Népsport, 1959. június (15. évfolyam, 108-129. szám)

1959-06-03 / 110. szám

A MAGYAR IMI NEVELÉSI É­S SPOR­T TANÁCS LAPJA CSÜTÖRTÖK, 1959. JÚNIUS 4. Ára: 100 fillér XV. ÉVFOLYAM, 110. SZÁM Mérsékelt teljesítmények a válogatott keretek mérkőzésein­ A svédek ellen készülő A- és B-válo­gatott keret szerdán ismét vidéken ját­szott edzőmér­kőzést, s vidéken mutat­kozott be új összetételében az Utánpót­lás-válogatott keret is. Annak ellenére, hogy ezúttal sem vá­lasztottak túlságosan erős ellenfelet,­­ mégsem volt meggyőző a játékuk, külö­­ö­nösen nem az A csapaté. Lagyma­tag, színtelen, erőtlen és minden lendü­letet nélkülöző játékuk nemcsak veze­tőknek okozott meglepetést, hanem nagy csalódás érte a közönséget is, fő­leg Ózdon, ahol a ,,nagyok” játékára 16 000 néző volt kiváncsi, mindössze csak két lövés ment a ha­zaiak kapujára. A megyei bajnokság­ban játszó hazaiak mindvégig nagy becsvággyal, helyenként jól játszottak­­: 6. percben Molnár, 40. percben Mol­nár, 50. percben Hajós, 62. percben Rá­koni, 65. percben Rákosi. 63. perc­ben Szovják. 70. percben Rákosi. A-válogatott keret:Ózd 5:4 (3^2) Ózd, 16 000 néző. V: Konca. A-válogatott keret: Groeics — Mátrai, Sippa, Sárosi — Bundzsák, Kot­ász — Sándor, Göröcs, Tichy, Albert, Fenyvesi. Ózd: Szántó — Gyárfás, Siska, Hajner — Borbás I. Ferdinánd — Borbás II. Széles, Zárai, Kismarton, Szkladán. Ózdon, még soha nem látott tömeg érdeklődése várta az A-válogatott ke­ret bemutatkozását. Az első percekben a hazai csapat igen nagy erővel és lelkesen rohamozott és már az első perc végén Szkladán meg is szerezte a ve­zetést, őrlési üdvrivalgás fogadta a gólt. A gyors siker szárnyakat adott a hazai együttesnek és percekig továbbra is szorongatta Grosics kapuját. A válogatottak igen kényelmesen, könnyedén vették a játékot és így nem tudtak lendületbe jönni. A támadások sem voltak folyamatosak, bár lövések mentek az ellenfél kapujára, de Tichy háromezer, majd Albert egyszer lőtt fölé. A 19. percben nem várt esemény következett be. Szkladán beadását Széles ügyesen levette és közelről a hálóba küldte a labdát. 0:2. A válogatott játé­kára jellemző, hogy sokáig még gól­helyzetet sem tudott teremteni. Félóra eltelte után vezette az első igazán szép támadást: Albert labdájával Sándor ki­ugrott, de közelről küldött lövését Szántó bravúrral kiütötte. A 33. percben Albert a fél pályáról indult el, kicselezte a védelmet és úgy helyezte hálóba a labdát. 1:2. Három perc múlva ismét jó támadást vezetett a válogatott és Tichy egyenlített. A 39. percben ugyancsak Tichy szerezte meg a vezetést. Szünet után a válogatott a következő összeállításban játszott: Ilku — Mátrai, Szigeti, Sárosi — Szajka, Kotász — Budai, Göröcs, Tichy, Pál, Fenyvesi. A 48. percben Tichy a kapus hibájá­ból újabb gólt lőtt. 4:2. A gól után váratlan fordulat következett, mert Szkladán és Sípos góljával a hazai csa­pat egyenlített. A válogatottnak nagyon meg kellett erőltetnie magát, hogy az utolsó negyedórában Göröcs góljával a győzelmet megszerezze. A válogatott keret nagy csalódást kelttett Ózdon. Annál nagyobb örömet váltott ki a sok figurból álló hazai együttes egészséges, lelkes és gólratörő játéka. 8-válogatott keret-Komáromi MÁV-Textiles 7:0 (2:0) Komárom, 800 néző. V: Monáth. B-vá­­logatott: Cserháti. (Faragó) — Lantos, Polgár, Dalnoki I — Nagy, Novák (Pro­­hászka) — Szovják, Rákosi, Hajós, Mol­nár, Taliga. Szőcs és Mateez játékától kisebb sérülések miatt eltekintett Opata Zoltán edző. A mérkőzés előtt mezbe öltözött komáromi labdarúgók egy-egy szál rózsával kedveskedtek a váloga­tott labdarúgóknak. Aránylag gyér ér­deklődés mellett eléggé rossz talajú pályán a válogatottak mindvégig köny­­nyedén játszottak. Sokat egyéniesked­­tek, a belső játékot erőltették, és így folyamatos csapatjáték nem alakulhatott ki. Keveset mozogtak, legtöbbször csak a labda birtokában levő játékos ját­szott, a többiek állva várták a labdát. A csatárok különösen az I. félidőben sokast tologattak, ritkán vállalkoztak lö­vésekre, ennek tudható be, hogy a já­ték e részében elért két gólon kívül Negyedszer is­ a Real Madrid nyerte az Európa Kupát Real Madrid—Stade Reims 2:0 (1:0) **- Távbeszélő-jelentésünk. —■ (Stuttgart, június 3.) Szerdán délután, kellemes időben, 70 000 néző előtt ját­szották le a Neckar-stadionban a labda­rúgó bajnokcsapatok Európa Kupájának döntőjét. A nézőtéren 7000 francia és 3000 spanyol szurkoló foglalt helyet. Dusch (NSZK) sípjelére így állt fel a két csapat. Real Madrid: Dominguez — Marqui­­tce, Santamaria, Zarraga — Sandálé­ban, Rinz — Kopa, Mateos, Di Stefano, Real, Gento. Reims: Colonna — Rodzik, Jonquet, Giraud­o — Penverne, Leblond — Lamartine, Board, Fontaine, Pian­­toni, Vincent. A Real hatalmas iramban kezdte a játékot és azonnal sikerült meglepnie ellenfelét. A 40. másodpercet mutatta az óra, amikor a madridiak szabad­rúgása Mateos lábáról irányt változtat­va Colonna mellett az ellenkező sarokba vágódott. A spanyolok a gól utáni is tovább rohamoztak, s ritkán engedték szóhoz ellenfe­lket. Ennek ellenére a 4 percben a Reims egyenlíthetett volna: Lamartine hajszállal lőtte fölé Vincent átadását. Az időnként túl eré­see mad­ridi védelem nem engedte kibontakoz­ni a francia támadásokat. A 13. percben Jonquet gáncsolta Di Steuanot, a megítélt 11-est Mateos rúgta, de Colonna remek vetődéssel kiütötte a labdát. Az első negyedóra után a Reims átvette a játék irányítását és 30 percen keresztül sokkal többet támadott, mint ellenfele, de helyzetei kihasználatlanok maradtak. A spanyoloknak csak egy nagy helyzetük volt, a 31. percben Gento beadását Kopa fölé rúgta. Koipa en­nél a támadásnál­­megsérült, ettől kezdve végig sántikált. A második félidőt is villámgyors madridi támadások vezették be, Di Ste­fano vezetésével. A 47. percben a kö­zépcsatár 2a métere® váratlan, lapos lövése meglepte Colonnát,­­ a labda a bal sarokba került. A gól után a mad­ridiak már nem erőltették az iramot, láthatólag az eredmény tartására ren­dezkedtek be. A Reims ebben a játék­időben is többet támadott, a spanyol védelem azonban biztosan verte vissza a franciák próbálkozásait. A döntő nem hozott nagy játékot, mindkét csapaton látszott, hogy nehéz, zsúfolt mérkőzésekkel teli idény van már mögöttük. A Real megérdemelten nyerte sorrend­ben negyedszer a kupát, bevált a taktikája, mely mérkőzés kez­detén, majd szünet után is az ellenfél lerohan­ására irányult. A csapat és a mezőny legjobbja Di Stefano volt elöl, hátul mindenütt ott volt, ettől kellett, ragyogóan irányított, de a védekezésben is kivette a részét. Kitűnő teljesítményt nyújtott Domin­guez is és az időnként ugyan túl ke­mény közvellen védelem. Elmondható, hogy egyel­en madridi játékos nem ját­szott átlagon alul. A Reims némi bal­­szereztésével küzdött, a gyorsan beka­pott gól megzavarta, csatárai rendsze­rint nem bírtak a kemény spanyol vé­dőkkel. Egy­gólos veresége jobban meg­felelt volna a játék képének. A relmsiek kapusa, Colonna a máso­dik gólt elnézte. A hátvédhármasból Rodzik emelkedett ki, a csapat legjobbja pedig Penverne volt, aki az irányító szer­epét töltötte be, akárcsak Di Ste­fano a Realban. A csatárok közül Vin­cem és Piantoni játszott átlagon felül, az állandóan szorosan lefogott Fontaine csalódást keltett, Ellard pedig több nagy helyzetet rontott el. Ifjúsági válogatott keret— Auratrxi vegyes 3:0 (0:0) Pestújhely, 1000 néző. V: Mező­tfy. Ifjús­á­gi válogatott keret: Sláger (­Szie­­le­s) — Taroczlai, Hágelsmannin, S­eh­mst­ed­t (Mészöly) — Spieldener, Nagy (Kápoeszr­­a) — Hajdukovics, Illés, Farkas, Po­­pov, Kamarás. G: Farkas, Hajdukovice, Ambrus (öngól). Utánpótlás válogatott— Veszprémi Vasas 3:0 Utánpótlás válogatott— Ves­prémi Haladás Petőfi 2:0 Szerdán délután az utánpótlás válo­gatott keret Veszprémiben játszott, vál­tott ellenfelek ellen. Egy félidőn keresz­tül a Veszprémi Vasas, egy félidőn ke­resztül pedig a Veszprémi Haladás-Pe­­tőfi volt a válogatott keret ellenfele. I. félidő: Utánpótlás válogatott keret — Veszprémi Vasas 3:0. Veszprém, 1800 néző. V: Lőcsei. Utánpótlás: Landi — Jeszienszki, Abonyi, Fellegi — Tallósi, Kuti — Németit I, Zólyomi, Kuharszki, Helinger, Fülöp. A mezőnyben egyen­rangú ellenfelek küzdelme, az utánpót­lás csatárai ritkán vállalkoztak lövésre. G: Kuharszki, Zólyomi, Paltecz (öngól). II. félidő: Utánpótlás-válogatott— Veszprémi Haladás-Petőfi 2:0. V: Va­rasdi. Utánpótlás: Gelei — Jeszenszio, Abonyi, Fellegi — Tallósi, Juhos — Né­meth II, Zólyom-­, Kuti, Helinger,­­Fülöp. A friss erőben lévő hazai csapat végig fölényt harcolt ki, az utánpótlás védel­me azonban jól zárt és a csatárok gyors ellentámadásokat vezettek. G: Kuti, Zó­lyomi. Az utánpótlás csapatából Landi, Tallósi, Kuharszki, Abonyi, Helinger, Fellegi és Kuti játéka emelhető ki. Algériai labdarúgók Magyarországon A SZOT meghívására kedden­ délután algériai esportküldöttség érkezett Buda­pestre. Az é­sz­ak-­afrikai­ labdarúgók mintegy 10 napot töltenek Magyarorszá­gon, majd Lengyelországiba, a Szovjet­unióba és Csehszlovákiába látogatnak, oonnan pedig Bécsibe a VII. VIT sport­versenyre utaznak. Az algériai sportolók magyarországi tartózkodásuk alkalmá­val üzemeket és intézményeket tekinte­nek meg,é© részt vesznek szak­szerv­e­­zetű­ sportversenyeken. Az algériai sportküld­öttség szerdán Tatabányára látogatott el és ott barát­ságos labdarúgó-mérkőzést játszott a Komárom megyei szakszervezeti bányász vegyes csapat ellen. 5000 néző előtt került sor a mérkőzésre. Az érdekes, változatos mérkőzés 5:5 (3:2) arányú döntetlen eredménnyel végződött. (MTI) Labdarúgó edzőmérkőzések Diósgyőri Bányász — DVTK 4:2 (2:1). Diósgyőr. V: Vida. Diósgyőr: Buta — Werner, Tóth, Jakobi — Török, Paulás, — Iván, Csányi, Kiss, Papp, Mak­sa. G: Szabó I (2), Szabó II. Odermarszky, 111. Papp. Kiss. Bp. Honvéd—Egyetértés 7:3 (4:0). Kispest, 200 néző. V: Nagy II Lajos. Hon­véd: Kiss — Töröcsik II, Solti (Bányai), Dudás — Töröcsik I, Dániel (Galambos II) — Marosi, Kazinczy, Machos, Cser­jés (Serényi), Gilicz. G: Kazinczy (2), Machos (2), Cserjés, Gilicz, Marosi, 111. Egresi (2), Aspirány. MTK —BVTK 9:2 (3:1). Hungária út. V: Buk­ovi. MTK: Gellér (Bártfai) — Gál, Damski, Winkler — Kovács I. Kovács III — Bóta, Bukovi, Bödör, Kárász, Arató. G. Bödör (5), Bukovi, Kárász, Bóta. Kovács III. 111. Sípos. Grubicska. Jő: Kovács I, Kovács III. Bukovi. Bödör, 111. Vereczkei, Kocsié, Grubicska. Szombathelyi Haladás—Szombathelyi Pamutipar 5:1 (3:1). Szombathely, 300 néző. V: Szabó. Szombathely: Varrga II — Molnár, Tar, Szőlősi — Kulcsár, Sza­kály — Polgár, Pál, Pém, Komora. Tóth. G: Pál (2), Tóth (2). Komora, 111. Szakács. BVSC —III kér. TVE 5:1 (1:0). Szőnyi út. V: Moór. BVSC: Mészöly — Káposz­ta, Fazekas, Bendek — Szalai, Bárká­­nyi — Murár, Jéger, Csernai, Nagy J., Gerencsér. G: Gerencsér (3), Jéger, Nagy . Győri Vasas ETO —Székesfehérvári Vasas 8:3 (2:1). Székesfehérvár, 700 néző. V: Nagy, Kálmán. Győr: Szentmi­hályi (Pesti) — Borbély, Kalmár, Tamás — Morvai, Budai (Soproni) — Radics, Horváth (Pio), Raffai, Bédi (Ternovszky), Keglevich. G: Raffai (4), Radics (2), Horváth, Morvai,­­ ill. Kisteleki, Nagy, Fieter. Vasas—Budafoki MTE Kinizsi 2:1 (1:1). Budafok. 500 néző. V: Lovas IV Vasas: Kovali­k — Nagy, Palásti, B­e­­rend­i — Szilágyi II, Borfi — Raduly, Csordás, Szilágyi I, Kékesi, Vári. G: Csordás (2), 111. Pintér. Csepel I —Csepel 1­­6:1 (5:1). Csepel. 300 néző. V: Jávor. Csepel I: Bakó (Tóth I) — Bulla (Kóczi­án II), Med­­nyánszky. Takács (Lul­a) — Ughy, Klei­­báti — Tóth II (Schweretz), Kisuczky, Gondos, Németh, Povázsai. G: Pová­­zsai (3), Kisuczky (2) és Tóth II, ill. Kemény Újpesti Dózsa —Duna Cipőgyár 10:0 (2:0, 0:0, 8:0). Megyeri út. V: Balogh I. Újpesti Dózsa: Török (Szűcs) — Rajna (Futó), Várhidi (Magyar), Győrvári — Színi (Halmai), Borsányi (Várhidi) — Nagy (Sziklai), Halápi (Petz) Bencsics (Mihályi), Szusza (Panák), Tóth (Szu­ezei). A cserejátékosok révén a harma­dik harmadban élénkült meg a játék, ami gólokban is megmutatkozott. G: Mi­hályi, Petz (3—3), Bencsics, Szusza, Várhidi, Panák. Miskolci VSC —Felsőzsolca 5:2 (1:2). Felsőzsolca. V: Hernádi. Miskolc: Káro­lyi (Terényi) — Hargitai, Budai, Tiba — Zolier, Nyíri (Csorba) — Simon (Ké­kesi), Dobó. Péter, Kovács, Gyetvai. G. Gyetvai (2), Kovács, Dobó. Simon, 111 Bóta (2, egyet­ 11-esbő­l). Baja vegyes — Építők válogatott 3:2 (0:2). Baja, 1500 néző. V: Hammer. Az előd félidőben a Bajai Posztó, a második félide­jén a bajai­­építők csapata játszott a válogatott ellen. A válogatott csapat budapesti, bajai és szegedi játékosokból tevődött félre. A második félidőben a bajai építők ige­n lendületesen és ered­ményesen játszottak. G: Ceglédi, Posz­­lancsek, Kreisz, ill. Árvai. Tanács Salgótarjáni BTC —Balassagyarmati Lokomotív 7:3 (2:0). Balassagyarmat, 1000 néző. V: Süllői. Salgótarján: Cse­kő — Sándor, Jancsik, Oláh II — Mencze­ (Havasi), Dávid — Bablena, Vasas (Hu­szár), Csáki, Bodon, Répás. G: Csáki (4), Bodon (3), ill. Fedor (2), Franko. Fe­­nc­város —Autótaxi 5:1 (1:0). Pest­újhely, 1000 néző. V­: Pusztai II. Ferenc­város: Virág — Bartha, Muzsal, Gomb­kötő — Viezsál, Dékársy dr. — Dalnoki II, Oro­z, Fried­niánszky, Zveck, Dirig­­ny,és. G: Friedmaiusczky (3), Orosz, Dal­noki II, ill. Kitin. Öt ország női kosárlabdázói Zadarban kiküldött munkatársunk távbeszélő-jelentése.­­ (Zadar, június 3.) Hosszú és elég fá­rasztó volt az utazás Zadarig kárpót­lásul bővelkedett élményekben A hétfő éjszakát Zágrábban töltöttük, innen kedden reggel egy társasgépkocsival folytattuk utunkat Zadar felé. Nem sokkal a megérkezésünk után, még kedden este edzést tartott a ko­sárlabda-csapatunk, mégpedig azon a pályán, ahol a Jugoszláv Kupa mérkő­zések megrendezik. A zadari kosárlab­da-stadion játékterét beton borítja, ami a mieink e­z­­ám­ára rendkívül szokatlan lesz. A palán­kok üvegből vannak,­­ ennek viszont örültek a lányok. Köz­­épcsős nézőtér övezi a pályát, befogadó­képessége háromezer fő. Amikor megérkeztünk a stadionba éppen a bolgár lányok tartottak edzést, több mint ezer fiatal figyelte őket a nézőtérről. Egy ideig mi is beálltunk a szemlélők soraiba. A Jugoszláv Kupa nagy esélyesei a bolgárok, sokat és szorgalmasan edzettek. A magyar lányok rövid ideig tartó lazítóhatású edzést végeztek, s szerdán reggel is tartottak edzést. Kedden este a technikai értek­ez­letén kiderült hogy a kupának az osztrákok távolmaradása miatt öt résztvevője lesz: Jugoszlávia, Bulgária, Magyarország, Olaszország­­ és Lengyelország. Elkészítették a sorsolást, amely a következő: Szerda: Bulgária—­Olaszország, Jugo­szlávia— Magyarország. Csütörtök: Ma­gyarország —Ol­aszország. Len­gyel­ország —Jugoszlávia. Péntek: Bulgária—Ma­gyarorsz­ág, Lengyelország—Olaszor­szág Szombat: Bulgária —Lengyelor­szág, Jugoszlávia—Olaszország. Vasár­nap: Magyarország —Lengyelország, Ju­goszlávia — Bulgária. A mérkőzések iránt nagy érdeklődés nyilvánul meg, ami érthető is, hiszen itt Zadarban a kosárlabda még a labdarú­gásnál is népszerűbb. Éppen ezért ren­dezik itt a kupa­küzdelmeket. Zentai Ferenc 10.4 A felhőszakadásban öt órára írták ki kedden délután a tájékoztató jellegű férfi s női 100 m-es futóversenyt és­­ öt óra előtt 2 perccel megnyíltak az ég csatornái a BEAC- pálya felett. Az első férfi előfutam résztvevői már ott voltak a rajtnál, őket gyorsan elindították. Két rossz rajt után indult el a mezőny, Kiss László nem li­törődve a szakadó esővel, hatalmas lendülettel hagyta ott a töb­bieket és négy métert vert rá végig könnyed futással a második Kutira. A befutó után már az időmérők szaladtak­­ a fedett le­látóra és csak ott nézték meg az órákat. Alig akartak hinni a szemüknek: három óra egyformán 10.- et, csúcsbeállítást mért a győztesnek! Igaz, hogy az első 50-en erős, lökésszerű hátszél se­gítette a futókat, de Kiss László szereplése így is nagyon biz­tató volt, ő maga azt hitte, hogy csak 11 körül futott. A másik két előfutamba beosztottak s az összes női vágtázók ott topogtak a lelátón, egy ideig reménykedtek, hogy a versenyt folytatni le­het. A húszperces felhőszakadás azonban tengerré változtatta a pályát és utána is csak lassan csendesedett meg az eső. Verseny­zésről már nem lehetett szó és elmaradt az utána tervezett váltó­edzés is. Így azután — mit tehettek mást — felöltöztek és haza­­­_________mentek a versenyzők. A megtartott 100-as előfutam eredménye: 1. Kiss L. (Tatabányai Bányász) 10.4, 2. Kuti (MTK) 10.8, 3. Gregor (Vasas) 11, 4. Munkácsi (MPSC) 11, 5. Bense (Vasas) 11.2. A hátszél erősebb volt a megengedettnél. Nehéz ellenfélnek ígérkezik a kínai úszócsapat — Mit tudnak a kínaiak? — faggatták szerdán délután a Sportuszodában az FTC fiatal úszói Bakó Jenőt, az FTC ed­zőjét. — Csak annyit tudok, hogy 20 tagú úszócsapattal jönnek a kínaiak. Feltehe­tő, hogy itt, lesznek közöttük azok is, akik részt vettek a moszkvai VIT-en. Ott pedig a kínai versenyzők megmutatták, hogy ebben a sportágban is nagy lé­pést tettek előre. Egyik-másik számban bizony alaposan megleckéztették a mieinket. Nemcsak a mellúszásban áll­nak jól, hanem kitűnő gyorsúszóik is vannak. Lantosnak és Mülernek nagyon jó kell úsznia ahhoz, hogy megelőzzék­­ őket. Sajnos, Vörös beteg, így nem in­dulhat. Megtudtuk, hogy a kétnapos nemzet-­­­közi versenyen rajthoz áll Killermann Klára i® és a fiatal kétszázas női mell­­úszó-tehetség, Brellos. Boros Kató a 100 és a 400 m­e© gyorsúszásban in­dul. Érdekes versenyre van kilátás 100 m-es pillangóúszásban. Tumpek György az egri versenyen mutatott jó úszásán felbuzdulva ismét felveszi a versenyt Várszegivel és Kiss Lászlóval. Szorgal­masan készülnek a magyar mell­úszók, hiszen a kínaiak ebben az úszásnem­ben érték el legnagyobb sikereiket. Hír szerint Mu Swan-su is eljön, aki pedig már sok borsot tört a magyar mell­úszók orra alá. A kétnapos verseny során bajnoki vízilabda-mérkőzések is lesznek. Ezek középpontjában szombaton, az FTC— Vasas rangadó áll. A fiatal versenyzők sikerei Egyszerre két helyen, a Városmajor­ban és az Üllői úton is folyik országos toristaverseny. A Városmajorban a küz­delem már a döntőkhöz közeledik. Az FTC versenye azonban szombat helyett a kedvezőtlen időjárás miatt csak szerdán kezdődött teljes erővel. Örvendetes hogy a Városmajorban az alsóbb osztá­lyú számokban a fiatalabb évjárathoz tartozó versenyzők jutottak a döntőkbe. Külön dicséretet érdemel a kis Polgár Ezzel, aki az ifjúsági verseny után a II. osztályban is diadalmaskodott. Az I. o®z­­tályú férfi egyes és férfi páros döntőjét viszont újból elhalasztotta a verseny­­bíróság. Az üllői úton szerdán délután az I. osztályú egyesek során több kisebb meglepetés is akadt, így ,Mihók legyőzte Bakost, a fiatal György pedig játszmát vett el Illilassíntól, aki az után fel is adta a harmadik játszmát. A férfi me­zőny első kiemeltje, Forró biztos győ­zelemmel kezdett. Az úttörő és serdülő versenyek mezőnye már a második fordulóknál jár. VTSE, II. osztályú férfi egyes elődöntő-Hármaik (MAFC)—Szijjártó (VTSE) 6:2­, 6:3, Pintér (MAFC)—Landerits (VTSE) 7:5, 7:5. II. osztályú női egyes döntő- Polgár (U. Dózsa)—Posta (U. Dózsa) 5:7, 6:3, 6:2. III. osztályú férfi egyes elő­döntő: Avar (VTSE)—Bárdi (Vasas) 6:4, 6:4. FTC. I. osztályú női egyes- Gallnerné (U. Dózsa)—Telegdynné (Bp. V. Meteor) 8:6, 6:4. Schubert (Vasas) — Kissné (Bp. V. Meteor) 6:4, 7:5. Jusits (U. Dózsa) — Burde (Vasas) 6:2, 6:3. I. osztályú férfi egyes: Mihók (Gyárépítők)—Bakos (FTC) 6:4, 6:4. Böröczk­i (Bp. V. Meteor)— Pálinkás (Vasas) j. n. György (Honvéd)— Milassin (FTC) 6:2, 3:6, j. n. Engel (Gyárépítő­k)—Székely (FTC) 6-3, 7-5 Forró (Gyárépítők)—Talabér (Pénzügyi 6:2, 6:4. A Bp. Honvéd és A MASZ-ban elkészülte­k ez egyéni jellegű atlétikai egyesületi bajnokság f­eő fordulójának értékelésével. Az idén külön vezetik a férfi és a női rangsort. A három osztályban megrendezett ver­senyek eredményei alapján az előbbi­ben a Bp. Honvéd, az utóbbiban az Új­pesti Dózsa vezet, de míg az újpestiek a férfi versenyeken is sok pontot sze­reztek, addig a Hon­véd a női rangsor­ban csak a 8. helyen áll. Ilyen kiegyen­súlyozatlanságra más egyesületeknél is akad példa. Feltűnő a csepeliek jó he­lyezése mind­két pontversenyben A ki­sebb szakosztály közül figyelemre méltó a makói jó szereplése a női verseny­ben, sok lényegesen nagyobb szakosz­tályt előztek meg. Az élen így áll a pontverseny.­­ az U. Dózsa vezet Férfiak: 1. Bp. Honvéd 1202, 2. D. Dózsa 1089 3. Vasas 777, 4. MAFC 50­1, 5. Csepel 543, 6. Győri ETO 457 7. MTK 456,5, 3. Szegedi VSE 447, 9. BEAC 444, 10. DVTK 436, 11. Tatabányai Bányász 413, 12. Előre 408, 13. Gyulai MEDOSZ 405.5, 14. UTTE 401, 15. Debreceni Épí­tőik 394­­. Nők: l. u. Dózisa 553, 2. MTK 447.5, 3. Csepel 407, 4. Vasas 384.5, 5. D. Építők 332, 6. Bp. V. Meteor 301 7. BVSC 367, 8. Bp. Honvéd és BEAC 261. 10. Gy. MEDOSZ 235.5, 11. Orosházi Ki­nizsi 220.5, 12. Bp. Petőfi 215, 13. UTTE 208, 14. Makói VSE 194, 15. Gy. ETO 193 p. összesen 115 sportkör szerzett a férfi és 102 a női versenyeken pontot. I Hecker 14:26.4-et futott 5000-en . Az országos csapatrendszerű II. osz­tályú atlétikai egyesületi bajnokság Ke­leti csoportjának elmaradt I. fordulóját szerdán postaverseny formájában ren­dezték meg. Az FTC-pályán a Szolnoki MÁV és a fővárosi sportkörök verse­nyeztek. A célegyenesben az időnként megengedettnél erősebb lökésszerű hát­szél segítette a százasokat, a 18 éves, mezítláb ugró Balassi azonban valósan érte el távolban 7 m-es eredményét.. A verseny legjobb eredménye Hecker nevéhez fűződött, a ló 8:33-as 3000 m után egészen könnyen futott , 14:30-on belül. A gerelyhajításban Kulcsár ge­relye első, 72-es dobásánál eltört s­zük­etngerellyel nem tudott Javítani FÉRFIAK 100 m: 1. Mátyus (MPSC) 10.8, 2. Ná­daslaki (Bp. Építők) 11, 3. Veszeli (MP) 11.1. 400 m: 1. Munkácsi I. (MP) 51.4, 2. Szekeres (MAFC) 52.4. 1500 m: 1. Szabó dr. (M) 3:57, 2. Szentiványi (M) 3:53.4. 5000 m: 1. Hecker (M) 14:26.4, 2. Pintér (M­­) 14:56.2, 3. Szalay (MP) 15:00.4. Pontversenyen kívül Simon D. (M) 14:55.2-t futott. 110 m gát: 1. We­­szelovszky (M) 16.4. 200 m gát: 1. Mun­kácsi­­ 25.9, 2. Oros (SZMÁV) 26.7, 3. Literáty (M) 27.2. Távol: 1. Balacsi (SZ) 701, 2. Römer (MP). 670. Súly: 1 Katona (SZ) 13.74, 2. Sólyom (M) 13.68, 3. Hajtó (É) 13.51. Rúd: 1. Kismartoni P. (M) 315. Gerely: 1. Kulcsár (K) 72.62, 2. Kaposvári (M) 55.82 4x400 m: 1. MAFC 3,30.2, 2. MPSC 3,34. Pontversenyben: 1. MAFC 6, 2. Bp. Építők 4, 3. SZMAV 2, 4. MPSC 0 p. NŐK 100 m: 1. Munkácsi A (MP) 12.2, 2. Jónás (MP) 12.3, 3. Szabó (FTC) 12 . 400 m: 1. Munkácsi A. 58.3, 2. Tanov­­szky (F) 62,4. Magas: 1. Cseh (SZ) 140. Súly: 1. Nemesfalvi (SZ) 10.43. 4x100 m: 1. MPSC 53.1. 2. FTC 53,2. Pontversenyben: 1. SZMAV 4, 2. MPSC 2, 3. FTC 0 p. DEBRECENBEN a nagyerdei stadionban a csoportba capott debreceni sportkörök és a Diós­győri VTK mérkőzött. Kellemetlen, esős időben erősen közepes eredmények születtek, az ifjúsági Nagy futott fi­gyelemre méltó megyei csúcsot. A női pontversenyben az Építők 1 ponttal 139:38) győzte le a DEAC-ot a férfi pontverseny döntetlenül végződött (66:66). FÉRFIAK 100 m: 1. Z. Kovács (DVTK) 11. 400 m: 1. Varga (Építők) 52.9. 1500 m­: 1. Fazekas (DVTK) 3:59.5. 110 m gát: 1. Berzi (DVTK) 16.3, 2. Kiss E. (É) 16.3. 200 m gát: 1. Berzi 26.2, 2. Kiss E. 26.7. Rúd: 1. Szakáll (DVTK) 350 4x400 m: 1. Építők 3,33. Pontversenyben: 1. D Építők és DVTK 1­0­1 p.X NŐK 100 rr,: 1. Szottfried (É) 12.8, 2. Nagy K. (Él 12.9. 400 m: 1. Nagy K. 61,5. Ma­gas: 1. Papp (DEAC) 143. Súly: 1. Bu­­záciné (DEAC) 10.76. 4x100 m: 1. Építők 52,8. Pontversenyben: 1. D Építők 4 2. DEAC 2, 3. DVTK 0 p.