Népsport, 1954. március (10. évfolyam, 43-64. szám)

1954-03-01 / 43. szám

A MAGYAR NÉP­KÖZTÁRSASÁG MINISZTERTANÁCSA MEL­­LETT MŰKÖDŐ _____________ORSZÁGOS TESTNEVELÉSI ÉS S­PORTBIZOTTSÁG LAPJA A Sy1*6 jobban formába lendül a Kínában szereplő magyar labdarúgó-válogatott Am­igtani C-válogatott-„Anigt*satus I” 9:2 (­7:1) — Kiküldött munkatársunk távbeszélő jelentése — (Sanghaj, február 28.) Sanghajban néha órákon át esik a Langyos eső, aztán eláll, újra kezdi. Sióval, szeszélyes az időjárás. A gyakori eső sem zavar azon­ban bennünket a városnézésben. Még csak­­két napja tartózkodunk Sanghajban, s így minden szabadidőn­két alaposan kihasz­náljuk. A csapat sanghaji harmadik mérkőzésére szombaton délután került sor. Az ellenfél a kínai néphadsereg csapata, az „Augusztus 1“ volt. Ez el­len a csapat ellen már játszott Pek­ing­ben C-válogatottunk, * a­kkor nagy küz­delemben *2:0 arányban győztünk. Hatalmas közönség várta a találkozót a a Stadionban. Pótülőhelyek beállításával sikerült­­ elérniük a rendezőknek, hogy tb­.OOO néző nézhesse végig a mérkőzést. Figyelemreméltó, hogy a szép, korszerű stadionban egyetlen állóhely sínes. A meglehetősen mélytala­jú pályán a következő összeál­l­ítás­ban állt fel ,a ma­gyar csapat: Pesti Gy. — Bagoly, Henni II, Kovács J. — Pesti Z., Vadász — Kincses, Csányi, Szusza, Várnai, Babolcsay. Az „Augusztus 1“ csapatát a pekingi összeállításhoz képest három helyen erő­sítették meg. Kínai támadások vezették be a mérkő­zést, de a hatodik percben már magyar gól született: Babolcsay beadását Várnai hat lépésről lőtte a jobb alsó sarokba 1:0 a magyar csapat javára. Ezután a szeltet há­tban játszó hazai csapat vette át a játék­­irányítását. A mérkőzésről helyszíni közvetítést adó pekingi rádió tudósító sok veszélyes kínai támadásról számolhatott be. A 20. percben a kiugró jobbösszekötő Pestit is kicselezve 7 mé­terről a kapu közepébe gurította a lab­dát, i:1. Az első félóra után fölénybe kerü­dlt a magyar csapat, s szebbnél-szebb támadások futottak a pályán. A 30. perc­ben Kincses beadását a befutó Szusza 5 méterről lőtte a bal sarokba. 2:1. .Két perc múlva Szusza, szépen kígyózott á­t a védők között, egy mozdulattal megté­vesztette a kapust is, s fitz méterről a hálóiba lőtt. 3:1. A 35. percben Szusza 25 méteres szabadrúgása nyomán a labda védh­etet­lenül vágódott a bal felső sa­rokba. 1:1. A kínai csapat lelkesen, nagy akarással védekezett, időnként 7—8­­kí­nai­ játékos is­ tartózkodott a kapu elő­­terében, Szuszát azonban valósággal nem lehetett fogni. A 40. percben Kincses át­adását Szusza a jobb sarokba bombázta. 3:1. SZÜNETBEN a hazaiak két helyen cseréltek, a magyar csapatba Srabolcsay helyére Pásztor állt be. Pásztor rögtön góllal mutatkozhatott volna be, de közvetlen közelről a kapu fölé lőtte a labdát. A 12. percben Szusza 17 méterről rúgott szabadrúgást. Közép­csatárunk a sorfal fölött a hálóba ívelte a labdát. 6:1. Az „Augusztus ”” csapatának játéko­sain már a fáradtság jelei mutatkoztak. A 20. percben a hazaiak kapust cseréltek. A 24. percben Pásztor 16 méterről küldött lövése a kapus alatt csúszott gólba. 7:1. Egy perc múlva Kincses növelte a gólok szánját. 8:1. Iskolajátékot mutatott be ezután a magyar csapat, s a szép össz­­játék nagyon tetszett a közönségnek. A 35. percben Várnai átadásából Szusza lőtt a hálóbe. 9:1. Az utolsó tíz perc a kí­naiaké volt. A 37. percben a játékvezető lbdahordozás miatt közvetett szabad, rapist ítélt a magyar csapat ellen, s eb­ből a kínai középcsatár megszerezte csa­pata második gólját. 9:2. A magyar csapat igen jó játékot nyúj­tott ezen a találkozón. A csatársor ötlete­tlen, és igen eredményesen játszott. Játé­kosaink nagyszerűen alkalmazkodtak a mély talajhoz. A csapatban Kovács J., Szusza, Kincses és Csányi nyújtotta a legjobb teljesítményt. Titkos Pál igen elégedett volt a látot­takkal.­­ egyre jobban formába lendül a csa­pat. A sanghaji mérkőzéseken már lén­ye­­lesen jobban játszottak a fiúk, mint Pe­kingben. Ez érthető is, hiszen amikor Pe­­kingbe érkezett a csapat, még csak kevés edzése volt. Azóta jól öss­zekovácsolódott az együttes Fekete Pál Vasárnap két bemutatót tartottak a magyar műkorcsolyázók Oberhofban — Kiküldött munkatársunk távbeszélőjelentése. — (Oberhof, február 28.) Szombaton az esti órákban sem változott az időjárás Oberhofban, s a jég olyan gyenge álla­potban volt, hogy még edzésről sem lehe­tett a t-traus der k­enntischa­t" nevű ku­tárházban az NDK testnevelési főiskolájának mintacsapata és kultúr­­csoportja színvonalas bemutatót tartott, amelyet végignézett a magyar küldöttség is. A kitűnő hangulatot csak a rossz idő­járás rontotta, versenyzőinket érthetően bántotta, hogy két napon keresztül nem tudtak edzést sem tartani. Vasárnap már a hajnali órákban nagy volt a forgalom, különvonatok ontották a környékről Oberhofba az érdeklődőket. A korai vonatok közönsége részére a rende­zőség reggel 6 órára­ tervezett jégkorong és műkorcsolyázó-bemutatót. Amikor 1i óra előtt elindultunk a jégpályára, újra erősen havazni kezdett és időnként egé­szen viharos szél fújt. A 2 fokos hidegben a jég alkalmas volt a bemutatóra, de már negyedóra múlva vastagon borította a hó­rs állandóan le kellett tolni a havat a pályáról. A kedvezőtlen időben is 4000 lel­kes néző előtt tartották meg a bemutatót. Bemutató jellegű jégkorong-mérkőzés keretében az első szünetben a német, a második szünetben a magyar műkorcso­lyázók futottak. Mire a magyarokra sor került, a havazás már elállt, de változat­lanul fújt a szél és széllel szemben a lassú jégen nagyon nehéz dolguk volt a futóknak. Jurek Eszter, a Parrici házas­pár, Czakó, továbbá a Szöllősi, Fida-kettős egyaránt szabadkorcsolyázást mutatott be. Mind jól futottak, bár a nagy szélben öt perc után rendszerint már kissé elfárad­tak és többnyire előbb fejezték be mű­sorukat. A közönségnek nagyon tetszett a magyarok futása és a német műkorcso­lyázók is elismerően nyilatkoztak szerep­lésükről. Délelőtt pihentek a magyar sportolók, délután pedig — ismét jégkorong-mérkő­zés keretében — újabb bemutatót tartot­tak. Az időjárás ekkor már kedvezőbb volt, mert a szél gyengült. Vasárnap este ünnepélyes keretek kö­zött tartják meg a versenyek záróünnep­ségét. A magyar csapat hétfőn Drezdába utazik és onnan előreláthatólag kedden indul tovább Pardubicébe. Szombathy István Megkezdődött az ökölvívó Béke Kupa CsB Bp. Honv­ód— Kaposvári Dózsá 14:6 Az I. csoport első mérkőzését nagy ér­deklődés előzte meg. A Honvéd e-port­­cé par­tők­ának edzőtermében több mint há­romszáz néző zsúfolódott össze. A tar­talékos Bp. Honvéd meglepően biztosan győzött. Akadt két meglepetés: Soós le­győzte Hergertet, Horváth Tibor pedig Molnár Kornélt. A mérkőzéseket Kulcsár Rezső vezette. Légsúly: Vass (Bp. Honvéd) ellen Nyá­rit leléptették. Kemény horogcsata, ke­vés belharc alakult ki. Kiegyenlített volt a mérkőzés, amikor a 2. menetben a mér­kőzésvezető Nyárit sorozatos szabály­ta­lanság miatt leléptette. Harm­atsúly: Wagner (K. Dózsa) pontozással győzött Virló ellen. A fiatal Vidó formás bal egyenesekkel szerzett pontokat. Wagner kezdeményezőbb és lényegesen keményebb volt. Pehelysúly: Horváth T. (K) pon­tozással győzött Molnár K. ellen. Hor­váth belharcban, Molnár pedig kü­lharc­ban volt jobb. A 2. menetben a kaposvári versenyző horgaitól Molnár kétszer is megroggyant. Mindketten nagyszerűen hajráztak. Horváth megőrizte előnyét. Könnyűsúly: Fehér (Bp.) pontozással győ­zött Kocza­­ ellen. Fehér gyomorra ütött bal­ fel­ütései­vel és horgaival vezetett, ami­kor a 2. menetben kettős sérülés miatt Kul­csár beszüntette a mérkőzést. Az 1. menet alapján Fehéré lett a győzelem. Kisváltó­­súly: Kisfalvi (Bp.) pontozással győzött Molnár ellen Molnár keményen, de rend­kívül lassan ütött. Kisfalvi fölényes győzelmet aratott. Váltósúly: Soós (Bp.) ellen Hergert feladta. Eleinte Hergert megelőz­te és feltartotta ütéseivel ellen­felét. Később azonban Soós rohamozásai nyomán összecsuklott, megroggyant és a 2. menetben feladta. Nagy váltásáig: Don (K) ellen Halász feladta. Dóri sorozásai­tól Halász többször is megingott, s a 2. menet után feladta a kilátástalan har­cot. Középsúly: Szakáts II (Bp.) ponto­zással győzött Púder ellen, a sokkal ne­hezebb Púder tartózkodóan öklözött. A technikailag képzettebb, gyorsabb Sza­káts II pontosabban ütött. Félnehézsúly: Ráduly (Bp.) pontozással győzött Dévái ellen. Dévai határtalan lelkesedéssel küz­­döt­t, de többször is megroggyant, s alig kerülte el a kiütést. Nehézsúly: Csillag (Bp.) ellen Czáját beléptették. Czája hosszú ideig igen jól tartotta magát, a 2. menetben azonban Csillag jobbhorga­tól a földre került. A mérkőzés vezető a szabályok szellemében járt el, amikor­­ki­számolta száját majd színlelés miatt le­léptette a kaposvári versenyzőt. Ifjúsági CsB: Vasas Beloiannisz-gyár (volt Budai Vasas)—Bp. Munkaerőtarta­lékok 14:10. Műsaarki Egyetem, 30 000 néző. V: Rózsa. Sulyok Szerencsit, Varga Ki­gyesit, Zs­iska Rehót, Kristóf Wedd­ingert győzte le. Fodor Horváthtól, Bodolai Kuntól, Helmeczi Kopesától, Kenderes­ Pavlcstól, Szmiad­ Sípostól szenvedett ve­reséget. Sulyok, Gábriel és Bálla (mind­három Beloiannisz-gyár) ellenfél nélkül győzött. Bp. Vasas—Bp. Kinizsi 10:8. Sportcsarnok, 200 néző. V: Németh. Pethő Rostást, Hlasc­sák Herbályt, Bódió Sípost, Egyed Hubertet, Bagi Zárkát, Pásztor Wiandot győzte le. Stiel Fehér­től. Böszörményi Galbácstól kikapott. Csaplár (V) Ali (V), Madomszky (K) és Somogy­vári (K) ellenfél nélkül győzött. A fiatal Mészáros is döntőbe került az OTSB­­örversenyén Az OTSB idei második férfi tőr verse­­nyén a jelenleg Basel­ben tartózkodó Gyu­ricza, Szőcs és Marosi kivételével a tel­jes mezőny elindult. A 39 induló két for­dulóban vívott a döntő­be jutásért. Az első forduló során Földi, Nikolics és Fü­löpp kiesése volt meglepetés. A kiesettek kö­zül Tasnády (Bp. Vasas), Sim­ó (Bp. Dó­zsa) és Vadász (Bp. Vasas) vívott jól. A középdöntő három hatos csoportjá­ban mindenütt holtverseny nélkül eldőlt a döntőbe jutás kérdése. Az első csoport­bót Tilly Endre veretlenül, Murai és Mé­száros 1—1 vereséggel jutott tovább. Meg­lepetés a fiatal Mészáros nagyszerű vi­vása. Mészáros csak Tilly­től kapott ki Kiesett Eszter­hás, Pacséri és Terebessy G. A második csoportban Maszlag vés­zett veretlenül. Mögötte Palócz és Czvi­kovszky 1—1 vereséggel került döntőbe. Itt kiesett Gábor, Homoródi és L­endey. A harmadik csoportban Dunay vol­t ve­zetlen. Márkus 1, Duronelly 2 vereséggel jutott a döntőbe. Kiesett Bartos, Tere­bessy Á. és Somodi. A döntőben tehát a következők vívnak: Tilly E., Márkus (Bp. Vasas), Palócz, Dunay (Vörös Meteor), Mursi (Bp. Dó­zsa), Mészáros (Csepeli Vasas), Czvikov­szky (Bp. Po­stás), Maszlay (Bp. Honvéd), Duronelly (Vasas MÁVAG). Befejeződtek a néphadsereg 1954. évi síbunokságán­ Vasárnap délelőtt tartották meg Mátra­házán a néphadsereg síbajnokságának ün­nepélyes díjkiosztását. A honvédelmi mi­niszter nevében Köteles Jenő vezérőrnagy adta át a győzteseknek a díjakat. Beszé­dében értékelte az idei bajnokság ered­ményeit s rámutatott arra a fejlődésre amely mind mennyiségi mind minőségi tekintetben jellemezte­m ezévi küzdelme- hangoztatta a sísport honvédelmi jelenítődo­gét, s ezzel kapcsolatban azt, hogy néphadseregünk minél több olyan síelőt akar nevelni, akik az idei győzte­sekhez hasonlóan küzdenek majd le min­den akadályt és nehézséget. Mező nyerte a Bp. Honvéd országos síugróversenyét A Bp. Honvéd országos síugróversenyét vasárnap délelőtt 11 órakor bonyolították le Mátraházán a nagysáncon. A verseny idején a hó meglehetősen jeges volt, ké­sőbb kissé megpuhult, de végig gyors volt. A versenybíróság 50 méterben álla­pította meg a­z ugrás szintjét. A győsztes Mező Bertalan első ugrása 45, a második 40,5 méter volt. Mindkét ugrása igen, ezé­­pen sikerült. Teljesen előrenyújtott kar­ral ugrott, s csak a talajfogásnál körö­zött egyet. Hemrik ugrásainak szép ki­vitele révén került a második helyre Az esélyesek közül Benedek elsőre 48 métert ugrott, a másodiknál azonban a kifutó­ban bukott. Az ifjúságiak versenyében Szabó Tibor bukott az első ugrásánál, a második azonban igen jól sikerült s­­ ez elég volt a győzelem megszerzéséhez. Felnőttek: 1. Mező Bertalan (Bp. Hon­véd) 225.2 (49. 49.5), 2. Hemrik (Bp-Honvéd) 208.6 (44. 44 . 3 Rész (Bp Előre) 202.5 (46. 44), 4. Piroska (Bp Előre) 195.5, 5. Benedek (Kőbányai Dó­zsa) 190.1, 6 Kiss Gy. (Kőbányai Dózsa) 189.4, 7. Pásztor (Kőbányai Dózsa) 182.2, 8. Fűrész (Bp. Honvéd) 177.9 Csapat: 1. Bp. Honvéd (Mező, Hemrik, Fűrész) 611.7, 2. Bp. Előre 566 3 Kő­bányai Dózsa 561.7. Ifjúságiak: 1. Szabó Tibor (Bp. Hon­­véd) 165 7 (37.5 bukót­, 38), 2. Fodor (Bp. Vörös Lobogó) 161.1 3 Gallgóczi (Bp. Előre) 158.4, 4. Dvorcsák (Bp. Vö­­rös Lobogó) 147­ 5, 5. Sudár (Bp. Hon­véd) 14­­.9. Csapat: 1. Bp. Vörös Lobogó 448,8. A vízilabda Téli Kupa döntői Tatabányai Bányász—Textilfestő 5:4 (3:1). Sportuszoda. V: Rajki II. T. Bá­nyász: Garam­ — Huszár, Rapcsándi — Petrik — Pongrácz, Janka, Binner. Edző: Németh János. Textilfestő: Ver­mes — Végh, Rácz — Winkler — Pol­­i­z­er, Sorger. Fóti Edző: Ravasz Pál. Góldobó: Janka (2), Pom­rác­z (2), Rap­csándi, 111, Sorger (3), Winkler. A len­dületesen kezdő tatabányaiak a mérkő­zés elején 3:0-ás vezetésre tettek szert. A Textilfestő csak lassan talált magára A második félidőben kiegyenlítetté vált a­­játék. Ekkor a Textilfestőnek si­került az egyenlítés, de öt másodperc­cel a befejezés előtt egy védelmi hiba a tatabányaiakat juttatta a győzelem­hez. Jó: Janka, Kapcsándi, Ül, Sorger, Végh. Csepel Autó—Csepeli Vasas 3:1 (2:1). Sportuszoda V: Póló. Csepel Autó: Pa­lotás — Hámori I, Vadász — Beretka — Fischer Habos, Végházi. Edző: Hámori Béla dr. Csepeli Vasas: Földvári — Domby, Béres — Vörös — Lepies, Ma­­czák, Nagy. Edző: Lakó István. Gól­dobó: Habus, Fischer, Vadász, Vl. Le­­pies. A csepeli rangadó a Cs. Vasas vá­­ratban vereségét hozta. A Csepel Autó jó taktikával játszott, a Cs. Vasas kissé erőtlenül küzdött. Jó: Beretka, Hámori I. Palotás, 111. Lepies, Vörös. Vereséget szenvedett a női bajnokcsapat, kitűnően szerepeltek a vidéki női csapatok az országos kosárlabda-bajnokság szombat-vasárnapi fordulójában Nagy tetszést aratott a szovjet birkózók miskolci és a bolgár birkózók kecskeméti bemutatója M­ I-es labdarúgó-csapataink előkészület­i mérkőzései egy héttel a bajnoki rajt előtt Iff­arsaáf­os csúcs spo­rtlövésben Nagy magyar vívósiker Bőselben A férfi ifjúsági tőrverseny első három helyére magyar versenyző került — Mindkét női csapatunk döntőbe jutott — Távbeszélő jelenté­seink — (Basel, március 1.) Szombattól dél­után a Basler Fechtvéréin vívótermében ünnepé­lyes külsőségek között kezdődtek meg a nemzet­közi vívóverseny küzdelmei. Első számként a férfi és női ifjúsági versenyt bonyolították le, s ennek küzdelmei során a férfiak versenyében olyan átütő erejű magyar siker született, amelyről még hosszú ideig fognak beszélni nemcsak a magyar, hanem a külföldi vívókörök­­ben is. De menjünk sorjába. A 14 indulót 8 nyolcas csoportba osztot­ták be, s mindegyik csoportból 4 ver­senyző jutott tovább. A magyar Szőcs a II. csoportban a kö­vetkező versenyzőkkel került szembe : Gülchard (Besancon), Gross (Saar­brü­cken), Neuhauser (Saarbrücken), Gel­­lerhals (Bern), Scheingomber (Basel), Schreiner (Basel), Barta (Belgrád). Szőcs mind a hét mérkőzést megnyerte,­­ mint c söpör­te le ő jutott tovább. Az I. csoportban vívott: Gyuricza. Szűcs­höz hasonlóan ő is valamennyi mérkőzé­sét megnyerte a következő ellenfelekkel szemben: Klarer (Offenbach), Keim (Saarbrücken), Weiss (Fribourg), Tisa (Belgrád), Ritter (Saarbrücken), Kunz (Basel), Boneport (Besarncon). A külföldi versenyen először indult Marosi is nagyszerűen kezdett. A VIII csoportban Bessler (Basel), Berdux (Offenbach), Butte (Mulhouse), Martin (Saarbrücken), Perrot (Genf), Ritz (Basel) és Epiard (Besancon) felett aratott fölé­nyes győzelmével szin­tén bejutott a leg­jobb 38 közé. Három magyar a négyes döntőben Ettől kezdve már nem 4, hanem 8 talá­latra vívtak a versenyzők, s a vesztes ki­esett a további küzdelemből. A magyar­­versenyzők klasszikus vívásukkal szinte elkápráztatták a nézőket, s a­ további for­dulók során veretlenül kerültek be a leg­jobb négy közé. Tizenh­at közé jutásért: Gyuricza— Mázon­ (Re­fort) 8:2, Maros!—Nistlegger (Bie!) 8:3, Szőcs—Koller (Saarbrücken) 8:1. Nyolc közé jutásért: Gyuricza—Gold­­schmidt (Mulhouse) 8:11 A francia Gold­schmidtet a verseny esélyesének tar­tották s a nagyszerű formában lévő Gyuricza pillanatok alatt legyőzte. Marosi—Wolff (Luxembourg) 8:4, Szőcs —Zsimberet (Basel) 8:5. Négy közé jutásért: Gyuricza—Link (Luxembourg) 8:4, Marosi—Molledri (Zürich) 8:3, Szőcs—Báron (Saarbrücken) AZ ELŐDÖNTŐBEN Szőcs Marosival, Gyuricza pedig a svájci Markart-tal került szembe. Szőcs —Marosi 8:6. Nagyszerű mérkőzés volt, a nyugodtabb versenyző győzött. Gyu­ricza—Markart (Biel) 8:1. A DÖNTŐRE tehát két magyar versenyző állt fel. Gyuricza—Szőcs 8:1. Szőcs meglehe­tősen fáradt volt a Marosi elleni csör­­téjétől, de pihintebben sem akadá­­lyozhatta volna meg a nagyszerűen vívó Gyuricza győzelmét. A harmadik helyért nem vívtak, ezt­­ jobb találatarányával szerezte meg Marosi Markart élett. Végeredmény: 1. Gyuricza (Budapest), 2. Szőcs (Bu­dapest), 3. Marosi (Budapest), 4. Mar­kart (Biel) A csapatversenyre kiírt Larahele's-vé­n­dordíjat a Budapest színeiben induló FVB, Haladás csapata fölényesen nyerte Bel­téri csapata előtt. Nagyszerű a magyar tőrutánpótlás A verseny befejezése után a sco­öne'éc nagy ünneplésben részesítette a. .magyar versenyzőket. A svájci, francia., In rém­bourgi és a ny­ugatnémet­országi sza­kve 'zetők megállapítása szerint­­i*­ káváróa* vivta­k a magyar versenyzők, messze ki­emelkedtek­­a mezőnyből. Számszerű ered­ményük­ mellett főleg az­ az örvendetes, hogy nyugodtan, a klassz­­ku­si vívás min­den sz­épségét bemutatva érték el kiváló eredményeiket. Egyöntetű volt a megállapítás: nagy­szerűen fejlődik a technikás verseny­zőkből álló magyar tőr-utánpótlás. Budapest I női csapata könnyen, a Budapest II nagy küzdelem után jutott a négyes döntőbe A szombati nagy szer­bi szereplés­e után érthetően jó volt versenyzőink hanga a­latt a vasárnap kezdődött női csapat­ver­seny előtt. A baseli Béke Kupáért fű .nőd csapat állt rajtéhoz. A fő csapatot négy selejtező csoportba sorolták: 1. csoport: Bécs, Basel I, Belfort, Bern II. csoport: Budapest I (Petőfi­ Tervhi­vatal), Mulhouse, Genf. III. csoport: Pá­rizs, OUW Zürich, Belgrád, Basel II. IV. csoport: Budapest II (Bp. Lokomo­tív, Offenbach, CE Zürich, Basel III. A selejtezőben Budapest I csak egy­­mérkőzést vívott. Genf ellen Kovácsáé, Zsabka, és Elek M. 3—3 gy­őzelmé­vel 9:1 arányban győzött a cs­­pat. Budapest II Basel III. ellen 9:0-ra győ­zött (Kiss, Morvay és Sákovics egyaránt 3 győzelmet aratott), a CE Zürich ellen 5:0-ás magyar vezetés után nem vívtak tovább. Kiss 2, Sákovics 2, Morvay 1 győzelmet aratott. Miindegy­i­k cso­portból 2—2 csapat ju­tott tovább. A középdöntő első csoport­jában Budapest 1 9:0 arányban győzött Mulhousse és az OTW Zürich ellen, s biz­tosan jutott a négyes döntőbe. Budapest II. csapatának már nehezebb dolga volt. Basel T. csapata ellen 3:1 arányban győzött (Kiss 3 gy., Sákovics ,1 gy., Morvay 2 gy.), s a nyugatnémet válogatottakkal felálló Offenbach ellen nagy küzdelemben .­3:4 arányban győzött. Kiss 4:1-re verte Höblét, 4:1-re Jákobot, 1:0-ra kikapott Herberttől. Sákovics 4:2- re verte Jakabot, 4:2-re Herbertet,­­ 4:2 arányban kikapott Höhletől. Morvay 4:9- ra verte Herbertet, 4:1-re kikapott Ja­kobtől és 4:8 arányban maradt alul H­öhle­vel szemben. Mind a két magyar csapat bejutott a vasárnap este kezdődő négyes döntőbe, ahol Bécs és Párizs csapata lesz az el­lenfél. Az eddigi eredmények alapján óriási küzdelemre van kilátás. Bay Béla .1 rúli vr«‘«innan ty fkot hoztak na ifgústítgi asatalitenisa^hagnnksúlg döntői Szombaton délután a férfi, a női és a vegyespáros mérkőzések­kel folytatódtak az országos ifjúsági férfi és női asztalitenisz­­bajnokság küzdelme. A mérkőzések álta­lában a várakozásnak megfelelő eredményeket hoztak, csek a vegyespá­­rosban volt meglepetés a Pártos, Mondo­­vics-pár jó szerepl­ése. Pártosék legyőz­ték az Újvári, Mosóczi-gyn­rt és a Morvai, Máté­ pártól csak nagy küzdelemben kap­tak ki. Fér­fi páros a legjobb négy közé ju­tásért: Árvai, Morvai­-Szepesi, Gáti 2:0, Herczik, Fan­tusz—Horváth, Grosz 2:1, Pártos, Péntek—Ge­b, László 2:1, Új­­véri, Semsei—Hugyecz, Leskó 2:0. A döntőbe jutásért: Árvai, Morvai—Ber­czik, Fantusz 2:0, Újvári, Sem­sei—Pár­os, Pén­ek 2:0. Döntő- Újvári, Semsei—Ár­vai, Morvai 2:1. A döntő mérkőzés igen színvonalas, jóiramú küzdelmet hozott. Különösen Semsei játszott nagyszerűen. Az Á­rvai, Morvai-pár keveset ütött. Férfi páros: 1. Újvári, Semsei, 2. Árvai, Morvai, 3. Berczik, Fantusz és Pártos Péntek. Női páros a legjobb négy közé ju­tásért: Máté, Mosóc­zi—Szálkai, Győri 2:1, Gémes, Mondovics—Bánáti, Má­tyásé 2:1 Horvai, Kövecses—Gacsály, Dosztály 2:0. Jancsó, Tam­aska—Földi, Mau­er 2:0. A döntőbe jutásért: Máté, Mosóczi—Gémes, Mondovics 2:0, Hor­vai, Kövecses—Jancsó, Tárnokká 2:0. Döntő: Máté, Mosóczi—Horvai, Kövecses 2:0. Igen bátran, támadó szellemben játszott a Máté, Mosóczi-pár. Női páros: 1. Máté, Mosóczi, 2. Hor­vai, Kövecses, 3. Gémes, Mondovics és Ja­ncsó. Tamaska. Vegyespáros a legjobb négy közé jutásért: Árvai, Jancsó—Madarász, Hor­vai 2:0, Semsei. Tamaska—Bérczik, Gé­mes 2:0, Pártos. Mondovics—Újvári, Mosóczi 2:1, Morvai, Máté—Litvai, Győri 2:0. A döntőbejutásért: Semsei, Tamaska—Árvai, Jancsó 2:1, Morvay, Máté—Pártos, Mondovics 2:1 Döntő- Semsei, Tamaska—Morvay, Máté 2:0. A két nő közül Tamaska játszott bizto­sabban és bátrabban. Vegyespáros: 1. Semsei, Tamaska, 2. Morvai, Máté, 3. Árvai,­ Jancsó és Pártos, Mondovics. Vasárnap délelőtt az 1—4. és ez 5. helyezésekért folyó férfi és női egyes mérkőzéseket játszották 1s. Szinte min­den mérkőzés ma­gas sz­ín­vonalú, jó küz­delmet hozott. A férfiak közül Erdei, a nők közü­l Tóth nem jelent meg a verse­nyen. Mindkettőnek az 5—8. helyért kel­lett volna játszania.. Nők az 1—4. helyért: Mosóczi—Jancsó 2:1, Máté—Tamaska 2:0, Máté—Jancsó 2:0, Mosóczi—Tamaska 2:0, M Mosóc­zi— Máté 2:0, Tamaska—Jancsó 2:1. Vég­eredmény: 1. Mosóczi (Bp., 6 . pont, 2. Máté (Pest m.) 4, 3. Tamaska (Bp.) 2, 4. Jancsó (Bp.) 0. Nők az 5—8. helyért: Lukács—Mondo­­vics 2:1, Kövecses—Mondovics 2:1, Lu­kács-Kövecses 2:1. Végeredmény: 5. Lukács (Bp.) ( Kövecses (Győr), 7. Mondovics (Bp.), 8. Tóth (Bp.). Férfiak az 1—4. hél­yért: Morvai— Bérezik 2:0, Árva­—Újvári 2:0, Bérezik —Újvári 2:0, Morvai—Árvai 2:1. Morvai —Újvári 2:1, Árvai—Bérezik 2:0. Vég­eredmény: 1. Morvai (Kaposvár) 6 pan, 2. Árvai (Bp.) 4, 3. Bérezik (Bp.) 2, 4. Újvári (Bp.) 0. Férfiak az 5—8. helyért: Nyerges— Semsei 2:1, Nyerges—Kozma 2:0, Kozm­a —Semsei 2:1, 5. Nyerges (Bp.), 6. Kozma (Hajdu-Bihar), 7. Semsei (Bp.), 8. Erdei (Bp.). Hétfői sportműsor Az arei sívilágbajnokság során Kő­­váriné Szendrődi Ildikó indul a lesik­­l­ás­ban. BIRKÓZÁS. Csehszlovák válogatod— Ceglédi Lokomotív, Cegléd, 19. JÉGKORONG. Az Esti Kupáért: Bp. Építők—Bp. Postás, ifjúsági. 18. Bp. Szik­ra—Bp. Kinizsi, ifjúsági,