Népsport, 1957. július (13. évfolyam, 63-84. szám)

1957-07-01 / 63. szám

HÉTFŐ, 1957. JÚLIUS L Ára: 1 forint XIII. ÉVFOLYAM, 63. SZÁM A Vasas minden tekintetben felülmúlta ellenfelét, több góllal is győzhetett volna Vasas-Vienna 3:0 (1:0) Népstadion, 30 000 néző. Vezette: Nedelkovszki, partjelző: Sztanisics, Sibalics (Jugoszlávia). Vasas: Kovalik — Kárpáti, Kontha, Sárosi — Szilágyi II. Berendi — Raduly, Bárfi, Szilágyi I, Bundzsák, Lelenka. Vienna: Engelmeier — Umgeber, Röckl, Nickerl — Roller, Obst — Grohl, Buzek, Jericha, Walzhoffer, Pichler. Góllövő: Szilágyi I, Lelenka, Bundzsák. Szögletarány: 4:3 (2:1) a Vasas javára. Virág- és csokorcsere előzte meg a két csapat találkozóját. Változatos, ta­­pogatódzó játék alakult ki az első ne­gyedórában. Mindkét csapat játékosai kissé idegesen játszottak, emiatt sok átadási hiba történt. Az első kapura­­lövés a 10. percben­ született: Kárpáti (!) vitte fel a labdát, s mi­vel nem talált szabadon levő Vasas­csatárt, 16 méterről hajszállal a kapu fölé bombázott. Később javult a mérkőzés színvonala, a mezőnyben egyformán szépen kom­binált mindkét csapat, a Vasas azonban valamivel többet és lendületesebben támadott. A Vienna védelme azonban jól tömörült és elzárta a szöget a Va­sas csatárai elől. Feltűnt, hogy milyen sokszor lesre futottak a Vienna táma­dói. A 17. percben majdnem gólt kap­tak a piros-kékek: Jericha remek lab­dával lyukon ugratta ki Buzeket. A fiatal osztrák csatár már csak a kapussal volt szemben, de kapu mellé lőtte a labdát. Két perc sem telt el, újra nagy gól­helyzete akadt a Viennának. Grohs kö­zépen lesgyanús helyzetben kapta a labdát, egy kicsit meg is torpant, de mivel a játékvezető továbbot intett, elhirtelenkedve 12 méterről a ki­futó Kovalikba lőtte a labdát. Aztán a Vasas következett. Jobboldali támadás után Raduly középen kapta a labdát és a 16-osról megeresztett nagy lövése a felső lécen csattant. Lelenka ördöngős cselekkel többször is kitűnő támadást vezetett, az egyiknek a végén a 24. percben Szilágyi I jó helyzetből a kapusba bombázott. A másik oldalon Buzek lesről a hálóba emelte a labdát. Az egyre veszélyesebb Vasas-támadások a 27. percben góllá értek. Szilágyi II szabadrúgásból ívelte előre a labdát. Bundzsák a 16-osról fejjel to­vább a kapu elé csúsztatta Szilágyi I- hez. A középcsatár az ötösről először a kapusba lőtte a labdát. Az erős lövést azonban Engelmeier kiejtette, majd igyekezett rávetődéssel megkaparintani. Mielőtt azonban ez sikerült volna neki, Szilágyi I a hasa alól, két méterről a jobb alsó sarokba kotorta a labdát. 1:0 a Vasas javára. A gól a Vasasnak használt jobban, még többet és még veszélyesebben tá­madott és helyzeteket is kidolgozott. Ezeket azonban sem Szilágyi I., sem Bundzsák (ők kerültek legtöbb­ször gólhelyzetbe), nem tudta kihasz­nálni. A 40. percben egy kapu előtti ka­varodásnál Engelmeier megsérült. Egy percig ápolásra szorult, emiatt hosz­­szabbított a játékvezető. " SZÜNET UTÁN m­ég jobban kidomborodott a Vasas technikai, taktikai és erőnlétben fölé­nye. A piros-kékek most sokkal többet foglalkoztatták jó formában lévő szélsői­ket, mint az első 45 percben. Ennek meg is lett az eredménye, mert ezáltal a Vasas támadásai sokkal gyorsabbak és veszélyesebbek voltak. Az ellenállhatat­lan Lelenka többször is vastapsot ka­pott a közönségtől. A Vienna védelme egyelőre még jól állít a lábán, a 62. percben Bízómban megszületett a Vasas második gólja: Bundzsák Lelenkához játszott A balszélső becselezte magát a 16-oson belülre és mintegy 15 méterről meg­lehetősen hegyes szögből hatalmas bombát zúdított a kapura. A labda a bal kapufa belső lapjáról az ellenkező sarokba vágódott. 2:0 a Vasas javára. Egy perc múlva újabb nagy Lelenka­­lövést tapsolt meg a közönség. Mind­inkább egyoldalúvá vált a játék. A Vienna csatárai nem tudták tartani a labdát, s így a bécsi csapat védelmére még nagyobb nyomás nehezedett. Sok nagy helyzet után a 84. percben Ra­duly ügyesen becselezte magát a kapu elé, lövés helyett szépen balra játszott és a tiszta helyzetben lévő Bundzséik 6 méterről elegánsan a jobb alsó sarokba lőtt. 3:0. A gól után kissé esett az Iram. A Vasas már nem rohamozott teljes erő­vel, így is sokszor csak az utolsó pilla­natban sikerült Szilágyi I, Bundzsák és Bárfi lövésébe belelépniük a Vienna védőinek. A Vasasban Kovalik hiba nélkül látta el kevés fel­adatát. Hasonlókat mondhatunk a hát­védhármasról is. Közülük Kárpáti ját­szott a legszínesebben. Sok jó táma­dást indított el, két ízben még a ka­rmra is veszélyes volt. Sárosi gyorsa­sága és Kontha határozottsága jól ér­vényesült. Szilágyi II egészen jól he­lyettesítette Bundzsákot. A jobbik fe­dezet azért Berendi volt. Az ő olda­lán szinte alig bontakozott ki bécsi tá­madás. A csatársornak és a Vasasnak Lelenka volt a legjobbja. Villámgyors elfutásaival, nagyszerű cseleivel na­gyon sok veszélyes támadást vezetett és a kapura is mindig veszélyes volt. Gólja nagyszerű csatárteljesítmény. Bárfi aránylag sokast volt játékban, de soks­zor rossz helyre adta a labdát és a helyzeteket is elkapkodta. Szilágyi­­ is elsősorban­­igyekezetéért érdemel di­cséretet. Neki vett ezen a mérkőzésen a legtöbb gólhelyzete, az utolsó pillana­tokban azonban valami mindig közbe­jött. A legfőbb hibája az volt, hogy egy gondolattal mindig elkésett. Bund­­zsáknak nem nagyon ízlett a csatár­­játék, bár ő is so­kat volt játékban, de túl sokat cselezett , ezért sokszor lelas­sította a támadásokat. A kapu előtt vi­szont s­zemfüles volt. Raduly volt a Va­sas második legjobbja. Lelenkához ha­sonlóan, sok ellenállhatatlan támadást vezetett, csak a lövésekkel nem volt szerencséje. A Viennában a közvetlen védelmeit a három gól el­lenére sem érheti szemrehányás. Amíg erővel bírták, helyt tudtak állni a két fedezet támogatásával, de aztán elfo­gyott az erejük. Egyedül Röckl volt az, aki végig bírta. Jó néhány góltól men­tette meg a csapatát. A fedezeteket első­sorban védőjátékukért illeti dicséret. A csatársorból csak a fiatal Buzeket lehet megdicsérni. Ő volt az, aki, amíg erővel bírta, veszélyes tudott lenni a kapura. A másik két belső túlságosan lassú volt. Időnként Grohstól láttunk még ügyes megmozdulásokat. Nedelkovszki játékvezető nem a leg­meggyőzőbben bíráskodott. Túlságo­san rábízta magát partjelzőire és ezért a lesek megítélésében néhányszor hi­bázott. Erénye volt viszont, hogy a ke­mény, férfias játékot megengedte, a reklamálásokat és a megjegyzéseket pedig a leghatározottabban megtorolta. NYILATKOZATOK Baróti Lajos, a Vasas edzője: A csa­pat azt nyújtotta, amit a nehéz hét­közi mérkőzés után vártam. Bár egy kicsit fáradt volt az együttes, úgy ér­zem, mégis mit játszottunk jobban és ilyen arányban se megérdemeltük a győzelmet. Hoffmann, a Vienna edzője: A por­tugál portya sokat kivett a­­csapatból. Ha a mérkőzés elején a két nagy hely­zetünket értékesíteni tudtuk volna, ta­lán másképpen alakul a játék képe. Ennek ellenére meg kell mondanom, hogy a Vasas ezen a mérkőzésein job­ban játszott, mint a mi együttesünk. Pető Béla Tarr István Crvena Zvezda Belgrád—Dukla Prága 1:1 (1:1) Belgrád, 26 000 néző, V: Grill (oszt­rák). A csehszlovákok kezdettől fogva a védekezésre fordítottak nagy gondot. Hilálba volt a belgrádi csapat nagy fö­lényben, a jól tömörülő csehszlovák vé­dőkkel szemben majd mindig tehetetlen­nek bizonyult. A csehszlovákok gyors ellentámadásokkal kísérleteztek és időn­ként zavarba hozták a Crvena Zvezda védelmét. Slovan Bratislava— Vojvodina Novi Stád 1:0 (0:0) Bratislava, 50 000 néző, V: Balla K. (magyar). A nagy hőség rányomta bé­lyegét a játékra. Közepes színvonalú játékban a küzdelem mindvégig erős volt. Az első félidőben a jugoszláv csa­pat fölényt harcolt ki, veszélyesen tá­madott, de helyzeteit nem tudta ki­használni a jól védekező Slovannal szemben. A Slovan lassan lendült já­tékba és a II. félidőben már ő irányí­totta a játékot, de gólt csak a 85. perc­ben ért el Jankovic révén. Két perccel a befejezés előtt Veszelinovics kapu­fát lőtt Az I. forduló visszavágó mérkőzései közül a Vojvodina Novi Szád—Slovan Bratislava mérkőzés vasárnap, a többi mind szombaton kerül sorra. Még nem dőlt el az, hogy a Vojvodina—Slovan mérkőzés Novi Szádon vagy Belgrádban lesz-e. Középeurópai Kupa 1957 I. FORDULÓ: ELŐDÖNTŐ: DÖNTŐ: CZ Belgrád I D. Prága 1 ,:1 | Vasas i­­ | Vienna | Vasas 3:0 I | S. Bratislava I / V. Növi Szád | Slovan 1:0 \ I Rapid i 1 / MTK y 1:1 I A Szolnoki Dózsa nyerte az egyfordulós vízilabda-bajnokságot Szolnoki Dózsa—Bp. Honvéd 5:3 (1:1) Szolnok, Damjanich-uszoda, 2000 né­ző. V: Keserű II. Szolnoki Dózsa: Bo­ros — Hasznos I, Pintér — Brindza — Kanizsa, Hasznos II, Kelemen. Edző: Goór István. Bp. Honvéd: Bánfai — Holop, Kunsági — Hevesi — Kormá­nyos, Németh II, Vedlik. Edző: Brandy Jenő. Góllövők: Vedlik, Pintér, Vedlik, Kelemen, Hasznos II., Pintér, Hasznos II, Vedlik (4 méteresből). Hatalmas közönség volt kíváncsi a Szolnoki Dózsa idei utolsó bajnoki mér­kőzésére. Az első félidőben változatos játék folyt, a küzdelem kiegyensúlyo* zott volt. Szünet után fokozódott az iram, a szolnokiak egyre inkább fö­­lénybe kerültek, végeredményben meg­érdemelten nyerték a mérkőzést és ez­zel a bajnokságot is. A szolnoki csa­pat ezúttal már másodszor nyerte a magyar bajnokságot. Jók: Boros, Pin­tér, Kanizsa, Hasznos II, Kelemen, il­letve Bánfai, Holop, Vedlik és Németh II. Bp. Spartacus — MTK 2:2 (2:1). ­ ■■ Nyolcasunk legyőzte az Európa-bajnok csehszlovákokat Grünauban — Távbeszélő-Jelentésünk — (Grünau, június 30.) Grüna­ubam va­sárnap nemcsak az izgalom fokozódott, hanem a meleg is. A szombati 32 fo­kos meleggel szemben vasárnap 35 fo­kot mutatott a hőmérő árnyékban, így a kétnapos nemzetközi evezős­ verseny második napján eléggé bágyadt társa­ság készülődött a versenyekhez. A ver­seny izgalmai azonban felrázták a csa­patokat, hiszen a szombati vesztesek szépíteni, a győztesek pedig újra győz­ni akartak. A magyar versenyzők va­sárnap három számban indultak. Női négypárevezősünk negyedik verse­nyén kissé fáradt, gyenge erőben eve­zett és második lett. Pappné a női egyesben már megcsillogtatta képessé­gét, de nem győzhetett, mert elkor­mányozta hajóját. Női négypárevezős (8 Induló): 1. Ro­mánia 3:35,4, 2. Magyarország (Gra­­nekné, Raskóné, Terelmesné, Kőszegi­né, Korm. Skotniczky) 3:39.3, 3. Len­gyelország 3:47.7, 4. NDK 3:48.3. Né­gyesünknek a két nap alatt ez volt a negyedik versenye, hiszen délelőtt az előfutamban is indultak. Délelőtt még könnyen­ elbántak a románokkal, hi­szen közel két hajóhossszal utasították őket maguk mögé. Ezt a győzelmet dél­után már nem tudták megismételni. A románok 200 méter után­ az élre áll­tak, s a végén, másfél hajóhosszal uta­sították a második helyre a magyar négyest. Női egyes (6 Induló): 1. Románia 4:08.1. 2. Magyarország (Papp Jenőné) 4:10.9, 3. NSZK (Ingrid Scholz) 4:15.2, 4. NDK 4:16.1. Pappné már biztatóan eve­zett ezen a versenyen, és második he­lye tulajdonképpen győzelmet ér a szá­munkra. Nyolcszáz méternél még a har­­madik helyen feküdt, aztán kitűnő haj­rát vágott ki. Csak az volt a baj, hogy az erős Iramban elkormányozta hajóját, az ötös pályáról átment a kettes pályá­ra, onnan vissza kellett eveznie saját pályájára. Ezzel mintegy három hajó­­hosszat veszített és egy hajóhosszal ka­pott ki. Férfi nyolcas: 1. Magyarország (De­meter, Kaffka, Wagner, Kemény, Bede­­kovics, Munteán, Kerényi, Dobál, korm.: Lengyel) 6:14.6, 2. Csehszlovákia 6:15.8, 3. NDK 6:21.4, 4. NSZK 6:25.5, 5. Len­gyelország 6:28. A magyar nyolcas nyugodt Iramban, 33-as csapásokkal kezdett. 1000 m-nél az NDK vezetett, a mieinkek a negyedik helyen feküdtek. A bemondó azonban hangszórón ke­resztül felhívta a figyelmet, hogy ez nem jelent semmit, mert a magyarok hajrára mennek. Nyolcasunk ezután 35-re emelte a csapásszámot, 1500-nál már befogta a mezőnyt és 38-as hajrát vágva ki félhosszal győzött a tavaly Európa-bajnoksá­got nyert csehszlovák hajó előtt. Kedden indulunk haza és szerdán reggel érkezünk Budapestre. Gyurkóczy Károly dr. A marseille-i női kosárlabda-torna döntőjében van a Bp. Vörös Meteor csapata Az alábbi táviratot kaptuk vasár­nap délután a Bp. Vörös Meteor Mar­­seille-ben szereplő női kosárlabda-csa­­patától: ,,A marseille-i kosárlabda-tor­nán csapatunk az elő- és a középdön­tőben megelőzte a délolasz és a fran­cia bajnokcsapatot, s ma este az AZS Varsó csapatával játssza a döntőt. Komáromi Ede.” « Munkatársunk távbeszélő-jelentése ]* (Szófia, Június 30.) A kosárlabda Európa-bajnokság ma délutáni döntőjé­re csaknem zsúfolásig megtelt a Lev­­szki-stadion lelátója. Mintegy 50 000 ember szorongott a nézőtéren , a pá­lyát körülvevő betongyűrűnek csak a két legszélső sarkán voltak üres foltok —­ amikor a magyar—jugoszláv mér­kőzéssel elkezdődtek az utolsó nap küzdelmei. Délelőtt igen sok szó esett már köz­tünk a mérkőzésről. Tudtuk, hogy a jugoszlávok sok kellemetlenséget okoz­tak már nagy versenyeken az ellenük esélyeseknek, s mindent bele kell ad­nunk, ha győzni akarunk, s a 4. helyen végezni. Ha pedig a románok megver­nék a csehszlovákokat — most amikor telefonálok, a II. félidőben a románok vezetnek egy ponttal — még a 3. he­lyen is végezhetnénk. Ennek megfele­lően lelkes, kemény játékkal kezdett a magyar csapat. Magyarország—J­ugosz­lá­via 81:61 (46:30). Magyarország: Bánhegyi, Judik — Zsíros — Simon, Greminger. Cs: Czoin­­kán, Borbély, G­abányi, Liptay, Sahto- Tóth, Kesztei. Jugoszlávia: Bódi, Ra­dovics — Miller — Krieztanjics, Minia. Cs: Engler, Katics, Danev, Miletics. Az első percben 5:2, az 5. percben 11:8 volt a javunkra. Mi főleg gyors táma­dásokból, a középjáté­kos­hoz bej­át­­­szott labdákból szereztük pontjainkat, a Jugoszlávok inkább betörésekre töra­­kod­tek és a magyar játékosok szabály­­talankodásaiért kapott büntetőket érté­kesítették. Fokozatosan nőtt a magyar csapat előnye, gyorsan 12 ponttal húz­tunk el (10. perc 26:14). A nagy meleg ellenére igen jó volt a mérkőzés ira­ma. Most m­ár a jugoszlávok is megpró­bálkoztak a gyors indításokkal — e­gy­­szer-egyszer sikeresen. A magyar együttes igen gördülékenyen vezette támadásait, könnyedén, biztosan érte el kosarait. Szünet után az 5. percben 25 pont­nyi különbség volt a javunkra (62:37), de magas termetű játékosainknak — Zsírosnak, Simonnak és jómagamnak — már négy-négy személyije volt. A 10. percben én ki is pontozódtam. Ezután a három fiatal cserejátékos — Keszei, Liptay és Sahin-Tóth — is szóhoz ju­tott. Rövid ideig tartó átmeneti bi­zonytalanság után igen jól megállták a helyüket. Szellemes adogatásokkal, bátor, gyors támadásokkal egymás után érték el pontjaikat. Kb: Zsiros (21), Bor­bély (16), Czinkán (9), Gabányi (8), Si­mon (8), Bánhegyi (6) ,Greminger (6), Judik (2), Liptay (2), Sahin-Tóth (2), Reszel, 111. Miletics (15), Lóczi (10), Ra­­dovics (8), Miller (7), Engler (6), Krisz­­tantics (5), Danev (5), Katics (5). Mérkőzések a 9—16. helyért: Török­ország—Finnország 75:51 (37:32), Bel­gium—Albánia 90:48 (44:21). Amire még nemigen volt példa kosárlabdában: a belgák 90 pontjából Ferrace 63 pontot szerzett! Olaszország—Ausztria 32:30 (24:22), NSZK—Skócia 49:44 (22:19, 42:42). A sorrend tehát: 9. Törökország 14, 10. Olaszország 13, 11. Finnország 12, 12. Belgium 11, 13. NSZK 10, 14. Ausztria 9, 15. Skócia 8 és 16. Albán­ia 7 ponttal. További eredmények az 1 —8. helyért: Csehszlovákia —Románia 61:55 (31:27), Lengyelország —Franciao­szág 65:62 (29 30), Szovjetunió—Bulgária 60:57 (19:23). A nagy tét miatt nem volt színvonalas a találkozó, inkább csak hatalmas, rendkívül izgalmas küzdelem folyt a pályán. Európa-bajnok: Szovjetunió, 2. Bulgá­ria, 3. Cseh­­szlovákia, 4. Magyarország, 5. Románia, 6. Jugoszlávia, 7. Lengyel­­ország, 8. Franciaország. Borbély Pál -------------­ A Szovjetunió csapata nyerte a szófiai kosárlabda. Európa-bajnokságot 2. Bulgária, 3. Csehszlovákia, 4. Magyarország Jó küzdelmek a magyar Nem hiába halmozzák a kardvívók a sikereket immár ötven éve, a közönség nagy érdeklődéssel jutalmazza küzdel­meiket. A kardvívók magyar bajnoksá­gának elődöntőire ugyanis annyi néző gyűlt össze a Vasas Pasaréti úti vívó­termeiben, mint a többi fegyvernem döntőire együttvéve. 41 vívó állt pást­hoz, csak Kárpáti Rudolf maradt távol, miután váratlanul kiújult a sérülése. Hat 6-os és egy 5-ös csoportban bonyo­lították le az elődöntőket. I. cs: Kovács (Vasas) 4 gy.. Enyedi (Vörös Meteor) 4 gy.. Dávid (BVSC) 2 gy. (holtverseny: Dávid—Juhássa 5:1). II. cs: Gerevich (Vörös Meteor) 3 gy., Keményváry (Vasas) 3 gy., Detre (BVSC) 2 gy.. HL cs: Delmeki (Vasas) 4 gy., Demeter (OSC) 3 gy., Messzéna (Vasas) 3 gy.. IV. cs: Horváth (Vörös Meteor) 5 gy., Lévay (OSC) 3 gy., Kar­dos (Vasas) 2 gy. (holtverseny: Kar­dos—Lendvai 5:3, Kardos—Dósa 5:1). V. cs: Erhardt (Petőfi) 3 gy. Mendelé­­nyi (BVSC) 3 gy., Kenderesi (Vörös Meteor) 2 gy. VI. cs: Szerencsés (OSC) 4 gy., Németh (Petőfi) 4 gy., László (Vasas) 2 gy. (holtverseny: László—Du­­ronelly 5:2, László—Lotz 5:3). VII. cs.: Palócz (Vörös Meteor) 4 gy., L’Auné (Petőfi) 3 gy., Rostás (Vörös Meteor) 3 gy. Az elődöntők semmi meglepetést nem­ hoztak, a teljes papírforma jött be. Annál több volt a váratlan ered­mény a középdöntőben. A középdöntőben a fiatalok keltettek csalódást. Dávid holtverseny után vér­zett el, a többiek viszont: Demeter, Mendelényi egészen simán kiestek. Sőt a két válogató­ verse­ny győztese. Sze­rencsés is csak keservesen verekedte magát a döntőbe. Az 1. középdöntőből Kovács 6, Palócz 3 és Szerencsés 3 győzelemmel jutott a döntőbe. Németh, Palócz, Dávid és Szerencsés négyes holtversenyt vívott. Palócz megverte mindhárom ellenfelét, míg Szerencsést jobb találataránya segítette a döntőbe­­jutáshoz. A II. középdöntőből Gerevich 6, Kardos 4, Keményvári 4, a III. kö­zépdöntőből pedig Delneky 5, L’Auné 5 és Horváth 4 győzelemmel jutott a kilences döntőbe. Élénk érdeklődés mellett került sor a döntőre. Élénk találgatás folyt, hogy az előző fegyvernemekhez hasonlóan is a kard­vívásban is lesz-e meglepetés. A fia­talok vívása azonban nekdi sejtetett meglepetést. De szoros harc, nagy küz­delem így is van. Először az egy egye­sületbeliek vívtak. A négy Vasas-ver­senyző körmérkőzéséből Kovács került ki győztesen 3 győzelemmel, vereség nélkül, utána Delneky 2—1, Kardos 1—2 és Kemény­vári 0:3-mal követke­zett. A három Vörös Meteor-versenyző közül Gerevich bizonyult a legjobb­nak. Mindkét asszóját megnyerte. Hor­váth Palócz ellen is alulmaradt. Az aez­­szók így következtek egymás után: Kardos—Keményvári 5:3, Gerevich— Palócz 5:1. Gerevich ezemmel láthatóan biztos. Kovács—Keményvári 5:2. A másik ,,öreg” is nagyszerűen moz­gott, annak ellenére, hogy kevés ed­zéssel állt ki. Palócz—Horváth 5:4, Del­neky—Kardos 5:1. Gerevich—Horváth 5:3. Gerevich támadásban és védeke­zésben is biztos volt. Kovács—Kardos 5:1. Szebbnél-szebb Kovács-támadások­nak tapsolt minden egyes tus után a közönség. Kardost valósággal állva hagyta a páston. L'Amné—Szerencsés 5:3, Szerencsés a szokottnál halványabb teljesítményt nyújtott. Delneky—Ke­ményvári 5:2, Palócz—Szerencsés 5:2, Palócz a védekezésben kitűnő és elő­­vágásai is biztosak voltak. Kovács— Delneky 5:4. Delneky végig vezetett és balszerencsével maradt alul. Horváth— Kardos 5:1, Gerevich—Keményvári 5:1, Horváth—Szerencsés 5:2, Palócz—Del­neky 5:0. Delneky nagyon erőltette a támadásokat és Palócz „kitempózta”. Gerevich—L'Auné 5:2, Szerencsés—­­ Kovács 5:4. Az első asszók után meg­lepetés volt Szerencsés győzelme. Ekkor már csak Gerevich volt veret­len a mezőnyben. A döntő feléig leví­­vott asszók után a következő a sorrend: Gerevich 4—0, Kovács 3—1, Palócz 3— 1, Delneky 2—2, Horváth 2—2, L’Auné 1 — 1, Kardos 1—3, Keményvári 1—4 Szerencsés 1—4, Palócz—Keményvári 5:3. Palóca so­kat kezdeményezett és biztosan győzött. Kovács—Horváth 5:1. Kovács valóság­gal lelépte fiatal ellenfelét. Horváth te­hetetlen volt. L'Auné—Deilneky 5:3. Elég hosszú alszó volt, kevés szép ak­cióval. Keményvári—Szerencsés 5:4. Kovács—Palócz 5:3. Fej-fej melletti küzdelem folyt, 3:3 után Kovács has­­vágással 4:3-ra, vezetett, majd közbe­vágással győzött. Delneky—Gerevich 5:2. Rendkívül érdekes, változatos asz­­szó volt. Egyenes vágással Delneky tett szert vezetésre, majd egy pompás védés-visz­­szavágással egyenlített Gerevich. Tem­­pószúrás következett, 2:1, majd Gere­vich támadásába beleflesselt Delneky, 3:1 és eg­y finom elővágással 3:2-re szé­pített Gerevich. Két tempóvágás követ­kezett, amelyet nagy tapssal jutalma­zott a közönség. Végeredményben meg­érdemelten győzött Delneky. Ebben az asszóban vesztette el veretlenségét Ge­revich, így nyílt a küzdelem a bajnoki címért. Elsősorban az ,,öregek" között. Lapunk zártakor a verseny még tar- A diósgyőri atlétikai verseny Rekkenő hőségben, jól előkészített pá­lyán, 1000 néző előtt rendezte vasárnap délután a Diósgyőri VTK országos fel­nőtt atlétikai versenyét. A fővárosból mindössze két egyesület atlétái indultak. Férfiak 100 m: 1. Lenkei (Bp. Sparta­cus) 11.4 (előfutamban 11.1), 2. Józsa (Bp. Spartacus) 11.4. 110 m gát: 1. Bu­­zási (Debreceni MTK) 17.2. 400 m: 1. Búzás­ 51.7, 2. Oros (SZMAV) 52. 800 m: 1. Pallós (Bp. Spartacus) 1:58.5, 2. Tiba (DEAC) 1:59.2, 3. Zsarnai (MEAFC) 2:00.5. 3000 m akadály: 1. Fehér (NY­VSC) 9:34, 2. Őri (D­­GÖCS) 9:47, 3. Kis­­pál (DVTK) 10:05. 5000 m: 1. Fazekas (MVSC) 15:13.4, 2. Moór (Bp. MEDOSZ) 15:47,4. Távol: 1. Szigetvári (D. GÖCS) 646, 2. Juhász (D. GÖCS) 645. Hármas: :1. Szigetvári 13.53, 2. Tóth (DVTK) 13.22. Kalapács: 1. Mező (DVTK) 47.05. Gerely: 1. Seregi (NYVSC) 55.71, 2. Barcza (MEAFC) 52.72. Diszkosz: 1. Józsa 39.71. Nők, 400 m: 1. Nagy Zs. (DVTK) 61. 800 m: 1. Oros (Bp. Spartacus) 2:21.3. Magas: 1. Kiszkovics (MVSC) 140.