Népsport, 1962. április (18. évfolyam, 63-84. szám)

1962-04-12 / 71. szám

nvrm /­t A DIAGYAR TESTNEVELÉSI É­S SPORT TANÁCS LAPJA CSÜTÖRTÖK, 1962. ÁPRILIS 12. Ára: 60 fillér XVIII. ÉVFOLYAM, 71. SZÁM Nincsenek klasszis játékosaink (kosárlabda) — CSB-mozaik (ökölvívás) Tornászaink 3 verseny után A megyei labdarúgó-bajnokság eredményei A baráti országok sportjából Ritkán látható nagyszerű küzdelemben győzött férfi röplabda-válogatottunk Csütörtökön a Sportcsarnokban: Budapest—Szovjet utánpótlás 1958 óta először látogatott el hazánkba a Szovjetunió röplab­da-válogatottja, amely 1960-ban, Rio de Janeiróban veretlenül nyerte meg a vi­­­­lágbajnokságot. A­­ mérkőzést óriási érdeklődés előzte Só&fesfcíggg meg. Csaknem a zsúfolásig meg­* TTJ telt a Sportcsar-T? tím nőit nézőtere. H­off Nagy tapsvihar • * ki a pályára a két csapat, Gálos és Cirkov, a két csapatkapitány zászlót cserélt, majd a himnuszok elhangzása után megkezdődött a mérkőzés. Magyarország—Szovjetunió 3:2 (7, -14, -11,12, 10) Spcikcsarnok, 2000 néző. Ve­zette: Radvány (jugoszláv) és Bors (magyar). Magyarország: Gálos, Molnár, Protinn, Tatár, Jánosi, Ivancsó. Csere: Blau­mann, Czasnik, Tüske, Flórián. Edző: Abád József. Szovjetunió: Voszikabojnyikov, Szibirjakov, Cirkov, Vlabuskas, Kacsorov, Vengerovszk­i. Csere: Bujnov, Miserszkij. Edző: Nyikolaj Mi­he­jev. Kitűnően kezdett a magyar válogatott. Pillanatokon belül 5:1 lett az állás együttesünk javára, amelyet még tovább tudott nö­velni. A szovjet csapat 9:5-re feljött, a játszma azonban biztos magyar győzelemmel végződött­ . Úgy, látszott, hogy a második játszma az előzőnek a fordított­ja lesz, hiszen a szovjet váloga­tott nagyszerű játékkal 6:2-re, 11:3-ra és 14:6-ra vezetett, tehát már csak egy pont kellett neki a játszma megnyeréséhez. A mieink azonban óriási hajrába kezdtek és a közönség harsány biztatása mellett kiegyenlítettek, de végül is nagy izgalmak kö­zepette a szovjet csapat nyerte a játszmát. A harmadik játszmában már nem volt ilyen nagy az iram, mert az előző játszma hatalmas küzdelme szemmel láthatóan so­kat kivett mindkét csapat játéko­saiból. A mieink kezdtek jobban, 5:1-es vezetéshez jutottak, a szov­jet együttes azonban erősíteni tudott. 11:5-re megfordította a játszma állását és innen már biztosan nyert. Hatalmas küzdelem alakult ki a mérkőzés további részében. Mind a negyedik, mind az ötödik játszmában a szovjet válogatott kezdett jobban, de a magyar csa­pat mindkét játszmában nagy­szerűen hajrázott és sikerült megismételnie a tavalyi moszk­vai bravúrt: ezúttal is 3:2 arány­ban legyőzte a világbajnok szov­jet válogatottat. Ritkán látható, nagyszerű küzdelmet hozott a két kitűnő együttes találkozója. Válogatot­tunk az első játszmában szelle­mesen, nagyon jól kombinálva játszott, s ezzel teljesen kizök­kentette szokott ritmusából el­lenfelét. A későbbiek folyamán a szovjet csapat nagyszerűen feljavult a mezőnyben, s ettől kezdve — a második játszmá­tól eltekintve — hatalmas küz­delem alakult ki. A magyar vá­logatott régen játszott olyan jól, mint ezúttal. Nemcsak jó támadójátékukat, hanem áldo­zatos védekezésüket is minden dicséret megilleti. A magyar csapatban Tatár és Gálos volt a legjobb, mind a hálónál, mind a mezőny­ben kitűnő teljesítményt nyújtot­tak. Prouza, Tüske, Ivancsó és Blaumann a mezőnyben jeleske­dett Jánosi és Molnár sokszor jól ütött, a mezőnyben azonban lassúak voltak. A szovjet csapat legjobbja Voszkabojnyikov volt, akinek hatalmas erejű leütéseit egyszerűen nem lehetett védeni. Kezdeti bizonytalankodás után hasonló erényeket csillogtatott Szibirjakov is. A többiek végig megbízhatóan játszottak. ★ A nagy érdeklődéssel kísért, hallatlanul izgalmas Magyar­­ország—Szovjetunió férfi röp­labda-mérkőzés után csütörtökön újból összemérik tudásukat a két ország röplabdázói. Ezúttal azon­ban nem országok közötti válo­gatott mérkőzésre kerül sor, mert a magyar csapat Budapest néven, a szovjet csapat pedig Szovjet utánpótlás-válogatott né­ven fog szerepelni. A találkozó érdekessége, hogy a szovjet csapat a második hato­sát szerepelteti majd. Változás lesz a magyar együttesben is, mivel ugyancsak a második gar­nitúra fog pályára lépni, azzal a különbséggel, hogy a két csa­pat vezetői között történt meg­állapodás értelmében a mieink közül két két játékos mindig megerősíti a csapatot a kezdő­hatosból. A mérkőzés minden bizonnyal ezúttal is érdekes, izgalmas küzdelmet fog hozni, mert a 12 szovjet játékos között alig van tudásbeli különbség, s a magyar csapat cserejátékosai is szépen megallták a helyüket a keddi találkozón. A magyar szövetség azzal is növelni igyekszik a csütörtöki műsor érdekességét, hogy a nemzetközi mérkőzés előtt tűzte ki lejátszásra a Bp. VTSK —Bp. Petőfi női NB I-es találkozót. A Magyarország —Szovjetunió mérkőzés egyik jelenete. Jól sikerült ugratás után Molnár csak egyes sáncot kapott, amely mellett biztosan ütötte be a labdát. Körmöczi jól kezdett, férfi teniszezőink gyengén szerepeltek Nizzában — Távbeszélő-jelentésünk. —1 (Nice, április 11.) Cannes-ben­ búcsúnk nem a legjobban végző­dött, a vegyespáros döntőjében ugyanis a Howe­ Catt (ausztrál,­­ angol) kettős 6:3, 6:3­­ — arányban győzött a Gulyás. Ostermann­­ (magyar, nyugat­i-­ német) páros ellen.­­Di Nizzában hétfőn és kora délelőtt egyszer­11é­re tíz pályán kezdő­­­dött a teniszezők újabb versenye. A férfi egyes mezőnye jónéhány versenyzővel erősödött, amit egyébként a kiemelés is bizonyít, hiszen az első nyolc között a következők kaptak helyet: Carmon (francia), Gulyás, Knight (angol), Sanders (dél afrikai), Buding (nyugatnémet), Bungert (nyugatnémet), Piret (francia) és Pimenthel (venezuelai). A ki­emeltek csak a második forduló­ban kapcsolódtak be a 84 teni­szezővel megkezdődött küzde­lembe. A magyar játékosok — sajnos, Gulyással együtt — ebben a második fordulóban vereséget szenvedtek. Gulyás új ütővel igen bizonytalanul játszott, sem hátul, sem elöl a hálónál nem találta meg igazi ütéseit. Ellen­felének, a dél-afrikai Diepraam­­nak viszont minden sikerült és megszületett a férfi egyes első meglepetése. A további kiemel­tek ugyanis biztosan jutottak el a legjobb nyolcig. A magyarok közül Szikszai állt még közel a továbbjutáshoz, játszmát nyert a Zuleta elleni mérkőzésén, de, saj­nos, a döntő játszmát elkapkod­ta. Katona és Zentai csak egyes időszakokban volt Pilet, illetve Grinda egyenlő ellenfele. A női egyesben a rendezők kissé érthetetlenül , Körmöczi Zsuzsit csak a harmadik helyen emelték ki Schultze és De la Courtie mögött. Bajnoknőnk azonban jól kezdett, három mér­kőzést nyert és már a legjobb nyolc között van, ahol a francia Courteix ellen játszik. A párosok mérkőzései még nem kezdődtek meg. Férfi egyes I. ford.: Katona— Rivorne (francia) 6:4, 6:2, Zentai — Herdy (osztrák) 6:2, 5:7, 6:3, Szikszai—Devorra (francia) 6:1, 6:1. II. ford.: Piret (francia) — Katona 6:2, 6:4, Grinda (francia) — Zentai 6:3, 6:4, Zuleta (ecua­dori)—Szikszai 6:2, 5:7, 6:2, Diepraam (d. afrikai)—Gulyás 6:4, 6:8, 6:1 Női egyes, I. ford.: Körmöczi—Cox (angol) 6:3, 6:0, II. ford.: Körmöczi —Marechall (belga) 6:1, 6:0, III. ford.: Kör­möczi—Wissault (francia) 6:2, 6:1. Saroveczki Gyula Megérkeztek Szófiába a magyar birkózók *— Távbeszélő-jelentésünk. —» (Szófia, április 11.) Kissé „rá­zós" repülőút után érkeztünk meg a bolgár fővárosba, ahol a birkózószövetség vezetői igen szívélyesen fogadták sportkül­döttségünket. Ma estére várják a lengyel, a török, a görög és az Iráni együttest. A verseny iránt igen nagy az érdeklődés. A sajtó bő terjede­lemben foglalkozik a nemzetközi szabadfogású birkózóviadallal. Itt van már Szófiában a Nem­zetközi Birkózó Szövetség kül­döttsége — élükön Roger Cou-­ton —, hogy leszűrjék ennek a nemzetközi szabadfogású ver­senynek a tapasztalatait, mivel a küzdelemsorozatot az új sza­bályok szerint bonyolítják le. A verseny, amelyen csaknem a világ valamennyi „nagyja" szőnyegre lép, 13-án este kezdő­dik az 5000 néző befogadására alkalmas szófiai Universiade Sportcsarnokban. Matura Mihály Sportegyesületi közgyűlések Az U. Dózsa április 16-án, hét­­főn délután fél 6 órai kezdettel tartj­a évi rendes közgyűlését­­a VI. Eötvös utca 7. sz. alatti klub­­helyiségben. Az elmúlt évi mun­káról, valamint az ez évi költ­ségvetésről és a versenynaptár­ról Csáki Sándor, az U. Dózsa elnökhelyettese számol be. A Bp. Voröe Meteor SE elnök­sége április 14-én 16 órakor a KPVDSZ (VI. Jókai utca 6.) kul­túrtermében rendezi meg beszá­moló küldöttközgyűlését. Az el­nöki megnyitót Balassa János el­nök tartja, a múlt évi munkáról Kőszegi Tibor főtitkár számol be. (MTI). Kijelölték labdarúgóink 21-es VB-keretét Baróti Lajos szövetségi kapi­tány — mint legutóbb közöltük — hétfőn délelőtt, az NB I-es klubcsapatok edzőivel történt megbeszélés után, kijelölte a chilei világbajnokságra készülő 40-es válogatott keretet. Ked­den, a szövetségi kapitány kö­zölte, hogy mivel a jövő héten, április 18-án Uruguay váloga­tottjával játszik a magyar vá­logatott, szükség van arra is, hogy kijelölje az uruguayiak el­len készülő keretet, amely egy­ben a chilei világbajnokságra készülő szűkebb keret is. A szűkebb VB-keret huszon­egy játékosból áll. Tagjai: Kapusok: Grosics, Uku, Szent­mihályi. Hátvédek: Mátrai, Ihász, Mé­szöly, Sárosi, Sóvári. Fedezetek: Nagy, Solymosi, Sípos, Menczel. Csatárok: Sándor, Farkas, Göröcs, Rákosi, Albert, Monos­tori, Tichy, Kuharszki, dr. Feny­vesi. A felsorolt játékosok vasárnap estétől, az utolsó bajnoki for­dulótól a szövetség rendelkezé­sére állnak, közösen készülnek az uruguayiak, majd a törökök elleni válogatott mérkőzésekre, illetve a chilei világbajnokságra. A klubcsapatok nemzetközi ta­lálkozóin, így a húsvéti tornán és a kupamérkőzéseken, az ér­dekelt klubcsapatok kerettagjai — szerepelhetnek. Baróti Lajos arra a kérdésre, hogy ez a 21-es keret vajon véglegesnek tekinthető-e, ezt fe­lelte: — Csak egészen rendkívüli esetben, sérülés vagy nagy for­mahanyatlás miatt változtatok a 21-es kereten, de akkor is csak a 40-es keretben szereplő játé­kosokat veszem figyelembe ... Bozsik is szerepel majd az uruguayiak ellen, hétfőtől tehát ő is részt vesz a közös edzése­ken ... Kedden tehát sok kérdés tisz­tázódott, s ezek után a szak­vezetőké és a kijelölt játéko­soké a szó. Remélhetőleg nagy lelkesedés fűti majd játékosain­kat az előkészületek során, hi­szen a világ legjobb labdarúgói­nak chilei találkozóján való részvétel­e nagy megtisztelte­tést jelent. A Fiorentina ment tovább a Kupagyőztesek Európa Kupájában Fiorentina-Újpesti Dózsa 1:0 (0:0) Népstadion, 35 000 néző. V: Mayer (Kramser, Hausmann, mindhárom osztrák). Fiorentina: Albertosi — Ro­­botti, Consiantini, Casteliello — Ferretti, Rimbaldo — Hamrin, Bartu, Milán, Del’Angelio, Petris. U. Dózsa: Lang — Káposzta, Várhidi, Sóvári — Solymosi, Színi — Bene, Görcs, Halápi, Ku­harszki, Rossi. Góllövő: Barta. Szögletarány: 6:1 ((2:1) az U. Dózsa javára. Ki­állítva: Színi és Milán a 41. perc­ben. Az esős időjárás sem tartotta vissza az érdekes kupamérkőzést váró közönséget, a pálya talaja azonban csúszóssá vált, bár a kezdésre elállt az eső. Az Újpesti Dózsa tiszta fehérben, a Fioren­tina lila mezben futott ki a pá­lyára. A lila-fehéreket nagy biz­tatás fogadta. Az I. félid­ő első percében vi­haros támadással kezdett a bu­dapesti együttes. Rossi pompás beadását a belsők elhibázták. Támadott az Újpesti Dózsa. Az első Fi­ore :Hi C a támadást Bartu vezette, leadása azonban elpat­tant Milán lábáról. Az Újpesti Dózsa támadásai csak a 16-osig jutottak el. Ott többnyire rendre hárítottak a firenzei védők. Az első nagy helyzetet a Fiorentina teremtette a 10. percben: Ham­rin a 11-es pontról kapásból fölé lőtt. Feljött az olasz csapat. A 15. percben Petris futott el, lö­vése a kapu mellé szállt. Négy perc múlva Bartu lábáról csú­szott le jó helyzetben a labda. Ellentámadás során Rossi 25 méteres lövését védte Albertosi. Erősített a Dózsa. A 28. percben Kuharszki hibázott a kapu szá­jában. Nem sokkal később Bené jól tette lyukra Göröcsöt, de Al­bertosi kifutással vetődve csípte el a labdát. A 42. percben Színi szabálytalankodott a firenzeiek térfelén. Utána Milán felvette a földről a labdát és azt Színi ar ar­cába vágta, mire pedig Színi megrúgta Milánt. A játékvezető mindkettőt kiállította, Bene ment hátra Színi he­lyére. A II. FÉLIDŐ Fiorentina-támadással kezdődött. Bartu jó leadását középen elhi­bázta. Támadott az I. Dózsa, de játékosai sokk­at cipelték a labdát, így szerelték őket. Solymosi be­adását a­ kapu előtt Göröcs le­­felejte, s Albertosi elcsípte a lab­dát. Mezőnyjáték után Káposzta jó labdáját Halápi átemelte vé­dőjén, a a labda Albertosi zsák­mánya lett. Állandóan a Dózsa támadott és egy ellentámadás so­rán mégis a Fiorentina ért el gólt a lesről. Az 56. percben Hamrin, labdájával Bartu lesről elfutott, néhány lépést tett a lab­dával, Lung kifutott a kapuból, Bartu Lung mellett 15 méterről a kapu közepébe lőtte a labdát. A játékvezető megítélte a gólt. 1:0 a Fiorentina javára. (3:0 ra nőtt ezzel az olaszok előnye.) A gól után újra támadott a buda­pesti csapat, Halápi előreadására Bene futott rá, de, az ol­asz ka­pus gyorsabb volt.­­ Káposzta jött fel, lövését fogta az olasz kapus. Utána Hamrin lőtt a kapu fölé. A másik olda­­l kun a 67. percben Rossi lőtte rá­­ a labdát, de az visszapattant a védőkről. Utána Kuharszki tört­­ ki, de elesett és a labda szöglet­­é­re pattant. Szinte állandóan a­­ Dózsa támadott. A csatárok több k védésre adtak alkalmat Alberto­­sinak. Ezután feljött a Fiorentina és Hamrin elöl Lang szögletre tisz­tázott. Újra a Fiorentina 16-osá­­nál tanyáztak a budapesti lila­­- fehérek. A hátralevő időben az ered­mény nem változott. Barcsa győzött Hort ellen Magyar sakkozók külföldön Moszkvában a nemzet-­­­közi sa­kkverseny 6. fordulójá­ban a 8 játszma közül csak 6 fejeződött be. VI. fordu­ló: Szimagin— Padewsziki függő, Hort—Ignatyev 1:0. Averbach — Lilienthal döntetlen, Bronstein — Barcza döntetlen, Larsen — Wade függő. Aronyin—Vaszju­­kov függő. Judovics—Dely függő. Befejeződött néhány függő­­játszma is: Vaszjukov—Averbah 0:1, Szimagin — Samkovics dön­tetlen. Dely— Barcza döntetlen. Aronyin—Judovics döntetlen. Larsen—Wade döntetlen. Barcza —Hort 1:0. Barcza—Ignatyev döntetlen. Bronstein—Padevszki döntetlen. Judovics—Dely dön­tetlen, Aronyin—Szimagin dön­tetlen. Samkovics —Bihovszkij döntetlen, Aronyin—Averbah döntetlen. Samkovics—Judovics döntetlen, Bihovszkij —Szimagin döntetlen. A Wade—Averbah játszma a 90. lépésnél a szovjet sakkozó győzelmével végződött. A 6. forduló után Averbach vezet 4.6 ponttal (eddig Hort volt az élen). A további sorrend: Bronstein 4 pont, Barcza, Hort, Judovics 3.5—3.5 pont, Lilienthal, Ignatyev 3—3 pont, Dely, Sam­kovics 2.5 — 2.5 pont. MAR DEL PLATABAN a 12. fordulóban Szabó László az argentin Pilnikkel döntetlenül mérkőzött. A 12. forduló: Szmisz­ tov—Polugajevszkij döntetlen, Byrne (amerikai)—Letellier (chi­lei) 1:0. Najdorf (argentin)—San­­guinetti (argentin) döntetlen, Pil­­nik (argentin)—Szabó döntetlen, Parma (jugoszláv)—Eliskases (ar­gentin) 1:0, Pachman (csehszlo­vák)—Rosetta (argentin) 1:0, Penrose (angol)—Penno (argen­tin) függő. Bielicki (argentin)— Guimard (argentin) függő. A 11. fordulóban függőben maradt Eliskases—Pilnik játsz­ma Eliskases győzelmével végző­dött. Polugajevszkij, a verseny él­lovasa az eddigi 12 lehetséges­ből 10 pontot szerzett és ezzel teljesítette a nemzetközi nagy­mesteri cím eléréséhez szüksé­ges „normát". Az élcsoport állása: Poluga­jevszkij 10 pont, Szabó 8 pont, Szmiszlov, Najdorf, Sanguinetti 7.5—7.5 pont. VARSÓBAN a nyílt lengyel női bajnokságon szereplő Karakas Gyuláné a 6 forduló után is az élcsoportban foglal helyet 5 ponttal. Az autó ügyességi versenyen Hollós István vasárnap érte el a legjobb időt, Steyr-Puch gépko­csijával. Az ügyességi verseny végeredménye. Juniorok. 750 kem-ig: 1. Töreki László (Fiat) 1:27.4, 2. Leitner (Fiat) 1:28.8, 3. Almássy (Zas­tava) 1:33.4. 1000 kem-ig: 1. Keresztesi József (Wartburg) 1:22.4, 2. Koronkai (Wartburg) 1:23.2, 3. Krisztics (Wartburg) 1:27.4. 1300 kem­ ig: 1. Sándor István (Volkswagen) 1:27.2, 2. Tóth F. (Volkswagen) 1:28. 3. Voj­­nich (Moszkvics) 1:31.8. 1300 kem felett: 1. Esztervári (Vaux­hall) 1:35. 2. Cseléelyi (Vauxhall) 1:49. 3. Békeffy (Moszkvics) 2:25. Nők: 1. dr. Tóth Éva (Trabant) 1:29.8, 2. Békeffy Jenőné (Moszk­vics) 1:32.4, 3. Sziklai Judit (Moszkvics) 1:40.2, 4. Módra Lászlóné (Skoda) 1:43.6. 5. dr. Rónainé (Wartburg) 1:43.8. Szeniorok. 750 kem-ig: 1. Hollós István (Steyer-Puch) 1:16.6. 2. Döme József (Trabant) 1:17.6. 3. Kulcsár L. (Trabant) 1:18.6. 1000 kem-ig: 1. Kondoros­ Tihamér (Fiat 600—D) 1:20.2, 2. Szabó Z. (Wartburg) 1:20.8. 3. Bodnár E. (Wartburg) 1:23.8. 1000 kem felett: 1. Kamarás László dr. (Skoda) 1:20.4. 2. Bu­­gyai (Skoda) 1:22.4, 3. Kelemen (Skoda) 1:23. Válogattak a kerékpárosok AZ MKSZ hétfő esti elnökségi ülésén kijelölték a békeverse­nyen résztvevő magyar kerék­párversenyzőket. A XV., jubi­leumi versenyen Aranyi Lajos, Megyerdi Antal, Török Győző, Horváth Ferenc, Mezei József és Juszkó János képviseli a ma­­gyar színeket. A csapat azonos a múlt évben hetedik helyen végzett magyar válogatottal. NSZK—Uruguay 3:0 (1:0) A kétszeres világbajnok uru­guayi labdarúgó-válogatott szer­dán Hamburgban az NSZK elleni mérkőzéssel megkezdte európai vendégszereplését. NSZK — URUGUAY 3:0 (1:0), 71 000 néző. Vezette: Leo Horn (holland). NSZK: Fahrian — Schr­ei­inger, Wenauer, Kurbjuhn — Schulz, Szymaniak — Koslowski, Ha:ier, Seeler, Brülis, Schafer. Uruguay: Sosa — Gonzarez, Torche, Majewski — Goccaives, P Cubilla — L. Cubilla, Silva (Sassa), Cabrera (Langon), Rocha (Doubsas), Escalada. Azonnal a nyugatnémet válo­gatott lépett fel támadólag, s már a 6. percben Brilis előtt nagy gólhelyzet kínálkozott, a balösszekötő azonban elügyet­­­­lenkedte az alkalmat. Utána­­ Haller került jó­ helyzetbe. Sósa azonban lábravetődéssel men­tett. Állandósultak a hazaiak támadásai, de mintegy negyed órán keresztül gólhelyzetet nem tudtak teremteni. A 19. percben cseréltek az uruguyaiak. Rocha helyére Douksas állt be, a nyu­gatnémetek fölénye a 25. perc­ben érett góllá, Haller remekül átkígyózott a védelmen és a te­hetetlen kapus mellett gólba lőtt (1:0). Jellemző volt a játék képére, hogy az uruguayiak elő­ször a 28. percben veszélyeztet­tek. Fahriannak a 35. percben adódott először dolga, amikor Cabrera lövését hárította. A 44 percben Douksas előtt egyenlí­tési alkalom kínálkozott, Fahrian azonban merész lábravetődéssel tisztázott. A második félidőben tovább folytatódott a hazaiak fölénye. Az 53. percben Schaffer labdája került az uruguayi kapuba (2:0). Továbbra is a nyugatnémetek ro­hamoztak, s a 74. percben Kos­lowski rúgott gólt­ (3:0). Öregfiúk teremkézilabda-tornája A Bp. Honvéd Dózsa György úti klubhelyiségében ünnepélyes keretek között adták át a két győztesnek és a helyezetteknek az öregfiúk­ teremkézilabda-baj­­noks­ágának befejezése alkalmá­ból az érmeket. Ugyancsak ez alkalomból elhatározták a részt­vevők, hogy május utolsó heté­től kezdve szabadtéren is meg­rendezik a tornát hasonló cso­portbeosztással. A bajnokság végeredménye. A-c­soport 1. Vasas 3 3—— 20:11 6 2. Bőrösök 3 2 — 1 20:20 4 3. ETE ,,A’­ 8 1— 2 13:14 2 4. MTE­­ 3-------S 11:13 — B-csoport 1. Csepel 5 4 1 — 68:40 9 2. U. Dózsa 5 2 2 1 SB,SG 8 3. ETE ,,B'­ 5 2 1 2 46:36 5 4. Bp. Spartacus 5 1 2 2 55:56 4 5. Bp. Szöv. 5 2— 3 37:56 4 6. MAFC 5 1 — 4 30:47 2