi ta­lálkozó. Ennek az volt az oka, hogy a magyar csapat a nagy meleg ellenére hatalmas iramot tudott diktálni, jófor­mán alig engedte szóhoz jutni ellenfe­lét. Határozottan jobban játszott a ma­gyar csapat, mint vasárnap. A mérkő­zés legnagyobb részében Budapest válo­gatottja irányította a játékot és időn­ként nyomasztó volt a fölénye. Amikor az osztrák csatárok olykor próbálkoztak támadásokkal, a magyar védelem szi­lárdan állt a lábán és többnyire köny­­nyen rombolta szét ezeket a próbálko­zásokat. Két fedezetünk is kitűnően ját­szott, valós­ággal tömték labdákkal a csatárokat. Az ötösfogat Puskás vezér­letével ötletes, gyors, veszélyes, korszerű támadásokat vezetett, sok helyzetet te­remtett és lőtt is. Az osztr­k csapat ez­úttal is igyekezett, lelkesen küzdött, de a nagyobb tudással szemben nem tudott eredményes lenni. A mérkőzés végig sportszerű keretek között z­ajlott le. Ez­úttal is megállapí­ttható volt, hogy a Vienna kitűnő edzőtársnak bizonyult. A magyar csapatban Gellérnek nem volt sok védeni valója, de labdafogásain, kifutásain látni le­hetett, hogy nagyobb feladatok meg­oldására is képes. A hátvédhárrmas ke­ményen, jól küzdött. Lantosnak csak­nem minden közbelépése, szerelése si­került, elő­rea­dósainak azonban még továbbra is javulnia kell. Lóránt job­ban játszott, mint legutóbb Berzsei, határozottan lépett közbe, tartja jó formáját. Dalnoki is elfogadhatóan játszott, főleg a rombolásban jeleske­dett. Bozsik ezúttal is átlagon felül látta el­ feladatát, sallang nélkül, a 'csapat' érdekeinek szem előtt­ tartásával játszott. Zakariás alig maradt mögötte, nagyon fogta a gondjaira bízott Deckert és az nem tudott kibontakozni mellette. Átadásai is jók voltak. A csatársor legjobbja ismét Puskás volt. Rengeteget volt játékban, elég gyorsan­ rajtolt, meglepően sokat foglalkoztatta szélsőit, keresztlabdákat is adott és sokat lőtt kapura. Hidegkuti is nagyszerűen ját­szott, ügyes cseleket alkalmazott, igen jól osztogatott és nagyerejű lövéseket, sőt gólokat is láttunk tőle. Csordás fokozatosan lendült játékba, volt né­hány szép húzása és beadása, lövő­­helyzetbe azonban nemigen tudta hozni m­agát, Palotás a szűken, lelki­­ism­eret­ess­éggel vetette magát a küz­delembe, a folyamatos játékba megfe­lelően illeszkedett, be, voltak azonban pontatlan átadásai, sokat lőtt, de ke­vés sikerrel. Czibor két tiszta gólhely­zetet hagyott ki, igen sokat foglalkoz­tatták, de labdáinak csak igen kis szá­zalékát­ tudta megjátszani. Kocsis na­gyobb igyekezettel és főleg lendülete­sebben játszott, mint legutóbb. Igye­kezett kapura húzni. A Viennában Engelmaier csak egy gólt védhetett volna, szünet után­ több­ szép védése akadt. Kleiber volt a jobbik hátvéd, kemény és kitűnően rúg, de Röckl is igen Harcos felfogásban és jól is ját­szott. A két szélső fedezet szorosan fogta a gondjaikra bízott magyar szélső­ket, a támadások elindítására azonban vajmi kevés erejük maradt. Koller a támadó középfedezet szerepében a védő­munkával alig törődött, a támadások elindítása terén kielégítően működött. A csatársorban Waizhofer és Épp ját­szott a legjobban, ők igyekeztek leg­inkább kapura törni és a mezőnymun­kából is ő­k vették ki legjobban a ré­szüket. Decker végig elég gyengén ját­szott, csak szünet után láttunk tőle egy­­egy jó megmozdulást. Tomenendal mind­össze félóráig játszott, hamar meg­sérült. Menasse nem bírt Lamtossal, a helyére beállt Umgeher valamivel job­ban játszott nála. Machan a baloldalon idegenül mozgott. Dorogi játékvezető különösebb hiba nélkül, jól vezette a mérkőzést. AZ ELŐMÉRKŐZÉS Budapest ifjúsági válogatott— Szolnok megye ifjúsági válogatott 11:3 (4:2) Dózsa stadion, 15.000 néző. Vezette: Kovács N­. Budapest: Laborcfalvi (Ba­logh) — Va­ss, Henni II, Irtász — Bru­­dics, Séüli — Murai­, Csányi, Szép, Valkó (Bie’erk). Győr vári ■ Szolnok me­gye: Bíró — Hugyich (Kiss), Faekel - mamni, Szecsei — Gyetvai, Magyar (Ko­vák) — Csábi, Nárai, Szentannai, Far­kas, Iván. A budapesti csapat főleg második félidőbeli szép játékával, csatá­rainak ötletesebb támadásaival és­ jobb erőnlétével győzött a ' vidéki válogatott eli'tár, aui él­­­o­iéjjoa­­­': ta­rai szűkszor kihagyták a helyzeteket. Góllövő: Csányi (3), Szép (2), Milnár (2), Valkó, Vass, Bierek, Brudics, ill. Ivánt (2) és Csábi. Jó: Irtási, Murai­, Csányi, Szép és Győrvá­ri, ill. Kiss, Fackelmann, Szentannai és Iván. Ismét döntetlenül végzett a Moszkvai Dinamó a román labdarúgó-válogatottal (Moszkva, július 2). Szerdán délután a moszkvai Dinamó stadionban került sor a román labdarúgó válogatott har­madik moszkvai mérkőzésére. A román csapat ellenfele ismét a Moszkvai Di­namó vett. A mérkőzést 70.000 néző nézte végig. Román Népköztársaság— Moszkvai Dinamó 1:1 (SG). RNK: Voinescu — Zavoda I, Kovács, Farinat­ — Calinoiu, Bodu — Iordache, Zavoda II, Ozon, Pecsovszky, Suru. M. Dinamó: Szanaja — Szedov, V. Szolovjov, Zjablikov — Blinkov, Szoko­­lov - Fjodorov, Tyenyagin, Beszkov, Iljin, Szalnyikov. Már az első percekben nagy iramú a játék. A csatársorok mindkét oldalon szép támadásokat szőnek, de a védel­mek nagyszerűen , hárítanak. A 20. percben szögletrúgás után a beívelt labdára Pecsovszky ugrik fel, úgy tesz, mintha fejelné, de átengedi a labdát Jordacsicnak, aki a hálóba fejeli. 1:0 a román csapat javára. A második félidőben a Dinamóban Fjodorov helyett Zub, Beszkov helyett pedig L. Szolovjov játszik. Ez a csere sikeresnek bizonyul. A Dinamó egyre több veszélyes támadást vezet, de a ro­mán csapat védelme, egyelőre nagy­szerűen állja a rohamokat. A 30. perc­ben szöglet,rúgás után L. Szolovjov a hálóba fejel. 1:1. A gól után megered az eső, s ettől kezdve már csökken az iram. Az a­kciókba mindkét oldalon több hiba csúszik bele, de a Dinamó kezdeményez többet. Sz. S. Megkezdődtek Budapest tenisz egyéni csapatbajnokságának döntői Fehér csak nagy küzdelemben győzte le Milassint Budapest tenisz egyéni­ csapatba­jnok­­s­ágában hétfő óta a döntő küzdelme­ket vívják legjobb teniszezőink az erre az alkalomra gyönyörűen feldíszített margitszigeti teniszstadionban. Az eddig lejátszott mérkőzések, kevés kivételtől eltekintve, nagy küzdelmeket hoztak, s U­ibány meglepetés is akadt, Fancsi például szint® behozh­atatlannak látszó vezetés után kikapott Gsongártól. A legnagyobb küzdelem a Szentpéteri Emil-Mezei találkozón alakult ki. Me­zei a döntő játszmában 5:4 állásnál mérkőzés­l­abdához jutott, de a jobb ide­gekkel rendelkező Szentpéteri végül is megnyerte a mérkőzést. Meglepetésnek számít még Majoros jó játék után elért győzelme Guzdek felett és Tóth győ­zelme Frigy­esi ellen. Igen színvonalas volt a Jancsó—Pető találkozó. A fiatal Jancsó korszerű játékát a nála 19 év­vel idősebb Pető pontos elütésekkel igyekezett ellensúlyozni. Végül is Jancsó bátor játéka, és jobb erőnléte döntött. Asbóti, Fehér, Vad, Tornyai, Katona, Bujtor és B­irkás az első fordulóban biztos győzelmet aratott. A női mezőnyben eddig a „papír- Cozma“ érvényesült. Nagyobb küzdelem csak a Gallnerné—Bit­­nemé és a Ju­­s­its—Zsitváné mérkőzésen alakult ki. Katonáné Homorodyné felett aratott biz­tos győzelme meglepetésnek számít. A hétfői is keddi győztesek bejutottak a döntő tizenhat legjobbja közé. Férfi egyes: Tornyai—Bardóczy 6:2, 6:4, Fehér—Temesvári 6:2, 6:2, Asbóth— Major 6:2, 6:1, Lénárt—Péteri J.á­n., Si­mon—SVereczki 6:4, 6:1, Vad—Bánó II. 6:0, 6:2, Majoros-Guzdek 6:2, 7:5, Jan­csó-Pető­­6:4, 9:7, Csongor—Fáncsi 3:6, 8:6, 6:4, Tóth—Frigyesi 6:8, 6:3, 6:3, Ka­tona-Sávoly 6:0, 6:1, Szentpéteri Emil —Mezei 6:0, 4:6, 7:3, Forró-Ko­­s 6:0, 6:2, Mi­lass­in—Brendusa 6:2, 6­4, Birkác — Steczo­vicz 7:5, 6:2, Buj­tor— Csink 6:3, 60. Női egyes: Pákoina—Andorna 6:1, 6:1, W. Peterdi—­Garbalsné­­6:0, 6:0, Bárt­fainé—Kisfaludy­né 7:5, 6:0, Rohrböckné —Tiszáné 6:1, 6:1, Szörényiné— Márkusné 3:6, 6:4, 6:1, Gallnerné—Bittnerné 6:2, 3:6, 6:4, Jávori—Lukács­né 6:0, 6:0, Ka­tona­­—Csendesné 6:3, 6:4, Szilágy­iné —Kisvárdainé 6:4, 6:3, Hidassyné—Zi­­mándi S. 6:1, Gró, Jusits—Zsitváné 3:6, 6:3, 6:2, Boldoghné—Vargáné 6:2, 6:0, Kato­náné—Homoródyné 6:­2, 6:4, Tele­­kesn­é—Mersitsné 6:1, 6:4, Szabó M— Szécshy E. 6:1, 6:0, Vad Is—­­Kiesné j. n. S­z­e­r­d­á­n dél­u­t­á­n a nyolcad­döntőbe való jutásért mér­kőztek a férfi és a női egyesben. A nagy bőség rányomta bélyegét a mérkőzésekre. Lassúbb lett a játék, s lapunk zártáig csak négy férfi és négy női mérkőzést tudtak befejezni. A férfi egyesben Vad, Bujtor é­s Szentpeteri biztosan győzött. Fehér csak nagy küzdelemben verte az igen jól játszó Milassint. Milassinnak a harma­dik játszmában 6:3-es vezetésnél m­érkő­­zés-labdája is volt. A női egyesben Peterdi, Hidassyné és Vad Zs. biztosan nyert, míg Katona Margit szoros első játszmát vívott Szi­lágy­inéval, s a második játszmában már fölényesen győzött. Férfi egyes, a legjobb nyolc közé való jutásért. Fehér—­Milassin 6:4, 2:6, 11:9, Bujtor —­Majoros 6:1, 6:2, Szentpéteri—Forró 6:2, 7:5, V­a­d—Lé­np­r­t 6 :­2, 6:4. Női egyes, a legjobb nyolc közé való jutásért: Peterdi— Szabó M. 6:1, 6:3, Vad Is. Boldogné 6:1, 6:1, Hidassyné—Bártfainé 6:0, 6:1, Katona M.—­Szilágyiné 10:8, 6:0. Az Asbóth—Tóth L., Tornyai—Birkáé, Pákainé—Gallnerné és Jávori—­Szöré­nyiné mérkőzés lapunk zártakor még nem ért véget.