Népsport, 1958. december (14. évfolyam, 240-260. szám)

1958-12-01 / 240. szám

I ________A MAGYAR TESTNEVELÉSI ÉS SPORT TANÁCS LAPJA HÉTFŐ, 1958. DECEMBER 1. * Ára : 1 forint -is XIV. ÉVFOLYAM, 240. SZÁM Meglepetések a lbéarágé 1-ben Aki vasárnap délután a rádión az NB I-es mérkőzé­sek állását hallgatta, az ugyancsak csóválhatta a fejét. A Tatabánya 3:0-ra vezetett a Ferencváros ellen, döntet­lenre állt az MTK— Miskolc, a Salgótarján — Győr, a Bp. Honvéd—Dorog találkozó. Újpesten a Szombathely, Diós­győrött pedig a Csepel vezetett ... Néhány mérkőzésen az esélyesebb javítani tudott, de meglepetés így is bőven akadt. Első helyen áll a Tatabánya—Ferencváros találkozó 5:0-ás eredménye, a csepeliek legyőzték a diósgyőrieket, a szombathelyiek ponttal tértek haza Újpestről__Most már szinte biz­tosra vehető, hogy az őszi elsőség kérdése az MTK és a Vasas között dől el. Csak a hajrában roppant össze a Miskolc védelme MTK—Miskolc 4:2 (2:2) Hungária út, 1000 néző. Vezette: Bihari (Siklósi, Szabó F.) MTK: Geller — Gál, Sipos Lantos — Nagy, Kovács III — Sándor, Buskovi, Kovács I. Molnár, Szoncsák I. Edző: Bukovi Márton. MVSC: Károlyi — Tiba, Budai, Pintér — Zom­­bori, Kovács — Kékesi, Csorba, Nyíri, Li­pták Győivel. Edző: Balogh Sándor. Gól­lövő: Molnár, Bu­kovi, Lipták, Sípos (öngól), Bukovi, Bukovi. Szögletarány: 11:1 (7:1) az MTK javára­ érdemel dicséretet, jól játszott azonban a mezőnyben is. Utána Sándor lenyesít­­ménye következik, őt tudták a legne­hezebben leszerelni a miskolci védők. A többi csatár mérsékelt teljesítményt nyújtott. A MISKOLCIAK közül Károlyi sok veszélyes labdát tett ártalmatlanná, de hibákat is követett el. Az MTK mindjárt támadólag lépett fel és sokáig szinte egykapura játszott. A miskolciak 9 emberrel védekeztek, s így tömör falat húztak a kapujuk elé. Csak Sándor tudott olykor-olykor ve­szélyes lenni. A 11. percben góllá érett a kék-fehérek fölénye. Bukovi az alap­vonalig cselezte magát, onnan Hátra­adott és Molnár mintegy 8 m-ről a kapu baloldalába fejelte a labdát. (Károlyi előzőleg Bukovira kimozdult, nem volt a helyén a fejesnél, s így elkésve csak beljebb tudta segíteni a labdát.) 1:0. Nyomasztóvá vált az MTK fölénye. A 14. percben Molnár a jobboldalól szög­letet ívet a kapu elé, Bukovi jól helyez­kedett és mintegy 12 m-ről a kapu kö­zepébe fejelt. 2:0. Nagy gólarányú MTK-győzelem ígér­kezett. A 20. percben Sándort biztató helyzetben a 16-oson belül felvágták. 11-es. A büntetőt Lantos rúgta, Károlyi azonban jó érzékkel vetődve kiütötte a labdát. Ezután néhány erőtlen miskolci támadás következett és senki sem gon­dolta volna, hogy tíz MVSC szépíteni tud. A 2­8. percben azonban ez mégis bek­övetkezett. Kékesi a jobboldalról adta be a labdát, az MTK-védők kissé elaludtak és Lipták mintegy 13 m-ről, a balösszekötő helyéről félmagasan a kapu baloldalába lőtt. 2:1. Egy perc múlva megtörtént az egyen­lítés. Egy előrevágott labdára Kékesi és Sípos futott rá, Sípos érte el előbb, egy darabig a kapuja felé futott vele, az­után fel akart szabadítani, de a labda leperdült a lábáról és a közben kifutó Gellér mellett a kapu jobboldalába vá­gódott, öngól, 2:2. Heves MTK-rohamok következtek ez­­ut­án, de a vendégek lelkesen és jól védekeztek. SZÜNET UTÁN lemét a­z MTK Irányította­­a játékot, a labda szinte állandóan a miskolciak 16-osa körül pattogott, gólhelyzetet azonban nem sikerült összehozniok a kék-fehér csatároknak. A miskolciak csak szórványosan tudtak ellentáma­dásokat vezetni, főleg Kékesi révén. Később még fokozódott az MTK nyo­mása. A középen kitörő Sándor elöl a kapujából kifutó Károlyi csak némi szerencsével tudta elcsípni a labdát. A 86. percben aztán megszerezte a veze­tést az MTK. Sándor a 16-os vonalon, középen harcolt a labdáért, megszerez­te és jobbra gurította. Károlyi és az egyik miskolci hátvéd, valamint hátul­ról Bukovi futott rá a labdára. Az MTK jobbösszekötője egy gondolattal előbb érkezett a labdához, mint a miskolciak és a 16-os oldalvonaláról az 5-ös ma­gasságában gondolkodás nélkül rá­lőtte. Károlyi és Péter is útjában volt a lövésnek, Bukovi ravaszul megcsavart labdája azonban a nehéz szögből is utat talált a kapu jobb oldalába. 3:2. A gól megzavarta a miskolciak vé­delmét és az újabb MTK-rohamoknak m­ár nem­ tudott olyan biztosan ellent­­£11 mi. A 87. percben Szimcsák végre jól fejezett be egy támadást, az alapvonal közeléből beadta a labdát és a befutó Bukovi 5 lépésről egyből a kapu jobb oldalába bombázott. 4:2. A hátralevő percekben is a MTK tá­madott. Érdekes mérkőzés volt. Az MTK úgy kezdett, hogy nagygólarányú győ­zelmet arat majd ezen a találkozón. Ha 2:0 után Lantos berúgja a 11-est, talán valóban így is alakult volna az eredmény. Később azonban a miskol­ciak is szóhoz jutottak és bár kevés támadást vezettek, komoly zavarokat okoztak a kék-fehérek védelmében, így történhetett meg, hogy az MTK kapkodó védelme közreműködésével kiegyenlíthettek. Szünet után sokáig egyhangú volt a játék. Szinte felbil­lent a pálya, olyan nagy nyomás ne­hezedett a miskolciak kapujára, de gólhelyzet nem akadt, mert részben a miskolciak lelkesen és jól védekez­tek, részben pedig az MTK támadó­sora középen tömörülve, oldalt pasz­­szolgatva igyekezett gólhelyzeteket te­remteni. Csak Bukovi bravúros gólja tudta megtörni a jeget. Ez a gól amilyen mértékben felélénkítette az MTK csatársorát, olyan mértékben demoralizálta a miskolciak védelmét. Összegezve a látottakat, az MTK győ­zelme megérdemelt. AZ MTK-BAN a közvetlen védelem sokait bizonytalan­kodott. Még Lantos volt közül­ük a leg­jobb, ő viszont lassúnak bizonyult gyors szélsőjével szemben. A fedezetpár volt a kék-fehére­k legjobb csapatrésze, Nagy játszott hasznosabban. A II. félidőben szinte hatodik csatára játszott­­ ügye­sen. Elől, elsősorban góljaiért, Bukovi Rosszai­ időzített kifutásai miatt két gólt is kaptak. A hátvédhármas nagy mun­kát végzett, közöttük Budai, Tiba és Péter a rangsor. A két fedezet lelkesen és szorgalmasan csak védekezett. A miskolciak legjobbját a csatársorban láttuk Lipták személyében. Hátravont összekötőt játszott, kitűnően kezelte a labdát és ,­szeme" volt minden előre­­­adott labdájának. Rajta kívül a gyors, és helyét gyakran változtató Kékesi hívta fel magára a figyelmet. Bihari játékvezető szinte hiba nélkül vezette a küzdelmes, de végig sport­szerű mérkőzést. Pető Béla első percektől eltekintve végig bi­zonytalanul játszott, támadósora pedig nem volt képes tartani a labdát. A TATABÁNYÁBAN Grosics nem sok, de annál veszélye­sebb helyzetekben bizonyította be, hogy kitűnő formában van. A hátvédhármas tagjai az első negyedóra után fokoza­tosan jöttek fel, Hetényi, Polgár, Molnár vo­lt köztük a sorrend. A fedezetpár óriási munkát végzett mind a védelem­ben, mint a támadások segítésében. A csatársorban Szovják sokat segített a védelemnek is, volt néhány ügyes hú­zása, gólja pedig kitűnő csatárteljesít­­m­ény volt. Lahos a mezőny legjobbjá­nak bizonyult. Nagyszerű labdákkal lát­­ta el társait. Dombai jól illeszkedett be a csatársorba, bár egy-két gólhelyzet­ben hibázott. A technikás Bíró igen jól játszott. Deli volt a csatársor második legjobb játékosa, a ferencvárosi véde­lem egyszerűen nem, tudta őt feltartóz­tatni. Gyakori helycseréivel megzavarta őket A gólok előkészítésében, is nagy része volt. A FERENCVÁROSBAN Horváth bizonytalanul védett. A hát­véd­ hármas rengeteg hibával játszott, időnként Berta tűnt fel jó szerelései­vel. Vilezsál és Dékány igen szürke volt ezen a mérkőzésen. Inkább Vile­­zsál tetszett, ő néhányszor lövéssel se próbálkozott. A támadósorból csak Orosz játékát lehet megdicsérni, a töb­biek formájuk alatt játszottak. Kaposi játékvezető kissé aprólékos volt, de erre szükség se volt, mert a csúszós talaj miatt sok szabálytalan­ság történt. Tabák Endre A feljavult Tatabánya még ebben az arányban is megérdemelte a győzelmet Tatabánya—Ferencváros 5:0 (1:0) Tatabánya, 10 000 néző. Vezette: Kaposi (Pásztor, Jármer). Tatabánya: Gro­­sics — Hetényi, Polgár, Molnár — Farsang, Peller — Szovják Lakos, Dombai, Bíró, Deli. Edző: Lakat Károly. Ferencváros: Horváth — Kiss III, Mátrai, Berta — Vilezsál, Dékány dr. — Kertész, Orosz, Albert, Friedmanszk­y, Fenyvesi.­ Edző: Tátrai Sándor. Góllövő: Biró, Dob­rzjai, Szompát (11 , Laovjl­k, Labos. Szöglet­arány: 7:5 (4:3) a Ferencváros javára. Napsütéses, szép időben, eléggé csú­szós és viszonylag mély talajú pályán a Tatabánya kezdte a játékot és bár az első veszélyes helyzetet a Ferencváros teremtette, de utána percekig a hazai csapat rohamozott. A 7. percben góllá ért a tatabányai fölény. Szögletrúgás után Szovják fejjel Bíróhoz csúsztatta a labdát, az összekötő egy méterről a jobbkapufa mai­lett lőtt a hálóba. 1:0. Kezdés után Albert kiegyenlíthetett volna, de a Friedmanczkytól kapott ki­tűnő labdát a kifutó Grosics mellett centiméterekkel mellé lőtte. A következő negyedórában inkább a zöld-fehérek támadtak. Most sok dolga volt a tata­bányai védelemnek. A 27. percben Dom­ba: Jó labdát kapott Szov­táktól, Hor­váth kifutott, de a tatabányai középcsa­­tár ügyetlenül a kifutó kapusba lőtt. Az utolsó negyedórában csökkent a játék irama. Mezőnyjáték alakult ki, csak a 44. percben akadt komoly hely­zet, Friedmanszky lefutása után Grosice jó ütemű kifutással elcsípte Albert elöl a labdát. A II. FÉLIDŐ elején igen nagy küzdelem alakult ki. Hol az egyik, hol a másik kapu került veszélybe, majd Tatabánya egyre inkább kezébe vette a játék irányítását. Az 54. percben már el is dőlt aztán a mérkő­zés sorsa. Szovják vezette fel a labdát, a balszélről jobboldalra áthúzódott Deli elé játszott, az beívelt, Horváth csak ki­­ütni­ tudta a labdát, s a jó ütemben ér­kező Dombai egyből félmagasan a há­lóba lőtt. 2:0. Kezdés után csaknem újabb gólt ér­tek el hazaiak, de Horváth kifutva, a 16-os vonalánál tisztázott Berta közre­működésével. Közben azonban Horváth a Bertával való összeütközés következ­tében megsérült s a kapust egy percig ápolták. A tatabányaiak tovább roha­moztak. A 61. percben Dombai, Lahos összjáték után Deli kapura húzott, Mát­rai a 16-oson belül elgáncsolta. A 11-est Dombai a jobbra mozduló Horváth mellett a balsarokba lőtte. 3:0. A gól után a Ferencváros méginkább visszaesett. A 76. percben Dombai a középre húzódott Szovják elé fejelt, az kicselezte a kifutó Horváthot és nyolc méterről­­, jobbösszekötő helyéről a háló közepébe lőtt. 4:0. Két perc múlva Deli beadott, a labda Dombairól lecsúszott és Lahos térdéről a kapu jobboldalán vágó­dott a hálóba. 5:0. Az utolsó négy perc­ben a tatabányaiak labdatartásra töre­kedtek, a Ferencváros néhányszor meg­közelítette Grosics kapuját, de csak Friedmanszky és Vilezsál kísérletezett lövésekkel. A három utolsó fordulóban fokoza­tosan feljavult Tatabánya a mérkőzés második félidejében már közel azt a játékot mutatta, amellyel a múlt baj­noki idényben meglepő jó eredménye­ket ért el. Annak ellenére, hogy a mérkőzés kezdetén a védelem még bizonytalankodott, a csatársor támo­gatásával meg tudta őrizni kapuját a góltól. A tatabányaiak fokozatosan lendültek játékba és a II. félidőben már egy pillanatig sem volt kétséges biztos győzelmük. A hátvédhármast a hátravontan játszó Peller erősítette, de a támadósor tagjai, amikor ere szükség volt, segítették a védelmet. Az együttes kitűnő erőnlétét dicséri, hogy a gyors támadásindítás után öt csatárral tudott támadni. A Fe­­nc­­város csapata a mérkőzésen fokozato­­san esett vissza. Az első félidő nagy részében még egyenlő ellenfélnek bizonyult, szünet után azonban nem tudott ellenállni az egyre megújuló tatabányai rohamoknak. Védelme az 1 A labdarúgó NB I góllövőlistájának élcsoportja 7 gólos: Bodon (Salgótarján), Kieucz­­ky (Csepel), Sándor (MTK). 6 gólos: Bencsics (Újpesti Dózsa), 5 gólos: Borsos (Ferencváros), Bu­kovi (MTK), Csordás (Va­sas), Göröcs (Újpesti Dózsa), Tichy (Bp. Honvéd). 4 gólos: Biró (Tatabánya), Csáki (Salgótarján), Dombai (Tatabánya), Ge­rencsér (BVSC), Kuharszky (Újpesti Dózsa), Pál (Csepel)­, Lahos (Tatabánya), Pál (Szombathely). , 3 gólos: Boreányi (II. Dózsa), Csornai (BVSC), Friedmanszky (Ferencváros), Gondos (Csepel), Nyíri (Miskolc), Pál II (Diósgyőr). A labdarúgó NB I állása 1. MTK 16 7 2 1 20: 8 16 2. Vasas 10 5 5 2 13: 4 15 3. V. Dózsa 10 5 3 2 22:13 13 4. Csepel 10 5 2 3 21:13 12 5. Ferencváros 10 5 2 3 17:15 12 6. Salgótarján 10 4 3 3 16:14 11 7. Szombathely 10 3 4 3 12:17 10 8­ 9. Diósgyőr 10 3 3 4 12:12 9 8­ 9. Tatabánya 10 4 1 5 17:17 9 10. Bp. Honvéd 10 3 3 4 11:12 9 11. BVSC 10 3 2 5 12:18 8 12. Miskolc 10 2 3 5 10:18 7 13. Dorog 10 1 3 6 8:18 5 14. Győr 10 2 4 6 3:15 4 HÁTRALEVŐ ELLENFELEK (ö­t otthon, pl. mint pályaválasztó, i­s idegenben) MTK: Dorog (i), Vasas (o), Szom­bathely (i). Vasas: Bp. Honvéd (o), MTK (i), Tatabánya (o). Újpesti Dózsa: Miskolc (i), Dorog (o), Csepel (i). Csepel: Szombathely (i), Miskolc (0) , U. Dózsa (o). Ferencváros: BVSC (o), Bp. Honvéd (1) , Salgótarján (o). Salgótarján: Diósgyőr (o), Tata­bánya (i), Ferencváros (i). Szombathely: Csepel (o), Diósgyőr (i), MTK (o). Diósgyőr: Salgótarján (i), Szombat­hely (o), Győr (i). Tatabánya: Győr (i), Salgótarján (o), Vasas (i). Bp. Honvéd: Vasas (i), Ferencváros (o), Miskolc (i). BVSC: Ferencváros (i), Győr (o), Dorog (i). Miskolc: U. Dózsa (o), Csepel (i), Bp. Honvéd (o). Dorog: MTK (o), U. Dózsa (i), BVSC (o). Győr: Tatabánya (o), BVSC (i), Diós­­győr (o). Mü­ller nyerte a l öt­­méteres gyorsú­szást Budapest—Bukarest úszóviadal második napján ... i. . l i­ ..iJwhrtn ma Táv#­ uAnnaeváltÁ1 1 RllL Szombaton este, lapunk zárta után, még két egyéni és két váltószámot bonyolítottak le a Budapest—Buka­rest l úszó-mérkőzés keretében. A 200 méteres női mellúszásban a tehetséges bukaresti Sanda Iordan biztosan nyert Ózdi Katalin ellen, ördög harmadik helye sem volt vitás, meglepetésre azonban a versenyen kívül induló Tóth megelőzte ördögöt. Kettős bu­dapesti sikert hozott a 100 méteres női pillab­góúszás Egervári és Geb­­hardt révén. Kellemetlenül hatott vi­szont, hogy a 4x100-as férfi vegyes­­váltóban a győztes magyar csapat eredményét Kunsági előbb indulása miatt meg kellett semmisíteni. Érthe­tetlen, hogy olyan tapasztalt versenyző, mint Kunsági, nem tud uralkodni ma­gán, főleg akkor, amikor nem is volt kétes a magyar csapat győzelme. Így értékes pontokat vesztett a magyar együttes. Női gyorsváltónk már job­ban vigyázott, biztonsági váltásokra törekedett és könnyen nyert. 200 m női mellúszás: 1. Jordan (Bu) 3:04.1, 2. Uzdi K. (Bp) 3:07.3, 3. ördög (Bp) 3:14, 4. Boicehovschi (Bu) 3:18.8. Versenyen kívül Tóth (Bp) 3:13.4-et úszott. A pontverseny állása: 36:30 Bu­dapest javára. 100 m női pillangóúszás: 1. Egervári (Bp) 1:21 2. Gebhardt (Bp) 1:23.5, 3. Stefanescu (Bu) 1:23.8, 4. Krreille (Bu) 1:25.8. A pontverseny állása: 44:33. 4x100 m férfi vegyesváltó: 1. Buka­rest I (Caminschi háton 1:08.2, Mitro­­fan mellen 1:16.3, Popescu pillangón 1:08.8. Voicu gyorson 59.3) 4:32.6. Ver­senyen kívül Budapest III 4:38-on­ má­sodik lett. A pontverseny állása: 44:43. 4x100 m női gyorsváltó: 1. Budapest I (Korényi 1:13,3. Egervári 1:10.1, Bo­­doki 1:12,5, Tamasevits 1:09.1) 4:45 2. Bukarest (Dán, VVachter, Rothe, Jurd­uc) 4:54. A pontverseny állása: 54:49. A vízilabda-mérkőzés után a pont­verseny 60:59-re alakult az első nap után Vasárnap már lényegesen nagyobb volt az érdeklődés a verseny iránt. Ezúttal is a műugrók nyitották meg a nap műsorát a szabadon választott gyakorlataikkal. A közönség a pon­tozás miatt sokat zúgolódott. Meg­történt, hogy három pontnyi különb­ség mutatkozott két bíró között. A 400 méteres férfi gyorsúszásban Müller végig vezetve biztosan nyert. Meglepetésre a versenyen kívül i­i­­dúló Csikány második lett. 400 méteres férfi gyorsúszás: 1. Mül­ler (Budapest) 4:46.9, 2. Ionescu (Buka­rest) 4:55.2, 3. Mocacu (Bu) 5:00.8, 4. Hornyánszky (Bp) 5:01.4. Versenyen kí­vül: Csikány (Bp) 4:54.7-tel második lett. A pontverseny állása: 66,64 Buda­pest javára. (Lapunk zártakor a verseny még tart.) A Magyarország—NDK cselgáncs-mérkőzés Élénk érdeklődés mutatkozott a Magyarország—NDK válogatott csel­gáncs csapatverseny iránt. A Sport­csarnok lelátóit zsúfolásig megtöl­tötte az érdeklődő közönség. Szomba­ton este a mérlegelésnél dőlt el mind­két csapat végleges összeállítása. A német csapat lepkesúlyú versenyzője a mérlegelésnél nehezebbnek bizo­nyult, s így a lepkesúlyban a magyar színeket képviselő Kovács ellen az 53 kg-os Schneider indult. A mérlegelésnél a német verseny­zők minden súlycsoportban elérték a felső súlyhatárt, ezzel szemben több magyar versenyző súlyhátránnyal in­dul. A német versenyzők a szombati technikai edzésen nagy felkészültsé­get mutattak. Látszott, hogy minden versenyző a maga speciális fogását gyakorolta különösen. Erős bemelegítő gyakorlatok után mérkőzés-szerű küz­delmet folytattak. Az országok közötti versenyt a XVIII. kerületi sportiskola versenyzői­nek bemutatója nyitotta meg. A sző­nyegen szép fogásokat mutatott be Tarr, Duraj, Madarász, Kóbor és a nyolcéves Bénya Lali. Ezután az MTK és a Dózsa ifjúsági versenyzőinek mérkőzése következett, a következő párosításban: Horváth (Dózsa) karfeszí­téssel győzött Cseh (MTK) ellen. Raits (Dózsa) pontozásos vereséget szenve­dett Csánótól (MTK), majd Protzner (Dózsa) pontozással győzött Bozsár (MTK) ellen. Ezután bemutató szabály­magyarázat következett, majd meg­kezdődött a válogatott mérkőzés. Pehelysúly: Kovács (ír)—Schneider (n) döntetlen. A viadal lapunk zártakor tart. Kosárlabda KB I Férfi mérkőzések. DVTK—TF 58:44 (24:27). Diósgyőr. BVSC—Székesfehér­vári Építők 74:59 (38:37). Péceli út. MAFC — B. Bácska 85:67 (38:28). Baja, Pécsi VSK—Szombathelyi Haladás 62:49 (30:31). Pécs. Női mérkőzések. TF—DVTK 48:47 (25:15). Diósgyőr. VTSK —SVSE 68:57 (32:27) Sopron. Szolnoki Vörös Meteor —Csepel 62:44 (30:31). Szolnok. Bp. Petőfi —MAFC 110:25 (48:13). Sport­csarnok. Bp. Vörös Meteor—MTK 38:33 (18:18). Sportcsarnok. Székes­fehérvári Építők—BVSC 48:42 (24:24). Péceli út. Pécsi VSK—Székesfehérvári Vasas 69:65 (27:33, 56:56). Pécs. A Totó eredménye 48. hét 1. Bp. Honvéd—Dorog 1 2:1 2. Tatabánya—Ferencváros 1 5:0 3. Salgótarján—Győr 1 2:0 4. U. Dózsa—Szombathely 1 1:1 5. MTK—Miskolc 1 4:2 6. Diósgyőr—Csepel 2 1:2 7. Budafok—Pécsi Dózsa 2 0:1 8. Zalaegerszeg—Komló 1 2:0 9. Székesf. — Db. Spartacus 1 1:0 10. Kecskemét—Borsodi B.­­ 0:0 11. Lazio—Roma 2­­:3 12. Milán—Fiorentina 1 2:0 Gyorsabb, gólratörőbb volt a román vízilabda-válogatott Bukarest—Budapest 4:2 (3:2) Szombaton eette a Budapest— Bukarest úszóm­érkőzés keretében mérkőzött meg a két városi válogatott. Vezette: Boér János. Bukarest: S­am­oita — Ba­­dita, Zahan — Blazsek — Grint­escu, Chrivaauta, Kroner. Edző: Cor­cek Carol. Budapest: Füzesi — Katona, Fel­kai — Konrád I — Kiss A., Rusorán II, Husorán I. Edző: Laky Károly. A gó­lok sorrendje: Rusorán II. Rusorán I. Grunteec­t Kroner, Zaha­n, Badita. Nagyszerűen kezdett a magyar csapat és az első két perc eltelte után nem­igen tehetett vo­lna gondolni, hogy a magyar fiatalok vesztesként szálnak ki a vízből. Korszerű támadás végén Konrád I átadása után Rueorán II ka­pásgóljával ért véget az első magyar támadás. Aztán Rueorán I jól irányzott lövése nyomán a labda a bukarestiek hálójában kötött ki. A kétgólos vezetés után azonban m­eg­változott a játék ké­pe. A románok nagy lelkesedéssel fe­küdtek a küzdelembe, a magyarok len­dülete viszomt megtört. Egyre több „el­lőtt" labdát lehetett látni. Az ilyen el­adott támadások után a románok rajta­ütésszerűen lerohanták ellenfelüket, így tett a 2:0-ás magyar vezetésből 3:2-s román vezetés. A harmadik román gól egyébként Konrád I kiállítása után szü­letett meg.. A második félidő elején öt játékos ke­rült a partra. Három magyar és két ro­mán. A negyedik román gólt játékveze­tői fütty előzte meg. Boér szabálytalan­ságot látott az egyik román játékosnál, fújt is, de közben a magyarok kapujá­ba került a labda, így lett a „fordítva értelmezett előnyszabályból” román gól. Nyilvánvaló, hogy a magyar csapatnak kellett volna szabaddobást kapnia. Végeredményben megérdemelten nyert Bukarest válogatottja. Különösen az első félidőben láttunk tőlük gyors meg­ugrásokat, többcsatáros támadásokat. Korszerű, lendületes volt a románok já­téka, de nem nélkülözte a keménységet sem. A magyar fiatalok ott követték el a legnagyobb hibát, hogy közelharcba bocsátkoztak ellenfelükkel, nem igyekez­tek elúszni tőlü­k. Az első három perctől eltekintve nem volt elég korszerű a ma­gyar csapat játéka. Kevés volt a hátulról indított torna Katona például, aki ezeknek a támadásoknak a „nagymes­tere", mindössze egyszer kezdeménye­zett­­ az utolsó percben. Hiba volt ez is, hogy a kapu előtt túlságosan tömö­rültek a magyar csatárok és így szinte egymást akadályozták. Keveset vállal­koztak lövésekre és amikor lőttek, ezt rendszerint gyengén, erőtlenül tették. A román csapat igazolta jó hírét. A csapat törzsét a három sokszoros nagyválogatott: Badita, Zahan és Blazsek alkotja, akik köré épültek a tehetséges fiatalok. Gazdag fegyvertárukban egy­aránt megtalálható a keménység, a gyorsaság, a robbanékonyság, a hely­zetek felismerésie és eredményes ki­használása, a korszerű vízilabdáira való törekvés. Sokszor úgy játszottak a ro­mánok, ahogyan azt a magyar fiatalok­tól szerettük volna látni. Badita és Zahan gyakran sikeresen kezdeménye­zett. Blazsek gyorsasága jól érvénye­sült. Budapest csapatában az igyekezettel nem volt hiba. Füzesi tehetséges, de még kevés tapasztaltsággal rendelkező kapué. Katona sokszor fáradt játékos benyomását keltette. Konrád I nem mindig találta, meg a legjobb meg­oldást, Rusorán iI reménytelennek látszó helyzetekben is kaput akart lőni — természetesen sikertelenül. Rusorán I és Felkai nem búrt az erő­sebb fizikumú románokkal szemben, Kiss A. nem tudta testi erejét kihasz­nálni, alig lőtt kapura. Boér játékvezető a negyedik román gólnál hibát követett el. Várszegi János