Népsport, 1953. szeptember (9. évfolyam, 175-195. szám)

1953-09-01 / 175. szám

1 MéaSnmt KEDD. mi SZEPTEMBER 1 ____________Ara­­­fto fillér IX. ÉVFOLYAM, 175. SZÁM Több mint hatvanezer néző bajnoki labdarúgó-mérkőzésen srogyegyzések a fordulóról . Vasárnap a Népstadion nélkülözte az ünnepélyes külsőségeket. Nem szólaltak meg a kürtök, nem voltak beszédek, nem volt felvonulás, sem sokféle szirtes be­mutató. Mindössze kiszaladtak a labda­rúgók a pályára, bemelegítettek, majd visszamentek a játékoskijáró alá, ezután méltóságteljes leplekkel kivonult a já­tékvezető és a két partjelző, megálltak a pálya közepén, füttyszóval behívták a pályára a két csapatot­, együtt üdvözöl­ték a közönséget, sorsolták, felálltak, kezdtek, s a két csapat játékosai is labdarúgó-játék, lehetőségeit figyelembe­ véve kezdtek hozz­áá a győzelem megszer­­zéséhez. A közönség biztatott, örült, bosszankodott, tanácsokat adott, szurkolt — már ahogyan ez a labdarúgó-mérkő­zéseken lenni szokott. De akárhogyan is elmerültek a nézők a játék izgalmaiban, néha-néha feltekintettek, körülnéztek, f elismerésüket különböző mo­dokon fejez­teti ki: — Milyen gyönyörű ez a stadion . . . Azérd, milyen lenyűgöző látvány... Holt, szó ami szó, nagy dolog ez! . . . A stadion nem telt meg egészen, s ezért­­,csak(* hatvanezer ) egynéhány ember édézte végig a két bajnoki mérkő­zést. Körülbelül annyian, mint az olim­piai labdarúgó-döntőt, öröm volt a szemnek körültekinteni. Tömegek, min­denütt tömegek. Nagy térségek belül és kívül egyaránt. A Népstadiont már használja a magyar sátort. Voltak, akik nem jutottak jegyhez a megnyitó ün­nepség napján, azok most tekintették meg a stadiont. A legtöbben azonban jó, kényelmes, kultúrált körülmények kö­zött akartak végignézni két bajnoki labdarúgó-mérkőzést. Nem is kell annak nemzetközi mérkőzésnek lennie. Minél több ilyen egyszerű, „köznapi“ sport­eseményt rendeznek a Népstadionban, annál gyorsabban hozzászoknak az em­­berek a stadion létéhez. Gyönyörű ez a stadion a Szabadság­­hegyről is, de még szebb közelről, mi­közben a csatár gólt lő az ellenfél kapu­jába. Kezdeti nehézségek Maga a stadion sincs még­­teljesem készen, a még kevésbbé állnak készen azok a kijárt,­­kipróbált módszerek, ame­lyek simává, zökkenőmemetteé tesztik a sportesemények rendezését. Hiba volt például v­asárn­ap, hogy több állóhelyet adtak ki, mint amennyi a pályára be­­tér. Számítjuk ehhez még hozzá, hogy az állóhely sokkal nehezebben telik meg tel­jes befogad­óké­­pességér­e, m­int az ülő­hely­rész. Az állóhely­­közepe rendsze­rrn­t­­lazábban, lévegősebben tel­ik meg, a s­zéleken viszont anná­l nagyobb a szó­rongás. Ezúttal könnyen lehetett segí­te­ni a bajon, mert nem volt tele a sta­dion. Azok, akik nem fértek be az álló­helyre, átözön­löttek az ülőhelyek­re. Telt ház esetén komoly zavarok lettek volna. Ha már a rádióépületet az állóhely ikis képébe építetté­k be, akkor gondoskodni kel­l arról, hogy az épület két oldalain lévő helyeket zárják el, mert ezekről csak a félpályát lehet látni. Több száz Moherről van szó. Továbbá: akiknek sor, öltözőépületben van dolguk, azok miért, nem mehetnek be olyan kapun, amely közel van az épülethez? A Népstadiont körülgyalogoló játékosok nehezen tudták megérteni, hogy miért kellett a hosszú bem­elegí­tő sétát elvégezniük az A-lelátó oldalára, am­i­kor belül am­úgyis­­ vissza kellett menniük a másik oldalra. Helyes az az intelem, hogy a Nép­stadion mindenkié, tehát ne szórjanak el­­ szurkolók szemetet a nézőtéren. Viszont el kellene érni, hogy a funkcionáriusok ne szemeteljenek. A játékoskijáró előtt !rtak úgy fehérlett a sok eldobott pa­pár­­puhár és másféle szemét. Még valami. Ha az aggódó szülők fi­gyelmét felhívják arra, hogy elveszett gyermekünk át­vehető a diszmécser-szobá­­ban, nem ártana megmondani azt is, aki hol van az a diszpécser -szoba. A diszpécser-szobából jól­ irányítanak, de meg kell oldani azt a feladatot is, ami­kor valakit a diszpécser-szobába kell irá­­nyítani. (­És nem lehetne a ..diszpécser­­raobe*4 helyett valamilyen magyar szót használni?) Fontos, hogy ezeket a kisebb hibákat­­ kijavítsák, így érhető el, hogy a Nép­­radion minden­­tekintetben csak örömet okoz­zon a sportesemények­­közönségének. Sok az előkészítő, kevés a végrehajtó csatár Élvonalbeli csatársunk játéka még min­d­ig sok kívánnivalót hagy maga után. A Bv. Vörös Lobogó támadói például gyet­ren gólt sem tudtak elérni a Bp. Kinizsi ellen. Korszerűtlenül építette fel a ma­dasa­it ez a sor, legtöbbször vonalban ámadott, széthúzta ugyan időről időre el­­eitre védelmét, de a réseken át, a leg­­ritkább esetben vezettek meredeken a ko­ntra irányuló támadásokat. A t­á­m­­adások zöm­e sok olyan átadásból épült fel, ame­­yek éppenhogy előbbre vitték a­ csatáro­kat­ a kapuhoz. Ezen feltétlenül változ­atnia kell a Vörös Lobogónak. A Bp. Postásban, a Salgótarjáni Bá­nyászban és a Szombathelyi Lokomotiv­­ban pedig úgyszólván csak előkészítő csa­­■árok voltak ezúttal. Nem akadt, aki be­éjezze a támadásokat gyors előretöréssel és kapuralövéssel, így azután ügyesen pi­rítottak ugyan a kapu elé a támadók, de ►tt be is fejeződött a tevékenységük. Nagyjából ez volt a helyzet vasárnap a Bp. Kinizsiben is. Pedig Mátrai, Fenyvesi *1 Kertész alkalmas volna a támadások i«fi vezé­sréi*e 19. A mérkőzések „tiszta ideje" Az elmúlt fordulóban három félidőnek mértük a „tiszta idejét**, azaz azt az időt, ami­ a labda játékban volt. Érdekes eredményeket kaptunk. A Bp. Honvéd— Szombathelyi Lokomotív mérkőzés­­máso­dik félidejében 36 percig, és 50 másod­percig:. a Kp. Vasas—Bp. Postás mérkőzés első félidejében 29 perc 28 másodpercig:, második félidejében 26 perc 38 másod­percig volt játékban a labda. A többi idő azzal telt el, hogy neki készültek a szabadrúgásnak, partdobásnak vagy szög kirúgásnak, visszahozták a játéktérről kikerült labdát, felálltak kezdéshez stb. Azt jelenti ez, hogy tulajdonképpen csak 55—60 percig folyik a játék a másfél órá­ból, de ha sok a dancs, a szabálytalan­ság, a partra­ vagy szögletre játszás, ak­kor még jóval kevesebb ideig! Arra int mindez, hogy — miután játék közben is jut idejük a játékosoknak egy­­egy szu­sszanásnyi pihenésre — megfelelő edzésekkel még jóval fokozni lehet az erős bedobást. A sztálinvárosi „csoda" Az NB I. őszi ké­t fordulójának meg­lepetése a sztálinvárosi csapat két győ­zelme volt. Mi történt ezzel a csapattal? Semmi különös. Csak éppen jól felké­szült a bajnokság őszi fordulójára. Ve­zetők, edző és játékosok mindent elkö­vettek a csapat fejlesztése érdekében. Minden játékos jelentősen fejlődött egyé­nileg és javult a csapatrészek­­játéka is. A sztálinvárosi együttes támadói meg­tanultak és begyakorolták a sokmozgásos támadójáték néhány megoldását. Miután javultak labda kezelésiben, már csak gyor­saságuk fokozására és a különleges álló­­képesség megszerzésére volt, szükség Szorgalmas edzéssel ezt is megszerezték. Ez a magyarázata a sztál­in városiak ..csodájának.*, két olyan kitűnő csapat, mint a Csepeli Vasas és a Salgótarjáni Bányász l­egy­ő­zésén­ek! A dorogi Molnár nagy feljavulása A dorogi Molnár már nem tartunk a fiatal korosztályúak közé. 30 éves. De va­sá­rnap olyan gyors, olyan mozgékony, olyan fürge volt, akár egy húszéves. So­kat változtatta a helyét, gyors mozgás­sal igyekezett kikerülni va­gy II körze­téből, Jól helyezkedett, nagyszerű intern­ben tört ki többször is és ő lőtte a­ gólo­kat. Három gólt lőtt. Olyan kitűnő vé­delemnek, mint a Soroksáré! ... Nagy formajavulásának ugyanaz a magyarázata, mint a sztálinvárosi­akénak: a szorgalmas, gondos edzésmunka. Feltűnően javult a szélső­játékban a fiatal Pálmai. Az egykori fedezet meg­tanulta,­­­egyakorolta mindazt, amire egy szélsőnek szüksége van. Ha még gyorsaságban is fejlődik és többet tör kapuna, a dorogi támadósor egyik leg­veszélyesebb csatárává válhat. Kihagyott gólhelyzetek A Bp. Honvédünk huszonegy gólhely­zete volt a szombathelyiek elleni mérkő­zésen és ebből hatot használt ki, azaz a helyzetek nem egészen egy harmad­át. Puskás és Kocsis 1­—1, Czibor 3, Budai 11 2, Babolcsay és Bózsik 1—1 gólhelyzetet h­agy­ott kiha­sználatlan­ul. Elég nagy százalék, ha tekintetr­e vesz­­szük, hogy az említett játékosok mind tekintélyes nemzetközi tapasztalattal ren­delkeznek, s technikailag is jól képzettek. De miért volt ez a nagy hibaszázalék? Egy-egy lövés vagy kapura­ fejelés bi­zonytalanságát, helytelen irányát okoz­hatja idegeskedés, technikai fogyatékos­ság, a labdát irányából eltérítő göröngy vagy fűcsomó, esetleg szél stb. Előfordul természetesen a­z is, hogy a gyenge erőn­lét, a fáradtság miatt bizonytalan a rú­gás vagy a fejelés, a­ kapus kicselezése. Valószínű, hogy a bajnokcsapat sokszoros válogatott játékosainak ezt a nagy hiba­­százalékát az okozta, hogy még min­dig nincs mindegyikük igazán formában. Csak összehasonlításk­ént, említjük meg, hogy a szom­bat­helyieknek hat­ gólhelyze­tük volt és­­ mind kihagyták. A hátvéd játéka Rajna Károly, a Bp. Dózsa játékosa igen tehetséges Halas hátvéd. Jól kezeli a labdát, gyors, kitűnően szerel. A brü­sz­­szeli ifjúsági labdarúgó tornán a magyar csapat egyik erőssége volt, s legutóbb — Svédországban — helyet kapott Budapest válogatottjában is. Már eddig is feltűnt a szakvezetőknek, hogy Rajna hajlamos a könnyelmű cselezget­és­re, labdatartásra. A Bp. Dózsa-Csepeli Vasas mérkőzésen is megtörtént, hogy Rajna könnyelműs­­ködései zavart okoztak a lila-f­ehérek vé­delmében. Egyszer az is előfordult, hogy a jobbhátvéd fölényes biztonsággal neki­szaladt a szabadrúgáshoz leállított lab­dának és­­ a hozzá közelálló ellenfélhez passzolta. Jávor Pál, a Bp. Dózsa edzője joggal tett szemrehányást a fiat­i játé­kosnak a mérkőzés szünetében. Rajná­nak állandóim a szeme előtt kell tarta­nia — legalábbis addig, amíg le nem szokik róla — hogy könnyelmű játékfel­­fogásával nemcsak saját fejlődését, ha­nem csapata jó szereplését is veszélyez­teti. A hátvéd játékában a legfontosabb a megbízhatóság! A korszerű csatárjáték nemcsak elhatározás dolga ... Egy-egy mérkőzésen igen sok függ at­tól, hogy az előre megbeszélt taktikát hogyan tudja a csapat alkalmazni, szere­peiket hogyan látják el a játékosok. Érde­kes tanulságokat hozott ezen a téren a Győri Vasas—Szegedi Honvéd találkozó. A győriek négy támadóval, hátravont középcsatárral igyekeztek megbontani a keményen harcoló szegedi védelmet, ez azonban ritkán sikerült. Józsának gyen­gén ment, a végrehajtó­ csatárok közül pedig úgyszólván csak Budai játszott korszerű csatár­játékot. A szegedi csatárok ezen a téren felül­múlták őket. A II. félidőben nagy nyo­más nehezedett a szegediekre, de ha időnkint lélekzethez jutottak, sokmozgásos, helycserés, gyors támadásokat vezettek. Az volt a benyomásunk, hogy a győriek nagy fölénye ellenére is a szegediek ve­szélyesebbek a kapura. A szegedi támadások fő végrehajtójául Csákit szemelte ki Kalácsay Géza edző. Kétségtelen, hogy Csáki testi felépítése, lövőkészsége és gyorsasága révén igen al­kalmas erre a szerepre, de még több rob­banékonyság, sokkal nagyobb játékkedv, több mozgás kellene a játékaiba és a hely­zetek higgadt megoldására. De szükség van még több jó végrehajtó csatárra is . .. Rövid megjegyzések A salgótarjániak számára telefonon közvetítették a sztálinvárosi mérkőzést Salgótarjánba. A városban elhelyezett hangszóróik közül a szurkolók ezúttal nem nagy örömmel hallgathatták a csa­lár szerepléséről szóló tudósítást . . . A győri közönség vasárnap kitűnőre vizsgázott: lelkesen szurkolt csapatának, de tárgyilagos volt, megtapsolta a sze­gedi csapatot és megtapsolta Major 11 játékvezetőt is. A nézőknek csak egy nem tetszett: az, hogy a pálya nagy verseny­­órája a legizgalmasabb játékjelenetek alkalmával — úgy látszik — elbámészko­dott és az 1. félidő végén még csak a 11. percet mut­a­t­tg. Rosszul felállt sorfal miatt kaptak egy gólt szombaton a postások, a sorfalban állók figyelmetlensége miatt egyet, a tar­­jánia­k. Ideje lenne már legalább ez NB 1-ben megtanulniuk a játékosoknak, ho­gyan kell jól sorfalat alkotni és kinek kell ügyelnie az esetleges labdaleadá­sokra. A szombathelyiek szeri­ntte l­átha­tóan eleve feladták a bajnokcsapat ellen a küzdelmet. Ez­ helytelen. Ha minden csa­pat így járna el, akkor nemcsak a fej­lődésre lassulna meg, hanem sohasem születnének meglepő eredmények. Zakariás egyik cipője leesett vasárnap az 1. félidőben. A magasra befűzött cipő kétségtelenül akadályozna a szabad moz­gást, de az ilyen lazán befűzött cipő sem a­­legmegfelelőbb. Ha történetesen ekkor az élelmezésiek támadta­k volna, Zakariás cipőjét a kezében tartva ját­szott volna? A forduló válogatottja Az NB I őszi második fordulójában lé­nyegesen jobb teljesítményeket láttunk, mint az elsőben, kivéve a csatárokat. A kapusok, hátvédek és fedezetek játéká­ban sok volt az átlagon felüli, a támadó­sorokban játszók közül csak a jobbszél­sők nyújtottak közepesnél jobbat. Külö­nösen gyengén szerepeltek a balszélsők. Olyan teljesítménnyel juthatott be bal­szélső a forduló válogatottjába, amivel a jobb fedezetek közöt­t például hatodik sem lehetett volna. Nem sokkal jobb játékot láttunk az összekötőktől sem. Közép­­csatárban ezúttal kedvezőbb volt a hely­zet. A forduló válogatottja: Grosics (Bp. Honvéd) — Kovács II. Börzsei, Lantos (mind Bp. Vörös Lobogó) — Kovács I (Bp. Vörös Lobogó), Kováts (Bp. Postás) — Tóth II (Csepeli Vasas), Hidegkúti (Bp. Vörös Lobogó), Szilágyi I (Bp. Va­sas), Puskás (Bp. Honvéd), I­lk­ovszky (Bp. Vasas). A tartalékcsapat: Tóth I (Csepeli Va­sas) — Kárpáti (Győri Vasas), Mednyán­­szky (Szegedi Honvéd), Ombódi (Bp. Ki­nizsi) — Bozsik (Bp. Honvéd), Dékány (Bp. Kinizsi) — Egresi (Bp. Dózsa), Czi­­ráki (Szegedi Honvéd), Molnár (Dorogi Bányász), Bédi (Sztálin Vasmű Építők), Tóth M. (Bp. Dózsa). Jó teljesítményt nyújtott még:­­Gulyás, Palotai, Kiss (Salg. Bányász), Takács, Halmai, Kulcsár, Várhidi, Kispéter, Te­leki,­ Raduly, Keszthelyi. A Vasas Izzó és a Szikra Gázművek előnye nőtt, a Pécsi Lokomotívé csökkent az NB II-ben Az­­V/­ 11-ben a Vasas Izzó halad a leg­­biztosabban az XB 1-be jutásért sorra­­kerülő osztályozók felé. F­ögive az elmúlt vasárnap hét pontról nyolcra növekedett Nőtt a Szikra Gázművek előnye, mert a Tatabányai Bányász ismét pontot vesz­tett. A Gázművek most már hat ponttal vezet a tatabányaiak előtt. Vidéki csapat vezet a Keleti és a Nyu­gati csoportban. Az előbbiben a diós­győriek előnye változatlanul négy pont, az utóbbiban a pécsiek előnye hét pont­ból hatra csökkent. A kiesés elleni harc egyre inkább szű­kü­l a Keleti csoportban, a többi csoport­ban annál szélesebb körű. Különösen a Déli csoportban várható nagyon éles kü­z­e­delem­. Itt jelenleg az 3. és 16. helyezett között mindössze hét pont különbség van. Beszélő számok 85.000 néző látta a labdarúgó NB I. 15. fordulójának mérkőzéseit. Ez igen tekin­­télyes szám, de nem csúcs. Tavasszal ugyanis a 8. forduló mérkőzéseit 9­2.090 néző tekintette meg. Az NS­B I. 1953. évi mérkő­zéseit eddig 870-900 néző látta. Egy hete még Puskás vezetett kétgólos előnnyel az NB I. góllövőlistáján, most viszont Kocsis vezet három góllal. Kocsis ,öt gólt rúgott a szombathelyieknek, s ez az idei legjobb egyéni teljesítmény. Szom­batig egy mérkőzésen csak négy gól volt a legjobb egyéni teljesítmény. Ezt Mát­rai és Puskás is elérte. 20 gólos: Kocsis Sebből hatot fejesből). 17: Puskás­ (2 fe­jes). 12: Mátrai (3 fejes). 11: Hidegkúti, Lovász. 10: Deák (4 fe,fes), Sándor­­(2 fe­­­­jes). 9: Czibor (2 fejes), Szilágyi (2 fejes)­ 8: Csáki (2 szabadrúgás. 1 fe,ies, Csordás 1i fejes). 7: Pális (1 fejes). Virág. 6: Herendi. Fejes, Ixikos. Molnár. Dorog 11 fejes. .1 11-es. 5: Hárfi.­t­ártfai (2 fejes)­­Bene. Hegedűs (­2 fejes), Palotás, Sámlit (2 fejes). Ősszel már két mérkőzést játszott, de gólt még nem rúgott: Bp. Kinizsi. Egy mérkőzést játszott, s nem rúgott gólt: Szombathelyi Lokomotív. A többi csapat már mind rúgott gólt: a Bp. Honvéd már tizet, a Sztálin Vasmű Építők pedig hetet. A sztálinvárosi csapat tavasszal­­i mérkőzésen csak 13 gólt ért el, most p©e­dig már két mérkőzésen hetet! A Bp. Honvéd és a Bp. Vasas ősszel már két-két mérkőzést játszott, de gól még egyikük sem kapott. Rajtuk kivé még ő? Bp. Vörös Lobogó áll őszi kapott gól nélkül, de a Bp. Vörös Lobogó még csak egy mérkőzést játszott. Az őszi mérkőzéseken eddig a legtöbb gólt a peliek kapták: hetet. _ÉI A Bp. Dózsa—Csepeli Vasas mérkőzés első félidejében a csepeliek többet támad­­t­­k!,önkint erősen ostromolták a lilák kapuját. Képünk az egyik csepeli támadás közben készült: Lovász felugrik egy beadásra. Henni azonban magasra nyúl fel és elcsípi a labdát előle. A képen balról jobbra: Várhidi, Gyurik, Henni, Lovász, Keszthelyi, Borsányi. Nyugati csoport 1 Pécsi Bok. 18 14 1 3 54:17 29 2. Pécsi Dó­zsa 18 9 5 4 3*8:22 23 3. Csillaghegy 18 9 4 5 30:24 22 4. Pápa 18 8 5 5 34:22 2­­f­. Komló 17 9 3 5 40:27 21 11. Várpalota 17 9 *2 0 24:25 20 7. Szomb. Honvéd 18 8 3 7 38:315 19 8. Kőbányai Dózsa 18 8 2 8 37:25 18 1)—10. Nagykanizsa 18 7 3 8 28:30 17 9—30. Pécsújhegy 18 8 1 9 42:45 17 11. Győri Lók. 18 6 3 9 27:3­3 15 12. Szomb. VL 18 6 3 9 29:36 15 13. Zalaegerszeg 18­­ 6 9 18:33 14 14. Pécsbánya­telep 18 5 2 11 26:39 12 15. Pécsi VL 18 5 2 11 18:46 12 36. Tatabányai Bp. 18 4 3 11 20:43 11 A Komlói Bányász—Várpalotai Bányász mérkőzés a­ I. félidő 6. percében 1:0-ás álláskor félbeszakadt. Ezt az eredményt nem számítottuk be. Keleti csoport 1. Diósgyőr 18 15 1 2 68:10 31 2. Misk. Honvéd 18 13 1 4 51:23 27 3. Ózd 28 9 5 4 40:19 23 4. Debr. Honvéd 18 10 3 6 41:27 22 5. Pereces 38 9 4 5 36:25 22 6. Debreceni Lak. 18 9 4 5 *28:24 32 7. Miskolci Lók. 18 8 5 5 3­5:31 31 8 Nyíregyház­a 18 9 2 7 31­:23 20 9. Bp. Lokomotív^ 18 8 3 7 29:24 19 1(). Eger 18 7 5 6 34:34 19 11. Sajószentpéter 18 5 6 7 27:1­0 16 12. Salg. Vasas 18 6 3 9 31:35 15 13. Gyöngyös 18 4 2 12 24:58 10 14. N­agybakony 18 3 2 1­3 27:01 8 15. Misk. Építők 18 2 3 13 35:54 7 16. Lőrinci 18 2 3 3 30:60 6 Déli csoport 1. Izzó 18 14 4­ 40:13 52 2. Légierők­­ 18 9 6 3 33:10 24 3. Bp. Előre 18 9 5 4 29:22 23 4. Vasas Dinamó 18 8 6 4­0:18 22 5. Bp. Szikra 18 7 5 6 21:19 19 6. Orosháza 18 6 6 6 21:22 18 7. Szegedi Petőfi 18 7 4 7 26:29 18 8. Kecskemét 18 6 3 7 19:24 17 9. Békéscs­aba 18 7 3 8 21:29 17 10. Szegedi Luk. 18 6 4 8 22:29 16 11. Kőbányai Luk. 18 5 5 8 21:24 15 12. Cegléd 18 5 5 8 22:35 15 13. Gyulai 18 5 4 9 24:23 14 14. Kiskunfélegyh. 18 5 4 9 29:­52 14 15. Szolnok 18 2 8 8 25:34 12 16. Makó 18 2 8 8 14:33 12 Köoép-csoport 1. Gázműveik 18 15 1 2 46:14 31 2. Tatab. Bányász 18 10 5 3 34:17 25 3. Pesterzsébet 18 10 4 4 33:21 24 4. Dohánygyár 18 9 4 5 28:21 22 5. Vác 17 6 6 5 24:22 18 6. Bp. V. Meteor 17 6 5 6 36:35 17 6. Esztergom 17 6 5 6 20:20 17 8. Sörgyár 18 7 3 8 21:25 17 9. Kénsav gyár 18 4 8 6 28:32 16 10. Duna-cipőgyár 18 5 6 7 25:30 16 11. Ganz vagon 18 5 5 8 24:32 15 12. Metró 18 5 4 9 25:32 14 13. Cs. Szikra 17 11 2 9 19:30 3­4 14. Bp. Haladj 14 5 2 7 15:18 12 15. MÁVAG 18 4 4 10 23:36 12 16. Bp. Gyárépítők 18 2 6 10 18:34 10 Elmaradt mérkőzések: Tavaszról: Bp- Vörös Meteor—Bp. Haladás. Ősztől: Esz­tergomi Vasas—Bp. Haladás, B­p. Hala­dás-Csepeli Szikra, Váci VL—Bp. Halar­dás. Asbóth, Adam, Kvorsky, Smolinsky, Caralulic és Krajcsik már a legtöbb nyort közé került a nemzetközi teniszversenyen Csütörtökön ki* .lödnek az egyesületi s*pártáklád«»k országos döntői Szertéán t*va(lesik az országos Solgontószó-bajnokságot 1* Szombaton és vaasárnap: magyar—holland válogatott úszó- és vízilabda-mérkőzés a Sportuszodában A magyar—francia viadal után újabb nagy országok közötti úszó- és vízila­bda­­találkozóra kerül sor: szombaton és va­sárnap Budapesten vendégszerepelnek a holland úszók és vízilabdázók. A holland úszócsapat sok nagytudású, az európai élgárdába tartozó versenyzőből áll. Külö­nösen a női versenyzők kiválóak, köztük a hátúszó világcsúestartó Wielema, to­vábbá Bruins, Garritsen, De Körte­ A nymwegeni vízilabda-torna második és harmadik helyezett­je találkozik majd a magyar—holland válogatott vízilabda­­mérkőzésen. A nemzetközi viadal színhe­lye szombaton és vasárnap a margitszi­geti Sportuszoda lesz. Összeállították a holland csapatot A holland úszószövetség összeállította a Budapesten szereplő válogatott úszó- és a vízilabda-együttest.­ Az úszócsapat a kö­vetkező. Nők: WC gyorsr Wielema, Vünk. 100 gyors: Wielema, van Bronk 100 hát: Wielema, de Körte. 200 mell: Bruins. Garritseu, ioo pillangó: Garritsen, Pl ok. 1x100 gyors váltó: Wielema, Vonk, Ploegp* Balkenende. Müngrá-s: \an dér Horn, Tenkínk. "érfiak: ioo gyors: Yreng. Willemse. ion gyors: ten Thije, Willemse. 1300 gyors: ven Thije. Willemse. 200 mell: Bekkering, van Zyl. 200 pillangó: Buyze, van Rooy, 100 hát: van dér Yeen. Korteweg. 4x200 gyorsváltó: van dér Yreng, ten Thije, de Jonge, Pieters. Műugrás: van Moll, Gnodde. Vízilabda: vaji Gelder, Bijlsma, Sievers, Korewaar, Cabout, van heggelen, Smol, Fienee, Luchs, Waalevijn. A csapat vezetője: Jan de Vries, a Hol­land Úszó szövetség elnöke.