Népsport, 1967. május (23. évfolyam, 86-107. szám)

1967-05-01 / 86. szám

Pécs-Bp. Honvéd 0:0 Pécs, 10 000 néző. Vezette: Va­das Gy. (4). (Borzási, Kovács.) Pécs: Rapp (4) — Hernádi (4), Móricz (4), Kincses (4), Csupak (4), Konrád (4), Gór (3), Lutz (3), Rádi (3), Dunai dr. (3), Tö­rök (3). Edző: Teleki Gyula. Bp. Honvéd: Bicskei (4) — Marosi (3), Sípos (4), Molnár (4), Tajti (3), Zimonyi (4), Kocsis (3), Tóth Gy. (3), Tichy (3), Komora (3), S­zendrei (3). Edző: Bozsik József. Szögletarány: 8:5 (5:1) a pé­csiek javára. A Honvéd összeállítása eltért a tervezettől, mert a csütörtöki bajai edzőmérkőzésen Tussinger és Tóth Kálmán sérülést szen­vedett ... Legelőször Rádi ke­rült gólhelyzetbe a 4. percben, de Bicskei mentett a kapu előtt. Három perc múlva Kocsis vá­ratlan, nagy lövése kerülte el a jobb felső sarkot. A változatos, gyors játék határozottan tetszett a szurkolóknak. A 12. percben egy Lutz—Dunai—Gól formás támadás után a szélső nagy lö­vése alig ment a léc fölé. Töb­bet támadtak, és többet is lőttek a hazaiak, egy ideig határozott fölényben játszottak. A 22. perc­ben Dunai dr. remek egyéni ala­kítással három védőt is becsa­pott, azután közeli éles lövését Bicskei bravúrosan ütötte szög­letre. A 28. percben egy Szend­rei—Tichy—Kocsis összjáték után került a pécsi kapu fölé a labda. Hamarosan Dunai fejelte fölé Kincsesnek a kapu elé be­lőtt labdáját. A 33. percben nagy helyzetet hagytak ki a kispes­tiek: Komora éles szögből kül­dött lövését Rapp csak kiütni tudta. A labda Szendrei elé pat­tant, de a csatár estében nem talált be az üres kapuba! A 40. percben Kocsist ápolták egy rö­­vid ideig. A félidő végére vala­mit esett az iram, de változat­lanul jó volt a játék. SZÜNET UTÁN a 48. percben Rapp Tichy lábá­ról vetődve szerezte meg a lab­dát. Egy perc múlva újra a pé­csi kapusnak tapsoltak a szur­kolók. Kocsis három védőn át tört egyedül a kapu felé, már gólhelyzetben volt, amikor Rapp merészen dobta magát a csatár lábai elé és megszerezte a lab­dát. A Pécs most is többet tá­madott ellenfelénél, de a Hon­véd kevesebb támadásai jóval veszélyesebbeknek tűntek. A 63. percben Marosi megsérült, egy összecsapás után, egy ideig az alapvonal mögött ápolták, az­után megpróbálkozott a jobb szélen, de hamarosan az öltö­zőbe sántikált. A Honvéd tíz emberrel is megkísérelte a gól­szerzést, de a pécsi védők igen határozottan küzdöttek. A 82. percben Rádi lábát a tizenhatos területen belül elhúzták, de a játékvezető nem látott szándé­kosságot. A 85. percben Herná­di a tizenhatos előtt felvágta a veszélyesen kitörő Kocsist és Tichy lapos szabadrúgását Rapp ügyesen elcsípte. K­­i­­k Az első félidőben színvona­las, határozottan jó mérkőzést vívott a két együttes. A pé­csiek mozgékonyak voltak a mezőnyben, ügyes, gyors táma­dásokat vezettek és ha csatá­raik csak egy kicsit is higgad­tabbak, talán már ekkor el­dönthették volna a maguk ja­vára a találkozót. A Honvéd elejétől kezdve igen szervezett mezőnyjátékkal igyekezett a becsvággyal küzdő pécsiek ro­hamait megtörni és bár védői az elején helyenként még kap­kodtak, mégis az ő teljesítmé­nyükön múlt, hogy értékes pon­tot szerzett a csapat. A pécsi kapuban Rapp megbízhatóan védett, merész kivetődéseivel góloktól mentette meg kapuját. A hátvédeik végig körültekintően, magabiztosan küzdöttek. Kon­rád Tichy biztos őr­zésével csa­pata egyik legjobbjának bizo­nyult. Csupak i­s végig nagy te­rületen játszott a pályán, és az első félidőben Lutz, valamint Rádi is rengeteget dolgozott a mezőnyben. A csatárok ügyes támadásaik után helyzeteiket hagyták ki. Dunai dr. volt a legjobb közülük. , A Honvéd közvetlen védelme szintén igen jó teljesítménnyel játszott. Bics­kei biztos pont volt a kapuban, akadt néhány nagy védése. Si­­pos szinte hiba nélkül látta el a sepregető szerepét, de jó benyo­mást keltett a fiatal Molnár­­e. A középpályán Zimonyi ügyes, technikás játéka volt szembetű­nő, de megfelelően helytállt Ko­mora és a zömmel hátul tartóz­kodó Tóth Gy. is. A szélsők vál­takozó formában küzdöttek,­­ Tichyt nagyon őrizték a pécsiek és bár Kocsis és Szendrei sokat dolgozott, az igazi szélső hiány­zott ebből a sorból. Vadas Gy. játékvezető megen­gedte a férfias játékot, határo­zott­an vezette a mérkőzést. Tóth Zoltán HB I TARTALÉKBAJNOKSÁG Bp. Hon­véd —Pécs 4:1 (2:0). Pécs, 5000 néző, V: Ducsal. Bp. Honvéd: Erdősi — Vári, Ruzsinsz­­ki, Vági, Láza, Dorogi, Kalmár, Németh, Nagy A., Fekete, Kere­kes. Pécs: Podolák — Mozsánk, Udvarácz, Mauer, Vajda dr., Kriska, Rónai, Györkó dr., Tüske, Daka, Freppán. A Honvéd terv­szerűbb játék után a kapu előtt te jóval határozottabb volt. G: Nagy A. (3), Kalmár, illetve Vaj­da dr. (tizenegyesből). Jó: Doro­gi, Kalmár, Nagy Antal, ill. Ud­varácz, Kriska. Ta­tabánya-iger 1:1 fősol Tatabánya, 6000 néző. Vezette: Magyar Z. (4). (Tengeresi, Sza­bó L.) Tatabánya: Gélei (4) — Lévai (3), Kovács I (4), Juhos (3), Hor­váth (3), Laczkó (5), Szabó (3), Csernai (3), Sas (4), Szurom­ (3), Bencze (3). Edző: Hári László. Eger: Papp (4) — Kárpáti (3), Kiss (3), Szász (3), Tátrai (3), Be­­rán (3), Sárközi (4), Zilahi (5), Kovács Gy. (3), Varga (3), Csiz­madia (3). Edző: Szentmarjay Tibor. Góllövő: Szurom­ (1. perc), Varga (82. perc). Szögletarány: 8:3 (5:1) a Tata-i bánya javára. Góllal kezdődött a mérkőzés. Még az első percet sem haladta túl az óramutató, amikor Lévai szabadrúgását Sas beívelte, Sza­bó Szuromihoz játszott, és a csa­tár a megdermedt egri védők mellett nyugodtan lőhetett mint­egy 5 méterről a kapuba. 1:0 a Tatabánya javára. A gól után az egriektől lát­tunk néhány ügyes kezdeménye­zést, de a tatabányai védőfalon elakadtak a támadások. Tatabá­nyai fölény alakult ki, feltűnt, hogy az egri védők, főleg Tátrai, csak szabálytalanságok árán tud­tak szerelni! A 30. percben Sza­bó beadását Papp csak nehezen tudta kiütni, majd Kovács 1 25 méteres bombján a kapu fölött suhant el. Két perc múlva Ben­­cze lövése a védőkről lepattant, Szabó berobbant, de lövését a kapufa mentette. A 42. percben formás tatabányai támadás vé­gén Csernai nagy helyzetben fö­lé vágta a labdát. A H. FÉLIDŐ tatabányai rohamokkal kezdő­dött, Csernai bombája zúgott el a kapu felett. Az 52. percben formás egri támadás végén Ko­vács Gy. fejesét Gelei kiütötte. A Tatabánya nem tudott tartós fölényt kiharcolni, többet kez­deményeztek az egriek. Szuromi jó labdájéval Szabó elfutott, de elhamarkodva mellé lőtte a labdát. Két alkalommal Csernai hibázott sokat ráérő helyzetben. Változatos játék alakult ki. Már-már úgy látszott, hogy a Tatabányának sikerül tartania a sovány eredményt. A 82. perc­ben azonban egyenlített az Eger: Zilahi indított a bal olda­lon, Varga kiugrott, s a megle­pett védők között 10 méterről laposan a kapu bal oldalába lőtt. 1:1. Nyomban utána Sárközi ha­talmas lövését Gelei csak bra­­­­vúrral tudta hárítani. A félidő utolsó percében Szabó elől Szász önfeláldozóan tisztázott. ★ Túl gyorsan érte el a Tata­bánya a vezető gólt. És talán 2 Hétfő. 1967. május 1. «ez volt a baj, mert az első perc­ben szerzett gól nem adott további lendületet a hazaiak­nak. Éppen ellenkezőleg, fokoz­ta az egriek becsvágyát, lelke­sedését, ügyesen megszervez­ték hátsó alakzatukat, Kiss sep­­regetett, a többi védő pedig igyekezett megelőző szerelések­kel megakadályozni a tatabá­nyai támadások kibontakozását. Ez többnyire sikerült is, főleg azért, mert Szuromiék túl kö­rülményesen, sok adogatással próbáltak előretörni, és időt adtak a közbelépésre. Amikor pedig helyzetbe kerültek, pon­tatlanul, elhamarkodva lőttek. Mégis sokáig úgy látszott, hogy sikerül otthon tartani mindkét pontot, de egy váratlan egri előretörés meghozta az egyen­lítést, és nem sok hiányzott a még nagyobb meglepetéshez sem. úgy látszik, tovább tart a Tatabánya „gyengélkedő’­ idő­szaka. Az egriek megérdemel­ték az értékes pontot. A tatabányában Geleinek két bravúros védése ir akadt. A hátvédek csak a gól előtt hibáztak, általában, j£l áll­tak a lábukon, k­ilönczseh Ko­vács I. Neki még előretörésekre i­s futotta az erejéből. Laczkó rengeteget fáradozott, nagy te­rületen játszott, sokszor látvá­nyosan szerelt. Horváth szünet után javult fel. Szabó gyors el­futásait nem mindig tudta jó be­adással befejezni. Cser­na­in még látszott a hosszú kihagyás. Sas ügyesen hozta fel a labdát jó átadásokat lát­tanik tőle. Szuromi igyekezett. A Bencze be­vált. Az egri együttesben Pappnak sok munkája volt, fő­leg kifutásait időzítette jól. A hátvédek végig lelkesen, oda­­adóan és eredményesen küzdöt­tek. Tátrai jó teljesítmény­ét le­rontotta felesleges szabálytalan­­kodásaival. Zilahi volt az egriek irányítója, igen hasznosan tevé­kenykedett. Szinte minden táma­dás tőle indult el. Sárközi gyors, lendületes játékot mutatott. Var­gát gólja dicséri. Magyar Z. Játékvezető az I. féli­dobén néhány szabály talán sú­gót elnézett, szünet után már jobban ügyelt. Ekkor jól bírásko­dott. Várszegi János HB I TARTALÉKBAJNOKSÁG Tatabányai Bányász— Eger 7:3 (4:1 2). Tatabánya, 3000 néző. V: Juhász. Tatabánya: Rotherme­ — Locker, S­zabó, Laczkovics I. Kovács II, Auerhaimmer, Sólymos, Bíró, Szekeres, Nyit­­rai (Szepesi), Deli. Eger: Ko­vács (Tóth S.) — Verea (Bóbita), Alexai, Haris, Tóth, Pécel I. Fa-Mezek, Ceglédi, Pro­m­­mer, Nagy (Szabó), Rajna. Vál­to­zatos I. félidő után­ könnyen győzött,, az ötletesen és gólra tö­rően játekzó bányászcsapat. A 85. percben Szabót (Tatabánya) a já­tékvezető kiállította. G: Bíró (3)­, Delti (2), Szekeres, Nyitrai, ill. Ceglédi (2), Prommer. Jó: La­ckor, Kovács II. Bíró, Sólymos, ül. Falterek, Ceglédi. így estek a gólok fordulón­ként: I. ford.: 15 V. ford.: 25 II. ford.: 23 VI. ford.: 30 III. ford.: 22 VII. ford.: 23 IV. ford.: 31 Vili. ford.: 22 9 gólos: Dunai II (Újpesti Dó­zsa, Szurgent (DVTK). 6 gólos: Varsányi (Győr). 5 gólos: Bene (Újpesti Dózsa), Győrfi (Győr), Puskás (Vasas), Szuromi (Tatab.), Takács (MTK). 4 gólos: Albert (FTC), Farkas (Vasas), Nell (Győr), Novák (FTC), Varga (FTC). 3 gólos: Bodai (Komló), Czigler (Dunaújv.), Fazekas (Újpesti Dózsa), Himer (Szombathely), Korsós (Vasas), Kriskó (SBTC), Németh (SBTC), Rákosi (FTC), Ruttkai (DVTK), Stolcz (Győr), Ta­kács (Komló), Tichy (Honvéd), Vass (Szeged). 2 gólos: Bánkút­ (SBTC), Bér­czési (Komló), Faliszek (Eger), Garai (Komló), Hajó® (Szegedi, Hegedűs , (Szombath.), I­szak (Szombath.), Keglovich (Győr), Komora (Honvéd), Kovács Gy. (Eger), Kuharszki (II. Dózsa), Losoncz­ I (Csepel), Oborzil (MTK), Pusztai (Szeged), Sólymosi (II. Dózsa), Szaló (Győr), Szendrei (Honvéd) Szőke (FTC), Tóth K. (Honvéd). Török (MTK) Varga (Eger), Vass (DVTK), Vég­h (Du­naújv.). 1 gólos: Boros dr. (Szeged), Branikovics (FTC), Csernai (Ta­tab.), Csupak (Pécs), Dobó (Sze­ged), Gór (Pécs), Göröcs (Újpesti Dózsa), Halmosi (Szombath.), Ho­­lánszky (Tatab.), Katona (FTC), Káposzta (Újpesti Dózsa), Kiss (Dunaújv.), Kiss (Győr), Kmetty (SBTC), Kozma (Szeged), Kovács I (Tatab.), Lázár (Vasas), Ligeti (Dunaújv.), Linka (Dunaújv.), Ma­jor (Csepel), Mathecz (Vasas), Mészöly (Vasas), Molnár (Vasas), Nagy A. (Honvéd), Pál (Vasas), Palotai (Győr), Rottenbiller (Cse­pel), Sebes (Csepel), Sikora (DVTK), Szabó (Tatab.), Szabó S. (Szombath.), Taliga (SBTC), Tát­rai (Eger), Török (Pécs). öngólos: Csordás (Komló) a DVTK ellen. Izsáki (Győr) a Ta­tab. ellen. Kovács I (Tatab.) az FTC ellen. Kovács II (Tatab.) az Újpesti Dózsa ellen. Dunai II és Szurgent továbbra is holtversenyben Lapunk legközelebbi száma kedd helyett szerdán jelenik meg. Ez a számunk Budapesten már kedden este terjesztésre kerül. Győr-Szeged 5:0 {3:0} Győr, 8000 néző. Vezette: Bir­­csák (5). (Temesvári, Egervári.) Győr: Tóth (2) — Keglovich (4), Orbán (4), Izsáki (4), Palotai (4), Kiss (4), Stolez (4), Varsányi (3), Győrfi (4), Nell (4), Szaló (3). Edző: Szusza Ferenc. Szeged: Korányi (3) — Várhe­lyi III (3), Kővári (2), Arató (3), Várhelyi I (3), Reményik dr. (3), Nemes (2), Dobó (2), Kozma (2), Hajós dr. (3), Vass (2). Edző: Rá­­day L­ászló. Góllövő: Varsányi (12. perc) Győrfi (14. perc), Varsányi (33. perc), Győrfi (58. perc), Kiss (76. perc). Szögletarány: 6:6 (4:4). Egy-egy eredménytelen szög­letrúgás után a 2. percben Hajós dr. nagy helyzetben a léc fölé emelte a labdát. Igen változatos, jó iramú játék alakult ki. A 12. percben Kiss a bal oldalról ívelt a szegedi kapu elé, Győrfi lefe­jelte a labdát, amely a vetődő Korányi lábáról visszapattant, s a befutó Varsányi 6 méterről a jobb alsó sarokba lőtt. 1:0 a Győr javára. Két perccel később Stolcz jobb oldalról ívelt be szögletet, a ka­pu előtti bolyból Győrfi reme­kül emelkedett ki, és 5 méterről a kapu közepén a léc alá fejelte a labdát. 2:0. Ezután kissé alábbhagyott a lendület, de így is a győri csa­ptat támadásai voltak veszélye­sebbek. A 22. percben Varsányi fejesét Arató a kapuvonalról vágta ki. Huszonöt perc eltelté­vel a Szeged kezdeményezett többet. Kozma nagy helyzetben nem találta el a labdát, majd Vass elől mentett Izsáki szöglet­re. A 33. percben remek akció­nak tapsolhatott a közönség: Keglovich jó szerelés után ki­­tűnően indította Győrfit, aki egyből Varsányi elé tálalt, és az összekötő 12 méterről a jobb al­só sarokba lőtt. 3:0. A gól után mindkét csapat egyformán támadott, de a hazai támadók veszélyesebben szőtték tám­a­dásaikat. SZÜNET UTÁN rögtön az első percben Szaló előtt nyílott óriási helyzet, de a szélső nem találta el a labdát. Az 58. percben Nell jobbszélről ívelt középre, Stolez lövése a felső léc éléről levágódott, és a befutó Győrfi két lépésről a ka­puba helyezte a labdát. 4:0. A Győr lefékezett, teljesen érdektelen, lagymatag játék folyt a pályán. A 76. percben Kiss vezette fel a labdát, majd 25 méterről lövésre szánta el magát. A megcsavart, nagy ere­jű lövés félmagasan a kapu jobb oldalába vágódott. 5:0. Igen biztatóan kezdődött a találkozó. A Győrbe átrándult mintegy kétezer szegedi szur­koló harsány biztatása köze­pette jó iramú, változatos játék alakult ki. A Tisza­­partiak nem álltak be vé­dekezni, Várhelyi I és Re­­ményik dr. szorosan fedez­te az előretoltan játszó két győri csatárt: Varsányit és Győrfit. Kővári sepregetett, elöl pedig Hajós dr., Kozma és Vass tartózkodott. A győri csapat tám­a­dásépítése ponto­sabb, gyorsabb, ötletesebb volt, a szélekről beívelt labdák ál­landó veszélyt jelentettek Ko­rányi kapujára. A gyorsan elért két gól után a hazaiak le­fékezték a játékot és szünet után már csak játszadozás folyt a pályán. Ekkor a győriek játszottak enyhe fölényben, biztosan tartották kezükben a játék irányítását, és könnyed játékkal ilyen arányban is megérdemelten győztek. A győri csapat védelme az első tíz percben kis­sé bizonytalankodott, de aztán na­g­yon maga­b­i­z­t­o­san v­erték vissza a szegedi próbálkozáso­kat. Keglovich többször és vá­gván jól tört elő­re. Palotai vé­gig nagy területen játszott, ki­tűnően irányított. Kisst hasznos játéka mellett gólja is dicséri. Stolcz végig lendületes és gyors volt. Nell kitűnően ,,harmoniká­­zott”. Győrfi az össz­­játékból ügyesen vette ki a részét és a kapura is­ veszélyes volt. A Szeged kapujában Korányi a gólokat nem védhette. A hátvédek — elsősorban Kővári — az I. fél­időben sokat bizonytalankodtak. Várhelyi I és Reményik dr. vál­takozó sikerrel harcoltak az előre tolt győri csatárokkal. A szegedi tár­a­sorornak csak a mérkőzés első perceiben voltak fel­lángolásai, utána teljesen ve­szélytelennek bizonyultak. Egye­­dül Hajós dr. mezőnymunkája érdemel dicséretet. Bircsák játékvezető kitűnően­ vezette a találkozót. Havasréti Béla NB I B TARTALÉKBAJ­NOKSÁG Győr—Szeged 5:1 (3:0). Győr, 1500 néző. V: Csapud­a. Győr: Barna (Hahn) — Szalai, Soproni, Tamás, Czakler, Nagy, Csukás, Merczel, Somogyi, Orosz, Kovács (Takács). Szeged: Tóth (Nagy) — Terhes, Ambrus, Kürtösi dr., Zá­­dori, Pataki, Koszó, Csömör, Hé­­ger. Szlovák, Vizikeleti (Rajcsá­­nyi). Elsősorban a két támadósor közötti nagy különbség döntött. G: Merczel (3), Orosz, Czakler. 111. Csömör. Jő: Tamás, Czakler, Merczel, Somogyi, Orosz, ill. Zá­­dori, Szlovák. Sportolóink kül­földön GULÁCSY NYERTE A JEANTY KUPÁT PÁRIZSBAN ! «■· Távbeszélő-jelentésünk —­­ (Párizs, április 30.) Szombaton­­ este a vigaszágra visszaesett­­ versenyzőink vívtak még a to­vábbjutásért, közülük Bognáré sikerrel. Marosi három győzel­met is aratott, végül azonban az angol Cathie kisasszony legyőzte. Vadász a Revenu elleni cser­éi­ben maradt alul. Bognámé el­lenfelei: Lorenzoni (él) 4:3, 4:0, Münch (NSZK-ben­) 3:4, 4:1, 4:3, Josland (ír) 4:2, 4:0, Schmidt (NSZK-ben) 4:3. 14, 4:1, Cathie­­ (an­­sz) 4:2, 4:0. így, komoly ellen-­s felek ellen, kiharcolta a döntőbe­­ kerülést. . . . Egyeneságon a legjobb 16 kö­zött Gulácsy— Stanca (1­ : 2, 4:2, Drimba fr) — Bóbis 4:1, 4:2, 8 . között, Depeferte—Gulácsy 1:4,­­ 4:0, 4:3. A vigaszágon Bóbis elő-­­­ször legyőzte Kochot (4:1, 4:3),­­ majd a francia Levelt (4:1, 4:3),­­ Drimbától azonban ismét veres : Ságót szenvedett 4:3, 4:2 arány­ban. A vigaszágon Gulácsy is­­s­mét legyőzte Stancát (4:3, 4:1),­­ majd Drimbát (3:4, 4:1, 4:1), s­­ ezzel ő is döntőbe jutott. A döntőben aztán csupán az­­ olasz Ragnótól szenvedett 4:3­­ arányban vereséget, s ezzel­­ holtversenybe került az NSZK- beli Gieselmannal, akit korábbam már legyőzött. Az újravívás so­rán 4:0-ra győzött, s ezzel meg­nyerte a Jeanty Kupa női tőr egyéni versenyt. Jeanty Kupa: 1. Gulácsy Má­ria 4 gy., ht. után, 2. Geisel­­menn (n) 4 gy., 3. Ragno (ol.) 3 gy., 4. Depetris (fr.) 2 gy., 5. Bognárné Szabó Éva 1 gy. 17 kt., 6. Bne (r) 1 gy. 19 kt. Hétfőn olasz—francia — román —magyar csapat­találkozóra ke­rül sor. Székely Tibor FÉRFI TŐRVÍVÓINK KIESTEK A BUKARESTI EGYÉNI VERSENYEN — Távbeszélő-jelentésü­nk — (Bukarest, április 30.) A szom­bati Gaudini Kupa férfi tőr­­csapatverseny után, vasárnap is pástra léptek a Hala Floreascá­­ban az olasz, francia, magyar és a vendéglátó román tőrvívók. A mieink közül Kamuti László kéz­­sérülés miatt nem tudta vállalni a versenyt. A 40 indulót hat csoportba osztották, ahonnan a legjobb négy-négy juthatott to­vább. Legbiztosabban Szabó vette ezt az akadályt, de a töb­biek is továbbjutottak. Hasonló­képpen a II. fordulóból is. Meg­lepetés csak a román Haulder és az olasz Del Francia kiesése volt. A legjobb 16 között egyenes­kieséses rendszerben folytató­dott a verseny Kamuti J.­Arte­­leanu (román) 5:3, 5:3, Szabó — Falb (román) 5:1, 5:4, Füredi — Gauthier (fr) 5­­: 2:5, 5:0, Tal­­vard (fr)—Gyarmati 5:2, 5:4. A legjobb 8 között: Revenu (fr)— Kamud J. 5:4. 5­0, Drimba (r) — Szabó 5:2, 5:3, La Raggione (ol.) — Füredi 5:4, 3:5, 5:3. Tehát va­lamennyi versenyzőnk a vigasz­ágra esett vissza. A vigaszágon: Muresanu (r)— Gyarmati 4:5, 5:2, 5:4, Artelea­­nu—Kamut­ J. 3:5, 5:4, 5:4, Gauthier—Füredi 3:5, 5:3, 5:3. Szabó a francia. Dimont ellen lépett pástra, de kiújult lábsérü­lése miatt vissza kellett lépnie. A döntőbe tehát két francia (Re­venu, Dimont), két olasz (La Rag­gione, Pinai­ti) és két román (Mupeseni, Drimba) került. Dr. Balthazár Lajos * A döntőt lapunk zárta után vívták. A magyar csapat hétfőn dé­len érkezik meg a Ferihegyi repülőtérre. GYENGE BEFEJEZÉS JEREVÁNBAN — Távbeszélő-Jelentésünk — (Jereván, április 30.) A lövé­szet szín­munlusa, tragédiát jelen­tett a Jereván A­htémáérkőzi öt­­tusaversenyen. Sárfalvi volt kö­zülük a legjobb, 189 körrel, de ■azzal csak a 16. lett. Csapatban „A"-vá­loga­tottunk a 11. helyen végzett 2142 ponttal. Ezt a szá­mot egyébként az NDK válog­a­­totja nyerte 2686 ponttal. Úszásban már jobb eredménye­ket értünk el, de a lövészetben e­sw’.­.vedett hátrányt behozni lehetetlen volt. Bodnár szere­pelt a legjobban, 3:42.7-tel. Hor­váth 3:47-et, Móczár 3:54-et, Deák 3:55-öt, Szaniisziló és Var­ga egyaránt 4:09-et, Sárfalvi 4:1­4-et és Kajzer 2:24-et úszott. Futásibam az örmény Zaharenkó győzött 12:54-gyel, itt Sárfalvi 8. lett 13:26-tal. További sorren­­dünk: 12. Varga, 13:37, 14 Bod­­nár 13:42, 17. Móczár 13:44, 19­. Szani­szló 13:52, 26. Deák 14:24, 27. Horváth­­14:34, 42. Kateer 15:19. Az összetett versenyben egye­­dül a fiatal NDK-beli Adlernek sikerült az első tíz között vé­r­eznie a külföldiek közül. Az­sszetett végeredménye: 1. Onyiccenko (Szovjetunió „B”) 5207, 2. Led­nyev (Szovjetunió „A") 5224, 3. Pi'csuekin (Szov­jetunió­­­B’ ) 5115, 4. Adl­ er (NDK) 5069, 5. Zan­arenko (örmény SZSZK) 5048, 6. Mokejev (Szov­­jetunió „A”) ■ 5030 .. . 11. Sótv falvi 4849.. 12. Varga 4810 . .. 14. Bodnár 4700. ... 17. Móczár 4699... 21. Horváth 4567 . 22. Szamiczló 4505... . 30. Kaiser 4112.... 40. Deák 3123. Csapat végeredmény: 1. Szovjetunió ..A" (Lednyev, Mokfejev, Manyejevl 15 071, 2. NDK 14 568, 3. Szov­jetunió junior válogatottja 14 400,... 5. Magyarország ..A’’ 14 269... 7. Magyarország ,,Bp. 13 528. Hétfőn utazunk Moszkvába, ahonnan előreláthatóan a kedd esti repülőgéppel érkezünk ha­­za. Benedek Ferenc Színvonalas ifjúsági birkózóbajnokság Szombaton és vasárnap került 150r az országos ifjúsági egyéni birkózóbajnokságokra. A kötött­­fogásúak a Delej utcában, a szabadfogásúak pedig a Vajda Péter utcában küzdöttek a baj­noki címekért. Bár a részvevők száma lehetett volna magasabb, a harc színvonalas volt. Kötöttfogás. Lepkesúly (4 in­duló). Bajnok: Hegedűs Sándor (Ganz-MÁVAG, edzője: Aradi Ró­bert), 2. Pusztai (Orosházi Spar­tacus), 3. Kalló (Vasas), Légsúly (6) . Bajnok: Donycsec József (Va­sas, edzője: Mi­ller Ferdinánd), 2. Gholl (Egri Vasas), 3. B. Nagy (SZVSE). Pehelysúly (8). Bajnok: László Béla (Karcagi MEDOSZ, edzője: Sántton Sándor). 2. Mik­lós (SZVSE). 3. Szűr (Vasas). Könnyűsúly (9). Bajnok: Rogács József (Győri Dózsa, edzője:­ör­dögf­ Lajos). 2. Maczó (DVTK), 3 Torna (Vasas). Kisváltósúly (7) . Bajnok: Szmán Sándor (FTC, edzője dr. Papp László), 2. Kö­rösi (Vasas), 3. Csók (II. Dózsa). Nagyváltósúly (8). Bajnok: Süle Péter (BVSC, edzője: Tar Gyula), 2. Iványi (Orosh, Spartacus) és Szabó (PVSK) Kisközépsúly (5). Bajnok: Kovács István (Székes­­fehérvár, edzője: Tombor Ist­ván), 2. Kovács (Miskolc), 3. Ge­lencsér (Ganz-MÁVAG). Nagy­középsúly (4). Bajnok: Séllyei István (DVSC, edzője: Sípos Lász­ló). 2. Barna (Salgótarjáni Ko­hász). 3. Papp (Kapuvár). Félne­hézsúly (4). Bajnok: Rozsos Fe­renc (DVSC, edzője: Hódos Im­re.) 2 Szabari (Jászapáti). 3. Várlaki (Vasas). Nehézsúly (5). Bajnok: Mészáros István (Kini­zsi Húsos, edzője: Mángó An­dor), 2. Lajos (DVSC), 3. Tiha­nyi (PVSK). Szabadfogás. Lepkesúly (5) Bajnok: Kocsis József (Szakiparii Építők, edzője: Rizmajer József), 2. Katz (Bajai Építők), 3. Relsem­ (Kiskőrösi MEDOSZ). Légsúly (6). Bajnok: Nagy József (Orosházi S.Atrtacus, edzője: dr. Sándor László), 2. SCramm (Dunakeszi), 3. Farkas (Jászberényi Lehel) Pehelysúly (9). Bajnok: Valkó Fe­renc (Abonyi TSZ SK, edzője: Tarján­ János), 2. Pásztor (Bp. Honvéd), 3. Makrai (Bp. Honvéd). Könnyűsúly (8). Bajnok: Kollarik Mihály (Bp. Honvéd, edzője: Hoff­­mattn­ Géza), 2. Radetzki (DVTK), 3. Horváth (Szegedi ITSK). Kis­váltósúly (6). Bajnok: P. Nagy József (Vasas, edzője: Müller Fer­­dinánd), 2. Sima (MTK), 3. Uil­mann (Csepel Autó). Nagyváltó­súly (9). Bajnok: Góth Ede (Bp. Honvéd, edzője: Hoffmann Géza),­ 2. Máthé (Székesfehérvár), 3. Ve­res (DVTK). Kisközépsúly (9). Bajnok: Kovács István (Bp. Hon­véd, edzője: Hoffmann Géza), 2. Kucsica (Bp. Honvéd), 3. Dóka (Dunakeszi). Nagyközépsúly (11). Bajnok: ■ Farkas Vince (Debre­cen, edzője: Tóth Ferenc), 2. Tarcea (Szaktp. Építők), 3. Mé­száros (Bp. Honvéd). Félnehéz­súly (7). Bajnok: Fazekas András (Kecskeméti TE), edzője: Garaczi Sándor), 2. Sós (Orosh Sparta­cus), 3. Tóth (SZVSE). Nehézsúly (3). Bajnok: Argat Ferenc (FTC edzője: Gáspár Ferenc), 2. Bu­­rika (Miskolc), 3. Varga (Dabas). Televízió, rádió hibabejelentés, állandó ügyelet vagy Budapest területén , 333—333­ 7—2230-ig ünnepnapokon is