Népsport, 1955. június (11. évfolyam, 108-128. szám)

1955-06-02 / 108. szám

A MAGYAR NÉPKÖZTÁRSASÁG MINISZTERTANÁCSA MELLETT MŰKÖDŐ ORSZÁGOS TESTNEVELÉSI ÉS SPORTBIZOTTSÁG LAPJA___________ CSÜTÖRTÖK, 1935. JÚNIUS 8 Áta 60 fillér XI. ÉVFOLYAM, 199. SZÁM Plachy és Horváth biztosan nyerte első mérkőzését a berlini ökölvívó Európa-bajnokságon Szabó figyenge öklönéssel kikapott J­etukától is kiküldött munkatársnőt távbeszélő-jelentése ■­» (Berlin, június 1.) Rohamosan emelke­dik az ökölvívó EB színvonala. Két súlycsoportban — a pehely- és a kis­­váltósúlyban — megkezdődnek a harma­dik forduló küzdelmei, ahonnan a győz­tes már az elődöntőbe kerül. Ez egyben azt is jelenti, hogy nagyobb tudású ökölvívók vetélkedését láthatja a közön­ség. A mérkőzések jellemzője termé­szetesen most is a küzdelem, de egyre gyakrabban látunk olyan versenyzőket is, akik nemcsak küzdőszellemükkel, ke­mény horgaikkal, hanem ésszerű, tech­nikás üldözésükkel is felhívják maguk­ra a figyelmet. Hétfőn este és kedden néhány olyan mérkőzést láttunk, ame­lyet nem fogunk egyhamar elfelejteni. Jencrlbarjan elhajlásai és villámgyors horgai, Drogosé hárításai, jó értékű ki­térései, Nietzschke erőteljes egyenesei, Torma­n kitűnő ütemű megelőző ütései, Askman nagy ütőereje hatalmas sikert arattak. A legtöbb tapsot azonban Nicholle és Hamäk­ninen kapta. A nyur­ga angol versenyző hosszú karjaival ,,száraz’* egyeneseket ütött és mindhá­rom menetben jobbnak bizonyult az olimpiai bajnok Zacharánál. Zachara ve­resége volt az EB első nagyobb meg­lepetése. Hamalainen megmutatta, ho­gyan kell 9 percet végigharcolni. Vil­lámgyors el­ ég lehajlások után valóság­gal záporoztak horgai ellenfelére és ami­kor a csehszlovák versenyző a 3. menet­ben erősen feljavult, a finn azt is meg­mutatta, hogy helyén van a szíve, küz­deni is tud. Erről a mérkőzésről mond­ta Kéri Béla, a magyarok egyik edző­je: „Kedden egész délután nem láttam annyi ütést a mérkőzéseken, mint ezen az egy találkozón..." Nagyon érdekes volt Torma II mérkőzése is. Az olimpiai bajnok két meneten keresztül úgy ját­szott svéd ellenfelével, mint macska az egérrel. Az utolsó­­menetben azonban Risberg erősített, nagyon sok ütést he­lyezett el az alaposan elfáradt Tormára. — Ez a mérkőzés is azt bizonyította, mennyire nem lehet fölényeskedni — mondta Nagy Lajos. — Torma a máso­dik menettől kezdve lebecsülte ellenfe­lét, s ez majdnem megbosszulta magát. Locikas biztosan győzött a román Cio­­botaru ellen, annál hevesebb csatát ho­­zott viszont az Aksmann Wegrzniak mér­kőzés. Az első menetben a svéd sze­rezte meg a vezetést, a második menet­ben megroggyant, de nem adta fel a harcot, s a harmadik menetben döntő fölénye miatt V Wegrzniakot leléptették. A mieink közül hétfőn este Plachy, kedden délután Horváth győzött, kedden este Szabó László kikapott. A Plachy—Matthiussi mérkőzésen a luxembourgi ökölvívó meglehetősen tartózkodóan öklözött. igyekezett fedez­ni a kiütési pontokat, sokat hátrált, s ha ütött, tenyereseket ütött. Emiatt az első és a második menetben is megintették. Plachy öklözése nem volt elég folyama­tos, sok ütőhelyzetet kihagyott, de né­hány horga is elég volt ahhoz, hogy az első menetben megszerezze a vezetést. A 2. menetben Matthiassi nagyokat csapkodott, néhányszor talált is. Plachy balegyenes után sorozással növelte elő­nyét. Az utolsó menetben a magyar versenyzőt is megintették tenyeresért. A menet második felében a luxembourgi egy jobbhorogtól megingott. A finn Resko pontozása nemcsak megdöbbe­nést, hanem derültséget is keltett. 59:59 "arány mellett Matthiussit hozta ki győz­tesnek. Ezért aztán bekérték mind az öt pontozólapot. További pontozás: 60:54, 60:56, 60:57, 59:57. A mérkőzést Gala­­ger (ír) vezette. A Horváth—Mondreanu mérkőzést a francia Walsberg vezette. Horváthban nem hiába bíztunk. A mieink közül eddig 6 öklözött a leg­meggyőzőbben. Okosan külharcban maradt, többnyire balegyeneseket ütött és amikor a román fiú előrejött, 2—3 gyors horoggal fogadta. A 2. menetben időnként belharc alakult ki. Noha eb­ben a román is ütött, mégis Horváth került ki ezekből is győztesen, mert Mondreatiu sokszor alkarral és tenye­ressel támadott. Emiatt hatszor figyel­meztették. Horváth a hajrában sem en­gedte kibontakozni ellenfelét, ekkor be­ugrás közben főleg balhorgokat ütött, Mortoreanu pedig sorozott. Pontozás: 60:50, 60:57, 60:58. A Szabd—Nettika mérkőzést ismét az ír Galager vezette. Szabó László nagy csalódás okozott. Igen rosszul öklözött, képzetlen versenyző benyomását keltette. Nem mert kezde­ményezni, rengeteget hátrált, nem tudta kiszámítani az ütőtávolságot. Amikor támadásba lendült, össze vissza csapko­dott, alig volt pontos ütése. Ezenkívül sokat dulakodott, fogott, ráfeküdt el­lenfelére, amiért a 2. és a 3. menet­ben is megintették. Netuka sem öklö­zött jól, fogásért őt is megintették. Azzal nyert, hogy támadott, próbált ütni és menetenként kétszer-háromszor jobbkézzel eltalálta Szabót. Pontozás: 60:57, 60:58, 60:59. A többi eredmény: Kisváltósúly: Guerdil (egyiptomi) pon­tozással győz Safirov (bolgár) ellen; Drogosz (lengyel) pontozással győz Potesil (osztrák) ellen; Jangibarjan (szovjet) döntő fölénnyel győz Ozsal (török) ellen; Kaczoro­vski (NDK) pon­tozással győz Sercu (belga) ellen; Ravaglia (olasz) pontozással győz Iva­­nis (csehszlovák) ellen. Nagyváltósúly: Caroli (NDK) döntő fölénnyel győz Andersen (dán) ellen; Dzsanorjan (szovjet) pontozással győz Baykuc (török) ellen; Scisciani (olasz) pontozással győz Steinbach (saarvidéki) ellen. Középsúly: Weinhener (nyugatnémet) pontozással győz Szpaszov (bolgár) el­len. Pehelysúly: Mehling (nyugatnémet) kiütéssel győz Abd Rabo (egyiptomi) ellen. Zima (osztrák) pontozással győz Fresehi (olasz) ellen. Félnehézsúly: Panunzi (olasz) ponto­zással győz Grzelak (lengyel) ellen, Nietzschke (NDK) pontozással győz Murauskas (szovjet) ellen. Ma a késő esti órákban kat magyar küzd a továbbjutásért. Könnyűsúlyban Juhász a nyugatnémet Kurschattal, Plachy pedig középsúlyban az ugyan­csak nyugatnémet wemhönerrel méri össze erejét. Mindkettő igen nehéz ellen­fél, a hazai környezet pedig további előnyt jelent számukra. A még versenyben lévő másik három öklözünk — Nagy, Horváth és Budai — csütörtökön lép ismét szorítóba. Nagy­nak az NDK-beli Behrend, Horváthnak a szovjet Zaszuhin, Budainak pedig a román Dumitrescu lesz az ellenfele. Németh Gyula Döntetlenek napja a magyar—szovjet Kedden délután, a Sportcsarnokban folytatták a magyar—szovjet sakkmér­kőzést. Ezúttal az V. fordulót bonyolí­tották le. A szovjet csapatban Bron- Ktein helyett Mikenas játszott, a ma­gyar együttes a legjobb összeállítás­ban küzdött. A négy játszma közül kettő gyors döntetlennel ért véget. A Keres—Benkő játszmában a 15. lépés­ben, a Szabó—Ilivickij játszmában a 31. lépésben döntetlenben egyeztek meg a versenyzők. A Mikenas—Barcza játszmában világos a közép lezárása után mindkét szárnyon kezdeményezett. Barcza mind a király-, mind a vezér­­szárnyi támadást kivédte, majd ellen­támadásba ment át és örökös sakkal biztosította a döntetlent. A Bilek—Pet­­roszjan Játszmában Bilek gyalogot áldo­zott s ő lendült támadásba. A játszma a 36. lépésben döntetlenül végződött. A játszmák lefolyása: 1. forduló­­7. KIRÁLYINDIAI VÉDELEM Mikenas—Barcza L­VM, Hf6 2. c4, g6 3. Hc3, Fg7 4. e4, Hf6 5. f3, 0—0 6. Fg5, e5 7. O­, Hbd7 8. Vd2, Be8 9. Hh3, a6 10. Fe2, Va5 11. Bf2, Hb6 12. 0—0, e6 13. Badl, e5 14. g4. Ha1 15. Ha4­, Va4 16. b3, Vd7 17. a3. Vc7 18. Hh1, Kh8 19. Hg3, Hg8 20. h4, h6 21. Fe3, Vd8 22. h5. g5 23. h4, b6 24. Bb1, Be7 25. Bb2, Bb7 26. Bfbl Bab3 27. Fdl. Ff8 28. be:, be: 29. Bb7:, Bb7: 30. Bb7:. Fb7: 31. Vb2. Fc8 32. Vb8, Hf8 33. Hf5. Kg8 34. Fa4, Hd7 35. Fd7:, Vd7: 30. Fd2. Va4 37. Vc8:, Vdl+ 38. Kg2. Vd2:+ 39. Kh3. Vei 40 He7+. Kh7 41. Vf8:, Vhl­f­ — Döntetlen. 18. CARO-KAM­ VÉDELEM Bitek— Petroszjan 1. e4, e6 2. d4. d5 3. HcS, de: 4. He4:. Hd7 5. Hf3. Hgf6 6. Hf6:+. Hf6­ 7. Fd3. Fg4 8. c3. e6 9. 0—0, Fd6 10. h3, Fh5 11. Fg5. Vc7 12. Fe2, h6 13. Ff6:, gf: 14. Kd2. Fe: 15. Ve2­, 0—0—0 16. b4, Bbg8 17. Bfbl. Bg6 18. Hf3, Bdg3 19. Hel, Vd7 20. b5, Fc7 21. Kfl, e5 22. Vd3, BdS 23. be:. Vc6: 24. Bb4, e4 25. Ve2, f6 26. Rabi, b6 27. Bc4. Vb7 28. Bb5, Bd5 29. a4, Bb5: 30. ab­, sakkmérkőzésen Vd5 31. Hc2. Kb8 32. Hb4. Vb5: 83. d5, a5 34. Hc6+. Bc6: 35. de:. Vb1+ S6. Ve1. Vd3+ 37. Ve2 — Döntetlen: 19, SZICÍLIAI védelem Keres—Benkő 1. e4. c5 2. He2, g6 3. g3 dS 4. Fg2. de­ 5. Fe4­. Hf6 6. Fg2. Hc6 7. d3. Fg7 8 0—0. 0—0. 9. Hd2. Fe6, 10. Hf4. Fg4, 11. f3. Ff5 12. He4. b6 13. c3. e5 14. Hh3. Vd7 15. Hhf2. Hd5 — Döntet­len. 88. ANGOL MEGNYITÁS Szabó-Ilivickij 1. c4. Hf6 2. Hf3. e5 3. e 54. ed. 4. Hd4­. Hc6 5. Hc3. Vb6. 6. Hc2. e6 7. e3. Fe7 8. Fe2. 0—0 9. 0—0. BdS 10. e4. d6 11. Khl. Fd7 12. Ff4. He5: 13. Fe3. Vc7 14. Ha3. d5. 15. ed­. Fa3: 16. ba:. Hc4­ 17. Fg5. Ve5 18. Ff6:. Vf6: 19. Fc4:. Vc3: 20. Vb3. Vb3: 21. ab: — Döntetlen. Az ötödik forduló után M­anovjet am­pát 12,5:7,5 arányban vezet Katona nyerte Budapest férfi egyes tenisz-bajnokságát Női bajnok: Körmöczi Zsuzsa A türelem erényének gyakorlásából Ugyancsak alaposan kivehette részét az a néző, aki Budapest idei tenisz-bajnok­ságán arra várt, hogy jó játékot lát­hasson, pedig naponta kilenc pályán, gyakran harminc­­mérkőzés is sorra került. A Budapest-bajnoksággal egy­­időben és egy helyen megrendezésre kerülő ifjúsági versennyel együtt közel háromszáz teniszező mérte össze tudá­­­sát. Az első napokban inkább csak a múlt mutatta meg hibáit. A legtöbb mérkőzésen az alapvonal fehér mesze­lése a mérkőzés vége felé már csak sejthető volt és játékvezetőnek kellett lennie annak a talpán, aki egy-egy alapvonalra ütött labdáról teljes bizton­sággal dönteni tudott. Idősebb játéko­saink mozgási területe jóformán csak ez alapvonalra szorítkozott. De a fiatalabbak közül még legjobb­jaink is bizonytalan lépésekkel járják a helyes utat. Akad ki pálcát tör amel­lett, hogy neki mégis csak az alapvonal­­játék fekszik jobban. Mások viszont, akik erősen hívei a korszerű játéknak, azt úgy értelmezik, hogy az alapvonal semmi másra nem jó, mint arra, hogy onnan az adogatást el lehessen végezni. Minden előkészítés nélkül rohannak a hálóhoz s meglepődve veszik észre, ha ellenfelük olykor olykor elüt mellettük. ..Ékes" bizonyíték volt erre Jancsó, Sikorszki és Gulyás legtöbb mérkőzése. Azt ugyan meg­ kell állapítani, hogy Jancsó­­ meglepően jól játszott egészen a keddi döntőig. Ekkor azonban vissza­esett régi hibájába, előkészítés nélkül támadott s gyengébb erőnléte mint a Katona szívós és ezúttal igen ésszerű játékával szemben alulmaradt. Sikor­­sv­ki és Gulyás hasonlóan helytelen fel­fogásban küzdött az elődöntők során Jancsó, illetve Katona ellen. A női mezőny felemtéséra annyit, hogy Körmöczinek rövid húsz perc is elég volt ahhoz, hogy a döntő során legyőzze Jávorit. A sok gyenge színvonalú mérkőzés láttán egyre többen figyelték a jövőt, az ifjúság játékát. Itt már biztatóbb volt a kép, de túlzott elégedettségre nincs ok. Komáromi II. Szikszai, Kovács Éva és Bardóczi Klára jelenti elsősorban a számottevő utánpótlást, ők helyenként már meg-megmutatták „oroszlán kör­meiket”, de az ő harcifegyvereik is még csiszolatlanok. Szakembereinknek mégis ebben a korosztályban kell to­vább kutatniok, mert a hibák lenyese­­getése után ezek a teniszezők jelent­hetik majd helyes útra tért teniszspor­tunk igazi képviselőit. Férfi egyes döntő: Katona (Bp. Dózsa) —Jancsó (Bástya VTSK) 8:6, 6:4, 6:3. Női egyes döntő: Körmöczi (Bp. Va­sas)—Jávori (Bp. Dózsa) 6:0, 6:1. Női páros döntő: Erdődiné, Jusits— (Bp. Dózsa)—Somogyi, Rohrböckné (Bp. Vasas) 3:6, 6:4, 6:3. Vegyespáros: Gulyás, Ernőháziné— Major, Jávori 1:6, 8:6, 6:1. Komáromi II. Erdődiné—Franciszci, Rohrböckné 6:4, 10:8. Komáromi II. Erdődiné—Somogyi, Tornyai 6:3, 0:6, 7:5. Szerdán délután nagy érdeklődés kí­sérte a férfi páros bajnokság döntőjét. A játék a vártnál alacsonyabb színvo­nalat hozott. Mindkét pár igen sok hi­bával játszott. Férfi páros döntő: Gulyás (Bp. Dó­zsa), Sikorszki (Bp. Vasas)—Jancsó, Szikszai (VTSE) 6:3, 6:2, 5:7, 9:11, 6:4. A vegyes páros elődöntőjére és dön­tőjére a csapatbajnoki küzdelmek miatt későbbi időpontban kerül sor. Magyar tőrvívónők utaznak Comóba A­FM tőrvívásban • vfflattygép beve­zetése óta nem rendeztek nagyszabású nemzetközi versenyt. Az első ilyen talál­kozóra, az olasz vívószövetség rendezé­sében szombaton és vasárnap Comóban kerül sor.­­­ a nemzetközi élmezőnynek­­­­esz az első „gépes” próbája — mondja Bab­­rián József, az OTSB vívó-előadója.­­— A magyar színeket Elek Ilona és Morvay Zsuzsa képviseli a versenyen. Ők a ha­zai gépes versenyeken igen jól szere­peltek, s reméljük, hogy az olasz gép­pel is megállják majd a helyüket. Elek Ilona és Morvay Zsuzsa szerdán este Babrián József és Palócz Endre kí­séretében Bécsen keresztül elutazott Olaszországba. Palócz Endre mint zsűri­­elnök működik majd a versenyen. Megjavították az országos kispíri tekecsúcsot Baján Baja város kisgolyós egyéni tek­ebaj­­nokságát vasárnap rendezték meg. A bajnokságon az országos egyéni csúcs­­eredményt kétszer is megjavították. A 333 fás országos csúcsot először Váradi Lajos (Bajai Spartacus) 348 fára javí­totta. Ez a csúcs azonban nem bizonyult hosszúéletűnek, mert rövid idő múlva Dell József (Bajai Vörös Meteor) ért el új országos csúcsot 356 fás eredményé­vel. Tos I­agy elismeréssel méltatják a külföldi lapok a magyar atléták londoni skenplését Csütörtökön négy OB I-es vízilabda-mérkőzés, köztük: Szolnoki Dózsa-Bp. Dózsa és Bp. Hon­véd-Bp. Kinizsi A kosárlabda Eu­rópa-bajnok­ságra csütörtökön érkezik az első csapat: R­omániár Újabb fiatalok tornászválogatottunkban A magyar—osztrák tornaviadalok múltja A tornasportot kedvelők a múlt évben joggal panaszkodtak amiatt, hogy kevés nemzetközi eseményt láthatnak Buda­pesten. Tavaly valóban az volt a hely­zet, hogy a magyar férfi és női tornász­válogatott versenyei legnagyobbrészt külföldön zajlottak le. Az idén nem pa­naszkodhatnak a tornasport szurkolói. A néhány héttel ezelőtti magyar—fran­cia viadal után most újabb kétnapos or­szágok közötti­­ eseményre kerül sor szombaton és vasárnap Budapesten. Ez­úttal Ausztria férfi és női tornászválo­gatottja látogat el fővárosunkba, hogy hosszú évek után ismét megmérkőzzék a magyar válogatottal. Az osztrák férfi tornászokkal az olimpiákon és a tavalyi világbaj­nokságon kívül három alkalommal találkoztunk országok közötti viada­lon. Az első alkalommal 1937-ben Bécsben került sor a két ország legjobb torná­szainak küzdelmére A két csapat igen nagy harcot vívott és a végig rendkívül szoros versenyen Magyarország válo­gatottja győzött 239.3,237.4 arányban. Az egyéni összetett versenyben is ma­gyar győzelem született: Kecskeméti Gábor győzött 48.3 ponttal. Kilenc évi szünet után 1946-ban került sor Buda­pesten a következő magyar—osztrák férfi találkozóra. Ezen a viadalon a magyar tornászok nagyszerű teljesít­ményt nyújtottak és nagy fölénnyel nyerték meg a csapatversenyt 300.6,273.6 arányban, pedig a magyar válogatott tartalékosan állt ki. Az egyé­ni összetett versenyben Sárkány István győzött 56.3 pontos eredménnyel. 1948- ban ismét a magyar fővárosban került megrendezésre a Magyarország—Auszt­ria viadal. Ekkor kisebb volt a különb­ség a két együttes között, de így is biztosan győzött a magyar válogatott 344.00:329.30 arányban. Ismét magyar győzelem született az egyéni összetett versenyben is: Pataki Ferenc győzött 57.50 pontos teljesítménnyel. Női tornászváloga­tottünk eddig csak egy alkalommal küzdött meg az osztrák válogatottal. 1948-ban Bécsben zajlott le ez a viadal Válogatottunk szép versenyben 9.3 pon­tos különbséggel, 460.1,450.8 arányban szerezte meg a győzelmet a csapatver­senyben. Az egyéni összetett verseny­ben Perényiné és Sándorné 78.9 ponttal holtversenyben végzett az első helyen, így fest dióhéjban az eddigi magyar­­osztrák tornaviadalok története. Tehát hét évi szünet után negyedszer talál­kozik egymással a magyar és osztrák férfi válogatott és másodszor küzd meg egymással a két ország női váloga­tottja. A magyar tornászok a francia­­magyar viadal óta eltelt idő alatt igen nagy szorgalommal készültek a szombat-vasárnapi viadalra. Csapataink végleges összeállítása (nők: Keleti, Kertész, Bánáti Gulyásné, Horváth, Nagy M. Petró, Balikó, fér­fiak: Takács, Baranyai, Klencs, Vár­kői, Kuti-Séra, Kemény, Réti, Mező) ist­ét több meglepetést hozott. Női válogatot­tunkban ezúttal újabb két fiatal újonc kapott helyet, Nagy Mária és Balikó Györgyi személyében. Már igen sokszor bebizonyosodott, hogy helyes a fiatalok szerepeltetése, éppen ezért ezúttal is csak helyeselni lehet az újabb fiatal erők beállítását. Ismét helyet kapott a csapatban a francia—magyar viadalon jó teljesítményt nyújtott Petró. Férfi válo­gatottunkban is szerepel majd egy újonc, Mező Béla személyében. Meglepetésnek számít viszont Pataki kimaradása a csa­patból. Pataki nemrég megsérült, sérü­lése visszavetette formájában, s így ezen a versenyen nem állhat a magyar válogatott rendelkezésére. Mind női, mind pedig férfi válogatot­tunk összetétele olyan, hogy tapasztalt idősebb versenyzők ,a tehetséges fiatalok egyaránt helyet kaptak az együttesekben. Körülbelül ezt a képet kapjuk akkor is, ha megnézzük, hogy az osztrákok el­len kijelölt versenyzők hányszor voltak válogatottak. Nők: Gulyásné 22, Keleti 21, Horváth 6, Kertész 5, Bánáti 4, Petró 1, Nagy M. és Balikó még nem volt vá­logatott. Férfiak: Várkői 26, Kemény 24, Baranyai 22, Klencs 22, Réti 16, Takács 8, Kuti-Léra - Mező még nem volt nagyválogatott. Nemzetközi labdarúgó-mérkőzés Bp. Honvéd—Vorwarte (Berlin) 3:2 (0:1) Népliget, 4000 v.és S. V. Bresser (Si­mon II, Antal). A nemzetközi mérkőzés előtt a Bp. Vasas és a Bp. V. Ifi válogatott játszott előkészületi mérkőzést. A Bp. Vasas 7:2 (3:0 arányban győzött. Bp. Honvéd: Heinrich — Kovács, Csákó, Kotász — Törőcsik, Ordasz — Szovják, Csóka, Tichy, Babolcsay, Mo­gyorósi. Vorwarts: Spickenagel — Kálinké, Klose, Ellitz — Giersch, Reichelt — Assroy, Kohle, Fritsche, Mayer, Wirth. Hullámzó játékkal kezdődött a mér­kőzés. A 22. percben szép összjáték után Wirth közelről megszerezte a vezetést A Bp. Honvéd tartalékcsapata ezután felülkerekedett, de a helyzeteket elüg­yetlenkedték csatárai. Szovják pél­dául közelről a kapufát találta el. Mindkét oldalon ügyes kezdeményezése­ket láthattunk, de a legtöbb elakadt helyezkedés­ vagy átadási hiba miatt. Szü­netben a Bp. Honvédban Kohut lett a kapus, Kotász előrement balösszekötő­nek Babolcsay helyére, balhátvéd Schlazarik lett. A berlini csapat nyolc helyen változtatott. Az összeállítása ez lett: Jákob — Rösler, Leipold, Kálinke — Giersch, Herrmann — Wachtel, Ruth, Kiupel, Mayer, Wühn. A II. félidőben a Bp. Honvéd nagy lendülettel támadott. Fölénybe került és Tichy a 49. percben közelről kiegyen­lített. A 62. percben Szovják egyéni játék után lőtt gólt, a 65. percben pe­dig Szovják átadását Tichy lőtte be kö­zelről. Ekkor 3:1-re vezetett a Bp. Honvéd. A berliniek eddig csak szór­ványosan támadtak, szemmel láthatóan idegesek voltak. A 70. percben azon­ban egy igen szép támadás végén Wachtel nagy lövéssel érte el a Vor­­wärts második gólját és ettől kezdve erősen hullámzóvá, izgalmassá vált a játék. A Bp. Honvéd csapatából Kovács, Tö­rőcsik, Szovják és Babolcsay, a berlini együttesből Spickenagel, Giersch, Assiny, Wirth, Wachtel és Wühn játszott átlagon felül. Párbajtőrvívóink hazaérkeztek Luganóból A Iagánál nemzetközi párbaj­tőr-ve­­r­e­nyen sikeresen szerepelt magyar csapat tagjai — Rerrich Béla, Sákovics József, Berzsenyi Barnabás és Marosi József — szerdán a délutáni órákban megérkeztek Budapestre. Rerrich Béla a következőkben foglalta össze jó eredményének okait: " Az olaszok elleni gyengébb izam­ban szereplést akartam mindenáron ki­köszörülni az egyéni versenyben. A döntőben nyugodt voltam, ennek köszön­hetem elsősorban a győzelmet. Különö­sen nagyra értékelem a svájci csapat el­leni 1­:1 arányú győzelmünket, hiszen a világ harmadik párbajtőrcsapatát sikerült ilyen négyarányban kétvállra fektet­nünk. Bay Béla állami edző a következőket mondta: — A hétfői svájci lapok nagy elisme­réssel írtak vívóink szerepléséről. Rer­rich győzelmét megérdemeltnek tartották a lapok. Emellett a közönség Rerrich, de az egész magyar együttes sportszerű vi­selkedését nagy rokonszenvvel fogadta. Külön öröm az első nemzetközi párbajtőr­­versenyen résztvett Marosi jó szereplése. Solkovics a verseny előtti hosszabb be­tegsége után nem vállalhatta a kétnapos versenyzés fáradalmait, ezért nem indult egyéniben. Külföldi Híradó­ k Világcsúcsot aszott M­a­­zovjc­ Sztruzsanov a 400 méteres vegyes­­úszásban. A Bakuban rendezett verse­nyen Sztruzsanov 5:09.5 mp-et úszott, a régi világcsúcsot Navane 5:15.4-evyel tar­totta. Ugyanezen a versenyen Jermakova a 200 m-es női pillangóúszásban 2:56.7- et, a 200 m-es pillangóúszásban­ pedig Sztruzsanov 2:27.4 mp-et ért el Mindkét eredmény szovjet csúcs. Karlsruhebajj­a nnnget német Warner 15.06-ra javította a német női autotoke­csúcsot A néger Colliday Columbusban (Ohio állam) 9.3 mp-cel ismét beállította a 100 yardos (91.44 m) világcsúcsot. Az angol és a skót lapok egyöntetűen dicsérik a magyar válogatott labdarúgó­csapat játékát. A Daily Herald például azt írta, hogy „a magyarok a Népsta­dion esőtől felázott pályáján ismét be­bizonyították, hogy még mindig a leg­jobbak a világon”. A Daily Mirror sze­rint „a magyarok még mindig mesterei a labdarúgásnak”. A Mans ChronICIe kiemeli: „A magyar együttes a világ legjobb csapata.” LEGÚJABB Benkó amaramnstein döntetlen A magyar—szovjet sekk mérkőzés ha­todik fordulójának játszmáihoz a követ­kező párosításban ültek asztalhoz szer­dán délután a versenyzők: Benkő— Bronstein, Petroszjan —Kluger, Barcza — Keres, Ilivickij—Bilek. Lapunk zártáig egy jótznan fejező­­dött be. A Benkő—Bronstein Játszmá­ban a két versenyző a 23. lépésben döntetlenben egyezett meg. Ha vala­melyik játszma függőben maradna, élet­kor azt csütörtökön délután 4 órakor fejezik be a Magyar—Szovjet Társaság székházában (Semmelweis utca­­­ —s.l.