Népsport, 1969. szeptember (25. évfolyam, 200-225. szám)

1969-09-01 / 200. szám

, idegenben nyert. Békéscsaba, Zalaegerszeg Békéscsabai Előre— BKV Előre 1:0 (0:0) Knopp I. u., Előre-pálya, 1000 néző. V Szávó. Békéscsaba: Tóth — Kvasz, Lengyel, Dobó, Szűcs, Láza (Kiss, a szünetben), Ambrus, Bertók, Mo­ós, Németh, Schneider. Edző: Piker Sándor. BKV Előre: Rothermel — Matus, Re­f, Csider, Bata, Egervári, Kalmár (Bancsu­k, a szünetben), Arató, Józsa, Burányi (Tuba, 70. perc), Kékesi. Edző: Anda László. 11. perc: Előretörő Krasz­áro­s, bal sarokra tartó lövését Rothermel szögletre ütötte. 21. perc: Bata—Arató—Kékesi volt a labda útja, a szélső jobb sarokra tartó lövését Tóth szög­letre ütötte. 37. perc: Rettet durva sérté­sért a játékvezető kiállította. 43. perc: Bata 12 méterről küldött lövését Tóth kiütötte, Bata újabb lövését a kapus most már hárította. 50. perc: Egervári 40 méteres szabadrúgását a kaputól 2 lé­pésbre álló Józsa talpalta a bal kapufára Nagy helyzet volt. 68. perc: Rancsik átadását Józsa jó helyzetben, mintegy 8 méterről gyengén a kapus ke­zébe gurította. 70. perc: Németh a bal szé­len elfutott, belőtt labdáját Ber­tók 5 méterről úgy helyezte a kapu közepébe, hogy ez Rot­­hermelt is érintette. 1:0. 80. perc: Moós 20 méteres lö­vése a kapufáb­ól pattant ki. 85. perc: Józsa lövés helyett a kapu előtti csomóba emelte a labdát, egyenlítési alkalom volt. A közepes iramú és színvo­nalú mérkőzés mindkét fél­idejében a hazai együttes tá­madott többet — szünet után még 10 emberrel is —, de a jól védekező vendégcsapattal szem­ben csak kevés igazi gólhelyze­te adódott, s ezt sem tudta ki­használni. A Békéscsaba vég­eredményben csak szerencsé­vel győzött, mert egyetlen hely­zetét ki tudta használni­. Jó: Tóth Dobó, Szűcs, Németh, ill. Bata, Egervári, Arató. Ózdi Kohász— Székesfehérvári MÁV 2:1 (0:0) Ózd, 2000 néző. V: Klemm. Ózd: Katona — Göböly, Murányi, Gaál, Várallyay, Barna, Bozó (Pázmándi, 7. perc), Egri, Csukány, Szendrei, Sashegyi. Edző: Vilezsál Oszkár. Székesfehérvár: Vásárhelyi — Sza­bó, Mester I, Ribi (Nagy, 78. perc), Horváth, Bekő, Monoki, Zsoldos, Beke, Lechner (Bátor, 78. perc), Papadimitriu. Edző: Kapocsi Sán­dor. 18. perc: Sashegyi szabadrúgása alig kerülte el a bal alsó sarkot. 36. perc: Zsoldos éles szögből, az oldalh­álót találta el. 57. perc: Egri—Szendrei—Csukány a labda útja. A középcsatár jól lé­pett ki a védők gyűrűjéből és 5 méterről a kapu közepébe gurított, 1:0. 74. perc: Egri átemelt a kiinduló kapuson, de az visszafutva ujj­heggyel szögletre tudott menteni. 78. perc: Pázmándi fejesét még mentette a felső léc, de Sashegyi 10 méteres nagyerejű lövése véd­­hetetlenül vágódott bal oldalt a há­lóba. 2:0. 84. perc: Egri ügyetlenkedett el százszázalékos helyzetet. 88. perc: az ózdi védők hibájából Papadimitriu 10 méteres lövése nyomán a bal kapufa tövénél a hálóba jutott a labda. 2:1. Jó időben, jó talajon az első fél­időben igen alacsony színvonalú játék alakult ki. A 25. perctől az ellenfél is feljött, de ez sem az ira­mon, sem a színvonalon nem segí­tett. Főleg a pálya középső részén pattogott a labda. A vendégek le­hetőleg mindent partra mentettek. A szünet után feljavult az Ózd, töb­bet és veszélyesebben támadott. A gól fellelkesítette az ózdiakat, s határozott fölényben játszottak. 2:0 után azonban érthetetlenül át­engedték a játék irányítását és a vendégeknek szépíteniük sikerült. Egri két biztos helyzetet rontott. A hazai győzelem megérdemelt, a gólarány nagyobb arányú is lehe­tett volna. Jó: Göböly, Murányi, Csuhány, Sashegyi, ill. Vásárhelyi, Mester I, Zsoldos. Szegedi E01— Várpalotai Bányász 4:4 (4:3) Szeged, 7000 néző. V: Zsolt. ■ SZEOL: Gilicze — Várhelyi III, Kővári, Magyar, Várhelyi I, Pi­­kó, Dávid (Berkes, 28. perc), Kozma II (Székely, 60. perc), Varga, Vass, Vörös. Edző: Subils Lajos. Várpalota: Palotai — Sü­­ke, Szabó, Csapó I, Orbán I, Jónás, Bertha, Orbán I, Bertalan (Frank, 76 perc), Dorogi, Kieber. Edző: Zsótér Ferenc. 5. perc: Vörös két védőjátékost kicselezett, majd a kifutó kapust is és a háló közepébe lőtt, re­mek csat­árteljes­ítmény volt, 1:0. 11. perc: egy ártatlannak látszó várpalotai támadás végén tömö­rülés támadt a hazai kapu előtt, a labda Giliczéről kipattant és a berobbanó Dorogi a felső léc alá lőtt, 1:1. 18. perc: Varga bal oldalról ka­pu elé ívelt, és a magasan fel­ugró Vass a jobb alsó sarokba fejelt, 2:1. 24. perc: gyors szegedi előretö­rés és Pikó 25 m-ről a kapu jobb sarkába bombázott, 3:1. 30. perc: Vasst a tizenhatoson belül felvágták, 11-es. A bünte­tőt, Vass a kapust becsapva a jobb sarokba­­ lőtte. 4:1. 35. perc: útóbb várpalotai szög­let, a szegedi védelem bizonyta­lankodott és Dorogi egy gyenge lövését Berkes már a gólvonalon túlról kotorta vissza. 4:2. 44. perc: Várpalota támadott, a szegedi védelem megtorpant és Dorogi beadását Orbán­­ ké­nyelmesen a jobb felső sarokba helyezte, 4:3. 74. perc: tömörülés a szegedi kapu előtt, először Gilicze lábbal mentett, majd Orbán I a kapu jobb oldalába lőtt, 4:4. 87. perc: Vass az ötösről a háló­ba fejelt, de Zsolt játékvezető lö­kés miatt nem adta meg a gólt. Az I. félidőben a SZEOL lendü­letes, korszerű játékkal szerezte meg a 4 :1-es vezetést, de a hazai védelem hibái miatt a vendégek könnyű gólokat értek el. A szü­net után elfáradt a SZEOL, zuhant a játék színvonala, és bár az utol­só percekben a hazai csapat a kapujához szegezte ellenfelét, a vendégek kiharcolták a döntet­lent. A SZEOL feltétlenül rá­szolgált volna a győzelemre. Jó: Pikó, Varga, Vass, Vörös, ill. Csapó I., Bertha, Orbán I., Kisber. Zalaegerszegi TE— Nagybátonyi Bányász 3:0 (0:0) Nagybátony, 1000 néző. V: Sten­czel. ZTE: Bolemányi — Prokisch, Papp, Vörös, Igazi, Filó, Fehér, Kocsis (Kajtár, a szünetben), Sza­bó (Tóth, 62. perc), Madár, Rita. Edző: Szűcs János. Nagybátony: Szekeres — Romhányi, Gáspár, S­zalai, Kupcsulik, Rakonczás, Nagy, Kovács, Kegye II (Kakukk, 69. perc), Veres, Kegye I. Edző: Dávid Róbert. 51. perc: tizennyolc méteres sza­badrúgásból Madár Lajtárhoz to­vábbított, aki egyből a bal felső sarokba bombázott 1:0. 70. perc: Kupcsulik megsérült és végleg kiállt. 74. perc: szép zalaegerszegi tá­madás végén Bita az ötös jobb­sarkáról a bal felső sarokba lőtt 2:0. 86. perc: Kajtár tizenhat méte­res óriási lövése a bal felső sa­rokban kötött ki. 3:0. Az I. félidőben különösebb ese­mény nem történt, bár ekkor is a vendégcsapat játszott némi me­zőnyfölényben. Szünet után a vendégcsapat sokkal jobban és lelkesebben is játszott és ilyen arányban is megérdemelten győ­zött. A hazai csapat végig kiáb­rándító játékot produkált. Szinte a kilencven perc alatt egyetlen gólveszélyes lövést sem küldtek az ellenfél kapujára. Jó: Papp, Vörös, Bita, Kajtár, ill. Gáspár. Kecskeméti Dózsa— Lanz-MÁVAG 2:0 (1:0) Kecskemét, 3000 néző. V: Fe­hér N­. K. Dózsa: Gór — Kreidl,­­ Diószegi, Lantos, Kisjuhász (Vincze, 71. perc), Dobó, Bán­­h­idi, Czéh, Kiss, Lódi, Balogh. Edző: Pyber István. Ganz-MÁ­­VAG: Verecaki — Monostori, Horváth, Marczali­, Dinopulosz, Rattmann, Fenyvesi, Balogh, Ja­­godics, Annaniádisz (Nagy, a szünetben), Bartusssik. Edző: Bá­náti Rezső. 14. perc: Bartusik nagy lö­vést küldött Gór kapujára, lövé­sét a kapufa mentette. 31. perc: Bánhidi a jobb szé­len elfutott, pontos beadását a magasra felugró Kiss a kimoz­­­duló Vereczki felett a hálóba fejelte, 1:0. 44. perc: Bánhidi beadását Ló­di a hálóba lőtte, a játékvezető azonban nem adta meg a gólt, szerinte az akciónál Czéh bele­rúgott a kapus kezébe. 68. perc: Bartusik a bal ol­dalról éles lövést küldött Gór kapujára, a kapus a felső sa­roknál szögletre tolta a labdát. 72. perc: kecskeméti támadás során Balogh a tisztán álló Ló­­dihoz küldte a labdát, aki egyet igazított rajta, majd a hálóba bombázott. 2:0. 75. perc: Lódi bombáját a léc mentette. 90. perc: Bánhidi középen tört a Ganz-MÁVAG kapujára. Ve­­rőcziki lábbal mentette a lövését. A tartalékos kecskeméti csa­pat jól kezdett, sok veszélyes támadást vezetett a fővárosi kapura. Szünetig az egy gólos vezetése megérdemelt volt. A Ganz-MÁVAG csatársora ké­nyelmesen játszott ebben a já­tékrészben. A II. félidő elején a vendégcsapat is többször kez­deményezett, egy korszerű tá­madás végén azonban gólt ért el a hazai csapat, s ezzel bebiz­tosította győzelmét. Jó: Gór, Diószegi, Dobó, Balogh, Czéh, Kiss, ill. Horváth, Rattmann és Jagodics. 36. perc: Marosi 20 méteres szabadrúgását Molnár a kapus kezei között közelről fölé fejelte. 68. perc: Himer egyedül kitört, de késlekedett a lövéssel, s a ke­resztező Temesvári is beérte, sze­relte. 75. perc: a felfutó Buczkó 20 méteres óriási lövését Gerhát bravúrral tisztázta, majd ugyan­ez egy perc múlva megismétlő­dött. Igen kemény, sok durvasággá­ tarkított mérkőzés A vasutasok kitűnően szervezték meg védel­müket, és széleken vezetett el­lent­ám­ad­ásaink mindig komoly ve­szélyt jelentettek a szolnoki ka­pura. A vendégek kevés ötlettel átszőtt kísérletezéseit nagy biz­tonsággal rombolták a miskolci védők. Igen gyenge játékvezetés. Bp. Spartacus— Oroszlányi Bányász 2:2 (2:1) Kőér utca, 800 néző, V: Orosz. Bp. Spartacus: Virág — Fábián, Mihalecz, Vígh, Nagy (Olasz, 72. perc), I-Cácser, Gábor, Mezei, Stre­­nitzer, Ádám (Juhász, 70. perc), Si­mon. Edző: Hidegkúti Nándor. Oroszlány: Fekete — Milchram, Frikker, Köteles, Kovács, Máté, Csinos— Papp, Sallói, Nagy (Cser­­venka, 61. perc), Egyed (Molnár, 72. perc), Edző: Galgóczi Ottó. 8. perc: formás támadás után Fábián kapura lőtte a labdát, de Fekete kiütötte a szemfüles Simon elé, aki nyugodtan a kapu közelé­be lőtte a labdát, 1:0. 18. perc: Sallói jó beadását Nagy tizenhat méterről a vetődő Virág mellett a bal sarokba helyezte. 1:1. 30. perc: Mezei ügyes átadását Strenitzer mintaszerűen beadta és Gábor élesen egyből a jobb sarok­ba vágta. 2:1. 50. perc: Sallói jól ívelt beadását Vígh a kapu torkából vágta ki. 67. perc: Csinos a védők gyűrű­jéből kiverekedte magát és a ki­futó Virág mellett a hálóba lőtt, 2:2. Két ellentétes félidőből állott a­­ mérkőzés. Az I. félidőben kezdet­­­­ben­ álmosan kezdtek a csapatok,­­ Negyedóra eltelte után élénkült a­­ játék. A szövetkezetiek gyorsab­­­­ban szőtték támadásaikat és többet­­ birtokolták a labdát, és több gól-­­ helyzetet teremtettek. A bánya-­­­szoknak időnként voltak fellán­go­­­­lásaik, de a kapura nem voltak­ veszélyesek. Szünet után a vendég-­­ csapat maga rátalált, és küzdőké­ í­pesebb, lelkesebb játékával ki-­­ egyenlítetté tette a játékot. Az­­ eredmény igazságos. Jó: Fábián,­­ Nagy, Kácsor, Strenitzer, ill. Frik­ker, Köteles, Sallói, Egyed. A labdarúgó NB I B állása 1. Videoton 21 15 1 5 60:27 31 2. Várpalota 21 11 4 6 36:24 26 Oroszlány 21 10 6 5 36:24 26 4. P. Bány. 21 11 4 6 26:24 26 5. ZTE 21 10 5 6 36:21 25 6. SZEOL 21 10 5 6 39:30 25 7. Kecskem. 21 9 6 6 24:16 24 6. Békéscs. 21 10 3 8 34:30 23 9. MA­VAG 21 8 5 8 21:29 21 10. SZITE 21 7 7 7 25:31 21 11. Bp. Sport. 21 6 8 7 31:28 20 12. Szállítók 21 6 6 9 31:34 18 13. Ózd 21 6 5 10 24:31 17 14. BKV El. 21 5 7 9 16:23 17 15. Szf. MÁV 21 6 3 12 16:31 15 16. Gy. Dózsa 21 5 5 11 16:32 15 17. MVSC 21 4 6 11 16:36 14 18. Nagybát. 21 5 4 12 15:40 14 Hétfő, 1969. szeptember 1. Miskolci VSC­­Szolnoki MTE 1:0 (1:0) Miskolc, 1200 néző. V: Halász. MVSC: Serfőző — Teme­svá­ri II, László, Buczikó, Temesvári I, Mol­nár, Oláh, Krompasztky, Ki­ss, Ma­rosi, Jónás (Szabó). Edző: Nagy György. Szolnoki MTE: Gerhát — Heidrich, Árvai (Kolláth), Molnár, Papp I, Papp II, Pallai, Hi­mer II, Sebők, Nagy, Imri, Edző: Somogy­­vári József. 2. perc: Krompaszky pendített labdájára Marosi rácsapott, Ár­vai az 5-ösön elikaszá­lta. A meg­ítélt büntetőt Krompaszky a ka­pu közepébe lőtte, 1:0. 12. perc: Oláh jobb oldali be­adását a teljesen tisztán álló Ma­rosi, az M 5-ösről fölé fejelte. 28. perc: Árvai elesett, közben beütötte fejét Oláh sarkába, és súlyosan megsérült. Néhány já­tékos egymásnak futott, a játék­vezető Krompaszkyt és Sebőköt kiállította. A totó 35. heti eredménye 1. SBTC—FTC 1 2:1 2. Bp. Honvéd—Csepel x 2:2 3. Pécs—MTK 1 4:1 4. DVTK—Rába ETO x 1:1 5. Szombathely—Komló x 1:1 6. Eger—Tatabánya 2 0:4 7. Bp. Sporta—Oroszlány x 2:2 8. Nagybátony—ZTE 2 0:3 9. Siófok—Kap. Táncsics 1 2:0 10. MÁV DAC—Dorog 1 1:0 11. Szekszárd—pápa 1 3:0 12. Kazincbarcika—BVSC 1 1:0 13. Szeg. Dózsa—Pénzügy,­­ 1:1 +1 14. Szol. MÁV—Jászberény 1 4:1 A DVSC négy, a Nyíregyháza két, a Pécsi Ércbányász egy ponttal vezet Nyugati csoport Pécsi VSK — Almásfüzitői Tim­föld 1:0 (0:0). Almásfüzitő, 250 néző. V: Biczó. PVSK: Buttinger — Nagy, Szabó, Hámori, Soós, Balázs I, Balázs II, Kaszás, Vesz­­sző (Fodor), Pecze, Szárazi. Ed­ző: Horváth László. Almásfüzitő: Siklósi — Takács, Tóth S., Papp, Paulik, Háksár, Lázár, Nagy, Ra­­dics, Stingl (Bakó), Tót.­h B. Ed­ző: Rozs János. Ideges hangu­latú mérkőzésen egyenlő erők küzdelme. G: Pecze (11-esből). Jó: Buttinger, Nagy, Balázs II, III. Tóth S., Siklósi. Savaria Cipőgyár (Szombathely) —Máza-Szászvári Bányász 3:1 (2:0). Szombathely, 700 néző. V: Gáspár. Savaria: Szandi — Vi­rá­gh, Navratil, Gercsnek, Kecs­kés, Varga, Sziklai (Gáspár), Mol­nár (Németh M.), Gaál, Márkus, Nagy. Edző: Végvári István. Má­­za-Szászvár: Képiró — Jónás, Róth, Both, Bakó (Kővári), Nagy I., Czebel, Németh, Wéber, Ker­­kai, Oglizán. Edző: Bodon János. Az első félidőben a hazai csapat játszott nagy fölényben, de gól­helyzetei közül csak kettőt, tudott értékesíteni. Szünet­ után változa­tos, kiengyenlített játék folyt. G: Nagy (3. egyet 11-esből), Hl. Wé­­ber. Jó: Navratil, Gercsnek, Már­kus, Nagy, ill. Képiró, Róth, Nagy I. Szekszárdi Dózsa — Pápai Tex­tiles 3:0 (1:0). Szekszárd, 1600 néző. V: Csernefalvi. Szekszárdi Dózsa: Lipovszky — Jerabek, Gel­ler, Lelovich, Becze, Csordás, Rónai (Budimacz), Br­cskó, Ka­lász, Freppán, Török. Edző: Nagy János. Pápa: Szép — Sza­badkai, Áldozó, Horváth B., Zsená­k, Varga, Horváth A., Szűcs (Portusa), Krasnyánsz­­ky, Horváth K., Gombos (Pin­tér). Edző: Tóth II József. Ki­tűnő játékvezetés mellett, az őszi idényben magára talált és nagy becsvággyal küzdő hazai csapat, meglepő bizton­sággal győzte le ellenfelét. G: Micskó, Kalász, Freppán. Jó, az egész csapat, Csordás a me­zőny legjobbja, ill. Szabadkai, Zsenák. MÁV DAC­­(Győr).—Dorogi Bá­nyász 1:0 (0:0). Győr, 3500 néző. V: Radó. MÁV DAC: Tóth L. — Nyers, Kovács, Lénárt, Tóth S., Egyed, Révai, Germán, Pálos, Sza­lai, Glaser (Kurcsics). Edző: Fe­hérvári Alfréd. Dorog: Szabó — Berecz Tóth, Duraha, Horváth I, Csóri, Virágh, Takács, Steich, Bredán, Bartalos. Edző: Varga János. Kitűnő játékvezetés mel­lett mérsékelt iram és színvonal. A védelmüket biztosító dorogiak ellen hatvan percen át nagy fö­lényben játszottak a hazaiak, kö­zéppályán és tom­a­daisorban a bosszantó hibák sorozatait vétet­ték. A Dorog csak az utolsó fél­órában tette kiegyenlítetté a já­tékot. A mérkőzés befejezése után Duralla megjegyzésért „kiállít­va”. G: Germán. Jó: Kovács, Egyed, Tóth L., Kurcsics, ill. Tóth, Csóri, Virágh. Kaposvári Kinizsi—Olajbányász SE (Nagykanizsa) 3:1 (1:1). Ka­posvár, 1500 néző. V: Horváth F. K. Kinizsi: Kovács — Balogh, Ba­ll, Németh, Segesdi, Horváth (No­­vák), Márton, Bözsöny, Sava­­nyó, Göncz, Laczkovics. Edző: Zay József. Olajbányász SE: Tóth — Szmolek, Bolla, Kütsön, Hor­váth I, Hegedűs (Boda), Meszes, Kománovits (Harcz), Bokán, Né­meth II, Baranyai. Edző: Bárká­­nyi Tibor. A 24. percben az Olaj­bányászból Szmolekot a játékveze­tő kiállította, s ugyanekkor a meg­ítélt 11-est, a nagykanizsai kapus kivédte. A hajrában nagyon fel­jöttek a kaposváriak, s a vendé­geket csak Tóth ragyogó védése mentette meg a súlyosabb vere­ségtől. G: Laczkovics (2), Göncz, ill. Meszes. Jó: Balogh, Németh, Segesdi, Márton, Laczkovics, ill. Tóth (a mezőny legjobbja), Bolla, Meszes, Bokán. Siófoki Olajbányász—Kaposvári Táncsics SE 2:0 (2:0). Siófok, 1800 néző. V: Félix. Siófok: Iszak — Szilágyi, Fehér, Babán, Csupor, Csaba, Erdei, Szép (Győrfi), Ke­resztes, Takács, Szabó. Edző: Gá­bor Sándor. Táncsics, Floro­vits — Kahlesz, Holczhauser, Nagy, Farkas (Kincses), Szabó, Ivanics, Selenka, Agfalvi, Nádas­­di, Jankó. Edző: Váradi Lajos. Nagyszerű iramú játék. Szünet után egyenrangú ellenfelek óriási küzdelme volt. A siófoki csapat idei legjobb játékát nyújtva meg­érdemelten győzte le jól játszó el­lenfelét. G: Takács, Fehér. Jó: Iszak, Fehé­r, Csaba, Takács, Szabó, ill. Florovits, Holczhauser, Ágfalvi, Selenka. Pécsi Ércbányász —MIKE Fűz­ ,­fői AK 1:0 (1:0). Pécs, 800 néző. V: Somlai. Pécsi Ércbányász:­­ Doszpod — Strasz, Péhl, Vár-­ bíró, Borovácz, Fekete, Görgé­­nyi, Csőre, Vincze, Kisutzky, Lie­­ber. Edző: Dara János. MIKE Fűzfői AK: Marcsik — Kiss, László I, Bajor, Győri, Balatoni, Megyeri, Za­harovics, Fehér, Mar­ton (Nyeste), László II. Edző: Bo­­rcs József az első tíz perctől el­tekintve, a pécsi együttes kapu­jához szegezte ellenfelét, de a pécsi csatárok gólhelyzetek so­kaságát hagyták kihasználatla­nul, így az önfeláldozóan és a nem kis szerencsével védekező vendégek ellen, nehezen szüle­tett meg a hazai győzelem. G: Borovácz. Jó: Péhl, Várbíró, Bo­rovácz, Csőre, ill. Marcsik (a mezőny legjobbja), László I, László II. * Északi csoport BEAC—Papp József SE 2:1 (1:1), BEAC-pálya, 400 néző. V: Schulik. BEAC: Száger — Sep­rős d­r., Vizkereti, G­abad, Varga, Simon, Földes, Murár, Horváth, Xalocsiay, Molnár. Edző: Várhidi Fái. Papp J. SE: Pálinkás — Ne­mes, Lakos, Tarr I, Szendrei, Mad­­ai, Tarr II, Magyar (Sípos), Fehér (Regőczi), Krisztián, Dut­­idevics. Edző: Halász Károly. Alacsony színvonalú mérkőzésen, a gólra tőr ebben­­ játszó egyete­misták megérdemelten szerezték meg a győzelmet. G: Molnár, Horváth ill. Dutkievics. Jó: Sep­­rűs dr., Horváth, Molnár is, Pá­linkás, Dutkievics. Nyíregyházi Spartacus—BVTK 2:0 (2:0). Nyíregyháza, 3000 néző. V: Egervári. Ny. Spartacus: Piltsuk — Biró (Illés), Gajdos, Orosz, Di­vinyi, Kaskötő, Zsíros, Tóth, Ba­­logh, Eszenyi, Sorbán. Edző: Lo­vász Mihály. BVTK: Oszlánszky — Angyal, Bodonczi, Balázs, Harmath (Sinkovits), Knapik, Csöbör, Bar­­tos, Basa, Halter, Miskó (Bandics). Edző: Híres Lajos. A hazaiak mindkét félidőben többet támad­tak, a lelkes vendégek védelme azonban, élén a kitűnően védő Oszlánszkyval megakadályozta a Spartacus nagyobb arányú győzel­mét. A vendégek csatárai nem je­lentettek veszélyt a hazaiak kapu­jára. G: Eszenyi, Knapik (öngól). Jó: Gajdos, Kaskötő, Balogh, Esze­nyi, ill. Oszlánszky (a mezőny leg­jobbja), Balázs, Knapik, Miskó. Kazincbarcikai Vegyész—BVSC 1:0 (1:0). Kazincbarcika, 4500 né­ző. V: Biróczky. K. Vegyész: Fü­­löp — Csirmaz, Ködmön, Erdősi, Fejes, Szitka, Várhelyi (Lipcsei), Szűcs, Varga, Balázs, Kalmár. Edző: Molnár Péter. BVSC: Ádám — Kuchta (Erdes), Kovács, Sze­pesi, Jávorka, Zsebeházi, B. Nagy (Nagy Gy.), Bazsáni, Molnár, Ta­kács, Kaszás. Edző: Szigeti Fe­renc. Végig hatalmas iramú, vál­tozatos, izgalmakban bővelkedő találkozó. A BVSC ügyesen szőtte támadásait, középpályásai révén a játék egyes szakaszaiban je­lentős mezőnyfölényt harcolt ki, de a K. Vegyész védelme — élen Ködmönnel és Erdősivel­­— min­dent rombolt. A gól a 42. perc­ben esett, Balázs jól eltalált felső sarkos lövéséből. A mérkőzés be­fejezése előtt 5 perccel Szűcs Szepesi hibájából tisztán elment, de a kifutó kapusba lőtte a lab­dát. A mérkőzés végén a nagy­számú közönség vastapssal jutal­mazta a lelkesen és önfeláldozóan játszó hazai csapatot. Jó: Ködmön (a mezőny legjobbja), Erdősi, Fe­jes, Varga, ill. Kovács, B. Nagy, Takács, Ádám. Esztergomi Vasas—Kisterenyei Bányász 2:1 (1:1). Esztergom, 900 néző. V: Maróti. Esztergom: Szi­­kora — Bóka, Csorna, Kulcsár, Ta­kács, Szendy, Markó, Kertes, Ba­logh, Pellinger, Szabó. Edző:­­ Bu­­zánszky Jenő. Kisterenye: Csernák — Király­, Bibók, Orosz, Végvári, Juhász, Vanya (Szilágyi), Tarlósi, Szeberényi, Taliga, Kaszás. Edző: Szomszéd Ádám. Nagyiramú, vál­tozatos, jó játék. A 10. percben a hazaiak egy szép támadás végén megszerezték a vezetést. Ezután kiegyenlítetté vált a játék, majd a 35. percben a hazai védelem egy megingása révén a vendégek ki­egyenlítettek. Szünet után a ha­zaiak sok veszélyes támadást ve­zettek és a győztes gólon kívül egy 11-eshez is jutottak, de­­ kihagy­ták. G: Markó, Balogh, ill. Kaszás. Jó: Bóka, Kulcsár, Markó, Kertes, ill. Végvári, Szeberényi, Kaszás. Sátoraljaújhelyi Spartacus—Or­mosbányai Bányász 2:2 (0:0). Sá­toraljaújhely, 1200 néző. V: Macz- 1 kő. Sátoraljaújhely: Benkő — Suszterics, Lengyel, Toronyi, Nagy, Kovács, Dohai, Jászter, Kottán, Telenkó, Szepesi (Perecsi). Edző: Sípos Ferenc. Ormosbánya: Kállai — Matusz, Benkő, Hasi­ló, Váradi, Dékány, Balogh­, Kálmán, Valeán, Tóth, Völgyesi. Edző: Bodola Gyu­la. Alacsony színvonalú mérkőzés a hazai csapat végig nagy fölényé­vel. A vendégek lelkes játékukkal szervezett védekezéssel használták ki a hazai védelem megingásait, és így harcolták ki a meglepetéssze­rű döntetlent. A 47. percben Fé­lénket a játékvezető rúgdosásért kiállította. G: Kottán (11-esből), Jászter, ill. Kálmán, Völgyesi. Jő: Suszterics, Toronyi, Kottán, ill. Benkő, Hasilló, Valeán. Volán SC —Borsodi Bányász 3:1 (1:1). Sajószentpéter. Szombaton játszották. Keleti csoport 1. DVSC 18 12 4 2 32:9 28 2. Sz. MÁV 18 10 4 4 31:18 24 3. Jászber. 18 11 2 5 25:20 24 4. Pénzügy. 18 8 6 4 24:15 22 5. KISTEXT 18 8 4 6 26:21 20 6. Budafok 18 7 5 6 29:18 19 7. Cegléd 18 7 4 7 34:26 18 8. SZVSE 18 6 6 6 22:17 18 9. Bocskai 18 6 6 6 33:33 18 10. Kiskun­félegyh. 18 7 4 7 24:30 18 11. Gyula 18 5 7 6 19:23 17 12. MGM 18 4 8 6 11:15 16 13. KTE 18 4 6 8 15:25 14 14. Sz. Dózsa 18 4 4 10 17:24 12 15. Tűzálló 18 2 6 10 11:27 10 16. M.-korh. 18 4 2 12 14:46 10 Szolnoki MÁV—Jászberényi Lehel 4:1 (0:0). Szolnok, 3000 né­ző. V: Hévízi. Szolnoki MÁV: Donka — Süle, Abonyi, Tóth II, B. Nagy, Földesi, Urbán, Dobos II (Kalmár), Szolnoki, Pintér I, Kelemen (Koródi). Edző: Horváth János. Jászberény: Vasas — Nagy, Benke, Tóth, Sándor, Fe­kete II, Bugyi, Bányai, Ambrus, Keresztesi, Fülöp. Edző: Bíró Ist­ván. Kitűnő játékvezetés mellett nagyiramú játékot, vérbeli küz­delmet hozott a Szolnok megyei rangadó. Már az első játékrész­ben is többet támadott a Szol­noki MÁV, két kapufát is lőtt. Szünet után fokozódott az iram, és a megingó Lehel védelem mellett 12 perc alatt három gólt lőtt a hazai csapat. Ezután ki­egyenlítődött a játék. G: Szolno­ki (2), Kelemen, Pintér I, ill. Bá­nyai. Jó: Abonyi, Földesi, Szol­noki, ill. Benke, Ambrus, Keresz­tesi. Szegedi Dózsa—Pénzügyőr SE 1:1 (1:1). Szeged, 4090 néző. V: Sabácz. Sz. Dózsa: Jáger — Csö­rögi, Pataki (Somogy­falvi), Csa­nádi, Reményik dr., Madarász, Szekeres (Hegyes dr.), Bóka, Hajós dr., Portörő, Héger dr. Ed­ző: Zallár Andor. Pénzügyőr SE: Meyer — Novák, Tolnai, Oláh, Jaskó (Daróczi), Kisházi,, Tor­­ma, 'Kötöl?, '' Tóth' Cs. Mózes, Csekő. Edző: Miklóvszky Zol­tán. Mindkét csapat több gól­helyzetet hagyott ki, a döntetlen igazságos. G: Reményik dr., ill. Tóth Cs. Jó: Jáger, Reményik dr., Hóger dr., ill. Nováik, Tol­nai , Tóth Cs. Ceglédi VSE—Bocskai SE 3:0 (2:0). Debrecen, 1000 néző. V: Ba­csó. Ceglédi VSE: Rétfalvi — Zá­tonyi, Török, Vágó, Kresják, Hal­mi, Csurgai, Kökény, Csontos, Ká­bák, Czopkó. Edző: Dombóvári András. Bocskai SE: Magyar — Koller, Sóvágó, Szarvas, Zágonyi, Siklósi (Budai), Szabó, Füsi, Ta­kács, Koritár, Tóth. Edző: Nagy Mihály. A ceglédi együttes mind­végig gyorsabb volt a labdáért ví­vott harcban. Erőben is jobban bírták, támadásaikat széleken fut­tatták. A Bocskai érthetetlenül gyengén, erőtlenül játszott és a lá­tottak alapján nem is veszélyeztet­te a ceglédiek győzelmét. G: Ká­bák (2), Csurgai. Jó: Török, Halm, Csurgai, Kökény, 111. Magyar, Só­vágó. Gyulai MEDOSZ—Mezőkovács­házi Petőfi 3:3 (2:0). Gyula, 800 néző. V: Hornyák. Gyula: Bar­na — Lovász G., Szilágyi, Géczi, Szabó, Himer, Mészáros (Lovász K.), Tóth, Arató, Galbács (Guti), Horváth. Edző: Fábián Mihály. Mezőkovácsháza: Drágán — Bu­­d­ácsik, Gajdos, Gigacz, Plasztyik, Uhrin (Kanász), Csicsely, Gábor, Pasek, Kerekes, Varga (Szabó). Edző: Kerekes Imre. Az I. fél­órában nagy iramot diktáltak a hazaiak. Szünet után a vendégek ügyesen használták ki emberelő­nyüket és a vezetést is megsze­rezték a visszaeső MEDOSZ-szal szemben, végül a 89. percben mégis egyenlített a Gyula. A 37. percben Horváthot (Gyula) a já­tékvezető kiállította. G: Arató, Himer. Szilágyi, il. Kerekes /2., Kárász. Jó: Hímer. Arató, Szabó, ill. Gajdos, Plastyik. Kerekes. 1. P. Érek. 18 11 3 4 33:18 25 2. MÁV DAC 18 9 6 3 27:13 24 3. Savaria 18 10 3 5 34:20 23 4. Pápa 18 8 6 4 33:19 22 5. Dorog 18 7 7 4 26:16 21 6. Fűzfő 18 6 9 3 18:13 21 7. Szekszárd 18 4 9 5 24:21 17 8. Veszprém 18 6 5 7 25:25 17 9. Táncsics 18 4 8 6 20:20 16 10. Bauxitb. 18 6 4 8 23:29 16 11. K. Kinizsi 18 5 6 7 13:19 16 12. Almásf. 18 6 3 9 25:28 15 13. PVSK 18 5 4 9 22:33 14 14. Olajbánya 18 3 8­­7 16:25 14 15. Siófok 18 5 4 9 14:33 14 16. Máza-Szv. 18 5 3 10 21:42 13 1. Nyíregyh. 18 11 3 4 29:17 25 2. Volán 13 10 3 5 33:15 23 3. BVSC 18 9 5 4 32:15 23 4. V. Izzó 13 8 6 4 31:14 22 5. K.-barcik. 18 8 5 5 23:21 21 6. Eszterg. 18 7 6 5 34:24 20 7. KEF SE 18 8 4 6 24:20 20 8. K.-terenye 18 8 4 6 24:21 20 9. S.-újhely 18 6 7 5 19:16 19 10. BEAC 18 6 5 7 28:27 17 11. Ikarus 18 7 3 8 19:27 17 12. Papp J. 18 5 4 9 26:33 14 13. Borsod 18 5 4 9 22:30 14 14. BVTK 18 4 6 8 21:30 14 15. S. Koh. 18 5 3 10 22:35 13 II. Ormos K. 18 1 4 13 17:59 6 Töltse a szeptembert A BALATONALMÁDI ÚJ AURÓRA SZÁLLODÁBAN szeptember 1-től kedvezményes utószezoni árak! Teljes napi panzió 115.— Ft (reggeli, ebéd, vacsora) Egyágyas szobában 135,— Ft. SZOBAFOGLALÁS: HUNGARHOTELS információs irodájában Budapest, V., Petőfi Sándor u. 16. Telefon: 180—642, 383—117 vagy a Szálló portáján. .Sportműsor HÉTFŐ ATLÉTIKA. A Vasas Izzó ifjú­sági versenye. Tábor u., 16. A Bp. Honvéd serdülőversenye, Tü­zér u., 16.30. LABDARÚGÁS. Öregfiúk-baj­­nokság. Pénzügyőr - V. Dinamó. Pasaréti út, 17. Papp BVSC — K. Lombik, Szőnyi út, 17, Ke­nyeres. Vasas—Csepel Autó, Fáy u., 17, Pogács. Szállítók — KIS­­TEXT. Czabán S. tér, 17, Fehér. Felsőgöd —MAVAUT. Felsőgöd. 17, Füzesi. Budafok—Gázművek, Budafok, 16.30, Jamicsek. Buda­keszii—MAFILM. Budakeszi. 17, Kovács. HPSE— Fót. Tábor u.. 17, Balázs. Ikarus —Chinoin, Má­tyásföld, 17, Víg. Telefongyár— Elektromos. Mogyoródi út, 17. Csizmadia. Finommechanika- Gránit. Fehér út, 17. Sebők. Mű­anyag—Ganz-MÁVAG. Kondorosi út, 17. M. Kábé’ —Gamma. Hen­germalom u.. 17. Hadarics. Vo­lán kutató - K. Petőfi. Vágóhíd u.. 17. Fehér. Beloiannisz — MOM. Bártfai út, 17. Bedő dr