Népsport, 1965. november (21. évfolyam, 217-238. szám)

1965-11-01 / 217. szám

Ózd-Bp. Honvéd 1:0 (0:0) Ózd, 6000 néző. Vezette: Ka­pási (Somlai, Soós G..). Ózd: Ka­tona — Kovács, Sz'Urdolki, Te­mesvári — Várallyiai, Lutz — Borbás II, Halápi, Fülkő, Szenek­­e­, Zalai. Edző: Kárpáti Béla. Bp. Honvéd: Takács — Dudás, Sípos, Mihalecz — Dorogi, Ko­mona — Nagy A , Nógrádi, Nagy Gy., Tótól, Katona. Edző: Kispéter Mihály. Góllövő: Zalai. Szögletarány: 10:7 (2:5) az ózd javára. Gyászkarszalaggal játszott a hazai csapat. A kezdés után gyászszürettel emlékeztek meg az ózdiak fiatalon elhunyt já­tékosáról, Gyárfás II Ferencről. Az első védeni valója Takács­nak akadt. Zalai 20 m-es lövé­sét­­a jobb felső sarokból ütötte ki. A 17. percben az ózdi belső­hármas gyors támadását Szend­­re­ fölélövése fejezte be. Bor­bás II középen kiugrott, de Sí­pos idejében ke­­reszt­ez­te. A 24. percben Temesvári ve­szélyes hazaadása után a be­futó Nagy Antal elől alig sike­rült szögletre ütnie a labdát Katonának. Az első félóra utolsó percei­ben nagy tűzijátékot rendeztek az ózdi csatárok, de­ a vendé­gek védelme minden lövésnél tökéletesen zárt. Ezután válta­kozó játék folyt, igazán nagy helyzete az egyik kapunál Fű­kén­ek, a másiknál Komorénak volt, az előbbinél Takács, az utóbbinál Várallyiai juttatta szög­letre a labdát. A SZÜNETET eseménydús percek követték, tótól erős lövését védte Kato­na. Még öt perc sem telt el, amikor gyors egymásutánban három szögletet ért el az ózd. A következő percekben is a hazaiak voltak a kezdeménye­zők. A Honvéd próbálkozásait magabiztosan verte vissza az ózdiak védelme. Szendrei lövé­se nyomán a 67. percben a léc alól ütötte ki a labdát Takács. Három perc múlva Borbás II­­ középről alig lőtt a bal kapu­­­­fa mellé. Fültőnek is akadt jó a helyzete, de ő is mellé lőtt. A 77. percben Zalai felismer­te, hogy a vendégek kapuja üre­sen maradt. Az 5-ös vonalán ta­nyázó Takács fölött 20 m-ről nagy erővel a bal felső sarokba lőtte a labdát. 1:0. Nagy iramot diktált ezután a Honvéd, a hazai védők sokszor önfelé adózóan védekeztek. Bármilyen ügyesen szőtték is támadásaikat a Honvéd csa­tárai, a középen jól megerősí­tett ózdi védelemmel sem az első, sem pedig a második fél­időben nem bírtak. Az I. fél­időben sokáig úgy tűnt, hogy a csapatok megfeledkeztek a szélsőkről. A II. félidőre ezen változtattak, s ez sokat len­dített a játékon. Az iram azon­ban csak az utolsó negyedórá­ban volt nagy, ekkor főleg az ózdi védők vizsgáztak jól állóképességből. Az ózdi kapuban Katona kiemelkedő­­ teljesítményt­ nyújtott. A hátvédhármas kemény­nek, megbízhatónak bizonyult, kö­zülük Kovács játékát lehet ki­emelni, aki még a csatárokat is támogatta. A két fedezet közül a n. félidei játékával Lutz volt a jobb. A csatársor belső hármasa sokat kombinált, de a szélsőket csak a n. félidőben foglalkoztatta. Enne­k során Borbás II háromszor is tiszta helyzetbe került és jel­lemző, hogy a gólt is szélső játé­kos, Zalai lőtte. A Bp. Honvéd kapusa, Takács a gólnál hibázott. A védők biztosak voltak, bár Mi­­haleczet többször is lefutotta szél­sője. A fedezetpár visszaesett a­­ II. félidőre és főleg védekezett. A csatársorban Nógrádi volt a leg­mozgékonyabb, de sokat változ­tatta helyét a balszárny is. Kapus­ játékvezető példaszerűen vezette a mérkőzést. Fenyves István nb­i tartalékbajnokság Bp. Honvéd — Ózd 4:3 (1:1). J­űzd, 1500 néző. V: Németh. Bp. Honvéd: Bicskei — Sima, Posch,­­ Bogár — Vári, Kanyó — Jósa (Holáncziky), Ullyi­, Told­y, Nagy Frizs. Ózd: Balogh — Feleky, Frenkó, Budai — Borbás I, Fer­­dinánd — Vasvári. Széles, Nagy (Bilesch), Simon, Pintér. G: Tiehy (2), Nagy (2), Ml. Pintér (2), Simon. Jó: Posch, Tiehy, Nagy. Hl. Feleky, Ferdinánd, Pintér. A Honvéd Tiehy vezér­letével jobban kihasználta hely­zeteit. Az első percekben Jósa a fejére esett egy összecsapás­nál. Levitték a pályáról, s ké­­s­­őbb agyrázkódással kórházba szállították. G yőr- 7is 2:1 füsti) Pécs, 3500 néző. Vezette: Sze­gedi B. (Fehérvári, Kaposvári). Győr: Tóth — Izsáki, Orbán, Tamás — Palotai, Máté — Szelő, Varsányi, Soproni, Korsós, Keg­lov­.dh. Edző: Hidegkúti Nándor. Pécs: Rapp — Csupak, Móricz, Kincses — Rádl, Koprád — Gór, Györkő dr., Tüske, Dunai dr. Török. Edző: Orczifal­vi Ist­ván. Góllövő: Korsóé, Török, Csa­pák (öngól). Szögletarány 6:6 (4:2). A Győr javára. Az első helyzet a pécsi kapu előtt adódott de Szaló lábáról fölé szállt a labda. Az 5. percben a kaputól 26 méterre szabadrú­gáshoz jutott a Győr. Rapp be­ívelt labdára várt, a középre he­lyezkedett Korsós észrevette és éles lövéssel a jobb kapufa mel­lett a hálóba küldte a labdát. 1:0 a Győr javára. A 12. percben Csupak váratlan­ lövését Tóth a mezőnybe öklözte. A Győr táma­dásai volta­k valamivel gördülé­kenyebbek. A hazaiak igyekez­tek, de sokáig nem tudtak ki­bontakozni. A 28. percben, Tüstré a kapunak háttal állva lőtte a labdát mellé. A 38. percben­­Izsáki jobbról beadott, a labdát Korsós jó helyzetben élesen ka­pura fejelte és Rapp bravúro­­ttan hárított szögnélre. A 43. percben Csupák jó lövése kerül­gette a jobb felső sarkot, majd az utolsó percben egyenlítettek a pécsiek Györkő harcolt a vé­dőkkel, közben Tóth is elhagyta Őrhelyét, a labda Török elé ke­rült, aki mintegy 7 méterről az üires kapu jobb sarkába lőtt. 1:1. A II. FÉLIDŐBEN az 50. percben Keglovich jól be­ívelt szögletét Palotai a bal kapufa mellé fejelte. Egy ideig a győriek játszottak némi fö­lényben. Azután feljöttek a pé­csiek. A 60. percben egymás után három szögletet is ívettek be a győri kapu elé, a harma­diknál Györkő két lépésből, for­dulásból alig lőtt mellé. Egy jó ellentámadás során a 74. perc­ben síraló éles fejese a bal kapu­fán, csattant. A 76. percben Pa­lotait írta fel a játékvezető. A 88. percben egy ártatlannak tű­nő győri támadás során Csupak haza akart adni. A labda leper­dült a lábáról, és a közben feleslegesen kijött Rapp mellett az üres kapu jobb sarkába pat­tant. 2:1. Nagy volt a küzdelem Pé­csett. De a játék színvonala egyáltalán nem igazolta, hogy a tabellán addig két legjobb helyezést elfoglalt vidéki együttes szerepelt a pályán. Elég kevés elgondolást tükrö­zött mindkét oldalon a játék képe. És a mezőnyben is sok volt az „eladott”, pontatlan labda. Az első félidőben a va­lamivel higgadtabb győriek előtt kínálkozott több hely­zet, míg fordulás után, a so­káig lendületesebb pécsiek hibáztak a kapu előtt többet. A győri kapuban Tóth jobban védett, mint egy héttel ezelőtt Komlón, bár a ki­futásoknál nem volt elég ma­gabiztos. A három, hátvéd ki­fogástalanul látta el feladatát. Izsáki jól helyettesítette Kiset. A két fedezet közül Palotai szí­nes mezőnymunkájával, Máté pedig Györkő dr. hatásos za­varásával tűnt ki. A támadók közül egyedül Korsós jelentette a lendületet és a gólveszélyt. Sopronit a mezőnyben végzett munkája dicséri. A pécsi kapuban Rapp döntő helyzetek­ben, hibázott. A hátvédsor itt te igen kevés hibával játszott, fő­leg Csupak játéka volt igen magabiztos, a két fedezet játé­ka nem elégített ki. A támadók közül Török az első félidőben mozgott ügyesen. Györkő dr.-t jól fogták, Dunai dr. viszont lassúnak bizonyult. Szegedi B. játékvezető igen sok hibával vezette a találkozót. Az első félidőben többször nem alkalmazott előnyszabályt. Tóth Zoltán NB I TARTALÉKBAJNOKSÁG Pécs—Győr 2:1 (2:1). Pécs, JOOO néző. V: Csordás. Pécs: Zengő­ (Vlaszáik) — Köves, Udva­­rácz. Csőre (Kosár) — Vajda, Halasi — Horváth, Pápai, Vin­­cze, Csicsmann (Krémer), Frep­­pán. Győr: Barma — P 6-vel, Szé­nnei, Horváth. — Koós, Gunyikó — Monok­, Győrfi, Somogyi, Búza, Varga. Az első félidőben a pé­csiek, fordulás után, a vendégek támadtak többet. G: Freppám (2), 111. Kós. Jó: Halasi, Vincze, Frep­­pán, ill. Széniei, Györfi, Somogyi. Tatabánya-átemező 2:0 (0:0) Tatabánya, 4000 néző. V: Bi­­nócziky (dr. Neuber, Pusztai). Tatabánya: Gélei — Tör­öcsik, Kovács I, Juhos — Kovács II, Laczkó — Szabó, Bíró, Nagy, Szekeres, Horváth. Edző: Kléber Gábor. Komló: Kiss — Bodai, Csordás, Ruppert, Rozin­is — Sóth, Pataki I — Giarai, Bordács, Lutz, Szigeti. Edző: Szőce János. Gól­lövő: Nagy, Horváth. Szöglet­arány: 5:2 (lól) a Tatabánya ja­vára. Kezdés után a hazaiak kezde­ményeztek többet, később azon­ban kiegyenlítetté vált a játék. Helyzet egyik oldalon sem igen akadt. A 12. percben Garai szög­lete okozott izgalmat, majd Bor­dács lövését védte Gelei. Húsz perc után fölénybe került a Tatabánya. A 35. percben adó­dott az első helyzet a komlói kapu előtt. Szekeres azonban 16 méterről kapu fölé helyezte a labdát. A félidő hátra levő ré­szében a hazaiak támadtak, lö­vésekkel azonban alig kísérletez­tek. A II. FÉLIDŐ is tatabányai támadásokkal kez­dődött. Később ismét bele­lendült a Tatabányai Bányász. Az 57. percben Juhos beadását Nagy továbbította kapura, Kiss azonban kiütötte a labdát. Az 58. percben Kovács I ho­sszú, tért ölelő átadását Nagy kezelte le a komlói 16-oson, egy vé­dőt kicselezett, majd kapura húzott, Kiss kifutott, vetődött, Nagy azonban nyolc méterről a kapus felett a hálóba lőtt. 1:0. A gól után élénkült és javult is a játék. A hazaiak rohamoztak, s a 70. percben Horváth 14 mé­terről a kapu mellé lőtt. A 76. percben Juhos nagy lövését védte Kiss. A 84. percben a gyors Szabó a jobb oldalon el­futott, beadását Horváth 8 mé­terről egyből kapura lőtte, a labda a kapu bal oldalában kö­tött ki, 2:0. Továbbra is a hazaiak játszottak fölényben, a kö­rü­lmén­yesen ép­í­tő vendégek nem boldogultak. Az első félidőben meglehe­tősen mérsékelt színvonalú volt a játék. A vendégek első­sorban a hátsó alakzatuk erő­sítésére törekedtek. A hazaiak ebben a játékrészben, noha többet támadtak, jórészt kö­zépen magas labdákkal pró­bálták áttörni a komlói védel­met, ez azonban nem sikerült. Szünet után feljavult a ha­zaiak támadójátéka. A széle­ken néhány gyors támadást vezettek, s több ízben fellazí­tották a komlói védelmet. A vendégcsapat az első gól után már nem védekezett olyan szo­rosan, kitámadt, de ekkor sem jelentett sok veszélyt. A ha­zaiak megérdemelten nyer­tek. A tatabányai kapuban G­eleinek kevés dolga volt, a hátvédek végig maga­biztosan játszottak. Kovács i®, Juhos is néhányszor előretört. A fedezetek a második félidő­ben javultak fel, ekkor a tá­madásindításokra is jobban ügyeltek. A csatárok közül a legtöbb veszélyt a gyors Szabó jelentette. Rajta kívül Horváth és Nagy második félidei játéka érdemel említést. A komlói kapuban Kissnek voltak bizony­talankodásai. A hátsó sorokból Csordás játszott végig egyenle­tesen jól. Ruppert és Sós is sok támadást akasztott meg, s az ugyancsak hátravontan játszó Lutz is sokat fáradozott a me­zőnyben. A támadósor tagjai meglehetősen sokat körülmé­­nyeskedtek. Talán Pataki építő munkája érdemel említést. Ga­rai sokat dolgozott, kapura azonban ő sem lőtt. Biróczky játékvezető nem kö­vetett el nagyobb hibát. Várkonyi Sándor NB I TARTALÉKBAJNOKSÁG Tatabányai Bányász —Komló 1:1 (0:0). Tatabánya, 2000 néző. V: Hévízi, T. Bányász: Lev­ik — Szabó, Hetényi, Laczkovics — Léber, Paulik — Walcz, Szuro­mi, Csernai, Miller, Dombai ( Menczel). Komló: Buus — Szalai, Ficzkó, Bujáki — Fuchs, Pataki II — Romanovics, Bartulov, Pe­­rényi, Lazaridisz, Podpácz. Sza­lai kiállításáig (43. perc) a ven­dégek játszottak fölényben. Ez­után a hazai csapat irányította a játékot. Sok gólhelyzetet te­remtettek, a befejezéseket azon­ban rendre elhibázták, főleg Szuromi és Csernai. G: Csernai, ill. Lazaridisz. Jó: Hetényi, Walcz, Menczel, ill. Ficzkó, Pa­taki II, Lazaridisz. Hétfő, 1965. november 1. MTK-Újpesti Dózsa 1:1 (0:0) Népstadion, 40 000 néző. Ve­­­­zette: Gere (Aranyosi, Bánhegyi). MTK: Lanczkor — Keszei, Du­nai, Solymosi dr. — Nagy, Jenei — Török, Karsai, Kuti, Szűcs­­ A., Héger. Edző: Lakat Károly. Újpesti Dózsa: Szentmihályi —­­ Káposzta, Csordás, Sóvári —­­ Solymosii I, Noskó — Solymosi I II, Görőcs, Bene, Kuharszki, Zámbó. Edző: Balogh Sándor. Góllövő: Karsai, Solymosi I­­ (11-esből). Szögletarány: 6:5 (4:3) az Újpesti Dózsa javára. Heves újpesti rohamokkal kezdődött a játék. Az egyik tá­madás végén Káposzta bombá­zott Lanczkor kapujára. A 8. percben Kuti váratlan lövését Szentmihályi csak kiütni tudta és Csordás mentett. A 14. perc-­­­ben Zámbónak 16-os sarkáról­­ küldött lövését kellett Lanczkov­­­­nak védenie. MTK-támadás vé­gén Szűcs 25 méterről lőtt a kapu fölé. Nagy tört előre, a 16-osra cselezte be magát, on­nan lőtt, Szentmihályi csak ki­ütni tudta a labdát. A félidő utolsó percében a kék-fehér csatárok teremtettek gólhelyze­tet az Újpesti Dózsa kapuja előtt, Kanadai lapos lövése alig kerülte el a sarkot. A MÁSODIK FÉLIDŐ góllal kezdődött, Noskó szabály­talankodott. Mintegy 20 méter­nyire a kaputól. Nagy ívelte előre a szabadrúgást, Karsai jó ütemben rajtolt rá, és 9 méter­ről laposan a hosszú sarokba lőtte a labdát, 1:0. Az MTK ja­vára. Továbbra is támadásban ma­radt az MTK. Az 53. percben Solymosi­­ vállalkozott lövésre, bombáját Szentmihályi szögletre ütötte. Solymosi dr. arcát ta­lálta el egy felszabadító rúgás. Percekig kellett a kapuvonal mögött ápolni. Nagy szabadrú­gása után Török és Héger egy­mást zavarta a fejelésben. A 75. percben egyenlített az Új­pesti Dózsa. Egy labdára Gö­­röcs és Lanczkor ugrott fel, az MTK-kapus lerántotta Göröcsöt. A vitathatatlan 11-est Solymosi­­ a jobbra mozduló Lanczkor mellett laposan a kapu bal ol­dalába helyezte. 1:1. Visszatért Solymosi dr. is. Előretört a bal szélen, Török azonban rosszul fejelt. Az új­pestiek nyomása jellemezte az utolsó perceket. Göröcs nagy­szerű labdát tálalt Zámbó elé, a szélső azonban lyukat rúgott. Meglepő az eredmény, mert az MTK múlt heti súlyos ve­resége után, alig lehetett szá­mítani erre a döntetlenre. A játék színvonala nem túlsá­gosan kényeztette el a néző­ket. Különösen az első fél­időben volt meglehetősen la­pos, hibákkal tarkított a küz­delem. Az első negyedóra után látni lehetett, hogy mennyire akadozik ezen a délutánon a Dózsa csapatjátéka. Az MTK játékosai igen ügyesen fogtak embert, Benére Nagy vigyá­zott, hátravont­an játszott Szűcs Attila is. Ennek ellenére nem volt védekező az MTK játéka, gyors, rajtaütésszerű támadá­sokkal elég sok, veszélyes helyzetet teremtettek Szent­­mihályi kapuja előtt. Az Új­pesti Dózsa hátsó alakzatai nem voltak olyan szilárdak, küzdő­képességük sem volt töret­len. A lelkesen játszó kék­fehérek közelebb álltak a győ­zelemhez. Az MTK-ban Lanczkor eléig határozottan vé­dett. Mindhárom, házi­véd nem­csak lelk­esen, hanem időimként jól i­s­­küzdöt­t, főleg Solymosi dr. Nagy mérsiélkezetieibb­­kez­dés uitem, később már a me­zőny fölé nőtt. Egyszerűen, de hasznosam játszott Jenei. A fia­tal tám­ad­ósor ügyesen építge­tett, a mozgékony Karsai és Héger emelkedett ki. Ügyesen osztogatott Szűcs Attila is. Az Újpesti Dózsa kapuját Szentmihályi jól őrizte, a gólért nem okolható. A hát­­véc­sor legjobbja Káposzta volt, sokszor tört előre. Csordás ha­tározott kézibelépé­sieivel tűnt ki. Mindhárom hátvédnek azonban akadtak megingásai. Solymosi­­ nagy területen játszott, több ízben veszélyesen lőtt. A tá­madók közül csupán Göröcsöt lehet fenn­tartás nélkül dicsérni, mozgatója volt a csat­árjátéknak. Gere játékvezető általában m­e­g is öleli­­. Várszegi János S alg6l ai ián-Cs e 7. el 1:0 (0 s 0) Csepel, 3000 néző. Vezette: Schopp (Nagy E., Teuschler). Salgótarján: Szőke — Sándor dr., Ferencz, Oláh — Szalai, Toldi — Básti, Kocsis, Salgó, Taliga, Kökény. Edző: Szücs György. Csepel: Török — Vellai, Kiss, Molnár — Faludi, Klejbán — Káló, Losonczi, Kalmár, Rot­­tenbiller, Sebestyén. Edző: Keszthelyi Mihály. Gól­lövő: Sza­lai. Szögletarány: 6:4 (2:1) a Csepel javára. Csapkodó, álmos játékkal in­dult a mérkőzés. A 12. percben Losonczi pattogós, jobb sarok­ra tartó labdáját védte Szőke. A másik oldalon Kocsis jó hely­zetben elcsúszott a 16-oson be­lül. A 22. percben Kiás csúnyán felvágta Kökényt. A 20 méteres szabadrúgást mentették a vé­dők. A 29. percben Rottenbiller 20 méteres szabadrúgását véd­te bravúrosan Szőke, Básti elől Török mentett a másik oldalon. Szép salgótarjáni támadás fu­tott a 30. percben a pályán. Ko­csis, Básti adogatás után a jobb szélső lövését Török csak bravúrral tudta a léc alól szög­letre ütni. A 43. percben Kö­kény átadásával Básti kitört, de késlekedett a lövéssel, s az 5- ösön Eies szerelte. A II. FÉLIDŐT Kalé kapufája vezette be, a labda a felső lécről pattant ki a mezőnybe. Az 52. percben szögletrúgás után Szalai közvet­len közelről a kapu jobb sarká­ba lőtt 1:0. A 60. percben Losonczi fölé emelt. A 63. percben félpá­lyá­­ról­ tört ki Kocsis, kicselezett három csepeli védőt, lövését Török védte. A 64. percben 20 méteres szabadad­l­áshoz jutott a Csepel, Vellai a sorfalba lőtte a l­albdát. A 68. percben Kocsis fölső lőtt, a másik oldalon pedig Sebestyén beadását a kapu tor­kában nem érte el Kalmár. A 77. percben Vellai­t felírta a játélkv­ezetre, a 87. percben Básti labdája ment mellé. Ez­után mé­g Kalm­árnak akadt helyzete, majd Kocsiénak, de a kapujából­ kínt álló Tőreik fö­lött a kapu fölé emelte a lab­dát. Unalmas, csapkodó játékot láttunk az I. félidőben, mind­két csapat tagjai sokat hibáz­tak. Szünet után, főként ak­kor, amikor a Salgótarján ve­zetést szerzett, élénkült a já­ték, mindkét csapat nagy erő­vel vetette magát a küzdelem­be. A csepeliek elkeseredet­ten támadtak, de a Salgóval megerősített salgótarjáni vé­delem jól állt a lábán. A ven­dégek ritkább támadásai sokkal veszélyesebbek voltak. A lelkesebben, odaadóbbóan és tervszerűbben játszó Salgótar­ján megérdemelten szerezte meg a győzelmet a gyengén, ötlettelenül játszó Csepellel szemben. A Salgótarján védelmie jól állít a lábán. Szőké­től néhány bravúros védést is lát­tűnik. A két középhátvéd, Fe­rencz és Salgó sok támadást elka­sztott meg, de a szélsőhát­­védeik is hely­tállták. Szalai és Toldi a pálya középső harma­dában rengeteg támad­ást akasz­tott meg és jól is indított. Elöl Básti, Kocsis és Kökény néhány húzásos, gyors támadásai több­ször is gólveszélyt jelentettek. A Csepel közvet­len védelme többször is zavarba jött. Viszonylag Kiss játszott elfogadhatóan, Falud­i és Klejbán pontatlanul, sok hibával játszott. Elöl időnként Kalmár és Sebestyén vétette magát észre. Schopp játékvezető jól bí­ráskodott. Varga Béla NB I TARTALÉKBAJNOKSÁG Salgótarjáni BTC —Csepel SC 3:0 (0:0). Csepel, 1500 néző. V: Barna. SBTC: Cserháti — Sán­dor I, Gáspár, Agócs — Kakuk, Ladányi — Krittkó (Jeck), Veres (Bosikó), Szojka, Szűcs, László. Csepel: Grestyák — Gla­tz, Villá­nyi, Gond­ár — Kocsis, Kandi — Kalmár III, Németh, Pető, Basa (­ri­ts), Kovács. G: Jeck (2), László. Az első félidőben válto­zatos küzdelem folyt a pályán. A második 45 percben az SBTC lé­­n­yeg­esen veszé­lyessebben táma­dott. Különösen a félidőben be­állt Jeck volt elemében. Jó: Sán­dor I, Ladányi, Szojka, Jeck, ill. Gondár, Kandi, Németh. Dorog-Szeged 1:0 (1:0) Szeged, 400 néző. Vezette: Zsolt (Vincze dr., Závodszky). Do­rog: Ilku — Lévai, Simon, Fel­legi — Takács, Szántás — Vi­rág, Horváth, Makrai, Monos­tori, Biartalos. Edző: Laczkó Ist­ván. Szeged: Korányi — Arató, Kővári, Kürtösi dr. — Dezsőn, Reményik dr. — Csömör, Nemes, Zöldi, Linka, Gilicz. Edző: Moór Ede. Gól­lövő: Reményük dr. (öngól). Szögletarány: 13:2 (4:1) a Szeged javára. Meglepően kevés számú kö­zönség előtt, mezőnyjátékkal kezdődött a mérkőzés. Az 5. percben adódott az első helyzet: a dorogi belsők ügyesen vitték fel a labdát, de Korányi kifutás­sal tisztázott. Utána Szántai ve­szélyes tá­voli lövését szögletre ütötte a szegedi kapus. A többet támadó Dorog a 13. percben gólt ért el. Horváth nehéz szögből kapura lőtt, Reményik dr. beletette lábát a lövésbe és a labda irányt vál­toztatva a kapu jobb alsó sarká­ba hullott, öngól, 1:0. Mezőnyjáték következett. Hely­zet csak a 25. percben adódott, amikor Monostori két szegedi védőt­­is kicselezett, de végül a kifutó Korányiba rúgta a labdát. A félidő utolsó tíz percében fö­lénybe került a SZEAC, de csak szögleteket ért el. Az utolsó két percben Monostori és Kürtösi hagyott ki helyzetet, a lövések mind a két oldalon célt tévesz­tettek. SZÜNET UTÁN az 50. percben százszázalékos helyzetet hagytak ki a dorogiak: Virág teljesen tisztán állva ka­pu mellé küldte a labdát. A ven­dégek többet kezdeményeztek és egy ízben Takács nagy lövése a felső kapufát ta látta el. Az 59. percben a kapura törő Nemest Szántai a büntetőterületen belül szabálytalanul akasztotta, a játék­vezető azonban nem ítélt 11-est. Fölénybe került a szegedi együt­tes, de játéka továbbra sem volt meggyőző. Sőt, egy veszé­lyes dorogi elfutás végén majd­nem megint gól esett, de Virág óriási helyzetben újból hibázott. A 81. percben Csömör kapáslö­vése a kapufáról pattant vissza a mezőnybe. Az utolsó percek­ben fölénybe került a szegedi csapat. A mérkőzésen meglátszott, hogy a szegedi csapat már nem kerülheti el a kiesést. A játék végig alacsony színvona­lon mozgott. A dorogi csapat­nak több helyzete volt és na­gyobb lelkesedéssel is küzdött, mint ellenfele. Különösen a do­rogi védők és a fedezetek nyújtottak lelkes, jó játékot. Hátulról számos esetben jól indítottak és ezzel megzavar­ták a felfo­gatott felállításban játszó hazai védelmet. A Dorogi Bányászban Ilkát nem tették különösebb pró­bára a szegedi csatárok. A hát­­védhá­ro­asban Lévai végig jó teljesítm­ényt nyújtott, jól őrizte Giliczet. Védőtársai nem sokkal maradtak el tőle. A két fedezet Takács és Szántai na­gy munkát végzett, minőf el kettő kenura is lett. Elő- Virág és Monostori néhány nagy helyzetet kihagyott. Makrai mezőnymunkája és Hor­váth szemfüliessége dicsérhető. A SZEAC-ban Korányi a gólt egy ki® szeren­csével védhette volna. Kővári mind a két oldalon kisegített. Dezsőfi és Reményik dr. hiába támogatta jó labdákkal a sz­ét­­esően játszó támadósort, mert a csatárok ez alkalommal is formán kívül játszottak. A sze­gedi ötösfogatiból­­ egyedül Gi­licz munkabírása és­­lendülete dicsérhető. Zsolt játékvezető hibázott, amikor a II. félidőben egy 11- est nem adott meg a Szeged ja­vára. Metzger Károly NB I TARTALÉKBAJNOKSÁG Dorog —Szegedi EAC 3:2 (3:0). Szeged, 200 néző. V: Horváth G. Dorog: Janák — Molnár, La­kát, Tóth — Czéh, Horváth II — Fekete, Németh, Lakics, Roz­gonyi, Cseri. Szeged: Tóth — Várhelyi (Thékes), Terhes, Cser­­kó (Koszó) — Pataki, Stum­pf — Szekeres, Kozma, Gylffkó, Kalocsai, Török. Az I. félidőben a bányászcsapat gólratörőbben játszott. Szünet után kiegyensú­lyozott játékban a hazaiak csak szépíteni tudtak. G: Németh Lakics, Rozgonyi, ill. Kalocsai (2). Jó: Lakat, Németh, Lakics, ill. Terhes, Pataki, Kozma. [■^eeeeeeeeeeeseeeeeebbeeeseeeeeeeseeeeebeees^í 0 1 1 SegSBM KOVEI&EZBK I TÖBB NAPOS ESEMÉNYEK Hétfőn és kedden: A súly­emelő VB befejező számai Teheránban. Szerdától vasárnapig bezá­rólag: Az ökölvívott Énekes István­ emlékversenye. Kedden, szerdán és csütör­tökön: A6:7:a II teniszezőink a lengyel bajnokságon indul­nak. Teniszezőink közül Gulyás Barcelonában, sakkozóink közül Navarovszky Tbiliszi­ben, Dely és Flesch pedig Beligrá­dbam szerepel. hétfőn Labdarúgó VB-selejtező Ró­mában: Olaszország—Len­gyelország. SZERDÁN Nemzetközi labdarúgó-mér­kőzések. Kupagyőztesek EK: Dukla Prága —Bp. Honvéd Prágában. Vásárvárosok Ku­pája: Újpest —Everton a Nép­stadionban. Jégkorongbajnokság: Bp. Spartacus—Bp Előre, Bp. Postás—Bp. Építők. CSÜTÖRTÖKÖN Magyarország—OSZSZSZK női kosárlabda-mérkőzés a Sportcsarnokban. PÉNTEKEN ÉS SZOMBATON Bp. Vörös Meteor—Parti­zán Belgrád sakkmérkőzés Budapesten. SZOMBATON Magyarország—Anglia fér­fi és női tornászviadal Szé­kesfehérvárott. Magyarország —Japán súlyemelőviadal a Sportcsar­nokban. Jégkorongbajnokság: FTC — Bp. Vörös Meteor, BVSC— Bp. Építőik. Labdarúgó VB-selejtező: Franciaország— Luxemburg. SZOMBATON ÉS VASÁRNAP CSZKA Cserveno Zmame Szófia—Újpesti Dózsa Jég­korong Eb-visszavágó. Vízilabda MNK-csoport­mérkőzések. VASÁRNAP Labdarúgó NB I, a zárófor­duló: Tatabánya -Ferencvá­ros, Vad—MTK, Pécs—Sze­ged, Győr—Csepel, Bp. Hon­véd— Komiló, Vasas—Salgó­tarján, Újpesti Dózsa—Dorog. NB I B, a záróforduló: Jász­berény—Oroszlány. Szállí­tók — Miskolc, Egyetértés— Dunaújváros, Ganz-MÁVAG — MÁV DAC, Székesfehér­vár—BVSC, Budafok—III. ker., Diósgyőr—Debrecen. Szomba­the­ly—N­yíregyh­áza. Teljes forduló az NB II-ben és az NB III-ban. VB-selejte­ző: Jugoszlávia—Norvégia. Ci­prus— S­védorsz­ág. A női teremkézilabda VB rajtja az NSZK-ban, Offen­­burgban. Magyarország — Csehszlovákia. ökölvívó NB I. MTK—Bp. Honvéd. Újpesti Dózsa—Ta­tabánya. Honvéd Zalka SE— Vasas Dinamó. Jégkorongbajnokság: FTC —Bp. Spartacus, Bp. Előre— Bp. Vörös Meteor. Női kosárlabda EK: MTK — Union Mariahilf (Bécs) — Bu­dapesten. A totó 44. heti eredménye 1. FTC—Vasas 2 0:1 2. MTK-Újp. Dózsa x 1:1 3. Ózd—Bp. Honvéd 1 1:0 4. Pécs—Győr 2 1:2 5. Tatabánya—Komló 1 2:0 11. Csepel—SBTC 2 0:1 7. Szeged—Dorog 2 0:1 8. BVSC—Budafok x 0:0 9. DVSC—Szombathely 2 1:4 10. Ganz­ M.—Székesfv. 2 0:1 11. Oroszlány—Szállítók x 1:1 12. MVSC—Egyetértés 2 2:3 13. Budai Sp.—P. Bányász 2 1:2 + 1 14. Szol. MÁV—Pénzügyőr 1 3:2