Népsport, 1958. október (14. évfolyam, 197-218. szám)

1958-10-02 / 197. szám

X­I­I / /'” • * A MAGYAR TESTNEVELÉSI ÉS SPORT TANÁCS LAPJA CSÜTÖRTÖK, 1958. OKTÓBER 2.­­* Ára : 60 fillér * XIV. ÉVFOLYAM, 197. SZÁM A labdarúgó-bajnokcsapatok Európa Kupájáért Biztosan győzött az MTK MTK-Polonia Bytom 3:0 (1:0) Hungária út, 10 000 néző. V: Kandelbinder (Ecks, Fischer) mindhárom nyu­gatnémet. MTK: Gellér — Gál, Lipce, Szimcsák II — Nagy, Kovács III — Sándor, Palotás, Kovács I, Molnár, Szimcsák I. Polónia: Szymkowiak — Dymarczyk, Olej­­niczak, Widawski — Kohut, Wieczowek — Józwiak, Trampisz, Kempny, Pogreba, Liberda. Góllövő: Mólnár­, Palotás (11-esből), Palotás. Szögletarány: 11:4 (7:2) ez MTK javára. Az EK-mérkőzés előtt az MTK—Fe­rencváros úttörő ,,rangadó” szórakoz­tatta a közönséget. A mérkőzést a kék­fehér gyerekek nyerték 3:1-re. Kellemes, napos idő és taps fogadta a pályára lépő együtteseket. A mérkő­zés Sándor el­vihar­zásával kezdődött, de a 16-oson belül szerelték a szélsőt. Töb­bet és erősebben támadtak a kék-fehé­rek, kapuralövéshez azonban nem ju­tottak, mert mindig idejében közbelép­tek a bytomi védők. Sándor néhányszor jól ugrott ki, s olykor-olykor csak sza­bálytalanság árán tudták feltartani. Egyszer példá­ul Sándor egészen bámu­latos labdaátvétel után elhúzott, beadá­sát azonban a lendületesen befutó Mol­nár „feladta’a Szymkowiaknak. Bytomi kiugrások során Kempny fölé­, Trampisz pedig mellélőtt. Az MTK-ban Kovácsi I lőtt talán legtöbbet eddig a kapura, tá­voli lövéssel azonban elkerülték a ka­put. Molnár ugrott ki egy előrevágott labdára, de hosszan szöktette magát, Szymkowiak majdnem a tizenhatosig kifutva, vetődve szedte fel előle a lab­dát. A 20. percben Kovács I lövését ök­lözte ki a bytomi kapus, a lepattanó labdát Sándor nem tudta elérni. Az elő­rehúzódó MTK-védők miatt lehetővé vált, hogy a Polónia-csatárok egészen az alapvonalig vezessenek támadást, ennek végén azonban Liberda az oldalhálóba lőtt. A másik oldalon a 31. percben Szimcsák I kitűnően ment el, de nehéz szögből hajszállal a bal kapufa mellé lőtt. Egymás után ötször fejeződött be szöglettel a kék-fehérek támadása, egy­szer egy ilyennél Dymar­czyk majdnem saját kapujába lőtt. Már úgy látszott, hogy gól nélkül fejeződik be a félidő, amikor a 41. percben Szimcsák­­ a szélen elfutott, beadása Oleiniczakról Mol­nár elé pattant és Molnár 8 méter­­ről a bal alsó sarokba lőtte a lab­dát. 1:0 az MTK javára. zzárva már többet lőttek kapura a csa­tárok, de a félidő végéig nem tudták ér­tékesíteni helyzeteiket. SZÜNET UTÁN a vendégcsapat indított néhány táma­dást, de ezek a próbálkozások nem je­lentettek különösebb veszélyt az MTK kapujára. Az 50. perc után újra kék­­fehérek vették át a játék irányítását és szinte állandóan ők támadtak. Egy bal­oldali szöglet után nagy kavarodás tá­madt a bytomiak kapuja előtt, de az MTK-csatárok nagyon sokat tologattak és így nem tudták kihasználni az egy­másután adódó jó helyzeteket. Az 55. percben Nagy labdáját Sán­dor kapta jó helyzetben, a szélső villámgyorsan jutott el, bevereket­­­te magát a 11 -es pontig, de ott Wi­­dawski felvágta. A játékvezető hatá­rozottan büntetőt ítélt, amelyet Pa­lotás értékesített. 2:0. Ebben az időszakban gyorsabb és lendületesebb lett az MTK játéka, kü­lönösen a csatároké. A lengyel csapat csak ritkán jutott át a fél pályán, egy ilyen alkalommal Trampisz hatalmas lövése a bal kapufa mellett zúgott el. Ezek a szórványos támadások csak pil­lanatokra szakítottál meg az MTK fö­lényét. Szép akciókat láthattunk a két-­­fehér csatároktól, különösen a két szélső, Sándor és Szimcsák volt elemé­ben. Velük szemben szinte tehetetlenek voltak a lengyel védők. A 70. percben egy váratlan Polonia­­támadás után majdnem gólt kapott az MTK. Túlságosan fel­húzódtak a védőik és így a lengyel csatárok zavartalanul száguld­hattak a kapu felé, Pogreba már csak Gellerrel állt szemben, de a balösszekötő hirtelenkedve a kapusba lőtt. A 75. percben nagyszerű kék-fehér támadás indult a fél pályáról. Pa­lotás—Sándor volt a labda útja, vé­gül a középre húzódott Sándor ha­talmas lövést küldött a kapura. A labda a felső kapufáról­ Palotás elé pattant. Palotás élesen, a ka­putól mintegy 14 méterről a jobb sarokba lőtt. 3:0. A gól után egy veszélye® lengyel tá­madás végén Pogreba nagyerejű távoli lövését Gellér nagy bravúrral a me­zőnybe öklözte. Az utolsó percek MTK- t­ámad­ásokkal­­ teltek el, újabb gól azon­ban már nem született. BÍRÁLAT Az MTK játékosai általában képzet­tebbek és taktikailag érettebbek voltak, mint a Polonia játékosai, s a kék-fe­hérek a csapatmunkában is felette áll­tak lengyel ellenfelüknek. Mindez azon­ban hatvan percen át gólokban nem­igen jutott kifejezésre s ebben nem a Polonia védőinek szigorú emberfogása és keménysége, vagy túlságosan zárt védekezése akadályozta meg az MTK- csatárokat, hanem saját hibái. A bel­sők például nem tudták értékesíteni a két gyors szélső leadásait. Kovács­­ ezúttal is középfedezetet játszott. Ez a taktika azonban most nem volt hasz­nos, meg Kovács I nem irányított kellően és leadásai sem voltak eléggé pontosak. A II. félidőben már javult a kék-fehérek játéka, többet mozogtak, lendületesebbek is voltak a játékosok, nem várták állva a labdát. Azzal is magyarázható az MTK kö­zepes teljesítménye, hogy a válogatott keretekben igénybevett játékosai fá­radtak voltak. Mindent egybevetve, az MTK nagyobb arányban is győzhetett volna és megérdemelten jutott tovább az EK-ban. Az MTK-ban Gehérnek csak ritkán nyílott alkalma arra, hogy bebizonyítsa tudását. Pog­­reba lövését szépen védte. A hátvéd­­hármasnak Sípos változatlanul hasznos Gálnak és Szimcsák II-nek nem okozott túlságos nehézséget a két len­gyel szélső fel­tartása. Nagy személyé­ben egy új, tehetséges fedezetjátékos bontogatja szárnyait. Az ötösfogatból csak a két szélső emelhető ki ezúttal, különösen Sándortól néhány alkalommal egészen­­ bravúros megoldásokat lát­tunk. Szimcsák­­ nagy gyorsasága és számos jó leadása belül kihasználatlan maradt. Palotásnak és Molnárnak csak a II. félidőben volt néhány ügyes meg­mozdulása. A Polonia Bytom csapatában Szymkowiak néhány védésével bebizo­nyította, hogy nem érdemtelenül került a lengyel A-válogatott kapujába. A két sz­élsőhátvédnek, Dymarczyknak és Widawskinak nagyon kemény dió volt a két gyors magyar szélső, középen Olejniczaktól különösen az I. félidőben láttunk néhány hasznos szerelést. A két fedezet játékos halványan látta el az összekötő szerepet a védők és a csatá­rok között, s az ötösfogaiban talán csak az előretolt Kempny jelentett oly­kor-olykor veszélyt az MTK kapujára. Trampisz teljesítménye sem mozgott vá­lóig­a tott szí­n­vonal­on. Kandelbinder játékvezető kielégítően bíráskodott, észrevette a szabálytalan­ságokat, csak néhány leshelyzet megíté­lésében tévedett. Fekete Pál Lakatos György Négy mérkőzés a jugoszlávok elleni előkészület jegyében A jugoszláv labdarúgók ellen vasárnap pályára lépő magyar csapatok szer­dán délután Zalaegerszegen, Nagymányo­k­on, Tiszalükön és Nagykanizsán szere­peltek. Az edzőmérkőz­ésekről az alábbiakban számolunk be: A­ válogatott—Zalaegerszegi Dózsa 3 :0 A-válogatott—Zalaegerszegi TE-Honvéd vegyes 7:0 Zalaegerszegi TE-pálya, 5000 néző. Ve­zette: Nagy K. Nincs könnyű dolga a szövetségi ka­pitánynak. A szerdai edzőmérkőzésen a két kapussal együtt összesen 12 játékos állt a rendelkezésére. Sípos , az MTK Európa Kupa-mérkőzése miatt nem vehe­tett részt az edzőmérkőzésen, Csordás és Szojka sérült, így azután az A-válo­­gatottal együtt utazó ifi válogatottból kellett kölcsön kérnie Szarvast, az ifi csapat csatárát, hogy szükség esetén ki­segítsen. A tervezett 12 óra helyett körülbelül 14 órakor ér­kezett a csapat Zalaeger­szegre meglehetősen fárasztó utazás után. A fiúk örömmel készültek a mér­kőzésre és már Zalaegerszeg utcáin a pályára menet nagy gesztenye-futball mérkőzést játszottak. A következő össze­állításban kezdett a magyar válogatott: I Bakó — Kárpáti, Mátrai, Sárosi — Bundzsák, Berendi — Budai, Göröcs, Povezsai, Tichy, Bencsics. Ellenfele az I. félidőben a Zalaegerszegi Dózsa -N'B­ell­as csapata volt. Az 1. percben villámgyors Budai, Gö­­röcs, Tichy, Bencsics-akció kapott tap­sot, de azután 21 percen keresztül csak mellé- és fölé lövéseket és néhány remek Trasszer-védést láthattunk. Ügyes kom­binációkban nem vett hiány. Göröcs néhány húzása, Budai nagy lendülete, Bundzsák és Tichy örökmozgó játéka , mégis kevés volt az eredményességhez,­­ Bencsics a 20. percig szinte labdához­­ sem jutott. Emiatt Baróti helyet cserél­tetett vele Povázsaival. A 21. percben­­ Budai, Povázsai, Tichy-összejátékból a balösszekötő 20 méterről lőtte az első gólt. Egy perc múlva Göröcs, akárcsak­­ Moszkvában, megvárta, míg elmozdul­t a kapus és úgy helyezte a hálóba a labdát. 2:0. Budai futott el ezután és pompás beadását Bencsics védhetele­­nül lőtte a hálóba. 3:0. Povázsai köny­­nyebben megsérült, lement a pályáról helyére az ifi-válogatott Szarvas állt be. A II. félidőben a ZTE-Honvéd vegyes volt az ellenfél. Ismét Povázsai került középre, Mátrai jobbhátvédbe, Kárpáti középhátvédbe és Török állt a kapuba. Kilenc percig kellett várni az első gól­ra, de az annál szebb volt. A ragyo­góan játszó Budai beadását Tichy nehéz szögből rúgta a bal sarokba. 1:0. Utána­ Budai 25 méteres bombagólt lőtt, majd Povázsai lesről elfutott és máris 3:0 lett az eredmény. A 20. perc után a fá­radtság jelei ütköztek ki a magyar csa­paton és hosszú percekre feljött a zala­egerszegi vegyes csapat. A csatárok nem tudták tartani a labdát, a védőket pedig könnyen át­játszották. Ezt csak némileg enyhítette, hogy Tichy, majd Bencsics lőtt újabb gólt. Mintegy tíz­perces meddő játék után Tichy lőtte a hatodikat, majd Göröcs lövésébe bele­­lépett Janzsó és az védhetetlenül szállt a kapuba. 7:0. A válogatott­­tagjai érthetően a II. fél­időben fáradtan mozogtak, igen sok hi­bát vétettek, bár láttunk néhány szelle­me®, figyelmet keltő megoldást is. Bu­dai kirobbanó formában játszott, rajta kívül jól játszott Bundzsák, Mátrai, Tichy és Bencsics. Baróti Lajos szövetségi kapitány úgy tervezi, hogy kiegészíti a válogatott ke­retet Bozsikkal, Sándorral és Sípossal, így tehát hármukkal kibővülve utazik a csapat pénteken reggel autóbuszon a vasárnapi mérkőzés színhelyére, Zág­rábba. Bácskai László Zágrábban készül a jugoszláv labdarúgó-válogatott a vasárnapi mérkőzésre *» Távbeszélő-jelentésünk. «­ (Belgrád, október 1.) Jugoszláviában hatalmas az érdeklődés a vasárnap sor­ra kerülő Jugoszlávia—Magyarország válogatott mérkőzés iránt. A magyar és a jugoszláv futball találkozása mindig különleges „csemegét” jelent. A jugo­szláv szurkolók nem vonnak le túlzott következtetéseket a magyarok moszkvai vereségéből. Tudják, hogy a magyar vá­logatott az utóbbi években meglehető­sen váltakozó teljesítményeket nyújt és­­ ki tudja, milyen játékot nyújt majd vasárnap Zágrábban. A jugoszláv válogatott csapat már a mérkőzés színhelyén, Zágrábban készül a vasárnapi találkozóra. Kedden edző­­mérkőzést játszott a válogatott keret. Azért csak a keret, mert ezúttal hiá­nyoztak a Dinamó játékosai, s hiány­áért Beara és Stakovics is. A két utóbbi játékos könnyebb sérülése miatt hagyta ki a kétnapos edzést, vasárnap azonban feltétlenül számít a játékukra Trnanics Alekszandar szövetségi kapitány. A válo­gatott ellenfele.­,6 .másodikligás Elekt­­roszn­oj csapata volt. A jugoszláv válo­gatott 8:2 arányban győzött. Szekularac és Petakovics 3—3 gólt lőtt, Veszelino­­vics és Katoperovics l­e­­­et. Az edzőmérkőzés után Trnanics szöv­­­vetségi kapitány kijelentette, hogy elé­ I­gedett volt a látottakkal, bár szerinte­­ bizonyos fáradtságot észlelt egyes játé­­­­kosokon.­­ — Remélhetőleg vasárnapig ezt sikerül­­ majd kiküszöbölnünk és tökéletesen fel-­­ készült együttessel állhatunk ki Magyar­­ország csapata ellen — mondta. Zágrábban az 50 000 nézőt befogadó,­­ újjáépített stadionban kerül sorra a­­ mérkőzés. Máris minden jegy elkelt, na­gyon sok­an jönnek majd a találkozóra,­­ a környező városokból és falvakból. A jugoszláv B és az Utánpótlás válo­­­­gatott Palicson tart összeszoktató edzé­seket, összeállításuk csak pénteken dől el. Az A-válogatott előreláthatólag a kö­­­­vetkező lesz: Beara — Belin, Crnkovics, Sinkovics — Santek, Kaloperovics — Pe­takovics, Veszelinovics, Zebec, Szekula­rac, L. Ognyanovics,­­ Todor Bulja A labdarúgó-világbajnokság után, amely a magyar labdarúgás számos gyengéjét felszínre hozta, sokáig tü­relmesen vártunk arra, hog­y a labda­rúgó-szövetség levonja a tanulságokat megszabja a tennivalókat és hathatós intézkedéseket tegyen labdarúgóspor­tünk felemelése céljából. Mindezt ter­mészetesen a nyilvánosság előtt, a nyilvánosság bevonásával, sőt a nyil­vánosság segítségével képzeltük el. Mivel távolról sem találtuk kielé­gítőnek a fentiekben vázolt szakimun­ka haladását a magyar labdarúgás ve­zető testületében , a kibontakozás és az előrehaladás érdekében hét kér­dést tettünk fel az MLSZ-nek. Az volt a meggyőződésünk, hogy ez a hét kér­dés felöleli labdarúgásunk jelenlegi legfontosabb kérdéseit, s azoknak. Kérdések az MLSZ-hez, amelyekre választ vár az egész labdarúgó-társadalom akik a magyar labdarúgás fejlődéséért felelősek,, nyilvánosan válaszolniok kell ezekre a kérdésekre a magyar sportkedvelők, a magyar labdarúgás barátainak nagy tábora előtt. A kér­déseket 1958. augusztus 28-án küld­tük el az MLSZ-nek, tehát közel öt hete. A válaszadás többszöri sürgeté­sünk ellenére újra és újra elodázást szenvedett. Mivel meggyőződésünk, hogy pusztán az idő múlása nem old­hatja meg az idei labdarúgó VB által felvetett égető problémákat, s nem en­gedhetjük meg, hogy a feledés pora fedje el a megválaszolatlan és meg­oldatlan kérdéseket — az alábbiakban a nyilvánosság előtt ismételjük meg az MLSZ-nek öt héttel ezelőtt feltett hét kérdést: 1. Mikor készül el az MLSZ az 1958. évi labdarúgó-világbajnokság szak­mai értékelésével és mikor hozza azt nyilvánosságra? 2. Hogyan kívánja az MLSZ a világbajnokság általános tapasztalatait, s a magyar csapat felkészülésének és világbajnoki szereplésének tanulságait hasznosítani a magyar labdarúgás felemelése érdekében? 3. Milyen tervei vannak az MLSZ-nek a szakmunka fellendítésére, a sporttudományos és sportorvosi eredményeknek a labdarúgásban való fel­használására, elsősorban a labdarúgás tanítómesterei, az edzők körében? 4. Hogyan kívánja biztosítani az MLSZ, hogy a magyar labdarúgás ne maradjon le a nemzetközi labdarúgás szakmai fejlődése mögött? 5. Milyen intézkedéseket kíván tenni az MLSZ az ifjúsági labdarúgás alapjainak kiszélesítése, színvonalának emelése, az utánpótlás mennyiségi és minőségi biztosítása érdekében? 6. Milyen hatásköre, hatalma és intézkedési joga lesz a jövőben a szö­vetségi kapitánynak? 7. Milyen tervei vannak az MLSZ-nek labdarúgásunk belső szerkezeté­nek átépítésére, hogy újra elérjük, sőt túlszárnyaljuk a magyar labdarúgás 1956 előtti tömegességét? Kérjük a Magyar­ Labdarúgó Szö­vetséget, hogy adjon választ ezekre a kérdésekre. A választ teljes terje­delmében közölni fogjuk. Ugyanakkor azonban olvasóinkhoz, a magyar labdarúgás nagy táborához is kéréssel fordulunk. Segítsenek ők is a felvetett kérdések megoldásában, adjanak ötleteket, gondolatokat, in­dítványokat, tanácsokat, írják meg, hogyan képzelik el a magyar labdarú­gás felemelését, megerősítését. Szíve­sen közlünk minden olyan levelet, amely hasznos a magyar labdarúgás szempontjából, tehát nyilvánosság elé kívánkozik­. Évadzáró verseny a vitorlásoknál A gyönyörű őszi, verőfényes vasárna­pon ismét benépesült a balatonfüredi móló. Az Előre rendezte meg az évad­záró túra versenyt­­a Balatonf­üred — Alsó­örs—Siófok—Balatonfüred távon. Re­mek küzdelmet hozott a nagyhajós ver­seny, így méltó körülmények között zá­rult a vitorlás idény. Abszolút befutó: 1. Nemere I (Vasas) S­eh­ma­t­z- h­á­zas­p­ár, Nógrádi-házaspár. Csók, Rudolf, Sztanó, Kerecsényi. 2. Addio III (Füredi Vasas) Horváth Adr. Tatár. Országú. Lipták, Máté, 3. Repülő Hellandi (Vasas) Fék, Hinsenkamp. Összevont tőkesúlyos osztály: 1. Ne­mere I, 2. Addio III. Összevont yolló osztály: 1. Repülő Hollandi, 2. Albatrosz (Vasas) Bencze, Szendrő, Dávid, Fried dr. 50-es cirkálók: 1. Kenese (Meteor VK) Csernussy, Kováts, Ferenczy, Mind­szenti, Mikácsy. 2. Csillag (Előre) Schő­­mer-házaspár: Dabasi, Chat­tel. 3. Kram­pusz (Vasas) Burai, Keller, Tahy Slar­­math. 30-as cirkálók: 1. Kékmocsár (Fü­­­redi Vasas) Farkas, Sőrközi, Siklósi, 2.­­ Vészmadár (Vasas­) Michálkovics, Deb­­­­recziné, Schreier. 3. Béke (Művész SK) Kiss, Migrai, Hermann, Lugos­i. Európa ! 30-as: 1. Falcon (Előre) Gregersen-há­zaspár,­­ Korbor­ics, 2. Azúr (Előre) Szik­­lay,* Kőváriné, Orbán. 25-ös túragelle: 1. Chérie (Füredi Vasas) Sárdy, ifj. Sárdy, Erdős, 2. Kőrösmező (Mélyépítők) Poór, Csánk, Tömössy, 3. Kócsag (Vasas) Fi­­náczy-házaspár, Vadányi. Dragon: 1, Panna (MAHART) Böröcz. Fehér, ifj. Fehér. 2. Mackó II (Építők) Halász, Tahy, Inczéné, Péry. 3. VI­TU (Művész SK) Nádori, F­uorné, Cziglányné. 15-ös túragelle: 1. Bitang (Siófoki Halász) Mé­­­­száros, Szűcs. Viola. 2. Mákvirág (Előd­­­re) Arató, Troisy. 3. Vagabundus (MA­HART) Bék dr., Jordán. Csillaghajó: 1. Sándor dr.. Welle (Előre), 2. Szabó, Ma­­tlee (Előre), 3. Telegdy, Jutasi (Művész), 4. Domokos, Cséry (Művész), 5. Somody­­fivérek (Építők), 6. Goeztonyi, Komlóé (M­M­ű­vész). B-válogatott—Tolna megye válogatott 2:2 (1:1) Nagymányokon 2000 néző előtt Me­cseki játékvezető sípjelére így állt fel a B-válogatott: Tóth — Molnár, Szigeti, Kóczián II — Matesz, Klejbá­n — Iván. Vasas, Kiss II, Gerencsér, Fenyvesi. A tartalékos B-válogatott mindkét félidő­ben nagy mezőny­fölényben játszott. A hazaiak nagy erővel védekeztek, leg­többször hét-nyolc játékossal megszáll­ták a kapu előtti területet. Ennek a tö­mör védekezésnek a válogatott csatárok nem találták meg az ellenszerét. Igaz viszont az is, hogy a hazaiak nemcsak lelkesen, hanem nagyon keményen is játszottak. Ennek aztán az lett a vége,­­hogy Gerencsér­­e Kóczián Is kisebb­­ sérülést szenvedett. Az első félidőben­­ Kiég II góljára Szabó válaszolt. 1:1. Szünet után fokozódott a küzdelem,­­ a B-válogatott csatárai sok helyzetet kihasználatlanul hagytak, pontatlanul lőttek. Az 53. percben a közönség lel­­­­kendezése közben Kondor a hálóba ta­­l­­átt, s ezzel 2:1 lett az eredmény a Tolna megyeiek javára. Meg-megújuló­­ támadások közben, a 65. percben a Vasas egyenlített. 2:2. A mérkőzés hajrájában­­ nagy volt a küzdelem, a sok hibával­­ játszó B-válogatott csatárok nem tudták­­ áttörni a hazaiak lelkes védelmét. (MTI) Utánpótlás-válogatott—Tiszalöki Építők 8:0 (5:0) Tiszalök, 1500 néző. Vezette: Gál Utánpótlás: Hódi — Werner, Lakat, Ko­vák — Gailai, Színi — Nagy K., Kuhar­­szki, Monostori II, Rákosi, Taliga. Tisza­­löki: Jadlovszki — Nagy A., Salamon, Kalik, — Nagy M., Antalóczi I — Csáki II, Borbély, Csáki I. Antalóczi III. Schneider. Az elején mereven mozogtak a válo­gatottak, meglátszott játékukon a hosz­szú utazás okozta fáradtság. Negyedórás játék után azonban magára talált az Utánpótlás, s ettől kezdv­e már gördülé­kenyen folytak a csatárok támadásai, többnyire a baloldalon-, de a jobbolda­liak veszélyesebbek voltak. A Monostori II által jól irányított csatársor az első félidőben Rákosi (12. perc), Nagy K. (18. perc), Monostori II­I(29. perc),­ Monostori II (36. perc) és Nagy K. (37. perc) gól­jaival vezetett. Szüret után Monostori II helyett Ki­­sutzky játszott. A hazaiak teljesen, sportszerűen küzdöttek, de nem jelen­tettek különösebb akadályt a gyors vá­logatott csatárok számára, a tiszalöki csatárok pedig ritkán­ jutottak el Hódi kapujához. Továbbra is nagy játék ke­­l­vet árultak el a fiatalok. Ebben a fél­­időben Taliga (51. perc), Rákosi (77. perc) és Kisutzky (73. perc) rúgott gólt. A válogatott vasárnapi összeállítása­­valószínűleg ugyanaz lesz, amely Kijev­­■­ben legyőzte a szovjet utánpótlás-csa­­­­patot. Ezen a mérkőzésen elsősorban a­­ válogatott ötösfogat tagjai játszottak jól, de a többiek játékára sem lehet kü­lönösebb panasz. A lelkes hazai csapat­­tól Salamon, Nagy M., és Csáki II ját­­­tékát kell megdicsérni. ­ Magyar ifj. válogatott— Zala megye ifj. vál. 4:0 (3:0) Nagykanizsa, 1000 néző. V: Horváth J. Ifjúsági vál.: Laudi (Szobony­a) — Kö­ves, Sóvári, Solymos Si­ — Káposzta .(Muzod­ai), Menczel — Kék­esi, Albert, Ihász, Kovács II, Kovács I (Reményik). Zala megye: Takács (Bazsó) — Jakabfi, Varga, Németh (Kunics) — Bodnár, Gás­pár — Zsiga, Mihácsi, Mihalecz, Csen­des (T­iz­edes), He­lesi. Az ifjúsági válo­gatott kezdeti tapogatózó játék­onán há­rom gyors gólt ért el. Az első kettőt Albert, a harmadikat Kovács­­ szerezte. Inkább a pálya közepén folyt a küzde­lem, s az ilyen szűk térre korlátozott támadásszövésnek hamar megtalálták az ellenszerét a vendéglátók. Szorosan lefogták­­a belső csatárokat, e kemény szerelésekkel már csírájában elfojtották a válogatottak kezdeményezéseit. A II. félidőben még kiegyensúlyozottabb lett a játék, még hullámzóbbak lettek az egyéni teljesítmények. A válogatott elő­­­társéra ekkor már olykor-olykor jól kombinált, a befejezésekkel azonban most sem jeleskedett. Különösen a tá­voli lövések hiánya volt feltűnő. A ne­gyedik gólt ismét egyéni akcióból Al­bert szerezte. A válogatottból a védelem nyújtott jobb teljesítményt. Higgadtan, jól álltak a lábukon a védők, biztosan szereltek, az átadásaikba azonban néha hiba csú­szott. A csatársor nem játszott ezésekre, nem próbálta széthúzni az ellenfél vé­delmét, így néki igen tudott játékba len­dülni. Egyénileg Sóvári, Menczel és Al­bert, illetve Bodnár, Tizedes és Miha­­i­lecz játéka érdemel dicséretet. A szorgalom mintaképe Néhány évvel ezelőtt történt, hogy ti Bp. Spartacus asztalitenisz-szakosztá­­lyában játékra jelentkezett egy ko­moly arcú kisfiú azzal, hogy szeretne versenyző lenni. Nincs is ebben sem­mi különös, hiszen ilyen jelenség na­ponta előfordul a tornatermekben. A baj csak ott kezdődött, hogy a fiú akkor, 16 éves korában a mérlegen 00 kilót nyomott. Az edző udvariasan megmondta neki, hogy próbáljon más sportágat választani, mert az asztali­­teniszhez kissé esetlen, nehézkes a mozgása. Holl Sándor nem sértődött meg, mert tudta, hogy ez az igazság, mégis ragaszkodott elhatározásához és csak azt kérte, hogy lejárhasson ed­zeni. Azóta eltelt egy kis idő és ma már­ elmondhatjuk, hogy Holl Sanyi éveken keresztül a Bp. Spartacus legszorgalmasabb versenyzője volt, elsőnek érkezett az edzésekre, s utol­sónak ment el. Fáradságot nem is­merve, szinte végkimerülésig gyako­rolta az ütésfajtákat, a mozgás tech­nikáját, de megnézett minden olyan versenyt, ahol csak tanulni lehetett. Ma már ott tart, hogy az I. osztályú versenyzőknek is méltó edzőtársa, a legutóbbi egyéni versenyen a váloga­tott Földy ellen is szépen játszott. Holl Sándor minden asztaliteniszező előtt a szorgalom és az akarat minta­képe .. . h. t.