Népsport, 1969. december (25. évfolyam, 277-299. szám)

1969-12-01 / 277. szám

AZ NBI B 1969. ÉVI VÉGEREDMÉNYE: Bapcks K­lismim,2. Szegedi EOL, 3. Zalaegerszegi TE Kiesett: Győri Dózsa, Miskolci VSC és Nagybátonyi Bányász FÖSPED Szállítók— Ósdi Kohász 1:1 (0:0) ózd, 2000 néző. V: Bállá Gy Szállítók SE: I'lmler — Pagella, Kelli, Kemerle, Hixer, Simic­ska, Kaszás, Bank, Alapi, Magyarosi, Szabó. Edző: Sáros­ László ózd: Katona — Göböly, Murányi, Gál, Várallyai Borb­ás. Bozó (Széles, 75. perc), Egri (Váradi, 63. perc), Csukány, Szendrei, Fükö. Edző: Vitezsák Oszkár 19. perc: Simicska majdnem öngólt vétett. 30. perc: Borbás beívelését Bozó estében, két méterről, a kapus kezébe emelte. 45. perc: Katona a 16-oson kí­­vül lábbal mentett Magyarosi elől. 51. perc: remek ózdi támadás futott a bal szélen, Szendrei kö­zépre ívelt, Csukány fejese a bal kapufa tövénél hagyta el a já­tékteret 76. perc: Váradi fejesét T­m­­ler csak szerencsével mentette. 84. perc: negyven méterre az ózdi kaputól Murányi elcsúszott. Szabó kapura tört, kicselezte a kifutó Katonát és a kapu köze­pébe gurított, 0:1. 90. perc: Murányi a labdát vé­gigvezette az egész pályán, jobbra keveredett, majd kapu elé ívelt. Csukány a védők közül jól emelkedett ki és a bal sa­rokba fejelt. 1:1. Kezdésre már nem volt idő. A szögletarány 12:2 volt az ózd javára és ez hűen fejezte ki a hazaiak fölényét. A mérkő­zést 5 cent­méteres hóban ját­szották le, így a játékosok ren­geteget csúszkáltak. A FOSPED alaposan megerősített védelem­mel játszott, a mérkőzés nagy részében védekezett, s csak az utolsó 20 percben volt egyen­rangú ellenfél A fővárosiak sze­rencsés gólja után az ózdiak közül már senki sem reményke­­dett az egyenlítésben. Murányi egyéni teljesítménye az utolsó percben nagy fegyvertény volt, s ez egy pontot jelentett az óz­diak számára Jó: Murányi (a mezőny legjobbja). Borbás, Szendrei, 111. Timler, Keul, Sza­bó. Várpalotai Bányász— Bp. Spartacus 3:2 (1:2) Kőér u., 100 néző. V: Czirják V­árpalota: Palotai — Sike, Hor­váth J. Jónás, Orbán II. Csapó­s, Berta, Bertalan (Horváth 11. a szünetben), Szabó, Lakics, Kis­­bej. Edző: Zsótér Ferenc Bp. ,Spartacus: Virág — Fábián, Szűcs, Mihalecz, Nagy, Kácsor, Bánvölgyi, Strenitzer, Gábor, Ádám (Olasz, 65 perc), Simon. Edző: Hidegkúti Nándor. 14. perc: tömörülés után a 16-os térségében pattogott a lab­da. Fábián rálőtte, a kapus e sarokból öklözte ki. 15. perc: Jónás lőtt, a kivető­­dő Virág kiejtette a labdát,­­ Berta kényelmesen a hálóba to­vábbított. 1:0. 24. perc: Bánvölgyi jobbolda­li beadását Simon a léc alá fejel­te. 1:1. 36. perc: Nagy szabadri­pás­a után a menteni igyekvő Csapó II lábáról pattant a hálóba a abdíj, 1:2. síngól. 50. perc: Orbán IT. Lakics volt a labda útja. Lakics átjátszotta Szűcsöt, és a kifutó kapus mel­lett a bal alsó sarokba lőtt. 2:2. 67. perc: Nagy lesgólt lőtt. 70 perc: Janos nem túl erős, sarokba tartó lövését Virág láb­bal akarta védeni, de megcsú­szott, s a labda a sarokba gu­­rult. 3:2. 85. perc: Olasz közeli nagy lövését Palotai szögletre men­tette A havas, vizes talajon sokat csúszkáltak a játékosok. A Bp Spartacus egy-két kulcsembere a szokottnál halványabban ját­szott, és hiába támadott — kü­lönösen a hajrában — többet a hazai gárda, két siuvás kapus­hiba eldöntötte a mérkőzés sor­sát . Jó Horváth i f a mezőny leg­jobbja!. Süke Jamás, Lajtics, ill. Kácsor, Strenitzer. Szolnoki MTE— Oroszlányi Bányász 2:1 (2:0) Oroszlány, 300 néző. V: Bodon. ELM­­­E: Gerhát — Kecskó, Heid­­rich, Molnár, Sebők, Papp II. Kolláth, Ilmer II. Pallcs, Nagy F., Kuluncsics Edző: Somogyvári József Oroszlány: Fekete I, Csinos, Sárosi (Aradi, 18 perc), Köteles, Kovács, Nagy, Molnár (Stein, 75. perc), Papp, Sallói, Holánszky, Egyed. Edző: Mészá­ros Imre 8. perc: Papp a 16-os vonalról rálőtte a labdát. Gerhát csak ne­hezen tudott hárítani 14. perc: Molnár tört ki közé­pen és lövését Gerhát bravúro­san ,d­e 16. perc: Kuluncsics nyolc mé­terről lőlt, a kapufa mentett Az akciónál Sárosi a lábán súlyosan megsérült, s nem tért vissza a pá­lyán. 27. perc Kuluncsics középre játszott J­ime- II a kifutó kapus Ceté fölöd nyolc méterről a kapu jobb felső sarkába talált. 1:0. 35 perc: Eeved fűtött­e a ha'­szélen. az alapvonalon bevezette a labdát, lőtt, de a kapus hárí­tott 44 perc Kimer II jó labdát kapot­t joob sz­é en. m­nti tizen­két méterről kapura lőtt és a labda a bal sarokban kötött ki.­­ 2:0. 67. perc: Molnár buktatásáért a játékvezető 11-est ítélt. A bü­n­­tetőt Nagy értékesítette. 2:1. 85. perc: Egyed bal oldali be­adását Gerhát Sallós elé ütötte, de a csatár lövését a védők men­tették Ha­­as pályán került sor a ta­lálkozóba Sokat csúszkáltak a játékosok, sok átadás, hibát vé­tettek Az Oroszlány lépett fel támadólag, de csatársorában nem volt elég átütőerő. A ven­dégek rajtaütésszerű, szórvá­nyos támadásai viszont mindig veszélyt jelentettek. Szünet után a hazai csapat fokozta az ira­mot, de a vendégek is jól szer­vezték mert védelmüket. A szol­nokiak, szervezettebb játékuk­kal, a vezetés birtokában nyu­­godtab­ban játszottak, s ezzel ér­tékes két bemnek* pontot szerez­tek. Jó: Gerhát, Feldrich, T-Pmer II. Pallói, Nagy F. I.­ Köteles: Aradi, Kovács, Hosánszky. BKV Előre— flesgybárossyi bányást 1 4s1 (2:0) Knapp I. u.. 400 néző. V: Wo­t­­tava. BKV Előre: Rothermee — Juga, Relf, CS­ider, Tuba, Gün­­der, Kékesi, Arató, Józ­sa Eger­vári, Matus. Edző: Anda László. Nagybátony: Palhuber —­­Sarka­­di,­­Gáspár, Szálaé, László. Ra­­konczás, Nagy, Kovács, Veres, Ku­pcsulik (Kozik, e szünetben), Kegye (Regős, a szünetben). Ed­ző: Dávid Róbert. 12. perc: Csider átadását Ma­tus mintegy 10 méterről a bal sarokba lőtte. 10. 18. perc: nagybátonyi támadá­s végén Kovács mintegy 25 mé­teres, pattogó, veszélyes lövétsét Rotharmel a védők segítségével, csak másodszorra tudta elcsípni. 28. perc: lábról-lábra vándo­rolt a labda a vendégc­sapat 10- osán, majd Matus ugrott ki,­­ mintegy 8 méterrel­ keresztbe­­ lőtt, s a védőik felszabadítottak.­­ 37. perc: két szögletet rúgott­­ egymás után a Nagybátony. A­­ másodikat Kovács közelről, ka­pásból továbbította, de Rother­­mel jó érzékkel védett. 41. perc: Gáspár késlekedett a labda 1­.rúgásával, Arató el­vette, kapura tört, s a kifutó kapus mellett a kapu közepébe helyezett, 2:0. 49. perc: Matus jó helyzetben, mintegy 10 méterről kapura lőtt. Pálhuber a mezőnybe ütötte a labdát, s a védők felszabadítot­tak. A másik oldalon Regesz lö­vését véd­te nehezen a kapus. 70. perc: Kékesi szögletét Jó­­zsa a befutó Tuba elé adta, aki közelről a kapu jobb oldalába gurított. 3:0. 75. perc: Nagy, Kovács. Veres volt a labda ötja, s Veres közel­ről a kapu jobb oldalába lőtt, 3:1. 83. perc: Kékesi kitűnő hely­zetben a kifutó kapust találta el. 87. perc: szabadrúgás a Nagy­bátony ellen. Tuba Matishoz adott, aki a kapu jobb oldalán a léc alá bombázott. 4:1. A havas, csúszós talajon, mindkét csapat bizonytalanul mozgott Az első féldu­ő egy ré­szében a hazaiak birtokolták többet a labdát, későibb kiegyen-­­­ítetté vált a játék és a Nagy­bátony is többször veszélyezte­tett. Szünet után is változatos volt a játék, de a helyzeteket a hazaiak használták ki jobban. Jó: Juga. Cs'der. Tuba. Metus. d­r. László, Rakonczás, Sarkad!.­ 31. perc: Palanik remek lövé­sét Halasi kitűnően védte 37. perc: Vígh belőtt labdája elsuhant a® kapu előtt, a belsők lemaradtak. 39. perc: Balogh labdájával Monostori majdnem az alapvo­nalig lefutott, beívelt és Bősre egy méterről a kapu közepébe fejel. 1:0. 76. perc: Tasnádi 5 méterről Veróczki kezébe gurított. 79. perc: Vigh balról adott be. Veróczki röviden ütötte ki a labdát. Gábor fordulásból, 5 méterről a hálóba lőtt. 1:1. Hazai fölény és hazai támadá­sok jellemezték az első félidőt. Fordulás után nagyobb lett az iram és küzdelmesebb a játék. A vendégek ekkor nagy lendü­lettel támadtak és sikerült is egyenlíteniük Izgalmas vég­­kü­zdelem alakult ki, de a védel­mek jól álltak a lábukon. Jó: Vida, Balogh, Rattmann, Bartu­sik, ill. Halász, Tamás, Hujber, Gábor, Viga. Midsefon— Zalaegerszegi Ti 4:2 (1:1) Székesfehérvár, 2000 néző. V: Almási Videoton: Tímár — Fosdi, Nagy 111, Fejes, Borsányi (Kovács, a szünetben), Kerecse­­nyi, Pintér, Pataki i Burka, a szü­netben), Nagy il, Karsai, Csuko­­vics. Edző: Turay András. ZTE: Bolemár.y. — Proklseh, Papp, Vörös, Igazi, Filó, Szabó, Láng, Tóth, Madár, Rita. Edző: Szőcs János. 10. perc: Szabó 20 méteres lö­vését Tímár a léc fölé öklözte. Szöglet után Szabó fejese alig szállt mellé 17. perc: Karsai futtatta Pin­tért, akinek beadását Csukovics 6 méterről továbbította a hálóba, 1:0., 23. perc: Farkas beadására Bita ugrott ki. Tímár az utolsó pillanatban h­átravetődéssel men­tett. 40. perc: Posch előretörése után az üresen hagyott Bitát futtatták, Bita beívelt labdáját Szabó küldte a hálóba, 1:1. 48. perc: Burka távolról ívelt kapu elé, l­abdát Nagy II „fel­hőfejessel" juttatta a hálóba. 2:1. 58. perc: a balról beívelt lab­dát Madár a 16-osról, senkitől sem zavartatva, kapos lövéssel küldte a bal léc mellett a háló­ba. 2:2. 71. perc: Csukovics ívelt be, Karsai a hálóba fejelt, de a já­tékvezető é les címén, nem adta meg a gólt 74. perc: Posch beívelése át­szállt a kifutó Bolemányin. A kapu felé guruló labdára Karsai rácsapott és 6 nét­rre­ az üres kanuba gurított, 3:2. 80. perc: Kovács 25 méteres bombája után a labda a felső lécről Pattant a későn felugró Bolemányi mögött a hálóba. 4:2. A havas, csúszós talajon hazai fölénnyel indult a játék. A fe­hérvári gól a vendégeket hozta fel, akik ebben az időszakban jobban alkalmazkodtak a talaj­hoz és tartós fölényre tettek szert. A szünetben eszközölt cserék j­ót tettek a Videotonnak. A második 45 percben fokoza­tosan masára talált a bajnok, átvette a játék irán­ vitását és so­rozatos támadásaival felőrölte az ellenfél addig jól záró védelmét JD: Nagy I­I, Kovács, Nagy II, Karsai, Csákovics, ill. Szabó, Bita, Bolemányi. 35. perc: a gólveszélyesen ki­törő Ráczot Kre­­dl az utolsó pil­lanat­ban szerelte. 36. perc: Lódi a jó cselsorozat után a kapufát találta el. 47. perc: Papad­imitriu öt lé­pésről Lantosba vágta a labdát.­ 58. perc: Lutz, Balatoni. Kiss adogatás után Lódi kapta a lab­dát, és a kifutó kapus mellett élesen a bal alsó sarokba lőtt, 1:0. 62. perc: Pas­ek labdájával Ba­latoni tisztán tört kapura, de a sízéüise a kifutó kapusba lőtt.­­ 67. perc: Balllaton­i Pasekhoz továbbított, Pasek 25 m-ről, bal lábbal, óriási lövést zúdított a bal felső sarokba 2:0. 72. perc: Rácz 20 m-es bom­bája a felső lécről vágódott visz­sza a mezőnybe. 82. perc: Pasek a jobb szélen elfutott, Kieshez adott. Kiss a be­futó Lutzhoz továbbított, aki a krepu bal sarcába vágta a har­­am­dyik gólt, 3:0. Jó iramú, változatos küzdel­met vívott a két csapat. Az­­ el­ső félidőben a vendégek irányí­tották a játékot, s a kényelmes­­kedő hazaiakkal szemben me­­­­zőnyfölényt harcoltak ki, hely­zeteik azonban sorra kimarad­tak. Szünet után élénkebbé vált e kecskeméti csapat játéka, s ekkor három szép góllal bizto­sították a maguk javára a mér­kőzést. Jó: Lantos (a mezőny legjobbja), Winter,­­ Porh­andia, Pasek, Lódi, ill Devecseri, Mes­ter, Monoki, Rácz. I Békéscsabai Előre— Miskolcl VSC 1:0 (1:0)­ ­ Miskolc, 500 néző. V- Dór. Bé­­­­késcsaba: Tóth — Kvasz, Láza, I Szűcs, Lengyel (Dubsi, 46. perc),­­ Ambrus, Száraz, Moós, Dobó,­­ Berták, Schneider. Edző: Pillér Sándor. MVSC: Serfőző - Te­mesvári TI: Takács, Hernádi, Krompasztov, Temesvári I, Kocsis, Kiss (Su­mo­nyi, 46. perc), Oláh, Sármány, Bálint. Edző: Nagy György. 1. perc.: kezdés után Sármány került jó helyzetbe, de a csatár pár lépésről a kapusba lőtt. A kihagyott helyzet után már in­dult is az ellentámadás. Dobó ment el a balszélen, beadásszerű lövését Serfőző elvéte­te és a lab­da a jobb alsó sarokban kötött ki, 1:0. 30. perc: Kiss egyenlíthetett volna, de pár­­lépésre a kaputól — jó helyzetben — hibázott. 50. perc: Bálint a keresztező Laza mellett Oláhhoz gurított, a középcsatár azonban nyolc mé­terről fölé lőtt. 55. perc: Bertók már a kapus mellett is elhúzta a labdát, az MVSC védői azonban a gólvona­lon mentettek. 65. perc: Hernádi és Dubsi a félvonal környékén összeakasz­kodott, a játékvezető mindké­t já­tékost kiállította. 85. perc: Dobó szinte az egész védelmet kicselezte. Serfőző azonban bátor kivetődéssel az utolsó pillanatban tisztázott. A kétnapos hóesés miatt já­tékra alig alkalmas pályán szin­te végig sárdagasztás és csapko­dás folyt. A vendégcsapat az első percben szerzett gólja után vé­dekezésre rendezkedett be. Ez a taktika sikeres volt, bár az MVFC több nagy helyzetet kihagyott. Az igen rossz talajon lejátszott mér­kőzésen számos durvaságot, sportszerűtlen jelenetet lehetett látni Ez azért is feltűnő, mert a mérkőzésnek nem volt különö­sebb tétje. A mérkőzés ef­fajó lá­tásához Dér játékvezető gyenge bíráskodása is hozzájárult. Jó: Lám, Száraz, Doobó, ill. Krom­­paszky, Bálint, Takács. Szegedi EOL— Pécsi Bányász 1:0 (1:0) Szeged, 1500 néző. V: Teusch- Ier. SZEOL: Gilice — Várhelyi III, Dávid, Magyar, Kővári, Var­ga (Pikó, a szünetben), Bánfal­vi, Pataki, Vörös, Vasa (­Nemes, 66. perc), Pálinkás. Edző: Sz­vits Lajos. Pécs: Begyei — Bé­rány, Vallósi, Györkő, Paukovic­ I, Halasi, Appen­shofer, Mérei, Bartal, Makl­ári, Ben­csik. Edző: Kovács József. 14. perc: korszerű szegedi tá­madás végén Varga elől Bogyai kifutással tisztázott. 19. perc: Pálinkás a bal olda­lon tisztára, ját­szotta magát, lö­­­­vését Bogyai kiejtette, Bárány I szögletre mentett.­­ 22. perc: Várhelyi III a jobb szélen felfutott, beadását az 5- ösön Pataki kapu fölé fejelte. 24. perc: ellentámadás sorára Ben­csik futott fel, Bartal lövé­sét Gilicze bravúrral védte. 25. perc: Vörös az üres kapu­ra fejelt, de Bárány a gólvona­lon mentett. 37. perc: Pataki, teljesen tisz­ta helyzetben, 12 méterről a ka­pu mellé helyezett. 39. perc: Vörös az üres ka­pura lőtt, ezúttal Tallósi mentett a gólvonalról. 42. perc: Vasi átadását Vörös 14 méterről a háló közepébe lőtte. 1:0. 44. perc: Vass lövését a gól­vonalról ismét Tal­ási mentette szögletre. 59. perc: Bárány, egy szegedi támadás hárítása közben, alig lőtt a pécsi kapu fölé. 66. perc: Pikó bombája a léc me­llett elsuhant 69. pe­c: a kiugró Bartal elöl Gilicze merész előrevetődé­ssel tisztázott. 76. perc: Bánfalvi 25 méteres­ bombáját Bogyai szögletre ütöt­te 82. perc: Pataki kapufája után­­ parázs jelenet játszódott le a vendégek kapuja el­őtt, de az újabb gól ezúttal is elmaradt. Az első féli­dőben a SZEOL­­ nyomasztó fölényben játszott, több góllal vezethetett volna. •Szünet után kiegyenlített, ala­csony szí­­vona­lú volt a mér­­­kőzés. Jó: Dávid. M­agyar, Vörös. Pá­linkás II, Bogyai, Penkovics, Ha­lasi, Bartal. tjam-KOVACI— Győri Bolsa 1:1 (1:0) Kőbányai út, 350 néző. V: Bi­­róczki Ganz-MÁVAG: Vereczki — Monostori, Vida, Marcell, Ba­logh, Rattmann, Fenyvesi, Bősze, Horváth, Palaník (Kvassai, 85 perc), Bartusik. Edző: Bánáti Re­zső Győr: Halasi — Kovács (Csák 54 pere), Halász, Tamás, Tasnádi Hujber Mészáros, Do­monkos, Orosz (gra'ő. a szünet­ben), Gábor, Vigh Edző: Pálfy Antal 3 perc: a felfutó Rattmann a kapu elé adott,, de Fenyvesi és Horváth egy gondolattal lema­radt a labdáról 14. perc: kavarodás után Do­monkos 14 méterről fölé bom­bázott. Kr­vikentéfi Dózsa— Székesfehérvári MÁV Sl­re 3:0 (0:0) Kecskemét, *300 réiző. V: Mrijez­­kó. Kecskemét: Win­ter — Vini­cze, Lantos, Kre­­dtl, Lutz, Por­­handy, Pasek.­­Lódri, Dobó, Kisss, Bala­törni. Edző: Pyber István. Székesfehérvár: Devecs­eri — Bá­tor, Mester, Ribi (Szabó. 64. p.), Horváth, Nagy, Monok! (Simon, 50. perc). Bekö, Rácz, Bóka, Pá­pád i mit r­iu. Edző: Kapocai Sán­dor. 11. perc: Lóci! beadását Bala­toni, tiszta helyzetben kapura fe­jelt­e. Devecseri bravúrosan há­rított. 20. perc: szép MÁV-tár­­adás végén .B­ekő bombázott kapu m-e-M-é. 32. perc: Rácz nagy lövését Win­ter szög­let­re védte. A Jéna csak januárban akar játszani a Dózsával Az NDK labdarúrrói a hét vé­gén búcsúztak az őszi idénytől. A bajnokság első fele ugyan már november elején véget ért, és majd csak­ március 14-én folytatódik, de a csapatok ed­dig a kupában küzdöttek a leg­jobb 8 közé jutásért. A Jéna, az Újpesti Dózsa EVK-beli ellenfele szomba­ton délután Stendalban ját­szott a tavaly kiesett Loko­motív ellen, és a válogatott­ból ismert Roland Duekc­s2. percben lőtt góljával 1:0- ra győzött. A jénai labdarúgókkal külön­ben pénteken találkoztam a Ferihegyi repülőtéren. Útban voltak hazafelé a Cagliariban aratott értékes győzelem után. — Nagyon örülünk a­ győze­lemnek, hiszen legalább vala­mit törlesztettünk az olaszoknak a válogatott nápolyi vereségé­­ért — mondta Georg Buschner, a csapat edzője. — Mit szól a sorsoláshoz? — A legjobb 16 között már minden csapat nehéz, kellemet­­len ellenfél. De azért vélemé­­nyem szerint a csak 11 váloga­­tot­t játékossal kiálló Újpestnél könnyebb ellenfelet is kaphat­tunk volna. . — Mikor kerülhet sor a mér­kőzésre? : — Csak januárban... Az NDK válogatottja ugyanis de­cember 6-án kéthetes közel­­keleti túrára Bagdadba és Kairó­ba utazik, ahová a mi sakkosa­ink közül is elmennek néhá­­nyan. Mindezt egyébként vasárnap már Jénából Herbert Keesler, a klub főtitkára is megerősítette és közölte, hogy hétfőn táviratilag is elkül­dik válaszukat a Dózsának, nem tudnak játszani decem­berben. Javaslatuk január 14. és 21. A Jéna jelenleg az NDK leg­jobb formában lévő csapata. Já­tékát a kiváló védekezés — Ri­­vát és Domenghinit is ki tud­ták kapcsolni­ — és a ragyo­gó erőállapot jellemzi. Játékfelfogása hasonlít a Dózsáéhoz, a Budapesten is jól ismert P. Ducke, vala­mint Selvisler küzd egészen előretoltan. Mögöttük négyen szállják­­ a pálya középső harmadát és­­ szükség szerint a védelmet tá­mogatják, majd a támadásokat segítik. Itt az idősebb, már 35 éves R. Ducke mellett a 23 éves Irmscher a karmester, akit az NDK legjobb labdarúgójának tartanak. A két Ducke és Irm­scher mellett a középpályás Stein és Schlutter, a középhát­véd Rock, valamint a kapus Blochwitz tartozik a csapat is­mert, a válogatottban is több­ször szerepelt játékosai közé. Vad Dezső m i b Otthon (pontok) Idegenben (pontok) L 32 19 2. 28 18 3. 30 10 4. 30 9 5. 27 11 6. 26 11 7. 27 8 S. 25 10 9. 23 11 10. 25 8 11. 22 10 12. 21 10 13. 23 8 14. 24 6 15. 21 9 16. 21 7 17. 19 3 18. 18 2 Az 1969. évi végeredmény H. :1. Gy. D. V. Gól P. 1. Videoton_ 1:1 4:2­3:1 4:0 3:1­1:1­4:1­2:0 5:0 3:1­2:1­5:1­5:1­3:2­4:1 7:0 611 34243 7 92:46 51 2. Szegedi EOL 4:0— 2:1 1:0 3:0 4:4 3:3 1:0 1:0 4:1 2:3 4:0 1:2 2:0 3:1 3:0 3:0 3:0 *1 34198 7 64-41 46 3. Zalaea­­TE 3:0 1:1— 4:1 3:0 2:0 4:1 5:1 0:0 1:1 1:1 2:0 1:0 4­ 3 1:0 4:0 5:0 4:0 3. 3415109 63:37 49 4.,Pécsi Bányász 5:1 0:0 1:1— 2:1 1:0 2:1­00 4:0 1:0 3:2 1:1 3:0 3:0 1:0 5:1­00 4:1 4. 3415 916 51:40 39 5. Békéscsaba 2:4 2:0 4:1 2:2— 2:1 2:2 3:1 1:0 7:1 2:2 3:2 2:0 3:0 0:0 2:2 1:0 4:0 5. 3415 811 49:41 38 6. Várpalota 2:1 0:0 1:0 10 0:0— 1:0 0:1 0:0 4:1 5:3 1:1 0:2 2:0 1:0 2:1 2:1 2:0 6. 3416 513 46:39 37 7. Bp Spartacus 3:2 2:2 21 3:0 1:0 2:3— 2:2 1:1 2:1 3:3 5:0 1:0 21 2:0 3:0 1:1 6:1 7. 34121111 59:51 35 8 Oroszlány 2:1 7:0 2:1 3:2 1:0 1:0 2:2— 3:0 1:2 1:0 1:4 0:1 3:1 2:1 4:4 0:0­s 1l 8. 3414 713 52:50 35 9. Kecskeméti 0: 1:4 V: 1:3 1:1 2:0 2:0 3:0 3:1— 1:1 2:2 3:0 2:0 2:0 3:0 0:1 2:1 30 9. 3413 813 41-37 34 10. Szolnoki MTE 0:1 2:1 2:1 0:0 0:0 1:0 1:1 1:0 1:0— 1:1 1:0 3:1 1:1 0:0 2:2 6:1 3:0 10. 34101311 37:44 33 11. FOSPED 2:3 4:2 0:0 1:2­0 0 4:0 3 0 1:2 2:1 1:0— 0:1 3:2 10 0:1 2:0 4­ 0 2:0 11. 34111013 52:55 32 12. Székestv. MÁV 2:3 0:2 1:1 0:0 0:1 1:0 2:1 2:4 0:1 2:1 3:0— 2:1 1:0 1:1 2:0 1:0 1:0 12 1412 715 37-44­ 31 13 Ganz-MÁVAG 2:1 0:2 1:1 1:0 3:1 0:2 1:0 1:1 0:0 1:0 3:0 0:0— 0:0 3:3 1:1 2:0 4­0 13. 3411 914 35:43 31 14. Ózd 1:2 1:2 4:0 3:0 1:0 0:2 2:1 2:0 10 0:0 1:1 21 40— 1:0 1:1 3:0 11 14. 3411 814 39­ 43 30 Ifj. BKV Előre 0:2 0:1 0:0 3:2 0:1 1:0 1:1 10 0:0 1:1 2:2 1:0 0:0 2:2— 2:0 2:0 4:1 15. 34 91213 33 39 30 16. Dréri Dózsa 0:1 2:2 3:2 3:0 1:2 3:2 2:0 11 0:1 1:1 6:0 1:0 1:1 0:0 1:1 10 00 16 31 81214 40­ 56 23 17. Miskolci VSC 0:0 1:2 0:0 2:2 0:1­ 1:4 2:4 2:1 214 1:0 00 1:1 1:0 10 4:2 2:0 2­ 1 17. 347 819 26:63 22 18. Nagybátony 2:4 3:2 0:3 0:1 2:0 0:3 1:0 1:0 5:2 1:1 3:1 0:4 2:1 0:2 0:1 3:0 0:0­ 18. 348 422 30:77 20 A Kecskemét—SZEOL mérkőzés két pontját 0:0 gólaránnyal a SZEOL kapta. December 8-án és 9-én két jelentős tanácskozás az MLSZ-ben ■­­Folytatás az 1. oldalróli építők és a Szarvasi Spartacus. Az Északi csoportba két volt NB I B-s, a Nagybátony és a Miskolci VSC, továbbá a Tisza­­szederkényi MTK és a KELTEX szerepel új együttesként. És mi a helyzet az NB Hi­bán? Jövőre ismét 144 csapat ját­szik a 9 csoportban az idei 145 helyett. A csoportbeosztás elké­szítése hosszabb időt vesz igény­be. Az NB 111-ba a 19 megye­­bajnok és hat BLSZ csapat jut fel, továbbá itt szerepel az NB 11-ből kiesett 9 együttes. December 7-én ér véget 4 küzdelem az NB I-ben. Vala­mennyi mérkőzés egyidőben, 13 órakor kezdődik. A műsor így alakul. Ferencváros—Bp. Hon­véd, Népstadion. Újpesti Dó­sa —Csepel, Megyeri út. MTK—Du­naújváros. Hungária körút. Komló—Eger, Komló. Tatabá­nya—Szombathelyi Haladás, Tatabánya. Rába EXO—Egyet­értés. Győr. Salgótarján—Vasas, Salgótarján, Diósgyőr - Pécs Diósgyőr. M­ a további menetrend a kü­lönböző kupákban? A BEK-ben és a KEK-ben rövidesen sor kerül a sorso­lásra. Sajnos, mi már nem vagyunk érdekeltek. A BEK- ben és a KEK-ben márciu°ban és áprilisban játszanak két for­dulót A KEK-döntő április 29- én, a BEK-döntő pedig május 6-án lesz. Az­­EVK-ban a harmadik for­duló mérkőzéseit január 25-in kell lejátszani. Itt az Újpesti Dózsa az érdekelt. A negyed­­döntőt j­anuár 16 és március 18, az elődöntőt pedig március 19 és április 15 kö­sül rendezik A döntő időpontját még nem je­lölték ki A KK-ban a Bp 11 m­.végl fel a Vasas játszik. A második for­dulót április 15-ig, a harmadi­kat május 81-ig kell lejátszani. A döntő második mőrsző­é­ének végső­­határnapja június­ 80. Hétfő, 1969. december t. ^