Népsport, 1964. június (20. évfolyam, 108-129. szám)

1964-06-01 / 108. szám

Újpesti Dózsa—Komló 2:0 (1:0) Megyeri út, 8000 néző. V: Va­­das Gy. (Kaszai, Váli). Újpesti Dózsa: Borbély — Káposzta, Várhidi, Sóvári — Borsányi II. Színi — Szabó, Göröcs, Boné, Solymosi, Zánybó. Edző: Szusza Ferenc. Komló: Balogh — Komlós, Józsa, Jerabek — Csor­dás, Nagy B. — Garai, Petényi, Lutz, Kozmis, Bartulov. Edző: Szűcs Gyula. Góllövő: Bene, Várhidi (11-esből). Szögletarány: 7:8 (4:2) az Újpesti Dózsa ja­vára. Már az első percben veszé­lyes helyzet alakult ki a komlói kapu előtt: Bene buktatásáért közvetett szabadrúgást ítélt Va­das, Borsányi II azonban rossz helyre adta a labdát. A másik oldalon Lutz hibázott jó helyzet­ben. A 9. percben Szabó beadá­sát Solymosi nem érte el. A 12. percben gólt ért el a Dózsa. A 16-os oldalvonalából Káposzta rúgott szabadot, Bene ment fel a labdáért, és mintegy nyolc méterről, csúsztatott fejessel küldte a kapuba a labdát. 1:0. A 16. percben az előretörő Káposzta jó lövését védte Ba­logh. A 21. percben Kozmis az oldalhálót találta el. Egy perc múlva Borsányi is egy összecsa­pásnál megsérült, két percig ápolták, s aztán a jobbszélre Síti, Solymo­si merít hátra fede­zetnek. A 32. percben Lutz I0 méteres­­szabadrúgása a­ sorfá­ban akadt el. A 35. percben Bene elől Lutz adott haza. SZÜNET UTÁN mindjárt gólt ért el az Újpesti Dózsa. Bene kitört, a 16-oson belül Jerabek és Józsa egyesült erővel buktatta, 11-es. A bünte­tőt Várhidi a bal felső sarokba vágta. 2:0. Az 50. percben Garai szabad­rúgását védte Borbély. A 60. percben Dózsa-táma­dás végén Zámbót szögletre szerelték jó helyzetben. Újabb helyzetet ha­gyott ki a Komló a 64. percben, Kozmis nagy lövését Borbély ki­ütötte, Lutz azonban fölé lőtt. A 66. percben Göröcs egy Dó­­zsa-támadás végén három mé­terről a kapuba lőtt, de a part­jelző beintésére a játékvezető nem adta meg a gólt. A 72. percben Bartulov­ hagyott ki jó helyzetet. A 81. percben Szabó labdájával Bene elfutott, lövése a kapu előtt suhant el. Alacsony színvonalú mérkő­zést láttunk a Megyeri úton, mindkét csapat tagjai sok hi­bával játszottak, szinte alig­­alig futott korszerű támadás a pályán. Az Újpesti Dózsa azzal nyert, hogy volt egy csatára — Bene személyében —, aki végig kitűnően játszott, és lé­nyegében mindkét gól az ő érdeme. Meglátszott az Újpesti Dózsa játékán, hogy Göröcs nagyon féltette a lábát, Borsá­nyi II pedig korán megsérült. A Komló a mezőnyben egyen­rangú ellenfele volt a Dózsá­nak, a 16-osig jól is játszottak a komlóiak, helyzeteik is akad­tak, de sorra kihagyták azo­kat. Az Újpesti Dózsa kapujában Borbélynak volt né­hány ügye© védése. A hátvéd­hármasban Várhidi végig jól ját­szott, az I. félidőben ugyanezt mondhatjuk el Káposztáról is. Borsányi II sérüléséig jól ját­szott. Solymosinak sem elől, sem mint fedezetnek nem ment a játék. A csatársorban találtuk a mezőny és az Újpesti Dózs­a legjobbját, Bene személyében. Szabó ügyesen mutatkozott be, Göröcs tartózkodóan játszott A Komló együttesében Balogh a gólokról nem tehet. A védelem legbizto­sabb tagja Józsa volt. A fede­zetek közül Nagy Béla erejéből még néhány támadás vezetésére is futotta. Elől Lutz néhány jó lövésével, Perényi pedig ügyes átadásaival tűnt ki. Vadas Gy. játékvezető a me­zőnyben többször tévedett, ezek azonban nem befolyásolták a mérkőzés eredményét. Varga Béla NB I TARTALÉKBA­JNOKSÁG Újpesti Dózsa— Komló 4:0 (2:0). Megyeri út, 2500 néző, V: Fehér M. Újpesti Dózsa:­Lung — Kárpáti, Csordás, Rajna dr. — Borsányi I. Lutz — Faliszek, Pa­taki, Kovács, Takács, Lenkei. Komló: Szentirmai — Fenyvesi, Palotás, Vörös — Takács, Lelo­­vich (Faragó II) — Bánhidi, Fa­ragó I. Lazaridisz, Göncz, Nagy L. A Dózsa végig fölényben ját­szott, és biztosan győzött. G: Takács, Kovács, Borsányi I. Lutz. Jó: Kovács, Lutz, Rajna dr., Borsányi I. ill. Takács, Pa­lotás, Lelovich. Tatabánya—®©r®,­ 1:1 (2:2) Tatabánya, 8000 néző. V: Bir­­csák (Lenkesi, Temesvári). Tata­bánya: Ge­ei — Léber, Hetényi, Juhos —­ Szepesi, Laczkó — Bí­ró, Czsemai, Menczel, Szekeres, Deli. Edző: Kléber Gábor Dorog: Ilku — Lévai, Lakat, Fellegi — Szücs, Proháczka — Lakics, Kertes, Makrai, Monostori, Szu­rom.]. Edző: Buzsan­szky Jenő. Gól­lövő: Szepesi, Monostori. Szögletarány: 5:3 (2:2) a Tatabá­nya javára. Az első két percben előbb La­kics, majd Karába nagyere­jű, csavart lövését védte vetődve a tatabányai k­apus. A 6. percben Kertes átadásától Szuromi nyolc méterről jó helyzetből a bal ka­pufa mellé lőtt. Az első negyed­órában több veszélyes helyzetet teremtett a Dorog, csatárai azonban nem tudták kihasználni a lehetőségeket. A hazaiak a 20. percben alakították ki az első­­ komoly akciót, ennek befejezé­seként Csernai hú­sz méterről. Jött, Ilku azonban szögletre men­tett. Ezután tatabányai helyzet maradt kihasználatlanul.­ Csernai­­ ugyanis hat méterről elkapkodta­­ a lövést, s a labda fölé szállt. A nagy meleg ellenére sem volt lanyha az iram. A 27. percben hatalmas helyzetet­­hagyott vendégcsapat: Hetényi hibájából­­ Kertes­ egyedül törhetett ki, a • 16-oson belül tisztára­­ játszotta­­ magát, tíz méterről azonban­­ •nem eléggé helyezte a labdát és Gelei bravúrosan védett. Válto­­­ zatos volt a játék, a félidő hát­­­­ralevő részében.­­A II. FÉLIDŐBEN először a hazaiak kezdemé­nyeztek. Csernai nagy lövését­­ ütötte ki Ilku, maj­d Hetényi két szabadrúgása csúszott el a jobb kapufa mellett. A 63. percben Biró lövését védte bravúrosan Ilku. A 57. percben Szepesi vitte fel a labdát, 25 méterről várat­lanul kapura lőtt. Ilkut meg­lepte a lövés, rá sem mozdult, s a tabd­a a jobb alsó sarokban kötött ki. 1:0 a Tatabánya ja­vára. A gól nem szegte kedvét a vendégeknek. Sőt , néhány veszélyes támadást vezettek. A 74. percben Kertes tízméteres lövését Gerei ragyogóan ütötte szögletre. A 77. percben egyenlí­tett a Dorog. Kertes átadásával Monostori néhány lépést tett, majd húsz méterről ballal hatal­mas lövést zúdított a jobb felső sarokba. 1:1. A gól után a hazai csapat hagyott ki óriási helyze­tet: Menczel egyedül tört kapu­ra, hét méterről senkitől sem zavartatva lőtt, Ilku azonban villámgyors vetődésre­, bravú­rosan ütötte ki a labdát. Az utolsó percekben már esett az iram. A bányászrangadón már a kezdés után rögtön szembe­tűnt, hogy a vendégeknél Makrai az, aki a védelmet se­­­get, elsősorban a támadók kö­zük a hazaia­knál pedig Sas­oké­rés ment hátra sokszor­­ összeszedni a labdákat. Et­től függetlenül egyik csapat sem állt be védekezni, s ezért sok támadást és meglepően sok kapuralövést láthatott a közönség. Az első félidőben a dorogiak játszottak veszélye­sebben, több helyzetet hoztak össze, ezeket azonban rendre kihagyták. A második félidő­ben aztán a hazaiak megem­berelték magukat, csatárjáté­kuk azonban a dorogi 16-osnál nem tudott erőteljesen kibon­takozni. A látottak alapján az eredmény igazságos. A tatabányai kapuban Gelei kitűnően védett, a hátvéd­hármasban Juhos, Léber, Heté­nyi a rangsor. A fedezetek kö­zül ezúttal a szorgalmas Laczkó játszott megbízhatóbban, sok jó közbelépése volt, átadásai is rendre sikerültek. Szepesi a második félidőben játszott job­ban, gólja is dicséri. A csatárok közül elsősorban a nagy munka­bírása Szekerest illette dicsé­ret. Csernai jól cselezett, lövé­seit azonban nem kísérte sze­rencse. Bírót néhány nagy erejű lövése dicséri, Menczel és Deli mérsékelten játszott. A dorogi kapuban Ilku a gólnál hibázott, volt azon­ban egy sereg kitűnő védése is. A hátvédhármas lelkesen küz­dött a­ Lakattal az élén. A két fedezetet nemcsak védőmunká­jáért lehet megemlíteni, hanem azért is, hogy átadásaik is rend­szerint emberhez jutottak**. A csatársorban Monostori és Ker­tes a mezőnyben jól kombinált, a balösszekötő ezenfelül sok­szor vállalkozott távoli lövések­re is. Makrainak elsősorban a védőmunkája dicséretes. Szuro­mi többször ügyesen tört kapu­ra. Bircsák játékvezető jól bírás­kodott. V­árkonyi Sándor Győr—Szeged 3:1­­2:1) Győr, 7000 néző. Vezette: Ka­tona (Borzási, Soós Jn. Győr: Tóth — Kiss, Orbán­. Tamás — Palotai. Máté — Sz­aló, Győrfi, Povázsai, Korsós, Keglovich. Edző: Hidegkúti Nándor. Szeged: Korányi — Szabó. Kürtösi dr., Kővári — Dezsői­, Pataki — Arató. Csömör, Szlovák. Remé­nyi K, Boros dk­. Edző: Moór Ede. Góllövő: Korsós, Palotai, De­zsőn. Palota: Szögletarány: 7:3 (3:0) a Győr javára. Máté 20 méteres kapáslövése már az első percben a bal kapu­fán csattant. Az 5. percben Máté hozta fel a labdát, leadása tö­mörülő szegedi védőkről Korsós elé pattant, aki 10 méterről bal­lal, egyből a bal alsó sarokba bombázott. 1:0 a Győr javára. Két perc múlva ismét a sze­gediek hálójában táncolt a lab­da. Egy 18 méteres közvetett szabadrúgásból Povázsai Palotai elé pöccintette a labdát, amely a fedezet csavart lövése nyomán a jobb felső sarokban kötött ki. 2:0. Nem sokkal később Korsós hi­bázott nagy helyzetben. Tíz perc után alábbhagyott a győriek kezdeti lendülete és a túlzott vé­dőjátékkal kissé felhagyó ven­dégek is vezettek néhány tá­madást. A 25. percben egy ve­­szélytelenül kibontakozó szegedi támadás közben bal oldalról, a győri kaputól mintegy 30 mé­tere tanyázó Dezsőfi került jó helyzetbe. A fedezet egyből ki­használta, és jól sikerült várat­lan lövését követően, fejmagas­ságban, a jobboldali léc mellett ért hálót a labda. 2:1. (Tóthot meglepte a lövés.) Ezután jobbára kiegyenlített mezőnyjáték folyt, de amíg Tót tanaik egyetlen egyszer sem kellett a játékba avatkozni, ad­dig a vendégek kapuja előtt jó­­néhány parázs jelenet játszó­dott le. Győrfi lőtt nagy hely­zetben a léc fölé, majd a 37. percben egy formás győri tá­madás után Szaló beadásával Korsós ugrott ki, de a bal alsó sarokba tartó lövése a kivetődő Korányi sarkáról szögletre per­dült. Három perccel később Po­vázsai lőtt a szegediek hálójá­ba, de a játékvezető ■ les címén nem ítélt gólt. (A partjelző nem intett lesz.) SZÜNET UTÁN a vendégek léptek fel támadólép és huszonöt percen keresztül folyamatosabban, céltudatosab­ban játszottak a mezőnyben. Arató elől Tóth a 116-OSSOn kívülre futva lábbal mentett, majd Csö­mör nagy helyzetből leadott lö­vését hántotta a győri kapus szögletre. A győriek A 67. perc­ben veszélyeztettek először, ek­kor Povázsai 20 méteres, hatal­mas erejű lövését Korányi ra­gyogó vetődéssel szögletre hárí­totta. A 71. percben Korsós bal ol­dalról ívelt be egy szögletet. Korányi a rá­futott a labdának, óriási tömörülés támadt. Szaló, Povázsai, majd Győrfi lövése pattant vissza, miközben Korá­nyi érthetetlenül kint futkáro­­zott, végül Palotai 30 méterről felismerve a helyzetet, kapura lőtt és a labda az üres kapu közepén, a felső léc alatt, ért hálót. 3:1. Egy perc múlva újabb szög­let után Győrfi lőtt újabb gólt, de Korányi ellökése miatt a já­tékvezető nem adta meg. A 75. percben Palotai labdájával Kor­sós remekül tört kapura, már a 16-oson belül járt, amikor Szabó hátulról csúnyán felvágta. Vi­tathatatlan 11-es volt, a játék­vezető azonban továbbot intett. Korsóst kivitték a pályáról, és csak ötperces ápolás után tért vissza. A hátralevő időben is a ha­zaiak rohamoztak. Győrfi lövé­sét Korányi szögletre hárította, Povázsai lövése pedig a kapu­fán csattant. Érdekes, háromszakaszos mérkőzés volt. Az első rész­ben a Szeged biztonsági játék­ra rendezkedett be, a két szél­ső kivételével valamennyi já­tékos a saját kapuja előteré­ben tartózkodott. A győriek mégis megtalálták a védekezés kulcsát. Lendületesen, gyorsan játszottak, távolról és ponto­san lőttek. Húsz perc után alábbhagyott a hazaiak lendü­lete, s ekkor is, de különösen a szünet után, még 25 percen keresztül a szegediek kezde­ményeztek többet, a kapura azonban csak elvétve jelentet­tek veszélyt. A harmadik győ­ri gól láthatólag kedvét szeg­te a vendégeknek, viszont fo­kozta a győriek harci kedvét, akik igen lendületesen roha­moztak, a játék és a helyzetek alapján akár több góllal is nyerhettek volna. A győriek kapujában Tóthot a szegediek gólja nagyon meglepte. A hát­­védhármasból Kiss emelkedett ki, gyors volt és több jól időzí­tett előretörést is láttunk tőle. Orbán és Tamás lelkesen küz­döttek. A fedezetek közül Máté a védekezésben­ Palotai a tám­a­­dásokban jeleskedett, utóbbit gólja is dicséri. A tám­adósorból Korsós volt jó. Povázsai ügye­sen irányított. A két szélső mé­lyen formája alatt játszott. A Szegedben Korányi a harmadik gólnál na­gyot hibázott. A hátvédhármas tagjai a győri nyomások idején, gyakran zavarba jöttek. Arány­lag még Kővári hibázott a leg­kevesebbet. A fedezetpár volt a szegedi együttes legjobb része, Dezsőfi és Pataki is kitűnő tel­jesítményt nyújtott. A támadó­­sorban a végig hátra von­tan ját­szó Szlovák mezőnymunkára ér­demel említést. A többieknek csak fellángolássaink voltak. Katona játékvezetőtől nagyon sok téves ítéletet láttunk. Kor­sós fel­vágása a 11-es iskola pél­dája volt. Havasréti Béla NB I TARTALÉKBAJNOKSÁG Győr— Szeged 1:1 (0:0). Győr, 2000 néző. V: Szabó F. Győr: Barna — Koce, Pável, Szilárki — Halász, Szabó — Seidl (Takács), Morvai, Túri, Somogyi, Czigány (Keresztes). Szeged: Tóth­­— Stumpf, Balló, Sándor — Csordás dr. (Gisakó), Popov , Koszó, Kökény, Hajó®, Linka (Sahin- Tóth), Héger. Lanyha iramú mérkőzésen mindkét csapat támadójátéka erősen döcö­gött. A 77. percben Popovot utánfirúgásért kiállították. G: Sza­bó, ill. Koszó Jó, Kocs, Szabó, ill. Sándor, Héger. 2 Hétfő, 1964. Június 1. Barátságos ökölvívó-mérkőzés Dunaújvárosi Kohász —Vasas Dinamó 11:9. Barátságos. Duna­újváros, 300 néző. V: Gregor. P: Csillag. Kóta,. Gy: Ember, Czinkóczi, Kelemen, Balatoni, ill. Kiss, Kisfalvi Brecsl. A Farkas II—Pilisc, a Kozma —Buda­ és a Máté —Kökény mérkőzés diemet­­­esü­l végződött. MTK—Debrecen 2:1 (0:0) Debrecen, 8000 néző. V: Ems­­ber­ger (Szegedi, Mike). MTK: Kovalik — Keszei, Danszky, Je­nei — Nagy, Kovács III — Sán­dor, Kuti, Bődor, Vakara, Török. Edző: Volentiik Béla. Debrecen: Jakab -- Kovács, Nagykaposi, Varsányi I — Fersze, Somodi — Juhász, Varsányi II, Sas, Gazsó, Bodai. Edző: Domán Gyula. Gól­lövő: Varsányi II, Kuti. Vasas. Szögletarány: 6:5 (2:1) az MTK javára. A debreceniek vezették az első támadásokat. Az 5. percben Varsányi I megsérült, a Bödör­­rel való összecsapás után, és negyedórára elhagyta a játék­teret. A 11. percben Varsányi II nyolc méterről alig lőtt mellé. Később MTK-támadások futottak, főként a jobb oldalon. A 25. percben Sándor futott el a jobb­szélen, erős lövését Jakab ki­­ütötte, Török az üres kapuba emelt, de a beérkező Varsányi I fejjel mentette az egyébként biztos gólnak látszó labdát. Ju­hász szabadrúgása a túloldalon a sorfalba, majd azalam a kapu fölé szállt. A 29. percben Sán­dor villámként tört ki, a 16-os előterében többen üldözték. Fó­­rizs hátulról „belelépett” Sán­dorba, ami f ek­erült a Játéktéren és később, segédlettel, végleg elhagyta a pályát. Az MTK-ban Török lett a jobbszélső. A tíz emberrel küzdő kék-fehérek lát­hatóan zavarodottan­­ játszottak. Feltámadt a szél, amely a hazai csapatot támogatta. A félidő be­fejezése előtt megeredt az eső, szünet után a debreceniek is tíz emberrel küzdöttek, mert Varsányi I nem jött ki a második félidőre a sé­rülése miatt. A debrecenieknél Kovács lett a bal­, Fórizs a jobb­hátvéd, Juhász pedig a jobbfe­­dezet. Zuhogó áztatta a pá­lyát, a vonalakat teljesen el­mosta a zápor, emiatt , ,meszel­­­tet­ni*" kellett, a játékteret. Az 55. percben, MTK-támadás után, Kuti késett le egy jónak ígér­kező akcióról, ez 57. percben Sas húsz méterről fölé küldte a labdát. Az 59. percben ismét Sas erős lövése szállt fordulás­ból Kova­ Hk kapujára, a labda kipattant, de a kapu© még el­csíphette. A 61. percben gólt ért el a Debrecen. Jobb oldalról, a szögletzászló tájáról Fórizs ívelt be szabadrúgást. Danszky rövi­den fejelt, a többi védők késle­kedtek és Varsányi iI 11 méter­ről, laposan a kapu bal oldalába küldte a labdát. 1:0 a Debrecen javára. A gól fe­­­lelkesítette a hazaia­kat. Bodait lesről engedték el, de nagy helyzetben mellé lőtt. A 68. percben egyenlített az MTK, balodalon Bodor hozta fel a labdát. Jakab teljesen felesle­gesen 15 méterre kiszaladt a ka­pujából. A beívelt labdát Kuti nyugodtan fejelhette az üres debreceni kapuba. 1:1. A csú­szós tömay miatt sok volt a kap­kodás és a hiba A 83. percben Juhász távoli lövését Kovalik csak nehezen tolta szögletre. A 86. percben Bödör az üresen hagyott debreceni kapu fölé lőtt. A 90. percben a támadó MTK megszerezte a győzelmet jelentő gólt. Kovács III a bal oldalon hozta fel a labdát. Vasasnak to­vábbított, aki 25 méterről ritkán látott, hatalmas gólt lőtt, a lab­da a felső kapufáról pattant a gólvonalon túlra. 2:1. Nem hozott színvonalas küz­delmet a mérkőzés. Ebben nagy része van a csúszós já­téktérnek, amely bizonytalanná tette a labdakezelést és a tá­madásszövést. Zavarta a csapa­tokat az is, hogy a játékidő nagy részében tíz-tíz fővel küz­döttek. A debreceniek a mér­kőzés egyes részeiben veszé­lyesebben támadtak, mint az MTK, de hiányzott a támadá­sok jó befejezése. Sorra hagy­ták ki helyzeteiket a hazaiak. Az MTK ritkábban, de veszé­lyesebben támadott és ügyesen­­ használta ki a hazai csapat­­ védelmének megingásait. A­­ győzelem szerencsés körülmé­nyek között született, mert már mindenki „elkönyvelte"­ a pontosztozkodást... Az MTK-ban Kovalik nehéz helyzeteikben tisz­tázott, a védelemből Danszky emelkedett ki, aki végig egyenle­tesen és jól játszott A fedezetek közül Nagy a csapat legjobbjának bizonyult. Kovács III a szünet után javult fel. A támadósorban — sérüléséig . — Sándor a legve­szélyesebb csatár volt. Főként szü­net után mozgott jól Török, aki sokszor elfutott. A belsőhéz­ másból Vasas a mezőnyben jól „osztoga­tott*’, Kuti az utolsó félórában nyújtott jó játékot. Bodor haszno­san épített. A Debrecenben Jakab sokat bizonytalankodott, ki­futása teljesen felesleges volt. Nagykaposi és sérüléséig. Varsá­nyi I. jól játszott, Kovácsnak ne­héz dolga volt. Somodi az I- fél­időben jeleskedett, a szünet után elszürkült. Elől csak Sas­solt ügyes adogatása és Varsányi II lendületes játéka érdemel emlí­tést. Emsberger játékvezető jól kéz­ben tartotta a mérkőzést, és kevés hibával vezetett. Sándor sérülé­sénél feltétlenül látnia kellett vol­na a szándékosságot. Oltványi Ottó NB I TARTALÉKBAJNOKSÁG MTK—Debrecen 6:0 (1:0). Debre­cen, 3000 néző. V: Czirják. MTK: Laurakov — Formaggini, Kárstor, Solymosi — Szűcs ,Batnanni, Ker­­tai — Guth, Takács, Bánkuti, Hor­váth (Halápi), Dinnyés. Debrecen: Sándor — Temesvári, Gaján, Ma­gyar — Keresztúri, Zilahi­n. — Szarka, Kéki, Álarcai, Imri, Csekő. Az első félidőben gólhelyzeteit ki­hagyó hazai csapat a szünet utánra összeroppant. G: Takács (2), Szűcs (2), Bántori (11-esből), Halápi. Jó: Kántor, Kertai, Bánkuti. Halápi, illetve Keresztúri. Pécs—Diósgyőr 1:1­0(1:0) Pécs, 7000 néző. Vezette: Gerre (Vízhányó, Bálint). Pécs: Danka — Hernádi, Udvaráicz, Móricz — Pápai, Gsapaik — Freppán, Dunai I, Rádi, Dunai II, Kincses. Edző: Orczi­falvi István. Diós­győr: Tamás — Werner, Szigeti, Palulás — Gsátnyi, Szucsonyi —­­ Takács, Kovács, Nyíri, Ráczi,­­ Síkom. Edző: Nagy György. : Góllövő: Dunai II, Síkom. Szög­­­­letarány: 5:2 (1:2) a pécsiek ja­vára. Rendkívül heves negyedórával kezdődött a mérkőzés. Rádi lőtt mellé, majd Dunai I labdája ke­rült fölé. A 7. percben Rádi Szi­getivel csapott össze, fején meg­sérült és csak 4 perc múlva tért vissza, nagy kötéssel. Köz­ben Dunai II lövését védte a kapus. A 14. percben Tamás a kapu felé róható á Kinésés elé vetődött, most a kapus sérült meg a fején és ápolása miatt egy percig állt a játék. Pécsi fölény után a 30. perc­ben veszélyeztetett először iga­zán a DVTIC. Kovács labdáját Rácai nagy erővel kapura lőtte a 16-osról és a labda a felső lécről vágódott vissza. Egy ideig kiegyensúlyozott volt a küzdelem, m­ajd a 36. percben gólt lőttek a pécsiek. Freppán elvette a­­védőktől a labdát, Ru­­dihoz játszott, aki Dunai I­S-t szöktette, az összekötő néhány lépés után, elég nehéz szögből, lőtt és a labda a kapu jobb ol­dalán jutott a hálóba, 1:0. A 42. percben Dunai II. csípte el Wer­­nertől a labdát, szabad volt az út előtte, de túlságosan kisodró­dott éra odalett a nagy helyzet. Befejezés előtt e­gy jobboldali szögletet Kovács tiszta helyzet­ből felelt a pécsi kapu jobb sar­ka felé, de Danka az utolsó pil­lanatban lábbal mentett. SZÜNET UTÁN mintegy 10 percig igen határo­zott pécsi fölény jegyében folyt a mérkőzés. A hazai csatárok ekkor még többször törtek be a diósgyőri védők közé, de a kapu előtt rendre hibáztak. Egé­szen váratlanul esett a vendé­gek egyenlítő gólja. Az 56. perc­ben Hernádi rossz kapukirúgá­sa Csupak lábáról Sikora elé pattant, aki 30 m-ről váratlanul lőtt, és a remekül eltalált labda a kissé meglepett Danka mellett a jobb felső sarokba fúródott, 1:1. A gól után Dunai II remek lövését Tamás jó érzékkel ök­lözte szögletre, válaszképpen Nyíri lőtt kapu mellé. Valami­vel többet támadott a pécsi együttes, de már közel sem olyan lendülettel, mint koráb­ban. A 76. percben közvetlen közelről Freppán lőtt gyatrán Tamás kezébe. A végén is tá­madtak a pécsiek, de már min­den különösebb meggyőződés nélkül. Az I. félidőben nemcsak a­agy akarattal, hanem jóval átgondoltabban is játszott a pécsi együttes, de főleg addig, amíg a széleken igyekezett a DVTK kapuja közelébe jutni. Amikor csatárai beleestek régi hibájukba, a középen történő áttörések erőltetésébe, kezdeti nagy fölényük csökkent, de még így is kézben tartották az irányítást. Ekkor a vendé­geknek jóval kev­esebb táma­dásukból két biztos gólt ígérő helyzetük adódott. Fordulás után időnként sebezhetővé vált a pécsi védelem, majd a váratlan egyenlítés után any­aira visszaesett a hazai csa­pat, hogy az erőnlét dolgában­­ igen jó­ álló diósgyőriek, higg­­­gadt játékukkal, több mint fél órán keresztül sikerrel tartot­ták ellenük a frontot. Ez ré­szükbe értékes pontot jelen­tett. A diósgyőri kapuban Tamás néhányszor ki­tűnő érzékkel tisztázott. A hát­védek teljesítménye nem volt ki­emelkedő, de m­indannyi­an megállták helyüket. Paulás volt közülük a legbiztosabb. A két fedezet közül Szucsányi játszott hasznosabban és aránylag kevés hibával. A csatársorban Sikora ügyeskedett, remek gólt is szer­zett. Nyíri nagy területen segí­tett a támadások megszüléséhez, és Takácstól is láttunk egy-egy ügyes elfutást. A pécsi védelem nem szerzett különösebb ér­demeket. Danka egy eset­ben bravúrosan tisztázott ugyan, de a gólnál a távoli lövést határozottabb mozdulat­t­al kellett volna h­árítatnia, a hát­­védsorból csak egy játékos, a fia­tal Udvarácz küzdött meggyő­zően aa csaknem hiba nélkül. Pápai az I. félidőben pontos labdákkal támogatta a csatáro­kat, de fordulás után­ sem neki, sem Csupák­na­k nem ment jól a­­ játék. A támadók közül csak Rá­­dit illeti fenntartás nélkül dicsé­ret, aki sérülten is sokáig mo­torja volt a csapatnak. Dunai Is azi I. félidőben igen veszélyes volt, később kedvetlenül ját­­­­szott. A szélsők sokat hibáztak,­­ Kincses egyedül megnyerhette­­ volna a mérkőzést. Gere játékvezető igen tantáro­­rozottan, szinte hiba pékül­ve- i zett© a találkozót. Tóth Zoltán NB I TARTALÉKBAJNOKSÁG DVTK — Pécs 4:0 (0:0). Pécs, 2000 néző. V: Nyeste. DVTK: Ambrus — Pócsik, Gál, Kiss­­ — Várkonyi, Kertész — Szam­ek, Berzig, Horváth, Cserjés, Ba­lázs. Pécs: Vlaszák (Zengő­) — Légrádi, Kocsis. Szűcs — Vin­­cze, Halasi — Borovácz, Tüske (Németh), Vári, Konrád, Török. Az I. félidő meddő pécsi fölé­nye után a diósgyőriek igen nyugodtan és gólra törően ját­szottak, és bátran lőttek kapu­ra. G: Bertig, Horváth. Cserjés. Szarnék. Jó: Gál. Szarnék. Ilor­váth. Cserjés, III. Vlaszák és Halasi. LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁGOK Olaszország, I. osztály, A cso­port, az utolsó forduló: Bari — Fiorentina 2:0. Bologna —Lazio 1:0, Genoa—Juventus 3:1, Inter­­nazionale—Atalanta 2:1, Man­­tova—Lanerossi 0:0, Modena — Messina 0:0, Roma—Catania 4:4, Spal—Milán 2:4, Torino — Samp­­doria 2:1. A Bologna és az Inter­­nazionale között megmaradt a pontszámbeli holtverseny, s így a szabályok értelmében (a gól­arány nem dönti el a helyezést) bajnoki döntőt vívnak egymás­sal. Kiesett a Spal és a Bari. A 3. kieső a Sampdoria —Modena helyosztó vesztese lesz. 1-2. Bologna 34 22 10 2 54­ 18 54 1­2. Intern 34 23 8 3 54:21 54 3. Milan 34 21 9 4 58 :28 51 4. Fioren­tina 34 14 10 10 43:27 38 5. Juventus 34 14 10 10 49:37 38 6. Lanerossi 34 13 10 11 34:36 36 ■7. Torino 34 9 17 8 32:32 35 8. Genoa 34 10 10 14 33:34 30 9. Lazio 34 9 12 13 21:24 30 10. Catania 34 9 12 13 32:44 30 11. Atalanta 34 7 16 11 26:43 30 12. Róma 34 9 11 14 43:44 29 13. Mantova 34 6 17 11 28:38 29 14. Messina 34 9 10 15 25:46 28 15­ 16. Sampdoria 34 10 7 17 38:50 27 15­ 16. Modena 34 6 15 13 29:42 27 17. Spal 34 6 12 16 28:39 24 15. Bari 34 6­­ 18 20:43 22 A Bari—Genoa (1:2) mérkőzés eredményét botrány miatt 0:2 arányban igazolták. . Olaszország, I. osztály, B cso­port: Bari—Alessandria 4:0, Cag­­liari—Parma 2:0, Cosenza — Triestina 0:0, Foggia—Pro Pat­ria 4:1, Lecco—Catanzaro 3:1, Napoli—Venezia 1:0, Padova— Prato 2:4, Potenza—Varese 0:0, Monza—Verona 2:1, Udinese— Palermo 0:1. Lovasválogató — Berlinben Berlinben, a kerékpáros sta­dionban vasárnap délelőtt és délután kétszeri összevetéssel rendezték meg az NDK- és az NSZK-beli lovasok első olimpiai válogatóversenyét. Mindkét részről 8—8 lovas indult két­­két lóval. A versenyt a jövő hé­ten egy újabb követi Nyugat- Berlinben, ezután összesítik a két verseny eredményét, és en­nek alapján jelölik ki a tokiói olimpián induló 4 lovast. Olimpiai nehézségű pályán, 150—160 cm-es akadályokkal, ragyogó napsütésben 8000 néző előtt zajlott le a verseny. A ver­seny iránt megnyilvánuló nagy érdeklődést az magyarázza, hogy a világbajnok Winkler, az olim­piai bajnok Schockemöhle és a kiváló keletnémet lovasok ve­télkedése jó versenyt ígért, és ebben a tekintetben a találkozó a várakozásnak meg is felelt. Az olimpiai válogató eredmé­nye: 1. Herman Schridde (NSZK) Dozent nevű lován 4 hibapont, 2. Winkler (NSZK)­ Comnélia n. 1., 4 hp., 3. Schockemöhle (NSZK) Frei Herr n. 1., 4 hp., 4. Hakus (NDK) Korán n. 1., 12 hp., ■5. Kasten (NDK) Oleander n. 1., 16 hp. 6. Schmidt (NSZK) Mo­­nodie n. 1., 16 hp., 7. Nitzsch­­mann (NDK) Démona n. 1., 21 hp., 8. Rensch (NDK) Fackel n. r., 28.75 hp. 1. Varese 35 15 16 4 40:17 46 2. Foggia 35 15 16 4 39:21 46’ 3. Cagliari 35 15 15 5 40:21 45 4. Padova 35 15 13 7 39:22 43 5. Lecco 35 14 13 8 35:28 41 6. Verona 35 13 13 9 36:26 39 7. Brescia* 35 18 9 S 53:25 38 8. Napol! 35 12 14 9 38:32 38 9. Triestina 35 11 13 11 27:31 35 10. Potenza 35 9 16 10 23:27 34 11. Palermo 35 9 15 11 23:24 33 12. Catanzaro 35 11 11 13 36:45 33 13. Pro Patria 35 9 13 13 32:37 31 14 venezia 35 9 12 14 31:43 30 15. Parma 35 7 14 14 30:43 28 16. Udinese 35 9 10 16 24:32 28 17. Prato 35 7 13 15 28:43 27 18. Aiessandria 35 7 13 15 23:46 27 19. Monza 35 5 16 14 25:44 26 20. Cosenza 35 8 9 18 21:41 25 * 7 büntetőpont levonva.