Népsport, 1971. október (27. évfolyam, 232-258. szám)

1971-10-14 / 243. szám

­sós VILLÁNYI ÉS A MAGYAR CSAPAT EZÜSTÉRMES Népsport A MAGYAR TESTNEVELÉSI ÉS SPORTSZÖVETSÉG LAPJA CSÜTÖRTÖK, 1971. OKTÓBER 14. 4 Á­St 1 fOrm 4 XXVII. ÉVFOLYAM, 243. SZÁM Kiküldött munkatársunk, Ardai Aladár jelenti San Antonióból. Tizenhét pontos szovjet győzelem Bestező bronzérmes (San Antonio, október 13 Amikor hétfőn délután itt, a Pershing tábornokról elnevezett lőtéren befejeződtek a világbaj­nokság harmadik versenyszámá­nak küzdelmei, otthon, Magyar­­országon már igencsak éjfélre járt az idő. Ennek az izgalmas eseménysorozatnak az utolsó napjáról szóló tudósításomat te­hát még a hétfő délután tör­tén­­tekkel kell kezdenem.­­ Minthogy azóta az érdeklődő közvélemény a rádióból és a napilapok sportrovatából tájé­kozódhatott a leglényegesebb kérdésekről, csak egészen rö­vid összefoglalóra van szükség. A lényeg pedig abban rögzít­hető, hogy a harmadik szám után Villányi 105 pontos előnye 5 pontos hátránnyá változott Onyiscsenkóval szemben, a ma­gyar csapat 131 pontos előnyé­ből pedig 23 pontos hátrány lett. Részletesebben: az első cso­portban versenyző Villányi nem bírta a fokozott idegi megpró­báltatást és a várakozás alatt maradva, mindössze 188 körös eredménnyel fejezte be szerep­lését (44, 48, 46, 50). Balczó ugyan remekül hozta önmagát — 195 kör (50, 48, 49, 48) —, d­e az utolsó sorozatban követ­kező Kelemen sem váltotta be a hozzá fűzött reményeket: 189 (45, 50, 48, 46). Annál megbíz­hatóbban lettek viszont a szov­jet öttusázók: Ivanov 195, Onyis­csenko 193, Lukjarnyenko 191. A gyengébb összteljesítmény természetesen rányomta bélye­gét versenyzőink kedélyére, s keddre virradóan bizony nehe­zen jött álom a szemekre. Reggel Villányi Zsigmond me­sélte, hogy nemcsak­ az elalvás­sal, hanem az éjszakai nyuga­lommal­­ is baj volt. — Hiába, egy ilyen nap után nehezen tud kikapcsolni az em­ber. Aztán, amikor a rövid alvás után hajnalban felébredtem, a keserves gondolatok helyett in­kább egy kis úszást választot­tam a szálloda medencéjében. (Folytatás az 5. oldalon) Véget ért a XVIII. öttusa-világbajnokság ötnapos küzde­lemsorozata, s a hagyományos szovjet-magyar párharcból ezúttal a szovjet versenyzők kerültek ki győztesen. A magyar küldöttség két ezüst- és egy bronzéremmel távozik San An­tonióból: a csapatversenyben tizenhét ponttal szorultunk a szovjet hármas mögé, egyéniben Onyiscsenko mögött Villá­nyi megtartotta második helyét, Balczó pedig - szenzációs futással - a tizedikről a harmadik helyre lépett elő. A huszonegy éves Villányi Zsigmond, a Csepel öttusázója ezen a világbajnokságon végképp befutott­. Ezüstérme egyértelműen iga­zolta a szakvezetés kísérletező bátorságát- ­ Már 515 cm a csúcs Steinhacker Róbert, 21 éves rúdugróbajnokunk igen biztatóan „melegí­­tett” be az ukránok elleni hétvégi válogatott viadal­ra. A MASZ keddi verse­nyén 515 cm-es ugrásával megjavította az országos és a stadioncsúcsot is. Tudósításunkat és a vá­logatott összeállítását a 7. oldalon közöljük. Mai számunkban Jubileum Szegeden (5. oldal) Bajnokságok a labdajátékokban ... (7. oldal) A röplabda NB I eredményei .... (7. oldal) Skoblar, az aranycipős.........................(8. oldal) Külföldi labdarúgó-eredmények ... (3. oldal) Idegenben győzött a Bp. Honvéd, a Ferencváros é­s a Vasas Ez volt a Honvéd második gólja. Pál már elfejelte a labdát a későn vetődő Brünyi mellett. A hát­­térben Csetényi és Mezei (Gelesca Pál felvétele) Újpesti ütéssel—BM Egyetértés 3:1 (2:0) Jó iramú, változatos, élvezetes mérkőzés , Bene és Fazekas góljai kitűnő csatárteljesítményt jelentettek • Csillogott az újpesti támadósor. Ferencváros—Sz. Haladás 2:0 (0:0) Húsz perc eltelte után vált élénkebbé a játék • Bálint szabálytalan­kodása vitathatatlan 11-es volt, a játékvezető sípja azonban néma maradt • Szőke szabadrúgásból juttatta vezetéshez a vendégeket • Mucha a 90. percben állította be a végeredményt. Bp. Honvéd—MTK 4:1 (2:1) 2:0-ig ügyesen, jól játszottak a vendégek • Ezután mintegy fél órán keresztül a kék-fehérek támadtak, szépítettek, sőt, közel álltak az egyenlí­téshez is • A hajrában megint a Honvéd kerekedett felül. Vasas-Hába ETO 1:0 (1:0) Veszélyes hazai rohamok után az első ellentámadásból a Vasas lőtt gólt • Az ETO játszott enyhe mezőnyfölényben, de támadói nem tudtak megbirkózni a fővárosiak tömörülő védelmével. Egri Dózsa—Pécsi Dózsa 1:0 (1:0) Csapkodó, de kemény, jó iramú mérkőzésen 11-es döntötte el a két pont sorsát • A hazaiak támadtak többet, sok helyzetet teremtettek, de Rapp biztoskezű kapusnak bizonyult • Az Eger győzelme megérdemelt. Tatabánya—Komló 1:1 (1:1) Két perc alatt egy-egy gól • A vendégcsapat az első félidőben fölényben játszott • Csalódást okozott a két bányászcsapat alacsony színvonalú összecsapása. Csepel—Videoton 3:1 (1:0) Sikert hozott az átalakított Csepel számára az ötcsatáros formáció • V­ollek helyzete volt a Videoton legnagyobb gólszerzési lehetősége • A ha­zai csatárok hosszú idő után kitettek magukért. Diósgyőr-Seifigésa azián 1:1 (0:0) Futballparódia az első félidőben • Vass szerzett vezetést a hazaiak­nak • A tizenötödik szöglet után Kmetty egyenlített • Alacsony színvonalú mérkőzés, igazságos döntetlen.