Népsport, 1964. június (20. évfolyam, 108-129. szám)

1964-06-01 / 108. szám

­ Hétfő, 1964. június 1. A Kaposvári Honvéd az élen és N­­­yugatti csoportjában Ganz-MÁVAG-Salgótarjáni BTC 1:0 (0:0) VM Egyetértés—Oroszlányi Bányász 0:0 Nyugati csoport III. ker. TTVE —Győri Dózsa 2:2 (1:0). Hévízi út, 1000 néző. V: Bacsó. III. ker.: Bayer — Pa­jor, Vörös, Szondi — Orosz, Dunai — Szigeti, Bartalfi, Ko­csis, Sebestyén, Simon. Edző: Kóródi Rezső. Győr: Halasi — Egyházi, Tullner, Németh — Szabó, Nagy — Nyári, Horváth, Csejtei, Szarka, Vigh. Edző: Fe­hérvári Alfréd. A III. ker. az első félidőben bebiztosíthatta volna győzelmét, de a csatárok több kitűnő helyzetet kihagytak. A vendégcsapat a második fél­időben sokkal tervszerűbben ját­szott. Az óbudai együttes kapus­hibákból kapta mindkét gólt, a győriek mégis megérdemelten vit­ték haza az egyik pontot. Simon a 78. percben sérülés miatt végleg elhagyta a pályát. G: Simon, Ko­csis, ill. Vigh, Horváth. Jó: Szon­di, Vörös, Szigeti, Simon, ill. Halasi, Horváth, Nagy, Vigh. Székesfehérvári MÁV Előre — Kőbányai Lombik 1:0 (0:0). Szé­­kesfehérvá­r, 1000 néző V: Mo­­neth. Sz. MÁV: Kiss — Pál, Ko­molya, Pajor — Bognár, Neu­­bauer — Kerék, Lukács, Steer, Práger, Horváth. Edző: Bódi Fe­renc. K. Lombik: Varga — Scharle, Koch, Nagy — Gödöny, Szerovai — Barsi, Fizi, Aranyi, Németh, Halter. Edző: Kovács II József. Mindvégig nyomasztó fö­lényben játszottak a hazaiak, a mérkőzés sorsát eldöntő gól mégiscsak a 80. percben esett. G: Kerék. Jó: Pál, Neubauer, Práger, ill. Aranyosi, Németh. Budai Spartacus—Traktorgyár 2:0 (1:0), fetező u., 600 néző. V: Bessenyei. B. Spartacus: Virágh — László, Bányai, Hoffmannn — Rixer, Tör­öcsik — Stahl, Mayer, Hervai, Helsinger, Varga. Edző: Szigeti Ferenc. Traktorgyár: Kis­­peti — Berecz, Vörös, Zimonyi — Odri, Katona — Voetinár, Schulcz, Bodzsár, Győri, Ku­­szenda. Edző: Cserjés István. A B. Spartacus többet támadott, a Traktorgyár sok hibával, erőtle­nül játszott. G: Helinger, Berecz (öngól), Jó: Hoffmann, Tör­öcsik, Helinger, ill. Kispeti, Vörös, Ka­tona. Esztergomi Vasas—Erzsébeti VTK 0:0. Esztergom, 800 néző. V: Hegyes. Esztergom: Trasszer — Stadler, Winkler, Takács — Szén, Szendi — Hegedűs, Zink, Oszwald, György. Egyed. Edző: Bankó Zsigmond. BVTK: Pomázi — Lipcsei, Brauer, Bagyila — Sári, Bodonczi — Kalmár, Basa, Balázs I, Matulai, Ugróczki. Ed­ző: Gulácsi Sándor. Zuhogó eső­ben, vizes, csúszós pályán mindkét csapat igen sok gól­helyzetet hagyott ki. A hazaiak valamivel közelebb álltak a győ­zelemhez. Jó: Winkler, Szén,­­Szendi, ill. Brauer, Sári, Bodon­czi. Kaposvári Honvéd—­Mosonma­gyaróvári TE 2:2 (1:0). Moson­magyaróvár, 1500 néző. V: Va­das J. Kaposvár: Erdősi — Tajti, Schmidt, Paulicsek *— Bobori, Rátkai — Szöllősi, Müller, Sza­*­bó, Földi, Dauda. Edző: Tóth Jó­zsef. Mosonmagyaróvár: Király — Horváth IV, Gnám, Haász — Trapli, Fülöp — Köpcsényi, Schöller, Salamon, Szalai, Hé­rics. Edző: Ács Ferenc. Szünet után nagy fölénybe került a ha­zai csapat, tehetetlen csatársora miatt azonban meg kellett elé­gednie a döntetlennel. G: Szöllősi (2), ill. Salamon (2). Jó: Erdősi, Paulicsek, Sobori, Szöllősi, ill. Horváth IV, Gnám, Trapii, Sala­mon. Zalaegerszegi TE—Fővárosi Au­tóbusz 3:0 (1:0). Zalaegerszeg, 1800 néző. V.: Márton. ZTE: No­vák — Budimácz, Kovács, Magyar — Láng, Madár I. — Andris, Kaj­­tár, Tóth, Gergály, Rita. Edző: Göncz István. Főv. Autóbusz: Rothermel — Pólik, Merényi, Or­bán — Kovacsevics, Reiler — Mol­nár, Takács, Borbély, Fábián, No­­vák. Edző: Túrar István. A ZTE mindkét félidőben többet és ve­szélyesebben támadott. Az Autó­busz csak az utolsó negyedórá­ban játszott kielégítően. G.: Ger­gály (2), Kovács (11-esből). Jó: Kovács, Magyar, Madár I., Novák, Gergály, ill. Merényi, Fábián. Pápai Textiles—Pécsi Bányász 3:1 (Oil). Pápa, 2000 néző. V:Biczó. Pápa: Szép — Áldozó: Szabó, Né­meth — Vámos, Domonkos I — Wolf, Csurgai, Palkovics, Domon­kos II, Gárdas. Edző: Kósa Ká­roly. P. Bányász: Bogyai — Ulrich, Farkas I, Tamás — Kohlmann, Kása — Györkő II, Balázs, Ben­­csics, Pintér, Koch. Edző: Molnár László. Szünet után magára talált a hazai együttes és korszerű tá­madásokkal, jó csatárjátékkal a maga javára fordította a mérkő­zést. G: Palkovics, Gárdás, Áldozó, ill. Bencsis. Jó: Áldozó: Domon­kos I, Palkovics, Gárdas, ill. Far­kas I, Györkő II, Pintér. Veszprémi-Haladás Petőfi—Za­laegerszegi Dózsa 3:1 (1:0). Veszp­rém, 2800 néző. V.: Radó. Veszp­rém: Bicskei - Molnár, Böröcz, Heil - Rákos, Hegyi - Fájd, Nagy, Nyulász, Fekete dr., Zsebe. Edző: Lyka Antal. Z. Dózsa: Szántó - Szántai, Varga, Gaál - Klötzl, Dervalics - Koltai, Fehér, Keul, Miller, Liasz. Edző: Maran­­csics Imre. A mezőnyben egyenlő ellenfelek. A vendég­ csatárok a II. félidőben két kapufát rúgtak. G.: Molnár, Zsebe, Fekete dr., ill. Millei. Jó: Molnár, Hegyi, Fajd, ill. Varga, Dervalics. Keleti csoport Bp. Előre-Vasas Izzó 1:0 (0:0). Sport u., 500 néző. V.: Magyar. Bp. Előre: Boros _ Bereczki, Egervári, Csider — Korona, Csá­ ,­ki _ Bata, Marton, Friedrich, Burányi, Regős. Edző: Fenyvesi László. V. Izzó: Magyar II — Ste­­fancsics, Magyar I., Tauzin _ Ge­­rényi, Kármán — Lakatos, Var­ga, Naskó, Marin, Balogh. Edző: Kármán József. Az utóbbi hetek­ben kitűnően szereplő Izzó ezút­tal nem tudta megismételni jó já­tékát, mert _ főleg a második félidőben _, védekezésre rendez­kedett be. Az Előre csatársora sokkal ötletesebben, gólratörőb­­ben játszott, helyzetei alapján megérdemelten győzött. G.: Bu­rányi. Jó: Csider, Egervári, Mar­ton, Burányi, ill. Magyar I., Nos­­kó, Tauzin. Békéscsabai Előre-Budapesti Spartacus 3:1 (2:1). Békéscsaba, 2000 néző. V.: Bálla B. Békéscsa­ba: Krátki — Gulyás, Frankó, Gajdács — Rakonczás, Román, — Miklya, Farkas, Bócsik, Rieger, Batke. Edző: Kerekes Imre. Bp. Spartacus: Jakab — Szimcsák II., Solti, Kovács — Gál, Strasszer — Hajdukovics, Trautmann, Kóczián I., Hermán, Molnár. Edző: Buko­­vi Márton. A hazaiak támadásai­val kezdődött a végig élénk ira­mú mérkőzés, mégis a budapes­tiek szerezték meg a vezetést. Továbbra is a békéscsabaiak ma­radtak támadásban és a félidő végéig sikerült megfordítaniuk az eredményt. Szünet után kiegyen­lített játék folyt, a 75. percben bebiztosította győzelmét a B. Elő­re. A 84. percben a Spartacus 11-eshez jutott, de Szimcsák II. mellé rúgta a büntetőt. G.: Rie­ger (3. egyet 11-esből), ill. Her­­mann. Jó: Frankó, Gajdács (a mezőny legjobbja), Román, Rie­ger, ill. Solti, Molnár, Strasszer. Szolnoki MTK—Debreceni Dó­zsa 3:1 (1:0). Szolnok, 500 néző. V: Fehér II. SZITE: Sárkány — Villányi, Markai, Papp II — Papp I, Sári — Willes­ch, Palla— Kol­­láth, Nagy, Karakas. Edző: Tit­kos Pál.­­D. Dózsa: Németh — Molnár III, Kórodi, Pellei — Bo­­zó, Pál— Némethy, Kükkel, Lá­zár, Nagy, Farkas. Edző: Kertész Tamás. Bár a szolnoki védelem néhányszor zavarba jött, a bal­szárny jó játékával megérdemel­ten győzött a hazai együttes. G: Nagy, Karakas, Farka­s (öngól), ill. Némethy. Jó: Nagy (a me­zőny legjobbja), Karakas, Papp I. ill. Némethy. Füri Dózsa — KISTEXT 3:0 (2:0). KISTEXT-pálya, 300 néző. V: Ga­­ramszegi. Eger: Papp — Mészá­ros, Kiss, Révász — Váraljai, H­anus — Nagy, Kovács, Osz­tókő, Varga, Csizmadia. Edző: Juhász Attila. KISTEXT: Farnek — Rabos, Sárosi, Szeidl — Mol­nár, Sátori — Hús, Ladányi, Kal­már,­­Majszki, Vándori. Edző: Horváth János. Hanust a 6. perc­ben utánrúgásért kiállították, a­­ 10 emberrel játszó vendégcsapat ennek ellenére végig fölényben játszott. A­ KISTEXT csapatára múlt heti jó játéka után rá sem lehetett ismerni. G: Kovács (2), Varga. Jó: Nagy, Kovács, Varga, Csizmadia, ill. Molnár. Miskolci Bányász-Gyulai ME­­DOSZ 2:2 (0:0). Pereces, 600 né­ző. Pásztor. M. Bányász: Boros — Csorba, Varga, Bartus Pál, Odermajsziki — Deák, Sza­bó, Tóth, Domonkos, Maklári. Edző: Pribelszki Gyula. Gyula: Zsilinszki — Stefanik, Szilágyi, Sas — Szabó I, Himer I — Nagy II, Himer II, Boruzs, Rajki, Nagy I. Edző:­ Vasvári Péter. A ven­dégcsapat a 70. percben már 2:0-ra vezetett. A hazaiak csak az utolsó 15 percben játszottak elfogadhatóan, és ez elég volt ahhoz, hgy kiegyenlítsen. G: Domonkos (2), ill. Himer II, Nagy I. Jó, Boros, Varga, Bartus, Odermarszki, ill. Zsilinszki, Szi­lágyi, Himer I, Himer II. Szegedi VSE—Baglyasaljai Bá­nyász 1:1 (0:0). Szeged, 400 né­ző. V: Sümegi. Szeged: Uhrin — Bóka dr., Halász, Meszmer — Karsai, Szalai — Vörös, Kocsis, Szécsi, Zöldi, Kalmár. Edző: We­­szelovszky László dr. Baglyas­­alja, Nagy — Miskolczi, Patkó, Kőházi — Angyal, Horváth — Piffkó, Szabó, P. Szabó. Kozik, Farkas. Edző: Wahlkampf Lajos. Alacsony színvonalú mérkőzé­sen a vendégcsapat valamivel többet támadott, a fiatal szege­di csatárok viszont több helyze­tet hagytak ki. G: Kocsis (11-es­ből), ill. Farkas. Jó: Bóka, dr., Meszmer, Karsai, Kalmár. ill. Nagy, Angyal, Horváth. Farkas. Kecskeméti Dózsa—Nagybátonyi Bányász 2:1 (1:0). Nagybátony, 1000 néző. V.: Vincze úr Kecske­mét: Gór — Határ, Winkler, Kol­tai — Cserkó, Rogics — Morvai, Érsi, Kelemen, Vékony, Szappa­nos. Edzők: Dragoslovich Gyula. Nagybátony: Bulyovszki — Stuhl, Veres, Kovács Z. — Kupcsulik, Tari — Huszár, Nagy, Ponyi, Ko­vács F., Szarvas. Edző: Laczkó­­ Sándor. Szünet után a hazaiak Népstadion, 5000 néző. V: Tar­kanyi. BVSC: Varga — Ubranko­­vics, Fekete, Tordai — Szepesi, Bendek — Both, Juhász, Murát, Arató, Vereb. Edző: Gyarmati János. Láng: Gulyás — Szeppeni, Hámori, Varga — Simon, Tomo­­nics — Gór, Steiner, Tímár, Végh, Sztója. Edző: Ónodi An­dor. 35. perc: Tordai több ügyes csellel a 16-os oldalvonaláig hoz­ta fel a labdát, kiugratta Vere­bet, aki 8 méterről a háló bal­oldalába lőtt. 1:0. 71. perc: Arató vezetett egy támadást, Muráthoz továbbított, aki lefutotta Hámorit és a kifutó Gulyás mellett a kapu közepébe gurított. 2:0. 80. perc: Sztója szögletet ívelt be a baloldalról. Nagy kavaro­dás támadt a kapu előtt és Szer­kőbányai öt, 1500 néző. V: Zsolt. Ganz-MÁVAG: Száger — Monostori, Palásti, Szedlák — Seprűs dr., Halasi — Molnár II. Balogh, Dinopulosz, Molnár I, Novák. Edző: Vadász Károly. SBTC: Cserháti — Agóce, Fe­rencz, Oláh — Szojka, Toldi — Kriskó, Veres, Sári, Taliga, Básti. Edző: Grosics Gyula. 12. perc: Novák kitűnő beadá­sát Balogh élesen kapura fejelte, de Cserháti ügyesen kiütötte. 28. perc: A MÁVAG-védelem rosszul adott haza egy labdát, de Száger nagy nehezen szög­letre mentett. 78. perc: Molnár II lövését Cserháti felütötte, de rosszul, a labda a földre pattant, és onnan beperdült a hálóba. 1:0. (öngól.) A nagy meleg ellenére is vál­magukra találtak, nagy védelmi­­ hiba miatt azonban elvesztették­­ — egyenlítés után — a mérkőzést. G.: Szappanos, Morvai, ill. Tari.­­ Jó: Koltai, Rogics, Szappanos, ill.­­ Veres, Tari, Ponyi. Kisterenyei Bányász—Jászberé­nyi Lehel 2:2 (2:1). Jászberény, 800 néző. V: Mácsai. Kisterenye: Cser­­­­nák — Szeberényi II., Dobrocsi, Berta — Bibók, Szeberényi I. —­­ Honti, Tarlósi, Magyar, Bozó, Ka­­­­szás. Edző: Takács Lajos. Jász­berény: Horváth — Fortuna, Tur­­gonyi, Nagy I. — Józsa, Bud­ár — Fekete I., Fekete II., Nagy II., Lugosi, Sánta. Edző: Szépföldi Jó­zsef. Az első félidőben a vendé­gek lendületesen és ötletesen ját­szottak. Fordulás után a J. Lehel átvette a játék irányítását, de a csatárok a legjobb helyzeteket is kihagyták. G: Honti, Szeberényi I., ill. Nagy II., Horváth (11-esből). Jó: Honti, Szeberényi II., Szebe­rényi I., Csornák, ill. Bud­ár, Fortuna, Fekete II. Nyíregyházi MSE—Szolnoki MÁV 1:0 (1:0). Nyíregyháza, 400 néző. V.: Magyar L. Nyíregyháza: Bús - Pap, Fodor, Varga - Gaj­dos, Száraz — Héri, Gelics, Esze­­nyi, Pál, Mitzi. Edző: Pokrovensz­­ky Pál. Sz. MÁV: Zérczi — Ka­lász, Abonyi I., Józsa - B. Nagy, Karkecz - Tóth I., Csábi, Tóth II., Pintér, Dobos I. Edző: Kol­láth Ferenc. Élénk iramú, válto­zatos mérkőzésen dőlt el a mér­kőzés sorsa. A hazaiak különösen szünet után támadtak többet, ak­kor azonban mindössze egy ka­pufát értek el. G.: Pál. Jó: Bús, Száraz Pál, Eszenyi, ill. Kalász, B. Nagy, Tóth I. és Pintér­­ner a lábak között laposan a hálóba talált. 2:1. A vasutasok lendültek rögtön támadásba és mozgékony ötös­fogatuk már az első percekben több gólveszélyes helyzetet te­remtett. Később a Láng is veze­tett néhány, formás támadást, de csatárai el­hirtelenkedték a kínálkozó helyzeteket. Szünet után a BVSC valamivel többet támadott, főleg a gyors Murát és Veréb okozott többször za­vart a védelemben. Az utolsó 20 percben a Láng feljött, az egyenlítés „a­­ levegőben lógott”, de a mezőnyben jól adogató, a kapu előtt viszont nem elég ha­tározott Láng-csatárok nem tudták a helyzeteket értékesí­teni. Jó: Szepesi, Tordai, Arató, Murát, ill. Varga, Simon­, Tolo­­nics, Sztója.­tozatos, nagy iramú játékot ho­zott a találkozó. Az első félidő­ben a bányászoknál volt többet a labda. Szojka is, Toldi is jó labdákat adott a csatároknak, de csak mezőnyfölényt harcol­tak ki, a kapura nemigen voltak veszélyesek. A hazai csapat jól szervezett biztonsági játékra rendezkedett be. Támadásaik egy-két húzással mindenkor ve­szélyesek voltak. Szünet után megváltozott a játék képe. A hazaiak nagy becsvággyal vetet­ték magukat a küzdelembe, és nemcsak lelkesen, hanem jól szőtték a támadásokat, fölényt harcoltak ki, és megérdemelten győztek. Jó: Palásti, Szedlák, Ba­logh, Dinopulosz, Novák, ill. Szojka, Toldi, Oláh, Kriskó, Ta­liga. Miskolc, 4000 néző. V: Jakab. Nyíregyháza: Hargitai — Csisz­­ke, Divinyi, Kaskötő — Siska, Papp — Harcsa, Kovacsics, Szé­les, Aranyi, Bácskai. Edző: Ba­kos Béla. MVSC: Máté — Homo­­vics, Buna, Vertig — Krom­­paszki, Deák — Kallus, Marosi, Telenkó, Hernádi, Buczkó. Edző: Tiba Sándor. 44. perc: Széles remek labdá­val ugratta ki a jobbösszekötő helyén Bácskait, aki 10 m-rel félmagasan a jobb kapufa mel­lett lőtte a hálóba a labdát. 1:0. 77. perc: a nyíregyházi 16- oson Kallust talpalták. A játék­vezető továbbengedte a táma­dást. Siska felismerte a helyze­tet, hosszú labdával indította a jobb oldalon Kovacsicsot, aki­nek a beadásából Harcsa leke­zelte a labdát, majd 10 m-ről a hálóba küldte. 2:0. 87. perc: Homovice közeli lö­vése a kapufáról pattant ki. Az első negyedóra MVSC-fe­Soroksár, 500 néző. V.: Soós B. Egyetértés: Landi — Belkó, Csákó, Ficzere — Pető, Gerencsér — Hor­váth, Borsos, Sátori, Szing, Fülöp. Edző: Pyber István. Oroszlány: Fekete — Imre, Mészáros, Köteles — Molnár, Macsali — Csinos, Né­meth, Pusztai, Máté, Szűcs. Edző: Tátrai Sándor. 50. perc: Borsos már csak a ka­pussal állt szemben, de nyolc mé­terről messze a bal kapufa mellé lőtt. Az első félidőben valamivel töb­bet támadott az Oroszlány, csatá­rai azonban nem sok veszélyt je­lentettek a kapura. Az Egyetértés fényt hozott, néhány lövést küld­tek ugyan kapura a misko­lciak, ezeket azonban Hargitai biztosan védte. A két miskolci fedezet fokozatosan visszaesett, viszont a nyíregyházi fedezetek ügyesen szedték essz© a labdákat, ural­ták a mezőnyt, jobbnál-jobb átadásokkal hozták helyzetekbe csatáraikat. Szünet után is a nyíregyházi együttes kezdemé­nyezett többet. Széleken vezetett korszerű, helycseréé­­ támadásai mindig veszélyesen futottak. Az MVSC-nek csak fellángolásai vol­tak. 1:0-nál két nagy helyzetet elügyetlenkedtek a csatárai. Utána ismét a nyíregyháziak ke­e­rültek fölénybe, de lövéseiket az igen jó formában védő Máté rendre hárította. A vendégcsapat megérd­emelten, győzte le a lé­lek nélkül játszó MV­SC-t. Jó: Siska (a mezőny legjobbja). Di­vinyi, Harcsa, Kovaceke, ill. Máté, Homovice, támadósora sem jeleskedett, vé­delme azonban jól megoldotta fel­adatát. Fordulás után a vendég­csapat szemmel láthatóan az ered­mény tartására törekedett, amit az is bizonyít, hogy a játékveze­tőnek háromszor egy percet kel­lett hosszabbítania időhúzás miatt. Az Egyetértés csatársora több helyzetet dolgozott ki, de a csatá­rok önzősködése miatt ezeket nem tudta kihasználni. Az Oroszlány az utolsó negyedórában vezetett néhány szép támadást ezeket az Egyetértés védelme könnyen há­rította. Jó: Belkó, Csákó, Ficzere, il. Mészáros, Molnár, Macsali. Az Ózdi Kohász az első helyre került az NBI B-ben A Salgótarján vereséget szenvedett a Ganz-MÁVAG-tól BVSC-Láng SK 2:1 (1:0) Nyíregyházi Spartacus-Miskolci VSC 2:0 (1:0) 1. Kap. Horn­. 13 6 6 1 13: 6 18 2. Pécsi BTC 13 7 4 2 17:10 18 3. Győri Dózsa 13 7 4 2 21:14 18 4. Pécsi Bány. 13 7 4 2 20:14 18 5. Pécsi VSK 13 6 4 3 21:11 16 6. Zalaeg. TE 13 7 2 4 23:15 16 7. Veszprém 13 7 1 5 22:18 15 8. Szfeh. MÁV 13 6 3 4 13:13 15 9. HL ker. 13 6 2 5 23:17 14 10. Budai Sp. 13 6 2 5 14:12 14 11. Pápa 13 6­­ 7 14:18 12 12. Esztergom 13 4 3 6 19:19 11 13. Traktorgyár 13 5 1 7 20:23 11 14. MOLOtim. TE 13 4 2 7 22:28 10 15. Autóbusz 13 3 3 7 8:23 9 16. BVTK 13 3 2 8 9:15 8 17. Zalaeg. D. 13 1 5 7 11:24 7 18. K. Lombik 13 1 2 10 8:23 4 1. Szom­. MÁV 13 8 2 3 25:10 18 2. Kecskemét 13 8 2 3 22:12 18 3. B.­csaba 13 6 5 2 20:19 17 4. Jászberény 13 7 2 4 18:13 16 5. Bp. Sport. 13 6­ 3 4 26:14 15 6. Baglyasalja 13 6 3 4 1­5:20 15 7. Bp. Előre 13 5 4 4 13:13 14 8. Gyula 13 4 5 4 15:14 13 9. Egri D. 13 5 3 5 18:17 13 10. Szem­. MTE 13 5 3 5 18:20 13 11. Nyíregyháza 13 5 2 6 18:18 12 12. Kisterenye 13 4 4 5 21:23 12 13. V. Izzó 13 4 2 7 16:19 10 14. KISTEXT 13 4 2 7 19:23 10 15. Debr. Dózsa 13 1 8 4 8:16 10 16. Sz. VSE 12 2 5 5 16:21 9 17. Nagybátony 12 3 3 6 6:10 9 18. Miskolc 13 3 2 8 17:29 8 Budafoki MTE Kinizsi-Szombathelyi Haladás 2:2 (2:1) Szombathely, 8000 néző. V: Müncz. Budafok: Németh X — Szántó, Bánkúti, Dobos — Sárdi, Pataki — Zsidákovics, Haraszti, Farkas, Németh II, Jepki. Edző: Bánáti Rezső. Szombathely: Szarka — Gyarmati, Molnár I, Mester — Tóth II, Márkus — Molnár II, Varga, Storcz, Tóth I, Szigeti. Edző: Jávor Pál. 2. perc: a Budafok első táma­dása góllal végződött. A ven­dégek baloldalon vezettek vil­lámgyors támadást és Jeck a kifutó Szarka mellett az üres kapu baloldalába lőtt. 1:0. 29. perc: szabadrúgás után Zsidákovics szerezte meg a lab­dát, kicselezte a védőket és kö­zelről a bal saraikba lőtt. 2:0. 42. perc: Márkus—Varga — Stolcz volt a labda útja, és a középcsatár 7 méterről a jobb sarokba vágta. 2:1. 68. perc: Marieue szabadrúgása után Stolczhoz került a labda, s ő mintegy 10 méterről a bal sarokba bombázott, 2:2. A hazai együttes nagy lendü­lettel kezdett. A szombathelyi tá­madások azonban megtörtek a jól záró budafoki védőkön, ha pedig a csatárok lövéshez jutot­tak, akkor Németh I hárított több alkalommal is nagy bravúr­ral. A vendégek rajtaütésszerű ellentámadásai igen veszélyesek voltak. Szünet után a vendégek időnként 10 emberrel védekez­­tek, óriási lelkesedésük és jó taktikájuk révén megérdemelten szerezték meg az egyik pontot. Jó: Németh I, Bánkuti, Dobos, Sárdi, Pataki, Haraszti, ill. Tóth II, Márkus, Mester. Dunaújvárosi Kohász-Szállítók 2:1 (2:1) Dunaújváros, 2000 néző. V: Biróczki. Dunaújváros: Sági — Takács I, Ligeti, Ruppert — Ma­gasházi, Sul­a — Für, Jagodics, Böröndi, Mihályi, Andriska. Edző: Borbély Tibor. Szállítók: Kenderesi — Nárai, Jerabek, Kemerle — Bajzák, Szalontai — Sebők, Mezei, Cserháti, Csics­­mann, Hammer. Edző: Szabó Géza. 2. perc: a vendégcsapat védel­mének megingását a hazai csa­tárok ügyesen kihasználták. Mi­hályi jó labdával ugratta ki Andriskát, aki a kimozduló Ken­deresi fölött 20 m-ről a jobb felső sarokba lőtt. 1:0. 6. perc: a jobbszélen elhúzó Fürt Kemerle felvágta. A bün­tetőt Ligeti a bal alsó sarokba küldte. 2:0.­­ 35. perc: a Szállítók csapata­­ szabadrúgáshoz jutott. Csics­­­­mann 30 m-ről az elmozduló Sági mellett a kapu közepébe lőtte a labdát. 2:1. A hazai csapat az I. félidő elején elért két gyors gólnak köszönheti győzelmét. Ebben a játékrészben a Szállítók enyhe mezőnyfölényben játszottak, csa­társoruk azonban túl lassan. 85. perc: Illés lefutotta a part­­rai védelem a szórványos táma­dásokat könnyedén hárította. A II. félidőben kiegyensúlyozott volt a játék és többnyire a két 16-os között játszottak. A hazai csapatnak akadt néhány hely­zete, de csatársora rendre el­­ügyetlenkedte azokat. Jó: Ta­kács I. Ligeti, Ruppert, And­riska,­i-H. Csicsmann (a mezőny legjobbja), Kemerle, Cserháti. @g&gTimi139* HÉTFŐ BIRKÓZÁS: Magyarország — Japán szabadfogású csapatmér­kőzés. Sportcsarnok, 18.30. A XI. fordulóig 68 mérkőzé­sen összesen 152 gólt rúgtak az NB I ben, s így átlagban 2.2 gól jutott egy-egy mérkőzésre. A XII. forduló összesen 19 gólt hozott, s ez átlagban 2.7 gólt jelent. 14 gólos: Albert (FTC). 10 gólos: Csernai (Tatabánya). 8 gólos: Tichy (Honvéd). 7 gólos: Bene (Újp. Dózsa). 5 gólos: Kalmár (Csepel), Kuti (MTK), Nagy A. (Honvéd), Pová­­zsai (Győr). 4 gólos: Bodor (MTK), Győrfi (Győr), Menczel (Tatabánya). 3 gólos: Csömör (Szeged), Far­kas (Vasas), Kuharszki (Újpesti Dózsa), Monostori (Dorog), Pál (Csepel), Puskás (Vasas), Rónai (Komló), Szekeres (Tatabánya), Vasas (MTK), Várhidi (Újpesti Dózsa), 2 gólos: Dunai II (Pécs), Feny­vesi dr. (FTC), Gilícz (Szeged), Jucsov (Csepel), Komora (Hon­véd), Kiss­­ (DVTK), Machos (Vasas), Nagy B. (Komló), Nóg­rádi (Honvéd), Novák (FTC), Pa­lotai (Győr), Rákosi (FTC), Rát­kai (FTC), Reményke (Szeged), Fi­kola (DVTK), Szepesi (Tatabá­­nya), Szuromi (Dorog), Varga (FTC), Vincze (Pécs). 1 gólos: Alaxai (DVSC), Ba­kos (Vasas), Boros dr. (Szeged), Bundzsák (Vasas) Csőri (Dorog), Dalnoki (FTC), Deli (Tatabánya), Dersőfi* (Szeged), Dinnyés (MTK), Fenyvesi II (FTC), Garai (Komlói, Göröcs (Újpesti Dózsa), Halápi (MTK), Hetényi (Tatabánya), Ka­tona (Honvéd), Kertes (Dorog), Korsós (Győr), Marosi (Honvéd), Morvai (Győr), Nagy Gy. (Hon­véd), Nemes (Szeged), Perényi (Koml­ó), Ráczi (DVTK), Rotten­­biller (Csepel), Szarka (DVSC), Szűcs (Dorog), Takács (MTK), Tunsinger (Honvéd), Varsányi II (DVSC), Vári (Pécs),­ Zámbó (Új­pesti Dózsa). Öngólos: Mészöly (Vasas) a Győr ellen. Győri MÁV DAC-Székesfehérvári VT Vasas 2:1 (1:1) Székesfehérvár, 3600 néző. V: Fehérvári. MÁV DAC: Takács — Borbély, Kovács, Delci — Ott, Nagy J. — Sulyok, Tóth, Nagy Gy., Túrás, Illés. Edző: Kovács Imre. Székesf­ehérvár: Tímár — Szabó, Bognár, Horváth III — Ke­­recsényi, Nehéz — Jasper, Czigler, Jan­ecz, Burka, Ispaics. Edző: Al­bert József. 12. perc: Takács előreadott lab­dáját a 16-os magasságában Is­­paics csípte el. Magára húzta a védőket, majd középre ívelt, Ja­­necz elé, aki egyből Czigler elé perdített. Az összekötő nehéz szög­ből, 6 méterről küldött labdája a sok láb között is utat talált a há­lóba. 0:1. 35. perc: középen futott egy győ­ri támadás. Nagy Gy. vitte fel a labdát, a fehérvári védők hátrál­­­tak. A középcsatár­ 12 méterről lö­vésre szánta el magát és félmagas bombája, élesen vágódott a há­lóba. 1:­ 85. perc: Illés lefutotta a part­vonal mentén Szabót, kapura hú­zott, és a 16-os sarkáról küldött éles lövése a hálóban kötött ki. 2:1. A győriek megerősített véde­lemmel kezdték a játékot. A két fedezet a hátvédek vonalába vo­nult hátra, a két összekötő pedig a három előretolt csatár és a vé­delem közti kapcsolatot látta el igen rugalmasan, kiválóan. A fe­hérváriak vezető gólja után a győ­riek felhagytak a biztonsági já­tékkal és gyorsan, ötletesen ado­gató csatáraik révén az egyenlí­tésig jóval többet kezdeményez­tek. Az egyenlítés után a mérkő­zés végéig a fehérváriak támad­tak többet, de nyomasztó fölényük ellenére is a szervezetten védekező győriek jutottak a­ két pont bir­tokába egy veszélytelennek látszó ellentámadás végén. Jó: Kovács, Delci, Nagy Gy., ill. Kerecsényi. ., * Ózdi Kohász—Borsodi Bányász 2:0 (1:0) Sajósze­ntpét­er, 3500 néző. V:­­ Kovács G. Ózd: Katona — Budai, Frenkó, Romhányi — Zalai, Fer­­dinánd — Borbás II, Szilasi, Fükő, I Szendrei, Száraz. Edző: Kemény Tibor. Borsodi Bányász: Veres — Katona, Cserfalvi, Sztibor — Ben­­kő, Jas­kó — G. Szabó, Vécsei, Kő­halmi, Szőcs, Baranyi. Edző: Szűcs György. 20. perc: egy előrevágott lab­dát Csetfalvi és Veres elnézett és a közéjük beugró Borbás II kö­zelről helyezte a hálóba a ven­dégek első gólját, 1:0. 70. perc: Csetfalvi könnyen el­vehetett volna egy labdát Borbás II elől, de belerúgta, aki az aján­dékba kapott labdát­ a balsarokba lőtte, 2:0. A mérkőzés elején a hazaiak játszottak fölényben, de az első negyedóra után kiegyensúlyozott lett a játék. Amikor védelmi hi­bából a vendégeknek sikerült meg­szerezniük a vezetést. Két ragyo­gó támadást is vezettek az ózdiak gyorsan, ötletesen mozgó csatárai, de mind a két nagy helyzet ki­használatlan maradt. A hazaiak nagy igyekezettel harcoltak az egyenlítésért, de szétesően játszó csatáraik miatt ez nem sikerült.­ Az ózdiak győzelme határozot­tabb, lendületes játékuk révén megérdemelt. Jó: Budai, Frenkó, Romhányi, Borbás H, ill. Jasikó. A totó 22. heti eredménye 1. Vasas—FTC 1 2:1 2. DVSC—MTK 2 1:2 3. Pécs—DVTK 1 1:1 4. Győr—Szeged­­ 1 3:1 5. Láng—BVSC 2 1:2 6. Borsod—Ózd 2 6:2 7. Dunaújv.—Szállítók 1 2:1 8. Békéscs.—Bp. Sport. 1 3:1 9. Nyír. MSE—Szom­. MÁV 1 1:9 10. Pápa—Pécsi Bányász 1 3:1 11. Bari—Fiorentina 1 2:9 12. Genoa—Juventus­­ 3:1 13. Spal—Milan 2 2:4 13+1 14. Potenza—Verona 2 8:0 A REJTÉLY MEGOLDÓDOTT O­tt, ahol a Boráros térről Csepelre robogó HÉV- szerelvény befut Csepel házai közé, van egy kis grund. Amolyan patinás gyerektanya, foltosan kikopott gyepfelület­tel. Rajta két féltégla jelzi az egyik és két terméskő a má­sik kaput. Alkalmi focimecs­­etekre rendszeresítették, de, mint később kiderült, más cél­ra is alkalmas.­­Attól kezdve, hogy a hó el­olvadt, e házak közé ékelt földdarabkán állandóan labdát kergető 13—14 év körüli gyere­kek zsivalyogtak. Ha eső esett, ha havas eső verte a gyepet, ha szél fújt! Játszottak önfe­ledten, nem törődve az idő vi­szontagságaival. Láthatók vol­tak mindennap, egészen addig, míg el nem jött a jó idő. Mert amióta lehúzott ablakokkal jár a szerelvény és ballonkabát­­ban vagy zakóban üldögélő utasok néznek ki a robogó kocsik ablakain, nagyon csen­des ez a kicsi, kedves grund. Néha látni csupán egy-két pöttömnyi gyereket, hatalmas, pettyes labdát gurigálva, vagy lányokat, körben állva, amint mondogatják: ne nézz hátra, jön a farkas!.. . A lendületes kapura törés, a testüdítő játék eltűnt, nincs tovább. A zseb­kendőt sétálgatva körb­ehor­dozó kislány és a közalakítók egy helyben topog­ása nem vonzza a tekintetet. De hova tűntek ők, a szél­nek, esőnek fittyet hányók? Hol vannak a fürge, izmos­­lábú gyerekek, a száguldástól kipirult arcú fiúk? Ő­ket nem találjuk már, de itt van az a kis szep­lős lány, aki tegnap a tarka zsebkendőt hordozgatta körbe: ne nézz hátra! . .. — Sutyiékat tetszik kérdez­ni, ugye? Azokat, akik mindig itt fociztak és kéziztek? Ők sportolók, már nem ide jár­nak, hanem ki a pályára . . . Ide addig jöttek, amíg a ren­des pályára még nem enged­ték őket a sár miatt . . . Su­­tyiék nagyon szeretnek spor­tolni ... — Így hát rátok maradt a grund ?­ — Csak néha járunk ki, játszani egy kicsit. — És mindig csak ilyeneket játszotok, hogy: ne nézz­ hát­ra? Labdázni nem szoktatok? Mondjuk, kézilabdázni? — Nem, mi csak játszani szoktunk kijönni . . . Néha. Ekkor illedelmesen elköszönt — sietnie kellett. Nem futott, csak sietett. Hiszen, kis copf­ját hátracsapva, épp az előbb mondta, hogy nem sportoló.