Népsport, 1969. szeptember (25. évfolyam, 200-225. szám)

1969-09-01 / 200. szám

Komló—Sz. Haladás 1:1 (0:0) Nagy szombathelyi fölény gól nélkül • Két kiállítás a második félidőben • A Komló nagyobb lelkese­désével rászolgált a pontszerzésre. Szombathely, 8000 néző. Ve­zette: Hegyes (7), (Marton, Dér). Komló: Erdősi (8) — Kótai (7), Kovács (7), Makray (8), Zazari­­disz (1) — Bánfalvi (7), Pataki (7) — Bordács (6), Solymosi (6), Földi (5), Csordás II (6). Edző: Lantos Mihály. Sz. Haladás: Szarka (7) — Pék (8) , Szőke (1), Szántai (6), Hor­váth (6), — Farkas (6), Slaimosi (6) — Szabó S. (8), Gyarmati (6), Ritkai (7), Iszak I (7). Edző: Al­bert József. Csere: Gyarmati helyett Kul­csár (6), az 57. percben. Földi helyett Merczel (6), a 64. perc­ben, Farkas helyett Gangli (5), a 65. percben. Góllövő: Makray (62. p.), Szabó S. (66. p.). Kiállítva: Lazaridisz és Szőke a 84. percben. Szögletarány: 8:1 (2:1) az Sz. Haladás javára. A nyárias melegben a Komló kezdte a játékot, de mindjárt Szabó S. vezetett villámgyors támadást. Balszélről leadott erős lövése azonban a kapu felett süvített el. A 6. percban a jobb­szélsőt leterítették, csak öt per­ces ápolás után tudott tovább­játszani. Közepes iramban, elég sok hibával folyt a játék. A 15. percben Iszak I. szabadrúgásból Pékhez adta a labdát, a huszon­öt méteres lövés a jobb kapufa mellett hagyta el a játékteret. Két perccel később Földi tizen­hat méteres veszélyes lövése csúszott ki a jobb kapufa tövé­nél. A 27. percben Halmosi tá­voli lövése veszélyeztette Erdősi kapuját. Az ellentámadás során viszont Bordács lövése nem oko­zott gondot Szarkának. Perce­ken keresztül a komlói 16-os körül pattogott a labda, de min­dig akadt egy Bányász-játékos, aki menteni tudott. A 36. perc­ben végre Farkas jutott jó helyzetbe, de gyengén helyezett lövését Erdősi védte. SZÜNET UTÁN sem változott a játék képe. A 48. percben egy hátulról előre vágott labdát Iszak­i a védők között lekezelt, de azután mesz­­sze a kapu mellé lőtt. Néhány percre felszabadult a Komló a nagy nyomás alól. Három perc alatt három szögletet harcoltak ki a vasutasjátékosok, de ered­mény nélkül. A 62. percben Makray, Földi, Makray volt a labda útja, a Haladás-védők le­álltak, és Makray tizennégy mé­terről a bal alsó sarokba lőtt. 1:0 a Komló javára. (A Haladás-já­tékosok lest vitattak, Hegyes já­tékvezető megkérdezte Marton partjelzőt, és megítélte a gólt.) A 66. percben Rátkai jobb ol­dalról az öt és feles magasságá­ból szabadrúgásból ívelte kapu elé a labdát. A védők közül Sza­bó S. emelkedett ki és fejéről középen a léc alá vágódott a labda. 1:1 Tíz percen keresztül változatos játék folyt, azután újra a Hala­dás lendült bele. A 82. percben Kulcsár lövése az egyik védőn irányt változtatott, Erdősi csak kiütni tudta a labdát, majd a labda után futva összeütközött Rátkaival, a kapus elterült a földön. Lazaridisz erre leütötte Ritkait, Szőke pedig törlesztett. Mindkét játékost azonnal kiállí­totta a játékvezető. A 30. perc­ben Kulcsár küldte be szabadrú­gásból kapu elé a labdát, Erdősi és Pék ugrott fel a labdára. Pék fejéről a hálóba került ugyan a labda, de a játékvezető a kapus támadása címén nem adta meg a gólt. ★ ★ A Komló kapuját Erdősi ezúttal is kitű­nően őrizte. Néhányszor bravú­rosan védett. A védők végig igen nagy lelkesedéssel, kemé­nyen küzdöttek. Makray nyúj­totta közülük a legjobb teljesít­ményt, aki a védekezés mellett támadás vezetésére is vállalko­zott és gólt is lőtt. Bánfalvi és Pataki is jó teljesítményt nyúj­tott. A csatárok csak a mezőny­ben ügyeskedtek néha. A Haladás kapujában Szarka jól látta el feladatát. Pék sok támadást vert vissza fejjel. Farkas és Halmosi ezúttal közepes teljesítményt nyújtott. Halmosi sokat csele­zett, cipelte a labdát. Szabó Sán­dor bizonyult a Haladás legjobb csatárának, minden támadásban részt vett. Rátkai és Iszak­a so­kat volt játékban, de nem bol­dogultak a bányászvédőkkel. NYILATKOZATOK: Lantos, Mihály: Rászolgáltunk az egy pontra. A fiúk nagyon lelkesen küzdöttek, igen izgal­mas légkörű mérkőzés volt. Albert József: Nem tudtuk megismételni a korábbi mérkő­zéseken nyújtott jó játé­kot. Ezt a mérkőzést már az I. félidőben a magunk javára kellett volna fordítanunk. Kiss Antal NB I. TARTALÉKCSOPORT Szombathely—Komló 1:1 (10). Szombathely, 5000 néző. V: Gyi­­mesi. Szombathely: Mursits — Németi, Balogh, Tóth, Kiss, Bo­kor, Bogáti, Albert, Pintér, Iszak II, Mosonyi (Németh II). Komló: Buús — Roller, Zimor­yi, Szalai (Páll, Ficz­kó, Stier. Kékesi, Ga­­rai, Epri, Takács (Göcseji), Pin­tér. G: Iszak II, 111. Kékesi, Jó: Mursitz, Kiss, Tóth, Baker, ill. Buús, Zimonyi, Kékesi. Diósgyőr—Rába ETO 1:1 (1:0) Diósgyőri mezőnyfölény az első félidőben • A haj­rában kerekedett felül a Rába ETO • Tamás válo­gatott formában védett Diósgyőr, 12 000 néző. Vezette: Wottava (7), (Müncz, Nagy B.). Diósgyőr: Tamás (9) — Kovács (7)— Herr (7), Salamon (8), Sáf­rány (8) — Ruttkai (6), Hajas (1) — Vass (7), Fekete (5), Haff­­ner (6), Gass (7). Edző: Tátrai Sándor. Rába ETO: Tóth dr. (6) — Or­bán (8) — Keglovich (7), Horváth (1), Izsáki (6), Kiss (7) — Nagy 18), Somogyi (6) — Korsós (7), Varsányi (7), Magyar (7). Edző: Mészáros József. Csere: Fekete helyett Sikora (78. percben). Góllövő: Vass (28. percben), Korsós (73. percben). Szögletarány: 8:5 (4:2) a Rába ETO javára. Vasárnapra ragyogó napsütés fogadta a nagyszámú nézősere­get. Színes képet mutatott a le­látókon ingujjban helyet foglaló szurkolótábor. Bizakodó hangu­lat uralkodott mindkét öltöző­ben. A diósgyőriek elszánt han­gulatát a csapatkapitány, Tamás fejezte ki: „Hazai pályán, ha nehezen is, de győznünk kell!” Mészáros József, a győriek ed­zője megelégedne azzal is, ha csapata egy pontot elhozni Diós­győrből. Ezt a hangulatot tük­rözte a küzdelem is. Érdekes hadrendben játszott a Rába ETO: Orbán hátravontan sepre­­getett, Keglovich, Horváth, Izsá­ki és Kiss alkotta előtte a né­gyes védőfalat. Nagy és Somo­gyi húzódott vissza, elöl pedig a három gyors ember: Korsós, Varsányi és Magyar igyekezett zavart kelteni a diósgyőri kapu előtt. A 8. percben Ruttkai 20 méterről óriási lövést küldött a győri kapura. A váratlan labda kiperdült Tóth dr. kezéből a kapufára, majd a mezőnybe, vé­gül Keglovich szabadított fel. Lendületesen rohamoztak a diós­győriek. Néhány veszélyes el­lentámadás okozott izgalmat a diósgyőri kapu előtt. A 25. perc­­ben Korsós 15 méterről küldött nagy lövést Tamás kapujára. A diósgyőri kapus szögletre hárí­tott. A beívelt labdát Nagy fe­jelte le. Tamás azonban nagy bravúrral tisztázta a gólveszé­lyes helyzetet. A 28. percben gólt szereztek a diósgyőriek. Vass ívelte át a labdát. Fekete felugrott rá, de nem érte el. Vass viszont jn ütemben érkezett, és 6 méterről a sarokba fejelt. (Tóth dr. ké­sőn mozdult ki a kapuból.) 1:0 a diósgyőriek javára. A gól után a diósgyőriek tá­madtak, a közönség élvezte a gyors és változatos játékot. A 35. percben az előrehúzódott Horváth közeli lövését Tamás lábbal védte. A 44. percben Var­sányi 20 méterről, kapásból lőtt a diósgyőri kapura. Tamás a léc alól, újabb nagy bravúrral nyomta ki a labdát. SZÜNET UTÁN a 48. percben Vass került jó helyzetbe a győri kapu előtt, de lövés helyett visszajátszotta a labdát. Az 52. percben Salamon és Korsós csapott össze, Korsós a földön maradt, de egy percnyi ápolás után tovább játszott. Az 54. percben Tamás ismét ragyo­gó védéssel bizonyította be ki­tűnő formáját. Korsós hatalmas lövését kivetődve lehúzta. Több belemenés rontotta a játék szín­vonalát. A hátralévő időben tervszerűbben játszottak a győriek. A diósgyőri csatá­rok nem tudták tartani a labdát, így nehéz feladat hárult a védőkre. A 73. percben góllá érett a győriek mezőnyfö­lénye. Nagy ívelt be egy labdát, Sa­lamon elcsúszott a kapu közelé­ben, így került a labda a kapu előterébe, Korsós jó ütemben ér­kezett, és 3 méterről nagy erő­vel bombázott a kapu közepébe. 1:1 A 75. percben Haffner nagy­szerű labdával szöktette Gasst. A balszélső 15 méterről nagy lövést küldött kapura, de Tóth dr. ez­úttal jól helyezkedett. ★ ★ ★ A diósgyőrieknél Tamás válogatott formában vé­dett. A védők közül Salamon és Sáfrány nyújtott végig egyen­letes, jó teljesítményt. Hajas ezúttal gyengébben játszott. A­­támadósorban a két szélső jelen­tett veszélyt a győriek kapujá­ra. Vass nagyszerű helyzetfel­ismerésből szerezte a diósgyő­riek gólját. A fiatal Gass is többször hozta zavarba a védő­ket. A győrieknél Orbán nemcsak termetével emelkedett ki magasan a védők közül. Biztosan verte vissza a támadásokat, különösen fejjel uralta a mezőnyt. Horváth nagy munkabírása dicséretet érdemel, sokszor tört előre a támadók vonalába. Kiss védőmunkája igen értékes volt. A középpá­lyán a nagy területen játszó Nagy érdemel említést, Korsóst gólja dicséri. NYILATKOZATOK Tátrai Sándor: Kár volt a bal­­szerencsés gólért. Győzelmet ér­demeltünk volna. Mészáros József: Úgy érzem, rászolgáltunk az egyik pontra. Nemes Péter NB I. TARTALÉKCSOPORT DVTK—Rába ETO 1:1 (1:0). Diósgyőr, 5000 néző. V: Antal. DVTK: Veréb (Bercze) — Már­ton, Homródi, Török, Szabó, Thékes, Kunfalvi, Abuczid, Lá­zár. Kapa, Somogyi (Karacs). Győri ETO: Földes (Balla) — Laser, Kovács, Váczi, Varga II, Máté, Albrecht, Varga I, G­aser, Horváth, Pánczél. G: Lázár, Hr. G­aser. Jó: Diósgyőrből senki, ill. Varga II, Máté, Pánczél. Salgótarján—Ferencváros 2:1 (0:1) Salgótarján, 11 000 néző. Ve­zette: Almási (9). (Soós G., Víz­hányó). Salgótarján: Szőke (8) — Gai­­ger (6), Gecse (7), Vertig (8) — Szalai (6), Baranyai (7), Répás (9) - Kriskó (7), Horváth F. (6), Kajdi (7), Jeck (7). Edző: Ma­rosvári Béla. Ferencváros: Géczi (7) — Bá­lint (6), Páncsics (8), Megyesi (6) — Juhász (8), Horváth (7) — Szőke (5), Branikovits (5), Né­meth (7), Rákosi (7), Katona (7). Edző: Lakat Károly dr. Csere: A szünetben: Gaiger helyett Básti (7), Szőke helyett Túrai (6) (73. percben). Góllövő: Németh (5. perc), Básti (49. perc), Jeck (89. perc). Szögletarány: 4:3 (3:2) a Sal­gótarján javára. Mindkét öltözőben újabb be­tegek okoztak gondot. Szűcs szombaton délután, Kmetty és Zöldi vasárnap lázasodott be, így az előre jelzett összeállítá­sok változtak. Már az első perc­ben jó támadások bontakoztak ki. A második percben Horváth az 5-ösön Géczivel állt szemben. Jobbra sodródott, s a bátran ki­futó kapus tisztázta a helyze­tet. Az 5. percben középen bon­takozott ki a Ferencváros táma­dása, Baranyai rövidre sikerült hazaadását Németh elcsípte, majd őrzőjét kicselezve vissza­játszott Branikovitshoz. A tőle egyből visszakapott labdát kö­zelről laposan a kapu közepébe rúgta. 0:1. (A menteni készülő Gecse Sző­kével futott össze.) A 8. percben Katona éles lö­vését Szőke öklözte. A tarján­ ellentámadást Kriskó kapáslö­véssel fejezte be. A labda a felső lécről pattant a mezőny­be. A hazai védelem igen meg­érezte Ferencz hiányát. A Rá­kosi—Katona balszárny gyakran okozott zavart a védőknél. Iga­­zaadásaik, átadásaik rövidre sikerültek. Mintegy 10 per­cig a középjátékrészen folyt a küzdelem. A kapuk nem kerül­tek veszélybe. A 29. percben egy gyors ferencvárosi támadás majdnem újabb gólt eredmé­nyezett. Katona elfutott Gaiger mellett. A hátvéd kézzel akar­ta szélsőjét visszahúzni. Kato­na tovább futott s közelről lőtt. Éles, de rosszul helyezett lövé­se Szőke zsákmánya lett. A következő percben Gecse bor­zolta a hazai kedélyeket. Köny­­nyelműen szerelt, Németh az elcsípett labdával már a 16-os felé száguldott, de a védő javí­tott, becsúszva mentett. Egyik együttes sem tudott döntő fö­lényt kiharcolni. A ferencvárosi védelem a veszélyesebb hazai támadásokat határozott közbe­lépéseivel tisztázta. Páncsics két esetben mentett az utolsó percekben. A 16-oson belül Kriskót, majd Kajdát választot­ta el testtel a labdától. A ha­zaiak mindkét esetben büntet­­őt reklamáltak. A II. FÉLIDŐT hazai támadások vezették be. A 49. percben egyenlített az SBTC. Kapu előtti kavarodás közben a szemfüles Básti a vé­dők között rést talált, s közel­ről a hálóba lőtt. 1:1 Továbbra is a hazaiak veszé­lyeztettek. Az egyik ferencvá­rosi választámadásnál, a 60. percben, a középen kiugratott Branikovits elől Szőke mintegy 30 m-re kifutva kapujából, láb­bal tisztázott. Változatlanul nagy volt az iram. A hazai negyed­óra után kiegyenlítődött a küz­delem. A 76. percben Katonát Vertig szabálytalanul tartotta fel. A beívelt szabadrúgást Sző­ke a jobb felső sarok előtt ököl­lel mentette. Mindkét oldalon távoli lövésekkel kísérleteztek. A 83. percben ferencvárosi tá­madások után Németh közelről a jobb alsó sarok felé fejelt. Szőke közvetlen a kapufa tövé­nél, a gólvonal előtt bátor vető­déssel mentett. Rohamozott a Ferencváros, de közben a 88. percben Szalai a jobbszélről ivett középre, Kriskó a Géczi által ki­öklözött labdát elvetődve fejelte kapura, de a védők az utol­só pillanatban szabadítottak fel. A 89. percben Baranyai távoli átadását Básti kapásból kapu felé perdítette, a magasan fel­ugró Jeck mintegy 8 m-ről éle­sen a jobb alsó sarokba fejelte a labdát. 2:1 ★ * ★ A Salgótarján kapuját Szőke biztosan őrizte. A védők az I. félidőben bizony­talankodtak. A II. félidőben már nagyvonalúan játszottak. Vertig nyújtotta a legegyenletesebb teljesítményt közülük. A közép­pályát újból Répás uralta. A két 16-os között szinte mindenben benne volt, Baranyai jól sepre­­getett. A támadósorban a két szélső, Kriskó és Jeck sok ve­szélyes elfutással teremtett hely­zeteket. Kajdi lövéseivel tűnt ki. Básti beállítása szerencsét ho­zott csapatának. A Ferencvárosban Géczi többször bravúrosan vé­dett, de az első gólt határozot­tabb beavatkozással háríthatta volna. Páncsics a közvetlen vé­delem oszlopa volt. Testtel, fej­jel és lábbal egyaránt uralta ka­puja előterét. A szélső hátvédek a szünet után visszaestek. Ju­hász volt csapata legjobbja. A támadósorban a jobb oldal for­mán kívül játszott. Németh volt a legveszélyesebb csatár, de lö­véseivel nem volt szerencséje. Rákosi a mezőnyben jeleske­dett. Katona a II. félidőben ke­veset volt játékban. NYILATKOZATOK Marosvári Béla: Nagyon bol­dog vagyok. Úgy érzem, a játék alapján rászolgáltunk a győze­lemre. Lakat Károly dr.: A döntetlen igazságosabb lett volna. A Sal­gótarján akkor győzött, amikor mi is nyerhettünk volna. Mátyus László A II. félidőben a Tarján kezdeményezett Fe­rencvárosi támadások közepette esett a győztes hazai gól. Pécs—MTK 4:1 (3:0) Az első félidőben remekelt a pécsi csapat • Szü­net után lefékeztek a hazaiak­­ Mindössze két lö­vés ment Rapp kapujára! Pécs, 8000 néző. Vezette: Petri (8). (Katona, Tófalvy). Pécs: Rapp (8) — Hernádi (8), Móricz dr. (8), Konrád I (8), Kin­cses I (8) — Köves (8), Tüske (8) — Bérezési (7), Máté (7), Rádi (8), Dunai dr. (8). Edző: Kovács Im­re. MTK: Lanczkor (5) — Csetényi (6), Dunai (1), Szucsányi (7) Keszei (6) — Chorzil (6), Strasz­­szer (6), Kiss (5) — Török (5), Takács (6), Martha (5). Edző: Ko­vács Ferenc. Csere: Bérezési helyett Daka (a 73. percben). Góllövő: Köves (20. perc), Bér­czési (30. p.), Rádi (38. p.), Ta­kács (65. p.), Máté (76. p.). Szögletarány: 7:4 (4:1) a Pécs javára. Kiállítva: Dunai (MTK) a 85. percben. Ilyen is régen volt NB I-es mérkőzés előtt! A csapatok már melegítésre vonultak ki, de az MTK még nem tudta, hogy ki lesz a jobbfedezete. — Salánkinak hasizombántal­­mai vannak, amit a pénteki ed­zés után érzett. Majd a bemele­gítésnél döntünk, hogy játsz­hat-e — mondotta Kovács Fe­renc edző. A bemelegítésnél az­után kiderült, hogy a játékos érzi sérülését, így az utolsó pil­lanatban Csetényi került a jobb­­hátvédposztra és Oborzil fedeze­tet látszott. Pécsi támadások vezették be a játékot. Az MTK szervezett védőfalat épített. Jobbára csak Takács és Mártha tartózkodott elől, még Török is hátul segí­tett. A kék-fehér védők szoro­san őrizték a pécsi csatárokat. Ennek ellenére hazai fölény ala­kult ki. A 17. percben Rádi szög­letét Dunai dr. élesen kapura fe­jelte, a gólba tartó labdát a jobb oldali léc mellől Szucsányi vágta ki. A 20. percben Köves 20 méterről lövésre szánta el magát. A jól eltalált labda Du­nain irányt változtatott, és a vetődő Lanczkor mellett a bal sarokba­ jutott. 1:0 Az MTK kissé feladta a zárt védekező játékot, támadott, de nem boldogult a pécsi védelem­mel. A 30. percben Csetényi rossz fejese után Dunai dr. ka­parintotta meg a labdát, majd remek csel után félmagasan kö­zépre játszott. A labda Bérezé­sihez került, aki fordulásból 5 méterről a léc alá vágta. 2:0 A kemény, jó iramú küzdelmet változatlanul a pécsiek irányí­tották. A 38. percben a pécsiek jobb oldalon partot dobtak. A labdát Máté sarokkal Bérezési­hez továbbította, a szélső ügyes csellel játszotta tisztára magát, majd a kimozduló kapus mellett a felfutó Rádi elé játszott, s 6­5 méterről, belsővel az üres ka­puba lőtt. 3:0 A II. FÉLIDŐBEN pécsi támadásokkal folytatódott a játék. Ezek egyikénél Köves előtt nyílt lehetőség gólszerzést­­re, de közeli lövését Lanczkor a kapufa segítségével hárítani tudta. A 65. percben Kiss vitte fel a labdát, a védők közül az ügyesen kiugró Takács elé ját­szott, aki 8 méterről élesen lőtt a jobb sarokba. 3:1 (Ez volt az MTK első kapuralö­­vése!) Érthetetlenül lagymatagon ját­szottak a hazaiak, ezért az MTK még támadásban maradt. A 76. percben Kincses mintegy 25 mé­terről, váratlanul rálőtte a lab­dát, amely a felső lécről pattant vissza a befutó Máté elé, aki 6 méterről a bal sarokba vágta. 4:1 Később Hernádi tört előre, tá­voli lövését Lanczkov üggyel­­bajjal hárította. A 85. percben Dunai a nézők közé rúgta a sza­badrúgáshoz leállított labdát, amiért a játékvezető kiállította. A hátvéd vonakodott elhagyni a pályát, végül Kovács Ferenc edző lépett közbe. ★ ★ ★ A Pécs csapatában Rapp kétszer volt munkában. Egyszer bravúrra­ hárított, a gólt nem védhette. A kitűnő hátvédek nemcsak a vé­dekezésben nyújtottak elsőra­"­­gát, hanem ügyesen támogatta­­a támadásokat is. A középpála­" Köves és Tüske határozotta­­végig hasznosan játszottak. A támadók közül Dunai higgadt­'­­ga és Rádi nagy munkabírása tűnt ki, de a többiek is megfe­leltek. Az MTK kapujában Lanczkor nem volt elég magabiztos. A hátvédekre nagy feladat hárult, és ennek csak időnként feleltek meg. Szucsányi határozott játékáért érdemel említést. A középpályá­sok főleg a védekezésben igye­keztek megfelelni, de ez nem mindig sikerült. Elöl csupán Takács játéka elégített ki, a többiek gyengén játszottak.­ ­ NYILATKOZATOK Kovács Imre: Nagyon örülök, hogy csapatom tartja jó formá­ját. Az első félidőben sziporká­­zóan, egyenesen ellenállhatatla­nul játszottunk. Kovács Ferenc: A sérülések most is kényszermegoldásokra késztettek bennünket. Emiatt eleve esélytelenül léptünk a pá­lyára. Tóth Zoltán Az NB I eredményei — otthon-idegenben alapon Táblázatunkban valamennyi eredmény csak egyszer szerepel, mégpedig a pályaválasztó sorában, a pályaválasztó szemszögéből. Feltüntetjük a további mérkőzések napjait. S - Szeptember. O­­­ , Október. N­y, November. D — December. Egy példa: a Honvéd sorának végén ez áll: O 26. Ez azt jelenti, hogy a Honvéd —Vasas mérkőzz a Honvéd pályaválasztása mellett október 26-án lesz. A csapatok ábécé sorrendben (A nevek után az 1968. évi helyezés.) Honvéd Csepel DVTK •­ §l a­p Eger Egyetért. u­­ Komló MTK (A 4CL Rába ETO SBTC SZ. Haladás 1 Tatab. flísA N I­oo 6­0 3n· 86. Honvéd (4.) ===== ?•? N 1é 5:0 05 S 28 2:3 3:0 0:0 3:0 3:2 3:1 3:0 N 30 1:1 0 2­ Csepel (5.) 2:1 1:0 3:0 0:0 2:0 N 16 4:1 N 30 05 4:2 O 26 S 3 0:0 0:2 4:1 Diósgyőr (13.) 1:3 O 12 2:1 2:0 N 9 0:0 1:0 1:3 D 7 1:1 2:1 N 23 2:1 S 28 0:3 Dunaújváros (8.) 53 2:1 O 2­ 4:1 1:0 0:1 2:1 0:1 1:1 N 30 0:0 2:0 N 16 0:4 06 Eger (IBI.) 0:3 2:0 3:3 2:0 1:1 S 28 0:0 2:4 N 30 O 12 1:0 1:2 0:4 1:4 N 16 Egyetértés (9.) 1:1 0:1 2:3 0:0 S 3 - -------N 30 2:1 4:2 026 0:6 N 16 05 0:1 0:4 0:4 Ferencváros (1.) D7 4:1 2:0 N 23 6:2 2:0 - —N 9 O 12 2:0 2:1 3:1 6:1 S 3 0:7 2:0 Komló (I­B 2.) 0:0 1:0 05 0:0 D 7 0:0 0:1 0:0 3:0 N 16 1:0 1:1 0 26 N 30 S 3 MTK (11.) 1:3 1:2 S 3 D 7 N 9 2:1 3:4 N 23 3:0 O 26 3:1 0:0 05 0:6 1:5 Pécs (6.) N 9 0:0 1:0 O 12 1:1 3:0 1:0 S 28 4:1 sgln 2:1 6:1 3:1 1:0 1:0 N 23 Rába ETO (14.) 0:1 N 23 4:0 4:1 2:0 D 7 05 2:2 2:1 1:1 =•— S 3 3:0 2:1 N 9 3:0 Salgótarján (12.) N 23 1:1 2:0 N 9 0:1 2:0 2:1 O 12 S 28 1:0 0:0 ===== 1:0 1:0 0:2 D 7 Szomb. Haladás (10.) O 12 1:0 1:1 S 28 O 26 1:0 0:2 1:1 2:2 N 16 1:1 N 30=====5 2:1 1:4 2:2 Tatabánya (7.) 0:2 N 9 1:1 4:2 4:1 N 22 1:1 1:0 1:0 0:1 S 28 2:1 D 7 ===== O 12 0:7 Újpesti Dezsa (2.) 3:3 D 7 2:1 3:1 N 23 4:4 O 26 2:0 N 16 S 3 5:1 05 3:0 1:2===== 4:2 Vasas (3.) 1:2 S28 N 30 3:0 2:0 O 12 2:2 4:1 2:3­3:0­5:1­1.­O­N 9­4:1­6:1 _____ "­­ Hétfő, 1969. szeptember 1. "