Népsport, 1963. április (19. évfolyam, 65-85. szám)

1963-04-08 / 69. szám

A MAGYAR TE­STI L­EVE LK­SI ÉS SPORT TANÁCS LAPJA hétfő, 1963. április 8. ^ Ára: 1 forint ^ xix. évfolyam, 69. szám Minden tekintetben jobb volt a magyar válogatott M­agyarország—Svájc 92:52 (46:23) Sportcsarnok, 1500 néző. Vezette: Zuman dr., Mostenau (mindkettő csehszlovák). Magyarország: Greminger (2), Bohaty (2) - Gabányi (17) - Prieszol (13), Palik (15). Cs: Benczie (8), Koczka (8), Lendvai (5) , Rácz (4), Vajdovich (2), Or­­bay (2), Glatz (14). Edző: Páder János. Svájc: Cunrat (4), Dell’Acqua (6) - Deforeli (3) - Baillis (10), Ferrer (2). Cs: Liebich (10), Fil­­lietta (6), Fornerona (4), Spaeth (2), Wenger, Wellenmann, Page (5). Edző: G. Cottier. A belgái­ ellen győztes ma­gyar csapat két helyen meg­változott: Liptay helyett Vajdo­­vich, Kulcsár helyett pedig Lendvai játszott. A svájciak jól kezdtek, de aztán jött a magyar csapat, és már a 3. percben 13:7 volt az eredmény. A ruganyos Prieszol révén hamarosan je­lentős pontelőnyre tett szert a magyar együttes és tízpontos különbség alakult ki. A játék változatos, élénkiramú volt. A 14. percben 34:17-re állt a mér­kőzés. Válogatottunk néhány ra­gyogó támadást vezetett. A sváj­ciak gyakran csak szabálytalan­ságok árán tudták megakasztani , támadásainkat. A 17. percben 38:21-re veze­tett együttesünk. Az utolsó négy percben a svájciak területvéde­lemre tértek át, de ez sem so­kat segített rajtuk. A II. FÉLIDŐBEN a svájciak kezdtek jobban. Bail­lis remek tempódobással talált a hálóba. A játék irama tovább­ra sem csökkent, ezúttal is gyak­ran­ cserélgetett mindkét fél. Ga­­bányi Lendvai helyére, Vajdo­­vich pedig Greminger helyére jött be. A 8. percben 66:33-at mutatott a jelzőtábla. Ezután a magyar csapat percei következ­tek. A svájciak — két alkalom­mal is, amikor a magyarok a hálóba találtak, labdához sem tudtak nyúlni. 71:35 állás után Gabányit kipontozták, nem sok­kal később Prieszol is erre a sorsra jutott. 77:41, 81:41, majd 83:51 után az utolsó öt percben a magyar válogatott változatlan lendülettel rohamozott, s 92:52-re alakult a végeredmény. Ezúttal is pontosan 92 pontot értek el e mieink, csakúgy mint szomba­ton a belgák ellen. Férfi kosárlabda-válogatot­­­ tünk újabb ellenfelével szem­ben az előző napon jól bevált­­ taktikát alkalmazta: gyors já­tékkal, lendületes támadások- s­kai és biztos dobásokkal igye-­­­kezett eredményt elérni. Együt-­­­tesünk játékán nem látszottak meg a belgák elleni mérkőzés fáradalmai, mert a játékosok­­ végig bírták a heves iramot. A győztes együttesből Palik,­­ Glatz, Prieszol, és Gabányi jó­­ teljesítményt nyújtott, de a töb­­­­biek is dicséretet érdemelnek.­­ Az újonc Lendvay nagy akaratát­­ külön ki kell emelni. A svájciak végig sportsze­rűen küzdöttek, az utolsó pil­­lanatig nem adták fel a szá­mukra kilátástalan küzdelmet. Technikailag elég jól képzet­tek, dobó­készségük viszont nem éri el a belgák színvona­lát. A csapatból a legjobb telje­sítményt Baillis, a kétméteres Liebich, valamint Deforei játéka nyújtotta. A két játékvezetőnek nem volt nehéz feladata. Ezúttal jobban ös­sze tudták hangolni ítéleteiket.­­ ★ Az előmérkőzés?: Ifjúsági vá­­­­logatott —Győri ETO 53:45 (14:20). Női mérkőzés: Várszegi János Női csapatunk legyőzte az NSZK-t, férfi válogatottunk vereséget szenvedett a Koreai NDK csapatától Prágában — kiküldött munkatársunk távbeszélés jelentése: ■— (Prága, április 7.) A szombati , késő éjszakai hajrá után vasár­nap már kora délelőtt asztalhoz léptek a versenyzők a prágai asztalitenisz VB-n |BBgja«ng»a Ezen a napon fifir iben sok érdekes SS találkozóra került sor, s ez a közön- BBsBBj&gi­ség érdeklődésén 27.. • is meglátszott. ttiswovsTvl svEta Már a délelőtti fi­sióimé rimsu mérkőzések is Css*­­ PR4HA • .1961 mintegy 4000 néző * IV. ---------'— előtt zajlottak le. A magyar férfi csapat első erősebb ellenfelét kapta Romá­nia együttesében. Ez a talál­kozó nem a legjobban indult, hiszen Faházi vereséget szen­vedett, majd 1:1 és 2:2 lett az eredmény. Végül azonban­­ 5:2-s magyar győzelem szüle­tett. Délután 8000 néző előtt ma­gyar szempontból döntő fontos­ságú mérkőzésekre került sor. Férfi válogatottunk szereplését nem kísérte szerencse és 3 és félórás küzdelemben 5:4 arányú vereséget szenvedett a Koreai NDK csapatától. Női csapatunk váratlanul biztosan, játszmavesz­­teség nélkül legyőzte az angolo­kat verő NSZK-t. Szombat esti női eredmények: Magyarország—Koreai NDK 3:0. Heirits—Kim Jang Sil 2:0 (19, 14), Földyné—Jong Kong Ja 2:0 (10, 11), Földyné. Heirits— Kim Jang Sil, Jong Kong Ja 2:0 (19, 19). IV. csoport: NSZK-Ango Ua 3:2. Szombat esti férfi eredmények: Magyarország—Franciaország 5:8. Faházi—Chergui 2:0 (15, 13), Rózsás—Helaine 2:0 (12,14), Ber­czik—Dubus 2:0 (8, 14), Faházi­­ -Helaine 2:0 (10, 14), Berczik- Chergui 2:0 (16, 13). B-csoport: NSZK-Románia 5:3. FÉRFIAK: B-csoport: Magyarország —Románia 5:2 Rózsás—Giurgiuca 0:2 (—10, — 10). Rózsás a védekezésnél nem tudta lekezelni a román já­tékos pörgetéseit. Bérezik — Co­­birzan 2:0 (18, 12). Sokat bi­zonytalankodott bajnokunk, de a második játszmában mindig a legjobbkor ütött. Faházi — Negu­­lescu 2:1 (—20, 18, 5). Faházi jól nyesett. A döntő játszmában szinte minden sikerült neki. Bér­ezik—Giurgiuca 1:2 (18, —19, -23). A román versenyző a harmadik játszmában már 20:17 arányban vezetett, Berezik azon­ban egyenlített, sőt, mérkőzés­­labdája is volt. Végül két bosz­­szantó hiba, s győzött Giurgiuca. Rózsás—Negulescu 2:0 (12, 21). Rózsás jól küzdött a gyenge na­pot kifogott Negulescuval szem­ben. Faházi —Cobirzan 2:0 (17, 19). Faházi sokszor kihagyott, több labdát ,.eladott­ , de végül is győzött. Bérezik — Negulescu 2:1 (—18, 12, 10). Bérezik játé­ka ezúttal sem volt megnyugta­tó. A többi eredmény a B-csoport­­ban: P­ranciaország — Ausztria 5:2, NSZK—Korea 5:3, Brazília — Indonézia 5:3. Más eredmények A-csoport: Szovjetunió—Dánia 5:4, Jugoszlávia—Izrael 5:0. D-csoport: Japán —Egyesült Ál­lamok 5:0, Japán — Hollandia 5:0, Egyesült Államok—Lengyelor­szág 5:2, Koreai NDK—Magyarország 5:4 Pak Sin Iz—Faházi 0:2 (—18, — 13). Faházl nemcsak jól nye­sett, hanem remekül kontrázott is. Jung Kil Hua —Rózsás 2:1 (—15, 7, 20). A döntő játszmáiban 17:14 és 20:17-re vezetett a koreai., Rózsás azonban egyenlí­tett, a befejezés Jung Kil Huamaik sikerült jobban. Jun Duk Chi — Bérezik 2:0 (1­6, 19). Bérezik formán alul játszott. A II. játsz­mában 17:114-re vezetett Bérezik, Jung Kul Hua —Faházi 2:1 (10, -13, 14). A koreai játékos F­a­­házi fonákjára ütött, s ezzel sikerült pontokat szereznie. A koreaiak már 3:1 arányban vezettek. Pak Sin II—Bérezik 1:2 (—14, 19, —17). Bérezik játéka vala­mit javult, de még most sem látszott képességeinek megfe­lelően. Jun Duk Chi —Rózsás 1:2 (—17, 12, —14). A döntő játszmában 10:6-os Rózsás-veze­tés mellett fordultak. Jung Kil Hua —Bérezik 2:0 (19, 14). Az I. játszmában 9:3-ra, 15:10 re és 16:14-re vezetett Bérezik. Jun Duk Chi — Faházi 1:2 (17, —13, —16). A nép leg­szebb mérkőzése. A koreai vé­gig támadott, Faházi azonban remekül védett. 4:4. Pak Sin Il — Rózsás 2:0 (18, 16). A nagy tét miatt Rózsás kevésbé bírta idegekkel. A B-csoportbeli eredmények: Ausztrália—Brazília 5:2, NSZK — Indonézia 5:0, Románia — Franciaország 5:0. NDK: II. csoport: Kína —NDK 3:0. III. csoport: Japán —Brazília 3:0. IV. csoport: Magyarország —NSZK 3:0 Földyné—Harst 2:0 (13, 18). El­sősorban labdatartás jellemezte a mérkőzést. Földyné biztosabb volt. Heirits —Simon 2:0 (13, 12). A labdabiztosabb Heirits jó já­tékkal győzött. Földyné, Heirits — Simon, Harst 2:0 (14, 18). A 2:0- ás vezetés után a magyar kettős váratlanul simán nyert. Ezzel a győzelemmel női csa­patunk nagy lépést tett a cso­portelsősége felé. Nagy József LEGÚJABB A Botvinnik—Petroszjan sakk­­vi­l­ág­ba­j­nok­i p­árosm­érk­őz­é­s szombaton függőben maradt 7. játszmáját vasárnap folytatták. A találkozó az 52. lépésnél Pet­­roszjan győzelmével végződött, s így Petroszjan 4:3 arányban megszerezte a vezetést. (MTI) NEMZETKÖZI MÉRKŐZÉSEK Japán—Dél-Korea 5:0. Fukuoka. Tenisz. A Davis Kupa ázsiai zóná­jában fölényes hazai győzelemmel fejeződött be a mérkőzés. Franciaország—Románia (női) 54:51 (21:26). Montceau les Mines. Kosárlabda. Franciaország—Bulgária 4:3. Pá­rizs. Súlyemelés. Tömörült az élmezőny! Újabb meglepő eredmények a tavaszi harmadik fordulóban Elég egy pillantást vetni a táblázatra, máris szembetűnik, hogy a tavaszi harmadik forduló után tömörült az élmezőny. Négy csapatnak — Újpesti Dózsa, Bp. Honvéd, Ferencváros, Győr — egyaránt 20 — 20 pontja van, csupán a gól­­arány szabja meg közöttük a sorrendet. Ha­sonló esetre már régen volt példa labdarúgá­sunk élvonalában. Nagy tehát a tömörülés a táblázat elején, de lejjebb is! A tizenhatodik fordulóban ismét néhány vá­ratlan eredmény született. Meglepetésnek szá­mít, hogy a Pécsi Dózsa legyőzte a DVSC-t, a Komló az MTK-t, s az Sz. Haladás pontot vitt el Dorogról. A Bp. Honvéd tavaszi harmadik mér­kőzését sem tudta megnyerni, míg a Ferenc­város az Újpesti Dózsa legyőzésével már hat pontot szerzett tavasszal. A tizenhatodik fordulóban ismét gólinség volt, hiszen hat csapat nem tudott gólt rúgni. A győri mérkőzés sorsát is egy szabadrúgás döntötte el. Feltűnő, hogy a Szeged három mérkőzésen egyetlen gólt sem rúgott. A Bp. Honvéd erejé­ből is csak egy gólra telt a 270 perc alatt, az is 11-esből született. A Dorog és a Szombathely viszont tavasszal még nem kapott gólt! A tavaszi harmadik forduló mérkőzésein a já­tékosok többsége lelkesedésével, küzdőképessé­gével tűnt ki. Elsősorban ilyen erényeinek kö­szönheti a győzelmet a Ferencváros, a Komlói Bányász, a Pécsi Dózsa, s döntetlenjét a Salgó­tarján és a Szombathely is. A nagy érd­eklődéssel várt rangadó, mint már annyiszor, most sem hozott magas színvonalú játékot, csupán küzdelmet. Az egyik legjobb csapatteljesítményt a Pécsi Dózsától láttuk, védekezésből nagyon gyors, eredményes rohamokat vezetett. Ellenfele, a DVSC viszont, meglepően gyengén, s ráadásul lélektelenül is játszott, akárcsak Salgótarjánban. Legjobb vidéki csapatunk, a Győri Vasas ETO, szünet után kerekedett felül, de támadójátéka nem volt olyan gólveszélyes, mint legutóbb. Helyzetek azért adódtak, akárcsak Szegeden, de ezeket a csatárok elügyetlenkedtek — akárcsak Szegeden. A Komlói Bányász bravúrral szerezte meg első tavaszi győzelmét, mégpedig első félidő­beli jó, lendületes játékával, két gyors góljá­­val, s a hajrában csillogtatott küzdőképességé­­vel.Az NB II-ben is született néhány meglepő eredmény. A Keleti csoportban a kiesés ellen küzdő DEAC tavasszal még nem kapott ki, s ezúttal Soroksárott az Egyetértést győzte le. Nem várt arányban győzött a Salgótarjáni Ko­hász is. A Nyugati csoportban a BVSC Kapos­várott is tudott győzni, a Dunaújváros pedig a fővárosban hat gólt rúgott a K. Lombiknak. A gólszegénységre jellemző, hogy a csapatok­nak csaknem fele nem talált a hálóba. A labdarúgó NB I állása 1. Újpesti Dózsa 16 7 6 3 33:17 29 2. Bp. Honvéd 16 8 4 4 37:20 20 3. Ferencvárosi TC 16 8 4 4 27:19 29 4. Győri Vasas ETO 16 8 4 4 23:18 20 5. MTK 16 7 5 4 29:24 19 6. Dorogi Bányász 16 5 7 4 21:17 17 7. Szegedi EAC 16 6 5 5 10:20 17 8-9. Tatabányai Bányász 16 5 5 6 17:17 15 8-9. Vasas 16 4 7 5 19:19 15 10. Pécsi Dózsa 18 4 7 5 20:22 15 11. Debreceni VSC­­16 3 8 5 18:28 14 12. Komlói Bányász 16 3 7 6 18:24 13 13. Salgótarjáni Bányász 16 4 4 8 17:23 12 14. Szombath. Haladás 16 2 3 11 10:31 7 Ferencváros—Újpesti Dózsa 2:0 (1:0) Népstadion, 40 000 néző. Vezette: Spotalí, csehszlovák (Benkő, Schopp). Ferencváros: Aczél — Kováik,­­ Újpesti Dózsa: Lumy — Mátrai, Bálnak­ — Vilezsál,­­ Káposzta, Rajna dr., Sóvári — Havasi — Kökény, Bak­osi,­­ Solymári, Várhidi — Sainu, Albert, Orosz, Fenyvesi dr.­­ Kuhamsz­ki, Borsányi, Bene, Edző: Mészáros József,­­­­ Honér. Edző: Sztücs Gyula. Öngóllal kezdődött 42. perc: Sóvári a 16-os sarka előtti területen ki akarta cse­lezni Kökényt, a szélső azonban elvette tőle a labdát, gyorsan kapura tört, és már az ötössel egy magasságban járt, amikor laposan Alberthez akarta adni a labdát. Várhidi közbelépett, el akarta rúgni a labdát, de olyan szerencsétlenül ért hozzá, hogy lábszáráról a kimozduló Lang mellett laposan a bal sarokba vá­gódott a labda. 1:0. Öngól! 82. perc: Rákosi vezette a labdát, mintegy 20 méterről nagy erővel rálőtte. A bal sarokra tartó magas labdára Lang vetődött, a kapufára ütötte, és amikor az visszapattant, Albert ráfutott és senkitől sem zavartatva, könnyedén, hat méterről, a kapu köze­pébe gurította a labdát. 2:0. A Ferencváros küzdő­képessége ismét csillogott A mérkőzés előtt sokan áll­ták körül azt a kis területet, amelyen Orosz segítségével a melegítőbe öltözött Albert pró­­barúgásokat végzett. Aggódtak a ferencvárosi szurkolók, vajon a válogatott középcsatár vál­­lalja-e a játékot. Nos, Albert kijelentette: játszik! Felderültek az arcok, az új­pestiek öltözőjében viszont ko­mor csend honolt, mert Göröcs, térdsérülése miatt, nem vállalta a játékot. Szűcs edző gyors döntésre szánta magát. A válo­gatott csatár helyett védőjáté­kost állított a csapatba, így történt meg aztán az a ritka eset, hogy az él­lovas Újpesti Dózsa nyolc védőjátékossal lépett pályá­ra. Ebből a felállásból nem volt nehéz arra következtetni, hogy az újpestiek elsősorban a véde­kezésre összpontosítanak majd. Győzött a Ferencváros. Első­sorban azért, mert legjobb összeállításában tudott pályára lépni és ebben az összetételben nagyobb erőt­­ képviselt, mint ellenfele. Ezen kívül pedig azért is, mert a ferencvárosi játékosok küzdőképessége most is fényesen csillogott. A nagy akarat, a lelkesedés újabb értékes két ponthoz segítette a Ferencvárost. Pedig kezdetben úgy látszott, hogy az újpestiek Göröcs nélkül is győzelmi eséllyel lépnek pályára. Az első negyedórában ugyanis a lila-fehérek ügyesen lelassítot­ták a ferencvárosi támadásokat, pontosabb összjátékkal huzamo­­(Folytatás a 2. oldalon) Győr-Tatabánya 1:0 (0:0) Győr, 12 000 néző. Vezette: Szegedi (Nyeste, Bartha). Győr: Barna — Koós, Orbán, Tamás — Palota­, Máté — Keg­­lovich, Moldvai, Orosz, Pováztai, Adriigan. Edző: Szusza Ferenc. Gól a szabadrúgásból A 65. percben Povázsai három csellel a tatabányai 16-os vonalra játszotta be magát, amikor szabálytalanul szerelték. Povázsai bukdácsolva is lőtt, s a labda Gélei kezéről a kapufára és onnan a hálóba pattant. A játékvezető azonban belefújt az akcióiba, s gól helyett szabadrúgást ítélt a győriek javára. A 18 méteres szabadrúgást Palotai a sorfal fölött remekül megcsa­varva, a jobboldali, léc mellett küldte a hálóba. Szünet után nagyon jól játszott a Győr Tiszta idő, napsütés köszön- í­rásra. Az idő azonban csak lát­­tött vasárnap a Rába-parti vár­j szalag volt kitűnő, a napnak Tatabánya: Gelei — Töröcely, Hetényi, Juhos — Kovács, Sze­pesi — Pász­tor, Biró, Nagy E., La­dos, Deli. Edző: Groek­o Gyula. nem volt melege és eléggé hű­vösen fújt a szél is. Később fokozatosan felhősödött­ hábo­rúit, s a mérkőzés előtt egy órával szemerkélni kezdett az eső, amely később fokozatosan erősödött, helyenként zápor lett belőle. Ennek ellenére nagy ér­deklődés előzte meg a találko­zót, s ezúttal a közönség nem is csalódott. A két jó formában levő dunántúli csapat mindvégig, de különösen szünet után, hatalmas iramú, helyenként változatos, igen élvezetes mérkőzést vívott. A találkozó elején a csúszás (Folytatás a 2. oldalon) Kiss István az idén is biztosan nyerte a budapesti mezei futóbajnokságot Az év első nagy mezei futó­versenyére, a népligeti Buda­­pesti-bajn­okságo­ a végére bekö­szöntött — ha még élénk széllel is — az igazi tavasz. A női felnőtt kivételével a népes me­zőnyök közül is kiemelkedett ezúttal a férfi felnőtteké, hiszen csak tizenkilencen hiányoz­tak a benevezettek közül. De addig, amíg utolsónak az ő nagy ér­deklődéssel várt összecsapásukra sor került, akadt a többi fu­tamban is érdekes verseny, sőt meglepetés is. Férfiak Felnőttek (kb. 6 km): 1. Kiss István (Bp. Honvéd) 17:25.8, 2. Sütő (Vasas) 17:35, 3. Horváth (Bp. Honvéd) 17:40, 4. Simon D. (Bp. Spartacus) 17:47.6, 5. Szabó dr. (MAFC) 17:50.2, 6. Szerényi (Bp. Honvéd) 17:51.2, 7. Pintér (Bp. Spartacus) 17:55, 8. Pansch (Vasas) 17:56. 9. Molnár (MTK) 18:02 8, 10. Mácsár (Bp. V. Me­teor) 18:05.3, 11. Szekeres (MAFC) 18:06.4, 12. Jóni (Bp. Honvéd) 18:11, (101 induló). Csa­pat: 1. Bp. Honvéd I (Kiss, Hor­váth, Szerényi Jani, Tormási) 42, 2. Vasas 71. 3 Bp. Spartacus 75, 4. MTK 103, 5. MAFC 115, 6. Bp. Honvéd II 151 p. If­júságiak (kb. 2500 m): 1. Zémann Miklós (MTK) 7:27, 2. Bálint Gy. (MTK) 7:31,6, 3.­­ Laczkó (BRESC) 7:32,6, 4. Bálint J. (MTK) 7:34,4, 5. Kálmán (BVSC) 7:35,6, 6. Kleman (BEAC) 7:35,8, 7. Szabó J. (Bp. Honvéd), 8. Magyar (BVSC), 9. Kamarás (Újpesti Dózsa), 10. Jencsók (Izzó). 88 ind. Csapat: 1. MTK (Zémann, Bálint Gy., Bálint J., Pfeiffer, Felsővályi) 37, 2. Bp. Honvéd 87, 3. Újpesti Dózsa 155, 4. FTC 171, 5. KÖZÉRT 180, 6. Csepel 190. Serdülők (kb. 1500 m): 1. Zanyi András (Bp. Honvéd) 4:45.2. 2. Sátori (Csepel) 4:18.6. 3. Pokorni I (Tipográfia) 4:49.6. 4. Nagy V. (Újpesti Dózsa) 4:20.6. 5. Figler (35. szt. ITSK) 4:25.3. 6. Hrabáik (Bp. Honvéd) 4:26.6. 7. Deme (BRESC). 8. Rakik (Újpesti Dózsa). 9. Veres (35. sz. ITSK). 10. Kop­pányi (Petőfi G.) 17 induló. Csapat: 1. 35. sz. ITSK I (Figler, Veres, Sípos, Gyurákovicis, József) 46. 2. Újpesti Dózisa 59. 3. Törek­vés 181. 4. Bp. Honvéd 183. 5. Tipográfia 202. 6. 35. sz. ITSK II 237. Nők Felnőttek (kb. 1500 m): 1. Tóth Mária (Bp. Helyiipari) 4:45.6, 2. Túri (BVSC) 5:00.1, 3. Korompay (Vasas) 5:11.6, 4. Le­leszi (Újpesti Dózsa) 5:14, 5. Rib­­nikár (Bp. Honvéd) 5:21, 6. Hagy­mási (FTC) 5:24. 22. ind. Csapat: 1. FTC (Hagymási Gyenge, Ma­k­ra) 21, 2. Bp. Honvéd 27, 3. Előre 51. If­júságiak (kb. 800 m): 1. Tóth Erzsébet (35. sz. ITSK) 2:34. 2. Lipták (Újpesti Dózsa) 2:34.6. 3. Karácsony (Vasas) 2:34.8. 4. Tóth­ Lőrincz (Bp. Honvéd) 2:36.9. 5. Fogelsperger (B­agi G.) 2:37.2. 6. Halasi (MTK) 2:38.4. 46 ind. Csapat: 1. 35. sz. ITSK (Tóth É. Tóth Zs., Seres) 23, 2. Törekvés­­51, 3. Vasas Izzó 60, 4. Csepel 65. 5. 56. s­z. ITSK 68. Serdülők (kb. 600 m): 1. Mol­nár Katalin (Előre) 1:55.4, 2. Besenyei (Újpesti Dózsa) 1:56.3, 3. Varga (MTK) 1:56.8, 4. Lőrin­­czi (Törekvés) 1:56.8, 5. Kiss 1:56.8, 6. Kollár 1:56.9 (mind Újpesti Dózsa), 70 ind. Csapat: 1. Újpesti Dózsa (Besenyei, Kiss, Kollár) 13, 2. MTK 28, 3. Előre 30, 4. Józsefvárosi Sí 42, 5. An­gyalföldi Sí 59, 6. Csepel 66. Vasárnap első: Kulcsár Győző A vasárnapi párbajtőr-verse­nyen már 40 vívó indult el, te­hát elég sokkal bővült szombat­hoz képest a mezőny, jóllehet, hiányzott belőle például a szom­baton indult Sákovics. Az első két körvívásos forduló meglehe­tősen eseménytelenül zajlott le, egyedül Gábor kiesése érte vá­ratlanul a szakembereket. A nyolc között a négyes dön­­tőn bejutásért igen szép csörtéket vívtak a résztvevők: B. Nagy— N­emer­e 10:8, Marosi — V­ár­y 10:4, Kulcsár — Keserű 10:4, Bá­rány— Szanisz­ló 10:4. Délután a döntő ugyancsak a Sportcsarnok edzőépü­letének torna­termében folyt, két páston. Előbb Kulcsár győzött Marosi ellen 10:7-re és B. Nagy 10:9-re verte Bárányt, majd a második fordulóban Kulcsár ismét győ­zelmet aratott, B. Nagyot verte 10:8-ra, Bárány pedig ismét ki­kapott, ezúttal Marositól, ugyanis csak 10:8-ra. A harmadik for­duló mindkét cser­­eje nagy tétért folyt, amennyiben Kulcsár ismét győz, most már Bárány ellen, akkor veretlenül első, ha nem, akkor a másik páston vívó Marosi és B. Nagy közül a győztes holtversenyt vívhat vele az első helyért. Kulcsár kikapott 10:5-re és így a B. Nagyot 10:8-ra verő Marosi vívhatott vele az első helyért. A szétvívá­s során Kulcsár szép cser­ében 10:8-ra győzött, s ezzel megnyerte a versenyt. A válogató jellegű I. osztályú párbajtőr-verseny végeredménye: 1. Kulcsár Győző (OSC), 2. Marosi (OSC), 3. Bárány (V. Meteor), 4. B. Nagy (Szolnoki MÁV). 5. Ne­mere (Vasas). 6. Váry (BVSC). 7. Szaniszló (OSC). 8. Keserű (OSC).