Népsport, 1969. szeptember (25. évfolyam, 200-225. szám)

1969-09-01 / 200. szám

A MAGYAR TESTNEVVELÉSI ÉS SPORTSZÖVETSÉG LAPJA HÉTFŐ, 1969. SZEPTEMBER 1. ♦ 1­20 fillér ♦ XXV. ÉVFOLYAM, 200. SZÁM 5?1« Három pontra nőtt a lila-fehérek előnye A Ferencváros a 89. percben kapott­ góllal vesztett Salgótarjánban * A Pécs újabb biztos győzelemmel folytatta ragyogó őszi szereplését ♦ Egy idényre való helyzetet hagytak ki a Honvéd csatárai * A Tatabánya magára talált a reményeit vesztett Eger ellenében ♦ Küzdelmes 90 perc után pont­­osztozkodás Diósgyőrben ♦ A lelkes Komló értékes döntetlent ért el Szombathelyen Sokkal frissebb, gólveszélyesebb volt a Dózsa Újpesti Dózsa—Vasas 6:1 (1:1) Népstadion, 15 000 néző. Ve­zette: Emsberger (9), (Szkokán, Losonczi). Újpesti Dózsa: Szentmihályi (9) — Káposzta (7), Solymosi (7), Zámbó (7), Noskó (6) — Dunai III (8), Göröcs (8) — Fa­zekas (8), Bene (9), Dunai II (8), Nagy L. (8). Edző: Baróti Lajos. Vasas: Mészáros (5) — Váradi (4), Mészöly (6), Vidáts (5), Ihász (7) — Menczel (6), Müller (7), Somogyvári (7) — Molnár (7), Puskás (7), Farkas (5). Edző: Ilovszky Rudolf. Csere: Váradi helyett Szőke (60. p.), Menczel helyett Antal (70. p.), Fazekas helyett Tóth A. (71. p.). Góllövő: Bene (17. p.), Puskás (19. p.), Fazekas (46. p.), Bene (48. p.), Nagy L. (55. p.), Dunai II (57 p.), Bene (59. p.). Szögletarány: 8:7 (4:4) a Dózsa javára.­­ A táskarádiók jóvoltából már­­ az atlétikai bajnokság közben értesült a közönség az FTC ve­reségéről. A hír természetesen felvillanyozta a lila-fehérek szurkolótáborát, versbe is fog­lalták örömüket, megnöveke­dett esélyüket. A Vasas-tábor válaszolt , egyszóval jól el­szórakoztunk. Hét óra után két perccel fu­tottak ki a pályára a csapatok­, és Emsberger sípjelére a Va­sas kezdte a játékot. Az első percekben a Vasas támadott többet, de a Dózsa va­lamennyi ellentámadása rend­kívül veszélyes volt. Fazekas közeli lövését kiütötte a vetődő Mészáros, az „ismétlésbe” Mé­szöly dobta bele magát. Egy perc múlva Szentmihályi is be­mutathatta tudását: villámgyors (Folytatás a 4. oldalon.) Solymosi tisztáz Farkas előtt. (Fotó: Geleta Pál.) Változatos első félidő • Szünet után néhány perc alatt eldőlt a mérkőzés sorsa • Negyed óra alatt öt gól a Vasas kapujában Bene három gólt szerzett Ringhoffer és Kiss Mária országos csúccsal győzött vasárnap Két nagy meglepetés a zárónapon Az atlétikai bajnokság záró­napja vasárnap már kora reggel megkezdődött a gyaloglással a Népstadion betonkörén. Szél­csendes, kedvező időben a táv feléig Kovács, majd a védő An­tal vezetett. Az esélyes Dalmati, aki láthatólag csak a győzelem megszerzésére törekedett, az utolsó km-en élreállt és bizto­san győzött. A csapatbajnoksá­got a Bp. Honvéd visszahódítot­ta a szegediektől. Az időjárásra délután sem pa­naszkodhattak az atléták. A döntők sorát a 400-as gát nyi­totta meg a már esedékes csúcs­javítással. A védő Ringhoffer a harmadik pályán jól osztotta be erejét, lépései kijöttek a gátak előtt, hajrázni is tudott és ki­tűnő futással egyszerre négy tizedet faragott le or­szágos rekordjából. Kövesdi a kilencedik gát előtt aprózott, így is egy tizeddel ma­radt el az utánpótláscsúcstól, a harmadik helyet váratlanul Mélykúti szerezte meg. A csúcs feletti örömet leron­totta fiatal férfi 800-asaink bá­tortalan futása. Molnár és Feke­te érthetetlenül letett az EB ki­küldetési szint eléréséről. Csak egymásra vigyáztak az 59.5-ös első kört kocogó mezőnyben. Fe­kete láthatólag a hajrájában bí­zott, de erre ráfizetett. A cél­egyenesben előretörő Molnárt nem tudta befogni. Másodosztá­lyú eredmény is elég volt a baj­noksághoz ... A női döntőben Kulcsár nem követte a férfiak példáját. Bátran, sőt kissé túl­­erősen kezdett. A 61.6-os iram ellenére Budavárit nem tudta le­szakítani és az utolsó kanyar végén már látszott, hogy ellen­fele frissebb. A célegyenesben bekövetkezett a bajnokság egyik legnagyobb meglepetése: a Hon­véd fiatal atlétanője idei legjobb magyar eredménnyel biztos el­sőként szakította el a célszala­got. Gátszám, a női 200 méter hoz­ta a vasárnap másik csúcsered­ményét is. Kiss Mária a külső pályán fölényes győzelemmel vi­gasztalódott a 100-as gáton szen­vedett vereségéért és alaposan megjavította egynapos rekordját. A két 200-as síkdöntő közül Mi­hályi­ biztosan, jó idővel védte meg bajnokságát, Fügedi eddigi legjobbjával lett második. Annál szorosabb volt a nők küzdelme. A védő Balogh kis különbséggel fordult az egyenesbe Tóthné előtt. Innen már csak közöttük volt verseny. Szabóné nem tu­dott lépést tartani. Az energiku­san küzdő Balogh előnyét a cé­lig növelni tudta, de az ered­mény némi csalódást okozott. Az utolsó futószám, az 5000 méter tartogatta a nap másik vaskos meglepe­tését. Érdekes volt a szoros élboly versenye, de a taktikázás, a gyakori lelassítások miatt füstbe ment a 14 percen be­lüli idő. Csengetés után Szentiványi hosszú hajrát nyi­tott és a célegyenes elején is még ő volt elő­. Simon kívül­ről hiába támadta, kettőjük kö­zött könnyen kitört Török és az 1500 méter után második, még váratlanabb győzelmét aratta. A három ügyességi döntő közül diszkoszvetésben Aba­­háziné már első dobásával el­döntötte a versenyt. Ő is, de a többiek is erősen elmaradtak idei legjobb telj­esí­tményeiktől. Magasugrásban Csábiné győ­­(Folytatás a 7. oldalon.) Útban a csúcs felé. Ringhoffer az utolsó gáton (Geleta Pál felv.) Keddi számunkban Visszapillantás a labda­rúgó NB I vasárnapi mérkőzéseire Ellenfeleink a vízilabda Hungária Kupában A labdarúgó NB III eredményei Az atlétikai bajnokság tapasztalatai Totóútmutató A labdarúgó NB I szerdai teljes fordulójáról a csü­törtöki számunkban köz­lünk tudósításokat, táblá­zatokat, góllövőlistát, a forduló válogatottját. Csü­törtöki számunk Buda­pesten már szerdán este megjelenik. Az Újpesti Dózsa nyerte a kajak-kenu bajnokság pontversenyét Vasárnap délelőtt Ráckevén eszményi időben folytatódott a kajak-kenu bajnokság. A délelőtt folyamán a legrövi­debb rövidtávon, 500 m-en ver­senyeztek a férfiak. Ezek a ki­fejezetten „sprintszámok” első­sorban jó rajtkészséget és jó hajrákészséget követelnek az ér­mekre pályázó versenyzőktől. Ennélfogva itt a kevéssé álló­képes sportolók is érhetnek el sikereket. Ez annak kapcsán ju­tott eszünkbe, hogy a szegedi Kovács László, aki 1000 m-en nem jutott döntőbe, itt a leg­jobb kilenc közé került, s a dön­tőben a hetedik helyen végzett. Eredménye annál is értékesebb, mert az egyesület kérésére nem teljesen egészségesen is vállalta az indulást. A kajak egyesek között Gi­­ezi ezúttal éppolyan minimális különbséggel győzte le Heszt, mint az előző napon őt Hesz. Egyes kenuban az általában las­san rajtoló Tatai ezúttal remek kezdés után győzött. Az érdeke­sebb eredmények közé számít a kenu váltóban a Bp. Honvéd győzelme. Ahogy versenyzőtár­sai mondják, elsősorban Darvas Miklós „ásott” hihetetlenül na­gyot ... A délutáni hosszútávú döntők­ben általában az esélyesek nyer­tek. Említésre méltó azonban, hogy női kajak kettesben a Pfef­fer, Pintér párost szabálytalan versenyzés miatt kizárták. Férfi kajak egyesben négy váci szár­mazású versenyző ért elsőként a célba. Közülük azonban Cserek­­(Folytatás a 7. oldalon.) A hosszútáv egyéni győztesei: Hollósi, Hesz és Wichmann PÉNTEKEN 4-6-IG kérdezhet, tanácsot adhat és kérhet KITŐL? Figyelje keddi számunkat! i Bíróküld­és szerdára Az országos JT küldőbizottsá­ga kijelölte a szerdai NB I-es labdarúgó-forduló bíráit. Ferenc­város—Tatabánya: Magyar 7. Újpesti Dózsa—Pécs: Vadas Gy. Csepel—Sz. Haladás: Szilvási. Egyetértés—Eger: Emsberger. MTK—Diósgyőr: Kamarás dr. Komló—Vasas: Biróczki. Duna­újváros—Bp. Honvéd: Schopp,­­ Rába ETO—Salgótarján: Kaposi.