Népsport, 1969. szeptember (25. évfolyam, 200-225. szám)

1969-09-29 / 224. szám

Sz. Haladás—Dunaújváros 2:0 (1:0) Szombathely, 8000 néző. Ve­zette: Somlai (8), (Csernefalvi, Egervári). Sz. Haladás: Szarka (8) — Szántai (6), Pék (8), Horváth (7) — Farkas (6), Halmosi (7) — Szaibó S. (7), Gyarmati (6), Iszak­i (7), Rátkai (7), Gangli (5). Edző: Albert József. Dunaújváros: Aczél (9) — Formaggini (7), Oláh (6), Rup­­pert (6), Csepecz (7) — Somo­gyi (5), Csörgő (6), Végh (7) - Simon I (6), Nagy E. (8), Ko­vács (7). Edző: Palicskó Tibor. Csere: Gangli helyett Kulcsár (7) 64. percben. Góllövő: Rátkai (22. perc), Iszak­i (11-esből, 75. perc). Szögletarány: 10:7 (5:2) az Sz. Haladás javára. Szombathelyi támadásokkal kezdődött a játék. Aczél két al­kalommal is remekül húzta le a labdát Iszak I elől. A 9. percben Rátkai kellemetlenül pattogó lövését védte biztosan a duna­újvárosi kapus. A másik olda­lon Csörgő lövése nem okozott gondot Szarkának, majd For­­maggini szabadrúgása akadt el a sorfalban. Néhány formás tá­madást vezettek a vendégek, a kapura azonban nem jelentettek veszélyt. A 22. vereben Iszak­i lövése a felső kapufáról vágódott vissza és a befutó Rátkai a jobb sarokba vágta a labdát. 1:0 A gól szárnyakat adott a Va­sutas csapatnak. Két perccel ké­sőbb Halmosi 25 m-ről nagy ere­jű lövést eresztett meg, a labda ezúttal is a felső kapufáról vá­­­gódott vissza, de most tisztázni­­ tudtak a védők. A 29. percben Rátkai labdájával Szabó S. fu­tott el, a szélső jól adott be, és Iszak­i fordulásból 8 m-ről ép­pen hogy kapu fölé küldte a labdát. Aczél kitűnő védéseit tapsolta meg ezután a szombat­­helyi közönség. A félidő hátrale­vő részében is a hazaiak birto­kolták többet a labdát. SZÜNET UTÁN két dunaújvárosi szöglettel foly­tatódott a játék. Az 50. percben Rátkai—Gyarmati volt a labda útja, de Gyarmati biztató hely­zetben kapu mellé lőtt. Eléggé változatos játék folyt, a Kohász azonban csak a mezőnyben ját­szott jól, kapura kevés veszélyt jelentett. A 61. percben Nagy E. 18 m-es, bal sarokba tartó lövé­sét Szarka szögletre tolta. Húsz perc eltelte után átvette­­a já­ték irányítását a Haladás. Hal­mosi veszélyes beadását csípte el remek vetődéssel Aczél a zöld­fehér csatárok elől A 75. perc­ben Iszak­i és Ruppert harcolt a labdáért,a 16-oson belül. Rup­pert buktatta a szombathelyi kö­zépcsatárt, 1l-est A büntetőnek Iszak­i futott neki és a balra elmozduló Aczél mellett a kapu közepén küldte hálóba a labdát. 2:0 Kulcsár veszélyes lövését véd­te ismét nagyszerűen a Kohász kapusa. Továbbra is a Haladás rohamozott, de egy ellentámadás során a vendégek kerültek gól­helyzetbe. Kovács fejesét azon­ban Szarkának sikerült elcsíp­nie. ★ ★ * A Haladás kapujában Szarka jól védett. A védők közül Pék nyújtotta a legjobb teljesítményt. Halmosi nagy lendülettel kezdett, néha azonban túlzásba vitte a csele­zést. Szabó S. néhány használ­ható labdát küldött a kapu elé. Iszak­a nagy harcot vívott őr­zőivel. Rátkai szünet után javult fel. Kulcsár hasznosan játszott. A Dunaújváros kapuját Aczél kitűnően őrizte. A gólokról nem tehet, több nagy­szerű­ védése is akadt. Formag­­gini és Csepecz a védőmunka mellett még többször fel is fu­tott. Végh több támadást akasz­tott meg. Nagy B. sokat volt já­tékban, Kovács lendületesen ját­szott.­­ NYILATKOZATOK Albert József: Ennyivel job­bak voltunk. Palicskó Tibor: A Haladás jobban játszott, megérdemelte a győzelmét. Kiss Antal NB I. TARTALÉKCSOPORT Szombathelyi Haladás—Dunaúj­város 2:1 (2:1)). Szombathely, SOTO néző. V: Félix. Szombathely: Mur­­sits — Németi, Homolya, Balogh, Kiss, Horváth S. (Pintér), Albert, Bokor, Bogáti, Tóth, Iszak­a. Dunaújváros: Mohács (Varga) — Szabó Z., Andriska, Ajtony, Simon N­., Jáksó, Czigler, Berti, Tatár, Ta­kács, Józsi, Andriska két tizen­egyest hibázott. A 45. percben Ho­molya kiállítva. G: Bokor, Iszak II, Ill. Tatár. Közepes iramú, sportszerű mérkőzés • Aczél kitű­nően védett Bp. Honvéd * Egyetértés 4^21 11-es, szabadrúgás és öngól az első félidőben • * " Viszonylag kevés jó egyéni teljesítmény " A hajrá­ban növelte előnyét a Honvéd Kispest, Honvéd-pálya, 12 000 néző. Vezette: Müncz (5), (Mar­ton, Losonczi). Bp. Honvéd: Bicskei (7) — Ke­lemen (6), Ruzsinszki (7), Marosi (6) — Tussinger (7), Vági (7) — Pusztai (7), Kocsis (7), Tichy (7), Kozma (7), Karakas (6). Edző: Preiner Kálmán. Egyetértés: Varga L. (6) — Józsa (6) — Sátori (6), Galambos (6), Harangi (6), Sóvári (6) — Ku­­harszki (7), Mohácsik (6) — Ka­rába (6), Halápi (6), Királyhegyi (6­).­ Edző: Rákóczi László. Csere: Pusztai helyett Pál (6) az 55., Marosi helyett Tajti (6) a 70., Királyhegyi helyett Géber (5) az 57. percben. Góllövő: Pusztai (22. p.), Ru­zsinszki (öngól, 23. p.), Marosi (ill­esből, 29. p.), Kocsis (43. p.), Kozma (80. p.). Szögletarány: 8:5 (6:4) a Bp. Honvéd javára. A mérkőzés előtt Preiner Kál­mán örömmel újságolta, hogy a sérültek egy része meggyógyult, s a kezdő csapatból csupán Ko­­mora hiányzik majd. Rákóczi László, az Egyetértés edzője: — A döntetlen nagy ered­mény lenne. Az e első említésre méltó ese­mény a 8. percben adódott. Ga­lambos a kaputól 14 méterre fel­tartotta Pusztait. A szabadrúgást legurították Tichynek, a közép­csatár lövésébe belenyúlt az Egyetértés egyik védője, s róla szögletre pattant a labda. Hon­véd-fölény jegyében teltek a percek. A 22. percben a 16-os magasságából a jobb oldalról, az oldalvonal közeléből Kocsis vég­zett el szabadrúgást, ügyesen középre pergetett, Pusztai feje emelkedett ki a bolyból, s mint­egy 14­ méterről a kapu jobb­­ol­dalába fejelt. 1:0 A 23. percben váratlanul egyenlítettek a vendégek. Korá­ba mintegy 14 méterről be akar­ta adni a labdát, amely a ke­resztező Ruzsinszki lábáról, mintegy 5 méterről a meglepett Bicskei mellett a bal sarokba vágódott, öngól. 1:1 A 29. percben Sóvári a kapu közelében hátulról kézzel meg­lökte Pusztait. A játékvezető 11-est ítélt, Marosi végezte el, nagy erővel a bal felső sarokba küldte a labdát. 4­3:1 Ellentámadás során a 37. perc­ben Mohácsik az 5-ösön nem ér­te el harába jó beadását. Ru­zsinszki majdnem újabb öngólt vétett, úgy mentett, hogy a lab­da a bal kapufa mellett, suhant el. A 43. percben Kocsis végezhe­tett el szabadrúgást, az 5-ös magasságában, a kaputól mintegy 18 méterre, a bal oldalról. Az Egyetértés-védők nyilván azt gondolták, hogy középre ível. Kocsis ehelyett jobb belsővel csavarta be a labdát, a későn vetődő Varga mellett a bal sa­rokba.­­ 3:1 SZÜNET UTÁN is a hazaiak támadtak többet. Előbb Tichy, majd Kozma lövé­sei foglalkoztatták az Egyetértés kapuvédőjét. A 60. percben a 16-oson belül Kozmát Józsa fel­vágta. A játékvezető szabadrú­gást ítélt az Egyetértés javára... A 65. percben Tichy a 11-es pontról estében a kapu fölé­­ lőtt. Mindjárt utána Sátori el-­ lökte Kozmát, a játékvezetői síp­­ azonban néma maradt. Nagy­ helyzetet hagytak ki a vendégek a 71. percben. Mohácsik az 5- ösről a bal kapufa mellé fejelt. A 82. percben Pál a jobb oldal­ról ívelt egy labdát a 11-es pont tájára, Józsa lyukat rú­gott, Kozma 7 méterről nagy­­nyugalommal a jobb sarokba lőtt. 4:1 ★ ★ ★ A Bp. Honvéd védelmét egy időszakra megza­varta az öngól. Bicskei jól lát­ta el feladatát. A középpályán Tussinger és különösen Kocsis rengeteget volt játékban, de fő­leg Kocsis sokat hibázott. Pusz­tai sérüléséig lendületes volt. Kozma szünet után játszott el­­fogadhatóbban. Az Egyetértés megerősített védelme sokat hi­bázott. Talán a söprögető rózsa és időnként Galambos megelőző szerelései érdemelnek említést. Kuharszki az első félidőben több támadást kezdeményezett. A többiek eltűntek a mezőnyben.­ ­ NYILATKOZATOK Preiner Kálmán: Az eredmény­­­nyel elégedett vagyok. A játé­kunkon meglátszott a hosszú szü­net. Rákóczi László: Jobban játszott a Bp. Honvéd. Varga Béla NB I. TARTALÉKCSOPORT Bp. Honvéd—Egyetértés 4:1 (2:1). .Kispest, Temető u. 150 néző. Bp. Honvéd: Hajdú (Lévay) — Káry, Vári, Teke, Korponai (Simonyi), Dudás, Bogáti, Bódi, Molnár, Var­ga, Tóth K. Egyetértés: Kiss (La­­boreziumv­) — Kecskés, Szántai, Sartoris, Németh, Pál, Gór, Vasas, Fehér, Laczkó, Illés (Brunevszki). Gór és Vasas (Egyetértés) a 8. percben kiállítva. G.: Varga (3), Bogáti, 111. Gór. Jó: Varga, Tóth K., Dudás, 111. Szántai. Pécs—Komló 3:2 (0:0). Pécs, 2000 néző. V: Köő. Pécs: Kollár — Csermetzky, Kovács, Kocsis, Kin­cses­­, Guzsvány, Lutz, Zombori, Rózsahegyi (Csorbi), Konrád III. Somogyvári (Réfi). Komló: Bulla — Korner, Pál, Göcsei, Podpácz, Fux, Kékesi, Takács, Egri, Bodai, (Prokl), Pintér. G: Zombori (2), Lutz, 111. Fux (11-esből), Egri, Ké­kesi 84. percben kiállítva. Jó: Kollár, Kocsis, Zombori, ill. Pál, Takács, Bodai. Rába ETO—Tatabánya 2:1 (0:1). Tatabánya, 1000 néző. V: Vajda S. Rába ETO: Földes — Hegyi, Ko­vács Vácza, Varga, Laier, Bieztk­, Póczík, Glázer, Horváth L., Pán­­czél. Tatabánya: Rotherme­ (Cse­pecz) — Németh, Kovácshegyi, Jelinek, Vízkeleti, Locker, Arató, Gertsmár, Mészáros, Szabó J., Csik (Gyalog). G: Póczík, Pánczél, ill. Szabó J. Jő: Földes, Póczik, Pánczél. 111. Csepecz, Locker, Szabó J. Ferencváros—Egri Dózsa 3:0 (1:0). Eger, 8500 néző. V: Tátrai. FTC: Takács (Kerekes) — Vépi, Varga, Megyeri, Vajd­a, Eipel, Nagy, Vág­­völgyi, Füsi, Papp, Sós. Eger: Bulyovszki — Szász, Fodor, Bóbi­ta, Birincsik, Lóczi, Balogh, Czeg­­lédi (Patvaroe), Bartha, Kovács Gy. (Kovács L.), Czeczeli. G: Fü­si (2), Eipel. Jó: Vajda, Papp, Sós, ill. Szász, Fodor, Czeczeli. Újpesti Dózsa-Diósgyőr 4:1 (2:1) Diósgyőr, 16 000 néző. Vezette: Bircsák (7), (Biroczki, Balla B.). Újpesti Dózsa: Szentmihályi (8) — Káposzta (7), Solymosi (8), Zámbó (8), Noskó (7) — Dunai III (7), Göröcs (7) — Fazekas (9), Bene (8), Dunai II (7), Nagy L. (6) . Edző: Kai úti Lajos. Diósgyőr: Tamás (9) — Török (7) , Salamon (7), Gál (7), Sáfrány (5), Hajas (6), Ruttkai (7), Vass (7), Horváth (7), Haffner (6), Si­­kora (7). Edző: Tátrai Sándor. Csere: Horváth helyett Gass (7) a 46. percben. Góllövő: Horváth (5. p.), Faze­kas (13. p.), Bene (35. p.), Faze­kas (85. p.), Bene (89. p.). Szögletarány: 5:4 (2:2) az Új­pesti Dózsa javára. Diósgyőrött első ízben fordult elő, hogy a mérkőzés előtt saj­tótájékoztatót tartottak az új­ságírók részére a két csapat edzői. Baróti Lajos elismeréssel nyilatkozott a vendéglátó Diós­győriek figyelmességéről, va­lóban a pihenést szolgálta a Miskolc-Tapolcán biztosított szálláshelyük. A diósgyőrieknél Tátrai Sándor edző úgy dön­tött,­­ hogy Sikora játszik a kezdő csapatban, a támadósiír bal oldalán. A diósgyőriek az Újpesti Dózsa három legveszé­lyesebb emberének kikapcso­lására törekedtek. Ruttkai Gö­­röcsöt őrizte, Hajas Benére, Gál pedig Dunai II-re vigyá­zott. Népes szurkológárda kí­sérte el Diósgyőrbe az Újpesti Dózsát. A 3. percben Bene sza­badrúgását előbb kiejtette Ta­­más, de utána ismét megsze­rezte. Igen élénk volt a játék, az Újpesti Dózsa volt a kezde­ményező. Mégis az első gólt a diósgyőriek szerezték meg. Az 5. percben Ruttkai, Sikora lá­bán szállt a labda. Horváth jó ütemben érkezett a beadásra, és Szentmihályi mellett 7 méterről félmagasan a hálóba lőtt, 0:1. 13. percben Bene cselezte át magát a diósgyőri védőkön. Az alapvonal közeléből vissza­játszott Fazekashoz, aki a tehe­tetlen Tamás felett a hálóba emelte a labdát. 1:1 15. percben Fazekas a kapu közvetlen közeléből mellé gu­rított. A 20. percben Göröcs 16 méterről kapásból lőtt kapu fö­lé. Feltűnt, hogy Zámbót sen­ki nem őrizte, mindig zavar­talanul vehette át a labdát. A 27. percben Bene kapásból elve­tődve lőtt kapura, Tamás bra­vúros védéssel tisztázta a gól­veszélyes helyzetet. A 35. perc­ben Bene elcsípte Hajas ha­­zaadását, nagy lendülettel tört kapura. Tamás kifutott eléje, de a középcsatár félmagasan az üres kapu közepébe továbbítot­ta a labdát. 2:1 Változatos játékkal telt el az I. félidő hátralévő része. Az okozott izgalmat, hogy S­kora és Szentmihályi összecsapott, az Újpesti Dózsa kapusa egy perces ápolás után tovább vé­dett. A II. FÉLIDŐBEN a diósgyőrieknél csere történt, Horváth helyén Gass játszott. Szép Dózsa-támadás vezette be a szünet utáni játékot. Fazekas, Bene, Dunai II volt a labda útja, Dunai II perdített lövését Tamás nagy bravúrral az alapvonalon túlra nyomta ki. A 48. percben Göröcs, Haffner összecsapás után a diósgyőri játékos a földön maradt, ápolásra szorult, de ő is tovább játszott. Az 57. percben Solymosi bomba szabadrúgását Tamás a léc alól a kapu fölé ök­lözte. Nagyot esett az iram, lát­hatóan elfáradtak mindkét csa­pat játékosai. Valamivel többet támadott a diósgyőri együttes. Támadgatott a Diósgyőr, de az Újpesti Dózsa védői nagy biz­tonsággal verték vissza az erőtlen rohamokat. A 80. percben Zámbó tört előre húsz méterről küldött bomba lövését Tamás biztosan védte. A 85. percben Bene elhú­zott Hajas mellett, a labdát a fedezetlenül álló Fazekashoz to­vábbította, aki 14 méterről a ka­­­­pu bal oldalába bombázott. 3:1 A 89. percben Bene az elméla­­i­zó diósgyőri védők között, kiug­rott és a tehetetlen Tamás mel­lett a kapu közepébe lőtte a lab­dát. 4:1 ★ ★ ★ Az Újpesti Dózsában Szentmihályi megbízhatóan vé­dett. A diósgyőri nyomás idején a védők nagyszerűen rombol­tak, különösen Solymosi, Ká­poszta magabiztos játékával és jól időzített közbelépéseivel sok támadást hiúsított meg. Zámbó volt az újpesti támadások előké­szítője. Fazekast nem bírták tar­tani a diósgyőri védők. Bene re­mek elfutásai után két alkalom­mal a hálóba talált. Göröcs volt­ az Újpesti Dózsa támadásainak a szervezője. A diósgyőrieknél Tamás a bravúrok sorozatát mutatta be. A védők közül Sa­lamont lehet dicsérni. Hajas a szokottnál gyengébb­­ teljesít­ményt nyújtott. Feltűnő volt Si­kora nagy játékkedve, ő készí­tette elő a diósgyőriek gólját is. Vass lendületes elfutásaival okozott többször zavart. NYILATKOZATOK Baróti Lajos: Nehéz mérkőzé­sen megérdemelten győztünk. Tátrai Sándor: Ennyivel jobb volt a Dózsa, a­áiak lelkesen és helyenként jól is játszottak. Nemes Péter Nagy küzdelem : Az utolsó öt perc alatt két gólt lőtt az Újpesti Dózsa O Fazekas és Tamás remekelt Pécs-Komló 3:0 (1:0) Pécs, 6000 néző. V: Pusztai (5) , (Schopp, Halász M.). Pécs: Rapp (8) — Hernádi (7), Móricz dr. (8), Konrád I (8), Kincses I (7) — Köves (6), Tüs­ke (6) — Bérczési (7), Máté (3), Rádi (6), Dunai dr. (8). Ed­ző: Kovács Imre. Komló: Erdösi (7) — Kósás (6) , Csordás I (5), Makray (7), Kovács (6) — Ficzkó (6), Soly­mosi (6), Földi (6) — Bordács (6), Merczel (5), Csordás II (5). Edző: Lantos Mihály. Csere: Rádi helyett Daka (6), a 67. percben. Góllövő: Bérczési a 40., Máté a 86. és a 90. percben. Szögletarány: 12:2 (9:2) a pé­csiek javára. Két gyors szöglettel kezdődött a találkozó, mindkettőt a táma­dólag fellépő pécsiek ívelték be. Solymosi 20 m-es bom­baszabadrúgását Rapp ujjhegy­gyel tolta léc fölé. A 9. percben Máté balról belőtt lab­dájába kézzel ütött bele az egyik komlói védő, de Pusztai nem látta a kezezést. Elég ne­hezen melegedtek játékba a csa­patok. A komlói térfélen patto­gott többet a labda, de­­ott elein­te könnyen szerezték meg azt a bányászvédők. A 17. percben Csordás­i „életveszélyes” haza­adása után Máté átemelte a lab­dát a kifutó Erdősi fölött, de az a kapu mellé hullt. Többet A Pécs többet, de erőtlenül támadott • A mezőny­­ben sokat hibáztak a játékosok • Gyenge szín­vonal • A hazaiak jobban hajráztak támadott a Pécs. A 35. percben Csordás I vétette el Máté bal oldali beadását, a visszapattant labdát Dunai dr. egy csel után rálőtte, és az a bal oldali léc mellett süvített el. A 39. perc­ben Rádi labdája a hálóba hullt, de Pusztai játékvezető lest lá­­­tott. Hamarosan góllá érett a pécsi fölény. Rádi szögletét Erdősi elől ki­fejelték a védők, a pattogó lab­dát Bérczési ballal, 5 m-ről, a kapu bal oldalába emelte. Kezdés után Dunai dr. ha­talmas kapáslövését Erdősi nagy bravúrral ütötte szögletre. Ké­sőbb Dunai dr. Rádit játszotta tisztára, de ő az 5-ösről fölé lőtt. Hernádi ravasz lapos szabadrú­gása adott munkát Erdősinek, de a kapus a helyén volt. A Pécs támadott eleinte többet, de nem elég gördülékenyen. A 61. perc­ben Bordács balról élesen belőtt labdája az egyik pécsi játékos kezét érintette, de most sem lá­tott szándékosságot a játékveze­tő. Meglepetésre a komlóiak maradtak támadásban, ugyan­­akkor a pécsiek játékában ke­vés volt a lendület. A 74. perc­ben Köves kapott Dunai dr.-tól remek labdát, a 16-oson belül, nem tudott mit kezdeni vele. Két perc múlva Dunai dr. „meg­keverte” az egész komlói védel­met, de társai nem követték a támadást, így hátra adott lab­dáját a védők hárították. A 77. percben Merczel egyenlíthetett volna, de teljesen, tiszta helyzet­ből gyengén találta el fejjel a labdát. Ezután Merczel éles lö­vését Rapp nagy bravúrral hárí­totta. Az utolsó percekre össze­omlott a komlói­­ védelem. A 86. percben Dunai dr. cselezte be magát a 16-oson belülre, labdá­ját Máté kapta, aki 6 m-ről a kapu közepén, a léc alá lőtte. 2:0. Az utolsó percben járt az óra­mutató, amikor Dunai dr. ismét kitűnő cselekkel csapta be a vé­dőket, labdájával Máté ugrott ki a védők közül és az ötös vonalá­ról a léc alá vágta a labdát. 3:0 1:0 SZÜNET UTÁN Az NB I eredményei - otthon-idegenben alapon Táblázatunkban valamennyi eredmény csak egyszer szerepel. J N - November. D - December. Egy példa: a Honvéd mégpedig a pályaválasztó sorában a pályaválasztó szemszögéből. sorának végén ez áll: O 26. Ez azt jelenti, hogy a Honvéd —Vasas Feltüntetjük a további mérkőzések napjait. O «O» Október. 1 mérkőzés a Honvéd pályaválasztása mellett október 26-án lesz. A csapatok ábécé sorrendben (A neveik után az 1968. évi Helyezés.). Honvéd Csepel DVTK • oJ­§? Oo Eger Egyetért. u­­ Komló MTK Pécs Rába ETO SBTC Sz. Haladás Tatab. U. Dózsa Vasas 80. Honvéd (4.) 2:2 N 1é 5:0 Oá 4:1 2:3 3:0 0:0 3:0 3:2 3:1 3:0 N 30 1:1 0 2­c Csepel (5.) 2:1 14­ 3:0 0:0 2:0 N 16 4:1 N 30 04 4:2 0 26 1:0 0:0 0:2 4:1 Diósgyőr (13.) 1:3 O 12==1:1 2:1 2:0 N 9 0:0 1:0 1:3 D 7 1:1 2:1 N 23 2:1 1:4 0:3 Dunaújváros (8.) 0:3 2:1 0 2: 4:1 1:0 0:1 2:1­­ 0:1 1:1 N 30 0:0 2:0 N 16 0:4 04 Eger (IBI.) 0:3 2:0 3:3 24)~ 1:1 0:0 0:0 2:4 N 30 O 12 1:0 1:2 0:4 1:4 N 16 Egyezértés (9.) 1:1 0:1 2:3 0:0 34) : 1 N 30 2:1 4:2 0 26 0:6 N 16 05 0:1 0:4 0:4 Ferencváros (1.) D 7 4:1 2:0 N 23 ----5:0 6:2 2:0 N 9 ou 2:0 2:1 3:1 6:1 3:0 0:2 2:0 Komló (I­B 2.) 0:0 1:0 O­ 0:0 D 7 0:0 0 4 :­0 0:0 3:0 N 16 1:0 1:1 0 26 N 30 1:3 MTK (11.) 1:3 1:2 1:1 D 7 N 9 2:1 3:4 N 23--------3:0 O 25 3:1 0:0 Oá 0:6 1:5 Pécs (6.) N 9 0:0 1:0 O 12 1:1 3:0 1:0 3:0 4:1 2:1 6:1 3:1 14! 14) N 23 Rába ETO (14.) 0:1 N 23 4:0 4:1 2:0 D 7 Oá 2:2 2:1 1:1~ ~ 2:0 3:0 2:1 N 9 3:0 Salgótarján (12.) N 23 1:1 2:0 N 9 0:1 2:0 2:1 O 12 1:0 1:0 04: 1^( 14) 1:0 0:2 D 7 Szomb. Haladás (10.) O 12 1:0 1:1 2:0 0 26 1:0 0:2 1:1 2:2 N 16 1:1 N 30^=E~= 2:1 1:4 2:2 Tatabánya (7.) 0:2 N 9 1:1 4:2 4:1 N 23 1:1 1:0 1:0 0:1 0:2 2:1 D7 r---r= O 12 0:7 ÚjDesti Dózsa (2.) 3:3 D 7 2:1 3:1 N 23 4:4 0 26 2:0 N 16 2:1 5:1 05 3:0 1:2 ===== 4:2 Vasas (3.) 1:2 2:0 N 30 34) 2:0 OH 2:2 4:1 2:3 3:0­5:1­14) N 9­4:1­1:6 NB I. TARTALÉKCSOPORT Újpesti Dózsa—DVTK 1:0 (0:0), Diósgyőr, 6000 néző. V: Hoffer. Újpesti Dózsa: Borbély — Komá­romi, Horváth, Bánkuti, Hártyá­nál, Szini, Hegyi, Keilner, Simon, Nyírő, Tóth A. DVTK: Veréb — Márton, Herr, Gergely, Homródi, Thékes (Szabó), Kunfalvi, Abucz­­ki, Várkonyi, Lázár. Takács (Ku­pa.) Egyenlő erők küzdelme, sze­rencsés góllal győzött az Újpesti Dózsa. G: Keilner. Jó: Bánkuti, Horváth, Keilner, ill. Márton, Lá­zár, Várkonyi. ★ ★ A pécsi kapuban Rappnak nem akadt sok dolga, de kétszer bravúro­san védett. A hátvédsorban Mó­ricz dr. magabiztos játéka és Konrád­­ nagy mezőnymunkája érdemel dicséretet. A középpá­lyások halványabban játszottak. Elöl Dunai dr. tetszett. Mátét két gólja dicsér. A komlói kapus, Erdösi megfelelt. A meg­erősített védelemnek Makray megbízható tagja volt. A többiek a mérkőzés hajrájában nagy hi­bákat követtek el. A középpá­lyán játszókat lelkesedésük és szorgalmuk dicséri, kizárólag a védekezésben szereztek érdeme­ket. Elöl csak Bordács jelentett időnként veszélyt. NYILATKOZATOK Kovács Imre: Sokkal szoro­sabb volt a megyei rangadó, mint ahogy az eredményből látszik. Sokat kell javulnunk, hogy elértük a szünet előtti for­mánkat Lantos Mihály: Megérdemel­ten győztek a pécsiek. Tóth Zoltán Hétfő, 1969. szeptember 29.3