Népsport, 1963. április (19. évfolyam, 65-85. szám)

1963-04-01 / 65. szám

Csúcsnevezés a sportlövők felszabadulási emlékversenyére Hasonlóan a többévé© gyakor­lathoz, az idén is a Magyar Hon­védelmi Sportszövetség központi klubjának rendezésében kerül lebonyolításra az évad első nagy­szabású lövé­s­z versen­ye, a fel­szabadít­­ási emlé­kve­rseny. Április 3 és 15 között tíz napon keresztül dörögnek a fegyverek a Marczibányi téren, a Mexikói úton, Nagytétényben és­­a margit­­sziigeti koronglövő-p­ályán. Nem­ki® gond­ja volt a rendező egyesületnek a rendelkezésre álló leállások elosztásával. Sajnos, a lőterek korlátozott befogadó­képessége miatt r­ag­aszkodn­iok kellett az eredetileg tervezett — bár minden eddiginél számosabb — induló lé­tisztámh­oz é© nem egy versenyző nevezését kellett vissz­autasítaná. Jelen lesznek a vidék legjobbjai is. Többek között Baja, Debrecen, Eger, Szolnok, Szombathely, Komárom, Miskolc és Salgótarján küldte el nevezé­seit, azonban egyrészt hiába, mert irtaid® elég lőállás. A ver­­seny­számonkénti nevezéseket vizsgálva 1046 (!!!) induló lép majd lőállásba. Különös jelen­tőséget ad a ver­senynek­, hogy a szövetség újonc­nál­ kinevezett elnöksége válo­gató­versenynek jelölte a fel­­szabadu­lási­­emlékversenyt. Nagy küzdelemre lehet számítani a­­válogatott "keret és a kereten kívüliek között, mert a kívül maradottak számosan bizonyí­tani szeretnék, hogy a válogatott­ban van helyü­k. Nagy a tét, hiszen augusztusban Oslóban a puska, Stockholmban­ a pisztoly és Brnóban a koronglövő számok eu­rópe-bajnoki küzdelmei kerül­nek majd sorra. Négyszáz sakkozó küzdelme április 4-én A Budapesti Sakk Szövetség április­i tiszteletére ritka érde­kessége, látványos tömegver­­senyt rendez a Közgazdasági Egyetem IX­, Dimitrov téri épü­letének nagy aulájában. Április 4-én délelőtt 9 órai kezdettel kétszáz táblán négyszáz kiváló Sakkozó veszi fel a küzdelmet, hogy csapatának megszerezze az erre az alkalomra alapított pompás vándorserleget. A be­nevezett nyolc csapatot két le­hetőleg egyenlő erősségű cso­portba osztják be, amelyben háromfordulós körmérkőzésen döntik el a helyezéseket. A já­tékidő játszmánként összesen 40 perc, egy-egy játékos ré­­­szére 20—20 perc van meg­szabva. Ha valamelyik ver­senyző túllépi az időt, vesztett, természetesen, ha az időn belül egyik fél győz vagy döntetlen, ez esetben is eldőlt a játszma sorsa. Egy-egy csapatban 50 — 50 versenyző szerepel erősor­rendben, nagymesterek, meste­rek, mesterjelöltek, I. o . II. o., III. o. játékosok. A résztvevő csapatok közül elsősorban a Vörös Meteor, az MTK és a Vasas együttesei esélyesek, me­­lyekben számos mester szere­pel az éltáblákon. A csapatok a következők: Vörös Meteor, MTK, Vasas, a Vasutasok, a Közlekedés, a Petőfi, a Fegyve­res testületek és az Iskolások. A pompásan feldíszített nagy aulá­ban­ ,30 versenybíró és a rende­ző gárda működik közre a lebo­nyolítás nehéz munkájában. KÜLFÖLDI EREDMÉNYEK A francia férfi atlétaváloga­tott Lyonban 67:55 arányban győzött a nyugatnémetek elleni fedettpálya-viadalon. A legjobb eredmények: 1000 m: Jazy (f) 2:22.4. 3000 m: Bernard (f) 8:08.8. 4x800 m- Franciaország 7:35.2. Távol: Delaune (f) 750. Rúd: Houvion (f) 460. Hármas: Battista (f) 15.63. Súly: Urbach (ny) 17.54. A Karlsruhéban rendezett úszó­versenyen Brunner a 400 m-es női gyorsúszásban 4:57.7 mp-cel német csúcsot állított fel. . A caracasii nemzetközi tenisz­­verseny női egyes döntőjében a brazil Bueno 7:5, 8:6 arány­ban győzött az ausztrál Tumor ellen. A floridai Gaynesville-ben az amerikai Pennel 488-at ugrott rúddal és két sikertelen kísér­letet tett a 497-es világcsúcs­­magasságon. Thomas ugyanitt 218-at ugrott magasba. A kali­forniai Santa Barbarában a taj­vani Jang ugyancsak 488-cal nyerte a rúdugrást Tork és G. Davies (mindkettő 472) előtt és sikertelenül megpróbálkozott a 499-cel is. FELHÍVÁS! A Sport Lapkiadó és Propaganda Vállalat fel­hívja a vidéki sportkörök, TST-k figyelmét arra, hogy a sportok­ta­tó filmek nagy kereslete miatt igényüket a vetítés előtt legalább 2 héttel jelentsék be írásban, vagy tele­­­­fonon a Sport propagandá­nál (Bp., VIII., Rákóczi út 57/a. Telefon: 143—468). A sportoktató és doku­mentum­filmeket a torló­dások elkerülése végett a beérkezett igények sze­rinti sorrendben kölcsönzi a vállalat. S forint 30 fillérért •okat nyerhet a Totón! Az NDK lesz Magyarország ellenfele a Nemzetek Kupájában Együtt a labdarúgó NK II. fordulójának 16-os mezőnye. A vasárnap játszott három mérkőzés közül csak az NDK— Csehszlovákia találkozó hozott meglepetést. A 11. forduló párosítása: Olaszország—Szovjetunió, Prága, Strahov-stadion, 40 000­­ néző. Vezette: Bálla (Kapocsi, Fülöp, mindhárom magyar). Csehszlovákia: Mokrohalsky — Lála, Popluhar, Novák — Plus­­kal, Masopust — Posichal, Scherer, Kucera, Kvasnak, Masak. NDK: Fritsche — Urbanczyk, Heine, Krampa — Kaiser, Lieb­­recht - Frenzel, Erler, P. Ducke, Nöldner, R. Ducke. Szeles időben zajlott le a Nem­zetek Kupájáért folyó visszavágó mérkőzés. A tavalyi őszi mérkő­zés Berlinben az NDK 2:1 arányú győzelmével végződött, érthető volt tehát a csehszlovákok erős Iráma már a mérkőzés első per­ceiben. A hazai csapat az első fél­időben óriási fölényben játszott, mert a németek elsősorban a vé­dekezésre fordítottak nagy gon­dot. Elől rendszerint csak a kö­zépcsatár P. Ducke tartózkodott. A németek szívósan védekeztek, s gyors ellentámadásokkal kísér­leteztek. A csehszlovák váloga­tottak a mezőnyben szépen ado­gattak a tizenhatosnál, azon be­lül azonban rendre hibáztak. Az első nagy helyzet az 5. percben Pospiehal előtt nyílott, majd a 13. percben a negyedik szögletnél ka­pufát értek el a hazaiak, a 32. percben ugyancsak szögletrúgás után Urbanczyk a kapuvonalról rúgta vissza a labdát. A 41. perc­ben Masek kitört és a kifutó ka­pus mellett lőtte rá a labdát, amely csak centiméterekkel kerül­te el Fritsche hálóját. A csehszlo­vákok fölényét az I. félidőben az 5:1-es szögletarány is bizonyítja. A II. FÉLIDŐBEN is a csehszlovákok kezdeményez­tek­­ többet. Az 53. percben Kvas­nak öt méterről a felső kapufát találta el. Két perccel később ve­szélyes német támadás pontatlan lövéssel ért véget. A 85. percben Kaiser súlyos hi­bájából Masek elfutott és 10 mn­ról a kifutó kapus mellett la­posan a kapu bal oldalába küld­te a labdát. 1:0 Csehszlovákia javára. Feltűnt, hogy az NDK-játékosok milyen frissen mozognak és mi­lyen technikásan játszanak. A 77. percben Masek lövését Fritsche kiütötte, de a kényelmeskedő Ma­sopust mellé rúgta a labdát. A mérkőzés nagyon kemény volt és a magyar játékvezetőnek gyakran kellett félbeszakítania a játékot. Mindkét oldalról történtek sza­bálytalanságok. A németek, bár továbbra is inkább a védekezésre fordítottak nagyobb gondot, egy­re gyakrabban eljutottak a cseh­szlovákok kapuja elé. Mokro­­halskynak kétszer is latba kellett vetnie a tudását, hogy P. Ducke, illetve Frenzel lövését ártalmat­lanná tegye. A 85. percben egyenlített az NDK válogatottja. Egy jobb ol­dali támadásnál P. Ducke kicse­lezte Popluhart, s nehéz szög­ből lőtt. Mokrohajsky rosszul vetődött, s hasa alatt a labda a bal oldali kapufáról bepattant a hálóba, 1:1. A hátralevő időben a németek teljesen védelembe vonultak, a csehszlovákok azonban erőtlenül küzdöttek. Szögletarány: 9:4 (5:1) a cseh­szlovákok javára. Ezzel a nagyszerű fegyver­ténnyel az NDK válogatottja ju­tott tovább a Nemzetek Kupá­jáért folyó küzdelemben: kiver­te a kupából a VB második helyezettjei. Az NDK-váloga­tóK—Magyarország, Ausztria—­­ Írország, Luxembourg—Hollan­dia, Bulgária—Franciaország, Svédország—Jugoszlávia, Spa­nyolország—Észak-Írország, Dánia—Albánia. Először az előlálló a pályaválasztó. Mind­két mérkőzést október 31-ig szolt le Poreven, tottja Prágában nagyszerűen k­üzdött, kitűnő erőnlétet mu­tattak a játékosok, a nehéz pá­lyán végig bírták erővel a nagy iramot. Elsősorban a védekezés­ben nyújtottak jó teljesítményt. Támadásaik ritkábbak voltak és csak néha­­ jelentettek veszélyt Mokrohalsky kapujára. A cseh­szlovák válogatott csalódást kel­tett, játéka — különösen a II. félidőben — körülményes volt, de erővel sem bírták kellően a játékosok. Masopust például szinte teljesen eltűnt, szürkén játszott Popluhár is, s így a Mint nemrégiben már számot adtunk róla: a Szovjetunióban kijelölték azt a válogatott kere­tet, amelyből ki akarják majd választani a moszkvai ökölvívó EB szovjet rész­vevőit. E keret név­sora most vált ismere­­tessé,m­es­­ csak megle­pő. íme: A légsúlyban két nemzetkö­zileg kevésbé ismert, de „otthon” igen eredményes öklöző a je­lölt. Az egyik Bisztrov, a másik a moszkvai Esztrin, Bisztrov, a tavalyi bajnok, már harminc éves, eddig több mint 300 mér­kőzést vívott, s így tapasztalt versenyző. Fő erénye, hogy technikailag rendkívül képzett, mind a védekezésben, mind a támadásszövésben kiváló. Ve­­télytársa, Esztrin csak 18 éves. Nagyszerűen képzett, minden küzdőmodorban jártas. Nagy hibája viszont, hogy túlzottan heves, s így a mérkőzés során gyakran megfeledkezik a véde­kezésről. Eredménylistájában a Szovjetunió ifjúsági bajnok­ságának két­szeri megnye­rése a legérté­kesebb.­­ A harmat­­súlyban ismét Grigorjev az esélyes a válo­gatottságra, a hírek szerint ragyogó for­mában van, jelenleg senki sem tud ellen­állni neki. Eh- Poznyak­hez kommen­tárként elég annyit hozzá­fűzni: Grigorjev 1957-ben Eu­­rópa-bajnokságot nyert, a lu­zerni EB-n második lett, a római olimpián egyenletes ver­senyzéssel, biztosan lett első, csehszlovák, válogatott „motor” nélkül szerepelt. A csatárok csak a mezőnyben voltak fö­lényben, a tizenhatos táján meg­torpantak és pontatlanul lőttek. Jugoszlávia—Belgium 1:0 (1:0) A Brümstaz­elben tartott vissza­vágón ezi első félórában a j­ugo­­szlávok nagy iramot diktáltak, több helyzetet teremtettek s kü­lönöse­n két szélsőjük, Szama­rd­­zics és Skoblar jelentett veszélyt a belga kapus. A 21. percben a két szélső akciója után a kö­­zé­pcsatárt Galics eredményesen fejezte be a támadást. A hátra­­lévő játékidőben kiegyenlített küzdelem folyt. A második félidő elején ismét a j­ugoszlávok támadtak többet és meleg pilla­natokat teremtet­tek a hazaiak kapuja előtt. A 74. percben Galice előtt újabb nagy helyzet nyílt, de Nicolay kapus mentett. Az utolsó ne­gyedórában a belgiák már lát­hatólag beletörődtek a vereség­be és a játék elaposodott. «cc« «« «« «« lett ezüstérmes, Belgrádból pe­dig harmatsúlyban vitte el az aranyat, most pehelysúlyban próbál szerencsét. Nem lesz könnyű dolga, mert Szafranov és Sztyepaskin is vetélytársa. A könnyű­súlyban Barannyi­­kov és a római olimpián még pehelysúlyban indult Nikano­­rov küzd a válogatottságért. A mérleg jelenleg Nikanorovra nézve kedvezőbb, mert három találkozásuk közül kétszer ő győzött, s háromszoros szovjet bajnoki címe is „erősíti”. A kis­­váltósúlyú bel­grádi aranyér- ér­mesnek, Tu- (tum­­­minsnak várat- Gt­a­i­lanul erős el- J-V ) lenfele támadt v­e­l­e a 22 éves Tro­­lov személyé­­ben. A főisko­lás fiú igen _____ ügyes, gyors, jó fizikumú és nagy küzdeni­­akarású. Eh­hez hasonló a Tumms helyzet váltó­súlyban is, ahol a szintén Európa-bajnok Tamulisnak Agajev jelent komoly akadályt. Agajev nagyon mozgékony s főleg azért félelmetes ellenfél, mert mindkét kézzel egyformán pontosan és erősen üt. A nagyváltósúlyra a harmat­­súlyhoz hasonló „egyeduralom” a jellemző. A római bronzér­mes és belgrádi Európa-bajnok Lagutin otthon verhetetlen. Bez­zeg, a többi felső súlycsoport­ban erős vetélkedés alakult ki. A középsúlyú római harmadik, s belgrádi második helyezett Feofanovval szemben Kiszeljov és Popencsenko csaknem egyenlő eséllyel pályázik a vá­logatottságra, s ezt mondhatjuk a félnehézsúlyra is, amelyben Poznyak és Ivanov szeretne Satkov helyére lépni. S most következik a megle­petés: a nehézsúlyban található a legtöbb jelölt. A 26 éves, há­romszoros Európa-bajnok Abra­­movnak Szuharjev, Szoszimov és Nurmahanov az ellenlábasa, s jelenleg szinte lehetetlen megjósolni, hogy közülük ki ke­rül ki győztesként. (7. v. gy.)_ Az első mérkőzést 3:2-re nyer­ték a jugoszlávok és így 4:2-s összesített gólaránnyal bejutot­tak a nyolcaddöntőbe. Hollandia—Svájc 1:1 (1:0) Hideg időben került sorra Bernben a visszavágó, a máso­dik félidőben valóságos hóvihar tombolt és ez sokat rontott a mérkőzés színvonalán. A hollan­dok ragadták magukhoz a kez­deményezést és a középcsatár Kluiver — kihasználva a svájci védelem pillanatnyi megingását — már az 5. percben megsze­rezte a vezetést. Ezután feljöt­tek a svájciak, sokat támadtak, de nem bírt­ak a hollandok szo­rosan záró védelmével. A hol­landok továbbra is veszélyesek voltak, s Kluiver fejesét csak az utolsó pillanatban tolta ki a svájci kapus. Szünet után változatos küzde­lem folyt, a 76. percben a bal­szélső Allemann kiegyenlített. Miután az első találkozón a hol­landok 3:1-re győztek, 4:2-es összesített gólaránnyal tovább­jutottak. «« «« «« «­1 Csehszlovákia— NDK 1:1 (0:0} Bemutatjuk az ökölvívó EB szovjet jelöltjeit . ft\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\V.\\\\\\\Vi.V ■XXXXXXXV\XXXXVvYXXVXXX.VvXXXXXXXXX' A győztes csapat dí­­jai katonás rend­ben ott feküd­tek a zsámolyon. A hatos csapatok meg­nézték és nagyokat vi­­songtak hozzá. Mert a győzelemért járó díj, akkor is értékes trófea, ha történetesen cukor­ka formát ölt. Indult is érte olyan küzdelem, mintha ezüst kupák álltak volna az alkalmi díjkiosztó asztalon. Nem akármilyen versengés volt ez! A Spartacus legifjabb tornászainak első házi versenye. Pon­tozásos verseny. A verseny azonban mentes volt a pontozá­sos sportágakra jellem­ző felfokozott várako­zástól. Igaz, a pontozó­­bírákat egyszemélyben képviselte a gyerekek edzője, szigorú bírája , Pista bácsi. A ponto­zvwwwwwwwwwwwwwwww zás pedig újmódi volt. A legjobb gyakorlat hármat ért. Zsivaj, sut­togás, visszafojtott lé­legzet jelezte a beme­legítés végét, a verseny kezdetét. Három szőnyegen folyt a verseny, mutat­ták be talajgyakorlatu­kat a kislányok. Gyak­ran fájdalmasan fel­nyögtek — jaj, nehéz dolog az a spárga! Zaj­lott a verseny. Pista bá­csi számolt és — kö­zölte a végeredményt. A középső csapat győ­zött. A gyerekek felso­rakoztak a díjkiosztás­hoz. Taps csattant. A vesztesek tapsolták a győzteseket. És a győz­tesek átvehették a meg­irigyelt tiszteletdíjakat. Egy szem karamellát. Verseny után az öl­töző ... Mint a felnőtteknél. Folyik az utólagos érté­kelés. Ki hogy torná­zott, mit rontott, meny­nyit kapott rá. És az elmaradhatatlan bírá­lat. Nem, nem a pon­tozót marasztalták el. Hanem a válogatást. Kis barnahajú repli­kázik, miközben égi magasságokig nyújtja harisnyanadrágját. — Persze könnyű volt a Saciéknak győzni. Náluk csupa jó tornász volt. Egy új gyerek sem jutott nekik. Bez­zeg nálunk! Három új, s aki régi, az sem tudta jól a gyakorlatot. Kiha­gyott belőle, így köny­­nyű győzni! Csupa jó tornásszal! .A vesztesek helyesel­nek, a győztesek nemet intenek, mert nem vi­táznak. El vannak fog­lalva a győzelem örö­mével. Csak egy baj van. Sietni kell. Tódul­nak ki az öltözőből. Jön az újabb csoport. Kell a hely. A Szentkirályi utca messze hangzik a Spar­tacus tornászcsemetéi­nek versenyélményei­­től. „Győztek — és ka­ramellát kaptak” — hallom a dicsőségszom­­jas sóhajt. Nem tudom mit fájlal, a vereséget-e vagy a karamellát. Az Édesség Bolt előtt fel­kínálom a Vesztesnek a karamellát. Int, hogy nem fogadja el. —, Miért? — kérdem. — Mert nekem az a karamella kellett volna. Csak az az egy szem. Egyébként — nem is szereti a karamellát. Réti Anna de — a belgrádi EB szovjet vá­logatottjából Szivko kiszorította. A legérdekesebb az, hogy Sziv­ko, aki Rómában légsúlyban \K­ARÁMÉI Ta\ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁGOK­­ Anglia. Pénteki eredmények:­­ Blackburn—Bolton 5:0, Black­­­­pool—Aston Villa 4:0, Manches­ter City—Fulham 2:3. Szombati­­ eredmények: Birmingham — Sheffield Wednesday 1:1, Ips­­wich Town—Arsenal 1:1, Shef­field United—Everton 2:2, Tot­­tenham—Burnley 1:1. Wolver­­hampton—Leyton Orient 2:1. 1. Tottenham 32 mérkőzés, 47 pont, 2. Leicester 31 m, 43 p, 3. Ever­­ton 29 m, 38 p. A kupa negyed­döntői: Coventry—Manchester United 1:3, Liverpool—West­­heim 1:0, Norwich — Leicester 0:2, Nottingham— Southam­­pton 1:1 (A Norwich City a legutóbbi években sok jelentős sikert ért el a kupában. Négy éve például­­ miint III. ligás csapat csaknem bekerült a kupadöntőbe. Akkor az elődöntőben a Luton Town csak harmadik mérkőzésen tudta kétvállra fektetni. Azóta a Nor­wich felkerült a II. ligába, s most, m­ár­ciusban bajnoki mér­­­­kőzésein 19:3-re összesített gól­arányt ért el, a kupában pedig kiverte az I. ligás Manchester City csapatát. Szombaton az I. liga 2. helyezettje, a Leicester ellen azonban nem tudta foly­tatni a sikersorozatot. Angliá­ban m­ost a Leicester City és a Manchester United csapatát tip­pelik elsősorban az idei kupa­védőnek.) Skócia: Hiberniao—Airdrieo­­nians 0:2, Motherwell —Dun­­fermline 0:0, Partick Thistie— Third Lanark 3:1. A kupa ne­gyeddöntői: Dundee United — Queen of the South 1:1, Dundee — Rangora 1:1, Raith Rovers— Aberdeen 2:1, St. Mirren —Cel­­tic 0:1. Ausztria. Austria-Wien —Wie­ner Sport Club 0:1. LASK— Austria-Salzburg 2:1, GAK — Simmering 2:1, Austria-Klagen­­furt —SVS Linz 2:3, Wacker— Admira Energia 1:3, Rapid— WAC 5:1, Vienna—Schwechat 3:1. A bajnokság élén az Ad­mira áll 23 ponttal, az AUstria- Wien 23 pont, és a Rapid 22 pont előtt. Olaszország— Atalanta—Lane­­resei 3:1. Fiorentina — Roma 1:1. Milán—Juventus 0:0. Modena— Catania 4:1. Napoli—Venezia 1:0,­­ Palermo—Genoa 0:0, Sampdoria — Internazionale 0:0, Spal—Men­tove 1:1, Torino—Bologna 0:1. A bajnokság élén az Internazio­­nale áll 40 ponttal, a Juventus 38 pont és a Bologna 35 pont előtt. Franciaország. A kupáért: Monaco—Bordeaux 2:0, Lyon— Sedan 1:0, Toulon—Brest 1:0, Reims—Limoges 4:3 hosszabbí­tás után! A rendes játékidő után az eredmény 3:3 volt. Bajnoki mérkőzések: Valencienn­es— Rouen 1:1, Lens—Montpellier 3:0, Angers—Grenoble 2:0, Nan­cy—Racing Paris 2:2. A baj­nokságban 1. Monaco 41 pont, 2. Sedan 38 pont, 3. Bordeaux 37 pont. MÁRCIUSI A sport ügyének megszám­lálhatatlanul sok munkása van. Munkájuk gyümölcse­ként fejlődik, növekedik a sportmozgalom. Az eredmé­nyeket mindenki ismeri, az eredmények kimunkálóit azon­ban csak kevesen. Dicsérő Táblánk ezentúl megismerteti a közvéleményt azokkal a sportmunkásokkal, akik a di­cséretet tevékenységükkel már kiérdemelték. Balogh Béla, vagy másként: a Kerékpáros Szervező. A do­rogi járásban mindennap feltű­nik kerékpárján a 43 éves tö­megsport-felelős. Mindenütt ott van, ahol jó szóra, tanácsra, szervező példamutatásra szük­ség van. Ambrózy László, a játékos sportköri elnök. A fiatal­ember a Szegedi AK játékosa és a Szegedi Kender SE, valamint a városi tömegsport-bizottság el­nöke. Munkája nyomán pezs­gővé vált a gyári sportélet, s új tartalmat nyertek a külön­böző alapfokú bajnokságok és pontszerző versenyek. Dr. Takaró György rajongá­sig szerez egy olyan sportágat, amelyet maga soha nem űzött. Intézőként kezdődött a szere­lem a labdarúgással, majd az MLSZ fegyelmi bizottságában folytatódott, ahol érvényesítheti a jogtudományban szerzett szé­leskörű ismereteit. Simon Ferenc labdarúgóként kezdte pályafutását, ám sikere­ket mint sakkjátékos aratott. A Győr-Sopron megyei Sakkszö­vetség elnöke. Mindennap meg­található a megyei sporttanács helyiségében, fáradhatatlanul tevékenykedik. Este — sakko­zik. Jó időben — teniszezik. A nyugdíjas társadalmi munkás ízig-vérig­­ sportember. Barna György, a II. kerületi TST agit.-prop. bizottság elnö­ke gazdag tapasztalatú fiata­los munkatempójú sportember. Nyugdíjas létére nem hívják másként, mint a kerületi TST- elnök legjobb és legközvetle­nebb segítőtársának. I ■ , I­­­f H ál I ■ Hétfő, 1963. április 1. )