Népsport, 1968. április (24. évfolyam, 64-84. szám)

1968-04-01 / 64. szám

Győr—Egyetértés 0:0 Győr, 6000 néző. Vezette: Ma­gyar (7), (Müncz, Wottava). Győr: Tóth (6) — Keglovich (7), Orbán (7), Izsáki (6), Pozsgai (7), Kiss (5), Merczel (5), Szaló (5), Győrfi (4), Somogyi (6), Ma­gyar (6). Edző: Szusza Ferenc. Egyetértés: Landi (7) — Pa­gella(10), Mátrai (8), Varga (7), Galamik­o­s (1), Józsa (7), Gór (1), Németh (5), Vári (4), Halápi (5), Hargitai (5). Edző: Komoret­­tó Béla. Csere: Szaló helyett Varsányi (5) szünetben. Kiállítva: Galambos (88. perc). Szögletarány: 14:2 (10:1) a Győr javára. Egyik csapat sem tudott leg­jobb összeállításával pályára lépni. A győrieknél Nell és I­télet, a vendégeknél Sátori és Z­aczkó hiányzott. Két győri szöglet volt az első perc esemé­nye. A második után Győrfi remek fejest k­üldött kapura, Landi már verve volt, de a labda a kapuvonalba álló Galambos fejéről a felső lécre, onnan a mezőnybe pattant. Egy negyed órán át a középső harmadban eléggé álmos, sok hibával tarkí­tott játék folyt. A támadások mindkét oldalon részben lesállá­sok, vagy pontatlan átadások miatt hiúsultak meg. A 20. perc­ben Szaló átadása kecsegtető helyzetben találta Merczelt, de lövés helyett átadással próbál­kozott és oda lett a helyzet. A m­ásik oldalon Gór húszra­éteres lövését Tóth szögletre hárította. 23 perc után erős lett a hazai fölény, a 32. percben a kitörő, de kissé kisodródó Szaló a ki­futó Landi mellett, kapu mellé gurított. A 37. percben az előre­törő Keglovich elől Józsa az utolsó pillanatban mentett szög­letre. SZÜNET UTÁN is a Győr támadott. Az 57. percben nagy lehetőséget mu­lasztottak el. Somogyi átadása tiszta helyzetben találta Győrfit és amikor a középcsatár lőni akart, Pagella felvágta. 11-es! A büntetőt Győrfi a balra vetődő Landi mellett a jobb sarokra gurította, de a labda a kapufa éléről a mezőnybe pattant, és a védők felszabadítottak. Erős lett a hazaiak nyomása. A 62. percben Somogyi nagy lö­vése a térdreeső Landiról pat­tant ki, és Mátrai kétségbeeset­ten szögletre fejelte a labdát. Teljesen beszorultak a vendégek, Keglovich és Orbán is elöl tar­tózkodott. A 77. percben Keglo­vich két csel után gyengén lőtt kapura, a vetődő Landi kezéből kicsúszott a labda, és a befutó Merczel óriási helyzetben, hat méterről nagy erővel a felső lécre küldte a labdát. Utolsó percekben is nagy volt a győriek nyomása. Merczel két esetben is, nagy helyzetben hi­bázott. A 88. percben Müncz, partjelző közölte a játékvezető­vel, hogy Galambos megcsavar­ta Varsányi orrát. A­ játékvezető Galambost kiállította. Ismét, sorrendben ötödször maradt érintetlen az Egyetér­tés hálója. Ebben azonban ez­úttal a győrieiknek is nagy ré­szük volt. Az Egyetértés az első perctől kezdve a játék le­lassítására törekedett, amit tel­jes egészében sikerült m­egva­­lósítaniok. Valósággal elaltat­ták a hazaiakat. Sok pontatlan átadás, lendület nélküli játék jellemezte a hazaiak mezőny­­fölényét. Az Egyetértés ekkor nyugodtabban és folyamatosab­ban játszott. Szünet után már erősítettek a hazaiak, sokat támadtak, d® ekkor több eset­ben határozottan balszerencsé­jük is volt. Végeredményben azért nem született gól, ezen a találkozón, mert a nagy fö­lényben játszó tartalékos győri csapatban ezúttal több nem ki­elégítő formában és rossz ideg­állapotban lévő játékos szere­pelt. Erre lehet következtetni a temérdek pontatlan átadás­ból, labdakezelési hibákból, ak­ciókról való lemaradásokból, döntő helyzetekben elkövetett hibákból, amelyre a koronát a tizenegyes kihagyásával tették fel. A Győr csapata védelmét szemmel látha­tólag idegesítette a támadósor gólképtelensége. Keglovich és Orbán szünet után sok támadást indítottak. A fiatal Pozsgai kez­deti­ megilletődöttség után, bele­lendült, hasznos tagja volt a csapatnak. Kiss sok hibával ját­szott. A támadósorból csak So­mogyi mezőnymunkáját és az újonc fiatal Magyar néhány megmozdulását lehet dicsérni. A többiek nagyon mérsékelten ját­szottak, Merczel és Győrfi dön­tő helyzetekben sokat hibáztak. Az Egyetértés kapujában Landi néhány bizony­talanság mellett jól látta el fel­adatát. A sepregető szerepköré­ben nagyszerűen érvényesült Mátrai nyugalma, hatalmas ta­pasztalata. Galambos egyébként jó teljesítményét kiállításával rontotta le, Józsa és Varga lel­kesen romboltak. Elöl csak Har­gitai néhány megmozdulása je­lentett veszélyt, a többiek, első­sorban Németh és Halápi a vé­dekezésben segítettek, váltakozó sikerrel. Magyar játékvezetőnek akadt jó néhány téves ítélete. Döntő hibát azonban nem vétett. NYILATKOZATOK Szusza Ferenc: ötödik alka­lommal nem rúgtunk gólt, pe­dig ezúttal is akadt ötven (?) gólhelyzetünk. Komorettó Béla: Tartalékos csapatunk az első félidőben ügyesen, szünet után pedig lel­kesen küzdött. Havasréti Béla NB I TARTALÉKCSOPORT Győr — Egyetértés 4:0 (1 :0). Győr, 1200 néző. V: Czapuha. Győr: Snitzer (Tasnádi) — Szalai, Szániel, Máté, Blater, Ko­vács, Király, Nádasdi (Varga), Horváth, Gláser, Hiba. Egyetér­tés: Mészáros — Aspirány, Pere­­csi, Simon, Ficzere, Kunos, Gé­­ber, Kecskés. Vasas, Gelencsér, Horváth (Pfiszter). A két támadó­sor közötti különbség és a fe­gyelmezettebb játék döntött. Az 53. percben Géber, a 75. percben Perecsi kiállítva. G: Horváth (3), Gláser. Jő: Szalai, Szániel, Ko­vács, Horváth 111, Vasas, Gelen­csér. Csepel—MTK 3:1 (1:0) Hungária körút, 7000 néző. Vezette: Almási (8). (Marton, Závodszky). Csepel: Fatér (9) — Vellai (7), Molnár (7), Hunyadi (7), Faludi (8), Kandi (7), Nagy F. (7), Rot­­tenbiller (9), Kalmár (6), Major (6), Gondár (7). Edző: Keszthelyi Mihály. MTK: Lanczkor (4) — Szántó (5), Dunai (5), Oborzil (6), Ké­kesi (4), Csetényi (3), Török (4), Takács (3), Sárközi (4), Szuromi (5), Héger (5). Edző: Hidegkúti Nándor. Csere: Takács helyett Simon (5) 72. percben. Góllövő: Rottenbiller (27. p.), Rottenbiller (64. p.), Kalmár (72. p.), Héger (85. p.). Szögletarány: 9:7 (5:3) az MTK javára. . . A Csepel kapott előbb lábra, 2 percen belül két lövéssel is kísérletezett."A 1­3. percben­­len­dült ellentámadásba az MTK. Szuromi próbált kiugrani, de a 16-os előtt gáncsolták. Csetényi a sorfal fölött csavarta a labdát kapura. Fatér azonban biztosan fogta. Egyideig hullámzó játék folyt, a Csepel többször kísérle­tezett kapura lövéssel. A 20. percben a 16-oson belül cselező Takácsot Molnár dancsolta,­ll­es. A büntetőnek Kékesi futott neki, a laposan jobb sarokra tartó labdáját Fatér vetődve el­csípte. A 24. percben Török beadásá­ra Takács középen kiugrott, Fa­tér azonban határozott kifutás­sal, lábbal mentett. A 27. perc­­­­ben Török tört egyedül kapura, Fatér azonban kivetődve elcsíp­te a labdát. Egy perc múlva Nagy F. Rottenbiller elé tálalta a labdát, s a csepeli csatár a ki­mozduló Lanczkor mellett a ka­pu jobb oldalába helyezte. 1:0 a Csepel javára. A gól után is a Csepel kezde­ményezett. A 34. percben Török jól ívelt szögletrúgására Dunai futott rá hátulról, a kifutó Fatér fölött átfejelte a labdát, Molnár azonban a gólvonalon mellel mentett. A 38. percben Török­ és Hunyadi összecsapott, a hátvéd fején megsérült és kétperces ápolás után, bekötött homlok­kal tért vissza a pályára. A 40. percben Török szabadrúgása Hé­ger elé került, de a csatár az ötösről gyengén mellé lőtt. SZÜNET UTÁN már a 46. percben Faludi tört előre, 18 méteres erős lövését Lanczkor védte. Azután Gondár előbb kapu mellé, majd nem sokkal utána kapura küldött egy jó lövést, de Lanezkor ke­zébe. Az 50. percben Sárközi jó labdát adott Szurominak, ő azonban 14 méterről élesen a kapu fölé lőtt. Az 55. percben Vellai szabadrúgása Dunai felé­ről lecsúszott, a közelben álló Rottenbiller nem számított rá, s a labda szögletre jutott. Szuro­mi jó labdát tálalt Török elé, akinek a bal­ felső sarokra tar­tó lövését Fatér biztos kézzel le­húzta. Rottenbiller a felezővo­naltól indult el, már jóval a 16- oson belül járt, de rosszul he­lyezte a labdát. A 64. percben Vellai keresztbe lőtt labdáját Rottenbiller ügyesen levette, há­rom-négy védőt is kicselezett és 14 méterről laposan a bal sarok­ba lőtt. 2:0. A gól után néhány erőtlen MTK-ellentámadás következett. Héger maradt le egy jó labdáról a kapu közelében. A 70. percben szögletrúgás után Szuromi a 16- osról élesen­­ lőtt kapura. Fatér azonban bravúrosan léc fölé tolta a labdát. A 72. percben Nagy F. kicselezte védőjét, kö­zépen 10 méterről laposan, de elég gyengén rálőtte a labdát, amely kicsúszott a vetődő Lancz­­kor kezéből, s a befutó Kalmár­nak már nem volt nehéz az üres kapuba gurítani. 3:0. Most egy kicsit felengedett a vendégcsapat. A 85. percben Tö­rök futott el a jobb szélen, kö­zépre játszott, a csepeli védők között elsuhant a labda és a szemfüles Héger 6 méterről lőtt a hálóba. 3:1. ★ ^ Az MTK híveit ezen a vasár­napon nagyon elkeserítette kedvenc csapatának teljesít­ménye. Tegyük hozzá nyomban, hogy joggal. Az egész mérkő­zés folyamán alig láttunk a kék-fehérektől egy-két épkéz­láb támadást. A csatárok úgy játszottak, mintha most játszot­tak volna először egymás mel­lett. Lassúság, rengeteg hibás átadás jellemezte a kék-fehé­rek támadásait. A védelme pe­dig úgyszólván az egész mér­kőzés folyamán valósággal „re­­csegett-ropogott’*. A Csepel viszont jó játékkal lepte meg szurkolóit. Már az első percekben látszott, hogy elsősorban góllövésre törek­szik. Faludi és Rottenbiller ve­zérletével egyre-másra vezette támadásait, a védelme pedig könnyen szétzilálta a kék-fe­hérek próbálkozásait. Csak az utolsó tíz percben éledt fel az MTK, de ekkor már késő volt. A Csepelben Fatér változatlanul tartja kitűnő formáját, de megbízhatóan látta el feladatát Vellai, Molnár és Hu­nyadi is. Hunyadi bátran tört előre. Faludit szinte nem lehetett átjátszani, támadásindításai pedig mindig gólszagúak voltak. Rotten­biller nemcsak óriási mezőny­munkát végzett, hanem a legve­szélyesebb csatárnak is bizonyult. A fiatal Nagy F. bemutatkozása az NB I-ben sikerültnek mondha­tó. Az MTK együttesében igen nehéz olyan játékost találni, aki átlagon felüli teljesítményt nyújtott volna. Időnként Oborzil és Csetényi játszott kielégítően. A többiekről semmi jót nem lehet mondani. Almási játékvezető jól vezette a mérkőzést. NYILATKOZATOK Keszthelyi Mihály: Azt hiszem, nem fért kétség a győzelmünk­höz. Hidegkúti Nándor: Szégyentel­jes módon játszott az egész csa­pat. Tari István Hétfő, 1968. április 1. Fáy u., 12 000 néző. Vezette: Hegyes (6), (Szegedi, Hévízi). Vasas: Varga (7) — Makrai (6) , Mészöly (5), Ihász (6), Ma­­thesz (5), Vidács (7), Molnár (7), Menczel (5), Farkas (5), Fister (7) , Korsós (8). Edző: Illovszky Rudolf. Salgótarján: Szőke (7) — Ba­ranyai (5), Ferencz (7), Vertig (6), Toldi (6), Kmetty (6), Kriskó (5), Szalai (7), Répás (6), Básti (8) , Zöldi (6). Edző: Maros­vári Béla. Góllövő: Korsós (2. perc), Far­kas (5. p.), Korsós (45. p.), Sza­lai (75. p.). Szögletarány: 8:6 (5:4) a Salgó­tarján javára. Csere: a 61. percben Kriskó helyett Jeck (6), Mathesz he­lyett Puskás (—), a 65. percben. Kezdés után azonnal a Vasas ragadta magához az irányítást és a 2. percben már gólt is ért el. Farkas, Mathesz összjáték után a fedezet a kapura húzó Kor­sóst szöktette és a balszélső 5 méterről, futtából a jobb alsó sarokba lőtt. 1:0. Az 5. percben Molnár cselez­getett a jobbszélen az alapvonal mellett. Vertig buktatta, a szél­ső nem esett el, két lépés után nagyszerűen középre adott, s a Szőke felett átszálló labdát a magasra felugró Farkas a jobb felső sarokba fejelte. 2:0. A sziporkázó kezdést hosszú ideig tartó, eseménytelen me­zőnyjáték követte, kevés izga­lommal. A 20. percben Mészöly Vasas—Salgótarján 3:1 (3:0) 18 méterről küldte kapu mellé a labdát, majd 8 perc múlva nagy helyzetet hagytak ki a vendégek. Zöldi futott el a bal­szélen, beadása teljesen üresen találta Szalait, aki a lehetőség­től megijedve, fordulásból az égbe emelt. Egyre jobban t­ele­­lendült a Salgótarján, láthatóan nem törte le őket az ellenfél kétgólos vezetése, törvénytelen gólt értek el, majd a 38. percben egy jobb oldali szöglet után Zöldi 7 méterről a már földön ülő Varga kapus ölébe lőtt. A 41. percben Szalai 20 mé­teres bombáját Varga a leve­gőben úszva tolta Szögletre. A félidő utolsó percében Men­czel cselezgetett a jobbszélen, becsapta a védőket, középre ívelt. Mathesz csúsztatott fejes­sel megtoldta, s Korsós 5 méter­ről belsővel a hálóba pörgette a labdát. 3:0, változatos játékkal folytatódott a miérkőzés. Varga a levegőben úszva ütötte le a labdát Kriskó fejéről, a másik oldalon Mathesz ballábas bombáját fogta biztosan Szőke. Korsós nagy helyzetben lyukat rúgott, majd a védőket faképnél hagyó Básti belelőtte a labdát a kifutó, vetődő Vargába. A 75. percben Básti a bal szé­len, a félpályáról indult el. Be­felé kanyarodva, ügyesen magá­ra vonta Mészölyt, és a védő mögött kiugratta a jobbössze­kötő helyén felfutó Szalait, aki 15 méterről félmagasan a kapu közepébe bombázott. 3:1. Három perc múlva majdnem megismétlődött ez a jelenet, de a jó helyzetbe kerülő Jeck nem tudta egyből lekezelni a labdát, a cselezéssel tempót vesztett, és utána szorongatott helyzetben kapu mellé gurított. Két perc­cel a befejezés előtt, egy jobb oldalról szálló beadást Farkas átlépett, a mögötte érkező Fis­ter azonban kényelmeskedett, és Ferencz bele tudott lépni a lö­vésébe. ★ ★ ★ A Vasas régi, bajnoki for­májára emlékeztetően kezdett. Szellemes, gyors átadásokkal széthúzták az ellenfél védel­mét, és a csatárok a kapu előtt is feltalálták magukat. 2:0 után azonban mintha meg­elégelték volna a vezetést, ész­revehetően kiengedtek és az ellenfél megtorpanását gyor­san megérző Salgótarján nem­csak lélegzethez jutott, hanem mezőnyben itt-ott közel egyen­rangú ellenféllé nőtt fel. Ii­­lovszky Rudolfnak az az el­képzelése, hogy Mészölyt a be­­állós középhátvéd, vagy még­­inkább a középpályás játékos posztján szerepeltesse, nem vált be Vidék és hátul ügyesen söpr­öget­ett, különösen fejjel sok támadást akasztott meg, de elég gyakran egyedül ma­radt a számbeli fölényben le­vő salgótarjáni támadókkal szemben. Ugyanakkor Mészöly a mezőnyben nem tudott átla­gon felülit nyújtani. A Vasas megérdemelte a győzelmet, de a lelkesen és ügyesen játszó salgótarjániak a II. félidőben majdnem megszorították őket. A Vasasban Varga a gólról nem tehet. Volt néhány szép védése, de indítá­sai még m­iindi­g nem elég ponto­sa­k. Vidács volt a közvetlen vé­delem legjobbja, ügyes megelőző szerelésekkel sok labdát szer­zett, s rengeteg labdát elfejelt a Bányász-csatárok elől. Mathesz és Menczel játékából hiányzott az­ erő, a lendület. Korsós válto­zat­­ámál tartja jó formáját, gyors volt, minden megmozdu­lása veszélyt jelentett a kapura. Utána Fister, Molnár, Farkas volt a sorrend. A Salgótarjánban Szőke az első gólnál rosszul he­lyezkedett, utána azonban nagy védései voltak. Baranyait és Ver­­tiget többször átj­át­szott­áik, Fe­rencz biztos lábbal, határozot­tan rombolt Toldi és Kmetty nem tudott kibontakozni, Básti változatlanul a csapat motorja volt, pontos keresztlabdáival sok gondot okozott a Vasas védőinek. Szalai gyors, határozott volt. Répásnak, Zöldinek egy-egy megmozdulása dicsérhető. Hegyes játékvezető elég sokat tévedett a szabálytalanságok megítélésében. SZÜNET UTÁN Újpesti Dózsa-Diósgyőr 1:1 (0:0) Miskolc, 22 000 néző. Vezette:­­ Soós G. (8). (Radó, Egervári). Újpesti Dózsa: Borbély (7) — Káposzta (6), Solymosi (8), Só­vári (7), Színi (6), Noskó (6), Ku­­harszki (5), Zámbó (5), Fazekas (7), Dunai II (6), Tóth (5). Edző: Baróti Lajos. Diósgyőr: Veréb (6) — Kiss (6), Salamon (7), Szucsányi (8), Várkonyi (5), Ruttkai (8), Vass (5), Hajas (5), Szurgent (4), Hor­váth (5), Sikora (5). Edző: Teleki Gyula. Góllövő: Dunai II (61. perc), Szucsányi (90. perc). Szögletarány: 5:2 (1:1) a Diós­győr javára. Az első percben Szurgent az oldalhálót találta el, de mind­járt utána Horváth tört kapura, Solymosi a kaputól 20 méterre felvágta. A szabadrúgást Kiss lőtte, Borbély csak­ másodszorra tudta megkaparintani a labdát. A másik oldalon Fazekas lövé­sét hárította Veréb. A 10. perc­ben, Újpesti Dózsa támadás vé­gén Fazekas az üres kapu felé gurította a labdát, de Ruttkai a gólvonal elől kivágta. A 18. percben Várkonyi hibázott jó helyzetben. A 26. percben Bor­bély melléről egészen a 16-osig pattant ki a labda, Szurgent azonban a jobb kapufa mellé lőtt. A 36. percben Szini az utolsó pillanatban mentett a ki­törő Vass elől. A 41. percben Tóth labdája a kapu tetejére esett. A II. FÉLIDŐ elején mindjárt Fazekasnak akadt jó helyzete, de 10 méter­ről mellégurított. A másik ol­dalon Vass labdája elakadt a védőkön. Az 56. percben nagy helyzetet hagytak ki a hazaiak: Szurgent labdáját Vass 6 méter­ről, gyengén küldte kapura, Solymosi fel tudott szabadítani.­­ Ezután Vass labdáját Sikora 3 méterről Borbélyba lőtte. A 61. percben Dunai II jó lab­dát kapott Noskótól, a jobbös­­­­­szekötő helyén kitört, lefutotta a védőket, és 10 méterről, lapo­san a kapu bal oldalába lőtt. 1:0 az Újpesti Dózsa javára. A 66. percben Kuharszki előtt adódott helyzet, de Veréb kifut­va hárított. A 78. percben Du­nai II egyedül indulhatott a ka­pu felé, de a keresztező Sala­monba rúgta a labdát. Nagy erővel támadtak a ha­zaiak, a 86. percben Ruttkai 5 méterről a bal kapufa mellé lőtt. A 90. percben egy előrevágott labdára a Dózsa kapujánál tar­tózkodó Szucsányi rácsapott és közvetlen közelről a kapu köze­pébe lőtt. 1:1. Mindkét csapat tartalékosan állt ki erre a mérkőzésre. Az Újpesti Dózsából hiányzott Szentmihályi, Bene, Görőcs, Dunai III, a diósgyőrieknél pe­dig, Tamás, Kovács és Gál. Mindez rányomta a bélyegét a mérkőzésre. A csapatok elsősorban a vé­delem megerősítésére töreked­tek. Dunai II-re Várkonyi, Fa­zekasra Ruttkai ügyelt, mögöt­tük Salamon biztosított. A má­sik oldalon Szurgentes, Szini, Horváthot Hoskó tartotta szem­mel, s mögöttük ott volt még Solymosi is. A hazaiak többet kezdeményeztek és sok hely­zetük is akadt, de idegessé­gükben kihagyták ezeket. A 61. percben egy ügyes ellentáma­dás során az újpesti Dózsa ve­zetést szerzett és ettől kezd­ve sokkal határozottabban ját­szottak a lila-fehérek, s felja­vult csapatjátékuk is. A Diós­győr csak az utolsó pillanat­ban egyenlített és ezt a gólt is hátvéd szerezte! Az Újpesti Dózsa kapujában Borbély néhányszor bizonytalankodott, de több bra­vúros védése is volt. Solymosi végig jól küzdött a földön és a levegőben is szinte korlátlan úr volt. Sóvári is kielégített. A kö­zéppályások­­nem tudták pótolni Göröcsöt, hiányzott ez Irányító, Noakóék így elsősorban csak védőfeladatukat láttá­k el. Elöl Fazekas, és szünet utáni aktí­vabb játékáért Dunai is dicsér­hető. A Diósgyőr kapujában Veréb nevn keltett csa­lódást. Szucsányi végig kitűnően játszott, gólja szemfülességét di­cséri. Salamon is megtette kö­telességét. Ruttkai végig nagy területen, jól oldotta meg felada­tát. A csatárok hibát hibára hal­moztak. Szurgent feltűnően sok helyzetet elrontott. A többiek is keveset nyújtottak. Soós G. játékvezető jól látta el feladatát. NYILATKOZATOK Baróti Lajos: Tartalékos csapa­tunktól többet nem várhattam. Szerintem az egyenlítő gól időn túl esett. Teleki Gyula: Csatáraink ren­geteg­­ helyzetet kihagytak, így meg kellett elégedni az utolsó pillanatban kiharcolt döntet­len­nel. Varga Béla NB I TARTALÉKCSOPORT Szeged —Szombathely 2:1 (2:1). Szeged, 5000 néző. V: Kocsondi. Szeged: Nagy (Zsirai) — Stumpf, Pataki, Merényi, Jenei, Magyar, Székely (Rajcsányi), Kó­­szó, Nemes, Csömör, Petrina. Szombathely: Tormási (Sári) — Szabó, Szőke. Mester, Gerencsér, Varga, Jankó, Bokor, Berkes, Kulcsár (Bogát­), Tóth (Kónya). A hazaiak nehezen győztek. G: Kószó, Pataki (1 l-esből), ill. Bo­kor. Jó: Jenei, Koszó, Nemes, ill. Szőke, Bokor. Szeged—Szombathely 2:0 (0:0) Szeged, 10 000 néző. Vezette: Ferri (7), (Aranyosi, Nagy E.). Szeged: Tóth dr. (7) — Vár­­helyi III (7), Kővári (8), Várhe­lyi I (6), Dezsőfi (6), Dávid (7), Pusztai (6), Gyifkó (6), Kozma (7), Dobó (5), Vass (6). Edző: Rá­­bay László. Szombathely: Szarka (9) — Szántai (7), Komolya (8), Pék (0), Soproni (6), Gyarmati (7), Szabó S. (6), Németh (7), Iszak (7), Halmosi (6), Gangl (6). Edző: Tátrai Sándor. Csere: Dezsőfi (27 p.) helyett Vörös (4), ill. Szabó helyett (70. p.) Farkas (6). Góllövő: Kozma (49. p.), Pusz­tai (89. p.). Szögletarány: 4:3 (1:2) a Sze­ged javára. A 2. percben Németh 20 mé­terről leadott lövését Tóth dr. bravúrosan tolta szögletre. A szöglet után az előre húzódott Komoly a kapu fölé fejelt. A 8. percben Gyirkó távoli lövése k­eltett zavart a szombathelyi vé­delemben. A vendégek több len­dületes támadással veszélyeztet­ték­ a szegediek kapuját. A 16. percben a kapura törő Kozmát a 16-oson valamivel belül, Ko­molya felvágta. Tizenegyes! Koz­ma büntetőjét Szarka remek ve­tődéssel kivédte. Változatos volt a játék. A 32. percben Pusztád hatalmas partdobása után kava­rodás támadt a vendégcsapat kapuja előtt, a védők nehezen tisztáztak. A másik oldalon Sza­bó hagyott ki nagy helyzetet, a szélső a szegedi védők között kapura tört, Tóth dr. kimozdult kapujából, de a lövés mellé ment. Mezőnyjátékkal ért véget a félidő. SZÜNET UTÁN folytatódott a változatos küzde­lem. A 49. percben a szegediek megszerezték a vezetést. A jobb oldalra kihúzódott Gyirkó be­ívelt, Vass fejjel továbbított a balösszekötő helyén álló Kozmá­hoz, a csatár levette a labdát és 10 méterről, a kimozduló Szarka mellett, félmagasan a kapu kö­zepébe lőtt. 1:0 a Szeged javá­ra. Nem sokkal később Kozma fordulásból leadott 20 méteres lövését a szombathelyi kapus nehezen védte. A másik oldalon Gyarmati szabadrúgása okozott izgalmat. A szombathelyiek­ fö­lénybe kerültek, de helyzetet nem tudtak teremteni. A szom­bathelyi fölény után, a 73. perc­ben Kozma kiugrott az előre hú­zódott szombathelyi védők kö­zött, egyedül tört kapura, de lö­vését a kifutó Szarka jó érzék­­kal szögletre ütötte. A hajrában ismét mezőnyfölénybe került a Szombathely. A 82. percben Né­meth nagy lövése a felső kapu­fáról vágódott vissza a mezőny­­be, és ebből gyors szegedi tá­madás alakult ki. Pusztai már a 16-oson belül járt, amikor a védők szabálytalanul szerelték. A játékvezető 11-est ítélt. A büntetőnek ismét Kozma futott neki, de lövését a remek telje­sítményt nyújtó Szarka megint kivédte. A második gól az utol­só percben esett, Pusztai a fél­pályán fálról indult el a labdá­val, a szombathelyi védők is­mét nagyon előre húzódtak, a szegedi szélső 40 métert vitte fel a labdát és végül a tehe­tetlen Szarka mellett a kapu jobb oldalába gurított. 2:0. ★ ★ iftr A két 11-es ellenére sport­szerű küzdelmet vívott egy­mással a két együttes. A sze­gediek a vártnál gyengébb tel­jesítményt nyújtottak, meglát­szott a sérült Hajós dr. hiánya. A csatárok nemigen tudták tartani a labdát, sokszor hi­ányzott a tervszerűség a játé­kukból. Különös érdekesség, hogy a hazaiak két 11-est is elhibáztak, de különben a dön­tő helyzetekben határozottab­­bak voltak mint a szombat­h­e­­lyiek és így megérdemelten nyertek. A vendégek többet támadtak, mint a SZEAC, csa­tárai sok ügyes és gyors tá­madást vezettek, de nem bírták a szegediek megerősített védel­mével. A Szegedben Tóth dr. hibátlanul védett. A vé­dők közül Kővári végig biztosan állt a lábán, sokszor kisegítette a szélső­hátvédeiket is. Méltó segítő­társa vol­t­­a védekező felada­tt ellátó Dávid is. Várhelyi l-et Sz­abó többször lefutotta. Dezsőfi régebbi sérülése kiújult, 20 per­cig jó teljesítményt nyújtott. A csatárok közül Kozma K­oháry ügyes elfutásával tűnt ki, két 11-est azonban kihagyott és ez teljesítményét lerontja. Pusztait csak a gólja dicséri. A többiek gyengén játszottak. A Szombathelyben Szarkának néhány bravúros vé­dése akadt, két 11-est is kivé­dett. Homolya fejjel és lábbal biztosan rombolt. Szántainak és Péknek nem volt túlságosa­n ne­héz dolga a gyenge napot kifo­gó szegedi szélsőkkel szemben. Soproni Kozmát őrizte — fél­sikerrel Gyarmati viszont­­a tá­madások elindításában jeleske­dett. Szabó és Gangl sok veszé­lyes támadást vezetett a széle­ken. Sz­abó sérülés miatt kiállt. A belsők időnként ügyesen épí­tettek, Németh néhány nagy lö­vésével tűnt ki. Petri határozottan, nagyobb hiba nélkül vezette a mérkőzést. NYILATKOZATOK Ráday László (Szeged): örü­lök annak, hogy gyenge játékkal is győztünk. Tátrai Sándor (Szombathely): A Szeged két 11-est ir kihagyott, mégis azt mondhatom, hogy sze­rencsével győzött. Metzser Károly NYILATKOZATOK: Illovszky Rudolf: Néhány játé­kosunkban még mindig nincs meg a kellő erő ahhoz, hogy a 90 percet végigfutballozza. Marosvári Béla: A gyorsan ka­pott két gól egy kicsit megvi­selte a fiúk idegeit, de aztán azt hiszem, elég tűrhetően ját­szottak. Borbély Pál NB I TARTALÉKCSOPORT Salgótarján —Vasas 3:2 (0:1). Fáy u. 5000 néző. V: Halász. Salgótarján: Horváth K. (Feren­­csik) — Létvai, Gaiger, Boskó, Puskás, Szőlősi, Tábori, Németh Krajcsik, Taliga, Horváth F. Vasas: Kenderesi (Bolemányi) — Kiss, Varró, Fruzsa (Var­ga), Márkus, Hirbek, Antal, Somogyvári, Radics, Váradi. Ko­vács F. G: Németh (2), Tábori, ill. Váradi és Antal. Jó: Gaiger, Boskó, Tábori, Németh, ill. Var­ró, Antal, Kovács F. Az AFIT II. sz. Autójavító Vállalat felvesz gépjármű szerelőt, gépjármű fé­nyezőt, karosszéria lakatost, se­gédmunkást, szerviz munkást, hálózati villanyszerelőt, érett­ségizett gépírni tudó adminiszt­rátort, érettségizett gép­ gyors­írót, férfi őr­portást, pénzügyi munkában jártas adminisztrátort, Jelentkezés a vállalat munka­ügyi csoportjánál, Budapest, XIII., Révész u. 1—5. sz.