Népsport, 1958. június (14. évfolyam, 107-129. szám)

1958-06-01 / 107. szám

II /i/építoi* A MAGYAR TEST­NEVELÉSI ÉS SPORT TANÁCS LAPJA VASÁRNAP, 1958. JÚNIUS 1. * Ára: 60 fillér ★ XIV. ÉVFOLYAM, 107. SZÁM Körmöni ragyogó sikere Párizsban Megnyerte a salakpályás világbajnokságnak számító párizsi nemzetközi teniszverseny női egyes számát es Távbeszélő-jelentésünk. (Párizs, május 31.) A nemzetközi teniszverseny iránt szinte az első for­dulótól kezdve nagy érdeklődés nyil­vánult meg, az érdeklődés azonban ma, a döntők napján hágott a tető­fokra. 1947 óta most fordult elő má­sodszor, hogy magyar teniszező döntőt játszott ezen a salakpályás világbajnok­ságnak számító versenyen. Akkor, mint ismeretes, Asbóth volt az egyik finalista és nagy meglepetést keltve meg is nyerte a versenyt. Most Kör­­möczi Zsuzsa verekedte ki magának azt a jogot, hogy a híres Roland Garros stadionban döntőre kiállhatott az angol Bloomer ellen. A verseny esélyese az angol versenyző volt, hiszen­ a sajtó ■már azt is nagy meglepetésnek köny­velte el, hogy Körmöczi Zsuzsa a dön­tőig eljutott. Körmöczi azonban élete legjobb formájában rácáfolt a „papír­formára", s egészen nagyvonalú já­tékban ragyogó győzelmet aratott. £■ KÖRMÖCZI-BLOOMER 6:4, 1:6, 6:2 (!!) Az­ első játékot Bloomer nyerte, de aztán Körmöczi gémjei következtek. Mindkét versenyző ragyogó technikával és igen fejlett taktikai érzékkel ját­szott. Remek előkészítő ütésváltások után a hálónál igyekezett mindkét ver­senyző pontot szerezni. Körmöczi bizo­nyult jobb taktikusnak, mert nemcsak szélességben, hanem mélységben is mozgatta ellenfelét és sok rövid labdát iktatott közbe. Igen gyakran elismerő tapsvihar szakította meg a két nagy­, tudású versenyző nagyszerű küzdelmét. Körmöczi 5:2-re elhúzott, majd 5:4-re alakult az első játszma állása. A ma­gabiztosabb Körmöczi azonban biztosan nyerte meg a játszmát. A második játszmában Bloomer kez­dett jobban, határozottabb játékával át­vette a játék irányítását. 0:3 után Kör­möczi kissé lefékezett, taktikailag azon­ban továbbra is éber volt. Ez azt jelen­tette, hogy nem ment rá a játszmára, viszont hosszú labdameneteket provo­kált, hogy fárassza ellenfelét. A harmadik játszmát pihenő nélkül kezdték, s Körmöczi ismét olyan ener­gikus volt, mint a­z első játszmában, bátran játszott, d© minden­ labdára jól összpontosított. Körmöczi lendülete meglepte az angol lányt, s bár minden erejét beleadta, szinte tehetetlennek bi­zonyult a magyar bajnoknővel szem­ben. Körmöczi 5:0-ra húzott el, Bloomer azonban nem adta fel. Szinte kétség­­beesetten igyekezett megfordítani az eredményt. Élesen, keményen, de sok­szor ellenőrzés nélkül vágott bele a lab­dába. Mint mondani szokás, sokat „reszkírozott”, de csak­ szépíteni tudott az eredményen. Az utolsó, a hatodik játékot Körmöczi nagy küzdelem után a maga javára fordította. Nem túlzás, ha azt mondjuk, hogy Körmöczinek ez az eredménye világ­siker. Ezt nemcsak mi, magyarok ha­nem a franciáik is érezték, mikor a kéz­fogás után szinte teljesen elözönlötték a pályát. Fotóriporterek hada rohanta meg a magyar bajnoknőt, a közönség sokáig tapsolt ismeretlen emberek a kezét szorongatták. A francia tenisz­ szövetség elnöke alig tudott az újdonsült bajnoknőhöz odajutni, hogy elismerő szavak kíséretében átadja neki a győz­­esnek kijáró ezüst serleget és egy nagyon szép rózsacsokrot. Körmöczi Zsuzsa a nagy ünneplés közepette alig tudott szóhoz jutni a nagy boldogságról. Csak már mikor egy kicsit lehiggadt, akkor mondta a követ­kezőket: — Elképzelhetik, hogy milyen boldog vagyok .. . Győzelmem azonban szerin­tem nem a véletlen műve. Nagyon sok és céltudatos munka van abban, hogy most álmaim egyik legszebbike valóra válha­tott ... A férfi döntő ausztrál sikert hozott, mert Rose 6:3, 6:4, 6:4 arányban bizto­san győzte le a chilei Ayalát. Női páros elődöntő: Ramirez, Reyes (mexikói)—Mulier, Coghlan (ausztrál) 6:4, 6:2, Lang, Hawton (ausztrál)—Bloo­mer, Hayden (angol) 2:6, 6:4, 6:4. Körmöczi Zsuzsa, Szikszai és Somo­gyi edző szombaton este indult el Pá­rizsból és hétfőn reggel érkeznek haza Budapestre. P. N. Kitűnő csatár játékkal győztek a kék-fehérek MTK-CCA Bukarest 6:2 (4:1) Népstadion, 9000 néző. Vezette: Damjani (Petrosice, Marek. Mindhárom jugoszláv). MTK: Bánfai — Szimcsák II Palotás, Lantos — Kovács I, Kovács In — Kárász, Bukovi, Bödör, Molnár, Szimcsák I. CCA: Torna — Zavoda II, Apolzan, Dumitrescu — Jenei, Boné — Cacoveanu. Constanta, Alexandrescu, Zavoda I, Tataru. Góllövő: Lantos. Constanta, Molnár, Bödör, Molnár, Palotás (öngól) Molnár, Zavoda II (öngól). Szögletarány: 4:2 (3:0) az MTK javára. Az MTK széllel szemben játszott, s már a második percben gólt ért el: a kaputól 25 méterre Kárászt Jenei dan­­csolta, a szabadrúgást Lantos laposan a kapu bal oldalába lőtte. (Torna későn vetődött.) 1:0. Egy perc múlva Tataru pompás beadását Lantos kapásból akarta hárítani, de elhibázta a labdát és Constanta 9 méterről a bal alsó sa­rokba lőtt. 1:1. Hullámzó volt a játék. A 21. percben Bödör beadását Molnár 8 méterről a kapu jobb oldalába lőtte. 2:1. Kezdés után újabb két gyors góll ért el a kék-fehér együttes: szögletrú­­gás után Bödör fejelt 6 méterről a ka­puba. 3:1. Majd Bukovi —Molnár—Szim­csák I —Bödör korszerű támadás után Molnár 14 méterről lőtt a kapu bal ol­dalába. 4:1. A CCA nem adta fel, lyuk­­rafutásokkal veszélyeztetett. A szünetben mivel Szimcsák II lába bedagadt, Palicskó állt be helyére. A­­ CCA-ban Voinescu lett a kapus, Onásie­­ a jobbfedezet. •­­ Az 57. percben a kiugró Alexand­­rescu elől Bártfai vetődéssel akarta­­ megszerezni a labdát, de hibázott, s Pa­lotás szögletre akart hárítani. A labda­­ lecsúszott lábáról és az üres kapuban­­ kötött ki. Öngól, 4:2. A 68. percben­­ Molnár kissé bal oldalra húzódva elég nehéz szögből, 13 méterről a bal sarokba lőtt. 5:2. a 78. percben szögletrúgás után a beívelt labdát röviden hárították­­ a CCA-védők, s Kovács III 17 méterről a kapura lőtt. A labda Zav­oda II lábáról­­ a vetődő kapus lábát érintve a bal sa­­r­rokba pattant. 6:2.­­ Az MTK időnként sz­óvonalas, de nem nagy iramú mérkőzésen kitűnő csatárjátásával érte el szép győzelmét s ezzel a Duna Kupában bebiztosította­­ továbbjutását. A bukaresti együttes­­ nem mutatkozott olyan veszélyes ellen­félnek, mint otthoniban, beleértve két igen veszélyes szélsőjét, bár ők időn­ként ízelítőt adtak nagy tudásuk­ból. Ilyen sok lövést régen küldtek az MTK-csatárok kapura. Az MTK meg­érdemelte a mérkőzés végén a közön­ség vastapsát, Bártfai, bár nem sok dolga volt, hi­bákat is követett el, különösen a labdák kidobásánál. A hátvédhármasból Palo­tás mint „új” középhátvéd, ezúttal is megoldotta feladatát. Az I. félidőben kitűnően játszó hátvédhármas és a két fedezet a II. félidőben­ némileg vissza­esett. A csatársorból a gólerős Molnár, a gyors elfutásaival jeleskedő Szimcsák I és a sokat mozgó Bukovi játéka di­csérhető, Kárász kitűnően oldotta meg hátravo­nt szerepét. Bödör is beilleszke­dett a csatársorba. A CCA-ban Boné csapatának legjobbja volt. Rengeteget dolgozott, sokszor hátulról hozta fel a labdát, időnként a kapura is veszélyes volt. Rajta kívül Tataru, Cacoveanu és Alexandrescu teljesítménye emelhető ki.­­ Damjani játékvezető kitűnően vezette a­­ sportszerű mérkőzést. Fekete Pál Csak negyedórán át játszott igazán jól a tarjáni együttes Salgótarján—RH Brno 3:1 (1:1) Salgótarján, 6000 néző. V: Ionescu. pl: Dragbhier, Crutescu (mindhárom­ ro­mán). Salgótarján: Oláh I — Sándor, Jancsik, Agócs — Bodon, Dávid — Bab­­lena, Csáki, Jagodics, Taliga, Chladni. Brno: Placheta — Köblük, Szláma, Navratil — Som,­­Machovenki — Kolacek, Mikeska, Zaimaszil, Hajszki, Da­nda. Góllövő: Ja­godics, Danda, Jagodics, Bodon. Szögletarány: 5:2 (3:0) a Sal.BTC javára. Csere: Machovszki helyett Vobornyk, Bablena helyett Jedlicska. A 2. percben Csáki remek meredek labdával ugratta ki a lyukon Jagodicsot és a középcsatár a kifutó kapus mel­lett félmagasan a kapu jobb oldalába bombázott. 1:0.­­ A gól után erőteljesen támadott a vendégcsapat és a 10. percben Kolacek közeli fejese a jobbkapufa tövéről pat­tant a mezőnybe. Továbbra is inkább a vendégek irányították a játékot. A ha­zai ellentámadások igen gyakran vég­ződtek bosszantó helyezkedési, vagy leadási hibákkal. A 33. percben Jagodics a balszélen elfutott,­­ be­adása elszállt a kapus és a védők fö­lött, Babler­a nem ismerte fel a helyze­tet és mintegy négy méterről késleked­ve lőtt, s közben felszabadítottak. A 37. percben megszületett az egyenlítés. Mikeska néhány csel után tisztára ját­szotta a középre húzódó Dandát. Oláh kifutott, de a balszálsó előbb érte el a labdát és mintegy 8 méterről a kapu közepébe lőtt. 1:1. Erőtlen hazai táma­dásokkal ért véget a félidő. Szünetben a tarjániak cseréltek és át­csoportosították együttesüket. Agócs lett a jobbfedezet. Jedlicska a tealhátvéd, a csatársor pedig a következő összetétel­ben­ játszott: Chladni, Csáki, Jagodics, Bodon, Taliga. A vendégek fokozatosan felülkereked­tek és hosszú időn keresztül irányítot­ták­ a játékot. A 61. percben Jancsik hosszú labdájával Csáki futott el a jobb­­szélen, aztán puhán beívelt. Jagodics futott rá a labdára és mintegy 15 mé­­terről a kimozduló kapus mellett a háló baloldalába lőtt. 2:1 az SBTC javára. A gól után szinte feltámadt a tarjáni együttes, megjött a szurkolók hangja is, a brnói együttes beszorult. A 70. perc­ben Agócs egy összecsapás alkalmával letalpalta Machovszkit, a csehszlovák fedezetet levitték a pályáról, helyére S Voborny állt be. A 80. percben I Sziámiénak rosszul sikerült egy fe­jese, a csavart labda megtévesztette a kifutó kapust is és a befutó Bodon egy lépésről az üres kapuba fejelt. 3:1. Úgy indult a mérkőzés, hogy a ha­zai csapat behozza hátrányát, a ven­dégek azonban hamarosan átvették a játék irányítását, gyorsan, fo­lyamatosan szőtték támadásaikat a brnóiak és egészen a félidő végéig sokkal többet támadtak, mint a hazaiak. A hazai támadósor ebben a játékrészben képtelen volt épkézláb támadást vezetni. Láthatóan nem ta­lálták helyüket. Szünet után az át­csoportosított csatársor fokozatosan magára talált és egy negyedórán ke­resztül „kupastílusban”, nagy lendü­lettel szőtte támadásait, és ha ki tudta volna használni valamennyi helyze­tét, behozta volna a háromgólos hát­rányt is. A Sal BTC-ben Oláh váltakozó formát mutatott. A hátvédhármas legbiztosabb pontja ezúttal is Jancsik volt. Sándor­ szü­net után javult fel. Bodon elöl-hátul­­ egyaránt a csapat egyik leghasznosabb­­ tagjának bizonyult. A támadósorban az­­­I. félidőben senki sem játszott elfogad­hatóan. Szünet után Taliga, Chladni ja­­­­vult fel a legjobban, Jagodicsot góljaiért­­ lehet dicsérni. A brnói csapatban­­ Placheta jól védett. A hátvédhármas­­ Szláma vezérletével sokáig jól állta a ha­­­­zaiak rohamait. A csatársor és a me­­­­zőny legjobbja Mikeska volt. A román­­ játékvezető kifogástalanul vezette a­­ mérkőzést. Tari István Peller is sérült a Tatabányában kiküldött munkatársunk távbeszélő-jelentése.­­ (Szófia, május 31.) Szófia lakossága a Bolgár Kommunista Párt hétfőn kez­dődő kongresszusának lázában él. A nagyjelentőségű tanácskozásra eljött Hruscsov elvters is, s a kongresszusi előkészületek természetszerűleg minden más eseményt háttérbe szorítanak. Pe­dig szombaton és vasárnap egész sor sporteseményt bonyolítanak le a bol­gár fővárosban. Labdarúgásban szom­baton mérte össze erejét a CDNA és régi riválisa, a Szlávia. Folyik a bolgár — olasz férfi tornaviadal, és öt ország legjobb kerékpárosai is mérkőznek egymással. Nagyon szép idő van, 28— 30 fokot mutattak kora délután a város különböző helyein felszerelt hőmérők. A vasárnapi Duna Kupa-mérkőzésem azonban a szakértők szerint így sem biztos, hogy megtelik majd a Vaszil Levszki-stadion nézőtere . .. Általában azt beszélik a városban, hogy a Tatabánya—Lokomotív Szófia vetélkedése tulajdonképpen már Tata­bányán eldőlt. A Tatabánya nyugodtan készül a mérkőzésre, mint mondják, a gyenge rajt után nincs veszíteni valójuk. Meg­lehetősen kellemetlenül érintette a csa­patot, hogy Péter is megsérült, s így nem jöhetett el Szófiába. Mindössze ■i 12-en jöttek tehát a tartalék Dombaival együtt. Előreláthatólag a következő­­ összeállításban veszik fel vasárnap a­­ küzdelmet: Fekete — Farsang. Könnyei Lugosi — Kovács S.„ Molnár — Szovják.­­ Bíró: Beck, Hári, Macsali,­­ Szekeres József Húszpontos vezetést szerzett a megy­a­r átlétő- válogatott Ljubljanában Nyolc magyar, két jugoszláv győzelem az első napon — Távbeszélő-jelentésünk. (Ljubljana, május 31.) Szombaton dél­utáni 5000 néző előtt kezdődött meg az Odréd-stadionban a jugoszláv—­magyar férfi atlétikai viadal. A magyar atléták jól szerepeltek az első napon, csak két számot vesztettek el és a pontverseny­ben a vártnál nagyobb arányú vezetést szereztek. Nem a legjobban kezdődött számunk­ra­ a verseny, mert a 110-es gáton Re­­tezár alaposan bennragadt és bár más­­félméteres hátrányát a célig majdnem ledolgozta, kis különbséggel kikapott Petrusicetól. Lorger a várakozásnak megfelelően fölényesen győzött. Mind­járt utána 400-at egyenlítettünk. Az 1500-asért kocogós versenyt futottak, Kovács Lajos 1300 m-nél kezdett haj­rázni és könnyen, győzött. Kiss viszont lemaradt a gyorsabb jugoszlávoktól. Ez után a szám után már átvettük e vezetést a pontversenyben. A súlylö­késben Mihályfi két 16-on felüli dobás­sal (16.09, 16.03) biztos győzelmet ara­tott, Növesdi azonban váratlanul alul­maradt a dobásról-do­básra javító Skil­­jevics ellen. Most három kétfős magyar, győzelem következett egymás után. 100-on a magyarok, , különösen Tóth, gyengén rajtoltak, de 50-től kezdve már bizto­san elhúztak. Magasugrásban Bodó, minden magasságot elsőre vitt, s har­madikra , R­édovárszky is átugrotta a 194-et. Marjánovics, a hazaiak remény­sége nagy csalódást okozott. Gerely­hajításban csak a magyarok között volt küzdelem. Kulcsár csak egyszer hajított 70 m-en alul, Petőváry is idei legjobb­ját érte el. Távolugrásban szerezték a jugoszlávok második kettős, megérde­melt győzelmüket, de mögöttük végre már Török is 7 m-en felül ugrott. A 10 000-es versenyben végig Kovács József vezetett­, 2000-től kezdve el­húzott Stritoftól is. Kovács Zoltán óva­tosan kezdett, 6000-ig még utolsó volt, de onnan kezdve már biztosan tartotta a harmadik helyet. A párás levegő nem használt a hosszútávfutóknak. A be­fejező 4x100-as­­ váltóban a magyar csapat csak biztonsági váltásokra töre­kedett. A váltások mind jól sikerültek és végül egészen biztató időt futott a váltó. 110 m gát: 1. Lorger (j) 14,1, 2. Petrusics (j) 15, 3. Retezár (m) 15, 4. Török (m) 17.4. Pontversenyben: Ju­goszlávia—Magyarország 8:3. 400 m: 1. Kovács I. (m) 48.3,. 2. Csutorás Cs. (m) 48.4, 3. Grujics (j) 48.7, 4. Alimpijevics (j) 49.9. Pv: J — M 11:11. 1500 m: 1. Kovács L. (m) 3:49.3, 2. Murát (j) 3:49.1 3. Vazsics (j) 3:49.5, 4. Kiss Gy. (m) 3:51.6. Vazsics vezetett 61. 2:02.6, 3:07-es részidők­kel. Pv: M—J 17.16. Súly: 1. Mihályfi (m) 16.09, 2- Skil­­jevics (j) 15.65, 3. Kövesd­ (m) 15.63, 4. Popovics (j) 14.28. Pv: M—J 24.20. 100 m: Goldoványi (m) 10.8, 2. Tóth B. (m) 10.9, 3. Trifunovics (j) 11.1, 4. Dragojevics (j) 11.2. Pv: M—J 32.23. Magas: 1. Bodó (m) 194, 2. Medovár­­szky (m) 194, 3. Kaucsics (j) 190, 4. Marjanovics­ (j) 185. Pv: M—J 40.26. Gerely: 1. Kulcsár (m) 72.26, 2 Pe­tő­váry (m) 71.03, 3. Kopitar (j) 62.04, 4. Mirics (j) 61.84. Pv: M—J 48.29. Távol: 1. Miler (j) 723, 2. Milice­­­vics (j) 711, 3. Török (m) 701, 4. Pusz­tai (m) 691. Pv: MTJ 51:37. 10 000 m: 1. Kovács J. (m) 29:59.6, 2. Stritof (j) 30:12.2, 3. Kovács Z. (m) 31:06.8, 4. Pandurovics (l) 31:29. Kovács részidői: 1000 m 2:55.8. 3000 m 8:55, 5000 m 15:00, 8000 m 24:06.4. Pv: MTJ 58:41. 4x100 m: 1. Magyarország (Gyuri­­cza, Tóth, Jakabfy, Goldoványi) 41.2, 2. Jugoszlávia (Dragajevics, Trifuno­­vics, Topics, Péceli) 41.9. A pontverseny állása az első nap után: Magyarország—Jugoszlávia 63:43. Nyírő György Budapest aszta­liten­isz-csapata biztosan győzött Belgrád ellen ismét asztalitenisz találkozó színhelye­ a Sportcsar­tok. Ezúttal a jugoszláv asztali­te­n­­szezők jöttek vendégségbe. Pénteken este megérkeztek a belgrá­diak, a zágrábiak azonban technikai akadályok miatt nem tudtak eljönni. A közös megbeszélésen a vezetők el­határozták,­hogy a tervezett utánpótlás torna helyett az első nap a belgrádi Csovics részvételével női körmérkőzést és Budapest—Belgrád férfi mérkőzést játszanak. Vasárnap este pedig a belgrá­diak és a magyar élversenyzők rész­vételével meghívásos első osztályú ver­senyt rendeznek. Szk­mtoaton a Sportcsarnokban az üdvözlő beszédek után a következő összeállításban kezdtek el a mérkőzése­­ket. Budapest: Gyetvay, Péterfy, Piga­nicziky. Belgrád: Markovice I, Gavrica, Papusikovice.­­ Budapest—Belgrád 5:0. Péterfy— Papu­skovics 2:1 (12, —17, 12).­­ Péterfy tágig támadott, az első játszma után kissé könnyelmű volt. Pigniczky—Gav­­rics 2:0 (14, 15). Meglepetésre Pig­niczky biztosan győzött. Gyetvay—Mar­­kovics I 2:0 (19, 16). Végig szoros, száj­­mérkőzés volt. Péterfy — Gravrics 2:0 (16, 19), Gyetvay—Papuckovics 2:0 (9, 15). A női verseny lapunk zártakor még tartott. urányiék visszavágtak Vargáéknak, Dömötör legyőzte Novákot a Csepel SC h­osszútávú kajakversenyén Urányiék vagy Vargáék? Simák­ék vagy Farkasék? Hatlaczky tartja-e jó­­ formáját? Ezek voltak azok a fő kérdé-­­­sek, amelyre versenyzők, szurkolók és­­ vezetők egyaránt választ szerettek volna­­ kapni a szombaton Csepelen sorra ke­­s­rült kajak- kenuversenyen. Urányiék szoros versenyben kitűnően időzített hajrájukkal és jó taktikájukkal vissza­vágtak az elmúlt heti vereségért. A kenu egyesek mezőnyében nagy meg­lepetésre Dömötör legyőzte az Európa­­bajnok Novákot. KAJAK I. o. 4x500 m-es váltó: 1. Hatlaczky (Építők), Lován (U. Dózsa), Egri (MHL), Varga (U. Dózsa) 9:16, 2. FTC—Elektromos 9:27, 3. U. Dó­zsa— MTK 9:27. I. o. női kettes (3000 m): 1. Nagy, Bánfalvi (U. Dózsa), 2. Tolnai, Kecskés (Építők, Előre), 2. Ziegler, Her­nnádi (MTK). I. o. női egyes (3000 m): 1.­­ Egresi (Építők), 2. Simon (Építők), 3. I Horváth (Építők). I. o. férfi kettes (10 000, m): 1. Surányi, Fábián (U. Dózsa) 42:33, 2. Varga, Egri (U. Dózsa, MHL) 43:45, 3. Veréb, Túri (U. Dózsa) 43:48,2. Kajak egyes férfi I. o. (10 000 m): 1. Ha­­laczky (Építők) 47:38.2, 2. Lován (U. D­zsa) 47:39.8, 3. Petróczy (MHL) 48:45. KENU I. o. 4x500 m­ váltó: 1. BVTS­­ (Parti, Hideg­h, Dömötör, Cselény­­ 11:22.4, 2. Építők 11:27.4, 3. Cse­p­­ 12:07. I. o. kettes: 1. Simák­—Bodrit­­ (U. Dózsa—Építők) 52:58.6, 2. Farkas­­— Hunics (FTC) 53:05, 3. Gravencs Schu­mache­r (Csepel) 54:02.8. I. o. egyes:. Dömötör (BVTSE) 36:25.6, 2. Kovák (Ép­í­tőik) 57:04, 3. Hidegh (BVTSE) 57:32­, . I Cselényi (BVTSE) 58:06. Vízilabda Oi . Bp. Vörös Meteor—MTK 2:1 (0:1) Sportuszoda, 500 néző. V: Boér. Bp. Vörös Meteor: Kohl — Czigány, Zimá­­■nyl — Varga — Kántor, Rusorán I, Rusorán II. Edző: Patyi György­. MTK: Dombi — Németh, Kőnigh — Salamon dr. — Vigh, Elek, Polster. Edző: Schlenker Antal. A gólok sorrendje: Németh, Varga, Rusorán II. Hatalmas küzdelmet vívott a két csa­pat. Az I. félidőben az MTK támadott többet, a Vörös Meteor csak szórványos kapuratörésekkel kísérletezett. Mindkét együttes gólképtelennek bizonyult, an­nál nagyobb volt a „kapufa-termés”. Szünet után megváltozott a játék képe, a Vörös Meteor szinte szárnyakat ka­pta, s csaknem végig az MTK kapuja előtt folyt küzdelem. A Vörös Meteorban Rusorán I és Rusorán IX, az MTK-bam Salamon dr. játszott jól. Újpesti uszoda, 500 néző. V: Czapk UTTE: Molnár — Kiss, Ipacs — Pető , Sági, Dancsa, Szikora. Edző: Földe László. Bp. Spartacus, Mezei dr. Hóna, Lepies — Orz — Boda, Kiss , Göbel. Edző: Szittya Károly. A gólt sorrendje: Dancsa Lepies, Szikora, Kis A., Dancsa, Orz, Pető. A mérkőzésen csak küzdelmet , dulakodást láthatott a szépszámú népi sereg. Jellemző erre, hogy csúcsen ii kiállítás történt. A gólok többsége is mindkét oldalon emberhátrányból szike­­tett. A mérkőzés utolsó percében pél­dául egyszerre négy játékos, Sági, Gö­­bel, valamint Dancsa és Boda „ült­­ ha parton”. Ez idő alatt az UTTE játékosai labda tartásra törekedtek, s így sikerült megakadályozniuk az egyenlítést. Jó: Molnár, Dancsa, Szikora, 111. Bóna, Kiss A. ,­­ UN­I-Bp. Spartacus 4:3 (3:2) Hátszegi az ifjúsági kerékpáros repülő Budapest-bajnok Szombaton délután kezdődtek meg a Millenárison a budapesti kerékpáros alszövetség rendezésében az ifjúsági Budapest-bajnokság küzdelmei. Kedvező, időben, jó küzdelmet vívtak az ifik. Különösen a repülők és az 1000 métere­sek hívták fel magukra a figyelmet. Repülőverseny. Budapest-bajnok: Hát­szegi (II. Dózsa), 2. Lendva­ (Bp. Építők), 3. Orbán (BVSC), 4. Sleisz (BVSC). A kis- és nagydöntőt kettős futamokban bonyolították le. Hátszegi is. Orbán is mindkét futamát, megnyerte. Hátszegi 13.1-gyel és 13.4-gyel, Orbán pedig 13.1 és 14 tap-vel győzött. 1000 m-es állórajtos időfutam. Buda­­pest-bajnok: Lendva­ (Bp. Építők) 1:17, 2. Hátszeg­ (II. Dózsa) 1:18.4, 3. Orbán (BV­SC) 1:19.2. 4 Sleisz (BVSC) 1:19.5, 5. Kerkuska (Kelenföldi Ép.) 1:20.3, 6. Fuzik (Tipográfia) 1:21.4, 7. Metzger (Kelenföldi Ép.) 1:21.5, 8. Nagy M. (Va­sas) 1:23.1. Lendvai hatodiknak indult. Jó erőbeosztással versenyzett és bár a­­ hirtelen feltámadt szél már kissé zak varta, eléggé kedvező benyomást tett. Kiegészítő számok I —II. osztályúak 1000 m-es repülő­rajtos időfutama: 1. söre (Tipográfia) 1:10.5, 2. Schillerwein (FTC) 1:12.7, 3. Máté (MTK) 1:14.2, 4. Takács (Kelen­­földi Építők) 1:14.5. H1. osztályúak pontversenye, 1. futam (15 kör): 1. Ker­kuska (Kelenföldi Ép.) 7:39.5, 2. Páskuti (Tipográfia), 3. Ladányi (Zuglói HSC), 2. futam (15 kör): 1. Soós (Tipográfia) 8:54, 2. Asztalos (BVSC), 3. Markó (Bp. Vörös Meteor), 4. Hódi (Kelenföldi Bp.). A verseny lapzártakor tart. Ipari tanulók országos kézilabda kispályás női bajo­r­okság: ( sz. ITSK lépest)—303. sz. IT­SK (Fűzfő) 6:1 (4:0). Üllői út, 214. sz. ITSK (Gyöngyös) —171. sz. ITSK (Mis­kolc) 3:1 12:1).