Népsport, 1965. június (21. évfolyam, 108-128. szám)

1965-06-04 / 110. szám

fd­ak. ■ r 1­ . : A MAGYAR TESTNEVELÉSI ÉS SPORTSZÖVETSÉG LAPJA PÉNTEK, 1965. JÚNIUS 4.★ Ára: 60 fillér ★ xxi. évfolyam, no. szám Ferencváros-Szeged 1:0 (0:0) Szeged, 12 000 néző. Vezette: Balla Gy. (Horváth L., Soós G.). Ferencváros: Géczi — Novák, Mátrai, Dálnoki — Perecsi, Hor­váth — Karába, Varga, Albert, Rákosi, Fenyvesi dr. Edző: Mé­száros József. Szeged: Tóth — Várhelyi, Kürtösi dr., Kővári — Dezsőfi, Pataki — Csömör, Re­­ményik dr., Nemes, Gilicz, Ara­tó. Edző: Moór Ede. Gól­lövő: Fenyvesi dr. Szögletarány: 13:5 (8:2) a Szeged javára. A 23 első két percben a szege­diek három szögletet értek el. Az ötödik percben adódott az első nagy helyzet: Gilicz beadá­sát a középre húzódott Arat­ó elhamarkodottan kapu fölé küld­te. Nem sokkal később Gilicz újabb támadást vezetett, de az összekötő végül szorongatott helyzetben mellé lőtt. A 13. perc­ben Fenyvesi dr. villámgyorsan elfutott Várhelyi mellett, de be­adását Tóth merész előrevető­­déssel megszerezte. Látványos akció volt. A mezőnyben folyt a játék, a kapuik csak ritkán ke­rültek veszélybe. A 20. percben Varga a bal oldaliról begurított, Albert jó helyzetben átlépte a labdát, és utána a szegedi vé­dők felszabadítottak. A 34. perc­ben Gilicz közelről az oldalhálót találta el. A félidő utolsó per­ceiben élénkült az iram, a sze­gediek egyénileg kezdeményez­tek, és többször zavarba hoz­­ták a zöld-fehérek védelmét. A II. FÉLIDŐ Nemes távoli lövésével kezdő­dött, a labdát Géczi biztosan védte. Az ellentámadás végén Varga nagy lövését Tóth bravú­rosan szögletre hárította. A Fe­rencváros támadott, de a sze­gediek hagytak ki jó helyzetet, Gilicz beadását Csömör nem érte el. Utána a 16-osról szabad­rúgáshoz jutott a hazai cs­apat, Reményik dr. lövését a védők szögletre mentették. Többet tá­madott a Szeged. Az iram foko­zódott, mindkét csapat lendüle­tesen küzdött. A 71. percben esett a mérkőzés egyetlen gólja. Varga elfutott a jobb szélen, beívelt labdája átszállt a szegedi védők fölött, a szabadon álló Albert elé pattant, Tóth kifutott a kapujából, a középcsatár elől elütötte a labdát, de a jó ütem­ben érkező Fenyvesi dr. 10 mé­terről laposan a kapu közepébe lőtt. 1:0 a Ferencváros javára. A gól után néhány percig szé­pen támadott a Ferencváros. Az utolsó negyedórában nagy haj­rát vágott ki a SZEAC. Egy ka­pufája is volt a hazai csapat­nak, de a nagy fölény ellenére az egyenlítés nem sikerült. A nagyszámú közönség csak a II. félidőben láthatott jó já­tékot. Az első 45 percben­­a fe­rencvárosi csatárok mérsékelt teljesítményt nyújtottak és alig jelentettek veszélyt a szegediek kapujára. Szünet után meg­élénkült a játék, de a csatárok ekkor is csak keveset lőttek kapura. A Ferencvárosnak lé­nyegesen kevesebb helyzete volt, mint a szegedieknek, de kevés helyzetéből egyet mégis ki tudott használni. A szege­diek fölényét a sok szöglet is bizonyítja. Csatársoruk szívver­­tésekkel játszott, de nem tudták bevenni a jól védő Géczi kapu­ját. A Ferencvárosban Géczi több nagy lövést hárított. Mátrai fejjel és lábbal is bizto­san rombolt. Dálnoki keményen küzdött, Novákot Arató több­ször átjátszotta. Perecsi volt a jobbik fedezet. Horváth több­ször szabálytalankodott. A csa­társorban csak Varga küzdött végig egyenletesen. Fenyvesi dr.-nak csak egy-két jó elfutása akadt, de gólja a szemfül­essé­gét dicséri. A többiek tartózko­dóan játszottak. A SZEAC-ban Tóth a gólt nem védhette. Vár­helyi megiletődötten kezdett, de fokozatosan feljavult, és a II. félidőben a védelem legjobbjá­nak bizonyult. A fedezetek kö­zül Dezsőfi Albertet jól őrizte, Pataki is inkább a védelemnek segített. A csatárok közül Ne­mes és Reményik dr. mezőny­munkája, valamint Gilicz több veszélyes elfutása dicsérhető. Balla Gy. játékvezető nem kö­vetett el nagyobb hibát. Metzger Károly NB I TARTALÉKBAJNOKSÁG Ferenc­város—Szeged 4:1 (4:1), Szeged, 5000 néző. V: Kocsondi. Ferencváros: Aczél — Fenyvesi III, Havasi, Orosz — Vilczeál, Galambos — Fábián­, Földi, Gá­bor, Fenyvesi II, Darvas. Szeged: Korányi — Cserkó, Balló, Stumpf — Thékes, Szlovák — Szekeres, Konszó (Terhes), Linka, Kalocsai, Boros dr. — A fővárosi csapat az első félidő végén nagy védel­mi hibákból három perc alatt három gólt lőtt. Ezzel és kultu­ráltabb játékával biztos győzel­met aratott. G: Földi (3), Darvas, ill. Kalocsait. Jó: Aczél, Vilazsál, Földi, ill. Bal­ló, Sturmspf, Szlovák. A labdarúgó NB I állása Zárójelben a vesztett pontok száma. Elmaradt mérkőzések: FTC —Újpesti Dózsa, Győr—Va­sas, FTC —Csepel. Előrehozott mérkőzés: Pécs—Csepel. A 12. fordulóból a Komló—Pécs talál­kozó vasárnap kerül sorra. 1. FTC 10 6 3 1 21:10 15 ( 5) 2. Bp. Honv. 12 6 3 3 22:11 15 ( 9) 3. U. Dózsa 11 7 3 4 26:14 14 ( 8) 4. Vasas 11 5 4 2 19:11 14 ( 8) 5. Pécsi D. 12 6 2 4 15:10 14 (10) 6. Csepel SC 12 5 3 4 20:14 13 (11) 7. MTK 12 4 5 3 15:14 13 (11) 8. Győr 11 5 2 4 10:10 12 (10) 9. T.­bánya 12 3 6 3 10:12 12 (12) 10. Ózd 12 4 2 6 13:25 10 (14) 11. Dorog 12 3 3 6 10:19 9 (15) 12. S.­tarján 12 1 6 5 8:18 8 (IS) 13. Szeged 12 2 3 7 7:11 7 (17) 14. Komló 11 3­­ 8 9:20 6 (16) Az idén Egerben rendezik a szed­lista országok belügyi sportolóinak úszó- és vízilebda-spartakiádját A szocialista országok belügyi és állambiztonsági minisztériu­ma sportszervezeteinek 1965. évi úszó- és ví­z­i­labda-spartakiádj­át június 16 — 20 között Egerben rendezik meg. A spartakiád saj­tóértekezletét szerdán délelőtt az illetékes szövetségek képviselői­nek részvételével tartották meg a Belügyminisztérium központi klubjában, majd csütörtökön délután Egerben gyűltek össze a versenyt lebonyolító sportszer­­vek, hogy a helyszínen tájéko­zódjanak az előkészületekről. Az Egri Dózsa SíK jól felké­szült a szovjet, csehszlovák, len­gyel, bolgár, román, NDK-beli és magyar belügyi sportolók foga­dására. Az uszodában serényen folynak a szépítési munkák, a népes sportküldöttségek kényel­mes elhelyezése már biztosítva van és kialakult a versenysoro­zat műsora is. Eszerint a meg­nyitóünnepségre június 16-án 17 órakor kerül sor, amelyet három vízilabda-mérkőzés követ. 17-től naponta, délelőtt rendezik meg az úszás selejtezőit, délután pe­dig a döntőket­­ újabb vízilab­da-mérkőzésekkel fűszerezve. A vízilabdacsapatokat két csoport­ba sorolták. Az elsőbe a magyar, a szovjet, a belg­ár és a cseh­szlovák, a másodikba pedig a román, a lengyel és az NDK-beli együttes került. A csoportok első két helyezettje jut a döntőbe és magukkal viszik az egymás ellen elé­rt e­redmé­n­yeke­t. A csapatok — főleg a szovjet, az NDK-beli és a magyar — szá­mos nemzeti válogatott úszóval, vízilabdázóval rendelkeznek, de a többiekben is találunk kiemel­kedő tudású sportolókat. S. J. Kisgyörgyné harmadik lett H­irschdettben Nemzetközi sport­lövőverseny kezdődött az NSZK-beli Wiesba­­den­ben. Az­ első napon a kis­öbű sportpuska fekvő testhely­zetű versenyt rendezték meg­ a nők részére. Ebben a számban a 26 éves bolgár Anka Elizina szerezte meg az első helyet. A magyar versenyzők közül Kis­­györgy Lajosné a harmadik, Ve­­resné pedig a nyolcadik helyet szerezte meg. Kisöbű sportpuska fekvő test­helyzetben (nők): 1. Anka En­zi­­na (bolgár) 505/600 kör, 2. Pe­­rovics (jugoszláv) 595, 3. Kis­­györgy Lajosné (magyar) 593 . .. 8. Veresné (magyar) 589 kör. KIKÜLDÖTT MUNKATÁRSUNK JELENTI MANCHEST elveti harmadik a szabadfogású birkózó VB-n (Manchester, június 3.) Döntő küzdelmeihez érkezett, a szabad-­­fogású birkózó VB. Csütörtökön délelőtt a Bellevue kiállítási csarnokban küzdöttek a döntőbe jutásért a világ legjobb birkó­zói, este azonban már minden­ki átköltözött a szoms­zédban le­vő, több tízezer nézőt befogadó Kings Hallba, azaz magyarul a Királyi Csarnokba, ahol az ér­mek sorsát eldöntő találkozókat rendezték. Délelőtt a már meg­szokott, rossz körülmények kö­zött folyt a küzdelem. Por, füst, meleg, rendetlenség és zűrzavar uralkodott a két szőnyeg körül, de a versenyzők nem zavartat­ták magukat. Mintha csak iga­zolni akarták volna az elvet, hogy a tudás minden körülmé­nyek között érvényesül. Né­hány olyan remek csatát vívtak, amire még az öreg birkózó ínyencek is csak bólintani tud­tak: „E* igen”* A légsúlyban például az iráni Farkhien, aki szerdán este Gon* da ellen csak­ nehezen győzött, talán, az egész verseny legjobb mérkőzését birkózta a szovjet Tedeevvel. Nem volt ennek a mérkőzés­nek egyetlen másod­perce sem, hogy ne történt vol­na valami. Kezdetben, úgy lát­szott, hogy a zömök, bajuszos szovjet fiú biztosan nyer. Hal­latlanul energikusan támadott, lábfog­ással kétszer is földre vitte a nála fejjel magasabb, hosszú karú iránit. Az utóbbi sem hagyta azonban magát. Egyik sem félt a kockázattól. Hol egyik, hol másik versenyző került veszélybe. Gyilkos volt az iram, a második öt perc vé­ge felé már mindkét birkózó­ról szakadt a veríték. És ekkor az iráni állandó rohamozásával döntő fölénybe került. Egy gyors támadással levitte ellenfelét és lábkulccsal rövid idővel a mér­kőzés előtt, tussolta az erejé­vel teljesen elkészült Tedeevet. Ragyogó mérkőzés volt, nem hiába mond­ta Gurics György, a magyar csapat edzője, aki az utóbbi tíz esztendő minden nagy­­versenyén ott volt. Ritkán látni ilyen ragyogó birkózást! így kell szabadfogás­ban­ küzdeni... De jó mérkőzésekben egyéb­ként sem volt hiánya. A kisszámú, de annál lelkesebb nézősereg gyakran tapsolt, elismeréssel jutalmazva a japán Josidát, aki rendkívül változatos, igen szép mérkőzésen nyert a más­ik esélyes, az iráni Hajdani ellen. Aztán a japán Fukudát, aki a hajdani nagyságot, a török Akbast verte biztosan. Majd a szovjet Beriasvilit, aki erejével, techniká­j­ával és gyorsaságával még a japánokat is felülmúlja. A török Aj­­kot, aki a napnak ta­lán a legnagyobb meglepetését okozva győzte le az olimpiai baj­nok szovjet Medvegyevet, és a nehézsúlyú Ivanyickijt, aki úgy került a döntőbe, hogy egyetlen hibapontot sem szerzett a selej­tezők során. A magyar birkózók, a­kik esélyek nélkül, inkább csak szerencsét próbálni és tapaszta­latokat szerezni jöttek Manches­terbe, várakozáson felül megáll­­ták a helyüket. Egy verseny­zőnk döntőbe került, ketten, he­lyezést értek el,és fiataljaink ál­talában nem keltettek csalódást. Szerdán, az éjszakai órákban még két magyar versenyző ke­rült sorra.. A nehézsúlyban Rez­­nák, miután a román iStri­ga sé­rülése miatt visszalépett, hiba­pont nélkül jutott tovább, s az amerikai Cr­istoph ellen mérkő­zött és kiegyensúlyozott találko­zón, m­iniimális vereséget szen­vedett. Utána a lepkesúlyú el­veti, első világbajnoki szereplé­sére felrakva a koronát, szoros küzdelemben, nyert a német Neff ellen. Csütörtökön ölveti erő­­nyerő volt és így három hiba­pontjával elsőként került a dön­tőbe az egyformán 5—5 hiba­pontos japán Josida és a bolgár Baev mellett. Bajkó a japán Vatanaibeval remek mérkőzést vívott. Ke­mény küzdelemben csak mini­mális pontoz­ással maradt alul. Nem került ugyan e döntőbe, de bátor, változatos birkózása a szakemberek körében feltűnést keltett. Nehézsúlyban Reznákna­k nem volt ellenszere a nagyerejű belgán­ Ahmedov ellen. Kétszeri megintés után, passzív birkózá­sért leléptették. Ezzel is 6. lett. Nehéz feladat jutott a közép­­súlyban Hollós­inak is, a szov­jet Lomidzével, súlycsoportjá­nak egyik esélyesével birkózott- Az egész mérkőzés folyamán egyetlen akciót sikerült csak a szovjet fiúnak végrehajtania és ezzel nyert. Hollósi a második öt percet végigtámadta, Lomidze azonban minden fogást bontott. Sokak szerint megintést érde­melt volna passzivitásáért. Hol­lós­i ezzel 5. lett. Délután 6 órakor a Kings Hallban a versenyzők felvonu­lása és az angol himnusz elját­szása után megkezdődtek a dön­tők. A nézőtéren megjelent Man­chester város polgármestere is, de az érdeklődés változatlanul csak alig volt közepesnek mond­ható. Az óriási csarnok valóság­gal kongott az ürességtől. A döntő egyetlen magyar részvevője, Olveti elsőként sző­nyegre lépett. Ellenfele a bolgár Baer volt, Olveti egy kicsit ide­gesen, kapkodva kezdett, és ta­pasztalt ellenfele lábfogással mindjárt az elején levitte a sző­nyegre, majd megpörgette. C­­veti szépen kijött a nehéz hely­zetéből, magára talált, végigtá­madta a mérkőzést, de Baer most már nem vállalt semmifé­le kockázatot. A bolgár fiú te­hát pontozással győzött. Utána egymást érték az érde­kesebbnél érdekesebb mérkőzé­sek. Amint az már a selejtezőik alapján várható volt, a japán, a szovjet és a török birkózók vit­ték a fő szerepet. Meglepetést keltett viszont, hogy az irániak — akik Tokióban csak mérsé­kelten szerepel­tek­ —, ezúttal ismét kitűnő formában, birkóz­tak, s a legtöbb mérkőzésen győzelmi eséllyel léptek a sző­nyegre. ölvetinek a második mérkőzé­sére 13 pár után került sor. El­lenfele ezúttal Josida, a ver­seny végső győztese volt. ölveti remekül helytállt, bártran, szé­pen birkózott, igen izgalmas, látványos mérkőzést vívtak. A magyar fiú csak azzal bizonyult gyengébbnek, hogy nem tudta olyan ügyesen befejezni az ak­cióit, mint a rutinos, villámgyors Josida. Olvetinek a második döntő­beli pontozásos vereségével be is fejeződött ebben a súlycso­portban a küzdelem. Josida (Ja­pán) nyerte tehát a lepkesúly világbajnoki címét, második a bolgár Boer, harmadik elveti. Ardai Aladár Folytatódik az ökölvívó CSB Az ökölvívó CSB állása X. Bp. Honvéd 2 2 ------ 26:14 4 2. Újp. Dózsa 2 2 ------ 25:15 4 3. Zalka HSE 2 1 1 — 26:14 3 4. V. Dinamó 2 — 1 1 17:23 1 5. MTK 2-------2 14:26 — 6. Tatabánya 2-------2 12:28 — Közel négy hónapos szünet után a hét végén folytatódik az ökölvívó-csapatbajnokság. A leg­jobbak mindig nagy érekl­ődés­­sel kísért küzdelme mindjárt kettős mérkőzéssel veszi kezde­tét a Sportcsarno­kiban­. Első mér­kőzésként eddigi két nyeretlen, a Vasas Dinamó és az MTK ta­lálkozik, majd a bajnokjelölt Új­pesti Dózsa mérkőzik a legjobb vidéki együttessel, a gyöngyösi ököl­vívókkal. A harmadik első­­osztályú találkozóra a Bp. Hon­véd-Tatabánya mérkőzésre csak hétfőn este kerül sor a Sport­­csarnokban. A szakosztályokban talán a szokásosnál is nagyobb a titko­lódzás a csapatok összeállítását illetően. A hangulat, mint min­dig, ezúttal se bizakodó. Kérdés, valóra válnak-e a remények a szorítóban. A szorítóban első­sorban arra kapunk majd vá­laszt, milyen munka le­folyt a szakosztályokban az utóbbi hó­napokban. A három élvonalbeli találkozó mellett szorítóba lépnek az NB I B csapatai is, s mind a Keleti, min­d a Nyugati csoportban az NB II-ben ie teljes fordulóval folytatódik a csapatbajnokság. Rangsoroló versenyek vitorlázásban A Magyar Vitorlázó Szövetség elnöksége határozatot hozott az 1965. évi rangsoroló versenyek sorrendjéről. Eszerint a jövő évi válogatott kereteiket 17 kiemelt futam összeredménye alapján ál­lítják össze. A nemzetközi gya­korlatnak megfelelően az értéke­lés csak több futampe regattá­kon elért teljesítmények alapján történhet. A hazai versenynaptár három csúcspontját jelentő jú­niusi, augusztusi és októberi or­szágos vitorlásversenyek képe­zik a válogatás alapját. Az első összemérés most szombaton és vasárnap a Vasas siófoki verse­nyének három futamán lesz. Augusztus­ban a Balatonföldvári 2 futamos Alkotmány Kupa, majd a Balatonfüreden rende­zendő nemzetközi magyar baj­nokság hét futama és végül Ba­latonalmádiban az ötfutamos ok­tóberi Balaton-bajnokság ered­ményei adják a végső sorrendet. KIKÜLDÖTT MUNKATÁRSUNK JELENTI MOSZKVÁBÓL Félidő a moszkvai kosárlabda EB-n Minden este rendkívül izgal­mas kosárlabdajáték színhelye a Luzsnyiki Sportcsarnok. A férfi kosárlabda EB moszkvai csoportmérkőzései iránt egyre fokozódik az érdeklődés, és szerdán este már közel nyolc­ezer néző figyelte a mérkőzé­seket. Jellemző, hogy három találkozó végződött 1, illetve 2 pontos különbséggel. Nem ját­szik alárendelt szerepet a fiatal magyar válogatott sem, hiszen­­ nem sok hiányzott az első győzelemhez, amelyre ezúttal rászolgált volna a csapat. Az egynapos szünetet most egy kis lélegzetvételre használják fel a csapatok, hogy ezután péntekere újult erővel kezdődjék a küz­delem a jobb helyezésekért. A ,,félidőben” néhány szakember­rel beszéltünk az eddig látot­takról. Gera Sztankovics, a FIBA fő­titkárhelyettese így vélekedett: —■ Az első négy forduló ked­vező képet mutatott, sok az egyforma képességű csapat és a második helyre is legalább hárman pályáznak egyforma eséllyel. Nem áll sokkal az élme­zőny mögött az NDK és Ma­gyarország válogatottja sem, sőt, a magyarok mintha mérkő­zésről mérkőzésre javulnának. Általában sok új játékost vo­nultattak fel, még a Szovjet­unió is, ezért az ő fölényük sem olyan nagy, mint eddig bármikor volt. Tuominen Kalevi finn edző: — A Szovjetunió kiemelkedik a mezőnyből, de utána már nincs különbség a csapatok között.. A szerda esti mérkőzés megmu­tatta, hogy a szovjet együttes sem verhetetlen. Úgy láttam,­­hogy a mérkőzéseken fontos szerep jutott a taktikának. Saj­nos, nekünk is, akárcsak a ma­gyaroknak, két sérültünk van, köztük a legjobb játékosunk esett ki a sorból: Biljevnara. Zsíros Tibor, a magyarok ed­zője még mindig a szerdai el­vesztett mérkőzés miatt bánkó­dik, de azért máig előrenéz, így vélekedik: — Már Tokió is megmutatta, de most különösen látni lehe­tett, hogy elsősorban a védeke­zésben nagy a fejlődés. Fel­gyorsult a játék, minden moz­gásból történik. A jövőben ezt is figyelembe kell vennünk. A gyenge rajt után feljavult a csapat, s közel álltunk ahhoz, hogy nyerjünk az NDK és az olaszok ellen. Most már nem valószínű, hogy kielégítő helye­zést szerezzünk, de sokat jelení­tene, ha az itt szerzett tapasz­talatokat a későbbiekben hasz­nosítani tudnák a játékosok. Otar Korkija, aki háromszor játszott az EB-győztes szovjet válogatottban, minden este ott látható a sportpalotában. Ősze­­rinte is általános fejlődést le­het tapasztalni, sok az egyforma csapat, és sok a fiatal, új arc. Véleménye szerint a magyarok eddig nem keltettek csalódást, bár a szerencse nem állt mel­lettünk. A játékvezetők részéről dr. Schmerwitz Klaus (NSZK) ezt mondta: — A színvonal elég magas, kevés technikai hibát lehet ta­pasztalni. Meglepő a csapato­k jó erőnléte, munkabírása. A Szov­jetunió csapata kiemelkedik a mezőnyből, magas és gyors já­tékosai révén. Nincs lényeges tu­dásbeli különbség ebben a cso­portban. A mezőny erő­se­bb, mint a tbiliszi selejtezőé. Heger Vladimirnek, a csehszlo­vákok edzőjének megítélése szé­riáit a finnek gyengébbek, az izraeliek jobbak, mint legutóbb... ..Mi is feljavultunk, eredménye­sen tudtam hasznosítani az Egyesült Államokban szerzett tapasztalatokat” — mondotta. ..Úgy hiszem, hogy a döntők so­rán sem mutatkozik majd nagy különbség a csapatok között. A védekezésben lehetett újításokat látni egyes csapatoknál . . Pavatoka Carmine, olasz edző is arról beszélt, hogy milyen­ szo­ros a moszkvai mezőny. A Szov­jetunió csapata sem tudott nagy fölényt kiharcolni, példa erre a szerdai Szovjetunió—Románia találkozó. Ami az olasz váloga­tottat illeti, Vittorio hiányát ér­zik, örül a magyarok elleni győ­zelemnek, mert a mérkőzés vé­gén, úgy látszott, hogy nem bír­nak nyerni. Vasile Popescu román edző véleménye szerint a küzdőjelleg domborodott ki a mérkőzéseken, a játék szépsége mintha kissé háttérbe szorult volna. Bízik abban, hogy csapata megszerzi a második helyet. Várszegi János Kijelölték az osztrákok 22-es keretét a VB-selejtezőre Edi Frühwiirth, az Osztrák Lab­darúgó Szövetség szövetségi ka­pitánya csütörtökön megnevezte azt a 22 játékosból álló váloga­tott keretet, amelyből majd a június 13-án Bécsben sorra ke­rülő Ausz­tria— Magyarország labdarúgó VB-selejtezőre kije­lölt csapatát. Édekes, hogy a keretbe nem kevesebb mint négy kapus kapott meghívást. A ke­ret tagjai a következők: Kapusok: Fraudl (Austria), Pichler (Rapid), Schneider (Wie­­ner-Neustadt), Stanwald (Sport­club). Hátvédek: Rin­der (Ausztria), Haila (Rapid), Krem­ser (Vienna), Limnhart (Sportclub), Ludescher (Wacker Innsbruck), Pichiar (LASK). Fedezetek: Hranz (Schwechat), Koller (Vienna), Strumberger (LASK), Wiedisch (Sportclub). Csatárok: Buzek (Austria), Fle­­gel (Rapid), Grausam (Rapid), Hirnschrodt (Austria), Hof (Sportclub), Sabetzer (LASK), Seitl (Rapid), Viehböck (LASK). Csütörtökön eldőlt az is, hogy a találkozót a Magyarországon és Ausztriában is jól ismert francia Schwinte vezeti. (MTI) Nemzetközi kézilabdatorna az OKISZ Kupáért Az OKISZ sportosztálya im­már ötödször rendezi meg nem­zetközi kézilabda-tornáját. Az idén, tekintettel női csapataink zsúfolt egyéb programjára, csak férfi csapatok részére írta ki a kupát, mint arról a csütörtök délelőtti sajtóértekezleten Tóth István, a sportosztály munka­társa beszámolt. A kétnapos — hétfő, kedd — villámtornára három nyugat­német csapat érkezik. A Gum­m­­ersbach és a Herford VfB csapata, a Bp. Spartacus, a Mün­chen ESV pedig a Bp. Honvéd vendégeként. A hazai csapatok közül a már említetteken kívül az FTC csapata vesz még részt a tornán. A hat csapatot két cso­portba osztották: I. Bp. Honvéd, FTC, München ESV, II. Bp. Spar­tacus, Gummersbach, Herford VfB. Hétfőn 17 órától a csopor­tok tagjai egymással mérkőz­nek: München — Bp. Honvéd, Gummersbach — Herford, FTC — Bp. Honvéd, Gummersbach—Bp. Spartacus, München—FTC, Her­­ford —Bp. Spartacus. Kedden előbb a csoportharmadikok, majd másodikok, s a csoport­elsők döntik el egymás közt a helyezések sorsát. A mérkőzé­seket mindkét napon az FTC Üllői úti pályáján játsszák. A tizenhatodik bajnokság! A magyar sport történetében szinte egyedülálló sikersoroza­tát folytatta az Újpesti Dózsa férfi teniszcsapata. A lila-fehé­rek együttese 1950 óta megsza­kítás nélkül őrzi és ez évben is újra elnyerte a csapatbajnoki címet. Az Újpesti Dózsa fölé­nye ezúttal még jelentősebb volt, mint eddig bármikor, hi­szen Gulyásék öt mérkőzésü­kön mindössze két egyéni ta­lálkozót vesztettek. Első baj­nokságot nyert csapatu­k utolsó két hírmondója is szegre akasz­totta viszont a teniszütőt. Ka­tona Zoltán éppen a Dózsa, Lé­­nárt László pedig a Vasas ed­zőjeként áll továbbra a magyar teniszsport szolgálatában. A fia­talok azonban a jelek szerint sikerrel vették át a váltóbotot... Újpesti Dózsa —DVTK 9:0, Margitszigeti tenisztadion. Gu­lyás— Dreszler 6:0, 6:4, 6:1, Szikszai — Bard­ya 6:1, 6:1, 6:2, Korpás—Molnár 6:1, 6:0, 6:2, Baranyi—Gurmai 6:0, 6:0, 6:2, Tomcsányi—Szittka 6:3, 6:2, 6:2,­­ Homolya—Horváth 6:2, 6:3, 7:5, Gulyás, Szikszai — Dreszler, Mol­nár 6:2, 6:1, Korpás, Baranyi—­ Horváth, Gurmai 6:4, 6:4, Ho­molya, Tomcsányi — Bartha, Szitt­ka 6:2, 6:2. Vasas—Bp. Vörös Meteor 6:3, Asztalos J. utca. Komáromi — Hol­mos 6:1, 6:2, 6:4, Za­ntai—Szőke 5:7, 1:6, 1:6, Prichradny—Szőcsik 6:3, 6:3, 2:6, 1:6, 1:6, Móczár —He­gedűs 6:4, 5:7, 9:7, 6:4, Machán — Tóth 4:6, 7:5, 6:4, 2:6, 6:1, Ve­­reczyvel — Stágel 7:5, 7:9, 6:1, 6:4, Komáromi, Zen­tál — Halmos, He­gedűs 6:3, 6:2, Móczár, Verecz­­kei— Szejke, Szőcs­ik 6:4, 0:6, 3:6, Machán, Prichradny—Bellák, Stágel 6:3, 6:8, 6:2. A CSB állása: 1. Újpesti Dózsa 5 5 — 43: 2 10 2. Vasas 3 2 1 15:12 4 3. Bp. Spartacus 2 1­­­8:10 2 4. Bp. Honvéd 3 12 10:17 2 5. Bp. V. Meteor 2 — 2 3:15 — 6. DVTK 3 — 2 2:25 —